13
Реєстраційна картка учасника районної науково - методичної Інтернет - конференції з проблеми «Нові стандарти – якісні зміни, нова освіта» Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) Піскун Інна Михайлівна Місце роботи (повністю) Петрівська загальноосвітня школа І ступеня Петрівська районна рада Посада Вчитель початкових класів Телефон: (не забудьте вказати код) +380975282060 Е-mail_______________________________________________________ Напрям конференції Реалізуємо Державний стандарт: методична скарбничка. Тема виступу Розробка уроку природознавства на тему: «Ознаки зими», 2 клас Участь в обговоренні надісланих матеріалів (вказати дату з 17 березня по 21 березня 2014 року) 18 березня 2014 року Матеріали надіслані «10 » березня 2014 року Даю згоду на друк матеріалів, що надіслані на конференцію.

petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

  • Upload
    buiphuc

  • View
    213

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

Реєстраційна карткаучасника районної науково - методичної Інтернет - конференції

з проблеми «Нові стандарти – якісні зміни, нова освіта»

Прізвище, ім’я, по батькові (повністю) Піскун Інна Михайлівна

Місце роботи (повністю) Петрівська загальноосвітня школа І ступеня Петрівська районна

рада

Посада Вчитель початкових класів

Телефон: (не забудьте вказати код) +380975282060

Е-mail_______________________________________________________

Напрям конференції Реалізуємо Державний стандарт: методична скарбничка.

Тема виступу Розробка уроку природознавства на тему: «Ознаки зими», 2 клас

Участь в обговоренні надісланих матеріалів (вказати дату з 17 березня по 21 березня 2014

року) 18 березня 2014 року

Матеріали надіслані «10» березня 2014 року

Даю згоду на друк матеріалів, що надіслані на конференцію.

Page 2: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

Тема: Ознаки зими. Навчальний предмет: природознавствоКлас: 2Джерела методичної інформації:

1.1 Марінюк Т.А. Природознавство. 2 клас: розробки уроків. – Х.: Видавництво «Ранок», 2013.

1.2 Володарська М.О. Природознавство. 2 клас. (за підручником Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак) – Х.: Вид. група «Основа», 2013.

2. ----3.1 Фотографії зимових пейзажів та природних явищ.3.2 Сайт: http://loippo.lviv.ua/

Джерела навчальної інформації: 4. Природознавство: підруч. для 2 – го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. – К.: Генеза, 2012. 5. Природознавство: зошит для 2 – го класу загальноосвіт. навч. закл. / Т.Г. Гільберг, Т.В. Сак. – К.: Генеза, 2013. 6. ---- 7. Додаткові навчальні матеріалиНазва Вид Номер додатків Картки для групової роботи

Друкований Додаток 1

Картки для роботи в парах

Друкований Додаток 2

Картка для індивідуальної роботи

Друкований Додаток 3

Мета уроку: навчальна складова: розширювати та збагачувати знання учнів про сезонні зміни у неживій природі, зокрема взимку, ознайомити учнів із поняттям «сніжинка»; розвивальна складова: розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, пам’ять та мовлення учнів, уміння вести спостереження;виховна складова: виховувати інтерес до природознавства, бажання бути природі другом, досліджувати її явища.

Технічне обладнання та програмне забезпечення: Ноутбук, проектор, демонстраційна дошка, MS Word, MS PowerPoint, пісня «Сніжиночки», презентація «Зима». Хід уроку

I. Організаційний момент.- Пролунав для всіх дзвінок,

Починається урок.

Page 3: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

Тож часу не гаймо,Працю починаймо.Девіз уроку. (слайд 2)

Не просто слухати, а чутиНе просто дивитись, а бачитиНе просто відповідати, а міркуватиДружно і плідно працювати.

II. Фенологічні спостереження.Повідомлення чергового Гідрометцентру. - Яка температура повітря?- Який стан неба?- Сила вітру?- Опади?- Інші явища природи?

III. Актуалізація опорних знань.1. Послухайте і відгадайте вірш-загадку, щоб дізнатися, яку пору року ми будемо вивчати. (слайд 3)

А яка ВОНА буває ,Скаже той, хто добре знає.Чи ж вона буває ніжна?Ні! Холодна й білосніжна.Так. Холодна, вітер віє,І від снігу все біліє,В небі темна хмара виснеІноді мороз аж тисне.Чудеса на склі малює,На річках мости будує

Не прості, а льодяні,Дуже гарні, мов скляні.Під ногами сніг рипить.Звір від холоду тремтить.Є хурделиця, природно.Є метелиця холодна.Хуга є, і є завія,Сонце світить, та не гріє.І його частіш немає –Хмара сонце закриває.

