KEDD, 1972 SZEPTEMBE. 19R 3 . Biztos győzelmek Gyengén

Preview:

Citation preview

Kosárlabda MNK
Szombaton és vasárnap Budapesten, a sportcsarnok- ban játszották le a férf i ko- pdnszki Kiss, Magyar, sárlabda MNK középdönti- várdai, Csatári — K. Tóth, nek küzdelmeit. A' SZEOL Gócs (Kiss U ) _ Nagy, An- csapata a Bajai Bácska Posz- dorkó. Vajda, Dóczé (Mot- tóval, a Csepellel és a BSE- nár). vei kertilt egy csoportba. A Vasutas támadásokkal tel- szegedieknek csak a BSE el- tek el az els percek. Az 5. len s ikerül t gyzniük, így percben Sándor húszméteres kiestek a további küzdel- lövése a fels kapufán csat- mekbl. t a n t Nem sokkal késbb
Eredmények: Bajai Bács- Kutas! ta lál ta el a kapufát , ka Posztó—SZEOL 107:74 A nagy hazai nyomás a 10. (48:34). Vezette: Ka rne r és percben góllá éret t . Sándor Nádai dr. A legjobb szegedi ügyes átadással Kisst in- dobó: Valaczkay 15, Kistele- dította, lefutot ta védjét, ki 11, Láng 10. A baja i csa- középre továbbított , és a jó- pat minden tekintetben 1obb kor érkez Tóth a hálóba volt a f iatalokkal kiálló ltt, 1:0. A 25. percben meg- SZEOL-nál. SZEOL—BSE született a vasutasok második 70:67 (42:32). Vezette: Mo- gólja. Kutasi Sándort szök- gyorósi és Petclei. Legjobb tette, aki szép egyéni akció szegedi dobó: Reisz 21, Kis- u tán nagy gólt ltt a fels teleki 20. Ezen a találkozón sarokba, 2:0. n ro/xrvrvrl í ni- n n rfxroixvm'ion T5f> „ J ., I „ ..i-.'.
Biztos gyzelmek Ideális labadarúgóidben,
mintegy 1200 néz vár ta a Dózsa-pályán NB I l -es csa- pataink összecsapásait. Akik kimentek a mérkzéskre, nem bánták meg. Igaz, a színvonal lehetett volna jobb is, de legalább gólokban nem volt hiány.
SZVSE— Hajdúböszörményi Bocskai
sos. SZVSE: Bolya — Csigér,
Terhes, Horváth, V. Tóth — Kovács (Hájas), Kutasi — Kiss, Sándor, Tóth, Nagy Z. (György).
Hajdúböszörmény: Ré- A Vasutas mérkzésén Sándor (jobboldalt) ell kifutás- sal, lábba] bárít Répánszki kapus
Gyengén rajtolt a SZEOL
Gyr, 5000 néz, vezette: percben született az els gól, Vízhányó.
ETO: Palla (4) — Keglo- vich (6), Pozsgai (4), Hor- váth B. (6), Magyar (4), Se- a la t t vagodott a
Somogyi szabadrúgása után a labda Glázer fe jé t ér intve Bencze kezei között a léc
hálóba bök (5), Somogyi (6), Kor- (1 :°)- Ettl kezdve ál landó- sós (4), Pénzes (5), Stolcz sultak az ETO tamadasai . A
39. percben Glázer beadásá- ból Pénzes ltte a gyriek
. , . . . . . . . „- második gól ját (2:0). Szcs Y J T h & L u l íf ' V ? r T ,<{ edz a szünetben higgadt <*>l * a n l * \ v i J 5 ) ' V , ( >' já tékra kér te fiait. Ennek ™ a k L l V > Y r í J • ? meg is lett az eredménye.
(3), Glázer (6). SZEOL: Bencze (4) —
(4), Antal (3), Vass Berkes (4).
Cserék: a SZEOL-nál
(5), Az 55. percben Vass a jobb oldalon vezette a támadást . Ügyesen középre gurított , és
66. percben Berkes helyett jósa nagy nyugalommal a Szeghalmi, a 77. percben - j o b b sarokba ltt (2:1). Magyar helyett Zámbori. Az Ezekben a percekben a szc- ETO-nál : a 60. percben So- g e d i e k irányították a já té - mogyi helyett Poczik, a 76. k o t > és sorsukat egy öngól percben Glázer helyett pecsételte meg. Az 59. perc- Horváth L. b e n Glázer szögletet ívelt
Az els 30 perc változatos középre. Horváth kapura fc - játékot hozott. A SZEOL jelt, és a labda Magyar lá- szoros emberfogásra rendez- bárói a bal sarokba perdült, kedett be, a gyriek nehe- Bencze már csak a gólvona- zen tud tak megválni rz- Ion túl é r te el a labdát iktl. Az els Bánfalvi lövése de a labda elkerülte a ka - eredményt, put. A 15. percben Somogyi Az ú jonc szegedi
Liebmnnn Béla felvételei Palchuber, a DEAC kapusa mellett Bóka (középen) elhú-
eseményt (3:1). A 72. percben Glázer jelentette, fe jese áll í totta be a vég-
csapat beívelt szögletrúgása u tán várakozáson alul szerepelt a Glázer ltt — kapu mellé. Rába pa r t j án . Játékosai El lentámadás következett, idegesen kapkodva, sok h i - Varga lefutot ta az ETO vé- bával játszottak. A SZEOL- delmét, m a j d tiszta helyzet- ból Virág, Vass és Bánfalvi
mellé ltte a labdát b dl a kapu fölé ltt. A 20. já téka ütöt te meg az els bir tokában „kiengedtek". A Csomor (Pócsik), Pikó, Bó- P e r c b e n Somogyi beadására osztály színvonalát. Az ETO,
SZEOL 125:46 (62:18). Vezet- oson belül. 11-es! A büntett vendégek is próbálkoztak, de ka, Héger dr. Be""e r o f ™1.Jmdult kt' kl" a J:K ell?tr u
e,,1S gyengen> te: Karner és Bánsági. Leg- Kiss végezte el, de rosszul csatársoruk já téka nem volt DEAC: Palchuber - Csa- e j te t te a labdat , de Magyar szétesoen futballozott jobb szegedi dobó: Varga 12, helyezett l abdá já t Répánszki meggyz, így a hazai védk tó (Bereczki), Csapó Ben- mentet t a gólvonalon. A 30. *' Valaczkay 10. kiütötte. Ismét Kiss elé ke- mindig idben közbe tudtak cze, Szabolcsi — Tóth, Gott-
rül t a labda, de lövése most lépni. diener, Kiss S. — Filetóth, a kapufáró l vágódott vissza. A végig fölényben játszó Puskás, Kiss L. A védk röviden fejel ték ki hazalak megérdemelt, biztos A Dózsa kezdte a játékot, a labdát, és Kiss ha rmad- gyzelmet ara t tak. Jók: Ter- s mind já r t t ámadásba len-
nem hibázott, hes, Kutasi, Sándor, iletve dltek a hazaiak. A 22. percben Héger dr. a félpá-
a szegediek nagyszeren Fordulás u tán az 55. perc- zott, de a szegedi csatár a következ pillanatban kapu játszottak, és megérdemelt ben az elretör Horváthot gyzelmet arat tak. Csepel— szabálytalanul szerelték a 16
Pintér István
52:49 (30:21) NB Il-es ni mérkzés, szorra m á r
Leninváros, vezette: Kápol- 3:0. A 65. percben a vendé- Magyar, Nagy. nás és Molnár. A SZEOL a Rek jobbszélsje, Nagy ívelt következ összeállításban balról középre. Bólya kive- játszott: Bánáthi (2), Remák tdött, de a labda mellé (12). Révész (6), Kertész (4), ütött, és így Andorkó nyu-
Ez történt az NB l-ben Szegedi Dózsa—DEAC
3:1 (0:0) Dózsa-pálya, vezette: Jaczi-
_ ^ H A szombati Honvéd—Cse- Pécsi Dózsa—Diósgyr 0:0. f y á t ó f húzott kapura! a 'kü- P e l mérkzés u tán vasárnap Pécs, 3 ezer néz. Vezette:
. . . . . . ->. J ' — ' Szilvási. Tatabánya—Zalaegerszeg 1:0
zépre ltt l abdá já t Bóka, a rangadóval — és nagy meg - - - - - - lepetéssel — folytatódtak a ki futó Palchuber mellet t 5
méterrl kapu mellé helyez- te. Ezután kiegyenlítettebb Vigh (13), Csere: Tóth (1), godtan fejelhetet t a hálóba, na.
