Click here to load reader

00 Windkracht10 herfst 2014

 • View
  213

 • Download
  0

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Clubblad van scoutinggroep de Jutters

Text of 00 Windkracht10 herfst 2014

 • GROEPSBLAD VOOR EN DOOR LEDEN VAN DE JUTTERS GRONINGEN

  BEVERS VLIEGEN OVER

  DE TRITIUMMACRODEELTJESVERNELLER

  HET GROTE RUILSPEL OP ZN DUITS

  EXPLOS ONTDEKKEN BERLIJN

  1E VERJAARDAG AD PHYLUM

  EEN WEEKENDJE DEN HAAG MET DE STAM

  SCOU

  TING

  GROE

  P DE

  JUTT

  ERS

  NR. 2, JAARGANG 10, NOV 2014

  WINDKRACHT10

 • WK102

  windkracht 10 wordt door meer dan 130 leden en hun familie gelezen in lewenborg,

  zilvermeer, beijum, oosterhogebrug, centrum, de hunze en elders in stad en ommeland!

  Ook uw full-colour advertentie in de wk10?dat kan! kijk op de site hoe u de Wk10 kunt steunen

  interesse? [email protected]

  Partner voor ondernemend Nederland

  Makro Groningen - Kattegat 1 - 9723 JP Groningen

  De sterke huismerken van Makro

 • door: Roelien den Besten

  Deze week voorspelde het weerbericht windkracht 10. Vreemd als je dat als Jutter leest. Voor een Jutter heeft windkracht 10 toch een net even iets anders betekenis dan voor de rest van de Nederlanders.

  Deze storm liep gelukkig met een sisser af maar de redactie was weer even bij de les. Nog even aan de slag om de editie met al die mooie pinksterkamp, zomerkamp en overvlieg herinneringen van 2014 af te ronden. En hier ligt hij dan alweer kant en klaar voor bij je verzameling.

  Ben je een editie kwijt? Geen nood want je kunt alle edities van Windkracht10 terugvinden op http://issuu.com/windkracht10

  Veel plezier met het lezen!

  Stuur al je stukje voor de volgende editie. Voor 1 februari naar [email protected]

  WK10 3WK10

  VAN DE REDACTIEALGEMEEN

 • Welkom bij deze herfsteditie van de Windkracht 10

  Koud is het nog niet echt, maar de herfst is al volop begonnen, de bomen laten hun bladeren massaal vallen en paddenstoelen schieten uit de grond! Tijd om deze Windkracht 10 lekker bij de kachel door te nemen. Er is weer genoeg te melden over de Jutters! Het nieuwe seizoen is begonnen, de oudste kinderen zijn inmiddels overgevlogen naar hun nieuwe speltak en zijn genstalleerd. Het klusweekend is geweest waarbij er veel is opgeruimd en geverfd. Met dank aan een ieder die hier een bijdrage aan geleverd heeft!

  AfscheidEn met de start van het nieuwe seizoen hebben we afscheid genomen van twee bestuurders, te weten Roelien den Besten en Fred Danker. Mede dankzij de inzet van Roelien hebben we de afgelopen jaren deze mooie edities van de Windkracht 10 mogen ontvangen en verder was zij actief betrokken bij de bestuursvergaderingen, groepsraden en de vele groepsactiviteiten. Zij gaat het stokje overdragen aan Bert Holtkamp en hij zal met frisse inzet de PR kant van de Jutters gaan begeleiden. En Fred Danker neemt afscheid, samen met Mieke van Gemert, heeft hij zich de laatste jaren actief ingezet voor de begeleiding van het kader binnen onze groep als Groepsbegeleider. Zijn plek

  wordt (gedeeltelijk) opgevuld door Geert Helder maar daar kan nog wat extra ondersteuning bij. Mocht je als ouder of als Stamlid genteresseerd zijn in de functie als Groepsbegeleider dan vraag ik je hierbij contact met mij op te nemen.Los van het bestuur heeft Gijs Brandsma aangegeven de functie als contactpersoon voor de verhuur van ons gebouw aan derden pittig te vinden. Om deze reden zijn we op zoek naar iemand (het liefste in de buurt van het gebouw) die deze rol wil overnemen?

  door: Saskia Bothof - van Kol

  WK104

  woord van de voorzitter

  Bestuur

 • Stadvisie Groninger ScoutinggroepenOp initiatief van de Jutters zijn bestuurders van alle Groninger scoutinggroepen bij elkaar gekomen om te kijken of het mogelijk is een gezamenlijke visie te presenteren aan de Gemeente Groningen. Een initiatief dat door alle groepen gesteund wordt en in de komende winterperiode vorm zal krijgen met als doel de Gemeente eens goed op de hoogte te brengen van de rol van scouting in de stad Groningen. Daarnaast bleek het leuk om als Groninger bestuurders eens nader kennis met elkaar te maken en ervaringen uit te wisselen. Samen weten we veel en staan we natuurlijk veel sterker!

  Klussen op het eilandZoals iedereen al is opgevallen ziet ons eiland er super uit! Het wordt enthousiast onderhouden met de juiste gereedschappen. En ook de drainage die vorig jaar is aangelegd doet zijn werk goed, de modderpoel is verdwenen en maakt plaats voor een mooi grasveld. Naast het gebouw vordert de realisatie van een extra sanitaire groep en wasbak gestaag. Het blijft allemaal vrijwilligers werk dat naast de drukke (werk) leven uitgevoerd moet worden Het zelfde geld voor de ontwikkeling van de kampvuurkuil. De stoeptegels druppelen langzaam binnen waardoor we goede hoop hebben hier komend voorjaar mee aan de slag te kunnen! En extra stoeptegels blijven welkom!

