AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)
Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

Izložba:10 - 13. oktobar 2019. godine. Vreme: 10 – 19hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Aukcija:13. oktobar 2019. godine. Vreme: 18hKralja Petra 32, BeogradPalata Zepter

Viewing:10 - 13. October 2019. (10 a.m. – 7 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Auction sale:13. October 2019. (6 p.m.)32 Kralja Petra, BelgradPalata Zepter

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

9. Zlatneminđuše sa srebrom i dijamantima Težina zlata: 4,40 gr. Dijamanti: 2 kom x 0,15 ct (Si, H); 2x8 kom (0,04ct) € 350

10. Prsten od belog zlata sa smaragdom i brilijantima Zlato: 18 K (750), težina 4,30 gr Smaragd: 1,15 ct. Brilijanti: ukupno 0,60 ct € 750

11. Ogrlica od belog zlata sa priveskom, smaragd i brilijanti Zlato: 18 K (750), težina: 18,70 gr Smaragd: 1,50 ct. Brilijanti: ukupno 2,20 ct € 1600

5. Art Deco pletena korpica sastaklenimuloškomOko 1920. Posrebrenje. Dužina: 23 cm € 75

6. SrebrnekašičiceukutijiRusija. (6 kom) € 130

7. BoginjaMilosrđaKina, XVIII vek. Porcelan. Visina: 18 cm € 350

8. Herend porcelanska pepeljaraPrečnik: 15 cm € 50

1 2

3 4 5

1. Stakleni bokalVisina: 28 cm € 50

2. StakleniflakonVisina: 35 cm € 50

3. Frutijera sastaklenimuloškomPrečnik: 20 cm € 65

4. Bonbonjera sastaklenimuloškomDimenzije: 27x11 cm € 65

9 10 11

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

12. Kaminski sat sadvasvećnjakaFrancuska, oko 1890. Visina sata: 48 cm, visina svećnjaka 40 cm € 450

13. Art Deco lampaNiklovano. Dvoslojno staklo.Visina: 67 cm € 350

14. Mesingana lampaVisina: 50 cm € 75

15. Komoda ustiluLujaXV2 fioke, mermerna površina. Dimenzije: 103x71x 40 cm € 300

16. Ikona Sv. Nikola sa18scenaumedaljonimaKraj XIX veka. Metalna ploča sa emajlom u boji, 14x12 cm € 250

17. IkonaVaskrsenjeHristovoisilazakuAdiscene12velikihpraznikaRusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600

18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)Sv. Teodor Stratilot i Sv. Teodor TilonBakrorez, ploča iz 1741. iz Muzeja SPC, 47x39 cm. € 135

16 18

13 14

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

20. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)Apstraktna kompozicijaTempera na hartiji, 19,5x27 cm. Oko 1960. Sign. € 125

19. MOMA ANTONOVIĆ (1938-2019)PorodicaAkvatinta A.O. 40x41 cm. 1977. Sign. € 100

23. MERSAD BERBER DamaKombinovana tehnika, 107x75 cm. Sign. € 1100

24. MERSAD BERBER Devojka i konjPastel, 57x45 cm. Oko 1980. Sign. € 1200

21. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)SeoskipejzažUlje na platnu, 40x55 cm. 1958. Sign. € 450

22. MERSAD BERBER (1940-2012)KonjGrafika, kombinovana tehnika, 51x23 cm. Sign. € 250

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

25. STJEPAN BAKOVIĆ (1890-1960)BarkeUlje na platnu. 27x40 cm. Oko 1930. Sign. € 800

27. JOVAN BIJELIĆ Portret Olovka na hartiji, 19x14 cm. Sign. € 75

28. JOVAN BIJELIĆ PejzažsakulomAkvarel na hartiji kaširano na karton, 57x71 cm. Sign. € 1450

26. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)Dvostrana slikaOlovka na hartiji, 14x12 cm. Sign. € 75

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

29. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978) AtosUlje na platnu, 50x70 cm. 1976. Sign. € 1400Reprodukovana i obrađena na str. 117 u knjizi Kod Mije Alasa, M.Stefanović, Interprint, Beograd, 1993.