Halász (6), Vass (2), Balaton 3:1. A hátralev idben is Sz. Dózsa: Gilicze — Ott- f e j t a küzdelem ^ l i í a - f e h é - együttese szolgáltatta: bizto (2), Barta Zs. (—), Hódi K. a vasutasok ural ták a me- lik, Várhelyi /., Szalai, Csa- r e k n e k egyoldalas volt a tá- san fekte t te kétvál lra a ta - (4), Bartal E. (—). znyt, de a biztos vezetés nádi — Portör, Nagy — madójá tékuk — mindent valyi ba jnok Üjpesti Dózsát.
jobb oldalon erltettek. Hé- A többi találkozókon ál
labdarúgó NB I küzdelmei. (0:0). Zalaegerszeg, 20 ezer A meglepetést a Vasas néz. Vezette: Somlai. Gól-
Szegedi SZURj
(1:1). Hungár ia krt . 6 ezer néz; Vezette: Szkokán. Gól-
ger dr. közeli lövése Csapó- ta lában a vár t eredmények lövk: Sárközi, Koritár , ról szögletre pat tant . Beíve- születtek, azaz az esélyes Oborzil, Kiss lés u tán Szalai két lépésrl csapatok gyztek. A SZEOL Kmetty. kapu fölé lt t! — mint azt a tudósításokból
A második félidben j a - olvashattuk, a rádió közvetí- Székesfehérvár, 5 ezer néz. vul t valamit a színvonal, tésébl ha l lha t tuk — muta - Vezette: Katona. Góllövk: élénkebb lett a játék. A 69. tot t já téka a l ap ján nincs Nagy TI., Fejes, Wollek, il- percben Portör Hégert szök- egy „súlycsoportban" a me- letve Bencsik. tette, egy csel u tán kö- zny többi csapatával, zépre adott Pikó elé, akinek Vasas—Üjpesti Dózsa 3:0 a 16-osról leadott nagy lövé- (1:0). Fáy utca, 25 ezer néz. se nyomán a labda a kapu vezette: Müncz. Góllövk: bal oldalába vágódott, 1:0. Juhász T. (öngól), Komját i , A 76. percben nagyot h ibá- Váradi. zott a Dózsa védelme. Ben- Ferencváros—VM. Egyct- cze cselezte be magát az értés 4:2 (1:0). Soroksár, 10 ötösre, ahonnan nagy nyuga- ezer néz. Vezette: Emsber- lommal a hosszú sarokba he- ger. Góllövk: Varga (ön- lyezett, 1:1. Még ebben a gól), Juhász I., Szke. Brani- percben Héger dr. közeli kovits, illetve Siklósi, Szu- nagy lövését ütöt te a léc romi. alól szögletre a kapus. A 83. , . • percben ismét Gottdiener ve- szélyeztette a szegedi kaput, Várhelyit kicselezte, de óriá- si helyzetbl mellé ltt! A 88. percben Héger dr. á tadá- sát Bóka értékesítette, 2:1. Befejezés eltt egy perccel ismét Bóka volt eredményes, egyéni já ték után nagy gólt Vásárhely, 400 néz, ve- a játék képe, egyik csapat ltt a bal fels sarokba, 3:1. zette: Gregor. SZAK: Tóth sem tudot t fölénybe kerülni.
Mindkét csapat több, biztos — Zádori — Olasz, Nagy, A 66. percben baloldali szög- gólhelyzetet hagyott kihasz- Sándor, Stumpf dr., Csábi — letrúgáshoz jutottak a ha- nálatlanul. A Dózsa mezny- Rajcsányi, Héger, Balogh, zaiak, Hegeds I. középre fölénye a ha j r ában éret t gó- Szamosvölgyi dr. Csere: a ívelt labdájá t Nagy II. a lókká. Jók: Bóka, Portör, 70. percben Csábi helyett hálóba fejelte. Ezután Stumpf T>i Irrú WócfíM* Hr i 11 of -: relÁli- „ r f ^ K í A f i 1
H. HETRIPOND—SZAK 1:0 (0:0)
Pikó, Héger dr., illetve Nádudvari . Gottdiener, Csapó, Bencze.
