AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art. aukcija decembar 2015.pdf · Bitolj (Jevrejska mala) Ulje na platnu, 80x53 cm, 1924. Sign. € 750 120. Sv. RAFAILO MOMČILOVIĆ (1875-1941)

  • ,

    Izložba:1 - 6. decembar 2015. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

    Aukcija:6. decembar 2015. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

    Viewing:1 - 6. December 2015. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

    Auction sale:6. December 2015. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

  • 1. Ilmenau činijaNemačka. Dužina 28,5 cm € 50

    2. Meissen podmetačNemačka, početak XX veka.Prečnik: 15 cm € 65

    3. 6 Rosenthal tanjirića za kolačeNemačka. Modell Ph Rosenthal.Prečnik: 19,5 cm € 150

    4. Kristalna činija sa metalnim rubomBordo staklo, ručno brušeno.Prečnik: 20 cm € 150

    5. Art Deco pletena korpica sa staklenim uloškomOko 1920. Posrebrenje. Dužina: 23 cm € 125

    6. Posrebreni poslužavnikNemačka, Muenchmeyer. Oko 1900.Dimenzije: 72x46 cm € 250

    7. Secesijska posrebrena vaza za suvo cvećeVisina: 40 cm € 125

    8. Par secesijskih flakonaStaklo i cin. Žig: A.K. & Cie. Visina: 24 cm € 150

    9. Par posrebrenih svećnjakaNemačka. Krupp, Berndorf. Visina: 25 cm € 200

    10. Posrebrena frutijera sa kristalnim uloškomŽig: BRDO (ćirilicom). Prečnik: 25 cm € 150

    11. BombonjeraOko 1900. Visina: 18 cm. € 125

    12. Secesijska posrebrena žardinjera sa kristalnim uloškomDužina: 43 cm € 200

    1 2 3

    4 5

    7 8 9

    10 11 12

  • 13. Art Deco korpica sa 3 staklena uloškaOko 1920. Posrebrenje, žig: A.K. & Cie. Dužina: 30 cm € 200

    14. Kristalna činijaPrečnik: 21 cm € 75

    15. Posrebrena korpica sa kristalnim uloškom Prečnik: 18 cm € 75

    16. Pozlaćeno barokno ovalno ogledaloŠlifovano staklo. Visina: 92 cm € 250

    17. Pozlaćeno ogledalo u baroknom stilu Visina: 115 cm € 200

    18. NetišBiedermeier. Dimenzije: 78x61x45 cm € 175

    20. Komoda iz epohe Napoleon IIIFrancuska, oko 1860. godine.Drvo, sedef, mermer, metalna inkrustacija.Dimenzije: 111x80x46 cm. € 1600

    21. Ranobarokna srpska ikona na staklu Sv. Jovana Krstitelja iz 1760. god. Pri vrhu Hrist i Bogorodica, u uglovima likovi jevanđelista; desno od Sv. Jovana figura Sv. Save. U literaturi navedena kao najstarija datirana srpska ikona na staklu! Moguće Mojsej Popović iz Sombora (1719 – 1766). Dimenzija: 70,5x51,5 cm.

    N.B. Po dogovoru, za zainteresovane licitante će se organizovati uvid u Ikonu. € 12.500

    19. Art Deco komodaOko 1920. Dimenzije: 106x90x49,5 cm. € 325

    13 14 15

  • 27. LAZAR ANĐELIĆ (1928-1992)SeloUlje na platnu, 60x99 cm, 1979. Sign. € 250

    22. NIKOLA ALEKSIĆ (1808-1873)Građanka iz 19. veka Ulje na platnu, 66x46 cm € 2400

    23. DANICA ANTIĆ (1916-1989)CvećeUlje na platnu, 55x45 cm, Sign. € 300

    24. DANICA ANTIĆ Nebo nad BeogradomUlje na platnu, 70x 55 cm € 400

    25. DANICA ANTIĆ CvećeUlje na platnu, 59x49 cm, Sign. € 300

    26. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Kuća uspomenaCrtež u boji, 24x28 cm, 2011. Sign. € 100

