11
Департамент освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Осіння подорож (Відкрите заняття з корекції) Підготувала вчитель-дефектолог, спеціаліст вищої категорії Лєонова Т.В.

корекційне заняття осіння подорож

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: корекційне заняття осіння подорож

Департамент освіти і наукиКіровоградської обласної державної адміністрації

Знам’янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Осіння подорож(Відкрите заняття з корекції)

Підготувала вчитель-дефектолог, спеціаліст вищої категорії

Лєонова Т.В.

Знам’янка 2014рікТема: «Осіння подрож»

Page 2: корекційне заняття осіння подорож

Мета: розвиток уваги, наочно-образного мислення, пам’яті, дрібної моторики, удосконалення мисленнєвих процесів. Розвиток творчої активності, ознайомлення з першими методами ейдетики.

Обладнання: малюнки листочків, дятлів, рибок; мультимедійна презентація;

відеоролик фізкультхвилинки: « Україно, ми твоя надія»; відеоролик для

релаксації: «Золота нудьга осені»; вудка; зошити, прості олівці, кольорові

олівці; малюнок цифрового перекодування чисел.

Хід заняття

І. Вступна частина

- Діти, давайте привітаємось з нашими гостями.

- Я, діти, дуже рада вас бачити і хочу привітатись з усіма вами і кожним особисто. Для цього покладіть ручки долоньками догори.

(Вчитель підходить до кожного, накриває своїми долонями долоньки дитини і, дивлячись в очі та усміхаючись, вітається називаючи дитину на ім’я.)

Дитина у відповідь теж вітається, називаючи педагога на ім’я та по –батькові.

-Сьогодні ми будемо подорожувати. А дізнатися яку саме подорож оберемо, нам допоможе загадка.

Каплі з неба, дахів, стріх.

Дощ холодний, перший сніг.

Почорнів без листя сад.

Що за місяць? (Листопад)

Вчитель: Правильно, ми з вами будемо подорожувати саме місяцем Листопадом.

-Хоча ще по календарю зима не настала, а насправді зараз останній місяць осені, але ми вже спостерігаємо перші ознаки зими – випав перший сніг, а зараз нічні заморозки, та й вдень незвично холодно.

-Отже можемо сказати, що кінець листопада відкриває ворота в зиму. Ви згодні зі мною?

-А чи залишилось на деревах листя? (Ні)

Page 3: корекційне заняття осіння подорож

-А як називається така осінь, коли облетіло листя з дерев, випав перший сніг та вдарив перший морозець? (Пізня осінь)

-Послухайте віршик, який так і називається «Пізня осінь»

Слайд № 2,3,4,5,6,7,8 (перегляд слайдів під час читання вчителем вірша)

Пізня осінь

Зірвався вітер, листя розкидає

І по землі розмашисто жене.

На небо чорна хмара насуває,

Ось дощ осінній затяжний сипне.

Все буде мокнути і мерзнути довкола.

І золото осіннє пропаде.

Та й так земля вже зовсім-зовсім гола —

Ні квіточки ніякої ніде.

І будуть сірі фарби переважно.

Одного кольору земля і небеса.

І вітер завиватиме протяжно,

Відійде в спогад осені краса.

Вчитель: На деревах, як ви вже сказали листочків не залишилось, а в мене вони є.

Page 4: корекційне заняття осіння подорож

-Коли був сильний вітер, вони залетіли до мене в клас через відкрите вікно. І

виявляється, що кожен листочок не простий, а чарівний, має цікаві завдання

для вас.

ІІ. Основна частина

Вчитель: Ну що? Почнемо? Відправляємося в подорож? А кожна ваша

правильна відповідь буде відзначена смайликом.

(на магнітній дошці та по класу розвішані листочки – вчитель знімає їх і

зачитує завдання.)

Листочок №1

Вправа: «Графічний диктант»

Мета: розвивати наочно-образне мислення, дрібну моторику.

-Для виконання цього завдання нам потрібні: зошити, прості олівці, кольорові

олівці.

Вчитель: Поставте олівець на точку. Від точки: 2 клітинки ліворуч, 2 навскіс

праворуч угору, 5 вниз, 1 праворуч, 4 вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 1 навскіс

ліворуч униз, 2 вниз, 1 навскіс ліворуч униз, 4 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1

вгору, 1 ліворуч, 1 вгору, 1 праворуч, 1 навскіс праворуч угору.

-Хто вийшов? (Білочка)

Слайд№9

(графічний малюнок білочки, зроблений вчителем)

-Давайте перевіремо, чи у всіх вийшло правильно.

-А в який колір розфарбовують білочку художники?

-Давайте її розфарбуємо.

Смайлики одержать …

Page 5: корекційне заняття осіння подорож

Листочок№2

Вчитель: Подивимось інший листочок. Яке він приніс завдання?

Вправа: «Навпаки»

Мета: розвивати мислення, словниковий запас, уміння добирати протилежні

слова.

-Білочка приготувала нам цікаву історію..

