34
Відкрите заняття Пенцко О.І. “Скіфські мотиви”

Розробка заняття

  • Upload
    -

  • View
    142

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Розробка заняття

Відкрите заняття Пенцко О.І.“Скіфські мотиви”

Page 2: Розробка заняття

ДИТЯЧА ШКОЛА НАРОДНИХ МИСТЕЦТВ

РОЗРОБКА ЗАНЯТТЯ

з предмету композиція на тему:

Орнамент.

Естетична ідея роботи.

“Скіфські мотиви”

Розробила:

керівник гуртка моделювання одягу:

Пенцко Ольга Іванівана

2012р.

Page 3: Розробка заняття

Осипчук Аріадна 7 р.

Заняття з композиції.

Page 4: Розробка заняття

Тема заняття: Орнамент. Естетична ідея роботи. “Скіфські мотиви”.

Тип заняття: засвоєння нових знань та практичних умінь.

Мета заняття:

Навчальна – ознайомлення учнів з орнаментом в декоративному мистецтві,

опанування засобами орнаментування площини; з естетичною ідеєю роботи.

Розвиваюча – розширення знань учнів з композиції, ознайомлення з видами

орнаменту на прикладі мистецтва скіфів, збагнути естетичну ідею роботи.

Виховна – виховання естетичного смаку учнів на основі пізнання мистецтва

скіфів.

Завдання заняття (для учнів):

- участь у бесіді, відтворення опорних знань;

- засвоєння нового матеріалу, ознайомлення з новими поняттями і

матеріалами;

- самостійне виконання ряду орнаментованих смужок для подальшого

виконання у роботі в матеріалі.

Обладнання і матеріали: мультимедійна презентація скіфського мистецтва,

фільм “Скіфи” (Київська кіностудія науково – популярних фільмів 1996 рік),

слайди,таблиці з скіфськими творами мистецтва, роздатковий матеріал, книга

“Скіфський степ” Б. М. Мозолевського, книга “Український стрій”, М. С. Білан,

Г.Г.Стельмащук, папір ½ ватману, олівець, туш, перо, гелеві ручки, гуаш.

Методи і прийоми, які використовує вчитель на занятті:

словесні – бесіда, розповідь;

наочні – ілюстрація, демонстрація;

практичні – самостійна практична робота.

Види діяльності на занятті: сприймання, діалог вчитель – учень, створення

композиції на задану тему.

Page 5: Розробка заняття

Савула Анна – Марія 7 р.

Шамко Марта 9 р. Дяків Іванна 9 р.

Page 6: Розробка заняття

Структура заняття:

1. Організаційна частина.

2. Актуалізація та коригування опорних знань і чуттєвого бачення учнів.

3. Повідомлення теми і мети заняття.

4. Робота над темою заняття. Самостійна практична робота. Підсумок

заняття.

5. Рефлексія. Обговорення емоційного сприйняття матеріалу, значення

практичних навиків.

Хід заняття.

1. Організаційна частина.

2. Актуалізація та коригування опорних знань і чуттєвого бачення учнів.

Учні дивляться мультимедійну презентацію скіфського мистецтва, розглядають

роздатковий матеріал, книжки з орнаментами скіфського мистецтва. Вчитель

разом з учнями аналізує твори з мистецтва скіфської доби. Відбувається діалог

з дітьми про період скіфської доби та різноманітність орнаментики.

3. Повідомлення теми і мети заняття. Учитель розповідає про використання

орнаменту та його різноманіть у скіфській культурі. Орнамент упродовж

тисячоліть залишається основою народної творчості. Орнамент – це модуль

стилізованих зображень у ритмічному повторенні. Стилізація – це узагальнення

і спрощення форм. Види орнаменту визначаються особливістю стилізованих

елементів, з яких вони складаються. Геометричний орнамент ґрунтується на

ритмічному повторенні геометричних елементів, фігур. Рослинний – на

повторенні стилізованих природніх форм. Найпростішим елементом будь-якого

орнаменту є рапорт. Учитель пропонує використати орнаментику з скіфських

предметів мистецтва: одягу скіфів, військових обладунків, зброї, монет,

бляшок, амфор, прикрас.

4. Робота над темою заняття. Учні приступають до практичної роботи:

Page 7: Розробка заняття

Долгова Каміла 7р.

Шамко Марта 9р. Бакаляр Оля 7р.

Page 8: Розробка заняття

- діти самостійно вибирають орнаменти, які припали їм до душі;

- приготування ескізів і пошук певних модулів для створення орнаменту;

- на аркуші паперу розміром ½ ватману олівцем наносять модулі

орнаменту;

- працюють тушшю, пером, пензликом, гелевими ручками.

- закладають фон орнаментованої стрічки гуашевими фарбами.

5. Рефлексія. Завершені роботи експонуємо у приміщенні класу та спільно

обговорюємо результат праці.

Page 9: Розробка заняття

Субтельна Софія 9р.

Бакаляр Оля 7р.

Page 10: Розробка заняття

Бакаляр Юля 13р.

Долгова Каміла 7р.

Page 11: Розробка заняття

Мартинюк Ольга 8р.

Page 12: Розробка заняття
Page 13: Розробка заняття
Page 14: Розробка заняття

Шамко Марта 9р.

Page 15: Розробка заняття
Page 16: Розробка заняття
Page 17: Розробка заняття
Page 18: Розробка заняття

Копія бляхи від кінської збруї.Долгова Каміла 7р.

