3
01 16 RPH 1 MINGGU Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 0800-0900pagi Kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi - Adik ku Modul Menggambar-Lukisan Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat: 1. memahami dan menyatakan bahasa seni visual 2. menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. menghasilkan lukisan dengan gabungan teknik gosokan dan kolaj serta membuat apresiasi terhadap karya Aktiviti PdP 1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think 2. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Murid menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai garisan, jalinan, warna dan bentuk serta prinsip kepelbagaian dan kesatuan. 4. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan 5. Murid membuat apresiasi hasil karya 1 .Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5),TMK dan nilai

Contoh Format RPH - Bengkel

Embed Size (px)

DESCRIPTION

hu

Citation preview

0116RPH

1 MINGGU

Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 0800-0900pagi

Kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi - Adik ku

Modul Menggambar-Lukisan

Standard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 

1.4 Apresiasi Seni

Objektif Pembelajaran 

Di akhir pengajaran murid dapat:1. memahami dan menyatakan bahasa seni visual2. menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. menghasilkan lukisan dengan gabungan teknik gosokan dan kolaj serta membuat

apresiasi terhadap karya

Aktiviti PdP 

1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think2. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Murid menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai garisan, jalinan, warna dan bentuk serta prinsip kepelbagaian dan kesatuan.4. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan5. Murid membuat apresiasi hasil karya

EMK 1 .Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5),TMK dan nilai murniBBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan.

Refleksi 

40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

011RPH

MINGGU PERTAMA

Mata Pelajaran:

Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.20 pagi

Kelas: 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi - Adik ku

Bidang Menggambar-Lukisan

Standard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik 

1.2 Aplikasi Seni    

Objektif Pembelajaran 

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. Menghasilkan lukisan dengan gabungan teknik gosokan dan kolaj

Aktiviti PdP 

1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai garisan, jalinan, warna dan bentuk serta prinsip kepelbagaian dan kesatuan.

EMK 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3) TMK dan Nilai murniBBM Peta Buih, Flash Kad dan InternetPenilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard

Kandungan.

Refleksi 

40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

0118RPH

MINGGU KEDUA

Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.20

Kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi - Adik ku

Bidang Menggambar - LukisanStandard Pembelajaran

    1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Diakhir pengajaran murid dapat:1. Menghasilkan lukisan dengan gabungan teknik gosokan dan kolaj2. Membuat apresiasi terhadap karya

Aktiviti Pdp 

1. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan2. Membuat Apresiasi hasil karya

EMK 1. Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murniBBM Peta Buih, Flash Kad dan Internet

Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan

Refleksi 

40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang