9
Dalykas : Matematika Klasė: 9-10 Pamokos tema: „Tarptautinė skaičiaus Pi diena“ Pamokos tikslas: Atlikdami praktikos darbą išsiaiškinsite, kas yra skaičius Pi ir kaip paslaptingasis Pi yra susijęs su apskritimais, skrituliais. O spręsdami užduotis pakartosite apskritimo ir skritulio apibrėžimus, apskritimo ilgio ir skritulio ploto formules, bei įsitikinsite, kad matematika yra patraukli, įdomu ir reikalinga kasdieniniame gyvenime. Pamokos eiga: Laikas Mokytojo veikla Mokinių veikla Pastabos 3 min Mokinius suskirsto į grupes po 4. Išdalina korteles su užduotimis ir lapus, kuriuose atliks užduotis. Susėda grupėmis, ruošiasi pamokai 5 min Supažindina su pamokos tikslais ir vertinimu. Paaiškina, kokia tvarka bus atliekamos užduotys klauso Demonstruojamos skaidrės 7 min Nurodo atlikti 1 užduotį (praktinė). Stebi ir jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina atliktą užduotį. Darbo pabaigoje aptaria su mokiniais gautas jų išvadas. Atlieka nurodytus veiksmus, padaro išvadą. grupės mokinys lentoje užrašo gautą atsakymą garsiai perskaito padarytą išvadą Išvada: Rezultatai parodė, kad apskritimo ilgio ir jo skersmens santykis ir apytiksliai lygus 3, o tai yra skaičius π. 3 min Nurodo atlikti 2 užduotį. Stebi ir jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina atliktą užduotį. Atlieka užduotį. Pasitikrina Iš pasirinktos grupės mokinys lentoje užrašo atsakymą 2 min Nurodo atlikti 3 užduotį. Stebi ir jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina atliktą užduotį. Atlieka užduotį. Pasitikrina Iš pasirinktos grupės mokinys lentoje užrašo atsakymą 10 min Nurodo atlikti 4 užduotį (praktinė). Stebi ir jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina atliktą užduotį. Atlieka nurodytus veiksmus. Kiekvienas iškerpa servetėlę 5 min Nurodo atlikti 5 užduotį. Stebi ir jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina atliktą užduotį. Atlieka užduotį. Pasitikrina Iš pasirinktos grupės mokinys lentoje užrašo atsakymą 5 min Nurodo atlikti 6 užduotį. Stebi ir jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina atliktą užduotį. Atlieka užduotį. Pasitikrina Iš pasirinktos grupės mokinys lentoje užrašo atsakymą 5 min Aptaria su mokiniais pamokos tikslus, įvertina grupių darbą Iš grupės pasirinktas mokinys atsako į pateiktus klausimus, papildo kitų mokinių atsakymus. Užduoda namų darbus -7 užduotis Užsirašo namų darbus

„Tarptautin ė skai čiaus Pi diena“...Dalykas : Matematika Klas ė: 9-10 Pamokos tema: „Tarptautin ė skai čiaus Pi diena“ Pamokos tikslas: Atlikdami praktikos darb ą išsiaiškinsite,

  • Upload
    others

  • View
    0

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

  • Dalykas : Matematika

    Klasė: 9-10

    Pamokos tema: „Tarptautinė skaičiaus Pi diena“

    Pamokos tikslas: Atlikdami praktikos darbą išsiaiškinsite, kas yra skaičius Pi ir kaip paslaptingasis Pi yra susijęs su apskritimais, skrituliais. O spręsdami užduotis pakartosite apskritimo ir skritulio

    apibrėžimus, apskritimo ilgio ir skritulio ploto formules, bei įsitikinsite, kad matematika yra

    patraukli, įdomu ir reikalinga kasdieniniame gyvenime.

    Pamokos eiga:

    Laikas Mokytojo veikla Mokinių veikla Pastabos

    3 min Mokinius suskirsto į grupes po 4.

