Izložba:10 - 13. oktobar 2019. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter
Aukcija:13. oktobar 2019. godine. Vreme: 18hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter
Viewing:10 - 13. October 2019. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter
Auction sale:13. October 2019. (6 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter
9. Zlatneminđuše sa srebrom i dijamantima Težina zlata: 4,40 gr. Dijamanti: 2 kom x 0,15 ct (Si, H); 2x8 kom (0,04ct) € 350
10. Prsten od belog zlata sa smaragdom i brilijantima Zlato: 18 K (750), težina 4,30 gr Smaragd: 1,15 ct. Brilijanti: ukupno 0,60 ct € 750
11. Ogrlica od belog zlata sa priveskom, smaragd i brilijanti Zlato: 18 K (750), težina: 18,70 gr Smaragd: 1,50 ct. Brilijanti: ukupno 2,20 ct € 1600
5. Art Deco pletena korpica sastaklenimuloškomOko 1920. Posrebrenje. Dužina: 23 cm € 75
6. SrebrnekašičiceukutijiRusija. (6 kom) € 130
7. BoginjaMilosrđaKina, XVIII vek. Porcelan. Visina: 18 cm € 350
8. Herend porcelanska pepeljaraPrečnik: 15 cm € 50
1 2
3 4 5
1. Stakleni bokalVisina: 28 cm € 50
2. StakleniflakonVisina: 35 cm € 50
3. Frutijera sastaklenimuloškomPrečnik: 20 cm € 65
4. Bonbonjera sastaklenimuloškomDimenzije: 27x11 cm € 65
9 10 11
12. Kaminski sat sadvasvećnjakaFrancuska, oko 1890. Visina sata: 48 cm, visina svećnjaka 40 cm € 450
13. Art Deco lampaNiklovano. Dvoslojno staklo.Visina: 67 cm € 350
14. Mesingana lampaVisina: 50 cm € 75
15. Komoda ustiluLujaXV2 fioke, mermerna površina. Dimenzije: 103x71x 40 cm € 300
16. Ikona Sv. Nikola sa18scenaumedaljonimaKraj XIX veka. Metalna ploča sa emajlom u boji, 14x12 cm € 250
17. IkonaVaskrsenjeHristovoisilazakuAdiscene12velikihpraznikaRusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600
18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)Sv. Teodor Stratilot i Sv. Teodor TilonBakrorez, ploča iz 1741. iz Muzeja SPC, 47x39 cm. € 135
16 18
13 14
20. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)Apstraktna kompozicijaTempera na hartiji, 19,5x27 cm. Oko 1960. Sign. € 125
19. MOMA ANTONOVIĆ (1938-2019)PorodicaAkvatinta A.O. 40x41 cm. 1977. Sign. € 100
23. MERSAD BERBER DamaKombinovana tehnika, 107x75 cm. Sign. € 1100
24. MERSAD BERBER Devojka i konjPastel, 57x45 cm. Oko 1980. Sign. € 1200
21. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)SeoskipejzažUlje na platnu, 40x55 cm. 1958. Sign. € 450
22. MERSAD BERBER (1940-2012)KonjGrafika, kombinovana tehnika, 51x23 cm. Sign. € 250
25. STJEPAN BAKOVIĆ (1890-1960)BarkeUlje na platnu. 27x40 cm. Oko 1930. Sign. € 800
27. JOVAN BIJELIĆ Portret Olovka na hartiji, 19x14 cm. Sign. € 75
28. JOVAN BIJELIĆ PejzažsakulomAkvarel na hartiji kaširano na karton, 57x71 cm. Sign. € 1450
26. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Dvostrana slikaOlovka na hartiji, 14x12 cm. Sign. € 75
29. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978) AtosUlje na platnu, 50x70 cm. 1976. Sign. € 1400Reprodukovana i obrađena na str. 117 u knjizi Kod Mije Alasa, M.Stefanović, Interprint, Beograd, 1993.
