26 APRIL/AVRIL 2015 LAKENSESTRAAT/ RUE DE LAEKEN 146 (scene) 1000 BRUSSEL KIJKDAGEN/ EXPOSITION 24 - 25 APRIL/AVRIL KVS BOL 16 - 20H VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 APRIL DERNIER MOMENT D’EXPO 13H À 14H30 LA VENTE DÉMARRE À 15H LAATSTE KIJKMOMENT 13H TOT 14H30 VEILING START OM 15H

FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

lakensestraat/ rue de laeken 146 (scene) 1000 BRUSSEL KIJKDAGEN/ EXPOSITION 24 - 25 APRIL/AVRIL KVS BOL 16 - 20H VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 APRIL Dernier moment d’expo 13h à 14h30 La vente démarre à 15h Laatste kijkmoment 13H tot 14H30 Veiling start om 15H

Page 1: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

26 APRIL/AVRIL 2015

LAkensestRAAt/ Rue de LAeken 146 (scene)1000 BRusseL

kIJkdAGen/ eXPOsItIOn24 - 25 APRIL/AVRILkVs BOL 16 - 20H

VeILInG/ Vente AuX enCHeRes26 APRIL deRnIeR mOment d’eXPO 13H à 14H30 LA Vente démARRe à 15H

LAAtste kIJkmOment 13H tOt 14H30VeILInG stARt Om 15H

Page 2: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

ONBETAALBAAR is een collectief van makers en denkers dat streeft naar materialisme met emotie. Het collectief werkt rond afgedankte en restmaterialen, die het transformeert tot nieuwe objecten met een functie en een verhaal. de concepten en objecten die in het kader van OnBetAALBAAR worden ontwikkeld zijn een ode aan maatschappelijke basisbegrippen als uniciteit, identiteit en duurzaamheid

kVs BRusseL 16 tot 26 april 2015

JuLIen deCROIX + GuILLAume Lemmens + GABRIeL duRu + nICOLAs eLJAsz + ARtHuR etARd + LuIs BeLLenGeR + CAndICe endeRLe + JACques tHILLy + sImOn BeRtRAnd + CHARLOtte VAn de VeLde + LIsse VAn CAuwenBeRGe + sAm GOyVAeRts + BenJAmIn RAVAGe + Ann VAnGeneCHten + CHAntAL COLLet + wIm kLewAIs + POLIen BOOns + dRIes wARLOP + mICHA VAndendRIessCHe + JOzef sCHOLLIeRs + fLORA VeRVAet + sOPHIe dOORe + JAn fACk + RICHARd duyCk + mOHAmmed AItBA + dIetGeR VAnwynsBeRGHe + LOttA mäCHs + mIeke HOOGHe + CHARLOtte dHOnt + BARBARA VuyLsteke + fIen meeLBeRGHs + mAARten VAn wInCkeL + nICOLA AsnOnG + AstRId VenLet + sOPHIe de sOmeRe + JOeRI smet + fIen meeLBeRGHs + dOn VeRBOVen + mOHAmed OudGHIRI + ROGeLIO CAmPILLO + tHOmAs BeLLInCk + JeAn-PIeRRe ROstenne

Fair Faire is deel van Armwoede / Pauvérité / Powerty, het armoede-traject van KVS. De derde editie draait om Werk. Werken we om te leven of leven we om te werken? Naast Fair Faire zijn er 3 tête-à-tête’s, waarin mensen die in armoede leven, filosofen, politici, economen en historici debatteren over de vraag waarom de mensheid door de eeuwen heen zo gesteld is op werken en waar dat ons vandaag toe heeft geleid. In de voorstelling Le Doute, le Travail et la Tendresse vraagt regisseur Guy Dermul zich af hoe een jonge generatie vandaag het (werk)leven in kan. En we sluiten af met een buurtfeest!

In het kader van Fair Faire organiseert ONBETAALBAAR van 1 tot 22 april in en rond Brussel een InzAmeLInG VAn AfGedAnkte mAteRIALen: donaties van buurt bewoners organisaties en lokale bedrijven (BRAVVO, Farm, Cyclo, Rotor,...) evenals objecten gevonden op straat of in depots. De verzamelde materialen worden GesORteeRd en VOORzIen VAn een LABeL met vinder, vindplaats en datum. Van elke ‘vondeling’ wordt een pasfoto genomen.

