91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction Kiállítás · On View 2012. szeptember 20-tól október 2-ig, naponta 10–18 óráig Árverés · Sale 2012. október 3-án, 17 órától 1–152. tételig, 2012. október 4-én, 17 órától 153–327. tételig Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910 E-mail: [email protected] Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft. 1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád

Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

Polgár Aukciósház 2013 őszi művészeti aukció

Page 1: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

91. Ôszi Mûvészeti Aukció

91th Autumn Art Auction

Kiállítás ·On View

2012. szeptember 20-tól október 2-ig, naponta 10–18 óráig

Árverés · Sale

2012. október 3-án, 17 órától 1–152. tételig,

2012. október 4-én, 17 órától 153–327. tételig

Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16.

A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon.

Információ: POL-GÁR Aukciósház

Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910

E-mail: [email protected]

Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft.

1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16.

Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád

Page 2: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

44.. PPaauull WWuunnddeerrlliicchh Eberswalde, 1927- Saint-Pierre-De-Vassols, 2010HHÖÖLLGGYYPPRROOFFIILLLitográfia, papír, 14 x 11,5 cm.J.j.l.: WunderlichB.l. 3702/1 0000Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

55.. PPiiccaassssoo,, PPaabblloo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973AAKKTT FFEELLHHÚÚZZOOTTTT LLÁÁBBBBAALLLitográfia, papír, 23 x 17 cm.Készült 540 példányban.Kikiáltási ár: 16 000 FtReserve price: 58 Euro

22.. CChhaaggaallll,, MMaarrccVityebszk, 1889 – Saint Paul-de-Vence, 1985OODDÜÜSSSSZZEEUUSSZZ FFEELLFFEEDDII MMAAGGÁÁTTLitográfia, papír, 38 x 28 cm.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 43 Euro

33.. CChhaaggaallll,, MMaarrccVityebszk, 1889 – Saint Paul-de-Vence, 1985CCIIRRKKUUSSZZLitográfia, papír, 48 x 36 cm.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 65 Euro

11.. CChhaaggaallll,, MMaarrccVityebszk, 1889 – Saint Paul-de-Vence, 1985AATTHHÉÉNNÉÉ ÉÉSS TTÉÉLLEEMMAAKKHHOOSSZZLitográfia, papír, 38 x 28 cm.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 43 Euro

Page 3: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

391. Ôszi Mûvészeti Aukció

11..

1100..

77.. PPiiccaassssoo,, PPaabblloo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973FFÉÉRRFFII PPOORRTTRRÉÉLitográfia, papír, 21 x 13 cm.J.j.f.: 16. 5. 64. VIISzámozott példány: 622/666Kikiáltási ár: 46 000 FtReserve price: 165 Euro

66.. PPiiccaassssoo,, PPaabblloo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973FFÉÉRRFFII PPOORRTTRRÉÉ IIII.. Litográfia, papír, 23 x 15 cm.J.j.f.: 20. 5. 64. IXSzámozott példány: 601/666Kikiáltási ár: 46 000 FtReserve price: 165 Euro

99.. JJooaann MMiirróó Barcelona, 1893 – Palma de Mallorca, 1983KKOOMMPPOOZZÍÍCCIIÓÓLitográfia, papír, 38 x 56 cm.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

88.. PPiiccaassssoo,, PPaabblloo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973TTOORRRREEÁÁDDOORROOKKLitográfia, papír, 36 x 26 cm.J.j.l.: 5. 7. 59. VIIKikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

1100.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997DDOOBBOOGGÓÓLitográfia, papír, 38 x 39 cm.J.j.l.: Vasarely b.l.: 93–100.Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 129 Euro

Page 4: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1111.. NNéémmeetthh MMiikkllóóssBudapest, 1943–KKOOMMPPOOZZÍÍCCIIÓÓ,, 11999922Olaj, mûanyaglemez, 70 x 98 cm.J.b.l.: PCSVMKikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

1133.. SScchhéénneerr MMiihháállyy Medgyesegyháza, 1923 –Budapest, 2009VVEELLEENNCCEEII MMAASSKKAARRÁÁSSOlaj, farost, 50 x 70 cm.J.b.l.: SchénerKikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

1122.. NNéémmeetthh MMiikkllóóss Budapest, 1943 –FFÜÜRRDDÉÉSS UUTTÁÁNN,, 11996677 Olaj, papír, 83 x 59 cm.J.j.l.: 67 Bp…Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

Page 5: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

591. Ôszi Mûvészeti Aukció

1111..

1155..

1155.. GGyyéémmáánntt LLáásszzllóóBudapest, 1935–JJAAZZZZ,, 11999922 Olaj, farost, 98 x 65 cm.J.b.l.: Gyémánt 92Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 863 Euro

1144.. GGyyaarrmmaatthhyy TTiihhaamméérr Pécs, 1915 – Budapest, 2005NNAAPPRREENNDDSSZZEERROlaj, vászon, 70 x 86 cm.J. hátoldalon: GyarmathyKikiáltási ár: 750 000 FtReserve price: 2698 Euro

Page 6: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1166.. KKookkaass IIggnnáácc Vál, 1926 – Budapest, 2009AAZZ ÉÉGG FFEELLÉÉOlaj, farost, 60 x 40 cm.J.j.l.: KokasHátul: Kokas Ignác Az ég feléKikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

2200.. VVaassaarreellyy VViiccttoorr Pécs, 1908 – Párizs, 1997VVEEGGAALitográfia, papír, 24 x 24 cm.J.k.l.: VasarelyKikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

1188.. JJooaann MMiirróó Barcelona, 1893 – Palma de Mallorca, 1983DDEERRRRIIÉÉRREE LLEE MMIIRROOIIRRLitográfia, papír, 38 x 56 cm.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

1199.. PPiiccaassssoo,, PPaabblloo Malaga, 1881 – Mougnis, 1973GGAALLAAMMBBLitográfia, papír, 50 x 65 cm.J.j.l.: Picasso 28. 12. 61Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro

1177.. DDaallii,, SSaallvvaaddoorr Figueras, 1904 – Párizs, 1989HHAAJJÓÓ ÉÉSS GGYYÜÜMMÖÖLLCCSSÖÖKKLitográfia, papír, 72 x 48 cm.Készült 2500 példányban.Kikiáltási ár: 30 000 FtReserve price: 108 Euro

Page 7: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

791. Ôszi Mûvészeti Aukció

1155..

2222..

2222.. SSzzáásszz EEnnddrreeCsíkszereda, 1926 – Mosdós, 2003CCLLOOCCHHAARRDD HHAALLLLAALL,, 11996666Olaj, akril lemez, 36 x 26 cm.J.j.l.: Szász Endre 1966Kikiáltási ár: 300 000 FtReserve price: 1079 Euro

2211.. SSzzáásszz EEnnddrreeCsíkszereda, 1926 – Mosdós, 2003HHAAJJÓÓ AA FFAA AALLAATTTTOlaj, akril lemez, 33,5 x 49,5 cm.J.j.l.: Szász EndreKikiáltási ár: 320 000 FtReserve price: 1151 Euro

Page 8: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

2233.. MMááccssaaii IIssttvváánnBudapest, 1922 – Budapest, 2005CCSSEENNDDÉÉLLEETT,, 11999966Olaj, farost, 50 x 70 cm.J.b.l.: Mácsai 96Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

2244.. MMááccssaaii IIssttvváánnBudapest, 1922 – Budapest, 2005PPAANNNNÓÓNNIIAA UUTTCCAA TTÉÉLLEENN,, 11999955Olaj, farost, 60 x 40 cm.J.b.l.: Mácsai 95Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 647 Euro

Page 9: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

991. Ôszi Mûvészeti Aukció

2233..

2266..

2255.. KKááddáárr BBééllaaBudapest, 1877 – Budapest, 1956TTÖÖMMEEGGAkvarell, papír, 30 x 37 cm.J.j.l.: Kádár BélaHátoldalán: Nôi képmás.Kikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1655 Euro

2266.. KKááddáárr BBééllaaBudapest, 1877 – Budapest, 1956AAKKTT AAZZ AABBLLAAKKBBAANNAkvarell, papír, 28 x 22 cm.J.j.l.: Kádár BélaMNG bírálati szám: 681/976Kikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1655 Euro

Page 10: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

2277.. MMoollnnáárr CC.. PPáállBattonya, 1894 – Budapest, 1981DDOOMMBBOOSS TTÁÁJJOlaj, falemez, 16 x 24 cm.J.b.l.: MCPKikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

2288.. MMeeddvveecczzkkyy JJeennôôSavnik, 1902 - Budapest, 1969KKÉÉKK FFOOTTEELLOlaj, tempera, falemez, 60 x 80 cm.J.b.l.: MedveczkyKikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 576 Euro

Page 11: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1191. Ôszi Mûvészeti Aukció

2277..

3300..

2299.. KKlliiee ZZoollttáánn Szekszárd, 1897 – Budapest, 1992LLOOVVAASSOOKK AA NNAAPPLLEEMMEENNTTÉÉBBEENNOlaj, karton, 69 x 89 cm.J.b.l.: KlieKikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1367 Euro

3300.. VVéénn EEmmiill Fiume, 1902 – Budapest, 1984NNYYÁÁRRII VVIIRRÁÁGGOOKKOlaj, farost, 79 x 60 cm.J.j.l.: VénHátoldalán: KépcsarnokVállalat címke.Kikiáltási ár: 250 000 FtReserve price: 899 Euro

Page 12: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

3333.. VVaarrggaa IImmrree Siófok, 1923 – VVÍÍZZPPAARRTTOONNBronz, márvány talapzaton, 11 cm.J.n.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 234 Euro

3344.. MMeellooccccoo MMiikkllóóss Róma, 1935 –VVÉÉNNUUSSZZ SSZZÜÜLLEETTÉÉSSEEBronz, 5,5 x 13 x 8 cm.Jelzett: MM.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 288 Euro

3322.. MMeeddggyyeessssyy FFeerreenncc Debrecen, 1881 – Budapest, 1958SSÚÚRROOLLÓÓNNÔÔTerrakotta, 16 x 14 x 16 cm.Jelezve talapzaton: MedgyessyKikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 137 Euro

3311.. KKeerréénnyyii JJeennôô Budapest, 1908 – Budapest, 1975FFÉÉSSÜÜLLKKÖÖDDÔÔTerrakotta, 24 cmJelzett: Kerényi J. továbbáKépzômûvészeti KivitelezôVállalat bélyegzôjeKikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 611 Euro

Page 13: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1391. Ôszi Mûvészeti Aukció

3311..

3377..

3355.. KKeerréénnyyii JJeennôô Budapest, 1908 – Budapest,1975LLEEÁÁNNYY KKOOSSÁÁRRRRAALL,, 11997711 Patinázott bronz, márványtalapzaton 26,5 cmJelzett: KJ 71RReepprroodduukkáállvvaa:: Pátzay Pál:Kerényi (Corvina, Bp., 1976), 39. táblaKikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

3377.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991BBUUBBAABronz, gránit talapzaton, 27 x 32 x 14 cm.Jelzett: BM 85 XII BUBÁNAKKikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

3366.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991TTIIHHAANNYYII VVIISSSSZZHHAANNGGBronz, márvány talapzaton, 26 x 35 x 15 cm.Jelzett: BM.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 863 Euro

Page 14: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4400.. OOllccssaaii KKiissss ZZoollttáánn Szalafô, 1895 – Budapest, 1981EEMMLLÉÉKKMMÛÛTTEERRVVBronz, 20 x 21 x 6,5 cm.Jelezve talapzaton: Olcsai Kiss Z.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro 4411.. MMaaggyyaarr sszzoobbrráásszz ,, CCssóókkáássii jjeellzzéésssseell

GGAALLAAMMBBBronz, márvány talapzaton, 29 cm.Jelzett: Csókási Kikiáltási ár: 40 000 FtReserve price: 144 Euro

3388.. SSoommooggyyii JJóózzsseeff Félszerfalva, 1916 – Budapest, 1993AANNYYAA GGYYEERRMMEEKKÉÉVVEELLBronz, 20 x 17 cm.J.b.l.: S.J.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

3399.. MMeeddggyyeessssyy FFeerreenncc Debrecen, 1881 – Budapest, 1958HHÁÁRROOMM GGRRÁÁCCIIAABronz, 30 x 23 cm.J.j.l.: Medgyessy F.Kikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 611 Euro

Page 15: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1591. Ôszi Mûvészeti Aukció

3388..

4433..

4422.. MMaannnnoo MMiillttiiaaddeess Pancsova, 1879 – Budapest, 1935RRÖÖVVIIDDTTÁÁVVFFUUTTÓÓ RRAAJJTTJJAABronz, (abachi) trópusi fatalapzaton, 39 cm.Jelzett: Manno MiltiadesBudapest, öntötte: Szili IstvánBudapest, MTSM –R–C–I.1920–as évek.Kikiáltási ár: 380 000 FtReserve price: 1367 Euro

4433.. MMaannnnoo MMiillttiiaaddeess Pancsova, 1879 – Budapest, 1935BBIIRRKKÓÓZZÓÓKKBronz, (abachi) trópusi fatalapzaton, 66 cm.Jelzett: Manno MiltiadesBudapest, öntötte: Szili IstvánBudapest, MTSM C–III.1920–as évek.Kikiáltási ár: 890 000 FtReserve price: 3201 Euro

Page 16: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4444.. BBoozzssóó JJáánnoossKecskemét, 1922 – Kecskemét, 1998EERRDDÔÔRRÉÉSSZZLLEETT,, 11998866Olaj, farost, 65 x 83 cm.J.j.l.: Tiszakécske 1986 Bózsó J.Kikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 612 Euro

4455.. EEddvvii IIllllééss AAllaaddáárr Pest, 1870 – Budapest, 1958EERRDDÉÉLLYYII TTÁÁJJOlaj, fa, 14 x 21 cm.J.b.l.: E. Illés A.Kikiáltási ár: 34 000 FtReserve price: 122 Euro

4466.. KKéézzddii--KKoovvááccss LLáásszzllóó Pusztalsócikola, 1864 – Budapest, 1942EERRDDEEII SSÉÉTTAAOlaj, vászon, 35 x 43 cm.J.j.l.: Kézdi-Kovács L.Kikiáltási ár: 44 000 FtReserve price: 158 Euro

Page 17: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1791. Ôszi Mûvészeti Aukció

4444..

