AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)
Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

Izložba:16 - 20. jun 2020. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Aukcija:20. jun 2020. godine. Vreme: 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Viewing:16 - 20. June 2020. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Auction sale:20. June 2020. (7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

6. Par srebrnih svećnjakaRusija, 1834.Žigovi: Moskva-Sv.Đorđe, 84. Majstor: N.D. (Nikolay Dubrovin-radio od 1822-1895)Težina: 900 gr. Visina: 27 cm € 950

7. FrutijeraOko 1900.Bronza, brušeno staklo.Dimenzije: 38x25x19 cm € 250

4. Vaza sa staklenim uloškomOko 1900. Posrebrenje. Visina: 25,5 cm € 65

5. Judaika-srebrna kasica za dobrovoljne prilogeRusija, 1857. Žigovi: A.JU. i T.T. , Moskva-Sv.Đorđe, 84. Težina: 200 gr. Visina: 12 cm € 200

1 2

1. VazaOko 1900. Staklo, oslikano emailom. Visina: 19 cm € 65

2. VazaOpalinsko staklo. Visina: 26 cm € 75

3. BombonjeraPosrebreni mesing, staklo. Visina: 13,5 cm € 65

3 4

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

8. Art Deco lampaVisina: 50 cm € 260

9. LampaMajolika, staklo i mesing. Visina: 51 cm € 260

10. Kutija za nakitOko 1900.Drvo, posrebreni okovi.Dimenzije: 17,5x12x13,5 cm € 125

11. Medalja Svetske izložbe Beč 1873. Prečnik: 70 mm € 75

12. Isus na raspećuItalija, XIX vek. Slonovača.Visina: 26 cm € 425

13. Ram za slikuDruga polovina XIX veka.Drvo, pozlata. Dimenzije: 60x44 cm, otvor za sliku: 43,5x27 cm € 100

13A Indijske minijatureNevesta i maharadžaDimenzije: 10x8 cm (2 kom) € 150

13B Indijska minijaturaHaremDimenzije: 9x20 cm € 150

8 9

12 13

13A

13B

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

15. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)Apstraktna kompozicijaKombinovana tehnika na hartiji, 20x28 cm. Oko 1960. Sign. € 100

14. KRSTA ANDREJEVIĆ (1928-1989)Apstraktni predeoUlje na platnu, 73x93 cm. 1961. Sign. € 800

16. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)KućaFlomaster na hartiji, 38x52,5 cm. Sign. € 150

17. STAŠA BELOŽANSKI PiranFlomaster na hartiji, 41,5x24 cm. € 100

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

20. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Pejzaž sa kulomAkvarel na hartiji kaširano na karton, 57x71 cm. Sign. € 1100

21. MILIVOJ BUKVIĆ ZagrljajDrvo. Visina: 16 cm. € 125

18. MERSAD BERBER (1940-2012)PočiteljKombinovana tehnika, 91x61 cm. Sign. € 950

19. MERSAD BERBER Mrtva priroda i devojkaSerigrafija, 38x68 cm. Sign. € 450

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

24. CH.S.Na reciAkvarel, 17,5x12 cm. 1920. Sign. € 125

25. CH.S. OsekaAkvarel, 16,5x12 cm. 1921. Sign. € 125

22. ZORAN BULATOVIĆ (1978)Čekam da te obradujemUlje na platnu, 40x60 cm. 2019. € 300

23. SANDOR CSAVOSI (1886-1954)RuševineAkvarel, 33x44 cm. Sign. € 150

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

26. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)Dan i noć u žardinjeriUlje na platnu, 41x51 cm. oko 1950. Sign. € 400

27. VASA DOLOVAČKI (1960)Devojčica u žutom džemperuUlje na platnu, 65x83 cm. 2002. Sign. € 1400

28. MIODRAG ĐILAS (1932)Mitološki aktUlje na platnu, 70x70 cm. 2008. Sign. € 275

29. ŽELJKO ĐUROVIĆ (1956)Neki novi anđeliGrafika 11/25, 52x34 cm. 2000. Sign. € 150

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

32. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na kartonu, 64,5x47 cm. Oko 1988. Sign. € 1150

33. FRANCIS RUSSEL FLINT (1915-1977)Figures seatedOil on canvas, 60x50 cm. Sign. € 275

30. VLADIMIR DVORNIKOVIĆ (1888-1957)PaležAkvarel na hartiji, 28x38,5 cm. 1951. Sign. € 75

31. MILENKO ĐURIĆ (1894-1945)BegunciBakropis, 20x25 cm. 1919. Sign. € 100

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

36. VINKO GRDAN Skica-Borba za BeogradOlovka na hartiji, 20,5x29 cm. € 100

37. VINKO GRDAN U ateljeuCrtež olovkom na dokumentu, 29,5x21 cm. € 100

34. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Primorski predeoUlje na platnu, 53,5x65 cm. Oko 1965. Sign. € 1750

35. VINKO GRDAN (1900-1980)Mrtva priroda sa hlebomUlje na platnu, 50x70 cm. € 800

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

40. EGBERT VAN HEEMSKERCK (1634-1704)Operacija ženskog stopalaUlje na platnu, 35x30 cm. druga polovina XVII v. Sign. € 2000

38. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)EnterijerUlje na platnu kaširano na lesonit, 35x39 cm. 1972. Sign. € 2500

39. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 42x32 cm. Oko 1979. Sign. € 2300

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

43. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957)Portret muškarcaUlje na platnu, 72x56 cm. Oko 1922. Sign. € 8500

41. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)Posle kupanjaUlje na platnu kaširano na karton, 40x30 cm. € 1850

42. MLADEN JOSIĆ Aljoša kao mačevalacUlje na šperploči, 66x49,5 cm. Sign. € 4800

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

44. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Bez nazivaAkvarel, 51x73 cm. Sign. € 600

45. OLGA JANČIĆ (1929-2012)Otvorena formaCement, 18x18x16 cm. Oko 1965. € 500

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

46. BOŽIDAR JAKAC (1899-1989)Marjeta Zdenka KidričevaGrafika. 15x13 cm. 1944. Sign. € 75

48. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Predeo sa rekomUlje na platnu, 49x69 cm. Oko 1935. Sign. € 10000

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

51. DRAGOLJUB JOVIČIĆ (1964)KalemegdanUlje na platnu, 2020. Sign. € 120

50. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)ViolinistaMastilo na hartiji, 32x26,5 cm. 1960. Sign. € 75

52. DRAGO KOZOMARA (1956)Zimski pejzaž sa stadom kravaUlje na platnu, 50x65 cm. 2002. Sign. € 500

53. MOMO KAPOR (1937-2010)InflacijaKombinovana tehnika, Prečnik: 41 cm. 1993. Sign. € 800

54. VELIZAR KRSTIĆ (1947)Mrtva priroda sa gavranomKombinovana tehnika, 58x78 cm. 1993. Sign. € 400

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

55. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)Motiv sa Ohridskog jezeraUlje na šperploči, 40x50 cm. Oko 1940. Sign. € 2500

56. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Sremski predeoUlje na platnu kaširano na karton, 25,5x37,5 cm. Oko 1925. € 700

57. PETAR MARKOVIĆ Motiv iz ZemunaAkvarel, 16x22 cm. € 300

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

61. CILE MARINKOVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 22x55 cm. Oko 1990. € 300

58. CILE MARINKOVIĆ (1947)Žena sa šeširomUlje na platnu, 100x73 cm. 1992. Sign. € 800

59. CILE MARINKOVIĆ Tri likaKombinovana tehnika, 55x72 cm. 1988. Sign. € 550

60. CILE MARINKOVIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 25x54 cm. 1992. Sign. € 350

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

62. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Brdoviti predeoUlje na platnu, 60x45 cm. 1978. Sign. € 250

63. ĐOKO MAZALIĆ (1883-1970)PredeoUlje na platnu kaširano na karton, 30x45 cm. 1925-1930. Sign. € 650

64. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)KalemegdanUlje na platnu kaširano na karton, 30x40 cm. Sign. € 125

65. DUŠAN MIKONJIĆ Beograd - KalemegdanUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

67. MARIO MASKARELI (1918-1996)Portret Milene Jovičić Ulje na platnu, 65x55 cm. 1980. Sign. € 300

68. EDO MURTIĆ (1906-1993)Motiv iz TučepaGvaš na hartiji, 69,5x98 cm. 1951. Sign. € 1700

69. EDO MURTIĆ KompozicijaTempera na hartiji, 33,5x33,5 cm. 1971. Sign. € 750

66. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)Predeo iz okoline NišaUlje na kartonu, 53x70 cm. 1952. Sign. € 400

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

71. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)Motiv sa Senjakaulje na platnu kaširano na šperploču, 39,5x30 cm. 1935/36. Sign. € 2900