In de ‘GRAfIekfABRIek’ wordt een databank aangelegd met de herkomst, de geschiedenis en het verwerkingsproces van al het materiaal dat binnengebracht wordt. Een team schrijvers en een grafisch ontwerper gaan dan aan de slag met deze verhalen om elk afgewerkt object van een eigen ‘paspoort’ te voorzien.

Tijdens het VRIJ te BezOeken AteLIeR (KVS BOX arduinkaai 9 - cafe congo), van 16tot 23 april, gaat het team, dat bestaat uit meubelmakers, stoffeerders, schrijvers, filosofen, bricoleurs, product designers, restaurateurs, grafici, kunstenaars aan de slag met het verzamelde materiaal. Dat wordt in hun handen getransformeerd of samengesteld tot nieuwe, unieke stukken. Aan het einde van de werkweek presenteert het atelier tientallen van deze objecten.

Tijdens de kIJkdAGen (KVS BOL lakensestraat 146 (scene) op 24 en 25 april krijgt het publiek de kans om de creaties van het atelier van dichtbij te bekijken, ter voorbereiding op de eigenlijke

H e t

t e A m

Veiling der Dingen op zondag 26 april om 15u in KVS, waar ze per opbod worden verkocht.

Het slotevenement is een echte VeILInG onder leiding van een veilingmeester. Maar tegelijk is het een performance die vragen oproept over ons koopgedrag, de waarde van dingen en bezit, en het belang van samenwerken. Het publiek kan een bod uitbrengen op de creaties van het atelier, maar krijgt ook de kans om in diensten en/of in natura te betalen. OnBetAALBAAR schept een band tussen objecten, hun vinder en/of schenker, hun bedenkers en makers en uiteindelijk hun kopers. Door telkens nieuwe samenwerkingen aan te gaan brengt het collectief ook duurzame en lokale projecten samen.

fAIR fAIRe Is een PROJeCt VAn OnBetAALBAAR Vzw en kVs BRusseLBLAuwdRuk VOOR de VeILInG I.s.m OntROeRend GOed

Page 3: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

Een aantal objecten in deze catalogus worden enkel te koop aangeboden in ruil voor dien-sten. U biedt dan niet in euro, maar per uur werk. Na de veiling kan u met de maker van het desbetreffende object aan de onderhandelings-tafel gaan zitten om uit te maken hoe die uren precies zullen worden ingevuld. Er zijn vijf verschillende diensten, elke maker heeft zijn voorkeur voor een welbepaalde dienst maar com-binaties zijn uiteraard mogelijk. De vijf dien-sten zijn: helpen in het atelier van de maker, koken, transport (verhuis, boodschappen), het atelier (opnieuw) helpen inrichten of werk in de tuin.

OPGeLet

Page 4: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

ONBETAALBAAR (ImPAyABLe) est un collectif de designers et de penseurs qui tente un matérialisme non dénué d’émotion. Il travaille autour de matériaux destinés au rebut qu’il transforme en de nouveauxobjets avec une fonction et une histoire. Les concepts et les objets réalisés dans le cadre d’OnBetAALBAAR représentent une ode à des notions de base qui sous-tendent la société, comme l’unicité, l’identité et la durabilité.

kVs BRuXeLLes du 16 au 26 avril 2015

Fair Faire est partie intégrante de Armwoede / Pauvérité / Powerty, le trajet pauvreté du KVS. La troisième édition gravite autour du Travail. Travaillons-nous pour vivre ou vivons-nous pour travailler ? Dans le sillage de Fair Faire, 3 tête-à-tête, débats lors desquels des personnes en situation de pauvreté, des philosophes, des responsables politiques, des économistes et des historiens se demandent pourquoi l’humanité a toujours été si portée sur le travail au fil des siècles et où cela nous a conduit aujourd’hui. Dans le spectacle Le Doute, le Travail et la Tendresse, le metteur en scène Guy Dermul s’in-terroge sur la jeune génération d’aujourd’hui, comment peut-elle entrer dans la vie (active) ? Nous clôturons le tout par UNE FETE DE QUARTIER!