4488..

4477.. NNaaggyy IIssttvváánn Csíkmindszent, 1873 – Baja, 1937VVIIDDÉÉKKII TTÁÁJJPasztell, papír, 30 x 42 cm.J.j.l.: Nagy IstvánMNG bírálati szám: 2249/970Kikiáltási ár: 340 000 FtReserve price: 1223 Euro

4488.. BBeerrnnáátthh AAuurrééllMarcali, 1895 – Budapest, 1982BBAALLAATTOONNPPAARRTT,, 11991188 Akvarell, papír, 49 x 37 cm.J.j.l.: Bernáth 1918.Hátoldalán MNG bírálatiszám: 00523Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

Page 18: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4499.. NNeeooggrrááddyy LLáásszzllóó Budapest, 1896 – Budapest, 1962TTAAVVAASSZZII TTÁÁJJOlaj, vászon, 60 x 80 cm.J.b.l.: Neogrády LászlóKikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

5500.. KK.. SSppáánnyyii BBééllaa Budapest, 1852 – Budapest, 1914FFOOLLYYÓÓPPAARRTTII TTÁÁJJOlaj, vászon, 22 x 32 cm.J.b.l.: K. Spányi B.Kikiáltási ár: 46 000 FtReserve price: 165 Euro

5511.. NNeeooggrrááddyy AAnnttaall Galsa, 1861 – Alag, 1942TTÉÉLLII EERRDDÔÔOlaj, vászon, 60 x 80 cm.J.b.l.: Neogrády A.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

Page 19: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1991. Ôszi Mûvészeti Aukció

4499..

5533..

5522.. MMeeddnnyyáánnsszzkkyy LLáásszzllóó,, bbáárróó Beczkó, 1852 – Bécs, 1919HHAAVVAASS TTÁÁJJAkvarell, papír, 20 x 26 cmJ.j.l.: MednyánszkyHátoldalán hagyatéki bélyegzô és felirat:leltározta Pálmai JózsefKikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 647 Euro

5533.. HHoollllóó LLáásszzllóó Kiskunfélegyháza, 1887 –Debrecen, 1976KKAALLAAPPOOSS FFÉÉRRFFII,, 11995577Tus, papír, 26 x 19 cm.J.j.l.: Holló 57 1/6Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 129 Euro

Page 20: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

5544.. NNéémmeettaallffööllddii ffeessttôô,, 11887700 kköörrüüll

HHAALLÁÁSSZZFFAALLUUOlaj, vászon, 30,5 x 45 cm.Jn.Hátul a Szépmûvészeti Múzeum477/84. sz. bírálati címkéje.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 270 Euro

5555.. KKaauuffmmaannnn,, KKaarrll Neuplachowitz, 1843 – Bécs, 1905 VVIITTOORRLLÁÁSSOOKKOlaj, vászon, 70 x 105 cm.J.j.l.: Charles MarchiantKikiáltási ár: 250 000 FtReserve price: 899 Euro

5566.. MMaayyeerr AAllaajjooss Budapest, 1878 – 1953VVIITTOORRLLÁÁSSOOKKOlaj, karton, 35 x 39,5 cm.J.j.l.: Mayer Al.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

Page 21: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

2191. Ôszi Mûvészeti Aukció

5544..

5588..

5577.. TTeelleeppyy KKáárroollyyDebrecen, 1828 – Budapest, 1906ZZÖÖLLDD TTÓÓOlaj, karton, 18 x 28 cm.J.j.l.: Telepy K.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

5588.. MMeeddnnyyáánnsszzkkyy LLáásszzllóó,, bbáárróó Beczkó, 1852 – Bécs, 1919ÜÜLLÔÔ FFÉÉRRFFII,, 11889988 Vegyestechnika, papír, 20 x 36 cm.J.j.l.: Mednyánszky 1898Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

Page 22: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

5599.. OOsszzttrráákk ffeessttôô,, 11884400NNEEMMEESSII CCSSAALLÁÁDDOlaj, vászon, 92 x 114 cm.Jn.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 647 Euro

6600.. MMaaggyyaarr ffeessttôô,, 11883300 kköörrüüll NNÔÔII PPOORRTTRRÉÉOlaj, vászon, 63 x 50 cm.J.j.k. 1830.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

Page 23: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

2391. Ôszi Mûvészeti Aukció

5599..

6622..

6611.. MMaaggyyaarr ffeessttôô,, 11885500 kköörrüüll IITTÁÁLLIIAAII NNÔÔ VVIIRRÁÁGGGGAALLOlaj, vászon, 95 x 68 cm.Jn.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 935 Euro

6622.. MMaaggyyaarr ffeessttôô,, 11885500 kköörrüüll IITTÁÁLLIIAAII NNÔÔOlaj, vászon, 95 x 68 cm.Jn.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 935 Euro

Page 24: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

6633.. OOsszzttrráákk,, vvaaggyy nnéémmeett ffeessttôô,,11886600 kköörrüüll

ZZSSÁÁKKMMÁÁNNYYOlaj, vászon, 54 x 67 cm.J.n.Hátoldalán Szépmûvészeti Múzeum bírálati szám: 1038/1953.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

6644.. GGiisszziinnggeerr JJ.. 1900 körülCCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, karton, 12 x 12 cm.J.j.l.: Giszinger J.Kikiáltási ár: 40 000 FtReserve price: 144 Euro

6655.. TThhoolleenn,, WWiilllleemm BBaassttiiaaaannAmsterdam, 1860 – Den Haag, 1931LLEEGGEELLÉÉSSZZÔÔ TTEEHHÉÉNNPasztell, papír, 30 x 40 cm.J.j.l.: W.B.TholenKikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

Page 25: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

2591. Ôszi Mûvészeti Aukció

6633..

6677..

6666.. NNéémmeett ffeessttôô,, 11885500 kköörrüüll

AALLAAKKOOKK TTÁÁJJBBAANNOlaj, vászon, 56 x 68 cm.J.n.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

6677.. OOsszzttrráákk vvaaggyy nnéémmeettffeessttôô,, 11886600 kköörrüüll

CCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 52 x 65 cm.J.n.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 234 Euro

Page 26: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

6688.. LLiiggeettii EErriikkaa Budapest, 1934 – Budapest, 2004RRUUFFEETTBronz plakett, 8,5 cm.Jelzett: LE.Kikiáltási ár: 17 000 FtReserve price: 61 Euro

6699.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991KKIISSFFAALLUUDDYY SSTTRRÓÓBBLL AALLAAJJOOSSBronz plakett, 9 cm.Jelzett: BM 1956.Kikiáltási ár: 17 000 FtReserve price: 61 Euro

7700.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991MMIICCHHEELLAANNGGEELLOOBronz plakett, 8,5 cm.Jelzett: BM.Kikiáltási ár: 17 000 FtReserve price: 61 Euro

7711.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 –Budapest, 1991OODDÜÜSSSSZZEEUUSSZZ IIII.. Bronz plakett, 13 x 15,5 cm.Jelzett: BM.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

7722.. FFllaammaanndd sszzoobbrráásszz,,11888800 kköörrüüll

NNÔÔII BBÜÜSSZZTTAlabástrom, 42 x 37 cm.J.n.Sérült, javított.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

7733.. BBoorrssooss MMiikkllóóss Nagyszeben, 1906 – Budapest, 1991OODDÜÜSSSSZZEEUUSSZZ II.. Bronz plakett, 9,5 x 13,5 cm.Jelzett: BM.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

Page 27: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

2791. Ôszi Mûvészeti Aukció

6688..

7755..

7744.. CCllooddiioonn,, CCllaauuddeeMMiicchheell

Nancy, 1738 – Párizs, 1814NNIIMMFFAA KKOOSSSSAALLBronz, márvány talapzaton,50 cm.Jelzett: Claude Michel.Párizsi öntôpecsét.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1007 Euro

7755.. ZZaallaa GGyyöörrggyy Alsólendva, 1858 –Budapest, 1937FFÁÁJJDDAALLMMAASS MMAADDOONNNNAAFFEEJJBronz, 40 x 37 x 39 cm.Jelzett: ZGYKikiáltási ár: 190 000 FtReserve price: 683 Euro

Page 28: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

7766.. NNéévvjjeeggyyttaarrttóó Bronz, márvány talapzaton,31 x 22 x 16 cm.1900–as évek elsô fele.J.n.Kikiáltási ár: 30 000 FtReserve price: 110 Euro

7799.. BBuuddaa IIssttvváánn Gyôr, 1952 – NNIIMMFFÁÁKK TTÁÁNNCCAABronz, 29 x 12 cm.J.b.l.: Buda IstvánKikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

7777.. MMaaggyyaarr sszzoobbrráásszz,,11994400 kköörrüüll

AAKKTTBronz, 52 cm.J.n.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 234 Euro

7788.. VVaarrggaa IImmrree Siófok, 1923 – BBAALLEERRIINNAABronz, márvány talapzaton,37 cm.J.n.Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 576 Euro

Page 29: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

2991. Ôszi Mûvészeti Aukció

7766..

8822..

8811.. BBööjjttee HHoorrvváátthhIIssttvváánn

Budapest, 1972 –ÁÁLLLLÓÓ NNÔÔII AAKKTTBronz, márvány talapzaton, 110 cm.Jelzett: Böjte Horváth IstvánKikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1007 Euro

8800.. KKiissffaalluuddyy SSttrróóbbllZZssiiggmmoonndd

Alsórajk, 1884 – Budapest, 1975GGUUGGGGOOLLÓÓ LLEEÁÁNNYYBronz, márvány talapzaton, 33 cm.Jelzett: Kisfaludy Stróbl.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

8822.. SSiiddllóó FFeerreenncc Budapest, 1882 – Budapest, 1953ÜÜLLÔÔ NNÔÔII AAKKTT,, 11992222 Bronz, gránit talapzaton, 40 cm.Jelzett: Sidló 922.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 647 Euro

Page 30: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

8833.. CC.. BBrriiaanndd jjeellzzéésssseell 1900 körülNNYYÁÁRROlaj, fa, 53 x 26 cm.J.b.l.: C. Briand Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

8844.. PP.. LLeerrooyy jjeellzzéésssseell 1900 körülNNÔÔ VVIIRRÁÁGGOOKKKKAALLOlaj, fa, 53 x 26 cm.J.j.l.: P. LeroyKikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

8855.. IInnnnoocceenntt FFeerreenncc Pest, 1859 – Pátka, 1934 NNÔÔII PPOORRTTRRÉÉOlaj, vászon, 60 x 50 cm.J.j.l.: InnocentKikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

8866.. KKoommáárroommii--KKaacczz EEnnddrree Komárom, 1880 – Balatonalmádi, 1969KKIISSLLÁÁNNYY AALLMMÁÁVVAALLOlaj, vászon, 70 x 56 cmJ.j.l.: Komáromi Kacz EKikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 216 Euro

Page 31: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

3191. Ôszi Mûvészeti Aukció

8833..

8899..

8877.. LLáásszzllóó FFüüllööpp EElleekk Pest, 1869 – London, 1937ÁÁLLLLÓÓ AALLAAKKOOSS FFÉÉRRFFII PPOORRTTRRÉÉOlaj, karton, 40 x 29 cm.J.b.l.: László … 1929 júnMNG bírálati szám: 948/1963Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

8888.. TToorrnnyyaaii JJáánnooss Hódmezôvásárhely, 1869 – Budapest, 1936KKEERRTTKKAAPPUU,, 11889922 Akvarell, papír, 31 x 22 cm.J.j.f.: 92. okt. 13. HMVMNG bírálati szám: 200/1962Kikiáltási ár: 42 000 FtReserve price: 151 Euro

8899.. BBiihhaarrii SSáánnddoorrDebrecen, 1947 – NNÔÔII PPOORRTTRRÉÉOlaj, karton, 55 x 37 cm.J.j.l.: Bihari S.AAuukkcciioonnáállvvaa::BÁV 31. Au. 9. tételKikiáltási ár: 200 000 FtReserve price: 719 Euro

Page 32: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

9900.. NNáárraayy AAuurrééll Budapest, 1883 –Budapest, 1948FFIIAATTAALL LLÁÁNNYY PPOORRTTRRÉÉJJAAOlaj, karton, 33 x 28 cm.J.b.f.: NárayKikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 198 Euro

9911.. MMaattttiioonnii EEsszztteerr Szekszárd, 1902 – Budapest, 1993LLÁÁNNYY KKEENNYYÉÉRRRREELLVegyestechnika, papír, 26 x 18 cm.J.j.l.: Mattioni E.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 94 Euro

9922.. DDoolláánnyyiinnéé BBeenncczzúúrr IIddaa,, München, 1876 – Budapest, 1970VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 60 x 80 cm.J.j.l.: Benczúr IdaKikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 863 Euro

Page 33: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

3391. Ôszi Mûvészeti Aukció

9900..

9944..

9933.. CCssóókk IIssttvváánn Sáregres, 1865 – Budapest, 1961SSOOKKÁÁCC LLÁÁNNYYOlaj, vászon, 41 x 30 cm.J.b.l.: Csók I. BPAAuukkcciioonnáállvvaa::BÁV 27. Au. 36. tételKikiáltási ár: 460 000 FtReserve price: 1655 Euro

9944.. FFrraannkk FFrriiggyyeessBudapest, 1890 – Budapest, 1976VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETT,, 11997766 Akvarell, papír, 61 x 43 cm.J.j.l.: Frank Frigyes 7607Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

Page 34: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

9977.. VVéénn EEmmiill Fiume, 1902 – Budapest, 1984VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, farost, 59 x 79 cm.J.j.l.: VénKikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

9955.. VVéénn EEmmiill Fiume, 1902 – Budapest, 1984CCSSEENNDDÉÉLLEETT KKÖÖNNYYVVEEKKKKEELLOlaj, farost, 59 x 79 cm.J.j.l.: VénHátoldalán Képcsarnok Vállalatcímkéi.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

9966.. SScchhoollzz EErriikk Budapest, 1923 – Budapest, 1995VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETTTempera, farost, 60 x 80 cm.J.b.l.: Scholz Hátoldalán: Képcsarnok Vállalatcímke töredék.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 468 Euro

Page 35: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

3591. Ôszi Mûvészeti Aukció

9955..