Gy. E. Az NB II állása
dr. eltt nyílt egyenlítési le-
1. Budafok 2. SZVSE 3. MGM 4. Sz. Dózsa 5. ni. ker. 6. K.-lialas
FÖSPED 8. Láng 9. Cegléd
Szoln. MAV 11. Bp. Epitnk 12. DEAC 13. B. VTSK 14. H.-böszörm. 15. Gyula 16. KISTEXT
1 t S „ r a S J f n „ RIPOND növelhette volna 5 5 - - 17- 6 in vonalú já tékot lá thatot t a 5 4 1 - 8-2 » vásárhelyi közönség. A sze- l l \ \ 8-5 ' Sediek közül 5 3 1 1 11-12 7 ma jd Stumpf dr., a METRI- 5 2 1 2 10- 8 5 POND-ból pedig Fenesi és I I H J l J l Benk hagyott ki gólhely- v a b b l e iedményei: Csongrád 5 1 2 2 9-10 4 zeteket. Említésre méltó 5 1 2 2 4-5 4 m é g az els félidbl: mind- 5 1 1 3 i-Z 7 k é t o l d a l o n m e g z ö r r e n t e g y - ..
i -1 szer a haló, a játékvezet g ^ ™ ^ 5 - 2 3 5-10 2 mindkét esetben lest itelt. kó—Békéscsabai Agyagipar 5 - 2 3 2-8 2 Fordulás után sem változott 0 : 4 (0:2). Orosháza—Gyoma
2:0 (0:0). Békéscsabai MÁV
elnyét. Jók: Nagy I., Káp- Rajcsanyi, U Í U e t V ° Q MPTBI . Tóth, s tumpf dr.
A. labdarúgó NB III to- i erei
—Szentes 0:2 (0:1). Tisza- földvár—HÖDGÉP SK 0:2 (0:0). Kecskeméti TE—Sar-
Kegyes volt vasárnap az idjárás a sze- gedi SZR közönségéhez és szereplihez. Mintegy 6—7 ezer fnyi közönség volt kí- váncsi a vidám, monstre msorra és a színészek—újságírók futbal l rangadóra. A kacagtató msorban nagy sikerrel lépett fel a Kibédy—Hlatki-duó, Kabos László. Kazal László, Csala Zsuzsa. Szuhay Ba- lázs, a táncdalénekesek közül Szcs Judit. Vámosi János, Záray Márta, az Expressz és a Kékcsillag együttes. A legkülönbö-
Zeliman Ferenc felvételei
zbb já rmveken — konflison, autómen- tn, terepjáró autón — érkez fvárosi mvészeket nagy taps köszöntötte. A fut - ballrangadón az újságíró válogatott 8:6 arányban gyzött — az 5—5 tizenegyesrú- gás után — Bagaméry (3), Thékes dr. (2). Boskovits. Várkonyi, Gyenes góljaival. Á színészek gólszerzi: Buj tor (3), Aradszky Juhász, Kovács.
Kepösszeállításunk a szegedi SZR egy. egy pi l lanatát örökíti meg.
így kellett volna tippelni! 1. Vasas—Ü. Dózsa 2. Egyetértés—FTC 3. MTK—SBTC 1. Pécs—DVTK 5. ZTE—Tatabánya t . Videoton—Komló 7. MVSC—MAV DAC 8. Szekszárd—Bp. Spart. 9. Volán—Dunaújváros
10. Békéscsaba—Kecskem. 11. Dorog—Várpalota 12. DVSC—Haladás 13. Pénzügyr—Szolnok
+1 14. Leninváros—Nagybat.
1 3:0 13 találatos szelvény 10 darab 3 2:4 van. nyereményük egyenként 1 4:1 01 716 forint, ebbl 13 plusz 1 v 0:0 találatos szelvény 6 darab, a 2 0:1 nyeremény és a Jutalom együt- 1 3:1 lesen 130 352 forint . Tizenkét ta- 2 1:3 lálatos szelvény 186 darab, nye- 3 3:5 reményük 2212 forint. 11 talú- 1 2:1 latos 250S darab, a nyeremé- X 1:1 nyük 200 forint . A tíz találatos ' 1 :i szelvények száma 14 502 darab, x 2.2 nyereményük egyenként 43 fo-
rint. A közölt adatok tájékoz- x ü l tató jellegek.
—Kecskeméti Fémmunkás 1:1 (0:1). 1. KTE 5 5 - - 16- 7 10 2. HODGEP 5 4 - 1 11- 4 8 3. Brs. Agyaglp. 4. Orosháza
5 2 3 - 5 3 1 1
D- 3 8- 5
7 7
5. Sarkad 5 3 1 1 9- 7 7 C. Szarvas 5 3 - 2 13- 9 6 7. Szentesi V. 5 2 1 2 5- 4 5 8. Gyoma 5 1 3 1 4- 5 5 9. Tiszaföld v. 5 2 1 2 4- 7 5
H. METRIP. 5 2 1 2 7-10 5 1L SZAK 5 - 3 2 5- 7 3 12. K. Fémmnk. 5 - 3 2 2- 5 3