30. SLAVA BOGOJEVIĆ Beli bregKombinovana tehnika na kartonu, 33,5x48,5 cm. Oko 1970. € 600
31. SLAVA BOGOJEVIĆ AtinaTempera/akvarel, 40x54 cm. Sign. € 275
32. KOSA BOKŠAN (1925-2009)Blato,KorčulaAkvarel, 31x41 cm. 1949. Sign. € 450
33. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Mr BlackoneAkril na kartonu kaširano na platno, 50x66 cm. Sign. € 400
34. NATALIJA CVETKOVIĆ (1888-1928)Motiv sa SaveUlje na šperploči, 28x29,5 cm. Oko 1920. € 3800
35. LJUBOMIR CVETKOVIĆ (1926-1978)KompozicijaUlje na platnu, 27x35 cm. 1972. Sign. € 200
36. LJUBOMIR CVETKOVIĆ KompozicijaUlje na platnu, 41x48 cm. 1965. Sign. € 250
37. GLIGOR ČEMERSKI (1940-2016)Lestrompettesd’ete,ParisUlje na platnu, 72x100 cm. 1990. Sign. € 3200
38. VOJO DIMITRIJEVIĆ (1910-1980 )KrovoviUlje na kartonu, 33x41 cm. Oko 1940. Sign. € 1250
39. VLADIMIR DUNJIĆ (1957)Bez nazivaUlje na platnu, 50x45 cm. 1977. Sign. € 800
40. DUNJA DOKIĆ (1948-2017)SanUlje na platnu, 120x100 cm. 1975. Sign. € 450
41. MILICA DINIĆ (1925-1999)BeogradUlje na lesonitu, 82x38,5 cm. € 250
45. MARIO ĐIKOVIĆ (1942)Pesnikov sanUlje na platnu, 54x65 cm. 1998. Sign. € 200
46. ZARE ĐORĐEVIĆ (1928-2017)BeogradUlje na platnu, 65x100 cm. 1981. Sign. € 300
42. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)PejzažPastel, 35x48 cm. Sign. € 100
43. ZVONIMIR DVORNIKOVIĆ (1898-1986)MostAkvarel, 24,5x37 cm. Oko 1932. Sign. € 100
44. BOŽIDAR DŽMERKOVIĆ (1930)Kod prozoraAkvatinta A.O. 67x51 cm. 1973. Sign. € 100
47. DAMJAN ĐAKOV (1959)Bez nazivaUlje na platnu, 35x30 cm. 1998. Sign. na poleđini. € 400
49. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na kartonu, 64,5x47 cm. Oko 1988. Sign. € 1500
50. VLADIMIR FILAKOVAC (1892-1972)ZimskipejzažsarekomUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 1100
48. EMERIK FEJEŠ (1904-1969) SarajevoTempera na hartiji, 58x41 cm. 1956. Sign. € 1250Obrađena i reprodukovana na str. 294 i 295 u knizi Pastir traži dno neba, Draganjić, Beograd, 2001.
51. VLADIMIR GEORGIJEVSKI (1942-2017)Bez nazivaUlje na platnu, 90x100 cm. 1971. Sign. € 2500
53. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)NapotokuUlje na platnu kaširano na lesonit, 70x52 cm. 1929. Sign. € 1400
54. MILOŠ GOLUBOVIĆ KućeupoljuUlje na šperploči, 37x54 cm. Oko 1935. Sign. € 1200
52. DRAGOMIR GLIŠIĆ (1872-1957)Posle lovaUlje na kartonu, 57x44,5 cm. 1935. Sign. € 1950
55. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)MrtvaprirodasacvećemuenterijeruUlje na lesonitu, 40x50 cm. Oko 1985. Sign. € 850
56. ŽIVKO GROZDANIĆ GERA (1957)Bez nazivaUlje na platnu, 68x68 cm. 2000. Sign. € 450
57. VINKO GRDAN (1900-1980)MrtvaprirodasahlebomUlje na platnu, 50x70 cm. € 900
58. VINKO GRDAN NapijacuugradUlje na platnu, 46x38 cm. Oko 1936. Sign. € 2400
59. EDVARD HOLMES (1826-1913)SeoskipejzažUlje na šperu, 31x41 cm. 1890. Sign. € 650
60. BOŽA ILIĆ (1919-1993)PejzažTempera na hartiji, 41x58 cm. Oko 1990. Sign. € 450