72. MILO MILUNOVIĆ Igračica Akvarel tuš na hartiji, 24x16 cm. Sign.na poleđini. € 300

70. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)MostarUlje na platnu, 81,5x65 cm. 1971. Sign. € 6500

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

73. OLGA MILUNOVIĆ (1913-1993)Cveće u bokaluulje na platnu, 68x94,5 cm. 1976. Sign. € 400

75. SAVA NIKOLIĆ GRAŽDANSKI (1920-1981)Ribar sa čamcemUlje na šperploči, 45,5x60 cm. 1974. Sign. € 300

76. DUŠAN NONIN (1924-2001)Alegorijska kompozicijaUlje na platnu kaširano na šperploču, 16,5x33,5 cm. 1986. Sign. € 125

74. N.N. Seljanka Ulje na kartonu, 61x32 cm. € 250

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

77. DRAGAN MOJOVIĆ (1942-2001)Bez nazivaUlje na kartonu kaširano na lesonit, 50x70 cm. Sign. € 800

79. PEĐA NEŠKOVIĆ ProšaricaUlje na platnu, 39x73 cm. 1984. Sign. € 400

80. PEĐA NEŠKOVIĆ Roze put kroz šumuUlje na platnu, 40x72 cm. 1984. Sign. € 400

78. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)Put kroz šumu ulevoUlje na platnu, 36,5x50 cm. 1985. Sign. € 350

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

81. PETAR OMČIKUS (1926-2019)Crkva Sv. Vlaha - DubrovnikTempera na hartiji, 40x30 cm. 1952. Sign. € 700

82. PETAR OMČIKUS Riba Ulje na lesonitu, 46,5x63 cm. 1980. Sign. € 750

83. DUŠAN OTAŠEVIĆ (1940)ZecOlovke u boji na bojenoj hartiji, 66x49 cm. Oko 1983. Sign. € 350

84. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Bez nazivaBakar, lim, Prečnik: 33 cm. 1990. Sign. € 100

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

85. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Cveće u vaziUlje na platnu, 73x54 cm. Oko 1950. € 3200

86. ZORA PETROVIĆ Mrtva priroda sa cvećemUlje na platnu, 57,5x46 cm. 1935. € 3800

87. ATANASIJE POPOVIĆ (1885-1948)Motiv iz DubrovnikaUlje na šperploči, 33x25 cm. 1934. Sign. € 750

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

90. MIĆA POPOVIĆ Ilustracija za Tajnu Brane CrnčevićaTuš i flomaster na hartiji, 22,5x29,5 cm. 1960-1965. Sign. € 150Reprodukovano pod br. 295, str. 254, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.

91. MIĆA POPOVIĆ Kompozicija XTuš na hartiji, 23x11,5 cm. 1956. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 235, str. 249, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.

92. MIĆA POPOVIĆ PrijateljiGrafika E.A. 20x25cm. 1990. Sign. € 100

93. MIĆA POPOVIĆ U ateljeuGrafika 3/99, 32x25 cm. Sign. € 100

89. MIĆA POPOVIĆ Akt IIIFlomaster na hartiji, 6,5x13 cm. 1953. Sign. € 100Reprodukovano pod br. 125, str. 240, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.

88. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Akt I Mastilo na hartiji, 14,5x22,5 cm. 1953. Sign. € 125Reprodukovano pod br. 113, str. 238, Katalog Mića Popović, Sreto Bošnjak, Beograd 1994.

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

94. MIHAILO PETROV (1902-1983)MaslineTempera na hartiji, 52x62 cm. 1951. Sign. € 450

95. PERO POPOVIĆ (1881-1941)Portret mlade ženeUlje na platnu, 55x44 cm. Sign. € 700

96. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Primorski predeoUlje na platnu, 32,5x40,5 cm. 1984. Sign. € 350

97. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika 24/40, 70x50 cm. 1982. Sign. € 100

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

99. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Ivo Lola RibarTempera, 49x34 cm. 1945. Sign. € 250

100. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)Portret dame u foteljiUlje na platnu, 108x85 cm. Oko 1920. Sign. € 6500

98. SLOBODANKA RAKIĆ ŠEFER (1953)Letnji zapisUlje na platnu, 56x105 cm. 1990. Sign. € 450

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

101. UROŠ PREDIĆ (1857-1953) Sveti NikolaUlje na platnu, 158x71 cm. 1898. Sign. € 9000

Navedeno na str. 333 u Umetnička topografija Pančeva, Pavle Vasić, Matica Srpska, Novi sad, 1989.