Dans le cadre de Fair Faire, ONBETAALBAAR orga-nise de 17 avril une COLLeCte de mAteRIAuX destInes Au ReBut à Bruxelles et aux alentours : des dons de voisins, d’ entreprises locales (BRAVVO, Farm, Cyclo, Rotor,...) ou des objets trouvés dans la rue ou des dépôts. Ce qui est rassemblé est tRIe et POuRVu d’une etIquette qui mentionne le nom de celui qui a trouvé l’objet, l’endroit et la date. Nous tirons le portrait de chaque ‘trouvaille’.

Dans le ‘LABO GRAPHIsme’ on réalise une base de données avec les origines, les histoires et le processus de transformation du matériel rapporté. Une équipe de rédacteurs et un graphiste s’attachent à faire de ces récits un nouveau ‘passeport’ pour chaque objet réalisé.

Lors de L’AteLIeR OuVeRt (KVS_Box, Quai aux Pierres de Taille 9 – Café Congo), du 16 au 23 avril, l’équipe composée de designers, d’ébénistes, de couturières, de bricoleurs, d’écrivains, de concepteurs de meubles, de bricoleurs, de philosophes, d’artistes et de graphistes s’ empare des divers matériaux. Dans leurs mains, ceux-ci sont transformés ou assemblés en de nouvelles pièces uniques. A l’issue de la semaine de travail, l’atelier présente quelques dizaines de ces objets.

Lors des JOuRs d’eXPO (KVS_Bol, rue de Laeken, 146 - scène), les 24 et 25 avril, le public peut voir de près les différentes créations et ainsi se préparer à la vente où ils seront tous mis

aux enchères le dimanche 26 avril à 15h au KVS. Le clou de cet événement est bien entendu la vraie Vente AuX enCHeRes avec commissaire priseur. Il s’agit tout autant d’une performance qui soulève des questions sur le comportement à l’achat, la valeur des choses et de la possession et l’ importance de travailler ensemble. Le public peut enchérir sur les créations de l’atelier mais peut aussi payer via le troc, en nature ou en échange de services.

OnBetAALBAAR établit un lien entre des objets, leur découvreur et/ou donneur, ceux qui s’en sont emparés et les nouveaux propriétaires. A chaque fois, le collectif mène de nouvelles collaborations autour de projets durables et locaux.

fAIR fAIRe est un PROJet de OnBetAALBAAR Vzw et kVs BRuXeLLesCOnCePt de LA Vente OnBetAALBAAR et OntROeRend GOed

L ’ e q u I P e

Page 5: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

Certains objets présentés dans ce catalogue sont exclusivement vendus en échange de services. Dans ce cas, vous n’enchérissez pas en euros mais exprimez votre enchère en heures de travail. Après la vente, vous pouvez vous rendre à la table des négociations pour rencontrer le designer de l’objet et discuter avec lui de la manière précise de prester ces heures. Il y a cinq différents services et chaque designer a sa préférence mais il est peut-être aussi possible de combiner. Ces cinq services sont : donner un coup de main dans l’atelier du designer, cuisiner, transporter (déménagement, courses), aménager l’atelier ou travailler dans le jardin.

AttentIOn

Page 6: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

Page 7: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

Page 8: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0001 fLAsH fORwARd

42 x 17 x 17

Fietslamp om bij te lezen.Une lampe de vélo pour bouquiner.

desIGneR Nicola Asnong

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 15

n° 0002 BOum BOum

40 x 26 x 60

Opmaakspiegel om bij weg te draaien. Miroir pivotant.

desIGneR Simon Bertrand

n° 0003 PAAVO

32 x 47 x 47

Hanglamp naar het ontwerp van Paavo Tynell.Lampe suspendue inspirée de Paavo Tynell.

desIGneR Jan Fack

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 30

Page 9: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0001 fLAsH fORwARd

42 x 17 x 17

desIGneR Nicola Asnong

n° 0002 BOum BOum

40 x 26 x 60

desIGneR Simon Bertrand

n° 0003 PAAVO

32 x 47 x 47

desIGneR Jan Fack

n° 0004 OdILe

172 x 60 x 65

Mevrouw verdient een troon.Un trône pour madame.

desIGneR Dries Warlop

n° 0005 sInGeR sOnGwRIteR

72 x 130 x 46

Blank hout ontmoet naaimachine in elegante bureautafel.Machine à coudre rencontre bois blanc pour bureau élégant.

