RPH 091110

Preview:

Citation preview

8/8/2019 RPH 091110

http://slidepdf.com/reader/full/rph-091110 1/1

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN2 - 20 SELASA 9 / 11/ 2010

Minggu …………………: Hari ………………: Tarikh:……………………

KELAS/MASA/MATA

PELAJARAN

OBJEKTIF KANDUNGAN AKTIVITI IMPAK/CATATAN

LINUS

(BM)

5.30-6.30pm

Objektif:

1. Murid dapat membaca dan

memahami sekurang-kurangnya 3daripada 5 perkataan yang

mengandungi suku kata tertutup ’ng’dengan betul.

2. Murid dapat membina dan menulis

sekurang-kurangnya 3 daripada 5

  perkataan yang mengandungi suku

kata tertutup ’ng’ dengan betul.

3. Murid dapat membaca danmemahami ayat tunggal yang

mengandungi suku kata tertutup ’ng’

dengan betul.

4. Murid dapat membina dan menulis

ayat tunggal yang mengandungi suku

kata tertutup ’ng’ dengan betul.

PSA:

Murid telah kenal suku kata tertutup

Kemahiran:

Unit 4 Makanan1.13 Murid dapat membaca dan memahami

  perkataan yang mengandungi suku katatertutup ’ng’

2.13 Murid dapat membina dan menulis

  perkataan yang mengandungi suku kata

tertutup ’ng’

5.4 Murid dapat membaca dan memahami

ayat tunggal yang mengandungi suku katatertutup ’ng’

6.4 Murid dapat membina dan menulis ayattunggal yang mengandungi suku kata

tertutup ’ng’

Perkataan:- pisang

- lemang

- sotong

- bawang

- kacang

Ilmu : Pendidikan kesihatan

SB : Kata nama am

 Nilai : Makanan seimbang

BBM : Komputer riba, kertas A4, LCDProjektor, eratan gambar dan Lembaran

kerja

1

2

3

4

5

6

7

Set induksi – Permainan kecil ( cantumkan

keratan gambar)

Menyebut dan mengeja perkataan objek di

dalam gambar yang mengandungi suku katatertutup ‘ng’.

Latihan membina dan menulis perkataan

yang mengandungi suku kata tertutup ’ng’.

- Cantum suku kata dan tulis

  perkataan yang dibina berdasarkan

gambar yang diberi.

Membaca dan memahami ayat tunggal yang

mengandungi suku kata tertutup ’ng’.

Latihan membina dan menulis ayat tunggal

yang mengandungi suku kata tertutup ’ng’.

- susun perkataan menjadi ayat yang

 betul.

Berbincang jawapan.

Penutup - menyebut perkataan dan ayat

tunggal yang telah belajar pada hari ini.

BBM :

Keratan Gambar 

Kad imbasanLembaran kerja

REFLEKSI :

1. Semua murid dapatmembaca dan memahami

sekurang-kurangnya 3

daripada 5 perkataan yang

mengandungi suku kata

tertutup ’ng’ dengan betul.

2. 2/5 orang murid dapat

membina dan menulissekurang-kurangnya 3

daripada 5 perkataan yang

mengandungi suku kata

tertutup ’ng’ dengan betul.

3. Murid dapat membacadan memahami ayat tunggal

yang mengandungi suku kata

tertutup ’ng’ dengan betul.

Murid dapat membina dan

menulis ayat tunggal yang

mengandungi suku kata

tertutup ’ng’ dengan betul.