Page 4: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

- Хто ж це ВОНА?1. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

- Заплющте очі, та скажіть, які асоціації у вас викликає слово «зима».- Який настрій викликає у вас зима?- Після якої пори року настає зима?

IV. Мотивація навчальної діяльності.- Саме зимі присвячено наш урок. Сьогодні ми навчимося визначати ознаки цієї пори року. (слайд 4)

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1. Опишіть ознаки зими в неживій природі за малюнками і власними спостереженнями , усно закінчіть речення.

Сонце взимку знаходиться ________ над землею і не нагріває її так як в інші пори року. (слайд 5)

Рано темніє, бо дні________ , а ночі _______. (слайд 6)

Page 5: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

Небо часто вкрите ________. (слайд 7)

Замерзають _______. (слайд 8)

Опади випадають у вигляді _______. (слайд 9)

2. Зимові місяці.

- Як називаються зимові місяці?- А зараз попрацюємо в групах.I група - грудень.- Прочитайте текст.

Зиму розпочинає грудень. У цьому місяці Сонце рухається найнижче над горизонтом, дні найкоротші. 22 грудня – день зимового

Page 6: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

сонцестояння: найдовша ніч і найкоротший день. Після цього день збільшується, а ніч зменшується.

У грудні небо часто вкривають темні хмари. Іде сніг, і все навкруги вкривається білосніжною ковдрою. Але осінь ще дає про себе знати то потеплінням, то дощем. Бувають і хуртовини, і метелиці, і вітри. Але грудень дуже рідко холодніший від січня.

- Знайдіть в тексті ознаки першого місяця зими. Обговоріть інформацію. Підготуйтеся розказати про грудень своїми словами.

II група - січень.

- Прочитайте текст.

Січень – середина зими. У цьому місяці дні довшають, більше сонячного світла ллється на Землю. У січні земля врешті-решт укривається суцільною сніговою ковдрою. А ще його величають царем морозів, володарем і серцем зими, бо він найхолодніший місяць. У січні не тільки сніг січе, а ще й мороз вогнем пече. У морозні дні сніг сухий і легкий. Чути, як він рипить під ногами. А чому сніг рипить? Це ламаються сніжинки. Якщо за морозами настає відлига, тоді сніг ущільнюється, злежується.

- Знайдіть в тексті ознаки другого місяця зими. Обговоріть інформацію. Підготуйтеся розказати про січень своїми словами.

III група -лютий.

- Прочитайте текст.

Місяць лютий завершує зиму. Усе частіше на небі з’являється Сонце. Усе вище і вище воно піднімається, більше тепла посилає на Землю. Майже на дві години збільшилась тривалість дня. Небо стає ясним і блакитним. З південного боку будинків звисають бурульки. Зима в лютому пом’якшується, бувають відлиги, але ще можуть бути й сильні снігопади і завірюхи.

Page 7: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

- Знайдіть в тексті ознаки третього місяця зими. Обговоріть інформацію. Підготуйтеся розказати про лютий своїми словами.

3. Довідкове бюро (слайд 10)- Послухаємо як у народі називають кожен зимовий місяць.- Перший зимовий місяць грудень ще називали «мостовик»,

«стужайло», «вітровик», «зимник», «хмурень».- Січень теж мав чимало народних назв: «сніжень», «сніговик»,

«льодовик», «щипун», «тріскун».- Лютий називали: «зимобор», «криводоріг», «громник», «бокогрій».

4. Народні прикмети. Робота в парах. (слайд 11)

- Встановіть відповідність між частинами народних висловів про зимові місяці. Поясніть їхній зміст.

Грудень землю грудить, хурделиці та замети.Лютневі прикмети - а господар дрова із лісу возить. Січень січе та морозить, а хату студить.

5. Фізкультхвилинка. (слайд 12)Учні виконують танцювальні рухи під пісеньку «Сніжиночки».