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

103. IVAN RADOVIĆAktovi u poljuOlovka na hartiji,33x51 cm. Sign. € 550

104. IVAN RADOVIĆ Portret devojkeUgalj na hartiji, 35x25 cm. Sign. € 200

102. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Vojvođanski pejzažUlje na platnu, 44x76 cm. Oko 1960. Sign. € 4500

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeruGvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250

105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)PredeoUlje na platnu, 81x65 cm. 1980. € 2800Reprodukovana na str. 71 u knjizi Godinu posle, Subotica, 2010.

107. LJUBICA CUCA SOKIĆ DevojkaTuš - akvarel na hartiji, 26x19 cm. Oko 1970. Sign. € 175

108. LJUBICA CUCA SOKIĆ Kompozicija u enterijeruTempera na kartonu, 20x23 cm. Oko 1960. Sign. € 325

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

112. BRANKO LALE STANKOVIĆPrimorski predeoUlje, 50x70 cm. 1987. Sign. € 600

110. SLOBODAN SOTIROV Mrtva priroda sa patkomUlje na platnu, 56x62 cm. 1997. Sign. € 350

111. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Portet žene sa šeširomUlje na platnu, 63x46 cm. oko 1980. Sign. € 275

109. SLOBODAN SOTIROV (1926-2015)Ženski aktGvaš, 59x42 cm. 1963. Sign. € 350

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

113. BORIVOJE BORA STEVANOVIĆ (1878-1976)Motiv iz predgrađa BeogradaUlje na platnu, 44x58 cm. 1949. Sign. € 3600

114. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)ParkUlje na platnu kaširano na karton, 31,5x23,5 cm. Oko 1930. € 650

115. VELJKO STANOJEVIĆ Zabrinuta ženaTuš, 30x21 cm. 1932. Sign. € 150

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

119. ILIJA ŠOBAJIĆ Muški aktUgalj na hartiji. 32,5x23 cm. € 250

120. ILIJA ŠOBAJIĆ Ženski akt sa podignutom rukomOlovka na hartiji, 45x32,5 cm. Oko 1915. Sign. € 250

116. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)CrnogorkaSepija, 39,5x30 cm. € 200

117. ILIJA ŠOBAJIĆ Ženski aktSangvina, 34x23,5 cm. € 250

118. ILIJA ŠOBAJIĆ Ženski akt sa rukama pozadiOlovka na hartiji, 30,5x17 cm. 1920. Sign. € 150

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

121. ILIJA ŠOBAJIĆ Stojan JankovićTuš na hartiji, 18x20 cm. € 150

122. NASIM TAHIROVIĆ (1941)TorzoKonbinovana tehnika, 25,5 cm. 1981. € 100

123. SLAVKO TOMERLIN (1892-1981)SvinjariUlje na platnu, 58x82 cm. 1941. Sign. € 1150

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

126. DRAGO TRŠAR (1927)BikBronza, 31x22x13 cm. € 1000

127. VLADAN TERZIĆ (1953)Motiv iz BokeUlje na platnu, 55x70 cm. Sign. € 250

125. RADISAV TRKULJA (1938-2016)RatniciUlje na platnu, 50x70 cm. Sign. € 425

124. MILOŠ TRIFUNOVIĆ (1975)Match pointKombinovana tehnika, kolaž, 86x176 cm. 2014. Sign. € 600

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

130. UROŠ TOŠKOVIĆ Figura između slikaOlovke u boji na hartiji, 20,5x15 cm. 1982. Sign. € 150

131. UROŠ TOŠKOVIĆ GlavaTuš- akvarel na hartiji, 25,5x19 cm. 1981. Sign. € 150

128. DESA TOMANOVIĆ PANTELIĆ (1926-2013)IsčekivanjeUlje na platnu, 59x73 cm. Sign. € 700

129. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019)GlavaTuš - akvarel na hartiji, 30x20 cm. 1983. Sign. € 150

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)

134. SINIŠA VUKOVIĆ Slika u slici Ulje na platnu, 72x54 cm. 1978. Sign. € 850

133. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011) U enterieruUlje na platnu. 65x65 cm. € 700

132. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)Drvo u predeluUlje na lesonitu, 72x85 cm. Oko 1950. € 2300

Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)
Page 40: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA · 2020. 8. 10. · 106. LJUBICA CUCA SOKIĆ Ženski figura u enterijeru Gvaš na hartiji, 25x18 cm. Oko 1955. Sign. € 250 105. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)