9999..

9999.. MMááccssaaii IIssttvváánn Budapest, 1922 – Budapest, 2005MMÛÛHHEELLYY,, 11995588 Olaj, farost, 58 x 69 cm.J.b.l.: MI 1958.Hátoldalán: KépcsarnokVállalat címkéi.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

9988.. CCzzeennee BBééllaa Isaszeg, 1911– Budapest, 1999NNÔÔII AAKKTT,, 11997744Tempera, farost, 75 x 73 cm.J.b.l.: Czene, 1974Hátoldalán: Koller Galériakiállítási címkéje.KKiiáállllííttvvaa:: Rajzok és festmények– válogatás a hagyatékból2011. 10. 13 – 2011. 10. 23. Koller GalériaKikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 935 Euro

Page 36: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

110011.. VVaasszzaarryy JJáánnooss Kaposvár, 1867 – Budapest, 19394400 DDAARRAABBOOSS MMAAPPPPAA40 db, litográfia, papír, 30 x 40 cm.Szignált: VaszaryKikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1007 Euro

110000.. MMáárrffffyy ÖÖddöönn Budapest, 1878 – Budapest, 1959ÜÜLLÔÔ LLEEÁÁNNYYTus, papír, 28 x 19 cm.J.b.l.: MárffyKikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 468 Euro

Page 37: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

3791. Ôszi Mûvészeti Aukció

110000..

110033..

110033.. GGyyéémmáánntt LLáásszzllóó Budapest, 1935 –MMÛÛTTEERRMMII CCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 55 x 68 cm.J.j.l.: Gyémánt L.Hátoldalán GyémántLászló 1961–esajándékozási felirata.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 935 Euro

110022.. NNaaggyy IIssttvváánn Csíkmindszent, 1873 –Baja, 1937TTÁÁJJ VVIILLLLAANNYYOOSSZZLLOOPPPPAALLSzén, papír, 28 x 41 cm.J.j.f.: Nagy IstvánKikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 647 Euro

Page 38: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

110044.. DDiieenneerr DDéénneess RRuuddoollff Nyíregyháza, 1889 – Budapest, 1956SSZZEENNTTEENNDDRREEII UUTTCCAAOlaj, vászon, 60 x 80 cm.J.n.AAuukkcciioonnáállvvaa::BÁV 40. Au. 36. tételKikiáltási ár: 70 000 FtReserve price: 252 Euro

110055.. DDiióóssyy AAnnttaall Budapest, 1895 – Budapest, 1977BBUUDDAAPPEESSTTII DDUUNNAAPPAARRTTAkvarell, papír, 29 x 46 cm.J.j.l.: Diósy Antal Budapest.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

110066.. TTuurrmmaayyeerr SSáánnddoorr Orosháza, 1897 – Albenga, 1953TTAABBÁÁNNOlaj, falemez, 40 x 50 cm.J.b.l.: TurmayerKikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 270 Euro

110077.. CCzzóóbbeell BBééllaa Budapest, 1883 – Budapest, 1976VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 43 x 35 cm.J.n. AAuukkcciioonnáállvvaa::BÁV 41. Au. 60. tételMNG bírálati szám: 214/976Kikiáltási ár: 900 000 FtReserve price: 3237 Euro

Page 39: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

3991. Ôszi Mûvészeti Aukció

110044..

110077..

Page 40: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

110099.. HHaallááppyy JJáánnooss Pórszombat, 1893 – Budapest, 1960BBAALLAATTOONNII VVIITTOORRLLÁÁSSOOKKAkvarell, papír, 40 x 60 cm.J.j.l.: Halápy János 1943Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 137 Euro

111100.. DDiieenneerr DDéénneess RRuuddoollffNyíregyháza, 1889 – Budapest, 1956VVIIRRÁÁGGCCSSEENNDDÉÉLLEETTOlaj, vászon, 53 x 65 cm.J.b.l.: Diener DénesKikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 216 Euro

110088.. EEmmôôdd AAuurrééll Budapest, 1897 – Budapest, 1958LLÁÁTTKKÉÉPPAkvarell, papír, 33 x 48 cm.J.j.l.: EmôdKikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

Page 41: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4191. Ôszi Mûvészeti Aukció

110088..

111122..

111111.. SScchhaaddll JJáánnooss Keszthely, 1892 –Tatatóváros, 1944TTAAVVAASSZZ,, 11993399 Olaj–pasztell, karton, 49 x 59 cm.J.j.l.: SJ 1939. III.Kikiáltási ár: 360 000 FtReserve price: 1295 Euro

111122.. IIlloossvvaaii VVaarrggaa IIssttvváánn Kunhegyes, 1895 – Budapest, 1978CCSSEENNDDÉÉLLEETT IIBBOOLLYYÁÁKKKKAALLOlaj, karton, 74 x 60 cm.J.b.l.: IlosvaiHátoldalán Képcsarnok Vállalatcímke töredék.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 863 Euro

Page 42: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

Ritkaság, amikor egy mûalkotás olyan alapos dokumentációval rendelkezik, mint Aba-Novák Vilmos Tabán címû festménye.A kép útja pontosan nyomon követhetô a fennmaradt dokumentumok, magánlevelezések és szerzôdések segítségével, 1919-es születésétôl egészen napjainkig. Egy adás-vételi szerzôdés tanúsága szerint a festményt ismeretlen idôpontban HanákJózsef festômûvész kapta, még magától a mûvésztôl.

Aba-Novák 1922-ben kitûnô portrét festett Hanákról, feltehetôen a Tabánt is ekkortájt ajándékozhatta »modelljének«. Tôle1943-ban vásárolta meg hirdetés útján dr. Gara Arthur fôorvos, aki 1957-ben adta tovább Bátonyi Mihály aldebrôi tanítónak.A közben iskolaigazgatóvá kinevezett Bátonyi a képet 1961-ben kölcsön adta a Magyar Nemzeti Galériában a következôévben megnyílt Aba-Novák gyûjteményes kiállításra. Az életmûtárlatot rendezô Supka Magdolna mûvészettörténész többekközött a következôket írta a festménnyel kapcsolatban, annak visszaadása alkalmával: „Az ifjúkori mûvek legjobbika ez, igenérdekes. Köszönöm Galériánk nevében, hogy volt szíves azt kölcsönözni…”

„1918 ôszén leszereltem. Nem lévén akkor se pénzem, se mûtermem, a József Mûegyetemen a rajzi tanszéken tanársegédiállást vállaltam. 1919-ben télen kezdtem rajzolni és festeni autodidakta módjára. […] A formát vizsgáltam a legabszolútabbértelemben. Szinte kacérkodtam a kubizmussal.” – írta Aba-Novák egyik önéletrajzában. Máshol pedig így nyilatkozott:„Rajzolni kezdtem, függetlenül mindentôl és mindenkitôl.”

Mint a legutóbbi – 2008-ban rendezett – kiállításának címébôl tudható, Aba-Novák maga volt a »barbár zseni«. Bármilymeggyôzôen is állította azonban a mester, hogy mindenkitôl és mindentôl függetlenül fejlôdött és jutott mûvészetecsúcsaira, ezt a mûvészettörténet valamelyest árnyalni kénytelen. Az 1920 körüli idôkbôl fennmaradt mûvei arróltanúskodnak, hogy Aba-Novákra nemcsak azok a mûvészek – Korb Erzsébet és Patkó Károly – hatottak közvetlenül, akikkelegyütt használta 1919 ôszétôl Berény Róbert Városmajor utcai mûtermét, de ettôl sokkal lényegesebb hatások érték akorabeli osztrák mûvészek legjobbjai, nevesen Gustav Klimt és Egon Schiele irányából.

Míg az 1919-ben festett híres Apám arcképe címû festmény határozottan viseli magán az egy évvel korábban elhunyt Klimtstílusjegyeit, fôleg a kép hátterében megjelenô dekoratív mustra jóvoltából, addig a most aukcióra kerülô, szintén ebben azévben született Tabán esetében viszont Schiele festészetének mélyreható ismerete szembetûnô. Schiele 1918 körülivárosképei szintén a síkszerû dekorativitásra való törekvést, a szinte geometrikus formákká redukált képépítô elemekneképpen azt az egymás alá- és fölérétegzettséget mutatják, mint amivel Aba-Novák a Tabán megfestésekor kísérletezett.

Egészen meglepô tény, de Schiele hatása Bécs rendkívüli közelsége dacára sem vált dominánssá itthon, sôt, hihetetlen erejûés rendkívül expresszív festészetének alig találni nyomát a magyar mûvészetben.

A Tabán címû kép tehát nemcsak elsôrendû kvalitásai miatt, de különleges mûvészettörténeti jelentôsége okán is Aba-Novák kiemelkedôen fontos mûvei közé tartozik.

E kép éppúgy hidat képez az osztrák és a magyar festészet két kiemelkedô mesterének életmûve, mint a két országmûvészete között.

Rum Attila

111133.. AAbbaa--NNoovváákk VViillmmooss Budapest, 1894 – Budapest, 1941TTAABBÁÁNN,, 11991199 Olaj, karton, 72 x 49 cm.J.b.l.: Aba-Novák 19.PPrroovveenniieenncciiaa:: Hanák József, Gara Arthur, Bátonyi Mihály gyûjteményébenKKiiáállllííttvvaa:: Aba-Novák emlékkiállítás, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1962, (kat. 5.)Kikiáltási ár: 4 400 000 FtReserve price: 15827 Euro

Page 43: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4391. Ôszi Mûvészeti Aukció

111133..

Page 44: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

111166.. HHiissttoorriizzáállóó áállllóólláámmppaa Bronz, rátett díszítéssel, lámpaernyôvel, 195 cm.1880 körül.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

111155.. RReennaaiissssaannccee ssttíílluussúú ppoosszzttaammeennss Dúsan faragott diófa, 104 cm.1880 körül.Kikiáltási ár: 100 000 FtReserve price: 360 Euro

111144.. VVeelleenncceeii ttüükköörr Nagyobb és több kisebb, köszörült díszítéses tükörlapokból,143 x 90 cm.1880 körül.Kisebb sérülésekkel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

Page 45: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4591. Ôszi Mûvészeti Aukció

111144..

111188..

111188.. BBaarrookkkk ppuuttttóóssggyyeerrttyyaattaarrttóó ppoosszzttaammeennsssseell Faragott, festett, aranyozottkeményfa, 193 cm.Itália, 1730 körül.Kisebb restaurálásokkal,sérülésekkel.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1007 Euro

111177.. HHiissttoorriizzáállóó kkaannddeelláábbeerr ppáárr Bronz, 130 cm.1880 körül.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1007 Euro

Page 46: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

111199.. TThhoonneett kkaarroosssszzéékk Hajlított, gôzölt bükkfa, 74 x 55 x 55 cm.Tervezô: Otto Wagner1905–1910 körül.Kikiáltási ár: 25 000 FtReserve price: 90 Euro

112200.. TThhoonneett kkaarroosssszzéékk Hajlított, gôzölt bükkfa, 74 x 55 x 55 cm.Tervezô: Otto Wagner1905–1910 körül.Kikiáltási ár: 25 000 FtReserve price: 90 Euro

112222.. TThhoonneett ffootteell Bükkfa, 76 x 59 x 58 cm.Tervezô: Josef Hoffmann1910 körül.Kikiáltási ár: 25 000 FtReserve price: 90 Euro

112211.. PPoosszzttaammeennss Fenyô alapon diófa borítás, bronz díszítôelemekkel (hiányos), 112 x 39 x 39 cm.1880 körül.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

Page 47: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4791. Ôszi Mûvészeti Aukció

111199..

112266..

112233.. BBééccssii bbaarrookkkk vviittrriinn Fenyôfa alapon dióborítás, 160 x 100 x 45 cm.Magyar, 1860 körül.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

112244.. BBiieeddeerrmmeeiieerr vvaarrrróóaasszzttaall Fenyôfa alapon dió diógyökérborítással, kávában egy fiókkal, 77 x 56 x 47 cm.Magyar, 1840.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 216 Euro

112255.. BBiieeddeerrmmeeiieerr sszzéékk Fenyôfa alapon diófa borítás,intarzia díszítés, 95 x 43 x 43 cm.Magyar, 1830 körül.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

112266.. BBiieeddeerrmmeeiieerr sszzéékk Fenyôfa alapon diófa borítás,intarzia díszítés, 95 x 43 x 43 cm.Magyar, 1830 körül.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

Page 48: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

112277.. AAffggáánn iimmaasszzôônnyyeegg Gyapjú, szenné csomózással, 102 x 70 cm.XX. század közepe.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

113300.. SSiirráázz sszzôônnyyeegg Gyapjú, szenné csomózással, 115 x 84 cm.Dél-nyugat Irán, XX. század elsô fele.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

112299.. TTöörröökk sszzôônnyyeegg Gyapjú, gödesz csomózással, 98 x 70 cm.XX. század közepe.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

112288.. AAffggáánn –– BBeelluuddzzssiimmaasszzôônnyyeegg Gyapjú, szenné csomózással,170 x 107 cm.

Angolmosott, XX. század közepe.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

Page 49: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

4991. Ôszi Mûvészeti Aukció

112277..

113344..

