10
MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN : 4 NEGERI: NAMA KUMPULAN:

Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

MATA PELAJARAN: PENDIDIKAN SENI VISUALTAHUN : 4

NEGERI:

NAMA KUMPULAN:

Page 2: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN1 MINGGU 2 WAKTU

4 STANDARD KANDUNGAN

Page 3: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cerdas Bidang : Membuat Corak dan Rekaan- Ikatan dan celupan

Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Sapu Tangan

2.1 PERSEPSI ESTETIK 2.2 APLIKASI SENI 2.3 EKSPRESI KREATIF 2.4 APRESIASI SENI

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat ikatan dan celupan2. Menghasilkan sapu tangan dengan menggunakan teknik ikatan dan celupan

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK1)2.Guru menunjuk cara menghasilkan corak dengan mengaplikasikan teknik ikatan dan celupan(EK23.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat ikatan dan celupan berdasarkan Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), CD

Page 4: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 1 2 WAKTU

2 STANDARD KANDUNGAN

Page 5: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cerdas Bidang : Membuat Corak dan Rekaan- Ikatan dan celupan Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Sapu Tangan

2.1 PERSEPSI ESTETIK2.2 APLIKASI SENI

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat ikatan dan celupan2. Menghasilkan sapu tangan dengan menggunakan teknik ikatan dan celupan 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual (EK12.Murid memulakan aktiviti dengan membuat proses ikatan dan celupan (EK2,EK3)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1, EK2, EK3, dan EK5), TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat ikatan dan celupan berdasarkan empat Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), CD

Page 6: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN2 MINGGU MINGGU 22 WAKTU

4 STANDARD KANDUNGAN

Page 7: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cerdas Bidang : Membuat corak dan Rekaan- Ikatan dan celupan

Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Sapu Tangan

2.3 EKSPRESI KREATIF2.4 APRESIASI SENI

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)1. Mengenal,memahami dan menyatakan unsur seni dan prinsip rekaan dalam membuat ikatan dan celupan2. Menghasilkan sapu tangan dengan menggunakan teknik ikatan dan celupan 3.Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari

1.Guru mengulangkaji pengajaran pada minggu lepas(EK1)2.Murid menghasilkan sapu tangan mengunakan teknik ikatan dan celupan (EK3) (EK4)3.Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan (EK5)

1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan Nilai murni

1.Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat ikatan dan celupan berdasarkan dua Standard Kandungan.

Pada Akhir pengajaran 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

1.Contoh : Bahan Bercetak (Gambar, Buku Rujukan) Komputer (Internet), CD

Page 8: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

Mata Pelajaran : Pendidikan Seni Visual

Masa: 60 minitKelas : 4 Cerdas Bidang : Membuat corak dan Rekaan- Ikatan dan celupan

Tema dan Tajuk : Objek Buatan Manusia- Sapu Tangan

I

2.1 PERSEPSI ESTETIK 2.2 APLIKASI SENI

STANDARD PEMBELAJARAN

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

AKTIVITI PdP

EMK

PENILAIAN PdP

BAHAN BANTU BELAJAR

REFLEKSI

2.3 EKSPRESI KREATIF 2.4 APRESIASI SENI

Page 9: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN KARYA

Page 10: Contoh RPH PSV Thn 4 (Bengkel)

PENGHASILAN KARYA :