desa-unicum-sa
Dom Aukcyjny Desa Unicum ma okazje zaprosić na wiosenną Aukcję Biżuterii. Przygotowaliśmy dla Państwa 110 przedmiotów z okresu od początku XIX wieku po czasy nam współczesne. Uciechą dla oka będzie feeria barw: szmaragdowe pierścionki, rubinowe bransoletki, szafirowe naszyjniki czy ametystowe brosze. Na szczególne uwagę kolekcjonerów zasługuje współczesny pierścionek z ponad czterokaratowym diamentem o ażurowej, misternej oprawie. Poza tym w ofercie jak zwykle piękne perły, diamentowe kolczyki, bransolety i brosze. Dla eleganckich panów nie zabraknie spinek do mankietów i zegarków. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całej naszej oferty.
9788363
230821
ISBN 978-83-63230-82-1
Cen
a 29
zł (
z 5
% V
AT
)
AUKCJA BIŻUTERIIWARSZAWA 8 KWIETNIA 2014
Aukcja BiżuteriiDOM AUKCYJNY DESA UNICUM • WARSZAWA • UL. MARSZAŁKOWSKA 34-50
8 KWIETNIA 2014 • GODZ. 19.00
WYStAWA ObIEKtóW AUKCYJNYCh
26 marca – 8 kwietnia 2014Dom Aukcyjny Desa Unicum
Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50poniedziałek – piątek w godzinach od 11.00 do 19.00
sobota w godzinach od 11.00 do 16.00
Szczegółowych informacji na temat biżuterii udzielają: zespół DESA biżuteria: tel. 22 826 44 66, [email protected] beata Paluch tel. 664 981 451, b. [email protected] • Monika Woźniak: tel. 698 666 976,
[email protected] Anna Niwińska: tel. 795 121 572, [email protected]
PATRONAT MEDIALNY
Juliusz WindorbskiPrezes Zarządutel. 22 584 95 [email protected]
Jan KoszutskiCzłonek ZarząduDyrektor Domu Aukcyjnegotel. 22 584 95 [email protected]
Agata SzkupDyrektor Działu Sprzedaży22 584 95 [email protected]
Iza RusiniakDyrektor Działu SztukiWspółczesnej22 621 96 [email protected]
Dział Księgowości
Małgorzata KulmaGłówna Księgowatel. 22 584 95 [email protected]
Marlena Ulejczyktel. 22 584 95 [email protected]
Płatności i rozliczenia
Urszula Przepiórkatel. 22 584 95 [email protected]
Dział Prawny
Krystian Owczarektel. 22 584 95 [email protected]
Prenumeratai zlecenia licytacji
Karolina Łopusińskatel. 22 584 95 34fax. 22 584 95 [email protected]
Public Relations
FineArt CommunicationMagdalena Żuktel. 608 362 [email protected]
Marketing i Promocja
Maria WindorbskaDyrektor Marketingutel. 22 584 95 [email protected]
Maria Peliwo Koordynatorkatel. 784 090 [email protected]
DESA Unicumul. Marszałkowska 34-5000-554 Warszawatel. 22 584 95 25fax. 22 584 95 [email protected]
OKŁADKA FRONT poz. 28 Sonia Ruciak, Możliwości, 2014 r. OKŁADKA II poz. 53 Katarzyna Słowiańska-Kucz, Mały Jan i Margareta, dyptyk, 2013 r. STRONA 4 poz. 9 Jan Szczepkowski, Szkice wstępne, 2012 r.
Katarzyna Bakoń Brand Managertel. 795 122 [email protected]
Salon Wystawowy Marchand
Pl. Konstytucji 200-552 Warszawatel. 22 621 66 69
Małgorzata LemanekKierownik [email protected]
Galeria Marszałkowska
ul. Marszałkowska 34/5000-554 Warszawa
AleksandraŁukaszewska22 584 95 [email protected]
Karolina ŁopusińskaKierownik Galerii22 584 95 [email protected]
Michał Bolka 22 584 95 [email protected]
Marcin KoniakFotograf22 621 96 [email protected]
Dział Przyjęć
Pl. Konstytucji 200-552 Warszawa
Joanna Borkowska22 584 95 [email protected]
Joanna TarnawskaKierownik Działu Przyjęć22 584 95 [email protected]
Karolina Łuźniak22 584 95 [email protected]
Monika Woź[email protected]
Galeria Biżuterii
ul. Nowy Świat 4800-363 Warszawatel. 22 826 44 [email protected]
Beata PaluchKierownik [email protected]
Wydawca DESA UNICUM Sp. z o.o. • Redakcja ul. Marszałkowska 34–50 • 00-554 Warszawa • [email protected] młodej sztuki • ISBN 978 - 83 - 63230 - 82 - 1 • Nakład 2 500 egzemplarzyKonto Bank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405 • NIP 525-00-04-496
Opracowanie graficzne Marcin Bugalski • Zdjęcia Marcin Koniak i autorzy prac
Anna Niwiń[email protected]
Jerzy LewińskiEkspert [email protected]
4 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
1 KOLCZYKI ART DÉCO, l. 20–30. XX w.złoto pr. ~ 0,580, patyna, 2 diamenty ł. ~ 0,20 ct, masa: 2,55 g
Cena wywoławcza: 3 500 złEstymacja: 5 500 – 7 500
3 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.złoto pr. 0,585, platyna, 3 diamenty ł. ~ 0,30 ct, 24 diamenty ł. ~ 0,70 ct H/VS-Si, masa: 4,25 g
Cena wywoławcza: 3 700 złEstymacja: 6 000 – 8 500
2 WISIOREK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.złoto pr. ~ 0,580, platyna, 1 diament w szlifie 8/8 ~ 0,03 ct, rozety diamentowe, masa: 1,68 g
Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 4 000 – 6 000
4 PIERŚCIONEK Z DIAMENTAMI, l. 20–30. XX w.złoto pr. ~ 0,580, 3 diamenty ł. ~ 0,35 ct H-I/VS, 10 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,10 H-I/VS-Si, masa:2,10 g
Cena wywoławcza: 4 000 złEstymacja: 6 000 – 9 000
5 NASZYJNIK EDWARDIAŃSKI, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, platyna, 5 diamentów ł. ~ 0,20 ct, 2 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,06 ct, rozety diamentowe, szafiry w szlifie carré, łańcuszek złoto pr. 0,750, masa: 6,07 g
Cena wywoławcza: 4 500 złEstymacja: 7 000 – 10 000
6 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.białe złoto pr. 0,585, 1 diament ~ 0,10 ct H/Si, szafiry w szlifie carré, rozety diamentowe, masa: 2,97 g; na obrączce nr 31594
7 PIERŚCIONEK, pocz. XX w.złoto pr. 0585, platyna, 1 szafir ~ 3,00 ct, 2 rozety diamentowe, masa: 4,24 g
6 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
8 NASZYJNIK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.złoto pr. „3”, srebro, 5 diamentów ł. ~ 0,50 ct H/Si-P, 4 diamenty w szlifie 8/8 H/Si-P, rozety diamentowe, masa: 3,87 g
Cena wywoławcza: 5 500 złEstymacja: 9 000 – 12 000
9 PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM, okres międzywojennyplatyna, 1 diament ~ 0,35 ct I/Si, masa: 2,73 g
Cena wywoławcza: 3 500 złEstymacja: 5 000 – 7 000
10 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.platyna, złoto pr. „3”, 1 diament ~ 0,25 ct H/Si, 20 diamentów ł. ~ 0,65 ct I-J/VS-Si, 2 diamenty w szlifie bagiet ł. ~ 0,20 ct, masa: 2,91 g
Cena wywoławcza: 6 000 złEstymacja: 10 000 – 14 000
11 KOLCZYKI DIAMENTOWE, Francja, l. 30. XX w.złoto pr. ~ 0,580, platyna, diamenty ł. ~ 2,00 ct H-K/VS-Si, masa: 12,93 g
Cena wywoławcza: 12 000 złEstymacja: 18 000 – 25 000
12 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.złoto pr. 0,750, platyna, 9 diamentów ł. ~ 0,65 ct H-I/VS-Si, rozety diamentowe, masa: 4,76 g
13 BROSZA DIAMENTOWA, okres międzywojennyzłoto pr. ~ 0,580, platyna pr. 0,950, 1 diament ~ 1,65 ct I/VVS2, 6 diamentów ł. ~ 1,00 ct I-J/VS-Si, 20 diamentów ł. ~ 2,00 ct I-J/VS-Si, masa: 10,49 g
Cena wywoławcza: 35 000 złEstymacja: 50 000 – 75 000
8 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
14 WISIOREK W FORMIE KWIATU, koniec XIX w.srebro werbletowane złotem, łańcuszek złoto pr. 0,585, 1diament ~ 0,70 K/Si, rozety diamentowe, masa: 4,40 g
Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 10 000 – 14 000
16 PIERŚCIONEK, Europa Zachodnia, I poł. XIX w., złoto pr. 0,750, 1 diament centralny ~ 0,25 ct, 15 diamentów ł. ~ 0,75 ct H/VS-Si, masa: 3,77 g
15 WISIOREK Z ŁAŃCUSZKIEM, koniec XIX w.złoto pr. 0,540, złoto pr. 0,560 /wg świadectwa badania/, 7 diamentów ł. ~ 1,20 ct I-J/VS-Si, masa: 4,68 g
Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 10 000 – 12 000
17 KOLCZYKI DIAMENTOWE, koniec XIX w.złoto pr. 0,560-0,600 /wg świadectwa badania/, 12 diamentów ł. ~ 2,60 ct I-J/VS-Si, 2 rozety diamentowe, masa: 4,65 g
Cena wywoławcza: 7 500 złEstymacja: 11 000 – 16 000
18 KOLCZYKI DIAMENTOWE, XX w.złoto pr. ~ 0,580, platyna, 2 diamenty w szlifie fantazyjnym ł. ~ 1,76 ct I/Si1, 2 diamenty ł. ~ 0,12 ct I/Si1, masa: 2,13 g; dołączono certyfikat, etui
Cena wywoławcza: 25 000 zł Estymacja: 40 000 – 55 000
19 PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM, XX w.platyna pr. 0,950, 1 diament w szlifie fantazyjnym ~ 1,30 ct I/Si, masa: 3,40 g; dołączono certyfikat, etui
Cena wywoławcza: 35 000 złEstymacja: 50 000 – 70 000
10 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
20 KOLCZYKI Z ROZETAMI DIAMENTOWYMI, pocz. XX w.złoto, srebro, półrozety holenderskie, masa: 6,30 g
21 PIERŚCIONEK Z DIAMENTAMI, Wiedeń, okres międzywojennyzłoto pr. 0,585, białe złoto, 3 diamenty ł. ~ 0,35 ct H-J/Si, masa: 3,22 g
Cena wywoławcza: 2 700 złEstymacja: 4 000 – 7 000
22 BROSZA ART DÉCO, l. 30–40. XX w.platyna 0,950, złoto, 5 diamentów ł. ~ 2,75 ct H-I/VS-Si, rozety diamentowe, masa: 9,86 g
Cena wywoławcza: 18 000 złEstymacja: 28 000 – 40 000
23 PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM, XX w.platyna 0,950, 1 diament 4,46 ct I/Si2, 48 diamentów ł. ~ 0,70 ct H-I/VS-Si, masa: 6,36 g
Cena wywoławcza: 140 000 złEstymacja: 200 000 – 280 000
12 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
24 NASZYJNIK DIAMENTOWY, XIX/XX w.złoto pr. „3”, srebro, 6 diamentów ł. ~ 0,40 ct J-K/VS-Si, masa: 7,43 g
Cena wywoławcza: 5 500 złEstymacja: 8 500 – 11 000
26 BRANSOLETA SECESYJNA, XIX/XX wzłoto pr. ~ 0,580, 1 diament, rozety diamentowe, monogram „M. M.”, masa: 7,52 g
Cena wywoławcza: 1 500 złEstymacja: 2 500 – 3 500
25 KOLCZYKI Z DIAMENTAMI, Austria, koniec XIX w.złoto pr. „4” (0,585), 2 diamenty ł. ~ 1,50 ct H-I/Si-P, masa: 4,09 g
Cena wywoławcza: 10 000 złEstymacja: 16 000 – 22 000
27 BRANSOLETA, okres międzywojennyzłoto pr. ~ 0,585, grawerowanie, masa: 24,41 g
Cena wywoławcza: 5 500 złEstymacja: 8 000 – 11 000
29 BRANSOLETA, okres międzywojennyzłoto pr. ~ 0,585, grawerowane motywy kwiatowe, masa: 40,84 g
Cena wywoławcza: 7 000 złEstymacja: 10 000 – 15 000
28 BRANSOLETA TRÓJBARWNA, Polska 1923-31 r.złoto pr. „3”, trójbarwne /białe, żółte i czerwone/, grawerowane motywy kwiatowe, masa: 28,52 g
Cena wywoławcza: 10 000 złEstymacja: 15 000 – 20 000
14 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
30 NASZYJNIK SECESYJNY, koniec XIX w.złoto pr. 0,700, srebro werbletowane /wg świadectwa badania/, rozety diamentowe, 1 szafir ~ 2,50 ct, 1 szafir ~ 0,50 ct, łańcuszek złoto pr. 0,585, masa: 12,45 g; etui
31 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.białe złoto pr. 0,585, 1 szafir ~ 3,50 ct, 34 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,50 ct H-I/VS-Si, masa: 5,59 g
32 PIERŚCIONEK Z SZAFIREM, okres międzywojennyzłoto pr. „3”, 1 szafir ~ 1,20 ct, 8 diamentów ł. ~ 0,50 ct I-J/Si-P, masa: 3,86 g; punce złotnika: „A.S.”
Cena wywoławcza: 3 200 złEstymacja: 5 000 – 7 000
33 BROSZA–SZPILA, Europa Zachodnia, l. 20–30. XX w.złoto pr. 0,750, platyna, boki grawerowane, 14 diamentów ł. ~ 0,80 ct H-I/VS-Si, 12 szafirów w szlifie carré ł. ~ 1,00 ct, rozety diamentowe, masa: 11,86 g; oryginalne etui, Gustav Priuz
Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 8 000 – 12 000
34 NASZYJNIK Z SZAFIRAMI, Europa Zachodnia, okres międzywojennyzłoto pr. 0,750, srebro, 1 diament ~ 0,45 ct I/Si, 2 szafiry szlifie trapezów, 2 szafiry w szlifie trójkątów, 2 brylanty ł. ~ 0,10 ct H/VS, łańcuszek wtórny złoto pr. 0,750, masa: 2,98 g
35 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.złoto pr. „3”, 1 diament ~ 1,03 ct H/VS1, 10 diamentów ł. ~ 0,25 ct H/VS-Si, 2 szafiry w szlifie trapezów, masa: 2,58 g
Cena wywoławcza: 25 000 złEstymacja: 38 000 – 48 000
16 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
36 NASZYJNIK W TYPIE NEGLIGÉE, pocz. XX w. złoto pr. ~ 0,375, srebro pr. 0,925 /wg świadectwa badania/, 4 perły hodowlane, białe, rozety diamentowe, łańcuszek złoto pr. 0,680, zapięcie platyna pr. 0,890, masa: 4,82 g
Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 7 000 - 10 000
37 PIERŚCIONEK Z PERŁĄ, Anglia, pocz. XX w.złoto dwubarwne 18 K, 1 perła hodowlana, rozety diamentowe, masa: 2,03 g
Cena wywoławcza: 1 000 złEstymacja: 2 000 – 3 000
38 BROSZA W FORMIE GAŁĄZKI KONWALII, Wiedeń 1925–35 r.złoto pr. „4” (0,585), 5 białych pereł hodowlanych, liść rzeźbiony z nefrytu, masa: 6,41 g
Cena wywoławcza: 3 700 złEstymacja: 5 500 – 8 000
39 NASZYJNIK PERŁOWY, Europa Zachodnia, l. 50. XX w.trzy sznury pereł hodowanych akoya, białych, złoto pr. 0,750, trójbarwne (białe, żółte, czerwone), 3 szafiry w szlifie kaboszon ł.~ 1,00 ct, 3 szmaragdy w szlifie kaboszon ł. ~ 1,00 ct, 2 szafiry w szlifie kropli, 6 rubinów w szlifie kropli ł. ~ 0, 60 ct, 36 brylantów ł. ~ 0,40 ct, masa: 98,10 g
Cena wywoławcza: 15 000 złEstymacja: 22 000 – 30 000
40 BROSZA W FORMIE BUKIETU KWIATÓW, Europa Zachodnia, l. 50. XX w.złoto dwubarwne pr. 0,750 (białe i żółte), 7 szmaragdów, 7 rubinów, 7 szafirów, 28 brylantów ł. ~ 0,25 ct, masa: 8,74 g
Cena wywoławcza: 4 000 złEstymacja: 6 000 – 8 500
18 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
41 BROSZA W FORMIE KOŁA, l. 40. XX w.złoto pr. „4” (0,585), platyna, 1 ametyst w szlifie kaboszon, rozety diamentowe, masa: 13,45 g
Cena wywoławcza: 4 500 złEstymacja: 7 500 – 10 000
43 BRANSOLETA Z AMETYSTEM, pocz. XX w.złoto pr. 0,585, 1 ametyst fasetowany, półperły, masa: 9,77 g
Cena wywoławcza: 3 000 złEstymacja: 5 000 – 7 000
42 WISIOREK DEKOROWANY AMETYSTEM, koniec XIX w.złoto pr. „3”, 0,750, srebro werbletowane, 1 ametyst fasetowany, 10 diamentów ł. ~ 1,00 ct, 10 diamentów ł. ~ 0,10 ct H-J/VS-Si, masa: 6,70 g
Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 11 000 – 15 000
44 NASZYJNIK W TYPIE ART DÉCO, XX w.złoto pr. 0,750, srebro pr. 0,875 /wg świadectwa badania/, 2 ametysty fasetowane, 2 perły hodowlane, 78 brylantów ł. ~ 0,80 ct K-M/VS-Si, masa: 13,85 g
20 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
45 BRANSOLETA DEKOROWANA MOTYWEM KWIATU, XIX/XX w.srebro, koral, półperły, łańcuszek zabezpieczający, masa: 14,23 g
Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 4 000 – 5 500
47 BRANSOLETA KORALOWA, XIX/XX w.srebro pr. 0,800, koral, łańcuszek zabezpieczający, masa: 25,57 g
Cena wywoławcza: 2 200 złEstymacja: 3 500 – 5 000
46 BRANSOLETA KORALOWA, XIX/XX w.srebro pr. 0,800, koral, łańcuszek zabezpieczający, masa: 23,05 g
Cena wywoławcza: 3 000 złEstymacja: 5 000 – 6 500