113311.. NNyyuuggaatt--ttuurrkkeesszzttáánniisszzôônnyyeegg

Gyapjú, szenné csomózással, 130 x 166 cm.Bochara, XX. század másodikfele.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 342 Euro

113344.. NNyyuuggaatt--ttuurrkkeesszzttáánniisszzôônnyyeegg

Gyapjú, szenné csomózással, 155 x 80 cm.Szalor, XX. század második fele.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 270 Euro

113333.. TTöörröökk sszzôônnyyeegg Gyapjú, gördesz csomózással, 250 x 120 cm.XIX. század vége – XX. századeleje.Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 129 Euro

113322.. TTeekkkkee ttüürrkkmméénn sszzôônnyyeegg

Gyapjú, szenné csomózással, 173 x 115 cm.XX. század eleje.Kikiáltási ár: 50 000 FtReserve price: 180 Euro

Page 50: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

113355.. TTöörröökk –– AAnnaattooll sszzôônnyyeegg

Gyapjú, gördesz csomózással, 150 x 96 cm.XX. század közepe.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 65 Euro

113399.. TTöörröökk sszzôônnyyeegg Gyapjú, gördesz csomózással, 160 x 113 cm.XIX. század vége.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 43 Euro

113377.. SSiirráázz sszzôônnyyeegg Gyapjú, szenné csomózással, 267 x 182 cm.Dél – Nyugat Irán, XIX. század vége.Kikiáltási ár: 16 000 FtReserve price: 58 Euro

113388.. MMoosszzuull sszzôônnyyeegg Gyapjú, gördesz csomózással, 180 x 100 cm.XX. század vége.Kikiáltási ár: 6 000 FtReserve price: 22 Euro

113366.. FFeerrrraahháánn sszzôônnyyeegg Gyapjú, gördesz csomózással, 145 x 78 cm.Rojtok késôbbiek.XX. század eleje.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

Page 51: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

5191. Ôszi Mûvészeti Aukció

113355..

114433..

114400.. TTeekkkkee ttüürrkkmméénn sszzôônnyyeegg

Gyapjú, szenné csomózással, 158 x 98 cm.XX. század közepe.Kikiáltási ár: 35 000 FtReserve price: 126 Euro

114433.. AAnnaattóólliiaaii iimmaasszzôônnyyeegg Gyapjú, gördesz csomózással, 160 x 120 cm. XX. század közepe.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

114422.. MMoosszzuull sszzôônnyyeegg Gyapjú, gördesz csomózással, 173 x 100 cm.Irán, XX. század közepe.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 94 Euro

114411.. IIrráánnii iimmaasszzôônnyyeegg Gyapjú, szenné csomózással, 102 x 151 cm.Kesán, XIX. század második fele.Kikiáltási ár: 125 000 FtReserve price: 450 Euro

Page 52: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

114444.. AAffggáánn sszzôônnyyeegg Gyapjú, szennécsomózással, 205 x 147 cm.XX. század közepe.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro

114488.. TTüürrkkmméénn –– AAffggáánnsszzôônnyyeegg

Gyapjú, gördesz csomózással, 195 x 114 cm.XIX. század vége – XX. századeleje.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

114466.. BBoocchhaarraa sszzôônnyyeegg Gyapjú, hurkolt csomózással, 124 x 78 cm.Pakisztán, XX. század vége.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

114477.. IIrráánnii sszzôônnyyeegg Gyapjú, gördeszcsomózással, 335 x 87 cm.XX. század vége.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

114455.. TTüürrkkmméénn ––AAffggáánn sszzôônnyyeegg

Gyapjú, szenné csomózással, 193 x 143 cm.XIX. század vége.Kikiáltási ár: 16 000 FtReserve price: 58 Euro

Page 53: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

5391. Ôszi Mûvészeti Aukció

114444..

115511..

115511.. SSiirráázz sszzôônnyyeegg Gyapjú, szenné csomózással, 200 x 162 cm.Dél – Nyugat Irán, XIX. század vége.Kikiáltási ár: 32 000 FtReserve price: 115 Euro

114499.. MMaaggyyaarr sszzôônnyyeegg Gyapjú, gördesz csomózással, 310 x 195 cm.XX. század közepe.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 234 Euro

115500.. IIrráánnii sszzôônnyyeegg Gyapjú, szenné csomózással, 230 x 150 cm.Isphahan, XX. század közepe.Kikiáltási ár: 165 000 FtReserve price: 594 Euro

Page 54: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

AAbbaa--NNoovváákk VViillmmooss:: PPAATTRROONNAA HHUUNNGGAARRIIAA,, 11993300

Beadási határidô: 2012. október 26.

EEllôôzzeetteess aa kkaarrááccssoonnyyii aauukkcciióó aannyyaaggáábbóóll

Page 55: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

5591. Ôszi Mûvészeti Aukció

RRiippppll--RRóónnaaii JJóózzsseeff:: NNÔÔII PPOORRTTRRÉÉ

Page 56: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

115522.. AArrtt––ddeeccoo ggyyeerrttyyaattaarrttóóppáárr 830–as finomságú ezüst, 250 g, 11 x 7 cm.Német, 1900 körül.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro

115533.. TTooaasstt ttaarrttóó 925–ös finomságú ezüst, 36 g, 7 x 8 cm.Jelzett: Birmingham, 1930 körül.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 43 Euro

115544.. 88 sszzeemmééllyyeess kkookkttééllooss kkaannááll kkéésszzlleett

925–ös finomságú ezüst, 96 g.Jelzett: SterlingAngol, 1900 körül.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 65 Euro

115555.. AArrtt––ddeeccoo ggyyeerrttyyaattaarrttóóppáárr 925–ös finomságú ezüst, 442 g, 30 cm.Jelzett: SterlingAngol, 1920 körül.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 198 Euro

22.. NNAAPP

Page 57: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

5791. Ôszi Mûvészeti Aukció

115522..

115599..

115566.. PPeessttii kkeennyyeerreesskkoossáárr 800–as finomságú ezüst, 453 g, 36 x 17 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használtfémjel.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 199 Euro

115577.. PPeessttii tteeáásskkaannnnaa 800–as finomságú ezüst, 840 g, 23 cm.Jelzett: Pest, 1937–66 között használtfémjel, BF. mesterjegy.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 288 Euro

115588.. AArrtt--ddeeccoo kkíínnáállóó kkoossáárr 800–as finomságú ezüst, 765 g, 22 x 28 x 19,5 cm.Jelzett: Ausztria, 1922-tôl használt fémjel.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 306 Euro

115599.. BBééccssii ttáállccaa 800–as finomságú ezüst, 879 g,39 x 34 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötthasznált fémjel, hivataljel,Eduard Friedmann mesterjegy.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 342 Euro

Page 58: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

116600.. AArrtt--ddeeccoo cciiggaarreettttaattáárrccaa 830–as finomságú ezüst, 63 g, 9,5 x 6 cm.Jelzett: Német, 1900 körül, BH mesterjegy.Kikiáltási ár: 6500 FtReserve price: 23 Euro

116611.. NNéévvjjeeggyyttaarrttóó Filigrán ezüst, 47 g, 9,5 x 6 cm.J.n. 1900 körül.Kikiáltási ár: 11 000 FtReserve price: 40 Euro

116622.. SSzzeecceesssszziióóss eezzüüsstt cciiggaarreettttaattáárrccaa

52 g, 8,5 x 6 cm.Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 43 Euro

116633.. BBééccssii sszzeecceesssszziióóss ttáállccaa 800–as finomságú ezüst, 1093 g, 49 x 32 cm.Jelzett: Bécs, 1867–1922 között használtfémjel, MG (Gedlicka & Söhne) mesterjegy.Kikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 612 Euro

Page 59: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

5991. Ôszi Mûvészeti Aukció

116600..

116688..

116644.. EEzzüüsstt kkáárrttyyaaddoobboozz Bruttó 371 g, 5 x 13 x 10 cm.Alsó részén jelzett: Pest,1867–1936 között használtfémjel, GE mesterjegy.Fedele pótolt: 84 zlotnyikosantik ezüst, Moszkva 1880körül használt fémjel, AE mesterjegy.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

116655.. BBééccssii sszzeecceesssszziióósskkíínnáállóó

800–as finomságú ezüst, 367 g, 10 x 30 x 19 cm.Jelzett: Bécs, 1867–1922 közötthasznált fémjel.Kikiáltási ár: 46 000 FtReserve price: 165 Euro

116666.. FFrraanncciiaa ttoorrttaallaappáátt 950–es finomságú ezüst, 111 g, 30 cm.Jelzett: Francia, 1838-tólhasznált fémjel.Kikiáltási ár: 14 000 FtReserve price: 50 Euro

116677.. BBééccssii hhaallaasssszzeerrvvíírroozzóó kkééss

800–as finomságú ezüst,143 g, 27 cm.

Jelzett: Bécs, 1867–1922 közötthasznált fémjel, BU mesterjegy.Kikiáltási ár: 14 000 FtReserve price: 50 Euro

116688.. BBééccssii sszzeecceesssszziióósskkíínnáállóó

800–as finomságú ezüst,csiszolt üveg betéttelmelynek szájperemén apróbbcsorbák, 281 g, 21 x 12 cm.Jelzett: Bécs, 1867–1922 közötthasznált fémjel, HS (HermannSüdfeld mûködött 1898–1916)mesterjegy.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

Page 60: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

116699.. BBáábbaaccssiippeesszz Ezüst, 38,6 g, 9 cm.Jelzett: feloldatlan sárkányos fémjel, OK mesterjegy.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 100 Euro

117700.. 66 ddbb bbééccssii ppoohháárraallááttéétt 800–as finomságú ezüst, 327 g, 12,3 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használtfémjel, AB (Alexander Birkl) mesterjegy.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 137 Euro

117711.. EEzzüüssttnnyyeellûû mmiiggnnoonnffooggóó 925–ös finomságú ezüst, rozsdamentesacél, 22 cm.Jelzett: SterlingAngol, 1900 körül.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

117722.. 66 sszzeemmééllyyeess rreeggggeelliizzôô kkéésszzlleett 800–as finomságú ezüst, bruttó 290 g,Jelzett: Pest, 1867 – 1936 között használt fémjel.Dobozban.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 65 Euro

Page 61: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

6191. Ôszi Mûvészeti Aukció

116699..

117766..

117733.. BBiirrmmiinngghhaammii ffüülleess kkíínnáállóó 925–ös finomságú ezüst, 401 g, 20 x 23 x 21,5 cm.Jelzett: Birmingham, 1929-ben használtfémjel, SLd (Suckling Ltd.) mesterjegy.Kikiáltási ár: 46 000 FtReserve price: 165 Euro

117744.. BBiirrmmiinngghhaammii bboonnbboonnoosskkoossáárr

925–ös finomságú ezüst, 153 g, 6,5 x 20 x 15 cm.Jelzett: Birmingham, 1898-ban használtfémjel. M&L (Minshull & Latimer)mesterjegyKikiáltási ár: 16 000 FtReserve price: 58 Euro

117755.. LLoonnddoonnii kkeennyyeerreesskkoossáárr 925–ös finomságú ezüst, 342 g, 29 x 22 cm.Jelzett: London, 1889-ben használt fémjel, W.C. (William Comyus) mesterjegyKikiáltási ár: 42 000 FtReserve price: 151 Euro

117766.. BBééccssii eezzüüsstt kkíínnáállóó 800–as finomságú ezüst, 402 g, 23 x 10 cmJelzett: Bécs, 1867–1922 közötthasznál fémjel, Jäger mesterjegy.Kikiáltási ár: 42 000 FtReserve price: 151 Euro

Page 62: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

117777.. PPeessttii kkíínnáállóó 800–as finomságú ezüst, 445 g, 27 x 6,5 cm.Jelzett: Pest, 1937–66 között használtfémjel, SzI mesterjegy.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 306 Euro

117788.. PPeessttii kkeerreekk ttáállccaa 800–as finomságú ezüst, 497 g, 29 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használtfémjel.Kikiáltási ár: 76 000 FtReserve price: 273 Euro

117799.. PPeessttii ggyyüümmööllccsskkíínnáállóó 800–as finomságú ezüst, 621 g, 33 x 25 x 7 cm.Jelzett: Pest, 1937–66 között használtfémjel, SzI mesterjegy.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 433 Euro

118800.. GGyyeerrmmeekk kkeerreesszztteellôôkkéésszzlleett ddoobboozzbbaann 800–as finomságú ezüst, netto 583 g.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjellel, Bachruch Antal mesterjegy.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 306 Euro

Page 63: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

6391. Ôszi Mûvészeti Aukció

117777..

118822..

118811.. PPeessttii tteeááss kkéésszzlleett ((33 ddbb)) 800–as finomságú ezüst, 1530 g, 22; 16; 13 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használt fémjel, HH mesterjegy.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

118822.. PPeessttii ffüülleess ttáállccaa 800–as finomságú ezüst, 1414 g, 57 x 33 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 között használtfémjel, HH mesterjegy.Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 647 Euro

Page 64: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

118833.. EEzzüüsstt ttaallppúú kkiiöönnttôô 925–ös finomságú ezüst, savmaratott üveg, 27 cm.Talpperemén jelzett: Sterling, Sheffield Silver Co. (1919–1974)1900 körül.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro

118844.. AAsszzttaallii ffûûsszzeerrttaarrttóó kkéésszzlleett 925–ös finomságú ezüst, bruttó 1230 g, 23 x 18 cm.Jelzett: elmosódott angol városjel, CF (Charles Thomas Fox, mûködött 1836 körül) mesterjegy.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 234 Euro

118866.. 1122 ddbb tteeááss kkaannááll 13 latos antik ezüst, 530 g.Jelzett: Német, 1850 körül használt fémjel, HU mesterjegy.Eredeti dobozában.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 342 Euro

118855.. VViizzeess kkaannccssóó 800–as finomságú ezüst fül és fedél, kristályüveg test, 29 x 20 cm.Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 198 Euro

Page 65: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

6591. Ôszi Mûvészeti Aukció

118833..

119900..