30. SLAVA BOGOJEVIĆ Beli bregKombinovana tehnika na kartonu, 33,5x48,5 cm. Oko 1970. € 600

31. SLAVA BOGOJEVIĆ AtinaTempera/akvarel, 40x54 cm. Sign. € 275

32. KOSA BOKŠAN (1925-2009)Blato,KorčulaAkvarel, 31x41 cm. 1949. Sign. € 450

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

33. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Mr BlackoneAkril na kartonu kaširano na platno, 50x66 cm. Sign. € 400

34. NATALIJA CVETKOVIĆ (1888-1928)Motiv sa SaveUlje na šperploči, 28x29,5 cm. Oko 1920. € 3800

35. LJUBOMIR CVETKOVIĆ (1926-1978)KompozicijaUlje na platnu, 27x35 cm. 1972. Sign. € 200

36. LJUBOMIR CVETKOVIĆ KompozicijaUlje na platnu, 41x48 cm. 1965. Sign. € 250

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

37. GLIGOR ČEMERSKI (1940-2016)Lestrompettesd’ete,ParisUlje na platnu, 72x100 cm. 1990. Sign. € 3200

38. VOJO DIMITRIJEVIĆ (1910-1980 )KrovoviUlje na kartonu, 33x41 cm. Oko 1940. Sign. € 1250

39. VLADIMIR DUNJIĆ (1957)Bez nazivaUlje na platnu, 50x45 cm. 1977. Sign. € 800

40. DUNJA DOKIĆ (1948-2017)SanUlje na platnu, 120x100 cm. 1975. Sign. € 450

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

41. MILICA DINIĆ (1925-1999)BeogradUlje na lesonitu, 82x38,5 cm. € 250

45. MARIO ĐIKOVIĆ (1942)Pesnikov sanUlje na platnu, 54x65 cm. 1998. Sign. € 200

46. ZARE ĐORĐEVIĆ (1928-2017)BeogradUlje na platnu, 65x100 cm. 1981. Sign. € 300

42. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)PejzažPastel, 35x48 cm. Sign. € 100

43. ZVONIMIR DVORNIKOVIĆ (1898-1986)MostAkvarel, 24,5x37 cm. Oko 1932. Sign. € 100

44. BOŽIDAR DŽMERKOVIĆ (1930)Kod prozoraAkvatinta A.O. 67x51 cm. 1973. Sign. € 100

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

47. DAMJAN ĐAKOV (1959)Bez nazivaUlje na platnu, 35x30 cm. 1998. Sign. na poleđini. € 400

49. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Bez nazivaUlje na kartonu, 64,5x47 cm. Oko 1988. Sign. € 1500

50. VLADIMIR FILAKOVAC (1892-1972)ZimskipejzažsarekomUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 1100

48. EMERIK FEJEŠ (1904-1969) SarajevoTempera na hartiji, 58x41 cm. 1956. Sign. € 1250Obrađena i reprodukovana na str. 294 i 295 u knizi Pastir traži dno neba, Draganjić, Beograd, 2001.

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

51. VLADIMIR GEORGIJEVSKI (1942-2017)Bez nazivaUlje na platnu, 90x100 cm. 1971. Sign. € 2500

53. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)NapotokuUlje na platnu kaširano na lesonit, 70x52 cm. 1929. Sign. € 1400

54. MILOŠ GOLUBOVIĆ KućeupoljuUlje na šperploči, 37x54 cm. Oko 1935. Sign. € 1200

52. DRAGOMIR GLIŠIĆ (1872-1957)Posle lovaUlje na kartonu, 57x44,5 cm. 1935. Sign. € 1950

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

55. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)MrtvaprirodasacvećemuenterijeruUlje na lesonitu, 40x50 cm. Oko 1985. Sign. € 850

56. ŽIVKO GROZDANIĆ GERA (1957)Bez nazivaUlje na platnu, 68x68 cm. 2000. Sign. € 450

57. VINKO GRDAN (1900-1980)MrtvaprirodasahlebomUlje na platnu, 50x70 cm. € 900

58. VINKO GRDAN NapijacuugradUlje na platnu, 46x38 cm. Oko 1936. Sign. € 2400

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

59. EDVARD HOLMES (1826-1913)SeoskipejzažUlje na šperu, 31x41 cm. 1890. Sign. € 650

60. BOŽA ILIĆ (1919-1993)PejzažTempera na hartiji, 41x58 cm. Oko 1990. Sign. € 450

61. HAMO IBRULJ (1946-2008)Glava konjaUlje na platnu, 60x50 cm. 1998. Sign. € 300

62. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)PoštarTempera, 70x50 cm. Sign. € 250

63. LJUBA IVANOVIĆ (1882-1945)StudijaOlovka na hartiji, 22x30 cm. 1919. Sign. € 75

64. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na kartonu, 32x70 cm. 1981. Sign. € 300