48 NASZYJNIK Z OZDOBNYM ZAPIĘCIEM, Europa Zachodnia, XIX w.cztery sznury korali, zapięcie złoto pr. 0,750, 10 brylantów ł. ~ 0,10 ct, masa: 120,89 g
Cena wywoławcza: 18 000 złEstymacja: 25 000 – 35 000
22 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
49 PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM, pocz. XX w.złoto pr. 0,580, srebro, 1 diament ~ 0,80 ct I/SI, 10 rozet diamentowych, 12 rubinów, masa: 2,72 g
51 BRANSOLETA Z RUBINAMI, l. 40. XX w.złoto pr. „3”, srebro, rozety diamentowe, rubiny w szlifie carré, masa: 20,15 g
Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 8 000 – 11 000
50 BROSZA–SZPILA, l. 20–30. XX w.złoto pr. ~ 0,585, 1 diament ~ 0,20 ct szampański/P, 20 rubinów w szlifie carré, masa: 3,70 g; etui
Cena wywoławcza: 2 000 złEstymacja: 3 000 – 4 500
52 PIERŚCIONEK Z RUBINAMI, l. 20–30. XX w.złoto pr. ~ 0,580, 0,750, 7 diamentów ł. ~ 0,30 ct H-I/VS-Si, rubiny w szlifie carré, masa: 2,47 g
5049
53 WISIOREK W KSZTAŁCIE TRÓJLISTNEJ KONICZYNY, koniec XIX w. złoto, srebro, 1 perła hodowlana, 3 rubiny (?), rozety diamentowe, łańcuszek złoto pr. ~ 0,500, masa: 5,39 g
55 PIERŚCIONEK Z RUBINAMI, XIX/XX w.złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,15 ct I/Si, 14 rubinów ł. ~ 1,00 ct, masa: 3,86 g
54 PIERŚCIONEK Z MOTYWEM KOKARD, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, złoto pr. 0,750, 1 diament ~ 0,80 ct J/VS2, rozety diamentowe, rubiny, masa: 4,33 g
Cena wywoławcza: 14 000 złEstymacja: 20 000 – 30 000
56 PIERŚCIONEK Z RUBINEM, l. 20. XX w.złoto pr. 0,585, srebro, 1 rubin ~ 0,50 ct, 4 diamenty ł. ~ 0,25 ct, 4 rozety diamentowe, masa: 2,42 g
Cena wywoławcza: 2 200 złEstymacja: 3 000 – 5 000
24 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
57 WISIOREK DEKOROWANY PERŁĄ, l. 50.- 60. XX w.złoto pr. 0,585, 1 perła barokowa, stalowa, 1 brylant ~ 0,05 ct H/Si, 2 rozety diamentowe, łańcuszek złoto pr. 0,375, masa: 2,88 g
Cena wywoławcza:3 500 złEstymacja: 5 000 – 7 000
58 KOLCZYKI PERŁOWE, XX w.białe złoto pr. 0,580, 2 brylanty ł. ~ 0,10 ct H/VS, 2 perły hodowlane tahiti śr. 10,3 mm, masa: 4,83 g
59 WISIOREK Z PERŁĄ TAHITI , Włochy XX w.złoto pr. 0, 750, 1 perła tahiti, 40 brylantów ł. ~ 0,40 ct H-I/VS-Si, masa: 11,51 g
Cena wywoławcza: 6 000 złEstymacja: 9 000 – 12 000
60 PIERŚCIONEK Z PERŁĄ, pocz. XX w.platyna pr. 0,950, boki grawerowane, 1 perła prawdopodobnie naturalna, biała, 2 diamenty ł. ~ 0,50 ct I-J/Si, masa: 3,12 g
61 PIERŚCIONEK W FORMIE KWIATU, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,580, srebro, 1 perła hodowlana, biała, 12 diamentów ł. ~ 0,70 ct I-J/VS-P, 2 rozety diamentowe, masa: 2,43 g
Cena wywoławcza: 6 000 złEstymacja: 9 500 – 12 000
26 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
62 KOLCZYKI W FORMIE KWIATU, Wiedeń, XX w. białe złoto, 20 brylantów ł. ~ 1,20 ct H/VS-Si, masa: 3,18 g
Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 12 000 – 16 000
64 PIERŚCIONEK–KWIAT, okres międzywojennyzłoto pr. ~ 0,585, platyna, 7 diamentów ł. ~ 0,60 ct H-J/VS, 2 rozety diamentowe, masa: 2,16 g
Cena wywoławcza: 3 500 złEstymacja: 7 000 – 10 000
63 PIERŚCIONEK DIAMENTOWY, XX w. złoto pr. 0,750, 1 brylant ~ 0,70 ct I/VS, 10 brylantów ł. ~ 0,70 ct H/VS-Si, masa: 3,00 g; punce złotnika: „H.E.”
Cena wywoławcza: 11 000 złEstymacja: 17 000 – 25 000
65 PIERŚCIONEK W FORMIE KWIATU, OKRES MIĘDZYWOJENNY złoto pr. ~ 0,585, srebro, 1 diament ~ 0,70 ct J/Si, 10 diamentów ł. ~ 0,50 ct H-I/VS-Si, masa: 3,18 g
Cena wywoławcza: 10 000 złEstymacja: 16 000 – 24 000
66 PIERŚCIONEK W FORMIE KWIATU, XIX/XX w.złoto pr. ~ 0,585, srebro, 1 diament 2,71 ct J/VS2, 10 diamentów ł. ~ 3,00 ct H-J/VS2, masa: 5,83 g