118877.. EEzzüüsstt nnéévvjjeeggyyttaarrttóó ttááll 800–as finomságú ezüst, 247 g, 27 x 14 cm.Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel.Kikiáltási ár: 32 000 FtReserve price: 115 Euro

118888.. NNéémmeett ááttttöörrtt kkoossáárr 800–as finomságú ezüst, 404 g, 29 x 18 x 12 cm.Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, valamint pesti,1902–1937 közötti behozatali jel.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 270 Euro

118899.. BBrrüünnnnii nnéévvjjeeggyyttaarrttóó 750–es finomságú ezüst, 232 g, 25 x 18 cm.Jelzett: Brünn, monarchiás 1867–1936között használt , valamint késôbbi pesti,1937–1966 között használt fémjellel.Kikiáltási ár: 35 000 FtReserve price: 126 Euro

119900.. NNéémmeett ggyyüümmööllccssöössttááll 800–as finomságú ezüst, 748 g, 9 x 37 x 28 cm.Jelzett: Német, 1888-tól használthold-koronás fémjel.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

Page 66: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

119911.. CCíímmeerreess cciiggaarreettttaattáárrccaa 800–as finomságú ezüst, 151 g, 11 x 8 cm.Jelzett: 1937–1966 között használt magyarfémjel.Elején: magyar címer, valamint birodalmisas ábrázolással, belsején szignatúrákkal.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 65 Euro

119922.. CCiiggaarreettttaaddoobboozz 800–as finomságú ezüst, bruttó 229 g,13 x 9 cm.Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.Elején: 2. Önálló dandár parancsnokságfelirattal, belsején szignatúrákkal.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

119933.. EEmmlléékk cciiggaarreettttaattáárrccaa 800–as finomságú ezüst,185 g, 13 x 8 cm.Jelzett: 1937–1966 között használt magyar fémjel.Elején: Equitatio-Budapest 1938.Hátoldalon szignatúrák.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

119955.. PPeessttii oovváálliiss ttáállccaa 800–as finomságú ezüst, 530 g, 36 x 27 cm.Jelzett: Pest, 1867–1936 közötthasznált fémjel, BK mesterjegy.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 270 Euro

119944.. 66 ddbb--ooss ppeessttii tteeááss kkaannááll 800–as finomságú ezüst, 150 g,Jelzett: Pest, 1867 – 1936 közötthasznált fémjel, JGY mesterjegy.Eredeti dobozban.Kikiáltási ár: 15 000 FtReserve price: 54 Euro

Page 67: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

6791. Ôszi Mûvészeti Aukció

119911..

119977..

119977.. BBééccssii aauuffssaattzz 13 latos antik ezüst, színezett üveg,nettó súly: 250 g, 30 x 28 cm.Jelzett: Bécs, 1832. JB (Josef Bobies)mesterjegy.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

119966.. BBééccssii ffüülleess ttáállccaa 13 latos antik ezüst,1767 g, 67 x 38 cm.Jelzett: Bécs, 1845-ben használt fémjel, TR (Thomas Regscheck) mesterjegy.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

Page 68: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

119988.. FFûûsszzeerrttaarrttóó Sterling ezüst, 72 g, 3,5 x 7 cm.Jelzett: London, 1873-ban használtfémjel, RH (RobertHarper) mesterjegy.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

119999.. FFûûsszzeerrttaarrttóó Antik ezüst, 62,8 g, 3,7 x 7 cm.Jelzett: London, 1856-ban használt fémjel,WRS. (William RobertSmily) mesterjegy.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

220000.. TTeejjsszzíínnkkiiöönnttôô Antik ezüst, 202 g, 9,5 x 10,5 cm.Jelzett: London, 1819-ben használt fémjel,RE&EB. (Rebecca Emes& Edward Barnard)mesterjegy.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

220011.. FFûûsszzeerrttaarrttóó Sterling ezüst, 71 g, 3,5 x 7,5 cm.Jelzett: London, 1872-ben használt fémjel, RH(Robert Harper)mesterjegy.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

220022.. FFûûsszzeerrttaarrttóó Sterling ezüst, 73,6 g, 3,5 x 7 cm.Jelzett: London, 1873-ban használt fémjel, RH (Robert Harper)mesterjegy.Kikiáltási ár: 28 000 FtReserve price: 101 Euro

220044.. SShheeffffiieellddii ffûûsszzeerrttaarrttóó ppáárr 925-ös finomságú ezüst, kobaltkéküvegbetéttel, 49 g, 4 cm.Jelzett: Sheffield, 1889-ben használtfémjel, Atkin Brothers mesterjegy.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 43 Euro

220033.. SShheeffffiieellddii mmuussttáárrttaarrttóó 925-ös finomságú ezüst, kobaltkék üvegbetét, 37 g, 5 cm.Jelzett: Sheffield, 1889-ben használt fémjel, Atkin Brothers mesterjegy.Kikiáltási ár: 12 000 FtReserve price: 43 Euro

Page 69: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

6991. Ôszi Mûvészeti Aukció

119988..

221100..

220055.. LLoonnddoonniiccuukkoorrttaarrttóó

Sterling ezüst, 161 g,7,5 x 10,5 cm.

Jelzett: London, 1882-ben használtfémjel, Williem Evans(?)mesterjegy.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 198 Euro

220066.. LLoonnddoonniiccuukkoorrttaarrttóó

Antik ezüst, 266 g, 10 x 19 x 10 cm.Jelzett: London, 1810-ben használtfémjel.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 342 Euro

220077.. AAmmsszztteerrddaammiikkáávvééss kkiiöönnttôô

934–es finomságú antikezüst, 417 g, 13 x 23 x 11 cm.Jelzett: Amszterdam,1852. TGB mesterjegy.Kikiáltási ár: 48 000 FtReserve price: 173 Euro

220088.. LLoonnddoonniiccuukkoorrccssiippeesszz

Antik ezüst, 49 g, 14 cm.Jelzett: London, 1825-ben használtfémjel, WE (WilliemEaton) mesterjegy.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 94 Euro

220099.. LLoonnddoonniiCCuukkoorrccssiippeesszz

Antik ezüst, 33 g, 14,5 cm.Jelzett: London, 1808-ban használtfémjel, PB&WB (Peter& W. Bateman)

mesterjegy.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 94 Euro

221100.. EEmmppiirree ggyyeerrttyyaattaarrttóó 13 latos antik ezüst, 402 g, 30 cm.Jelzett: Német, 1800 évek eleje,SCHIFE mesterjegy.Kikiáltási ár: 55 000 FtReserve price: 198 Euro

Page 70: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

221111.. CCuukkoorrsszzóórróó 826–os finomságú ezüst, 206 g, 19 cm.Jelzett: Dánia, 1929, L. BERTH.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

221122.. KKéézzii ggyyeerrttyyaattaarrttóó 900–as finomságú ezüst, 412 g, 8 x 25 x 19 cm.Jelzett: Német, 1888-tól használt fémjel,ELIMEYER mesterjegy.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 216 Euro

221133.. KKllaasssszziicciissttaa mmuussttáárrttaarrttóó 830–as finomságú ezüst, 135 g, 16 cm.Jelzett: Dánia, 1920-ban használt fémjel, ASTEFFENSEN (J. M. A. Steffensen)mesterjegy.Kikiáltási ár: 15 000 FtReserve price: 54 Euro

221144.. BBééccssii eezzüüssttssüütteemméénnyyeess ttáállccaa

800–as finomságú ezüst,1532 g, 53 x 42 cm.Jelzett: Bécs, 1867–1922között használt fémjel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

Page 71: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

7191. Ôszi Mûvészeti Aukció

221111..

221166..

221155.. PPáárriizzssii eemmppiirree oollaajj ééss eecceettttaarrttóó

Antik ezüst, 523 g, 30 x 22 x 11 cm.Jelzett: Párizs, 1798–1809 közötthasznált fémjel.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

221166.. PPáárriizzssii eemmppiirreebboonnbboonniieerr

Antik ezüst, kék üvegbetéttel,455 g, 26 cm.Jelzett: Párizs, 1819–38 közötthasznált fémjel, DG mesterjegy.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

Page 72: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

221177.. TTuubbáákkooss sszzíívv 925–ös finomságú ezüst, 44 g, 9 x 4 cm.J.n., HL mesterjegy1900 körül.Zsanérja sérült.Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 36 Euro

221188.. FFûûsszzeerrttaarrttóóppáárr830–as finomságú ezüst, 149 g, 8 x 4,5 cm.Jelzett: Dánia, 1930 körül, RH (Rinne Hop)valamint S (Schroder) mesterjegy.Kikiáltási ár: 16 000 FtReserve price: 58 Euro

222200.. 22 ddbb ppeessttii eezzüüsstt ttáárrccaa 800–as finomságú ezüst, összesen 172 g, 8 x 6 cm, 11 x 8 cm. Jelzett: Pest, 1867–1936, 1937–1966 között használt fémjel.Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 36 Euro

222211.. LLóóddzzii eezzüüsstt nnéévvjjeeggyyttáárrccaa 800–as finomságú ezüst, 143 g, 11 x 8 cm.Jelzett: Lódz, 1920-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: 15 000 FtReserve price: 54 Euro

221199.. GGyyóóggyysszzeerreess sszzeelleennccee 800–as finomságú ezüst, 49 g, 6,5 x 4,5 x 2 cm.Német, 1900 körül.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 65 Euro

Page 73: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

7391. Ôszi Mûvészeti Aukció

221177..

222255..

222222.. CCuukkoorrddoobboozz 13 latos antik ezüst, 245 g, 13 x 11 cm.Kikiáltási ár: 34 000 FtReserve price: 122 Euro

222233.. EEzzüüsstt tteejjkkiiöönnttôô 13 latos antik ezüst, 449 g, 12 cm.Jelzett: Bécs, 1829 fémjel.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 288 Euro

222255.. BBééccssii ccuukkoorrddoobboozz 13 latos antik ezüst, 290 g, 8 x 13 x 8 cm.Jelzett: Bécs, 1847-benhasznált fémjel, CS (ChristianSander) mesterjegy.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 288 Euro

222244.. BBééccssii ccuukkoorrddoobboozz 13 latos antik ezüst, 433 g, 15 x 14,5 x 12 cm.Jelzett: Bécs, 186?, CS (Carl Seiler, mûködött 1863 körül)mesterjegy.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 342 Euro

Page 74: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

222266.. OOrroosszz iikkoonn Olaj, fatábla, ezüst borítással, 17 x 22 cm.Ezüst jelzett: 84 zlotnyikos antik ezüst, IP mesterjegy.1870 körül.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 306 Euro

222277.. SSzzeennttppéétteerrvváárrii iikkoonn Olaj, fatábla, 84 zlotnyikos antik ezüst borítással, 26 x 23 cm.Jelzett: Szentpétervár, 1864-ben használt fémjel, AK mesterjegy.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

222288.. KKuuppaa 12 latos antik ezüst, 536,4 g, 17,2 cm. Jelzett: Erdély(?), 19. század HGS mesterjegy, palástja forrasztott, „farkasfogas” díszítéssel, három portréval, kis sérüléssel.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 468 Euro

Page 75: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

7591. Ôszi Mûvészeti Aukció

222266..

223300..

222299.. PPeessttii ddíísszzmmaaggyyaarr 13 latos antik ezüst, filigrán díszítéssel, netto 1559 g. Jelzett: Pest, 1800 körüli fémjel, Franciscus XaveriusHuber mesterjegy.(Kôszeghy 59. o. 342.)Kard és a hüvely veretei nem ezüstbôl készültek.Kikiáltási ár: 300 000 FtReserve price: 1079 Euro

223300.. AAuuggssbbuurrggii eemmppiirreeeevvôôeesszzkköözz––kkéésszzlleett ddoobboozzbbaann Antik ezüst, 1026 g, Jelzett: Augsburg, 1806, Philipp Friedrich Bruglecher mesterjegy.6 villa, 6 kés, 8 kanál.Kikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 612 Euro

Page 76: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

223311.. PPeessttii oollaajj ééss eecceettttaarrttóó ppáárr

800–as finomságú ezüst, üveg 21 cm.Jelzett: Pest, 1872–1902használt behozatali jel.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

223322.. RRookkookkkkóó ssttíílluussúúkkaarraaffffaa

950–es finomságú ezüst, üveg, 24 cm.Jelzett: Francia, 1838-tólhasznált fémjel.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

223333.. BBééccssii ccuukkoorrttaarrttóó 800–as finomságú ezüst, 342 g, 10 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 közötthasznált fémjel.Kikiáltási ár: 40 000 FtReserve price: 144 Euro

223344.. FFrraanncciiaa ttiinnttaattaarrttóó 800–as finomságú ezüst, 464 g, 20 x 24 x 17 cm.Jelzett: Francia, 1879-tôl használt fémjel.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 504 Euro

Page 77: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

7791. Ôszi Mûvészeti Aukció

223311..

223355..

223355.. BBééccssii ggyyeerrttyyaattaarrttóóppáárr 800–as finomságú ezüst, 3308 g, 50 cm.Jelzett: Bécs, 1872–1922 között használtfémjel, A hivataljel, FR (Franz Rittsteuer)mesterjegy.Kikiáltási ár: 1 000 000 FtReserve price: 3597 Euro

Page 78: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

223366.. FFiisscchheerr ááttttöörrtt kkoossáárr Mázas fehércserép, arany festéssel, 31 cm.Jelzett: máz alatt pecsételt és masszába nyomott Fischer J.Budapest márkajelzés és 1932–es formaszám.Kikiáltási ár: 38 000 FtReserve price: 137 Euro

223399.. ZZssoollnnaayy ppiippeerreeddoobboozz Fehércserép, máz feletti színes festéssel, 8,5 x 21,5 x 8 cm.Jelzett: máz alatt bélyegzett Zsolnay Pécsöttemplom TJM (Teréz, Júlia, Miklós), Made in Hungary, valamint masszába nyomottZsolnay Pécs márkajelzés, 704–es formaszám. 1880 körül.Pici restaurálással.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

223388.. ZZssoollnnaayy kkíínnáállóó Fehércserép, fényes transzparens vöröseozinmáz, 23 x 32 x 19 cm.1910 körül.Több helyen sérült, javított.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

223377.. ZZssoollnnaayy kkaannccssóó Mázas keménycserép, festettvirágmotívumokkal díszítve, 33 cm. Jelzett: máz alatti kék festésû Madein Hungary felirat. Masszába nyomottZsolnay Pécs, 914–es szám.1880 körül. Javított.Kikiáltási ár: 65 000 FtReserve price: 234 Euro

Page 79: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

7991. Ôszi Mûvészeti Aukció

223366..

224411..

