Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

Page 1: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,
Page 2: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

MadlArt,a u c t i o n h o u s eP r v a a u k c i j s k a k u ć a u S r b i j i

Izložba:14 - 21. decembar 2014. godine. Vreme: 10 – 20hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Aukcija:21. decembar 2014. godine. Vreme: 19hZepter EXPO, Masarikova 4 (Ex - RK Kluz)Beograd

Viewing:14 - 21. December 2014. (10 a.m. – 8 p.m.)Zepter EXPO, 4 Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Auction sale:21. December 2014. (7 p.m.)Zepter EXPO, 4 Masarikova Street (Ex - RK Kluz) Belgrade

Page 3: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

1. KristalnaBiedermeierčašai BohemiačašaXIX vek. Visina: 12 cm / Rubin brušeno staklo i pozlata. Visina: 15 cm € 100 ( 2 kom.)

2. KeramičkitanjirAfter Clodion (Michel Claude,1738-1814)Prečnik: 31 cm € 200

3. ZlatniprstensadijamantimaŽuto i belo zlato 14 K (585)Težina: 4,20 grDijamanti: 7 kom x 0,10 ct. (Si, H) € 600

4. Zlatneminđuše sasrebromidijamantimaTežina zlata: 4,40 grDijamanti: 2 kom x 0,15 ct (Si, H); 2x8 kom (0,04ct) € 750

5. ZlatniprstensaaleksandritomZlato 14 K (585)Težina: 4,08 grAleksandrit: 9,60 ct € 150 6. ArtDeconarukvica

Belgija, oko 1925. Bakelit. € 150

7. Zidnipozlaćenisat uRococostiluVisina: 65 cm € 225

9. Pozlaćenoogledalo Šlifovano staklo Visina: 123 cm € 175

8. Pozlaćenoogledalo ubaroknomstilu Visina: 115 cm € 150

3 5

Page 4: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

10. PortretGebhardvonBlücher (1742-1819)Pruski maršal. Dvostruki osvajač Pariza (1813. i 1815.) Slonovača u hrastovom ramu. Visina: 14 cm € 250

11. MignonMermer Visina: 21 cm € 175

12. Mesinganokandiloslancima Prečnik: 20 cm € 75

13. MadonaAustrija, sredina XIX vekaUlje na limuDimenzije: 80x50 cm € 525

14. IkonaVavedenjeBogorodičinoLevantski barok (Grčka-Makedonija)Ulje na dasci, prva polovina XVIII vekaDimenzije: 35x26 cm (ošt. plamenom kandila) € 275

15. IkonaNeverniTomaUlje na dasci Dimenzije: 28x24 cm € 75

16. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)KrvavozlatoDrvorez, 18x5 cm, 1934. Sign. € 200

17. ANĐELKO ARNAUTOVIĆ (1935)MorskiplodoviUlje na platnu, 25x5 cm, 2002. Sign. € 100

Page 5: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

18. BOŽA BABIĆ (1939)TorzoMetal, 22x10x5 cm, Sign. € 150

19. BARBARIEN (1963-2013)PosestrimaUlje na kartonu, 73x54 cm, 2005. Sign. € 1.100

20. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)DrvoikućaOlovka na hartiji, 25x15 cm,Oko 1955. Sign. € 150

21. DORU BOSIOK (1950)DamasašeširomLitografija u boji dorađena pozlatom, 33x28 cm, oko 1985. Sign. € 300

22. MILAN BOŽOVIĆ (1909-1992)CvećeUlje na platnu, 65x54 cm, 1978. Sign. € 350

23. MILAN BOŽOVIĆ ŠumaujesenUlje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550

Page 6: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

24. KOSTA BRADIĆ (1927)SeoskodvorišteUlje na lesonitu, 27x36 cm, Sign. € 200

25. VIKTORIJA BREGOVLJANIN (1925-1998)UžicePastel, 63x49 cm, 1988. Sign. € 200

26. MIRA BRTKA (1930)CostruzioneUlje na šperu, 43x35 cm, 1966. Sign. na poleđini € 600

27. STOJAN ĆELIĆ (1925-1992)KompozicijaGrafika 4/60, 20x15 cm, 1988. Sign. € 50

28. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Meteor IISerigrafija 13/90, 69x65 cm, Sign. € 100

29. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)FiguraiflašeOlovka i olovke u boji, 30x20 cm, 1970. Sign. € 150

Page 7: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

30. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)AktOlovka na hartiji, 29x21 cm, 1957. Sign. € 650

31. LJILJANA DREZGA (1947)FantazijaKombinovana tehnika, 100x70 cm, 1983. Sign. € 1.600

32. LAZAR DRLJAČA (1881-1970)StaracsačalmomAkvarel, 30x22 cm, 1935. Sign. € 450

33. LAZAR DRLJAČA AlpinskiborićiuBorcimaErcegovinaAkvarel, 23,5x35,5 cm, 1930. Sign. € 450

Page 8: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

34. DATKOVIĆDevojkahraniživinuUlje na platnu, 51x36 cm € 200

35. ALBERT DECARIS (1901-1988)Place Concorde-ParisBakropis, 27x37 cm, Sign. € 50

36. CVETAN DIMOVSKI (1942)DanajaAkvatinta u boji 14/20, 55x74 cm, 1973. Sign. € 75

37. DKMIzdolinejorgovana,RaškaAkvarel, 15x22 cm, Sign. € 200

38. DRAGO DOŠEN (1943)Predeo 80Akvarel, 31x39 cm, 1982. Sign. € 600

Page 9: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

39. MIHAJLO ĐOKOVIĆ TIKALO (1941)ImaginarnipejzažUlje na medijapanu, 50x40 cm, 1995. Sign. € 750

40. MIRO GLAVURTIĆ (1932)IzVenecijeAkvarel, 22x15,5 cm, 2010. Sign. € 200

41. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)NočnimotivUlje na kartonu, 38x50 cm, oko 1950. Sign. € 500

42. SABAHUDIN HODŽIĆ (1909-1982)MotivsaprimorjaAkvarel na platnu, 23x30 cm, 1979. Sign. € 125

Page 10: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

43. NUSRET HRVANOVIĆ (1939)ZovAkvatinta A.O. 48x60 cm, 1980. Sign. € 65

44. BOŽA ILIĆ (1919-1993)ŠumskipredeoTempera na hartiji, 27x37 cm, Sign. € 450

45. SLOBODAN ILIĆ GANE SeoskodvorišteUlje na platu, 55x72 cm, 1957. Sign. € 100

46. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)GlavaOlovka na hartiji, 13x11 cm, 1920-1922. Sign. € 80

47. MILENA JEFTIĆ NIČEVA KOSTIĆ (1943)LeopardUlje na platnu, 44x45 cm, 1981. Sign. na poleđini € 175

Page 11: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

48. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)PortretženesaplavomkapomUlje na kartonu, 41x33 cmOko 1950. Sign. € 800

49. VERA JOSIFOVIĆ (1923)ManastirFenekPastel, 38x28 cm, 1983. Sign. € 200

50. VERA JOSIFOVIĆ ParkpodsnegomPastel, 40x30 cm, 1982. Sign. € 150

51. VERA JOSIFOVIĆ PoglednaDunavUlje na kartonu, 50x70 cm, Sign. na poleđini € 575

Page 12: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

52. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na kartonu, 34x47 cm, Sign. € 400

53. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE DubrovačkaulicaUlje na kartonu, 45x45 cm, 1970. Sign. € 350

54. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1912-1963)StaricaTuš na hartiji, 20x12 cm, 1958. Sign. € 50