desIGneR Micha Vandendriessche

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 45

n° 0006 Au BOuLeAu

Een echte Fair Faire-bank moet je verdienen.Un véritable banc Fair Faire, ça se mérite.

desIGneR Nicolas Eljasz

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 3045 x 25 x 180

Page 10: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0007 me, myseLf & I

41 x 51

Alle meisjes voor de spiegel.Un miroir à filles.

desIGneR Candice Ederle

n° 0008 deskPOnG

74 x 124 x 61

Laten we pingpongen met onze ideeën. Lançons nos idées sur une table de ping-pong.

desIGneR Arthur Etard, Luis Bellenger & Jacques Thilly

n° 0009 LOfA

70 x 80 x 55

Een stoel als een hangmat.Chaise ou hamac ?

desIGneR Micha Vandendriessche & Flora Vervaet

Page 11: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0007 me, myseLf & I

41 x 51

desIGneR Candice Ederle

n° 0008 deskPOnG

74 x 124 x 61

n° 0009 LOfA

70 x 80 x 55

n° 0010 memPHIs BLues

45 x 56 x 27,5

Bijzettafeltje met postmoderne allure.Table d’appoint à l’allure postmoderniste.

desIGneR Jan Fack & Mieke Hooghe

n° 0011 AnOnyme

144 x 94 x 71

Een uitstalkast die uw spullen in de spotlights zet.Une vitrine pour vos stars d’objets.

desIGneR Gabriel Duru, Guillaume Lemmens, Julien Decroix

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 60

n° 0012 ROndIn & nORdIC

46 x 136 x 84

Een romantisch tafelduo.Deux tables en un duo romantique.

desIGneR Luis Bellenger

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 90

Page 12: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0013 LAzARus

81 x 125 x 61

Nog eentje en dan gaat de bar dicht.Bon, un dernier et le bar ferme.

desIGneR Lisse van Cauwenberghe & Sam Goyvaerts

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 2371

n° 0014 GOOd nIGHt & GOOd LuCk

Wat kan in een bed kan ook op een bank.Ce qui se peut dans un lit se peut aussi sur un banc.

67 x 150 x 57

n° 0015 RuBIRek

90 x 60 x 30

Kast met verschillende hoeken en kanten.Une armoire aux multiples recoins.

desIGneR Mohammed Aitba

Page 13: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0016 BuRnInG dOnuts

4 x 10 x 10

Steek geen vuur aan dat je niet kan doven.Qui a peur de la flamme ?

desIGneR Flora Vervaet

n° 0017 eLeCtRIC!

91 x 47 x 53

Wat het leven u nog laat, wees zacht en aangenaam.Puisse ce que la vie vous laisse encore vous être doux et agréable.

desIGneR Sophie Doore

n° 0018 HOCkey LIGHt

115 x 45 x 17

Verlichting van de betere slag. Un sacré coup d’oeil pour une lampe.

desIGneR Arthur Etard

Page 14: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0019 LAmPuRsAnG

89 x 25 x 25

Je ponce donc je suis.

desIGneR Nicolas Eljasz

n° 0020 BAnde à PARt

47 x 47 x 3

Een vrouw zonder handtas heeft geen toekomst.Une femme sans sac à main n’a pas d’avenir.

desIGneR Flora Vervaet

n° 0021 VIVe Le PAtHOs

164 x 42 x 20

Kunstobject om mee door de straten te flaneren.Un objet d’art pour flâner en rue.

desIGneR Jean-Pierre Rostenne

Page 15: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0019 LAmPuRsAnG

89 x 25 x 25

Je ponce donc je suis.

desIGneR Nicolas Eljasz

n° 0020 BAnde à PARt

47 x 47 x 3

desIGneR Flora Vervaet

n° 0021 VIVe Le PAtHOs

164 x 42 x 20

desIGneR Jean-Pierre Rostenne

n° 0022 mAGRItte

185 x 82 x 65

Surrealistische sokkel met weinig voet in de aarde.Un socle surréaliste et déconnecté de la terre.

desIGneR Guillaume Lemmens

n° 0023 RefLet CAsé

18-25 x 13-16 x 6-7

Scherven brengen geluk (als je je er niet aan snijdt).Le verre brisé porte bonheur (pour autant qu’on ne s’y coupe pas).