61. HAMO IBRULJ (1946-2008)Glava konjaUlje na platnu, 60x50 cm. 1998. Sign. € 300
62. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)PoštarTempera, 70x50 cm. Sign. € 250
63. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)StudijaOlovka na hartiji, 22x30 cm. 1919. Sign. € 75
64. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na kartonu, 32x70 cm. 1981. Sign. € 300
65. MARTIN JONAŠ (1924-1996)AšikovanjeUlje na platnu, 55x34 cm. 1989. Sign. € 300
67. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN (1942-2016)Bez nazivaUlje na platnu, 60x80 cm. 2003. Sign. € 600
66. VOJISLAV JAKIĆ (1932-2003)ReptiliunamaTuš na hartiji, 50x35 cm. 1982. Sign. € 675
68. GORDANA JOVANOVIĆ (1912-1997)CvećeUlje na kartonu, 33x13 cm.Sign. € 150
69. BOGOLJUB BOBA JOVANOVIĆ (1924)UsamljenakućaAkvarel, 14,5x21 cm. 1946. € 75
70. OLIVERA KANGRGA (1923-1999)JesenUlje na platnu, 105x80 cm. Sign. € 575
72. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)ZimaTempera na šperu, 50x65 cm. Sign. € 4500
71. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993) PejzažizDalmacije,LopudUlje na platnu, 54x65 cm. 1926. Sign.Reprodukovana na str. 24 pod br. 96 u Katalogu radova, Irma Lang, Sombor 2010. € 12500
73. MOMO KAPOR (1937-2010)InflacijaKombinovana tehnika, Prečnik: 41 cm. 1993. Sign. € 950
74. MOMO KAPOR Majka i deteGrafika, 42x31 cm. Sign. € 75
75. EVGENIJE KNEŽEVIĆ (1901-1982)Sremski KarlovciUlje na platnu, 62x92 cm. 1973. Sign. € 450
76. TOMISLAV KRIZMAN (1882 -1995)StarigradnaHvaruGrafika 7/20, 40x30 cm. Sign. € 200
77. SLOBODAN MARKOVIĆ - LIBERO MARKONI (1928-1990)Bez nazivaUlje na kartonu, 25x27 cm. 1971. Sign. € 600
78. MARIO MASKARELI (1918-1996)CvećeUlje na platnu. Prečnik: 67 cm. 1972. Sign. € 550
79. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)DunjeUlje na platnu, 55x65 cm. 2004. Sign. € 450
80. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)DojiljaUlje na platnu, 98x78 cm. 1959. Sign. € 7000
81. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)KućeUlje na platnu kaširano na karton, 23x29 cm. Oko 1930. Sign. € 900
82. PETAR MARKOVIĆ ZemunskikejUlje na platnu, 42x58 cm. Oko 1920. € 2800
83. VLADAN MICIĆ MICKE (1945)ProlećeUlje na platnu, 56x45 cm. 1994. Sign. € 200
84. MICHAL POVOLNY (1935)ZimaUlje na platnu. 23x18 cm. 2008. Sign. € 75
87. N.N.Ribarske barkeUlje na šperu, 40x50 cm. Sign. € 250
88. N.N.RibariusumrakUlje na šperu, 24x30 cm. Sign. € 200
85. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Devojka i knjigaTuš, 42x41 cm. Sign. € 100
86. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Sveti StefanUlje na platnu, 50x60cm. Sign. € 200
89. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)Bez nazivaGvaš na hartiji, 65x50 cm. 1987. Sign. € 800
90. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ BateauUlje na platnu, 130x80 cm. 1987. Sign. € 4500Reprodukovano na str. 98 Monografije Bata i prijatelji, Karić Fondacija, Beograd, 2003.