  Groei & toekomstVerschillende speltakken hebben een wachtlijst en de afgelopen jaren zijn wij als Jutters gestaag gegroeid. Dat blijft zoeken en puzzelen met onze kaderleden die de rol van leidinggevende op zich nemen. De vraag is groter dan we nu aankunnen! Om deze reden zijn we de mogelijkheden en ambities in kaart aan het brengen en willen we een visie voor de toekomst ontwikkelen. Hierbij vinden we het belangrijk dat het draagbaar blijft voor ieder lid en dat onze identiteit behouden blijft. Een aparte commissie denkt hierover na en gaat tijdens het Startweekend begin januari 2015 met de groep in gesprek over wensen en mogelijkheden.

  Samenwerking?Die mooie locatie die we hebben staat nog steeds een groot deel van de week leeg! Wij zijn als Jutters voornamelijk weekend gebruikers en dat zou een derde partij de mogelijkheid kunnen geven doordeweeks gebruik te maken van de faciliteiten. Mocht je nou denken daar een organisatie voor te kennen dan horen wij dat natuurlijk graag!Rest mij nu om iedereen een te bedanken voor het lezen en een ieder een goede winter toe te wensen!

  Met een hartelijke scoutinggroet,

  Saskia Bothof van KolVoorzitter Scoutinggroep de Jutters

  WK10 5WK10

 • Hoe het ongeveer op npk zal gaan wist ik al een beetje door pkd (pinksterkamp Dwingeloo), maar om het als deelnemer mee te maken was ook weer een hele andere ervaring. Eerst dacht ik dat het in het bos was en zei dus dat we onze platen gewoon aan een boom konden binden. Dit was het eerste kamp dat ik met de explores had! het bouwen was leuk. Ik moest de hudo bouwen met Maaike en Hidde en die stond al redelijk snel overeind. Onze sub kamp begeleiding had met zn allen een leuk programma gemaakt: wie is de stafmol. Ook hadden we het rode draadspel, wij moesten als eerste dus er lag minder druk dat we boven de score van de andere groepen moesten komen. Met de hikes zat ik in het groepje met Logan en Else. Het was super gezellig en we zijn geen enkele keer verkeert gelopen.

  Voordat we de hike gingen lopen dacht ik dat het gewoon een looproute zou zijn die je zo snel mogelijk moest afleggen maar al snel kwam ik erachter dat er tien posten waren met opdrachten. De eerste paar posten liepen we gewoon normaal, maar al snel kwamen we erachter dat als we op dit tempo zouden doorlopen niet alle posten konden halen, gelukkig is het ons nog net op tijd gelukt! Ons kamp zag er ook mooi uit met alle platen en het was groter dan normaal, dus meer ruimte om te bouwen J. Het nadeel van een kamp is dat je het gevoel voortijd helemaal vergeet. Ook t Seepeert en de Zeef hing er altijd een gezellige sfeer. Dus volgend jaar ga ik weer zeker mee!Stephan

  Mijn eerste NPK

  explorers door: Stephan

  WK106

 • Else Boogaard (Explo) was de gelukkige winnaar van de vorige Rebus prijsvraag.Van harte gefeliciteerd Else!!

  Inmiddels heeft ze de lekkere taart al opgegeten met de andere explorers.

  En hier weer een nieuwe rebus:

  Stuur het antwoord naar [email protected]

  WK10 7WK10

  REBUSsssSsssssssss

 • Bevers door: de bevers

  Wij zijn Beertje, Misha, Eva, Julyan en Jacob en blijven lekker nog een jaar bij de Bevers! Wij vinden op kamp gaan, in een tent slapen en spelletjes spelen het aller-leukste op scouting. Lijkt het je leuk om met ons mee te doen, stuur dan een mailtje naar onze leiding. ([email protected])Taegan, het broertje van Julyan, is ook al komen kijken en hij vond het erg leuk!

  De niet - overvliegers

  WK108

 • De overvliegers

  We hebben het erg leuk gehad bij de bevers, maar we hebben erg veel zin in de welpen!

  We willen graag nog even vertellen wat wij de leukste spelletjes vonden bij de bevers:

  Yasmae: Commando pinkelen Anna: Ook commando pinkelen. Noah: Het chagrijnenspel Jip: De laatste schat zoeken Milan: Het chagrijnenspel Miliano: Wc tikkertje Tobias: De laatste schat zoeken en commando pinkelen

  Ook vonden wij allemaal de tijdmachine op het laatste zomerkamp erg leuk en vinden we alle kampen altijd heel gezellig!

  Samen met deze Bevers nam ook Fleur Kleur afscheid en is nu te vinden als leiding bij de

  scouts!WK10 9WK10

 • door: de explos

  Logmaken? Zo doe je dat (op nPK)

  Explorers

  Huub de man:De enige echte man van onze groep sporters. Wat een leven tussen al die vrouwen! Met zijn goed getrainde lichaam in onze Marnewaard sportschool, liep hij deze route met gemak. Met een streng Sport dieet zorgt hij dat iedereen genoeg kracht en energie heeft.

  Eline de gewonde:Ons lieve vrouwtje Eline is helaas iet wat Te fanatiek geweest tijdens het trainen. Zij had een ernstige wond aan haar vinger opgelopen. Maar dat hield haar natuurlijk niet tegen. Ondanks haar verwondingen is ze voor ons ten water gegaan. Wat een die-hard!

  Joram met de hernia:Na een iet war te heftige fysio sessie de avond ervoor, had zij nog al last van haar rug. Dat was helaas leidend tot irritatie van mede sporters. Zij heeft alle trainingen zo goed