224411.. SSzzeecceesssszziióóss vváázzaappáárr Majolika, 39 cm.Jelzett: talpon masszábanyomott 747 XI számokkal.1900 körül.Az egyik a talpán javított.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 288 Euro

224400.. VVáázzaappáárr Mázas fajansz, 78 cm.Jelzett: masszába nyomott 4979 és 4980 számokkal.Ausztria(?) 1890 körül.Kikiáltási ár: 190 000 FtReserve price: 683 Euro

Page 80: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

224466.. SStteevveennggrraapphh ffaalliikkéépp TTHHEE FFIINNIISSHHSzövött selyem, 5 x 15 cm.Jelzett: Stevengraph, The Finish feliratKikiáltási ár: 32 000 FtReserve price: 115 Euro

224455.. SStteevveennggrraapphh ffaalliikkéépp TTHHEE SSTTAARRTTSzövött selyem, 5 x 15 cm.Jelzett: Stevengraph, The Start feliratKikiáltási ár: 32 000 FtReserve price: 115 Euro

224422.. KKoorrnniilloovv ppoorrcceelláánn kkéésszzlleett Kanna, cukortartó, tejkiöntô.Porcelán, máz feletti festéssel, 10,5; 9,5; 8,5 cm.Jelzett: Kornilov Testvérek, Szentpétervár, 1900 körül.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 94 Euro

224433.. ÓÓnnffeeddeelleessvvaaddáásszzkkoorrssóó

Kristályüveg, ón, festettzománcdíszítéssel, 17,5 cm.Ausztria, 1880 körül.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 95 Euro

224444.. KKuuzznnyyeeccoovvssaajjttvváággóó llaapp

Porcelán, 26 x 14,5 cm.Jelzett: Orosz cári Kuznyecovgyár kék pecsétje.1880 körül.Kikiáltási ár: 4 000 FtReserve price: 14 Euro

Page 81: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

8191. Ôszi Mûvészeti Aukció

224422..

224488..

224488.. AAuugguusstt MMoorreeaauu UURRNNAAVVÁÁZZAA PPÁÁRR

Bronz, márvány talapzaton, 37 cm.1900 körül Jelzett: Aug. MoreauKikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

224477.. FFrraanncciiaa kkaannddaallllóóóórraa Vörösmárvány, bronz figurával díszített óratok és díszúrna pár,46 x 30 x 20 cm. Díszúrna pár: 31 cm.Arab számos, percbeosztásos számlap, felesütôs szerkezet. Francia, 1900 körül.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 306 Euro

Page 82: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

224499.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa 12 cm1900 körül.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

225500.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa Figurális ábrázolással, 10 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

225511.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa Nôi fej ábrázolással, 12 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 9 000 FtReserve price: 32 Euro

225522.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa Ló ábrázolással, 12 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

225533.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa ddoobboozzáávvaall 21 cm.Dobozán jelzett: Adler Fülöp és Fia Budapest,1900 körül.Kikiáltási ár: 11 000 FtReserve price: 40 Euro

225544.. FFiilliiggrráánn ddíísszzííttéésseess ppiippaa Fém szerelékkel, 28 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 36 Euro

225555.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa 12 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

225566.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa ddoobboozzáávvaall 13 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 36 Euro

225577.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaa ddoobboozzáávvaall 12 cm.1900 körül.Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 36 Euro

Page 83: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

8391. Ôszi Mûvészeti Aukció

224499..

226622..

225588.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaaddoobboozzáávvaall

Ló ábrázolással, 14 cm.Apró sérülésekkel, 1900 körül.Kikiáltási ár: 9 000 FtReserve price: 32 Euro

225599.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaaddoobboozzáávvaall

Zerge ábrázolással, 12 cm.Apró sérülésekkel, 1900 körül.Kikiáltási ár: 8 000 FtReserve price: 29 Euro

226600.. FFaarraaggootttt ttaajjttéékksszziippkkaaddoobboozzáávvaall

Szarvas ábrázolással, 12 cm.Apró sérülésekkel, 1900 körül.Kikiáltási ár: 9 000 FtReserve price: 32 Euro

226611.. SSSS ttiisszzttii kkaarrdd Nikkelezett fém, feketére festett, bordázottfa markolat tölgyfalevél mintájú gallérzáródással. Acél penge, fém hüvelyénekbelsô peremén jelzett: SS 96 cm.1938 körül.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 504 Euro

226622.. SStteeiiffff jjááttéékkmmaacckkóó Plüss (kopott), 13 cm. Jelzett: Steiff (gomb a fülben)Németország, 1910 körül.Kikiáltási ár: 10 000 FtReserve price: 36 Euro

Page 84: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

226633.. KKeelleettii éékksszzeerrggaarrnniittúúrraa ((kkoolliiéé ++ kkaarrlláánncc ++ ffüüllbbeevvaallóó))

21 k arany, 35,26 g. Egyik fülbevaló zárja hiányzik.Törökország(?), 20. század.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1000 Euro

226644.. TTûûzzooppááll ggyyûûrrûû 18 k arany, 31,6 g.Egyedi készítésû, rusztikus, fantáziafoglalatban egy nagy tûzopál kôvel cca. 18 ct.20. század.Kikiáltási ár: 250 000 FtReserve price: 899 Euro

226655.. GGyyéémmáánnttooss nnyyaakkkkeennddôôttûû 14 k arany, 2,6 g, 75 mm.Karmos foglalatban egy hollandi rózsacsiszolású gyémánt. cca. 0,20 ct.Bécs, 1872–1922 között használt fémjel, A hivataljel, G.M. mesterjegy.Kikiáltási ár: 14 000 FtReserve price: 50 Euro

226666.. NNyyaakkkkeennddôôttûû Arany, 4 g, 90 mm.Prága 1902–1922 között használtbehozatali jel.Kikiáltási ár: 19 000 FtReserve price: 68 Euro

226677.. KKaarrkkööttôô ffééllddrráággaakkôô éékkííttéésssseell 14 k arany, 37 g.Kaboson, vésett féldrágakô (Moldavit)tagokkal.Bécsi, 1925-tôl használt fémjellel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

226688.. FFüüggggôô zzaaffíírr ééss rruubbiinn éékkííttéésssseell 14 k arany, 9,21 g. Áttört fazonban marquise csiszolással 17 db zafír, össz. cca. 3 ct., és 16 db rubin,össz. cca. 1 ct. 1999 utáni behozatali jellel.Kikiáltási ár: 60 000 FtReserve price: 216 Euro

226699.. NNyyaakklláánncc 14 k arany, 12,58 g, 56 cm.Görögország, 20. század.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 287 Euro

227700.. GGllííddeess kkaarrkkööttôô 14 k vörös és sárga arany, 42,24 g. 1937–1966 között használt behozatalijellel.Kikiáltási ár: 287 000 FtReserve price: 1032 Euro

227711.. SSzzéélleess kkaarrppáánntt 14 k vörös, fehér és sárga arany, 41,7 g. 14 k jelzéssel.Kikiáltási ár: 260 000 FtReserve price: 935 Euro

227722.. GGllííddeess kkaarrkkööttôô 14 k vörös és sárga arany, 34,33 g. 1937–1966 között használt magyarfémjellel.Kikiáltási ár: 230 000 FtReserve price: 827 Euro

227733.. TTeevvaann MMaarrggiitt Békéscsaba, 1901 – Budapest, 1978. FFEEDDEELLEESS DDOOBBOOZZKKAAEzüstözött réz, 11 x 11 x 3 cm.Jelzett: TevanKikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro

Page 85: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

226633..

227722..

226633

226644

226655

226666

226677226688

226699

227700

227711

227722

Page 86: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

227744.. KKáámmeeaa ggyyûûrrûû 14 k arany, 5,67 g.Ovális gyûrûfejben achát kámeával.1910 körül.Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 130 Euro

227755.. GGyyûûrrûû kkoorraallllaall 14 k arany, egy nagyobb korall lencsével,4,7 g.Bécsi, 1925-tôl használt fémjellel.Kikiáltási ár: 20 000 FtReserve price: 72 Euro

227766.. KKaarrkkööttôô kkoorraallllooss ccssüünnggôôvveell 14 k arany, csüngôjén egy koralllencsével, 32,3 g.Monarchiás, prágai, 1867–1936 közötthasznált, csüngôjén bécsi, 1925-tôl használt fémjellel.Kikiáltási ár: 190 000 FtReserve price: 683 Euro

227777.. KKiittûûzzôô ggyyéémmáánnttttaall ééss zzoommáánncc éékkííttéésssseell

14 k arany, 10,9 g.Sötétkék zománc díszítéssel körülvettkosaras foglalású, hollandirózsacsiszolású gyémántok.1890 körül.Kikiáltási ár: 110 000 FtReserve price: 396 Euro

227788.. AAnnttiikk bbrroossss ttüürrkkiizzeekkkkeell ééss ggyyöönnggggyyeell

Antik arany, 6,1 g, FF mesterjegy, (feltehetôen FranciscusFrancisci, M)1850 körül.Kikiáltási ár: 36 000 FtReserve price: 130 Euro

227799.. AAnnttiikk kkoolliiéé kköözzéépprréésszzttüürrkkiizzeekkkkeell ééss ggyyöönnggggyyeell

Antik arany, 11,3 g, türkiz, rubin, gyöngyés üveg ékítéssel.1830 körül.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 270 Euro

228800.. FFüüggggôô kkoorraallll ééss rruubbiinnéékkííttéésssseell,, ttûûsszzeerreelléékkkkeell

14 k arany, 12,65 g.Középen egy nagy korall–lencse,körülötte apróbb kaboson rubin,valamint gyöngy és korallcsüngôékítéssel.Bécsi, 1872–1922 között használtfémjellel, A hivateljellel, JFmesterjeggyel.Kikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 612 Euro

228811.. BBrroossss cciittrriinn éékkííttéésssseell 14 k arany, 3 db fantázia csiszolású citrin,valamint egy apró félgyöngy ékítéssel, 2 g. 1900 körül.Kikiáltási ár: 15 000 FtReserve price: 54 Euro

228822.. KKaarrppeerreecc bbrriilliiáánnss éékkííttéésssseell 14 k arany, 14,8 g.Középen egy briliánssal, cca. 0,40 ct. 1930 körül.Kikiáltási ár: 95 000 FtReserve price: 342 Euro

228833.. NNôôii ffüüggggôôóórraa 18 k arany, vésett tok, 42 x 33 x 10 mm.Római számos, percbeosztásos,aranyozott, fém számlap.Kézifelhúzós szerkezet.Tokszám: 93978Svájc, 1900 körül.Mûködôképes.Nagymutató hiányzik.Kikiáltási ár: 44 000 FtReserve price: 158 Euro

228844.. KKaarrkkööttôô bbrriilliiáánnss ééss rruubbiinn éékkííttéésssseell

14 k arany, 25,98 g. 3 db briliánssal, össz. cca. 0,40 ct., 2 db rubinnal, össz. cca. 0,20 ct. és 20 db kisebb gyémánttal ékítve.Bécs, 1920 körül.Kikiáltási ár: 190 000 FtReserve price: 683 Euro

228855.. FFéénnyykkééppttaarrttóóss mmeeddááll 14 k arany, 3,31 g. 1900 körül.Kikiáltási ár: 22 000 FtReserve price: 79 Euro

Page 87: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

91. Ôszi Mûvészeti Aukció 87

227744 227755

227766

227777

227788

228811

228833

228822

228844 228855

227799

228800

Page 88: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

228866.. DDuuppllaaffeeddeellûû fféérrffii zzsseebbóórraa 14 k arany, brutto 84,15 g, 70 x 50 x 11 mm.Római számos, kis másodperckörösporcelán számlap, 16 köves, ankerszerkezet, kompenzációs billegôvel.Tokszám: 17201Svájci, 1893–1934 között használtfémjellel.Mûködôképes. Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 504 Euro

228877.. MMáárriiaa mmeeddááll 14 k arany keretben festett zománcmedál, 6,5 g, 4 x 2,5 cm.1900 körül.Erli nem arany, kissé kopott.Kikiáltási ár: 26 000 FtReserve price: 94 Euro

228888.. MMáárriiaa mmeeddááll 14 k arany keretben festett zománcmedál, 5 g, 3 x 2 cm.1900 körül.Apró sérüléssel.Kikiáltási ár: 19 000 FtReserve price: 68 Euro

228899.. DDuuppllaaffeeddeelleess nnôôii ffüüggggôôóórraa 14 k arany, gazdagon vésett kulacsformájú tok, bruttó 36 g, 50 x 36 x 11 mm.Római számos, kis másodpercköröszománc számlap.Kézifelhúzós 15 köves, remontoirszerkezet.Tokszám: 98342.Svájc, 1890 körül.Mûködôképes.Kikiáltási ár: 75 000 FtReserve price: 270 Euro

229900.. AAllpphhaa nnôôii éékksszzeerróórraa 14 k arany tok, valamint vörös, fehér és sárga aranyból készült, gazdagonvésett szíj, netto 14 g.16 köves, kézi felhúzós, svájcióraszerkezet, zafír korona felhúzóval.Tokon, szíjon bécsi, 1925-tôl használtfémjellel.Mûködôképes.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 468 Euro

229911.. PPrreessttiiggee nnôôii kkaarróórraa 14 k arany tok, karpánt, brutto 16,07 g. Quartz szerkezet.1999 utáni behozatali jellel.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 306 Euro

229922.. KKaarrkkööttôô bbrriilliiáánnssookkkkaall ééss zzaaffíírrrraall

14 k arany, 21,96 g.Panzerláncon rozetta fazonban középenegy kék zafírral cca. 1 ct., körülötte 12 db briliánssal, össz. cca. 1 ct.585–ös finomságjelzéssel.1940–50 körül.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

229933.. BBuutteexx éékksszzeerróórraa 14 k arany tok, karpánt, netto 24,8 g. 17 köves, kézi felhúzós szerkezet.Tokszám: 058405 4427Svájci, 1934 utáni fémjellel, valamint 1999 utáni fémjellel.Mûködik.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

229944.. OOmmeeggaa nnôôii kkaarróórraa 18 k fehérarany tok és csat, bruttó súly: 41,7 g.Római számos számlap, csat és számlap jelzett: Omega.Nem mûködik. Kikiáltási ár: 180 000 FtReserve price: 647 Euro

229955.. BBééccssii óórraalláánncc 14 k arany, 25,77 g, 50 cm. Bécsi, 1872–1922 között használtfémjellel.Kikiáltási ár: 160 000 FtReserve price: 576 Euro

Page 89: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

8991. Ôszi Mûvészeti Aukció

228866

229900 229911 229922 229933 229944

229955

228877 228888 228899

Page 90: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

229966.. KKeerreesszzttffüüggggôô ssmmaarraaggddéékkííttéésssseell

14 k fehérarany, 14,65 g.Felül egy fantázia, alul egy csepp-formájú, cca. 2,78 ct., 13,3 x 7,6 mm „fine crystal” tisztaságúsmaragddal ékítve.1999-tôl használt magyar fémjellel.Kikiáltási ár: 190 000 FtReserve price: 683 Euro