91. NIKOLA MILOJEVIĆ (1865-1942)PortretmuškarcasaordenjemUlje na kartonu, 50x40 cm. 1926. Sign. € 200
92. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)NostalgičnienterijerUlje na dasci, 38,5x28 cm. 1970. Sign. € 950
93. MIODRAG NAGORNI (1932-2016)SvevidećeočiUlje na lesonitu, 42x29 cm. Sign. € 200
95. EMILE EUGENE NOURRIGATPejzažsamitološkimfiguramaUlje na dasci, 33x41 cm. Kraj 19/početak 20 veka. Sign. € 350
96. DUŠAN OTAŠEVIĆ (1940)ZecOlovke u boji na bojenoj hartiji, 66x49 cm. Oko 1983. Sign. € 400
94. VANGEL NAUMOVSKI (1924-2006)ReligijaKombinovana tehnika, 50x69 cm. 1988. Sign. € 300
97. OLJA IVANJICKI (1931-2009)AnđeodobrognebaKombinovana tehnika, 30x30 cm. Sign. € 650
99. JEFTA PERIĆ (1895-1967)MotivsaSutjeskeUlje na kartonu, 30x40 cm. Sign. € 650
100. MIHAILO PETROV (1902-1983)Montmartre pod snegomUlje na platnu, 41x51 cm. 1925. Sign. € 2600
98. PETAR OMČIKUS (1926-2019)RibaUlje na lesonitu, 46,5x63 cm. 1980. Sign. € 1100
101. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960)IsusHristosAkvarel, 41x28 cm. 1937. Sign. € 150
102. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)CrvenacrkvauSentiTuš, 60x42 cm. 1954. Sign. € 120
103. VASA POMORIŠAC (1893-1961)PortretdrRatkeStanišićUlje na šperu, 50x41 cm. 1947. Sign. € 2000
104. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika 67/100, 50x39 cm (69x56,5). Sign. € 100
105. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Mrtva prirodaUlje na platnu, drvo, 70x105 cm. 1978. Sign. € 5000
110. MIĆA POPOVIĆ Na obali moraMastilo na hartiji, 15,5x20 cm. 1952. Sign. € 150
109. MIĆA POPOVIĆ BojFlomaster na hartiji, 20,5x14,5 cm. 1973. Sign. € 125
106. MIĆA POPOVIĆ RužaSerigrafija A.O. 60x70 cm (70x80 ), 1995. Sign. € 275
107. MIĆA POPOVIĆ ŽenskiaktGrafika 6/99, 18x14 cm (30x25), 1989. Sign. € 75
108. MIĆA POPOVIĆ HlebGrafika u boji, 39x38,5 cm(57,5x5), 1990. Sign. € 200
111. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)OmaggioaLeonardoSuva igla, 32,5x25 cm. 1984. Sign. € 200
112. DIMITRIJE POPOVIĆ IsusAkvarel/suva igla, 34x8 cm (40x13) 1981. Sign. € 175
113. S. RADULOVIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 60x50 cm. 1988. Sign. € 175
114. S. RADULOVIĆ ZimaUlje na platnu, 50x60 cm. 1988. Sign. € 175
117. IVAN RADOVIĆ DvaženskaaktaOlovka na hartiji, 43x31 cm. Sign. € 600
116. IVAN RADOVIĆ Portret devojkeUgljen na hartiji, 35x25 cm. Sign. € 225
115. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AutoportretsaberetkomTuš na hartiji, 14x12 cm. 1917. Sign. € 75
118. IVAN RADOVIĆ AktoviupoljuUgljen na hartiji, 33x51 cm. Sign. € 800
119. MILAN RADONJIĆ (1912-1984)PejzažUlje na kartonu, 34,5x54,5 cm. Sign. € 300
120. BORIS REGNER (1908-2007)Kupačice Olovka na hartiji, 16x 22 cm. 1961. € 50
121. SLOBODAN SOTIROV (1926-2015)LukUlje na platnu, 56x62 cm. 2000. Sign. € 400
122. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)BlagovestiGrafika u boji A.O. 60x48,5 cm. 1991. Sign. € 200
123. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)ŽenskiaktnakanabetuUlje na kartonu, 32,5x26,5 cm. Oko 1970. Sign. € 800
124. LJUBICA CUCA SOKIĆ ŽenskiaktTempera/gvaš, 29x22 cm. Sign. € 450
125. LJUBICA CUCA SOKIĆKompozicija sa gitaromGvaš na hartiji, 23,5x25 cm. Sign. € 200
126. LJUBICA CUCA SOKIĆČinijasavoćemAkvarel, 23,5x24,5 cm. 1954. Sign. € 175
127. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)CvećenaterasiUlje na platnu kaširano na lesonit, 70x50 cm. 1971. Sign. € 600
128. BRANKO LALE STANKOVIĆ Primorski predeoUlje, 50x70 cm. 1987. Sign. € 700
129. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)StudijaportretaUgalj na hartiji, 46x32 cm. Sign. € 125
130. SRETEN STOJANOVIĆ PortretmladeženeOlovka na hartiji, 44x30 cm. Sign. € 100
131. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)Most na SaviUlje na platnu, 54x65 cm. Oko 1955. Sign. € 900
132. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ ZemunUlje na platnu, 52x85 cm. Oko 1950. Sign. € 1250
133. SVETISLAV STRALA (1891-1957)KućenaobalirekeAkvarel, 46x63 cm. 1930. Sign. € 275
134. SVETISLAV STRALA Paorski razgovorAkvarel, 47x59 cm. 1932. Sign. € 275
135. TODOR STEVANOVIĆ (1937)Bez nazivaUlje na kartonu, 70x100 cm. Sign. € 600
136. PETAR ŠAIN (1885-1965)ProplanakAkvarel, 22x28 cm. Sign. € 200
137. LEONID ŠEJKA (1932-1970)Kompozicija sa stolovimaTuš, 25x20 cm. € 150
138. JOŠKIN ŠILJAN (1953)Bez nazivaUlje na kartonu, 41x29 cm. Sign. € 200
140. MILOŠ ŠOBAJIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 64,5x44,5 cm. 2016. Sign. € 600
141. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)MostcaraDušananaVardaruAkvarel, 29x42 cm. 1919. Sign. € 350
139. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)Bez nazivaE.A. Monotipija, dorađena, 46x59. Sign. € 250
142. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Glava Kombinovana tehnika, 14,5x14 cm. 1960. Sign. € 325
143. TANJA TARNOVSKA UspomenaUlje na platnu, 35x25 cm. 1963. Sign. € 250
144. MIHAJLO TATALOVIĆ PrimorkipejzažUlje na lesonitu, 32,5x32,5 cm. Sign. € 150
148. JAN VAN TROYEN (1610-1666)VinariBakrorez, 20,5x30 cm. 17.vek. Sign. € 125
147. PREDRAG TODOROVIĆ (1967)AntičkigradUlje na dasci, 20x40 cm. 2004. Sign. € 250
145. VLADISLAV TITELBAH (1847-1925)Manastir Sv. PetkaTuš, 23,5x30 cm. 1890. Sign. € 250
146. VLADISLAV TITELBAH ManastirSv.PetkaupredeluTuš, 23,5x30 cm. 1890. Sign. € 250
149. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1987)PortretmladeženesašeširomUlje na šperploči, 40x35 cm. 1934. Sign. € 700
150. N.N. TurčinsačibukomUlje na platnu, 43,5x31 cm. € 850
151. MILAN TUCOVIĆ (1965-2019)NaotokuPašmanuAkvarel, 40,5x57 cm. 2015. Sign. € 300
152. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)LentaUlje na platnu, 100x70 cm. 1968. Sign. na poleđini. € 2400
153. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019)Beli likUlje na kartonu, 37x28 cm. 2006. Sign. € 325
154. UROŠ TOŠKOVIĆ Crni likKombinovana tehnika, 39x27 cm. 2007. Sign. € 325
155. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez nazivaFlomaster, 17,5x24,5 cm. 1980. Sign. € 125
156. DUŠKO TRIFUNOVIĆ (1954)CvećeKombinovana tehnika na lesonitu, 60x48 cm. 1987. Sign. € 150
157. VLADA VELIČKOVIĆ (1935-2019)Bez nazivaSerigrafija u boji 393/500, 100x70 cm. 1986. Sign. € 100
158. TOMO VLADIMIRSKI (1904-1971)KaleUlje na platnu, 47x37 cm. 1927. Sign. € 1000
159. BOGOSAV VOJNOVIĆ PELIKAN (1894-1942)PejzažsacrkvomAkvarel, 25x18,5 cm. € 100
160. BORIVOJE VUČKOVIĆ (1896-?)PejzažUlje na platnu. 33x44,5 cm. Sign. € 350
161. ZORAN VUKOVIĆ (1947-2011)SusretSezanaiVanGogauKošutnjakuUlje na platnu, 90x100 cm. 1989. Sign. na poleđini. € 900
162. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)BeogradUlje na platnu, 60x45 cm. 1956. Sign. na poleđini. € 800
163. ADOLF W.Majka sa detetomUlje na platnu, 67x51,5 cm. Sign. € 300
164. VLADIMIR ZELINSKI (1894-1943)Magdalena Pokajnica po Pompeo Girolamo BatoniUlje na platnu, 28x46 cm. Oko 1930. Sign. € 200
165. JARMILA VEŠOVIĆ (1954)TeslaMonotipija, dorađena, 44x66 cm. 2013. Sign. € 950