  • 28. MIROSLAV ARSIĆ (1942)MarinaUlje na platnu, 60x100 cm, 2011. Sign. € 850

    29. MIROSLAV ARSIĆ Grad IVUlje na platnu i dasci, 40x40 cm, 2005. Sign. € 250

    30. MILOŠ BABIĆ (1904-1968)Kuća u poljuAkvarel, 21x30 cm, Oko 1952. Sign. € 200

    31. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)Ritmovi/šikaraUlje na platnu, 82x70 cm, 1962. Sign. € 1850

    32. MARINKO BENZON (1920-1978)Mrtva prirodaUlje na platnu, 115x82 cm, Oko 1965 € 1500

  • 33. MILAN BESARABIĆ (1908-2011)Ženski aktGips, Visina: 47 cm, Sign. € 300

    34. LJILJANA BLAŽESKA (1944)Devojka koja se pretvara u ribu ...Kombinovana tehnika, 50x70 cm € 150

    35. KOSA BOKŠAN (1925-2009)U otvoru Ulje na platnu, 27x46 cm, 1985. Sign.

    Reprodukovana na str. 51 monografije, MSU, Beograd, 2001. € 400

    36. KOSA BOKŠAN DevojčicaOlovka na hartiji, 15x11 cm, 1953. Sign. na poleđini € 150

    37. MIRA BRTKA (1930-2014)CostruzioneUlje na šperu, 43 x 35 cm, 1966. Sign. na poleđini € 500

    38. SMILJANA BOŽIĆ (1954)Japanski cvetKombinovana teh. na svili, 52x40 cm, 2015. Sign. € 150

  • 39. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Bez nazivaUlje na lesonitu, 22x29 cm. Sign. € 400

    40. KOSTA BRADIĆ Spojilo se nebo i zemljaUlje na lesonitu, 30x37 cm, Sign. € 400

    41. NIKOLA BEŠEVIĆ (1892-1970)Zimski pejzaž (Revel, Estonija)Ulje na kartonu, 26x34 cm, 1922. Sign. € 3750

    42. ALEXANDER CALDER (1898-1976)Bez nazivaLitografija 5/120, 90x61 cm, Oko 1970. Sign. € 1500

  • 43. VERA ČOHADŽIĆ (1910-2003)KaleUlje na platnu, 97x66 cm, Sign. € 450

    44. JELENA ĆIRKOVIĆ (1910-1975)Asocijativni predeoTempera na kartonu, 11x14 cm, Oko 1960. Sign. € 50

    45. JELENA ĆIRKOVIĆ Glava devojkeGvaš na hartiji, 45x36 cm, Oko 1955. Sign. € 150

    46. JELENA ĆIRKOVIĆ OlujaGvaš na hartiji, 41x32 cm, Oko 1960. Sign. € 75

    47. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Stobreč kraj SplitaUlje na lesonitu, 51x72 cm, Sign. € 275

    48. MILORAD ĆIRIĆ Primorsko mestoAkvarel, 35x46 cm, Sign. € 175

  • 49. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Un falso G.de Chirico: il Figliol prodigoUlje na platnu, 105x70 cm, 1976. Sign. € 3800

    50. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN SlikaUlje na platnu, 50x30 cm, 1986. Sign. na poleđini € 650

    51. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN Ko to voli De Sada?Grafika A.O. 46x32 cm (68x48 cm), 1959. Sign € 600