Cena wywoławcza: 85 000 złEstymacja: 120 000 – 170 000
28 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
67 NASZYJNIK Z ROZETAMI, pocz. XX w.
złoto pr. 0,583, 1 szmaragd ~ 1,20 ct, rozety diamentowe, półrozety diamentowe, masa: 4,71 g
69 PIERŚCIONEK ZE SZMARAGDEM, l. 50–60. XX w.złoto pr. „4” , 1 szmaragd ~ 0,30 ct, 12 diamentów ł. ~ 1,00 ct H/VS, masa: 3,05 g
Cena wywoławcza: 8 000 złEstymacja: 13 000 – 18 000
68 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.złoto pr. ~ 0,700, platyna, 1 diament ~ 0,45 ct H/Si, 19 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,40 ct H-I/VS-P, 18 szmaragdów w szlifie carré, masa: 3,13 g
Cena wywoławcza: 8 000 złEstymacja: 14 000 – 20 000
70 PIERŚCIONEK ZE SZMARAGDEM, XX w.złoto pr. 0,585, srebro, 1 szmaragd w szlifie kaboszon ~ 0,80 ct, 8 diamentów ł. ~ 0,80 ct H-J/VS-Si, masa: 3,40 g
7069
71 PIERŚCIONEK ZE SZMARAGDEM, poł. XX w. złoto pr. 0,750, rodowane, 1 szmaragd ~ 2,50 ct, 20 diamentów ł. ~ 1,30 ct H-K/Si, masa: 6,50 g
72 KOLCZYKI DIAMENTOWE, XX w.platyna pr. 0,900, 2 diamenty w kształcie kropli ł. ~ 2, 10 ct H/VVS1, 12 brylantów ł. ~ 050 ct H-J/VS-P, masa: 3,17 g
Cena wywoławcza: 50 000 złEstymacja: 80 000 – 100 000
73 BROSZA W TYPIE ART DÉCO, l. 50–60. XX w.białe złoto 0,750, 20 brylantów ł. ~ 1,00 ct H-I/VS, 15 szmaragdów ł. ~ 1,50 ct, masa: 14,15 g
7271
30 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
74 MEDALION NA SOLE TRZEŹWIĄCEsrebro złocone, emalia bordowa, złocona, emalia wielobarwna - przedstawianie sceny rodzajowej, wewnątrz przedstawienie amora, masa: 15,62 g
76 BROSZA-MEDALION, XIX w.złoto pr. ~ 0,500 /wg świadectwa badania/, emalia wielobarwna, rozety diamentowe, przedstawienie popiersia kobiety w ujęciu z profilu w typie antycznym, masa: 13,90 g
Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 8 000 – 10 000
75 BROSZA W FORMIE ŻUKA, Europa Zachodnia, XX w.żółte i białe złoto18 K, emalia czerwona na giloszu, 3 diamenty w szlifie 8/8 ł. ~ 0,02 ct H/VS, masa: 7,39 g; punce złotnika: „W. C. A.”, nr identyfikacyjny 724.51
Cena wywoławcza: 2 800 złEstymacja: 4 200 – 6 000
77 SZPILKA EMALIOWANA, XIX w.metal złocony, emalia wielobarwna, przedstawienie popiersia kobiety w ujęciu z profilu w stroju orientalnym, masa: 6,06 g
78 WISIOREK W FORMIE PAJĄKA Z ŁAŃCUSZKIEM, pocz. XX w. metal złocony, granaty fasetowane, masa: 5,11 g
Cena wywoławcza: 1 000 złEstymacja: 1 500 – 2 500
79 BRANSOLETA Z GRANATÓW, Francja, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, granaty fasetowane, masa: 18,00 g; etui
Cena wywoławcza: 5 000 złEstymacja: 8 500 – 12 000
32 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
80 WISIOREK W FORMIE GWIAZDY, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, rozety diamentowe, czarna emaila, masa: 3,43 g
Cena wywoławcza: 1 400 złEstymacja: 2 500 – 4 000
82 PIERŚCIONEK ART DÉCO, l. 20–30. XX w.platyna pr. 0,950 /wg świadectwa badania/, 1 diament ~ 1,35 ct J/VS2, 1 onyks, 12 diamentów w szlifie 8/8 ł. ~ 0,10 ct H/VS, masa: 3,78 g
Cena wywoławcza: 25 000 złEstymacja: 40 000 – 50 000
81 PIERŚCIONEK EMALIOWANY, koniec XVIII w.złoto pr. ~ 0,750, 9 diamentów ł. ~ 0,25 ct, czarna emalia, masa: 4,14 g
Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 3 500 – 5 000
83 BROSZA W FORMIE KWIATU, XIX w.złoto pr. ~ 0,700, onyks, 1 granat, 16 diamentów ł. ~ 1,00 ct, masa: 5,78 g
Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 5 000 – 7 000
82 83
84 NASZYJNIK EMALIOWANY, Wiedeń, XIX w.złoto pr. „4” (0,585), emalia kobaltowa, 10 rozet diamentowych, masa: 10,10 g
85 KOLCZYKI BIEDERMEIER, Austria XIX w.złoto pr. „4” (0,585), 2 rozety diamentowe, masa: 3,12 g
86 PIERŚCIONEK Z PERŁAMI, poł. XIX w.złoto pr. ~ 0,500, 1 rozeta diamentowa, 6 półpereł, emalia kobaltowa, wewnątrz grawerowany napis, masa: 1,63 g
Cena wywoławcza: 2 000 złEstymacja: 3 000 – 4 000
34 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
87 NASZYJNIK PERŁOWY, XX w.pojedynczy sznur pereł hodowlanych akoya, ozdobny wisior, srebro, 1 szafir, 7 rozet diamentowych, masa: 46,40 g
Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 10 000 - 14 000
88 BRANSOLETA DEKOROWANA SZFIRAMI, XIX/XX w.złoto pr. „4”, 9 szafirów ł. ~ 090 ct, półperły, masa: 24,08 g
Cena wywoławcza: 6 500 złEstymacja: 10 000 – 15 000
89 BROSZA, Austria, pocz. XX w.złoto pr. ~ 0,585, platyna, kryształ górski, masa perłowa, emalia biała, 6 diamentów ł. ~ 0,35 ct, masa: 8,84 g; oryginalne etui
90 KOLCZYKI DIAMENTOWE, Rosja, koniec XIX w.złoto pr. „56”, srebro, 14 diamentów ł. ~ 1,50 ct H-J/VS-P, masa: 4,38 g
91 WISIOREK W FORMIE KWIATU, koniec XIX w.srebro werbletowane złotem, 1 diament ~ 0,70 K/Si, rozety diamentowe, łańcuszek złoto pr. 0,585, masa: 4,40 g
36 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
92 DEWIZKA–BRELOK, l. 30–40. XX w.złoto pr. „3”, dukatowane, masa: 15,75 g
Cena wywoławcza: 3 000 złEstymacja: 4 500 – 6 000
94 ZEGAREK KIESZONKOWY, Patek–Philippe, pocz. XX w.złoto pr. 0,750, nr mechanizmu 76739, nr koperty 76739, biała tarcza, cyfry rzymskie, minutnik, masa brutto: 80,70 g
Cena wywoławcza: 18 000 złEstymacja: 30 000 – 45 000
93 BROSZA-DEWIZKA, BOUCHERON, Paryż, koniec XIX w.złoto pr. 0,750, cyzelowanie w stylu barokowym, emalia różowa i brązowa na giloszu, na krawędziach cechowana „Boucheron”, „Paris”, nr 621, na zapięciu słabo widoczna dodatkowa puncaFirma jubilerska Boucheron założona w 1858 roku w Paryżu. Przedmiot klasy muzealnej, unikat na polskim rynku antykwarycznym.
Cena wywoławcza: 8 000 złEstymacja: 14 000 – 18 000
95 SPINKI DO MANKIETÓW W STYLU EDWARDIAŃSKIM, pocz. XX w. złoto pr. „4” (0,585), 2 szafiry w szlifie kaboszon, masa perłowa, masa: 4,66 g; sygnatura „A. N.”