55. MILICA KOJIČIĆ (1957)FantazijaUlje na platnu, 84x62 cm, 1986. Sign. € 250

Page 13: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

56. BOŽIDAR KOVAČEVIĆ (1934-2010)AktuateljeuUlje na lesonitu, 20x30 cm, 1974. Sign. € 150 57. LIZA KRIŽANIĆ (1905-1982)

MotivsaDivčibaraPastel, 30x40 cm, 1962. Sign. € 300

58. JOVAN KRIŽEK (1904-1996)KulaNebojšaTempera, 33x44 cm, 1974. Sign. € 200

59. JOVAN KUKIĆ (1907-1982)PanoramagradaUlje na kartonu, 36x27,5 cm, Sign. € 250

60. IVAN LACKOVIĆ CROATA (1932-2004)PticeišumaUlje na staklu, 26x23 cm, 1978. Sign. € 600

61. GRUJICA LAZAREVIĆ (1935-2003)UnaUlje na platnu kaš. na karton, 38x58 cm, 1960. Sign. € 300

Page 14: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

62. ALEKSANDAR LAKIĆ (1922-1988)CvećeUlje na platnu, 33x48 cm, 1959. Sign. € 1.200

63. IVAN LUČEV (1904-1958)PejzažPastel na kartonu, 30x44 cm, Sign. € 150

64. MARA LUKIĆ JELISIĆ (1885-1979)OdaliskaUlje na platnu, 71x43 cm, 1952. Sign. € 1.300

65. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)PorodičniportretFlomaster, 15x21 cm,1956. Sign. € 200

Page 15: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

66. ANTON LUKATELI (1916-1995)VeneraUlje na platnu, 67x95 cm, 1952. Sign. € 250 67. V.MALJCOVA

DubrovnikUlje na platnu, 28x21 cm, 1940. Sign. € 150

68. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)ZemunOlovka na hartiji, 40x55 cmOko 1930. € 300

69. MARIO MASKARELI (1918-1996)ApstrakcijaUlje na platnu kaš. na dasku, 18x17 cm, Sign. € 100

70. SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ (1959)Kupatilo(Psiho)Akril na platnu, 65x50 cm, 2014. Sign. € 400

71. OLGA MIHAILOVIĆ RADOVIĆ (1902-1983)RužeUlje na platnu, 45x45 cm, 1965. Sign. € 200

Page 16: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

72. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)LikTuš, 62x35 cm, 1960. Sign. € 200

73. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ IstarskaigraTuš na hartiji, 34x21 cm, oko 1956. Sign. € 250

74. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)PrimorskipredeoUlje na kartonu, 24,5x43,5 cm, oko 1950. Sign. € 200

75. DRAGUTIN MITRINOVIĆ (1903-1997)JabukeUlje na platnu, 38x46 cm, Oko 1935. Sign. € 800

Page 17: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

76. RADENKO MIŠEVIĆ (1920-1995)PortretmladićauprofiluCrtež tušem, 50x70 cm, 1970. € 400

77. ŽIVORAD NASTASIJEVIĆ (1893-1966)UlicaOlovka na hartiji, 22x31 cm, 1925. Sign. € 800

78. KARL NAGEL PoljskocvećeAkvarel, 44x25 cm, 1947. Sign. € 80

79. VERGILIJE NEVJESTIĆ (1935-2003)BeznazivaGrafika, 46x35 cm, 1970. Sign. € 75

80. BRANKO OMČIKUS (1922-2011)DunjeUlje na platnu, 45x54 cm, 1997. Sign. € 150

81. BRANKO OMČIKUS KompozicijaUlje na platnu, 45x56 cm, 1965. Sign. € 200

Page 18: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

82. ILIJA IKA PANDUROVIĆ (1933-2013)BeogradudecembruUlje na platnu, 30x50 cm, 1988. Sign. na poleđini € 200

83. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)BeznazivaUlje na platnu, 54x65 cm, 1999. Sign. € 800

84. JEFTA PERIĆ (1895-1967)DvadrvetaupoljuUlje na kartonu, 20x14 cm, oko 1940. Sign. € 250

85. MIHAILO S. PETROV (1902-1983)Masline na obali moraTempera na kartonu, 25x35 cm, oko 1950. € 300

Page 19: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

86. GRADIMIR PETROVIĆ (1935-2001)JutroIIPastel, 65x50 cm, 1972. Sign. € 200

87. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Manastir na obali moraAkvarel, 24x34 cm, Sign. € 250

88. MOŠA PIJADE (1890-1957)IvanČolović,političkisužanjizSr.MitroviceCrtež olovkom, 28x20 cm, 1925. Sign. € 250

89. LJUBAPOPOVIĆ (1934)BeznazivaTuš na hartiji, 21x17,5 cm, 1980. Sign. € 300

Page 20: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

90. PERO POČEK (1878-1963)DolinajelaUlje na platnu kaš. na karton, 40x49,5 cm Oko 1925. Sign. € 2.500

91. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)BeznazivaGrafika E.A. 33x40 cm, 1982. Sign. € 100

92. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)FiguraUlje na platnu, 55x33 cm, 1965. Sign. € 200

93. JOVAN RAKIDŽIĆ (1944)Zeleno,volimtezelenoAkril na platnu, 62x70 cm, 2008. Sign. € 600

Page 21: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

94. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)EvaPolirani aluminijum, visina: 41 cm, Sign. € 150

95. DUŠAN RAJŠIĆ MjuzaTerakota, visina: 35 cm € 75

96. DUŠAN RAJŠIĆ Don KihotTerakota, visina: 38 cm, 2011. Sign. € 100

97. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)KapijairibaUlje na platnu, 37x30,5 cm, Sign. € 200

Page 22: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

98. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)PortretIrmeKostoljaniUlje na platnu, 65x55 cm, 1925. Sign. € 7.000

99. IVAN RADOVIĆ AktženekojaklečiOlovka i kreda na hartiji27x18 cm, oko 1935. € 150

100. IVAN RADOVIĆ OdmorkonjaTuš na hartiji, 23x30 cm, oko 1930. Sign. € 300

101. TONI SCHULZ (1858-1918)PredeosaBliskogIstokaGvaš, 17x23 cm, Sign. € 300

Page 23: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

102. SVETOZAR SAMUROVIĆ (1928-2001)TraveUlje na dasci, 60x50 cm, 1964. Sign. na poleđini € 1.200

103. SVETOZAR SAMUROVIĆ BeznazivaKomb. tehnika, 26x20 cm, 1978. Sign. € 200

104. SVETOZAR SAMUROVIĆ BeznazivaKomb. tehnika, 16x12 cm, 1977/78. Sign. € 100

105. SVETOZAR SAMUROVIĆ BeznazivaKomb. tehnika, 20x13 cm, 1978. Sign. € 100

Page 24: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

106. GRIGORIJE SAMOJLOV (1904-1989)RužeAkvarel, 61x47 cm, 1975. Sign. € 250

107. GRIGORIJE SAMOJLOV FigurapapagajairužeAkvarel, 33x46 cm, Sign. € 350

108. GRIGORIJE SAMOJLOV HotelMoskvaAkvarel, 20x41 cm, Sign. € 300

109. JOVAN SOLDATOVIĆ (1920-2006)KošutaBronza, visina: 30 cm € 500

Page 25: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

110. FEĐA SORETIĆ (1930)PoglednaSrbijuAkvarel, 44x58 cm, 1991. Sign. € 250

111. FEĐA SORETIĆ DrvoucvetuUlje na platnu kaš. na karton, 41x50 cm, 2014. Sign. € 250

112. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)PejzažUlje na kartonu, 10x25 cm, Sign. € 175

113. BRANKO LALE STANKOVIĆ LovranUlje na kartonu, 70x50 cm, 1959. Sign. € 800

Page 26: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

114. TOMA SPASIĆ PlavakućaUlje na platnu, 45x65 cm Sign. € 250

115. TOMA SPASIĆ JedriliceUlje na platnu, 45x65 cm` 1979. Sign. € 300

116. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)DvaprividaGrafika u boji E.A. 65x46,5 cm, 1968. Sign. € 250

117. LUKA STANKOVIĆ ManastiruPljevljimaLavirani tuš na hartiji, 55x71 cm, 1956. Sign. € 200

118. ŽARKO STEFANČIĆ (1950)NedeljnopopodneUlje na platnu, 91x60 cm, 1982. Sign. € 450

119. RADOMIR STEVIĆ RAS (1931-1982)EvaAkvarel, 80x30 cm, oko 1975. Sign. € 400

Page 27: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

120. DRAGOLJUB STOJANOVIĆ SIP (1920-1976)BeznazivaTempera na hartiji, 23,5x29, 5 cm, 1955. Sign. € 150

121. FRIEDRICH STURM PastoralaTempera na hartiji kaš. na karton, 86x74 cm, 1864. Sign. € 2.000

122. SAVA STOJKOV (1925-2014)SuncokretiGrafika E.A. 47x39 cm, 1991. Sign. € 80

123. SAVA STOJKOV SuncokretiUlje na lesonitu, 49x89 cm 1972. Sign. € 650

Page 28: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

124. SAVA ŠUMANOVIĆ (1896-1942)MotivizParizasaSeneOlovka na hartiji, 22x28 cm, 1929. € 2.400N.B. Videti zapis na str. 351 (br. 488)Lj. Miljković, Beograd 2007.Zapis S.Š. na poleđini.