229977.. BBrriilliiáánnss ggyyûûrrûû 14 k fehérarany, 12,05 g. 6 db nagyobb, cca. 0,50 ct. és 39 db kisebb briliánssal, cca. 0,80 ct., összesen cca. 1,30 ct.Elmosódott fémjellel.Kikiáltási ár: 85 000 FtReserve price: 306 Euro

229988.. BBrriilliiáánnss kkoolliiéé 14 k fehér arany, 25,59 g. 12 db briliánssal, össz. cca. 0,30 ct.1999 utáni fémjellel.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

229999.. SSmmaarraaggdd ééss bbrriilliiáánnssffüüllbbeevvaallóóppáárr

18 k arany, 6,36 g. 24 db briliánssal, össz. cca. 0,48 ct. és 6 db smaragddal, össz. cca. 0,60 ct.1999 utáni fémjellel.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

330000.. GGyyûûrrûû cceeyylloonnii zzaaffíírrrraall 14 k fehérarany, 3,4 g.Párna csiszolású ceyloni kék zafír, cca. 3 ct., körülötte 24 db briliáns össz. cca. 0,24 ct. 1902–1936 közötti behozatali jellel.Kikiáltási ár: 280 000 FtReserve price: 1000 Euro

330011.. SSzzoolliitteerr ggyyûûrrûû 14 k fehérarany, 1,8 g.Kosaras, karmos foglalatban egy briliáns cca. 1,01 ct.1937–1966 között használt magyar fémjellel.Kikiáltási ár: 300 000 FtReserve price: 1079 Euro

330022.. BBrriilliiáánnss--ssmmaarraaggdd ggyyûûrrûû 14 k arany, 2,16 g.2 db briliáns cca. 0,40 ct. és 1 princesscsiszolású smaragd cca. 0,25 ct.,gyûrûvállon 12 db gyémánt splitterrel.1900 körül, elmosódott fj.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 504 Euro

330033.. KKaarréékk bbrriilliiáánnss ééss zzaaffíírr éékkííttéésssseell

14 k arany, 22,3 g. 112 db briliánssal, össz. cca. 5,6 ct. és 14 db marquise csiszolású zafírral, össz. cca. 2,1 ct.1966–1998 között használt behozatalijellel.Kikiáltási ár: 300 000 FtReserve price: 1079 Euro

330044.. EEmmbbeerrkkee ffüüggggôô 935–ös finomságú ezüst, 1,96 g.Feje ébenfából, szemei rubinból, kezei mozognak.1900 körül.Kikiáltási ár: 4 000 FtReserve price: 14 Euro

330055.. NNyyaakklláánncc 14 k arany, 11,42 g, 45 cm. 1999-tôl használt behozatali jellel.Kikiáltási ár: 76 000 FtReserve price: 273 Euro

330066.. ÁÁttttöörrtt ddíísszzííttéésseess ffüüggggôô 14 k sárga és fehér arany, 12,11 g. 1999 utáni behozatali jellel.Kikiáltási ár: 80 000 FtReserve price: 288 Euro

330077.. FFüüggggôô bbrriilliiáánnssookkkkaall 18 k fehér és sárga arany, 9,78 g. 5 db briliánssal, össz. cca. 0,25 ct. 1999 utáni behozatali jellel.Kikiáltási ár: 90 000 FtReserve price: 324 Euro

330088.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,9 ct.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

330099.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,65 ct.Kikiáltási ár: 120 000 FtReserve price: 432 Euro

331100.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,20 ct.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro

331111.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,22 ct.Kikiáltási ár: 24 000 FtReserve price: 86 Euro

331122.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,27 ct.Marquise csiszolás.Kikiáltási ár: 30 000 FtReserve price: 108 Euro

331133.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,30 ct.Marquise csiszolás.Kikiáltási ár: 34 000 FtReserve price: 122 Euro

331144.. FFooggllaallaattllaann bbrriilliiáánnsskkôô Cca. 0,43 ct.Marquise csiszolás.Kikiáltási ár: 34 000 FtReserve price: 122 Euro

Page 91: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

229966..

331144..

9191. Ôszi Mûvészeti Aukció

229966

229977

330022

330011330000

330033

330044

330077

330055330066

229988

229999

Page 92: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

331155.. BBééccssii sszzeelleennccee 900–as finomságú ezüst, lüszterzománcés rekeszománc díszítéssel, 23,5 g, 4 cm.Bécs, 1872–1922 közötti fémjel, LA mesterjegy.Kikiáltási ár: 35 000 FtReserve price: 126 Euro

331166.. GGrráánnáátt--ggyyöönnggyy bbrroossss Arany és aranyozott ezüst, 4,05 g.1920 körül.Arany tûjében Norn jelzéssel.Kikiáltási ár: 18 000 FtReserve price: 65 Euro

331177.. BBrriilliiáánnss ffüüllbbeevvaallóóppáárr 14 k arany, ezüsttel lemezelve, 3,5 g.1–1 nagyobb, cca. 0,90 ct. és 1–1 kisebbcca. 0,30 ct., mindösszesen cca. 1,20 ct.briliánssal.Pesti, 1902–1937 között használtfémjellel. Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

331188.. RRoozzeettttaa ffaazzoonnúú ffüüllbbeevvaallóóppáárr 14 k arany, ezüst, 3,74 g.Rozetta fazonban 1–1 igazgyönggyel,12–12 db briliánssal, össz. cca. 1 ct.1900 körül.Kikiáltási ár: 130 000 FtReserve price: 468 Euro

331199.. BBrriillll ééss zzaaffíírr ggyyûûrrûû 14 k arany, 3,1 g, Középen 1 db ovális csiszolású zafír cca. 0,75 ct., 18 db briliáns össz. cca. 1,06 ct.1966–1999 között használt magyarfémjellel.Kikiáltási ár: 170 000 FtReserve price: 612 Euro

332200.. RRoozzeettttaa ffaazzoonnúú bbrriilliiáánnssffüüllbbeevvaallóóppáárr

14 k arany, ezüst, 3,79 g.Rozetta fazonban középen egy–egynagyobb, körülötte további 9–9 dbbriliánssal, mindösszesen cca. 1 ct. 1900 körül.Újólag, 1999 utáni fémjellel ellátva.Egyik zár laza.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 504 Euro

332211.. AArraannyy ggyyûûrrûû rruubbiinnnnaall ééss bbrriilllleekkkkeell

18 k arany, 3,09 g,1 db ovális csiszolású rubin, 24 db briliáns0,01 ct. össz. cca. 0,24 ct.1838-tól használt francia fémjel.Kikiáltási ár: 70 000 FtReserve price: 252 Euro

332222.. FFiilliiggrráánn kkoocckkaa ffüüggggôô Aranyozott ezüst, 1,95 g.Filigránmunka, festett zománcdíszítéssel.1868–1872 között használt fémjellel.Kikiáltási ár: 1500 FtReserve price: 5 Euro

332233.. FFéénnyykkééppttaarrttóóss ffüüggggôô 800–as finomságú ezüst, 3,5 g.Németország, 1900 körül.Kikiáltási ár: 1500 FtReserve price: 5 Euro

332244.. MMoovvaaddoo cchhrroonnoommeettrree kkaarróórraa Aranyozott fém tok, 14 k arany milanézszövésû csat.Bruttó súly: 68 g., 27 x 36 x 9 mm, 21 cm.Arab számos, kismásodperckörösszámlap.Kézi felhúzós szerkezet.Svájc, 1930 körül.Mûködôképes.Kikiáltási ár: 140 000 FtReserve price: 504 Euro

332255.. UUllyyssssee NNaarrddiinn kkaarróórraa Acél tok, különleges lengôfülekkel, 53 x 36 x 13 mm.Arab számos számlap. Kézi felhúzósszerkezet (148)Jelzett tok, számlap, szerkezet: Ulisse NardinTokszám: 674533Svájc, 1930 körülMûködôképes, jó állapotban.Kikiáltási ár: 220 000 FtReserve price: 791 Euro

332266.. OOrrllyyss kkaarróórraa 14 k arany tok és csat, nettó súly: 50 g, 38 x 32 x 8 mm, 20,5 cm.Arab számos, kismásodperckörösszámlap.Tokszám: 102221SvájcMûködôképes.Kikiáltási ár: 150 000 FtReserve price: 540 Euro

332277.. RRoolleexx aarraannyy nnôôii kkaarróórraa Masszív 18 k arany tok és csat, rátett arany arab számos számlap, dátumkijelzôvel, centrál másodperckörrel. Automata ETA-szerkezettel.Csat, számlap, korona jelzett: Rolex.Bruttó súly: 62,4 g.Kikiáltási ár: 240 000 FtReserve price: 863 Euro

Page 93: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

331155

331188331199

332200

332211

332222

332233

332244 332255 332266

331166 331177

91. Ôszi Mûvészeti Aukció

Page 94: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

Page 95: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

9591. Ôszi Mûvészeti Aukció

Tételszám Elnevezés Telefonos licit Max. nettó vételárLot number Title or description Phone bid (Y/N) Bid price (HUF)

POL-GÁR AUKCIÓSHÁZH-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16.

Telefon: (36 1) 267 4077, -78, -79. Fax: (36 1) 483 0910

H-1053 Budapest, Kossuth Lajos utca 3.Telefon és fax: (36 1) 318 6954, 317 3013

VÉTELI MEGBÍZÁS · BIDDING SLIP

Megbízom Önöket, hogy nevemben a fenti aukcióra az alább felsorolt tárgy(ak)ra az általam limitált leütésiár(ak)on vásárlást eszközöljenek a többi licitáló által lehetôvé tett legalacsonyabb áron. A katalógusban leírt Árverési Feltételeket elfogadom.

Please bid on my behalf at the above sale for the following lot(s) mentioned below. These bids are to be executedas cheaply as is permitted by other bids. I agree to comply with the Conditions of Sale as printed in the catalogue.

Telefonos licitre vételi megbízást 60 000 HUF (250 Euro) kikiáltási ár felett fogadunk el.Phone bids are accepted with the minimum starting price of 250 Euro (60 000 HUF).

Aukció száma / Auction number: 91. Dátum / Date: 2012. október 3–4.

Elôleg · Desposit:

Fizetési határidô: 3 nap · Payment deadline: 3 days Átvevô ·Accepted by

Arrangement for payment

In order to avoid delay in clearing purchases buyers

who are unknown to us are advised to make

arrangements for payment before the sale or for

satisfactory references to be supplied.

Aláírás ·Signed:

A vételi megbízást kérjük postázza, vagy faxolja

·Please post or fax to:

POL-GÁR AukciósházH-1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16.Phone/Telefon: (+36 1) 267 4077, 267 4078Fax: (36 1) 483 0910

Please use Block Letteres

Név · Full name:

Cím ·Address:

Telefonszám · Telephone No:

E-mail:

Dátum ·Date:

Fizetés módja ·Methods of payment:

Készpénz ·Cash Átutalás ·Bank transfer

Szállítás módja ·Shipping instructions:

Érte jön ·Picking up Szállíttatja ·Shipping

PLEASE CHECK YOUR BID

Page 96: Polgár aukciósház 2013 ősz művészeti

1. A POL-GÁR Aukciósház az árverést az árvereztetôk megbízásából,

mint kereskedelmi képviselô szervezi, rendezi és vezeti, azok ügynöke-

ként tevékenykedik. A tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiál-

tásra úgy, hogy az árverést vezetô a sorra kerülô tárgy katalógusszámát,

valamint kikiáltási árát élôszóval kihirdeti, amire a venni szándékozók

kézfeltartással teszik meg ajánlatukat.

2. A tárgy vételi jogát leütéssel az az árverési vevô szerzi meg, aki a leg-

nagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett védett fest-

mény esetében az 1997. évi CXL. törvényben biztosított elôvásárlási jo-

gát valamelyik magyar múzeum érvényesíti.

3. Az Aukciósház a megbízó nevében és képviseletében, annak teljes kö-

rû meghatalmazása alapján jogosult a legmagasabb vételárat kínáló ve-

vôtôl a vételár átvételére a megbízó javára.

4. A vevô a vételárat készpénzben, vagy annak 20%-át foglalóként az ár-

verésen azonnal tartozik fizetni.

A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master) is, ez eset-

ben 3% hitelkártya-jutalék külön felszámításra kerül. Amennyiben a

teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a

helyszínen átvehetô. Az Aukciósház biztosítja annak lehetôségét, hogy az

árverési vevô a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés idôpontjától

számított 3 napon belül egyenlítse ki. Ez esetben az árverési vevô a tár-

gyat csak akkor veheti át, ha az árveréstôl számított 3 napon belül ki-

egyenlítette a teljes vételárat. A vételárba a foglaló összege – határidôben

történô teljesítés esetén – beleszámít.

Amennyiben a megadott határidôig az árverezô a tárgy átvételére nem je-

lentkezik, úgy az Aukciósház fenntartja magának azon jogot, hogy az ár-

verési vevô ajánlatát érvénytelennek tekintse, és a foglaló összegét megtart-

sa.

5. Az árverés eredményessége esetén az Aukciós Házat árverési jutalék

illeti meg. Árverési jutalék jogcímén a Vevô árverési tételenként

1 000 000 Ft-ig a leütési ár 20%-át, 1 000 000 Ft felett pedig az 1 000 000

Ft után járó árverési jutalékon túlmenôen az 1 000 000 Ft feletti összeg

18%-át fizeti meg.

A Vevô az eredeti mûalkotás esetében a Leütési ár és az árverési jutalék

után az 1999. évi LXXVI. törvény 70. §-ában meghatározott mértékû

szerzôi díjat, avagy ugyanezen törvény 100. §-ában meghatározott szer-

zôi járulékot köteles fizetni az Aukciós Ház részére. A szerzôi díj mér-

téke és a szerzôi járulék mértéke is jelenleg a vételár 5%-a. Eredeti mû-

alkotás a képzômûvészeti alkotás (pl. kép, kollázs, festmény, rajz, met-

szet, nyomat, litográfia, szobrászati alkotás), az iparmûvészeti alkotás

(pl. falikárpit, kerámia, üvegtárgy) és a fotómûvészeti alkotás, feltéve,

hogy azt maga a szerzô készítette, vagy olyan másolat, amely eredetinek

minôsül, így különösen ha korlátozott számban a szerzô maga készítet-

te, vagy az ô irányításával készült. A sorszámmal, a szerzô kézjegyével

ellátott, vagy más alkalmas módon a szerzô által megjelölt mûpéldányt

is ilyen másolatnak kell tekinteni.