    52. RIKO DEBENJAK (1908-1987)Bez nazivaGrafiku u boji, 62x48 cm € 300

    53. BORIS DENEV (1883-1969)PejzažUlje na kartonu, 18,5x25,5 cm. Oko 1930. Sign. € 2300

  • 59. MILAN DRAGIJA Figure u prostoruUlje na platnu, 50x70 cm, 1987. Sign. € 300

    55. JOVAN DIMOVSKI (1928-1996)Zindan kapijaUlje na platnu kaš. na karton, 40x60 cm, 1989. Sign. € 200

    56. KSENIJA DIVJAK (1924-1995)AmazonkaOlovka na hartiji, 41,5x29,5 cm € 150

    57. IDA DORER Par na moruUlje na platnu, 84x59 cm, 1949. Sign. € 200

    58. MILAN DRAGIJA (1933)Vreme tečeUlje na platnu, 50x70 cm, 1987. Sign. € 300

    54. MILO DIMITRIJEVIĆ (1929-1997)PadinaAkvarel, 44x34 cm, 1996. Sign. € 300

  • 60. EMIR DRAGULJ (1939-2002)DvokolicaGrafika A.O. 49x60 cm, 1974. Sign. € 250

    61. EMIR DRAGULJ NoćGrafika 27/50, 50x60 cm, 1978. Sign. € 300

    62. PAVEL ĐURKOVIĆ (1772-posle 1830)Portret baronice Joanović Ulje na platnu, 62,5x42,5 cm, 1796. € 3200

    Sličan portret Baronice nalazi se u Narodnom muzeju u Beogradu.

    63. PAVEL ĐURKOVIĆPortret barona JoanovićaUlje na platnu, 62,5x42,5 cm, 1796. € 2800

    64. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Nastajanje Ulje na platnu, 135x100 cm, 1986. Sign. € 8700

    Reprodukovano u katalogu izložbe Branko Filipović Filo 1957-1987, MSU, Beograd, 1987.

  • 63. PAVEL ĐURKOVIĆPortret barona JoanovićaUlje na platnu, 62,5x42,5 cm, 1796. € 2800 68. BOŽA ILIĆ (1919-1993)

    PejzažUlje na platnu kaš. na karton, 48x67 cm, 1975. Sign. € 1800

    67. BOŽA ILIĆ MuzikantiKombinovana tehnika, 33x50 cm, 1956. Sign. € 250

    65. BOŽA ILIĆ Čovek koji sediKombinovana tehnika, 55x44 cm 1958. Sign. € 400

    66. BOŽA ILIĆ Žena i cvećeKombinovana tehnika, 53,5x30 cm 1956. Sign. € 300

    69. BOŽA ILIĆ Cveće u belom bokaluGvaš na kartonu, 41x29 cm. Oko 1985. € 300

    70. NEGOVIN ISAKOVIĆ (1956)ŠumaAkvarel, 25x19 cm, 1992. Sign. € 75

  • 71. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)Bosanski motiv sa fabrikomUlje na platnu, 49x60 cm. Oko 1970. Sign. € 4800

    72. NEDELJKO GVOZDENOVIĆCvećeTempera na kartonu, 40,5x28 cm. 1933. Sign. € 2400

    73. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ Mrtva prirodaAkvarel, 19x25 cm. Sign. € 300

    74. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)Muški akt Ugalj na hartiji, 88x55 cm, 1950. € 650

    75. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)Portret devojčiceSuvi pastel na hartiji, 42x34 cm. Oko 1950. € 450

  • 76. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 40x50 cm. Sign. € 600

    77. MIRO GLAVURTIĆ (1932)Sećanje na TicijanaOlovka i tuš, 27x40 cm. Sign. € 350

    78. OLJA IVANJICKI (1931-2009)MaskaKeramika, Visina: 36 cm, 1958. Sign. € 450

    79. OLJA IVANJICKI Olja i suncokretiAkvarel, 100x70 cm. Sign. € 500

    81. MARTA JOVANOVIĆ (1978)SpomenariKombinovana tehnika, 70x50 cm. Sign. € 200

    80. JOZO JANDA (1911-1999)PejzažUlje na kartonu, 28,5x39 cm. Oko 1986. Sign. € 250

  • 82. SLOBODAN SLOBO JEVTIĆ- PULIKA (1934)Krovovi KorčuleUlje na platnu, 73x135 cm, 1959. Sign. € 1300

    83. GORDANA JOCIĆ (1943-1989)Ogledalo-ciklus BdenjeTuš na hameru, 70x80 cm, 1975. € 500

    84. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1902-1962)KosacTuš na hartiji, 23x27 cm, 1941. Sign. € 125