Cena wywoławcza: 2 500 złEstymacja: 4 500 – 6 000
97 SPINKI DO MANKIETÓW, XX w.złoto pr. ~ 0,580, 2 diamenty ł. ~ 1,70 ct I-J/Si-P, masa: 15,97 g
Cena wywoławcza: 17 000 złEstymacja: 25 000 – 34 000
96 SPINKI DO MANKIETÓW, poł. XX w.złoto pr. 0,585, dukatowane, 2 diamenty ł. ~ 0,10 ct H/VS-Si, masa: 5,42 g
38 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
98 ZEGAREK BIŻUTERYJNY, Ancre, art déco, l. 20–30. XX w.platyna pr. 0,950, rozety diamentowe, nr mechanizmu 8459, koronka szafirowa, zapięcie przy pasku nieoryginalne, pasek skórzany, masa brutto: 9,86 g
Cena wywoławcza: 1 400 złEstymacja: 2 500 – 3 500
99 ZEGAREK BIŻUTERYJNY, damski, Hamilton, XX w.białe złoto pr. 0,585, 40 diamentów w szlifie 8/8, diamenty w szlifie bagiet ł. ~ 0,80 ct H-I/VS-Si1, masa brutto: 19,19 g
Cena wywoławcza: 4 000 złEstymacja: 7 000 – 10 000
100 ZEGAREK NARĘCZNY, damski, Cartier, l. 70. XX w.srebro złocone, kwarc, tarcza stalowa, cyfry rzymskie, w koronce szafir w szlifie kaboszon, nr koperty 36601, pasek skórzany, nieoryginalna sprzączka, masa brutto: 19,54 g
Cena wywoławcza: 1 500 złEstymacja: 3000 – 5 000
101 ZEGAREK NARĘCZNY, damski, Cartier, Francja, l. 60. XX w.złoto pr. 0,750, tarcza biala, cyfry arabskie, nr 48533, nr 427, zapięcie złoto pr. 0,750, pasek ze skóry węża, masa brutto: 31,25 g
Cena wywoławcza: 7 000 złEstymacja: 11 000 – 15 000
102 ZEGAREK NARĘCZNY, damski, Cartier vvPantera, l. 80. XX w.
stalowy, kwarcowy, nr koperty 132.000 C, 00 1238, szkło szafirowe, w koronce szafir w szlifie kaboszon, masa brutto: 39,65 g; oryginalne pudełko
40 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
103 ZEGAREK DAMSKI NARĘCZNY, Longines, l. 70. XX w.złoto pr. 0,750, nr mechanizmu 399310, pasek ze skóry czarny, masa brutto: 14,91 g
104 ZEGAREK DAMSKI NARĘCZNY, Nivelzłoto 18 K, 7 brylantów, złota tarcza, czarny skórzany pasek, masa: 23,30 g
105 ZEGAREK NARĘCZNY, damski, EBEL, Brasilia, złoto pr. 0,750, stal, tarcza z masy perłowej, brylanty ł. ~ 0,25 ct, nr koperty 1976 M2S, A212664, masa brutto: 73,25 g; oryginalne pudełko
Cena wywoławcza: 9 000 złEstymacja: 15 000 – 20 000
42 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
106 ZEGAREK NARĘCZNY MĘSKI, Zenith, Elite, Szwajcaria, l. 70. XX w.złoto pr. 0750, tarcza biała, cyfry arabskie, kalendarz, ref. mech. 655, 45235, ref. koperty 171125655, zapięcie złoto pr. 0,750, czarny skórzany skórzany, masa brutto: 60,40 g
Cena wywoławcza: 18 000 złEstymacja: 30 000 – 40 000
108 ZEGAREK NARĘCZNY MĘSKI, Szwajcaria, Geneva, Vacheron Constantinzłoto 18 K, tarcza grafitowa, bransoleta złota, masa: 77,60 g
Cena wywoławcza: 17 000 złEstymacja: 25 000 – 40 000
107 ZEGAREK NARĘCZNY MĘSKI, Rolex, l. 60. XX w.złoto pr. 0,750, automat, kalendarz, brązowy skórzany pasek, masa brutto: 57,95 g
Cena wywoławcza: 15 000 złEstymacja: 22 000 – 35 000
110 ZEGAREK DAMSKI NARĘCZNY, Szwajcaria, Bucheron, l. 80. XX w.
złoto pr. 0,750, tarcza złota, w koronce szafir w szlifie kaboszon, ETA 256041, 150 4361 68S, nr koperty A256/1179, oryginalny czarny skórzany pasek, masa brutto: 37,12 g; dołączono certyfikat i 2 oryginalne paski w kolorze brązowym i zielonym
109 ZEGAREK DAMSKI NARĘCZNY, Szwajcaria, Bucherer Paris, l. 50. XX w
złoto pr. 0,750, tarcza złota, cyfry rzymskie, w koronce szafir w szlifie kaboszon, BT 1203255, oryginalny granatowy skórzany pasek, masa brutto: 24,89 g; dołączono certyfikat
Cena wywoławcza: 8 500 złEstymacja: 12 000 – 16 000
44 | AUKCJA BIŻUTERII WWW.DESA.PL
1. Oferta aukcyjnaPrzedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie oddane do sprzedaży komisowej przez komitentów lub stanowiące własność Domu Aukcyjne-go. Zgodnie z oświadczeniami komitentów powierzone obiekty stanowią ich własność bądź też komitenci mają prawa do ich rozporządzania, a ponadto, nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem sądowym i skarbowym, są wolne od zajęcia i zastawu oraz innych ograniczonych praw rzeczowych, a także jakichkolwiek roszczeń osób trzecich. Dom Aukcyjny zapewnia fachową wycenę, rzetelny opis katalogowy powierzonego do sprzedaży obiektu, a także pokrywa koszty jego ubezpieczenia. Aukcja jest prowadzo-na zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną po stronie Domu Aukcyjnego zwaną dalej Aukcjonerem. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzie-lania lub łączenia obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną przed rozpoczęciem licytacji. Dom Aukcyjny zapewnia, że opisy katalogowe obiektów wystawionych na aukcji wykonane zostały w najlepszej wierze z wykorzystaniem doświadczenia i wiedzy fachowej pracowników Domu Aukcyjnego oraz współpracujących z Domem Aukcyjnym ekspertów.
2. Osobisty udział w aukcjiDo uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość osoby rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy). Bezpośrednio po zakończeniu aukcji należy zwrócić tabliczkę z numerem aukcyjnym, a w przypadku zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.