desIGneR Charlotte Van de Velde

n° 0024 Le PêCHeuR BeLGe

145 x 19 x 42

Licht vangen was nooit zo simpel. Attraper la lumière n’a jamais été aussi simple.

desIGneR Polien Boons

Page 16: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0025 uduORAnGe

189 x 85 x 42

Bureautafel met ultramarine-oranje Udukuri-blad.Bureau Udukuri ultra-marine et orange.

desIGneR Jan Fack

n° 0026 udumARInedesIGneR Jan Fack

n° 0027 In tHe sPOtLIGHt IdIfy

25 x 26 x 17

Instant theater bij je thuis.Un moment de théâtre à la maison.

desIGneR Guillaume Lemmens

Page 17: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0025 uduORAnGe

189 x 85 x 42

desIGneR Jan Fack

25 x 26 x 17

desIGneR Guillaume Lemmens

n° 0028 In tHe sPOtLIGHt dIy

25 x 26 x 17

Het zelfbouwpakket dat niemand een inzinking bezorgt.Le kit prêt à monter qui ne vous fera pas hurler.

desIGneR Guillaume Lemmens

n° 0029 fenG sHuI

27 x 130 x 105

C’est l’heure de l’apéro.

desIGneR Jacques Thilly

n° 0030 AuGust

80 x 110 x 65

Elk huis heeft een man van waarde nodig.Chaque foyer a besoin d’un homme de valeur.

desIGneR Dries Warlop

Page 18: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0031 L’HeuRe BLue

77 x 57 x 49

Wees gezeten en aanschouw het magische moment tussen dag en duister. Assieds-toi et admire ce moment entre chien et loup.

desIGneR Ann Vangenechten

n° 0032 PORte duVeL

10 x 54 x 5

En waar is de sleutel tot inzicht? Mais elle où la clef ?

desIGneR Ann Vangenechten

n° 0033 RetAPe

Het atelier herbeleefd in geluid.L’atelier revisité en bande sonore.

desIGneR BNA

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt 1h

Page 19: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0034 PRIe-dIeu A LA mentHe

98 x 46 x 40

Luxueuze zitstoel met satijnen bekleding.Siège luxueusement recouvert de satin.

desIGneR Mohamed Oughiri

n° 0035 misteR BenCH

56 x 97 x 32

Ook de longboard-scene is soms eens toe aan rust.Même eux se reposent parfois.

desIGneR Gabriel Duru, Julien Decroix

n° 0036 ACCessOIRe unIs

4 x 7 x 6

Maar het mooiste sieraad van de mens blijft liefde.Mais c’est l’amour qui reste le plus beau bijou de l’homme.

desIGneR Flora Vervaet & Charlotte Van de Velde

Page 20: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0037 PALAIs de LuXe &PALAIs de mALInes

14 x 65 x 46

Originaliteit sluit eenvoud niet uit.Mais oui, simple ET original.

desIGneR Ann Vangenechten

n° 0038 BenCHCHeCkeRs

125 x 186 x 52

Speelbank uit kerkstoelen en opbergkastje. Banc à jouer avec rangement issu de chaises d’église.

desIGneR Julien Decroix

n° 0039 CORdOn JAune

49 x 50 x 50 en/et 91 x 40 x 40

Goud-geel leesplezier.La joie de lire en or et jaune.

desIGneR Gabriel Duru

Page 21: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

n° 0040 ROCkInG BeAuty

Thonet sloeg weer toe.Thonet a encore frappé.

desIGneR Rogelio Campillo & Jozef Scholliers

n° 0041 meCenAsdesIGneR Polien Boons

BeGInwAARde/ PRIX de dePARt € 75

52 x 96 x 63

Page 22: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

VeILInGVOORwAARden PRAktIsCHe VOORwAARden1.Betalingen gebeuren ter plaatse op 26 april 2015 (kassa ONBETAALBAAR KVS met CASH of via overschrijving (enkel met objecten met een kostprijs hoger dan 200 EURO). Het afhaallokaal is geopend na de verkoop van lotnummer 41 en geopend tot en met 19u.

2.De hamerprijs is de verkoopprijs. Er worden geen veilingkosten aangerekend.

3.De draagbare objecten dienen meteen meegenomen te worden op 26 april 2015, grotere objecten moeten opgehaald worden tussen 9 en 19u in de KVS (Arduinkaai 7, 1000 Brussel) voor een afspraak naar [email protected]

4.Iedereen die mee dingt op de Veiling dient in het bezit te zijn van een biednummer.

5.Telefonisch bieden kan door contact op te nemen met [email protected] of 0494 72 76 47

6.Commissieformulieren (met een overzicht van uw maximum biedingen en lotnummers, wij kopen voor u het object zo goedkoop mogelijk tot aan uw maximum bod) kunnen worden opgevraagd via [email protected].

ALGemene VOORwAARden1. Deze veiling kadert in een artistiek creatieproject dat onder de curatelen valt van “Onbetaalbaar vzw” met ondernemingsnummer 0501.971.436. De veiling maakt deel uit van de voorstelling “Fair Faire”

2.Elke persoon bevindt zich tijdens de kijkmomenten, veiling of afhaalperiode op eigen risico en gevaar ter plaatse, zonder verhaalmogelijkheid naar “Onbetaalbaar vzw”. “ Onbetaalbaar vzw” kan niet verantwoordelijk gesteld worden voor gebeurlijke ongevallen tijdens of na de kijkmomenten, veiling of afhaalperiode. 3. Door het ter veiling uitbrengen van een bod wordt de bieder geacht zich onverkort te onderwerpen aan deze algemene voorwaarden.

4. Door zijn bod verbindt elke bieder zich om de te koop gestelde goederen voor de door hem geboden prijs aan te kopen. Iedere bieder blijft gehouden aan zijn bod, ook in-dien zijn bod wordt overtroffen. Indien de veilingmeester beslist het hoogste bod te weigeren, zal het voorlaatste bod gelden.

5. Onbetaalbaar vzw behoudt zich het recht een bod te weigeren, hieromtrent een beslissing te nemen, de loten te groeperen of in te houden zonder haar beslissing te motiveren.

6. Alle goederen worden verkocht in de staat waarin zij zich bevinden op de plaats van bezichtiging en veiling en zonder enige waarborg, ook als de aard, hoeveelheid of

Page 23: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

benaming niet conform is met de catalogus. (maten, bouwjaar, inhoud, zijn louter in-formatief). De kopers worden geacht de goederen te hebben geïnspecteerd gedurende de bezichtigingsuren. “Onbetaalbaar vzw” biedt geen garantie op de aangekochte objecten en kan niet aansprakelijk gesteld worden voor eventuele defecten of gevolgen daarvan. Als koper bent u verplicht om bij doorverkoop en/of doorgave van het object deze informatie te melden aan de nieuwe eigenaar.

7. Het risico van beschadiging en/of tenietgaan en/of diefstal van de te veilen zaak blijft bij de verkoper totdat de veilingkoop tot stand is gekomen ten gevolge waar-van het risico overgaat op de koper. De verkoper behoudt evenwel de eigendom totdat de koper de koopsom heeft voldaan.

8. De kopers mogen niet over de goederen beschikken alvorens deze volledig zijn be-taald.

9. De koper is gehouden de gekochte zaak binnen vijf dagen na het einde van de veiling ter plaatse van de gehouden veiling dan wel op een door “Onbetaalbaar vzw” bepaalde andere plaats in ontvangst te nemen. Indien de gekochte zaak niet wordt opgehaald (of er geen contact werd opgenomen binnen de vijf dagen na de aankoop op de veiling, zelfs indien deze werden betaald), wordt de gekochte zaak beschouwd als eigendom van “ Onbetaalbaar vzw”. De veilinghoudster is gerechtigd om aan de koper die een ter veiling gekochte kavel niet binnen de hier boven genoemde termijn in ontvangst neemt kosten in rekening te brengen voor opslag en eventueel transport.