    85. PIVO KARAMATIJEVIĆ RudariTuš na hartiji, 24x32 cm, 1941. Sign. € 150

    86. PIVO KARAMATIJEVIĆ PartizankaTuš na hartiji, 19x12 cm. Sign. € 125

    87. MILICA KOJIČIĆ (1957)MondenkaUlje na platnu, 50x40 cm, 2001. Sign. € 700

  • 88. JOVAN KRIŽEK (1904-1996)Silosi na DunavuUlje na lesonitu, 33x45 cm, 1968. Sign. € 450

    89. JOVAN KRIŽEK KopaonikUlje na lesonitu, 42x60 cm, 1969. Sign. € 350

    90. JOVAN KRIŽEK Motiv sa primorjaAkvarel, 37x28 cm, 1971. Sign. € 150

    91. JOVAN KRIŽEK Dobroselica na ZlatiboruUlje na lesonitu, 41x53 cm, 1971. € 250

    92. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)Predeo sa kućomUlje na sargiji, 34x46 cm, 1948. Sign. € 300

    93. STEVAN KNEŽEVIĆ (1940-1995)Kazivanje nakazeGrafika A.O. 24x29,5 cm, 1976. Sign. € 150

  • 94. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)Bela kućaUlje na kartonu, 48x69 cm. Sign. € 900

    95. MAJDA KURNIK (1920-1967)PajacUlje na staklu, 35x27 cm € 600

    96. MAJDA KURNIK Jovan JevanđelistaUlje na platnu, 130x81 cm € 1800

    97. MAJDA KURNIK MečkariUlje na platnu, 53x79 cm € 1500

    98. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Žena i pasUlje na šperu, 42x32 cm2001. Sign. € 650

    99. ALEKSANDAR LAŽEČNIKOV (1872-1944)GolubacUlje na kartonu, 24x35 cmOko 1940. Sign. € 600

  • 100. LAZAR LIČENOSKI (1901-1964)Muški akt s leđaOlovka u boji, 32,5x18,5 cm Oko 1925, Sign. € 400

    101. IVAN LUČEV (1904-1958)Glava stariceOlovka na hartiji, 29x20 cm Oko 1926, Sign. € 150

    102. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)Lovac drvenih pticaUlje na platnu, 100x100 cm, 1980, Sign.

    Reprodukovano na str. 135 monografije, Beograd 2010. € 1800

    103. FRANTA MALY (1900-1980)CvećeUlje na kartonu, 30x27 cm. Sign. € 150

    104. MIRJANA MAODUŠ (1942)KompozicijaUlje na platnu, 35x27 cm. Sign. € 300

    105. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)Ljudi u magliUlje na platnu, 40x50 cm. Sign. € 300

  • 106. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)CiglanaUlje na platnu, 25x34 cm € 400

    107. PETAR MARKOVIĆ Brod na DunavuUlje na platnu, 20x25 cm € 350

    108. PETAR MARKOVIĆ Šlep sa barjakomUlje na platnu, 13x17 cm. Oko 1918. € 350

    109. NICOLAS MARKOVITCH (1896-1964)Gotička crkvaAkvarel, 29x23 cm, Oko 1918. Sign. € 150

    110. MILENKO MIHAJLOVIĆ (1953)TerasaUlje na platnu, 76x68 cm, 1985. Sign. € 350

    111. SRĐAN ĐILE MARKOVIĆ (1959)Kolekcionar IIAkril na platnu, 130x90 cm, 2015. Sign. € 1200

  • 112. MARIO MASKARELI (1918-1996)UsamljenikUlje na platnu, 98x78 cm, 1981. Sign. € 950

    113. MARIO MASKARELI Cveće i devojkaUlje na platnu, 65x45 cm, 1988. Sign. € 900

    114. VELJKO MIHAJLOVIĆ (1948)7. jula 12Grafika 2/10 komb.teh. 40x29 cm (65x45)1982. Sign. € 100

    115. VELJKO MIHAJLOVIĆ 7. jula 23Grafika 8/10 komb. teh. 40x29 cm (65x45), 1982. Sign. € 100

    116. SLOBODAN ERA MILIVOJEVIĆ (1944)Bez nazivaGrafiku u boji, 24x31 cm, Sign. € 250

    117. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Paleta za akvarel akrilikUlje na platnu, 98x78 cm, 2006. Sign. na poleđini € 950