6. Розповідь учителя. Утворення сніжинок. (слайд 13)Сніжинки – це краплі води, які перетворилися на кристалики льоду. Немає двох абсолютно однакових сніжинок. Сніжинки можуть мати різні візерунки, розміри.Є в природі сніжинки – крихітки, їх ледь помітно неозброєним оком. Ці сніжинки – голочки трапляються в Антарктиді, де дуже сильні морози.Інколи вони групуються по десять і більше, утворюючи так звані «їжачки». Зустрічаються сніжинки – велетні розміром із долоню, однак це велика рідкість. У переважній більшості сніжинки невеликі. Найчастіше вони бувають у формі різних зірочок, пелюсток дивовижної квітки, орнаменту, стрілочок. Важко описати всю красу й багатство форм цих найтонших витворів природи. Проте нещодавно виявили, що в такій різноманітності є чіткі правила: сніжинка завжди має тільки шестигранну будову.Учені зібрали величезну колекцію мікрофотографій із 5000 знімків, не схожих одна на одну.Розміри сніжинок залежать від температури. Чим нижча температура, тим менші сніжинки.

Page 8: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

7. Майстерня зими.- Напишіть на сніжинках за що ви любите зиму.

VI. Узагальнення і систематизація знань.1. Природні явища взимку. (слайд 14)Загадки

- На зимові віти сіли білі квіти.(Іній) - Попід дах серед зими

Всілись білі кажани.І до низу головоюПродрімали до весни.(Бурульки)

- Прозоре мов скло,А не вставиш у вікно.(Лід)

- Снігопад при сильному вітрі називається…(Заметіль)2. Гра «Спіймай ознаки зими».

Довгі ночі, короткі дні. Сонце добре світить і гріє. Всі дерева стоять голі. Птахи прилітають з вирію. Небо низьке, сіре, непривітне. Уночі бувають заморозки. Сніг укрив замерзлу землю.

3. Інтерактивна вправа «Сенкан». (слайд 15)- Складіть вірш про красуню – зиму.

Зразок віршаЗима…Пухнаста, м’яка,Морозить, вкриває, звеселяє.Люблю цю пору року!Білосніжка.4. Самостійна робота учнів. Зошит сторінка 24 завдання 1.

- Підкресліть ознаки зими.VII. Підсумок уроку.

Гра «Мікрофон»- Про яку пору року ми говорили?- Які ознаки зими ви запам’ятали?- Які завдання найбільш сподобались?

VIII. Домашнє завдання. (слайд 16)- Намалювати малюнок до теми, написати казку про зиму, виконати

завдання на сторінці 24 у зошиті.

Page 9: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

Додаток 1

I група - грудень.

Зиму розпочинає грудень. У цьому місяці Сонце рухається найнижче над горизонтом, дні найкоротші. 22 грудня – день зимового сонцестояння: найдовша ніч і найкоротший день. Після цього день збільшується, а ніч зменшується.

У грудні небо часто вкривають темні хмари. Іде сніг, і все навкруги вкривається білосніжною ковдрою. Але осінь ще дає про себе знати то потеплінням, то дощем. Бувають і хуртовини, і метелиці, і вітри. Але грудень дуже рідко холодніший від січня.

II група - січень.

Січень – середина зими. У цьому місяці дні довшають, більше сонячного світла ллється на Землю. У січні земля врешті-решт укривається суцільною сніговою ковдрою. А ще його величають царем морозів, володарем і серцем зими, бо він найхолодніший місяць. У січні не тільки сніг січе, а ще й мороз вогнем пече. У морозні дні сніг сухий і легкий. Чути, як він рипить під ногами. А чому сніг рипить? Це ламаються сніжинки. Якщо за морозами настає відлига, тоді сніг ущільнюється, злежується.

III група -лютий.

Місяць лютий завершує зиму. Усе частіше на небі з’являється Сонце. Усе вище і вище воно піднімається, більше тепла посилає на Землю. Майже на дві години збільшилась тривалість дня. Небо стає ясним і блакитним. З південного боку будинків звисають бурульки. Зима в лютому пом’якшується, бувають відлиги, але ще можуть бути й сильні снігопади і завірюхи.

Page 10: petrove-petr-rmk.edukit.kr.uapetrove-petr-rmk.edukit.kr.ua/Files/downloads/Урок...  · Web viewТема виступу Розробка уроку природознавства

Додаток 2

Грудень землю грудить, хурделиці та замети.Лютневі прикмети - а господар дрова із лісу возить.Січень січе та морозить, а хату студить.

Додаток 3

Довідкове бюро- Перший зимовий місяць грудень ще називали «мостовик»,

«стужайло», «вітровик», «зимник», «хмурень».- Січень теж мав чимало народних назв: «сніжень», «сніговик»,

«льодовик», «щипун», «тріскун».- Лютий називали: «зимобор», «криводоріг», «громник», «бокогрій».