10. Indien de koper van een lot binnen de 5 dagen na de veiling het totaal verschul-digde bedrag niet heeft betaald zal “Onbetaalbaar vzw” regelingen treffen vermeld onder voorwaarde 9 van de verkoopsvoorwaarden gedrukt in de catalogus met als doel het totaal verschuldigde bedrag te vorderen. Indien omstandigheden “Onbetaalbaar vzw” niet in staat stellen de verkoper op de hoogte te brengen van de onregelmatigheden geeft de verkoper de toelating aan “Onbetaalbaar vzw”: een termijn voor betaling vast te leggen, het verkochte lot te transporteren om het in bewaring te houden of te geven, het te verzekeren gedurende deze termijn, naar eigen goeddunken de nodige stappen te ondernemen tot betaling van het totaal verschuldigde bedrag of de verkoop te ontbinden mits schadevergoeding door de koper.

11. Alle rechten van intellectuele eigendom terzake van de geveilde voorwerpen als mede de ontwerpen, documentatie en alle andere materialen die worden ontwikkeld en/of gebruikt ter voorbereiding of uitvoering van de “ De Veiling der Dingen”, dan wel die daaruit voortvloeien, berusten uitsluitend bij “Onbetaalbaar vzw”. De aankoop van voorwerpen strekt niet tot enige overdracht van de rechten van intellectuele eigendom.

12. De koper zal niet zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van “Onbetaalbaar” de geveilde voorwerpen op enige wijze geheel of gedeeltelijk verveelvoudigen of aan een derde beschikbaar stellen.

13. Op alle verbintenissen tussen “Onbetaalbaar vzw” en de bieder en/of de koper is uitsluitend Belgisch recht van toepassing.

Page 24: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

COndItIOns de Vente

IndICAtIOns d’ORdRe PRAtIque1. Les paiements ont lieu sur place le 26 avril 2015 (à la caisse d’ONBETAALBAAR au KVS en CASH ou par virement (seulement pour les objets dont le prix est supérieur à 200 EURO). Le local où vous pouvez venir enlever votre objet est ouvert après la vente de l’objet N41 et jusqu’à 19h.

2. Le prix adjugé est le prix de vente. Il n’y a pas de frais liés à la vente comptés en plus.

3. Les objets légers doivent être emmenés immédiatement après la vente, le 26 avril 2015, ceux qui sont plus encombrants peuvent être emportés dans les 5 jours, du lundi au vendredi, de 9h à 19h au KVS (Quai aux Pierres de Taille, 7 à 1000 Bruxelles), ou sur rendez-vous en envoyant un mail à [email protected].

4. Toute personne qui participe à la vente aux enchères doit être en possession d’un numéro identifiant (d’acheteur potentiel).

5. Il est également possible d’enchérir par téléphone au 0494 72 76 47 ou en prenant contact par mail à l’adresse suivante : [email protected].

6. Vous pouvez aussi nous confier l’achat d’un objet pour vous. Nous nous engageons à procéder à l’achat au meilleur prix possible sans dépasser le montant maximum indiqué. Les formulaires de provision (avec mention de vos offres maximales et les numéros des lots concernés) sont disponibles auprès de [email protected].

COndItIOns GeneRALes1. Cette vente aux enchères fait partie d’un projet de création artistique qui tombe sous curatelle de l’asbl “Onbetaalbaar vzw” dont le N d’entreprise est le 0501.971.436. La vente aux enchères est partie intégrante du spectacle “Fair Faire”.

2. Toute personne présente lors des moments d’exposition, de la vente elle-même ou pendant l’enlèvement des objets s’y trouve à ses risques et périls, sans recours possible auprès de l’asbl “Onbetaalbaar vzw”. L’asbl “Onbetaalbaar vzw” ne peut être tenue responsable pour des accidents qui interviendraient lors de ces événements (expo, vente, enlèvement des objets). 3. Dès le moment où l’acheteur enchérit, il est de facto soumis aux présentes conditions générales.

4. Par le fait d’enchérir, l’acheteur s’engage à acheter l’objet pour lequel il a pro-posé une enchère et au prix qu’il a offert. Chaque offrant reste lié à son enchère, même si celle-ci est dépassée. Si le commissaire priseur décide de refuser l’enchère la plus élevée, l’avant-dernière enchère est alors retenue.

5. Onbetaalbaar vzw se réserve la faculté de refuser toute enchère, de procéder à toute décision, réunion ou retrait de lots sans devoir motiver sa décision.