  • 118. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)DojiljaUlje na platnu, 106x68 cm. Oko 1955. Sign. € 5800

    119. MILICA MILIVOJEVIĆ Bitolj (Jevrejska mala)Ulje na platnu, 80x53 cm, 1924. Sign. € 750

    120. Sv. RAFAILO MOMČILOVIĆ (1875-1941)Kapija manastira KoviljUlje na platnu, 53x75 cm, 1914. Sign. € 4400

    121. ISMET MUJEZINOVIĆ (1907-1984)Streljanje Ulje na kartonu, 46x66 cm, 1948. € 3000

    Reprodukovano u katalogu “Socijalna umetnost i soc.realizam”, Dom vojske Srbije, Beograd 2015.

  • 122. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Spaljeno pismoTempera, 33x23 cm, 1955. Sign. € 500

    123. MILIĆ OD MAČVE RimOlovka, 25x34 cm, 1982. Sign. € 150

    124. MILIĆ OD MAČVE Pomisao na slomDrvorez 1/4, 40x24 cm, 1957. Sign. € 125

    125. KOLJA MILUNOVIĆ (1935)SkeletobrodKombinovana tehnika, 47x62 cm, 2012. Sign. € 200

    126. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)AktAkvarel, 43x55 cm, 1966. Sign. € 750

    127. BRANISLAV MIRKOVIĆ (1908-1987)Portret poručnika GligorićaUlje na platnu kaš. na šperu, 46x38 cmOko 1935. € 150

  • 128. EDO MURTIĆ (1921-2005)KompozicijaKombinovana tehnika, 34x29 cm. Sign. € 800

    129. PETAR OMČIKUS (1926)Sv. Donat u ZadruUlje na kartonu, 88x58 cm, 1950. Sign. € 1950

    130. PETAR OMČIKUS Garavo praseUlje na platnu, 97x103 cm, 1977. Sign. € 2000

    131. PETAR OMČIKUS KupusUlje na platnu, 53x55 cm, 2007. Sign. € 900

    132. PETAR OMČIKUS Asocijativni predeoUlje na platnu kaš. na karton, 31x 25 cm € 400

    133. BRANKO OMČIKUS (1922-2011)KompozicijaUlje na platnu, 45x56 cm, 1965. Sign. € 150

  • 134. N.N. Slepi guslarUlje na platnu, 69x54 cm, XIX vek € 700

    135. N.N. Devojka i pasUlje na svili, 32x49 cm € 75

    136. N.N. JesenUlje na platnu kaš. na karton, 36x16 cm € 75

    137. STIPE NOBILO (1945)KorčulaUlje na platnu kaš.na šper, 24x29 cm € 275

    138. JOVAN OBIČAN (1918-1987)ErcegovacTerakota. Visina: 25 cm. Oko 1960. € 400

    139. C. OTTO CvećeUlje na platnu kaš. na karton, 57x45 cm, 1945. Sign. € 250

  • 140. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)Kompozicija u crvenomUlje na platnu, 80x80 cm, 2009. Sign. na poleđini € 450

    141. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ (1912-1988)Moje igreGvaš, 19x26 cm, 1985. Sign. € 150

    142. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)AktAkvarel, 35x46 cm € 125

    143. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Pobednik na KalemegdanuUlje na kartonu, 14x20 cm. Sign. € 400

    144. MIHAILO S. PETROV (1902-1983)Portret muškarcaGrafika/probni otisak, 16x13 cm, 1949. Sign. € 50

    145. MIHAILO S. PETROV Portret Branislava MesarovićaUlje na platnu, 72,5x59 cm, 1950. Sign. € 200

  • 146. RUŽICA BEBA PAVLOVIĆ (1928)Model sa pticomOlovka na hartiji, 23x23 cm, 1988. Sign. € 200