3. Licytacje w imieniu klientaDom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji”. Formularz zlecenia dostępny jest w kata-logu (na ostatnich stronach), w siedzibie Domu Aukcyjnego oraz na stronie internetowej http://www.desa.pl/assets/fi-les/formularze/zlecenie_licytacji.pdf. W przypadku zlecenia licytacji z limitem Dom Aukcyjny dokłada wszelkich starań, by klient zakupił obiekt w możliwie najniższej cenie, nie niż-szej jednak niż cena gwarancyjna. Jeśli limit jest niższy niż cena gwarancyjna zostaje zawarta transakcja warunkowa. Formularz należy przesłać faksem, pocztą, e-mailem lub zo-stawić osobiście w siedzibie Domu Aukcyjnego najpóźniej na dwie godziny przed rozpoczęciem licytacji. Wraz z for-mularzem klient powinien przesłać fotokopię dokumentu tożsamości w celach koniecznych do realizacji zlecenia licytacji. Dane osobowe klienta są informacjami poufnymi i pozostają do wyłącznej wiadomości Domu Aukcyjnego. O ile klient nie zażyczy sobie inaczej, rachunek za zawarte transakcje zostanie przesłany na adres podany przez klienta na formularzu.
4. Licytacje telefoniczneKlienci, którzy chcą licytować przez telefon, powinni prze-słać zlecenia najpóźniej na jeden dzień przed dniem aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z klientem przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku pro-blemów z uzyskaniem połączenia z podanym przez klienta numerem telefonu. Za wyjątkiem opłaty aukcyjnej z tytułu licytacji telefonicznych Dom Aukcyjny nie pobiera żadnych dodatkowych opłat. Dom Aukcyjny zastrzega, że może re-jestrować i archiwizować rozmowy telefoniczne z klientem, o których mowa powyżej.
5. Przebieg AukcjiO wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner podając postąpienia wedle tabeli postąpień dla poszczególnych przedziałów cenowych, którą umieszczono na końcu
regulaminu. W zależności od przebiegu aukcji, Aukcjoner może wedle własnego uznania zdecydować o innej wyso-kości postąpienia. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży między Do-mem Aukcyjnym a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji, Aukcjo-ner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytację obiektu. Dom Aukcyjny zastrzega sobie prawo do licytowa-nia jedynie wcześniej zgłoszonych przez uczestników au-kcji obiektów. W sytuacji takiej numery obiektów są przed aukcją zgłaszane do Aukcjonera. Aukcja jest prowadzona w języku polskim, jednak na życzenie uczestnika aukcji nie-które spośród licytacji mogą być równolegle prowadzone w języku angielskim i niemieckim. Prośby takie powinny być składane najpóźniej na godzinę przed aukcją wraz z in-formacją, których obiektów dotyczą. Licytacja odbywa się w tempie 60–100 obiektów na godzinę.
6. Cena wywoławczaCena wywoławcza zamieszczona w katalogu pod opi-sem obiektu jest kwotą od której rozpoczyna się licytacja. Obiekty licytowane są w górę, tzn. licytacja może zakoń-czyć się na kwocie wyższej niż cena wywoławcza lub rów-nej tej kwocie.
7. EstymacjaPodana w katalogu estymacja jest szacunkową wartością określoną przez Dom Aukcyjny. Zakończenie licytacji w przedziale estymacji lub powyżej górnej estymacji jest transakcją ostateczną. Zakończenie licytacji poniżej dolnej estymacji może być transakcją warunkową (patrz punkt 9).
8. Cena gwarancyjnaDla każdego obiektu Dom Aukcyjny ustala cenę gwa-rancyjną. Jej wysokość jest informacją poufną. Kwota ta mieści się pomiędzy ceną wywoławczą a dolną estyma-cją. Jeżeli w drodze licytacji cena gwarancyjna nie zosta-nie osiągnięta, zakończenie licytacji skutkuje zawarciem transakcji warunkowej, co zostaje ogłoszone przez Au-kcjonera.
9. Transakcje warunkoweDom Aukcyjny dopuszcza zawieranie transakcji warunko-wej. Transakcja taka dochodzi do skutku pod warunkiem akceptacji wylicytowanej ceny przez właściciela obiektu. Zawarcie transakcji warunkowej jest traktowane jako prawnie wiążąca oferta nabycia obiektu po cenie wylicy-towanej. Dom Aukcyjny zobowiązuje się w negocjować z właścicielem obiektu możliwość obniżenia ceny do kwo-ty wylicytowanej. Jeśli negocjacje nie przyniosą pozytyw-nego skutku w czasie pięciu dni roboczych od dnia aukcji, obiekt uznaje się za niesprzedany. Dom Aukcyjny zastrze-ga sobie prawo do przyjmowania po aukcji ofert równych cenie gwarancyjnej na obiekty wylicytowane warunkowo. W przypadku otrzymania takiej oferty od innego oferenta Dom Aukcyjny informuje o tym fakcie klienta, który wy-licytował warunkowo. Klient ma prawo w takim wypad-ku do podniesienia swojej oferty do ceny gwarancyjnej i przysługuje mu pierwszeństwo w zakupie obiektu. Jeśli nie podniesie swojej oferty do ceny gwarancyjnej, transak-cja warunkowa zostaje unieważniona a obiekt może zostać sprzedany drugiemu oferentowi po cenie gwarancyjnej.
10. Opłata aukcyjna i podatek VATDo kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną w wysokości 15%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyjną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyj-nej, w przypadku gdy obiekt nie został sprzedany na aukcji. Dom Aukcyjny wystawia faktury VAT marża.
11. PłatnościKupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wyli-cytowane obiekty w terminie 10 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek usta-
wowych za okres opóźnienia w zapłacie. Dom Aukcyjny przyjmuje następujące formy płatności: Gotówka: PLN – wszystkie transakcje zawierane są w polskich złotych. Inne waluty – na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie na-stępowało po dziennym kursie kupna waluty Banku PKO BP SA pomniejszonym o 3%. Karty Kredytowe: Dom aukcyjny akceptuje następujące karty kredytowe: MasterCard, VISA, Maestro, VISA electron
Przelew bankowy na rachunek:DESA UNICUM SP. Z O. O.ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 WarszawaBank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405
12. Odstąpienie od umowyW razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
13. Przejście własności obiektuWłasność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabyw-cę z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną.
14. Odbiór obiektówOdbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokona-niu pełnej zapłaty i powinien nastąpić w terminie do 10 dni od daty aukcji. W innych przypadkach przechowywanie i dostarczanie przedmiotów odbywa się na koszt i ryzyko nabywcy.
15. ReklamacjeWszelkie możliwe reklamacje będą rozpatrywane zgodnie z przepisami prawa polskiego. Reklamację z tytułu nie-zgodności towaru z umową można zgłosić w ciągu jedne-go roku od wydania obiektu. Wobec osób nie będących konsumentami Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzial-ności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupio-nych obiektów.
16. Obowiązujące przepisy prawaDom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z przepisami:• ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece
nad zabytkami (Dz. U. Nr 162 poz. 1568) – wywóz określo-nych obiektów poza granice kraju wymaga zgody odpo-wiednich władz,
• ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 1997 r. Nr 5, poz. 24, z późn. zm.) – muzea rejestrowa-ne mają prawo pierwokupu zabytków bezpośrednio na aukcji za kwotę wylicytowaną powiększoną o opłatę aukcyjną,
• ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziała-niu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nie-ujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu finanso-waniu terroryzmu (Dz. U. z 2000r. Nr 116, poz. 1216 z późn. zm.) – Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbie-rania danych osobowych nabywców dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 tysięcy euro.
Tabela postąpień
cena postąpienie
0 – 2 000 100
2 000 – 5 000 200/300
5 000 – 10 000 500
10 000 – 20 000 1 000
20 000 – 50 000 2 000/3 000
50 000 – 100 000 5 000
ponad 100 000 10 000
Regulamin aukcji
buczyński
Zlecenie licytacji lub licytacja telefoniczna to proste sposoby wzięcia udziału w aukcji, które nie skutkuje żadnymi dodatko- wymi kosztami dla Nabywcy.
Zlecenie musi być dostarczone (osobiście, pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby Domu Aukcyjnego nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
Zlecenie licytacji26 Aukcja Sztuki Współczesnej, 26 marca 2013 r.
Ja niżej podpisany/-a oświadczam, że:1) zapoznałem/-am się i akceptuję warunki Regulaminu Aukcji organizowanej przez Dom Aukcyjny Desa Unicum opublikowanego w katalogu aukcyjnym,2) zobowiązuje się do zrealizowania zawartych transakcji zgodnie z Regulaminem Aukcji,w szczególności do zapłacenia wylicytowanej kwoty powiększonej o opłatę aukcyjną w terminie 10 dni od daty aukcji3) wszelkie dane zawarte w niniejszym formularzu są prawdziwe i zgodne z mojanajlepsza wiedza. W przypadku zatajenia lub podania nieprawdziwych danych Desa Unicum nie ponosi odpowiedzialności4) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia oraz w celach marketingowych zgodnie z ustawą z 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,5) Wyrażam zgodę Nie wyrażam zgodyna przesyłanie katalogów wydawanych przez Desa Unicum a także przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowych, przez Desa Unicum oraz podmioty powiązane z Desa Unicum w rozumieniu Kodeksu spółek handlowych,6) zostałem poinformowany, że administratorem moich danych osobowych jest Desa Unicum sp. z o.o. oraz że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych oraz prawo do ich poprawienia,7) dane osobowe podane w niniejszym formularzu nie będą nikomu udostępniane, z wyjątkiem wypadków obowiązkowego udzielania informacji określonych w przepisach ustaw.
Przed przyjęciem zlecenia licytacji, pracownik Domu Aukcyjnego ma prawo prosić o podanie pełnych danych osobowych oraz o dokument potwierdzający tożsamość osoby
rejestrowanej (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy; w przypadku zleceń przesyłanych emailem, pocztą lub faksem: w formie kserokopii lub skanu tego dokumentu).
Imię Nazwisko
Dowód osobisty seria i numer
Adres: Ulica
Nr domu
Miasto
Adres e-mail
Telefon / FAX
NIP (dla firm)
Nr mieszkania Kod pocztowy –
Prosimy czytelnie wypełnić formularz, by uniknąć ewentualnych pomyłek
Nr kat. Autor, tytułMaksymalna oferowana kwota
(bez opłaty aukcyjnej) lub licytacja telefoniczna
Zlecenie licytacji z limitemPodanie przez Klienta limitu licytacji jest informacją ściśle poufną. Dom Aukcyjny będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Dom Aukcyjny nie przyjmuje zleceń bez górnego limitu. W przypadku zaistnienia kilku zleceń w tej samej wysokości, Dom Aukcyjny będzie reprezentował Klienta, którego zlecenie zostało złożone najwcześniej. Zgadzam się na jedno postąpienie w górę w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości: TAK NIE
Zlecenie telefoniczne. W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy Domu Aukcyjnego połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za nieumożliwienie wzięcia udziału w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.
Numer telefonu do licytacji
Należność za zakupiony obiekt
Wpłacę na konto bankowe Bank PKO BP SA 88 1020 1042 0000 8102 0271 6405
Wpłacę w kasie firmy (poniedziałek-piątek w godz. 11–19)
Faktura. Proszę o przekazanie informacji zawartych w transakcjach:
Telefonicznie faksem listownie e-mailem Proszę o wystawienie faktury VAT bez podpisu odbiorcy
data i podpis klienta składającego zlecenie data i podpis przyjmującego pracownika Desa Unicum
DESA UNICUM Sp. z o.o. Dom Aukcyjny, ul. Marszałkowska 34-50, 00-554 Warszawa, tel. (22) 584 95 32, fax (22) 584 95 26, e-mail: [email protected]: 525-00-04-496 REGON: 012669260 Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy KRS 0000090241, o kapitale zakładowym: 5.050.000,00 zł.
tel. (22) 584 95 32, e-mail: [email protected]
8 Aukcja biżuterii, 13 czerwca 2013 r.11 Aukcja biżuterii, 8 kwietnia 2014 r.
Sylwester Stabryła, Efekt motyla, 2013 r.
Dom Aukcyjny Desa UnicumUl. Marszałkowska 34-50, Warszawatel. 22 584 95 34, www.desa.pl
Aukcja Młodej Sztuki15 kwietnia (wtorek) 2014 r., godz. 19Wystawa obiektów 5 – 15 kwietniaSalon Wystawowy Marchand, Pl. Konstytucji 2, Warszawa
Mloda zapowiedz.indd 1 14-03-20 14:09
Rafał Olbiński Krajobrazy energii 2014Bez energii nie ma życia, a wszystko co żyje - jak słusznie zauważył Arthur Schopenhauer - walczy z grawitacją. W cyklu obrazów “Krajobrazy energii”, poprzez poetyckie metafory starałem się pokazać magię i piękno naszego zmagania z materią i prawami fi zyki.
OGŁOSZENIE.indd 1 13-12-04 15:20
Villa Serbelloni nad jeziorem Como w Bellagio – Italia
„Lubię myśleć o Klientach posiadłości jak o moich osobistych gościach i jestem bardzo szczęśliwy mogąc zaoferować atmosferę tej wspaniałej wakacyjnej willi, która otwiera swoje drzwi
każdego roku witając starych przyjaciół…”
„Amo considerare i clienti come mici ospiti e sono felice di poter offrire l’atmosfera di una grande villa di vacanza che ogni anno apre le porte per ricevere gli amici di sempre”
Proprietor - Gianfranco Bucher
ZNAJDŹ CZAS DLA SIEBIE