Page 25: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

6. Toutes les pièces sont vendues dans l’état dans lequel elles se trouvent où elles ont été montrées et vendues et sans aucune garantie, même si la nature, le nombre ou la dénomination différait de ce qui est indiqué dans le catalogue (les dimensions, l’année de construction et le contenu sont renseignés uniquement à titre indicatif). Les ache-teurs sont supposés avoir pu inspecter les marchandises lors des moments d’exposition. L’asbl “Onbetaalbaar vzw” n’offre pas de garantie sur les objets achetés et ne peut être tenue responsable d’éventuels défauts ou des conséquences qui en découleraient. En tant qu’acheteur, vous êtes tenu de communiquer cette information au nouveau proprié-taire si vous deviez revendre l’objet ou le donner.

7. Le risque d’endommagement, de défectuosité ou de vol des objets mis en vente reste lié au vendeur jusqu’à ce que la vente soit accomplie. Il y a alors transfert de risque vers l’acheteur. Le vendeur détient également la propriété de l’objet vendu tant que l’acheteur n’a pas payé la somme convenue.

8. Les acheteurs ne peuvent disposer des objets tant qu’ils ne sont pas INTEGRALEMENT payés.

9. L’acheteur est tenu de venir enlever l’objet acheté dans les cinq jours après la vente aux enchères à l’endroit de la vente ou à un endroit défini par l’asbl “Onbetaal-baar vzw”. Dans le cas où l’objet n’était pas enlevé dans les cinq jours après la ven-te aux enchères (ou qu’il n’y a eu aucun contact dans ce délai de cinq jours après la vente), l’objet acheté est considéré comme propriété de l’asbl “Onbetaalbaar vzw”, et ce même si l’objet était entièrement payé. Les organisateurs de la vente sont habilités à réclamer des frais à l’acheteur pour renoncement et éventuellement pour du transport dans le cas où ce dernier ne serait pas venu enlever l’objet acheté dans le délai indi-qué ci-dessus.

10. Si l’acheteur d’un lot n’a pas payé la totalité du montant dû dans les cinq jours suivant les enchères, “Onbetaalbaar vzw” prendra les mesures indiquées à l’article 9 des conditions de vente et reprises dans le catalogue avec pour objectif de réclamer la totalité du montant dû. Si les circonstances ne permettent pas à “Onbetaalbaar vzw” d’informer le vendeur des irrégularités, le vendeur donne l’autorisation à “Onbetaal-baar vzw”: de fixer un délai de paiement, de transporter le lot vendu pour le conserver ou pour le mettre en dépôt, de l’assurer pendant ce délai, d’entreprendre de sa propre initiative les démarches nécessaires pour obtenir le paiement de la totalité du montant dû, ou de résoudre la vente moyennant indemnisation par l’acheteur.

11. Tous les droits de propriété intellectuelle liés aux objets vendus aux enchères de même qu’à la conception, la documentation et les autres matériaux conçus ou utilisés en guise de préparation ou d’exécution de la vente aux enchères “ Fair Faire”, de même que tout ce qui en découle, restent la propriété exclusive de l’asbl “Onbetaalbaar vzw”. L’achat d’objets ne peut en aucune manière impliquer un transfert au niveau de la pro-priété intellectuelle.

12. L’acheteur s’engage à ne pas reproduire l’objet acheté, ni en partie ni entière-ment, et à ne pas le mettre à disposition d’un tiers, sans l’accord écrit et préalable de l’asbl “Onbetaalbaar”.

13. Seul le droit belge est d’application sur tout lien entre l’asbl “Onbetaalbaar vzw” et l’offrant ou l’acheteur.

Page 26: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL
Page 27: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL

COLOfOn/COLOPHOnCOÖRdInAtIe COORdInAtIOn

tekenInGen dessIns

fOtO PHOtO

VORm GRAPHIsme

sOPHIe de sOmeRe, & mAARten VAn wInCkeL

LOttA mäCHs & mIeke HOOGHe

RICHARd duyCk & dIetGeR VAnwynsBeRGHe

nICk mAttAn & fIen meeLBeRGHs

tekst teXte BARBARA VuyLsteke , CHARLOtte dHOnt,JOeRI smet & CHAntAL COLLet

BLAuwdRuk VeILInG / COnCePt de LA Vente OnBetAALBAAR Ism OntROeRend GOed

Page 28: FAIRFAIRE catalogus - VEILING/ VENTE AUX ENCHERES 26 AVRIL/APRIL