    147. GRADIMIR PETROVIĆ (1935-2001)DijanaPastel,100x70 cm, 1998. Sign. € 300

    148. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Padajuće formeUlje na platnu, 81x100 cm, 1960. Sign. € 1900

    149. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)ŠumaUlje na platnu, 45x60 cm. Sign. € 400

    150. MZ. PHECOY Luka Huelva, ŠpanijaUlje na platnu kaš. na lesonit, 52x98 cm, 1897. Sign. € 200

    151. BORIS RUMJANCEV (1906-1992)CvećeTempera na hartiji, 20x25 cm. Sign. na poleđini. € 75

    Kupljeno u knjižari Cvijanovića, K. Mihailova 35 (Zgrada SANU).

  • 152. NADEŽDA PETROVIĆ (1873-1915)Torzo muškarcaMastilo na hartiji, 30x22 cm. Oko 1898. € 1600

    153. NADEŽDA PETROVIĆ NogeOlovka u boji na hartiji, 30x20 cm. Oko 1898. € 650

    154. NADEŽDA PETROVIĆ Studija rukeOlovka na hartiji, 23x10 cm. Oko 1898. € 450

    155. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)Kompozicija sa figurama i konjemAkvarel, 40x29 cm. Oko 1957. € 300

    156. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960)Planinski pejzažAkvarel, 29x42,5 cm, 1937. Sign. € 300

    157. BOŽA PRODANOVIĆ (1923-2006)Kuće Akvarel, 25x35 cm, 1965. Sign. € 200

  • 158. MIHAILO BATA PROTIĆ (1922-1999)PredeoUlje na hameru, 35x50 cm, € 300

    159. VLADIMIR POPIN (1947-2009)Mrtva prirodaSerigrafija 6/30, 20x25 cm, Sign. € 50

    160. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)Kompozicija IAkvarel, 23x13 cm, 1992. Sign. € 300

    161. ĐORĐIJE BATO PRAVILOVIĆ (1925-2008)SlobodaUlje na platnu, 96x69 cm, 1969. Sign. € 800

    162. SLAVOLJUB CAJA RADOJČIĆ (1942)Čovek i palmaBronza, 14,5x9,5 cm € 100

    163. SLOBODANKA RAKIĆ ŠEFER (1953)Moj izlog iz Balkanske uliceUlje na platnu, 1998. Sign. € 800

  • 164. LJUBA POPOVIĆ (1934)Les visiteurs Ule na platnu, 60x50 cm, 2003. Sign. na poleđini € 2800

    Reprodukovano na str. 80 Kataloga retrospektivne izložbe 1953-2003, Subotica, 2003.

    165. MIODRAG MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)Krstolika formaUlje i komb. tehnika, 95x97 cm, 1960. Sign. na poleđini € 4900

    166. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)Grad na moruUlje na platnu, 25x30 cm, 2003. Sign.na poleđini € 1300

    167. RADOMIR RELJIĆ Ulaz u đardinAkvarel, 46x64 cm, 1985. Sign. € 400

    168. FEĐA SORETIĆ (1930)PredeoUlje na platnu, 79x100 cm, 1976. Sign. € 1000

  • 169. BOGIĆ RISIMOVIĆ RISIM (1926-1986)Zaslepljena suncemUlje na lesonitu, 53x64 cm, 1966. Sign. € 400

    170. MIODRAG ROGIĆ (1932)PoljaUlje na platnu, 45x35 cm. Sign. na poleđini € 400

    171. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)Ženski akt s leđaTuš na hartiji, 27x24,5 cm. Sign. € 200

    172. TODOR STEVANOVIĆ (1937)LeptirUlje na šperu, 19,5x20,5 cm, 1978. Sign. € 200

    173. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Portret devojčiceUlje na kartonu, 48x45 cm, 1952. Sign. € 325

    174. BRANKO LALE STANKOVIĆ PejzažUlje na kartonu, 39x54 cm, 1964. Sign. € 600

  • 175. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)Stara crkvaPlatno kaš. na lesonit, 23x31 cm, Oko 1930. Sign. € 3800