    Išdalina korteles su užduotimis ir

    lapus, kuriuose atliks užduotis.

    Susėda grupėmis, ruošiasi

    pamokai

    5 min Supažindina su pamokos tikslais

    ir vertinimu. Paaiškina, kokia

    tvarka bus atliekamos užduotys

    klauso Demonstruojamos

    skaidrės

    7 min Nurodo atlikti 1 užduotį

    (praktinė). Stebi ir jei reikia teikia

    pagalbą grupėse dirbantiems

    mokiniams. Įvertina atliktą

    užduotį. Darbo pabaigoje aptaria

    su mokiniais gautas jų išvadas.

    Atlieka nurodytus

    veiksmus, padaro išvadą.

    Iš grupės mokinys lentoje

    užrašo gautą atsakymą

    garsiai perskaito padarytą

    išvadą

    Išvada: Rezultatai

    parodė, kad apskritimo

    ilgio ir jo skersmens

    santykis ir apytiksliai

    lygus 3, o tai yra

    skaičius π.

    3 min Nurodo atlikti 2 užduotį. Stebi ir

    jei reikia teikia pagalbą grupėse

    dirbantiems mokiniams. Įvertina

    atliktą užduotį.

    Atlieka užduotį.

    Pasitikrina

    Iš pasirinktos grupės

    mokinys lentoje užrašo

    atsakymą

    2 min Nurodo atlikti 3 užduotį. Stebi ir

    jei reikia teikia pagalbą grupėse

    dirbantiems mokiniams. Įvertina

    atliktą užduotį.

    Atlieka užduotį.

    Pasitikrina

    Iš pasirinktos grupės

    mokinys lentoje užrašo

    atsakymą

    10 min Nurodo atlikti 4 užduotį

    (praktinė). Stebi ir jei reikia teikia

    pagalbą grupėse dirbantiems

    mokiniams. Įvertina atliktą

    užduotį.

    Atlieka nurodytus

    veiksmus. Kiekvienas

    iškerpa servetėlę

    5 min Nurodo atlikti 5 užduotį. Stebi ir

    jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina

    atliktą užduotį.

    Atlieka užduotį.

    Pasitikrina

    Iš pasirinktos grupės

    mokinys lentoje užrašo atsakymą

    5 min Nurodo atlikti 6 užduotį. Stebi ir

    jei reikia teikia pagalbą grupėse dirbantiems mokiniams. Įvertina

    atliktą užduotį.

    Atlieka užduotį.

    Pasitikrina

    Iš pasirinktos grupės

    mokinys lentoje užrašo atsakymą

    5 min Aptaria su mokiniais pamokos

    tikslus, įvertina grupių darbą

    Iš grupės pasirinktas

    mokinys atsako į pateiktus

    klausimus, papildo kitų

    mokinių atsakymus.

    Užduoda namų darbus -7 užduotis Užsirašo namų darbus

  • Skaidrės:

  • Užduotys:

    1. Išmatuokite 2 eurų monetos skersmenį (d) ir apskritimo ilgį (C). Raskite santykį d

    C

    (apskaičiuokite 0,01 tikslumu). Kas tai?

    1. Išmatuokite lėkštutės skersmenį skersmenį (d) ir apskritimo ilgį (C). Raskite santykį d

    C

    (apskaičiuokite 0,01 tikslumu). Kas tai?

    1. Išmatuokite lanko skersmenį (d) ir apskritimo ilgį (C). Raskite santykį d

    C (apskaičiuokite 0,01

    tikslumu). Kas tai?

    1. Išmatuokite kūgio pagrindo skersmenį (d) ir apskritimo ilgį (C). Raskite santykį d

    C

    (apskaičiuokite 0,01 tikslumu). Kas tai?

    1. Išmatuokite dangtelio skersmenį (d) ir apskritimo ilgį (C). Raskite santykį d

    C (apskaičiuokite

    0,01 tikslumu). Kas tai?

