3
Derbi susret 23. kola njemačke Bundeslige između Borussije Dortmund i Schalkea pripao je domaćim igračima rezultatom 3:0. Foto: EPA Milioneri su poveli u 77. minuti preko Aubameyanga, a samo dvije minute kasnije za 2:0 pogodio je Mkhitaryan. Konačan rezultat u samom finišu postavio je Marco Reus. U poraženom timu ni danas nije bilo Seada Kolašinca. Zanimljivo je bilo i u Sinsheimu gdje je domaći Hoffenheim rezultatom 2:0 porazio Mainz. Domaći su poveli golom Kevina Vollanda nakon odlične akcije i asistencije Firmina. U finišu je konačnih 2:0 postavio Eugen Polanski. Sejad Salihović je zamijenjen na poluvremenu u timu Hoffenheima, dok je Ermin Bičakčić ponovo odigrao svih 90 minuta. Stuttgart je i dalje zakovan za dno tabele. Švabe su danas na gostovanju u Hannoveru

Derbi susret 23. kola njemačke Bundeslige između Borussije Dortmund i

Schalkea pripao je domaćim igračima rezultatom 3:0.

Milioneri su poveli u 77. minuti preko Aubameyanga, a samo dvije minute kasnije za 2:0

pogodio je Mkhitaryan. Konačan rezultat u samom finišu postavio je Marco Reus. U

poraženom timu ni danas nije bilo Seada Kolašinca.

Zanimljivo je bilo i u Sinsheimu gdje je domaći Hoffenheim rezultatom 2:0 porazio

Mainz. Domaći su poveli golom Kevina Vollanda nakon odlične akcije i asistencije

Firmina. U finišu je konačnih 2:0 postavio Eugen Polanski. Sejad Salihović je zamijenjen

na poluvremenu u timu Hoffenheima, dok je Ermin Bičakčić ponovo odigrao svih 90

minuta.

Stuttgart je i dalje zakovan za dno tabele. Švabe su danas na gostovanju u Hannoveru

Page 2: Document4

osvojili tek jedan bod. Meč je okončan rezultatom 1:1 čime domaćini mogu biti mnogo

zadovoljniji. Gosti su poveli golom Gentnera, a konačnih 1:1 postavio je Stindl nakon

loše reakcije gostujuće odbrane. Vedad Ibišević nije konkurisao za današnju utakmicu.

Očekivanu pobjedu na domaćem terenu ostvario je i tim Bayer Leverkusena protiv

Freiburga. Apotekari su slavili rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je

Simon Rolfes. Emir Spahić je u timu Leverkusena odigrao svih 90 minuta, dok na drugoj

strani Mensur Mujdža nije ulazio u igru.