    176. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)CvećeUlje na platnu, 100x60 cm, Sign. € 750

    178. AFANASIJ ŠELOUMOV (1892-1983)TrojkaUlje na kartonu, 25x35 cm, Sign. € 450

    177. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)Kuće u predgrađuUlje na kartonu, 37,5x45,5 cm, Oko 1928. Sign. € 2800

  • 179. SVETISLAV STRALA (1891-1957)Bosanski motivAkvarel, 28x40 cm, 1921. Sign. € 300

    180. SVETISLAV STRALA NapuljAkvarel, 25x31 cm, 1928. Sign € 200

    181. SVETISLAV STRALA BeogradAkvarel, 22x31 cm, 1929. Sign. € 250

    182. SAVA STOJKOV (1925-2014)Seoski predeoUlje na platnu, 35x40 cm, 2002. Sign. € 300

    183. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)Motiv sa PetrovaradinaOlovka na hartiji, 30x23 cm. Oko 1935. € 175

    184. ALPAR ŠANDOR (1892-1943)PredeoBakropis u boji, 15x19 cm, 1920. Sign. € 100

  • 185. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)Motiv iz Crne GoreCrtež, 30x47 cm, 1925. Sign. € 300

    186. ILIJA ŠOBAJIĆ Crnogorac na stražiAkvarel, 23x18 cm € 400

    187. ILIJA ŠOBAJIĆ Jovan CvijićGrafika , 17x30 cm (30x20) Sign. € 100

    188. ĐURO TILJAK (1895-1965)Sa otoka VisaUlje na platnu, 74x92 cm. Oko 1935. Sign. € 2900

    189. VLADISLAV TITELBAH (1847-1925)Manastir Sv. PetkaRazliveni tuš, 23,5x30 cm, 1890. Sign. € 450

    190. VLADISLAV TITELBAH Manastir Sv. Petka u predeluRazliveni tuš, 23,5x30 cm, 1890. Sign. € 500

  • 191. IVAN TABAKOVIĆ (1897-1977)Akcijaši za stolomOlovka na hartiji, 29x41,5 cm, 1945. Sign. € 550

    192. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)DiplomacTuš, 34,5x22 cm, 1984. Sign. € 150

    193. JOVANA TUCOVIĆ (1990)Zamišljeni dečakKomb. teh na aluminijumu, 35,5x25 cm, 2015. Sign. € 325

    194. MILAN TUCOVIĆ (1965)DevojčicaAkvarel, 28x21 cm, 2012. Sign. € 200

    195. JANOŠ VISKI (1891-1987)Odmor konjaUlje na platnu kaš. na karton, 40x50 cm Sign. € 300

    196. NADEŽDA NADA VITOROVIĆ (1935-1999)PlodnostGrafika A.O. 50x70 cm, 1990. Sign. € 200

  • 197. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)Okamenjeno moreUlje na platnu, 100x100 cm, 1962. Sign. € 3800

    198. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)ZnaciUlje na platnu, 36x31 cm € 400

    199. PAVLE VASIĆ (1907-1993)Ženski aktAkvarel, 31x22 cm, 1932. Sign. € 350

    200. VLADA VELIČKOVIĆ (1935)Exit, fig VIIUlje na platnu, 62x47 cm, 1979. Sign. na poleđini € 4600

  • 201. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)PredeoAkvarel, 30x42 cm, 1967. Sign. € 125

    202. ŽIVAN VULIĆPijacaUlje na kartonu, 44x59 cm € 550

    203. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)CiganiLavirani tuš, 30x24 cm, 1948. Sign. € 450

    204. MILOŠ VUŠKOVIĆ AutroportretOlovka na hartiji, 28x22 cm, Oko 1950. Sign. € 200

    205. VLADIMIR PAVLOVIČ ZAGORODNJUK (1889-1976)Glava satiraBronza. Visina: 30,5 cm, 1937. Sign. € 1400

    206. MILKA ŽIVANOVIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 64x110 cm Sign. € 300