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

65. MARTIN JONAŠ (1924-1996)AšikovanjeUlje na platnu, 55x34 cm. 1989. Sign. € 300

67. ZORAN JOVANOVIĆ DOBROTIN (1942-2016)Bez nazivaUlje na platnu, 60x80 cm. 2003. Sign. € 600

66. VOJISLAV JAKIĆ (1932-2003)ReptiliunamaTuš na hartiji, 50x35 cm. 1982. Sign. € 675

68. GORDANA JOVANOVIĆ (1912-1997)CvećeUlje na kartonu, 33x13 cm.Sign. € 150

69. BOGOLJUB BOBA JOVANOVIĆ (1924)UsamljenakućaAkvarel, 14,5x21 cm. 1946. € 75

70. OLIVERA KANGRGA (1923-1999)JesenUlje na platnu, 105x80 cm. Sign. € 575

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

72. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)ZimaTempera na šperu, 50x65 cm. Sign. € 4500

71. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993) PejzažizDalmacije,LopudUlje na platnu, 54x65 cm. 1926. Sign.Reprodukovana na str. 24 pod br. 96 u Katalogu radova, Irma Lang, Sombor 2010. € 12500

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

73. MOMO KAPOR (1937-2010)InflacijaKombinovana tehnika, Prečnik: 41 cm. 1993. Sign. € 950

74. MOMO KAPOR Majka i deteGrafika, 42x31 cm. Sign. € 75

75. EVGENIJE KNEŽEVIĆ (1901-1982)Sremski KarlovciUlje na platnu, 62x92 cm. 1973. Sign. € 450

76. TOMISLAV KRIZMAN (1882 -1995)StarigradnaHvaruGrafika 7/20, 40x30 cm. Sign. € 200

77. SLOBODAN MARKOVIĆ - LIBERO MARKONI (1928-1990)Bez nazivaUlje na kartonu, 25x27 cm. 1971. Sign. € 600

78. MARIO MASKARELI (1918-1996)CvećeUlje na platnu. Prečnik: 67 cm. 1972. Sign. € 550

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

79. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)DunjeUlje na platnu, 55x65 cm. 2004. Sign. € 450

80. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)DojiljaUlje na platnu, 98x78 cm. 1959. Sign. € 7000

81. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)KućeUlje na platnu kaširano na karton, 23x29 cm. Oko 1930. Sign. € 900

82. PETAR MARKOVIĆ ZemunskikejUlje na platnu, 42x58 cm. Oko 1920. € 2800

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

83. VLADAN MICIĆ MICKE (1945)ProlećeUlje na platnu, 56x45 cm. 1994. Sign. € 200

84. MICHAL POVOLNY (1935)ZimaUlje na platnu. 23x18 cm. 2008. Sign. € 75

87. N.N.Ribarske barkeUlje na šperu, 40x50 cm. Sign. € 250

88. N.N.RibariusumrakUlje na šperu, 24x30 cm. Sign. € 200

85. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Devojka i knjigaTuš, 42x41 cm. Sign. € 100

86. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Sveti StefanUlje na platnu, 50x60cm. Sign. € 200

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

89. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)Bez nazivaGvaš na hartiji, 65x50 cm. 1987. Sign. € 800

90. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ BateauUlje na platnu, 130x80 cm. 1987. Sign. € 4500Reprodukovano na str. 98 Monografije Bata i prijatelji, Karić Fondacija, Beograd, 2003.

91. NIKOLA MILOJEVIĆ (1865-1942)PortretmuškarcasaordenjemUlje na kartonu, 50x40 cm. 1926. Sign. € 200

92. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)NostalgičnienterijerUlje na dasci, 38,5x28 cm. 1970. Sign. € 950

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

93. MIODRAG NAGORNI (1932-2016)SvevidećeočiUlje na lesonitu, 42x29 cm. Sign. € 200

95. EMILE EUGENE NOURRIGATPejzažsamitološkimfiguramaUlje na dasci, 33x41 cm. Kraj 19/početak 20 veka. Sign. € 350

96. DUŠAN OTAŠEVIĆ (1940)ZecOlovke u boji na bojenoj hartiji, 66x49 cm. Oko 1983. Sign. € 400

94. VANGEL NAUMOVSKI (1924-2006)ReligijaKombinovana tehnika, 50x69 cm. 1988. Sign. € 300

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

97. OLJA IVANJICKI (1931-2009)AnđeodobrognebaKombinovana tehnika, 30x30 cm. Sign. € 650

99. JEFTA PERIĆ (1895-1967)MotivsaSutjeskeUlje na kartonu, 30x40 cm. Sign. € 650

100. MIHAILO PETROV (1902-1983)Montmartre pod snegomUlje na platnu, 41x51 cm. 1925. Sign. € 2600

98. PETAR OMČIKUS (1926-2019)RibaUlje na lesonitu, 46,5x63 cm. 1980. Sign. € 1100

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

101. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960)IsusHristosAkvarel, 41x28 cm. 1937. Sign. € 150

102. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)CrvenacrkvauSentiTuš, 60x42 cm. 1954. Sign. € 120

103. VASA POMORIŠAC (1893-1961)PortretdrRatkeStanišićUlje na šperu, 50x41 cm. 1947. Sign. € 2000

104. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika 67/100, 50x39 cm (69x56,5). Sign. € 100

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

105. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Mrtva prirodaUlje na platnu, drvo, 70x105 cm. 1978. Sign. € 5000

110. MIĆA POPOVIĆ Na obali moraMastilo na hartiji, 15,5x20 cm. 1952. Sign. € 150

109. MIĆA POPOVIĆ BojFlomaster na hartiji, 20,5x14,5 cm. 1973. Sign. € 125

106. MIĆA POPOVIĆ RužaSerigrafija A.O. 60x70 cm (70x80 ), 1995. Sign. € 275

107. MIĆA POPOVIĆ ŽenskiaktGrafika 6/99, 18x14 cm (30x25), 1989. Sign. € 75

108. MIĆA POPOVIĆ HlebGrafika u boji, 39x38,5 cm(57,5x5), 1990. Sign. € 200

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

111. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)OmaggioaLeonardoSuva igla, 32,5x25 cm. 1984. Sign. € 200

112. DIMITRIJE POPOVIĆ IsusAkvarel/suva igla, 34x8 cm (40x13) 1981. Sign. € 175

113. S. RADULOVIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 60x50 cm. 1988. Sign. € 175

114. S. RADULOVIĆ ZimaUlje na platnu, 50x60 cm. 1988. Sign. € 175

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

117. IVAN RADOVIĆ DvaženskaaktaOlovka na hartiji, 43x31 cm. Sign. € 600

116. IVAN RADOVIĆ Portret devojkeUgljen na hartiji, 35x25 cm. Sign. € 225

115. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)AutoportretsaberetkomTuš na hartiji, 14x12 cm. 1917. Sign. € 75

118. IVAN RADOVIĆ AktoviupoljuUgljen na hartiji, 33x51 cm. Sign. € 800

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

119. MILAN RADONJIĆ (1912-1984)PejzažUlje na kartonu, 34,5x54,5 cm. Sign. € 300

120. BORIS REGNER (1908-2007)Kupačice Olovka na hartiji, 16x 22 cm. 1961. € 50

121. SLOBODAN SOTIROV (1926-2015)LukUlje na platnu, 56x62 cm. 2000. Sign. € 400

122. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)BlagovestiGrafika u boji A.O. 60x48,5 cm. 1991. Sign. € 200

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

123. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)ŽenskiaktnakanabetuUlje na kartonu, 32,5x26,5 cm. Oko 1970. Sign. € 800

124. LJUBICA CUCA SOKIĆ ŽenskiaktTempera/gvaš, 29x22 cm. Sign. € 450

125. LJUBICA CUCA SOKIĆKompozicija sa gitaromGvaš na hartiji, 23,5x25 cm. Sign. € 200

126. LJUBICA CUCA SOKIĆČinijasavoćemAkvarel, 23,5x24,5 cm. 1954. Sign. € 175

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

127. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)CvećenaterasiUlje na platnu kaširano na lesonit, 70x50 cm. 1971. Sign. € 600

128. BRANKO LALE STANKOVIĆ Primorski predeoUlje, 50x70 cm. 1987. Sign. € 700

129. SRETEN STOJANOVIĆ (1898-1960)StudijaportretaUgalj na hartiji, 46x32 cm. Sign. € 125

130. SRETEN STOJANOVIĆ PortretmladeženeOlovka na hartiji, 44x30 cm. Sign. € 100

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

131. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)Most na SaviUlje na platnu, 54x65 cm. Oko 1955. Sign. € 900

132. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ ZemunUlje na platnu, 52x85 cm. Oko 1950. Sign. € 1250

133. SVETISLAV STRALA (1891-1957)KućenaobalirekeAkvarel, 46x63 cm. 1930. Sign. € 275

134. SVETISLAV STRALA Paorski razgovorAkvarel, 47x59 cm. 1932. Sign. € 275

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

135. TODOR STEVANOVIĆ (1937)Bez nazivaUlje na kartonu, 70x100 cm. Sign. € 600

136. PETAR ŠAIN (1885-1965)ProplanakAkvarel, 22x28 cm. Sign. € 200

137. LEONID ŠEJKA (1932-1970)Kompozicija sa stolovimaTuš, 25x20 cm. € 150

138. JOŠKIN ŠILJAN (1953)Bez nazivaUlje na kartonu, 41x29 cm. Sign. € 200

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

140. MILOŠ ŠOBAJIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 64,5x44,5 cm. 2016. Sign. € 600

141. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)MostcaraDušananaVardaruAkvarel, 29x42 cm. 1919. Sign. € 350

139. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)Bez nazivaE.A. Monotipija, dorađena, 46x59. Sign. € 250

142. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Glava Kombinovana tehnika, 14,5x14 cm. 1960. Sign. € 325

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

143. TANJA TARNOVSKA UspomenaUlje na platnu, 35x25 cm. 1963. Sign. € 250

144. MIHAJLO TATALOVIĆ PrimorkipejzažUlje na lesonitu, 32,5x32,5 cm. Sign. € 150

148. JAN VAN TROYEN (1610-1666)VinariBakrorez, 20,5x30 cm. 17.vek. Sign. € 125

147. PREDRAG TODOROVIĆ (1967)AntičkigradUlje na dasci, 20x40 cm. 2004. Sign. € 250

145. VLADISLAV TITELBAH (1847-1925)Manastir Sv. PetkaTuš, 23,5x30 cm. 1890. Sign. € 250

146. VLADISLAV TITELBAH ManastirSv.PetkaupredeluTuš, 23,5x30 cm. 1890. Sign. € 250

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

149. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1987)PortretmladeženesašeširomUlje na šperploči, 40x35 cm. 1934. Sign. € 700

150. N.N. TurčinsačibukomUlje na platnu, 43,5x31 cm. € 850

151. MILAN TUCOVIĆ (1965-2019)NaotokuPašmanuAkvarel, 40,5x57 cm. 2015. Sign. € 300

152. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)LentaUlje na platnu, 100x70 cm. 1968. Sign. na poleđini. € 2400

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

153. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932-2019)Beli likUlje na kartonu, 37x28 cm. 2006. Sign. € 325

154. UROŠ TOŠKOVIĆ Crni likKombinovana tehnika, 39x27 cm. 2007. Sign. € 325

155. UROŠ TOŠKOVIĆ Bez nazivaFlomaster, 17,5x24,5 cm. 1980. Sign. € 125

156. DUŠKO TRIFUNOVIĆ (1954)CvećeKombinovana tehnika na lesonitu, 60x48 cm. 1987. Sign. € 150

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

157. VLADA VELIČKOVIĆ (1935-2019)Bez nazivaSerigrafija u boji 393/500, 100x70 cm. 1986. Sign. € 100

158. TOMO VLADIMIRSKI (1904-1971)KaleUlje na platnu, 47x37 cm. 1927. Sign. € 1000

159. BOGOSAV VOJNOVIĆ PELIKAN (1894-1942)PejzažsacrkvomAkvarel, 25x18,5 cm. € 100

160. BORIVOJE VUČKOVIĆ (1896-?)PejzažUlje na platnu. 33x44,5 cm. Sign. € 350

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)

161. ZORAN VUKOVIĆ (1947-2011)SusretSezanaiVanGogauKošutnjakuUlje na platnu, 90x100 cm. 1989. Sign. na poleđini. € 900

162. MILOŠ VUŠKOVIĆ (1900-1975)BeogradUlje na platnu, 60x45 cm. 1956. Sign. na poleđini. € 800

163. ADOLF W.Majka sa detetomUlje na platnu, 67x51,5 cm. Sign. € 300

164. VLADIMIR ZELINSKI (1894-1943)Magdalena Pokajnica po Pompeo Girolamo BatoniUlje na platnu, 28x46 cm. Oko 1930. Sign. € 200

165. JARMILA VEŠOVIĆ (1954)TeslaMonotipija, dorađena, 44x66 cm. 2013. Sign. € 950

Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)
Page 40: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKAIkona Vaskrsenje Hristovo i silazak Adu i scene 12 velikih praznika Rusija, oko 1780/90. Drvo, 45x37,5 cm € 1600 18. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)