    1. Išmatuokite dėžutės skersmenį (d) ir apskritimo ilgį (C). Raskite santykį d

    C (apskaičiuokite

    0,01 tikslumu). Kas tai?

    2. Apskaičiuokite apskritimo ilgį C, kai jo skersmuo d=21 cm. (π =7

    22)

    3. Perkelkite vieną simbolį taip, kad gautųsi teisinga lygybė:

    XXII ÷ VIII = II

    4. Skaičiaus PI dienos šventei po puodeliais reikia padėti servetėlių. Iškirpkite, skritulio formos servetėlę, kad iš po puodelio, kurio skersmuo 8 cm,

    matytųsi jos 3,5 cm. Apskaičiuokite, kokio ploto yra gauta servetėlė?

    Atsakymą pateikite vienetų tikslumu. (π ≈3,14)

    Servetėlės šabloną išsikirpkite iš balto popieriaus, o tik tada iš medžiagos.

    Iš A4 formato lapo iškirpkite 2 servetėles.

    5. Paspirtuko rato spindulio ilgis yra 10 cm. Apskaičiuokite atstumą (m), kurį

    nuvažiuos paspirtukas ratui apsisukus 100 kartų. (π ≈3,14)

    6. Ganykloje yra 6 m ilgio tiesi tvora. Pažeme prie kuolo, esančioje toje tvoroje, už 2 metrų nuo jos

    galo, 4 m ilgio virve pririšta ožka. Apskaičiuokite, kokiame plote gali ganytis ožka, turėdami

    mintyje, kad per tvorą ji negali nei peršokti, nei pralysti. Laikykite, kad π ≈3,14

  • 7. Apskaičiuokite nuspalvintos figūros plotą

    ir perimetrą (π =7

    22).

    Atsakymų lapas:

    ..... grupė

    mokiniai:

    1.

    Skersmuo d = .....

    Apskritimo ilgis C = .....

    � ≈ ......

    Kas tai ?

    Ats.:

    2.

    d = 21 cm, π =7

    22 , C =

    C = ...

    Ats.:

    3.

    Perkelkite vieną simbolį taip, kad gautųsi teisinga lygybė:

    X X I I ÷ V I I I = I I

    4.

    d= 8 cm, π ≈3,14 ; S =

    S =

    Ats.:

    5.

  • Ats.:

    6.

    Ats.:

    Užduočių sprendimai:

    1.

    d = ..... C = ..... �

    � ≈ ......

    Kas tai ? .............. Ats.:. ......... ; skaičius π

    2.

    d = 21 cm, π =7

    22 , C = 21·

    7

    22= 66 (cm)

    Ats.: 66 cm

    3.

    Perkelkite vieną simbolį taip, kad gautųsi teisinga lygybė: XXII ÷ VIII = II

    4. r = 4+3,5= 7,5 cm, π ≈3,14 ; S= 3,14·7,52= 176,625 ≈ 177(cm2)

    Ats.: 177 cm2

    5. r = 10 cm, C = 2·3,14 ·10= 62,8 (cm),

    100· C= 100·62,8 = 6280 cm=62,8 (m)

    Ats.: 62,8 m

  • 6.

    S1= (3,14·42 ) : 2= 25,12 (m

    2)

    S2= (3,14·22 ) : 2= 6,28 (m

    2)

    S = 25,12 + 6,28 = 31,4 (m2)

    Ats.: 31,4 m2

    Nd- 7.

    Sstač. = 8·4= 32

    S1= (7

    22 ·12 ) : 2= ��

    S2=(7

    22 ·22 ) : 2=

    ��

    Sfigūros = 32 + ��

    � - ��

    � =

    ���

    � = 27

    C1= (2·7

    22 · 2) : 2 = ��

    C2= (2 ·7

    22 · 1) :2 = 7

    22

    Pfigūros = 8·2 +2 + 7

    22 + ��

    � =

    ��

    � =27

    Ats.: Sfigūros = 27

    � ; Pfigūros = 27