6. A vevô a vételár kiegyenlítését követôen köteles gondoskodni a meg-

vett tárgy elszállításáról saját költségére és felelôsségére. Ennek elmu-

lasztása esetén az Aukciósház nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést

követô 7. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel.

7. A leütött tárgyat visszavenni és újra árverésre bocsátani tilos, kivéve,

ha a vevô személye pontosan nem állapítható meg.

8. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul,

hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálására rávegyen

és így megkárosítson. Tilos az árverési eredményt befolyásoló mindenne-

mû összebeszélés, a nyereségen való osztozkodás vagy elôny ígérgetése.

9. Felelôsségvállalás

9.1. A Leütési vételár az Árverési vevôk nyilvános vételi ajánlatai alap-

ján alakul ki, ezért az árverési tétel Leütési vételáráért az Aukciós Ház

felelôsséggel nem tartozik. Az Aukciós Ház nem vállal kötelezettséget

arra, hogy ugyanazt az árverési tételt azonos áron a késôbbiek során ár-

verésre bocsátja.

9.2. Az Árverési vevô köteles az árverést megelôzôen meggyôzôdni az

árverési tétel állapotáról és arról, hogy az összhangban áll a Katalógus-

ban foglaltakkal. Erre, illetve az értékesítésre kerülô árverési tételek sa-

játosságaira (használt jelleg, kor, stb.) tekintettel az Aukciós Ház nem

vállal felelôsséget az árverési tételek hibáiért, hiányosságaiért; az Árve-

rési vevôk az árverési tételek hibái miatt az árverést követôen kelléksza-

vatossági igényt nem érvényesíthetnek az Aukciós Házzal szemben.

9.3. Az Aukciós Ház felelôsséget vállal az árverésen értékesített mûtár-

gyak eredetisége tekintetében. A Vevô a megvásárolt mûtárgy eredetisé-

gével kapcsolatban felmerülô elsô megalapozott kétely tudomására ju-

tástól számított 30 napon belül, de legkésôbb az árverés napjától számí-

tott 3 éves jogvesztô határidôn belül – tekintettel arra is, hogy ezen idô-

tartam alatt a Vevô a mûtárgy eredetiségének vizsgálatát elvégez(tet)heti

– köteles írásban az Aukciós Házhoz fordulni, megjelölve az árverés

idôpontját és a tárgy Katalógusban feltüntetett tételszámát vagy más,

egyedi azonosításra alkalmas adatokat, valamint azokat az okokat, ame-

lyek alapján a mûtárgy eredetiségét kétségbe vonja.

Amennyiben az Aukciós Ház és a Vevô által kölcsönösen elfogadott, az

adott területen elismert két szakértô indokolt írásbeli állásfoglalásban

egybehangzóan megállapítja, hogy a mûtárgy nem eredeti, az Aukciós

Ház vállalja, hogy – az eredeti állapot helyreállítása körében – a mûtárgy

vételárát visszafizeti a Vevô részére, ha a Vevô a mûtárgy igénymentes

birtoklásának jogát biztosítja, illetve a mûtárgy tehermentes tulajdonjo-

gát az Aukciós Házra átruházza. Amennyiben a visszaszolgáltatni kí-

vánt mûtárgyon kár, sérülés, stb. mutatkozik úgy az Aukciós Ház jogo-

sult ennek általa megállapított összegét beszámítani a visszafizetendô

vételárba. Amennyiben a mûtárggyal és/vagy azt érintôen a mûtárgy

tulajdonosával, birtokosával szemben kívülálló harmadik személy bár-

mely okból igényt támaszt, az igény rendezéséig az Aukciós Ház jogo-

sult az eredeti állapot helyreállításával kapcsolatos eljárást felfüggeszte-

ni.

Az eredetiséggel és/vagy a mûtárgyat ért károsodás, értékcsökkenés mér-

tékével kapcsolatos szakértôi eljárások indokolt költségét a Vevô köteles

megelôlegezni, valamint viselni, kivéve, ha a szakértôi vélemények a

mûtárgyat hamisítványnak találják. Amennyiben a Vevô külföldi erede-

tû mûtárgy esetében külföldi szakértôt (intézetet) kíván igénybe venni,

ilyen szakértô személyérôl a felek közösen döntenek. A Vevô köteles a

külföldön és/vagy a külföldi szakértô által belföldön elvégzendô vizsgá-

lattal kapcsolatban elôre látható költségek elôlegezésére és a tárgy erede-

tiségének megállapítása esetén a viselésére is. Ugyanez a rendelkezés

irányadó a külföldi okiratok (szakvélemény) magyarországi hitelesítési

költségeinek elôlegezésére és viselésére is. A várható költségekrôl az Auk-

ciós Ház a Vevôt kötelezettségvállalás nélkül tájékoztatja. A költségek

elôlegezése és viselése a költségek fizetési pénznemében történik.

Az árverési tétel nem minôsíthetô hamisítványnak amiatt, hogy az res-

taurált.

9.4. Nem követelheti a Vevô az Aukciós Háztól, hogy a hamisnak bizo-

nyuló mûtárgyat visszavegye, amennyiben

a. az árverés idôpontjában a Katalógus leírása összhangban állt az álta-

lánosan elfogadott szakértôi véleményekkel, vagy a Katalógus feltüntet-

te a szakértôi vélemények különbözôségét,

b. a mûtárgy hamisítvány voltának megállapítására szolgáló egyetlen

módszer a Katalógus közzétételének idôpontjában nem volt általánosan

elfogadott, illetve ilyen módszer nem volt ismert, vagy a vizsgálat elvégzé-

se a mûtárgy károsodásával járt volna, illetôleg a vizsgálat költségei a mû-

tárgy Aukciós ház által becsült értékét elérték vagy meghaladták volna.

10. Amennyiben a vevô személyesen nem kíván részt venni az árveré-

sen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján helyette az Aukciósház –a megbízásnak megfelelôen – hivatalból árverezhet. A vételi megbízás-

ban meghatározott összeg 50%-a elôlegképpen lefizetendô, amirôl a

megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik

személy magasabb összegre ad megbízást, vagy az árverés résztvevôi

magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az elôleget

– a vételi megbízás elismervényének ellenében – minden levonás nélkül

visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, úgy az elôlegbôl az

árverési vételár 20%-a foglalónak tekintendô. Az Aukciósház a vételi

megbízásokért semmiféle felelôsséget nem vállal. Az árverési kataló-

gusban „védett” jelzéssel szereplô tárgyakat Magyarország területérôl ki-

vinni nem lehet.

11. A „védett” jelzésû tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok

nyilvántartásába veszik, a tulajdonosváltozás kötelezôen bejelentendô.

12. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni.

Külföldi vásárlók figyelmébe:

A kulturális javak külföldre vitelérôl a 2001. évi LXIV. törvény rendel-

kezik. A kulturális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi

Hivatal engedélyével vihetôk ki az országból.

POL-GÁR AUKCIÓSHÁZ

1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer,

POL-GÁR Auction House, acting as an agent on behalf of the vendor.

The lots called up are in the succession as in the catalogue. The

auctioneer announces the catalogue number and the starting price of the

lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their

hand.

2. The buyer offering the highest bid shall acquire the title of the lot. In

the case of items marked in the catalogue or announced on the auction

„Protected” or „Védett” all Hungarian museums have priority right to

purchase the lot at the hammer price based on the CXL law of 1997 on

the protection of national heritage.

3. The Auction House as an agent is authorised by the commissioning

party to sign the sale and the purchase agreement of the lot with the

highest bidder and receive the purchase price on behalf of and to the

benefit of the commissioning party.

4. The buyer is obliged to pay the complete purchase price or a deposit

of 20% of the hammer price in cash on the auction. Credit cards (Visa,

Master) are welcome subject to an additional 3% charge over the

complete purchase price. Should the full purchase price to be paid in one

amount during the auction, then the buyer can take the immediate

possession of the object. The Auction House allows a three day period

from the date of the auction for the payment of the balance amount

between the deposit and the full purchase price. The purchase price

inclzudes the amount of the deposit provided the deadline set for the

balance payment has been met. The buyer shall take the possession of the

lot subject to the payment of the full purchase price due to the AuctionHouse.

The Auction House reserves the right to terminate the sale and the

purchase agreement unilaterally if the full purchase price has not been

paid in full by the set deadline. In this case the deposit shall not be

refunded to the buyer.

5. A buyer’s premium will be added to your successful bid at the rate of

20% per lot on the first 1,000,000 HUF hamerprice. Over 1,000,000

HUF hamerprice the buyer must pay a comission of 20% up to the first

1,000,000 HUF and 18% thereafter. Be sure to factor in the buyer’s

premium when determining your maximum bid.

According to the Hungarian law, in the case of an original work of art

the buyer must pay an ”artists’ royalty” which is 5% of the hamerprice.

An original work of art is considered to be: a work of fine art (ex:

painting, drawing, etching, lithograph, sculpture, etc.), arts and crafts

(ex: tapestry, ceramics, glass, etc.), photography, considering that it was

done by the original artist, or any copy, which is considered to be orginal,

esspecially if it was produced in a limited number by the artist or under

his supervision. Any work of art which is numbered, signed or marked

in any other way personally by the artist is considered to be an original.

6. Immediately after the payment the buyer assumes all the responsibilities

for the lot, including any loss or damage during the transportation. If the

buyer fails to ship the item purchased, then the auctioneer has the right

to charge 5% of the hammer price as storage price per month. The storage

price is counted from the 7th day after the auction.

7. Once awarded to the highest bidder, the item may not be repurchased

and reauctioned again, unless the buyer cannot be identified. In this case

the auctioneer is entitled to reauction the item.

8. All collusion or conspiracy on behalf of any party intended to force a

third party to make an unreasonably high bid and thus inflict any loss

on the third party is strictly forbidden and punished by law.

9. Liability

9.1. The purchase price shall be the result of the public purchase bids of

Buyers in auction, and for this reason the Auction House shall not be

held liable for the sale price obtained for the auction item. The Auction

House is under no obligation to submit for auction sale the same auction

item at the same price at a later stage.

9.2 Buyer in auction must make himself/herself satisfied with the

condition of the auction item, i.e. that it is conform to the Catalogue,

before the auction sale. Considering this, and also the specific

characteristics of the auction items to be sold (second hand items, age of

the items, etc.) the Auction House waives all liability for any defects

and/or shortcomings of the auction items; Buyers in auction may not

present product warranty claims to the Auction House following the

auction sale for any defects of the auction items.

9.3 The Auction House is fully liable concerning the authenticity of the

artpieces sold during the auction sale. In case of any first substantiated

doubt learnt by Buyer with respect to a bought artpiece Buyer must

contact the Auction House in writing within 30 days, but at the latest

within a claim expiry deadline of 3 years following the day of the auction

sale, indicating the date of the auction sale and the Catalogue item

number of the item, as well as those reasons due to which buyer has

doubts concerning the authenticity of the artpiece.

If two experts recognized in the particular field and jointly accepted by

the Auction House and by Buyer jointly declare in their written

statement that the artpiece is not authentic, the Auction House

undertakes to pay back to Buyer the purchase price of the artpiece,

against a non-encumbered return of the ownership title of the artpiece.

Should there be any damage on the artpiece, the Auction House shall be

entitled to set if off in the purchase price to be reimbursed.

Buyer shall advance the costs of the expertise procedures, and these

costs shall be to his/her charge unless the experts, in their expertise,

shall qualify the item as a forgery.

An artpiece cannot be qualified as forgery just on the basis that it has

been restored.

9.4. Buyer cannot claim that the Auction House retake the artpiece that

has turned out to be a forgery, if

(a) at the date of the sale by auction the description of the Catalogue was

in accordance with generally accepted expert opinions, or if the

Catalogue made mention of the differences between expert opinions,

(b) the method used to confirm that the artpiece was a forgery was not

generally accepted at the time of the publication of the Catalogue and/or

when no such method was known, or if the analysis would have resulted

in a deterioration of the artpiece. 10. The item auctioned shall not be sold

below its started price indicated in the catalogue. The Auction House

shall not bear any liability in respect of the bid or the purchase price paid.

The Auction House may not be compelled to reoffer the same item or

market it on the hammer price at any time in the future.

10. In case the buyer does not wish to participate on the auction

personally, the Auction House may represent him in accordance with a

written purchase assignment signed by the buyer. The buyer is obliged to

deposit 50% of the amount written in the purchase assignment as a down

payment against a certificate of receipt. In case a third party issued a

purchase assignment of a higher amount for the same article or an

auction bidder offers a higher price, then the down payment shall be

returned any time after the auction without any deductions against the

original certification of receipt. If the purchase assigment succeed for

the lot, then 20% of the hammer price is considered to become deposit

from the amount of down payment. The Auction House shall not bear

any liability in respect of the bid made by the means of purchase

assignment. No item marked „Védett” („Protected”) or „No export” may

be delivered or taken outside of Hungary.

11. Owners of „Védett” („Protected”) items are registerd by museums.

The museums should be notified in the case of any change in

ownership.

12. Unsold items may be reauctioned at the end of the auction upon

verbal request to the Auction House.

To assist the sale all prospective buyers are kindly requested to use their

registered bidding paddle.

For the attention of foreign buyers:

The export of cultural goods is governed by Act LXIV 2001.

Cultural goods may only be finally exported in the possession of a

licence issued by the Directorate of Cultural Heritage.

POL-GÁR AUCTION HOUSE

Az árverés ideje alatt érvényes Euro árfolyam: 278 FtAz árfolyam változásának megfelelôen a korrekció jogát fenntartjuk.2012. szeptember 2.

ÁRVERÉSI FELTÉTELEK ·CONDITIONS OF SALE