Слайд № 10, 11, 12, 13

-Одного разу, восени, вона збирала по лісу горішки. Весело їй було в лісі.

Вона стрибала с гілки на гілку. Аж раптом почула наша білочка різні слова.

«Що це? – здивувалася вона і застигла на гілочці.

Коли ж вона підвела голову до гори, то побачила, що на сосні сидять два

надзвичайно красивих дятли. Побачивши білочку вони почали ще швидше

вистукувати своїми дзьобами.

Один стукне – лунає слово. Другий стукне – звучить інше слово, протилежне.

-Я зараз буду говорити слова першого дятла, а ви другого-протилежні.

Далеко-близько Радість-горе низький-високий

День-ніч ледачий-працьовитий ворог-друг

Спека-холод здоровий-хворий веселий-сумний

Мінус-плюс брудний-чистий ранок-вечір

Зло-добро гіркий-солодкий осінь-весна

Зима-літо сміється-плаче наступний-попередній

Смайлики одержать …

Листочок№3

(вчитель кидає листочок на підлогу)

Page 6: корекційне заняття осіння подорож

Вчитель: - Але наступний листочок упав на підлогу і перервав змагання дятлів.

Він пропонує нам нову вправу, але не розумову, а фізичну.

-Давайте трохи розімнемось.

1) «Україно, ми твоя надія»

2) Вправи на увагу.

Мета: Вчити швидко реагувати на звукові сигнали.

(діти стоять у вільному порядку, по команді ведучого)

«Зайчата» - діти стрибають;

«раки» - йдуть спиною вперед;

«конячки» - стукають ніжками;

«пташки» - махають руками;

«лелека» - стоїть на одній нозі;

«курочки» - ко, ко, ко

3) Вправа для слухняних пальчиків «Пальчикова сім’я»

Мета: розвиток дрібної моторики.

-Оцей пальчик-наш дідусь,

А оцей - бабуся.

-Оцей пальчик – наш татусь.

А оцей – матуся,

-Ну а цей маленький.

Їх синок гарненький.

Смайлики одержать…

Вчитель: Продовжуємо працювати. Подивимось яке завдання приніс нам наступний

листочок.

Листок№4

(Хто з вас був уважний, той скаже мені який по-рахунку цей листочок?)

-Зараз ви всі зрадієте, тому, що цей листочок пропонує вам гру. Яка

називається «Цікава осіння риболовля».

Page 7: корекційне заняття осіння подорож

-Хто звас колись вже ловив рибку? Може з татусем або старшим братом?

-А ось і умова гри: уявимо, що ця коробка – річка, а в ній плавають рибки.

Ви прийшли до річки на риболовлю. І зараз дійсно кожен з вас буде мати

нагоду впіймати свою рибку, навіть той хто взагалі немає в цьому ніякого

досвіду.

-Але ця рибка буде не проста, а з завданням яке ви взнаєте пізніше.

Будемо ловити рибу по черзі, так як ви сидите за партами.

Почнемо з Саші. (Хлопчик вудкою ловить рибку)

-А ось і завдання.

*назвати яке це число;

* назвати сусідів цього числа;

*назвати наступне число;

*назвати попереднє число;

*назвати склад числа;

*кого, або що нагадує вам ця цифра

(діти по черзі виконують завдання)

З цим завданням ви впорались добре і одержуєте свої смайлики…

-Діти, подивіться скільки ми зібрали листочків. Давайте порахуємо їх.

-Скажіть мені які геометричні фігури вони вам нагадують?

Смайлики одержать…

ІІІ. Заключний етап

1. Релаксація

Відеоролик («Золота нудьга осені»)

Вчитель: -Зараз сядьте зручно, приготуйтеся поринути в красу золотої осені, яка

вже в минулому. Щоб насолодитися нею ще раз, останній, переглянемо

ролик, уявимо,що ми знаходимось зараз у тому місці, яке ми бачимо.

Почуваємо себе – у спокійному, розслабленому стані. Ви відпочиваєте. Вас

Page 8: корекційне заняття осіння подорож

поступово заповнює почуття спокою, розслаблення. Роздивіться уважно всі

кольори листочків. Запам’ятайте кожний колір. Відчуйте, як зміни кольорів

(червоний , жовто-гарячий, жовтий, помаранчовий, зелений) дає можливість

радіти вашим душі та тілу. Відчувши повний спокій і задоволення ,

запам’ятайте цей стан.

2. Рефлексія

Ось заняттю вже майже кінець.

Ти був справжній молодець!

Що сподобалось – хвалися,

Засмутило – пожалійся.

(діти висловлюють свої думки з приводу заняття)

3. Підсумок заняття

Вчитель відмічає успіхи дітей.

-А зараз давайте порахуємо смайлики. У кого найбільше смайликів з

написом – відмінно? – той працював найкраще.

З написом – чудово;

З написом- добре;

З написом – молодець;

З написом – гарно?

-Отже ви всі – молодці і на наступному заятті покажете ще більші свої

успіхи.