18
Hálózatalapú óravázlat Elektromos médiumok és tananyagok

óRavázlat ped

Embed Size (px)

DESCRIPTION

 

Citation preview

Page 1: óRavázlat ped

Hálózatalapú óravázlat

Elektromos médiumok és tananyagok

Page 2: óRavázlat ped

Készítette: Csekéné Müller Katalin

Pedagógiatanár MA2013/2014.I. ÉvfolyamKeresztfélév

Neptun kód: ADTRJU

Page 3: óRavázlat ped

„A modern oktatási rendszerek egyik fő jellemzője, hogy az iskola mind jobban átfogja a tanulók egész élettevékenységét, s ennek jegyében gazdag lehetőséget biztosít a szabadidő értelmes eltöltésére. „

Mihály Ildikó

Page 4: óRavázlat ped

Az intézmény bemutatása

• a megyeszékhely egyetlen sajátos nevelési igényű tanulókat ellátó iskolája

• több korosztály ellátásában vesz rész• tanulóik többsége tanulásban akadályozott enyhe

fokú értelmi fogyatékos• értelmében akadályozott gyermekeket integrált

nevelése is az intézmény profilját képezi• autista iskola• SNI utazó tanári hálózat

Page 5: óRavázlat ped

Foglalkozás - óra• Foglalkozás helye:

– Illyés Gyuláné Óvoda, Általános Iskola és Speciális Szakiskola, autista A csoport

• Időpont:– 2013. október 24.

• Időtartam:– 1 tanóra – 45 perc

• Foglalkozás vezető:– Csekéné Müller Katalin

• Segítők:– gyógypedagógiai

asszisztensek

• Foglalkozás típusa, témája:

– kézműves foglalkozás– Halloween

• A rendezvény jellege– Napközi - Délutáni foglalkozás

• Létszám: – 8 fő

Page 6: óRavázlat ped

A foglalkozás célja

• ismeretek felidézése• ismeretek elmélyítése• kreativitásfejlesztés• finommotorika

fejlesztése• együttműködési készség

fejlesztése

Page 7: óRavázlat ped

Költségvetés

Anyag megnevezése Mennyiség /db/

Ár/db-m

Ft

Ár/összesen

Ft

BevételForrás megneve-zése

Ft

Karton: 110x12

fehér fekete narancssárga

1 1 1

115

345

saját forrás

1302

Ragasztó- stift:

36 grammos

3 149 447

Mágnes csíkban 50 cm 700 350Lamináló fólia 4 db 40 160Összesen 1302

Page 8: óRavázlat ped

Előkészítési feladatok

Az előkészítés forgatókönyveSzabadidős tevékenység témája

Halloween - hűtőmágnes készítése

Időpont 2013. november 24. 13.00Helyszín Salgótarján, Illyés Gyuláné Óvoda, Általános Iskola,

Speciális Szakiskola, Autista A csoport

Célkitűzés A különböző technikák bemutatása, ajándékötletek karácsonyra

Kézműves foglalkozás szervezője

Csekéné Müller Katalin

Célközönség Az autista A csoport tanulóiVárható létszám 11 főSegítők 3 fő (pedagógus és pedagógiai asszisztensek)

Page 9: óRavázlat ped

Szervezési- és lebonyolítási forgatókönyvben szerepel

Szervezés• Vásárlás, anyagbeszerzés• Szükséges előkészületek• sablonok elkészítése• képek letöltése az

internetről

Lebonyolítás• Eszközök, helyszín

előkészítése• A foglalkozás megtartása• Rendrakás a gyerekekkel

Page 10: óRavázlat ped

A foglalkozás menete I.

• A gyerekek köszöntése• A téma ismertetése

Page 11: óRavázlat ped

A foglalkozás menete II.

Halloween

• A Halloween eredete –beszélgetés a gyerekek előzetes ismeretiről, történet mesélése

http://sulihalo.hu/ajanlo/aktualis/6178-halloween-tortenete-hagyomanyai

• Jelképek, jellegzetes figurák bemutatása képen - interaktív tábla segítségével

• Mintadarabok bemutatása

Page 12: óRavázlat ped

A foglalkozás menete III.

• Szükséges eszközök, anyagok kiosztása– sablonok– ceruza– kartonok– ollók

Page 13: óRavázlat ped

A foglalkozás menete IV.

A hűtőmágnes elkészítése - differenciált segítségadaással

• Mit vagy miket készítek? – döntés segítséggel

• sablon körberajzolása• nyírás• szükség esetén ragasztás • / szem-denevérre/

Page 14: óRavázlat ped

A foglalkozás menete V.

Page 15: óRavázlat ped

A foglalkozás menete VI.

Befejező mozzanatok

• A munkadarabok laminálása

• Mágnes ragasztása a laminált munkadarabra

• A kész munkadarabok megtekintése, értékelése

Page 16: óRavázlat ped

UtómunkálatokIdő Feladat Helyszín Műszaki

feltételSzemélyi feltétel

Tár-gyi felté-tel

Egyéb Kifi-zetési mód

Felelős

2013.10.24. Rendrakás

pakolás

autista csoport ebédlője, csoportos foglalkozás helye

asszisztensek takarító eszközök

Csekéné

2013.10.25. Fényképek válogatása, rendezése, archiválása

lakásom fényképezőgép

laptop

Csekéné Csekéné

Page 17: óRavázlat ped

Összegzés

• Az óra eleji bevezetés felkeltette a gyerekek érdeklődését

• A foglalkozáson a tanulók aktívan vettek részt, képességeiknek megfelelő volt a feladatválasztás

• Az asszisztensek mindenkit képességeihez mérten segítettek

• A munkadarabok jól sikerültek• Örömet jelentet a tanulók számára a foglalkozás

Page 18: óRavázlat ped

Köszönöm a figyelmet!