Елементи з композиції пекторалі середній ярус – рослинний світОсипчук Аріадна 7р.

Page 19: Розробка заняття

ДИТЯЧА ШКОЛА НАРОДНИХ МИСТЕЦТВ

РОЗРОБКА ЗАНЯТТЯ

з предмету робота в матеріалі на тему:

Створення аксесуару – вишитої стрічки.

“Скіфські мотиви”

Розробила:

керівник гуртка моделювання одягу:

Пенцко Ольга Іванівана

2012р.

Page 20: Розробка заняття

Заняття з предмету робота в матеріалі.

Тема заняття: Створення аксесуару-орнаментованої стрічки “Скіфські

мотиви”.

Тип заняття: засвоєння нових знань та практичних умінь.

Мета заняття:

Навчальна – ознайомлення учнів з технікою декорування, в даному випадку

вишивкою бісером по стрічці; з естетичною ідеєю роботи під час її виконання.

Розвиваюча – розширення знань учнів з предмету робота в матеріалі;

ознайомлення з технікою вишивки, зокрема по атласній стрічці.

Виховна – виховання естетичного смаку учнів на основі пізнання мистецтва

скіфів та вивчення одного з народних ремесел – вишивки бісером по тканині,

як способом декорування одягу та аксесуарів.

Завдання заняття (для гуртківців):

- участь у бесіді, відтворення опорних знань;

- засвоєння нового матеріалу, ознайомлення з новими поняттями і

матеріалами;

- вишити орнаментовану стрічку технікою декорування бісером,

використовуючи орнаментовані смужки – ескізи, розроблені під час занятть з

предмету композиція.

Обладнання і матеріали: роздатковий матеріал, книга “Скіфський степ” Б. М.

Мозолевського, книга “Український стрій”, М. С. Білан, Г.Г.Стельмащук,

творчі роботи з бісеру керівника гуртка Пенцко О.І., стрічки охристо –

золотавого кольору, олівець, бісер за вибором, голка, нитки, ножиці.

Методи і прийоми, які використовує вчитель на занятті:

словесні – бесіда, розповідь;

наочні – ілюстрація, демонстрація;

практичні – самостійна практична робота.

Види діяльності на занятті: сприймання, діалог вчитель – учень, створення

аксесуару – орнаментованої стрічки.

Структура заняття:

1. Організаційна частина.

Page 21: Розробка заняття

2. Актуалізація та коригування опорних знань і чуттєвого бачення учнів.

3. Повідомлення теми і мети заняття.

4. Робота над темою заняття. Самостійна практична робота. Підсумок заняття.

5. Рефлексія. Обговорення емоційного сприйняття матеріалу, значення

практичних навиків та вмінь.

Хід заняття.1. Організаційна частина. Після привітання вчитель пригадує учням що таке

аксесуар, його значущість у костюмі одягу. Гуртківці зацікавлені темою, адже

кожна з учениць уявляє себе красивою моделлю з власноруч виконаним

аксесуаром до свого гардеробу.

2. Актуалізація та коригування опорних знань і чуттєвого бачення учнів.

Учні розглядають роздатковий матеріал, книжки з орнаментами скіфського

мистецтва, прикрасами у народних строях, наочні прикраси, виконані

вчителем. Відбувається діалог з дітьми про період скіфської доби,

різноманітність орнаментики, різноманітність декорування одягу та аксесуарів.

3. Повідомлення теми і мети заняття. Керівник гуртка розповідає про

доповнення до одягу – аксесуари, способи їхнього декорування. Орнамент у

продовж тисячоліть залишається основою народної творчості. Найпростішим

елементом будь-якого орнаменту є рапорт. Педагог пропонує використати

орнаментовані рапортні композиції з орнаментикою скіфського мистецтва для

декорування атласної стрічки. Стрічки обрали золотаво – охристого кольору.

Колір бісеру на вибір учнів.

4. Робота над темою заняття. Гуртківці приступають до практичної

роботи:

- діти самостійно наносять орнамент на стрічку олівцем, обирають

кольорову гаму бісеру;

- вдягають нитку для бісеру в голку;

- поступальним швом починають декорувати стрічку бісером;

- при закінченні нитки зав’язують вузлик і припалюють нитку.

5. Рефлексія. Вишиті стрічки учні пов’язують собі на шию, демонструють у

майстерні моделювання одягу. Діляться враженнями, жваво обговорюють

фінал своєї роботи, який перейшов у колекцію стильних аксесуарів –

Page 22: Розробка заняття

орнаментованих стрічок за творами мистецтва “Скіфії”.

Page 23: Розробка заняття

Елементи з композиції пекторалі середній ярус – рослинний світОсипчук Аріадна 7р.

Page 24: Розробка заняття

Осипчук Аріадна 7р.

Page 25: Розробка заняття

Орнаментована стрічка (набір вуздечкових прикрас, скіфія)Мартинюк Ольга 8р.

Мартинюк Ольга 8р., вишиває стрічку

Вишиття скіфських орнаментів на стрічках

Page 26: Розробка заняття

Долгова Каміла 7р. Осипчук Аріадна 7р.

Дяків Іванна 9 р. Осипчук Аріадна 7р.Демонструють власні прикраси

Page 27: Розробка заняття

Колекція орнаментованих стрічок за творами мистецтва “Скіфії”.

Page 28: Розробка заняття

Явна Софія 12р. Мартинюк Ольга 8р.