125. SAVA ŠUMANOVIĆ PredeoOlovka na hartiji, 20,5x27 cm, 1927. € 2.200N.B. Zapis S.Š. na poleđini.

126. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)MefistoTuš u boji, 19x14 cm, Sign. € 300

127. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)PredeosakućamaUlje na kartonu, 49x36 cm, oko 1935. Sign. na poleđini € 2.600

Page 29: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

128. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)SkicazaznakDomaJNACrtež, 15x11 cm, 1955. € 100

129. IVAN TABAKOVIĆ StudijazascenografijuIMastilo i olovke u boji, 20x31 cmOko 1950. € 200

130. IVAN TABAKOVIĆ SkicazascenografijuIIMastilo i olovke u boji, 21x31 cmOko 1950. € 200

131. VLADIMIR STOJANOVIĆ (1924-2013)PijacaUlje na kartonu, 25x35 cmOko 1950. Sign. € 150

Page 30: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

132. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)CrveneigreUlje na platnu, 195x145 cm, 1965. Sign. na poleđini € 3.600

133. ALEKSANDAR TOMAŠEVIĆ (1921-1968)Pehar(motivsasrednjovekovnefreske)Ulje na platnu, 53 x 72 cm, 1957. € 2.000

134. EMA TOMAŠEVIĆ (1976)GledaočepriđiUlje na dasci, 56x50 cm, 2006. Sign. € 250

135. RADISLAV TRKULJA (1938)RatnikUlje na platu, 90x100 cm, Sign. € 450

Page 31: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

136. JELENA TERZIN (1954)MakoviUlje na platnu, 45x67 cm, 1992. Sign. € 200 137. MIROLJUB TODOROVIĆ (1940)

ApstrakcijaAkvarel, 33x23 cm € 75

138. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)FiguraTuš na hartiji, 41 x 29 cm, oko 1975. € 150

139. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2001)SimbolKolaž na papiru, 55x69 cm, Sign. € 150

140. NADEŽDA VITOROVIĆ (1934-2010)OtmicaEvropeUlje na platnu, 80x70 cm, 1971. Sign. € 250

141. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)PacovGrafika I/X, 56x46 cm, 1977. Sign. € 100

Page 32: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

142. ALEKSEJ VASILJEVIČ HANZEN (1876-1937)Hridi i moreUlje na platnu, 126x106 cm, Sign. € 5.600

143. PAVLE VASIĆ (1907-1993)ArnautinadrvariAkvarel, 30x41 cm, 1935. € 400

144. PREDRAG VITEZOVIĆ (1969)Dee...lightscapeUlje na medijapanu, 50x65 cm, Sign. € 500

145. DUŠAN VLAJIĆ (1911-1945)BroduolujiUlje na kartonu, 25x31 cm, 1945. Sign. € 1.200

Page 33: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,

146. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)BeznazivaUlje na platnu, 115x130 cm Oko 1970. Sign. € 3.200

147. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)HommageáBraqueUlje na platnu, 44x63 cm, Sign. € 900

148. MILICA VUČKOVIĆ (1946)VlkoeIVSuva igla, akvatinta, 93x60 cm, 1986. Sign. € 200

149. ALEKSANDAR ZARIN (1923-1998)Bronzanaplaketa26x25 cm, 1980. Sign. € 150

Page 34: Madl. aukcija decembar... · 2016-12-14 · MILAN BOŽOVIĆ Šuma u jesen Ulje na platnu, 46x60 cm, 1977. Sign. € 550. 24. KOSTA BRADIĆ (1927) Seosko dvorište Ulje na lesonitu,