Prezentace diplomové práce Analýza dopravní dostupnosti obcí v prostředí GIS

  • View
    35

  • Download
    0

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Prezentace diplomové práce Analýza dopravní dostupnosti obcí v prostředí GIS. Autor: Petr BALA Vedoucí: Dr.Ing. Jiří Horák. Vymezení pojmu dostupnost. Co je to dostupnost ? - PowerPoint PPT Presentation

Text of Prezentace diplomové práce Analýza dopravní dostupnosti obcí v prostředí GIS

  • Prezentace diplomov prceAnalza dopravn dostupnosti obc v prosted GISAutor: Petr BALAVedouc: Dr.Ing. Ji Hork

  • Vymezen pojmu dostupnostCo je to dostupnost ?

    - dostupnost je chpna jako urit ukazatel, kter na zklad pstupnosti danho objektu k ostatnm objektm uruje jeho postaven v rmci dan prostorov struktury [2].

    - faktor ovlivujc ekonomickou vyuitelnost sledovanho msta

  • Typy dostupnostiTopologick dostupnost a) Pm topologick dostupnost b) Nepm topologick dostupnostMetrick dostupnost a) Pm metrick dostupnost b) Reln (dopravn) dostupnostDopravn dostupnost a dopravn obslunost dopravn dostupnost-charakteristika vztahovna k IAD dopravn obslunost-charakteristika vztahovna k VHD

  • Cle projektuAnalza dopravn dostupnosti obc v okrese Nov Jin zahrnujc: - individuln automobilovou dopravu (IAD) - veejnou hromadnou dopravu (VHD) + autobusovou + eleznin Dostupnost bude eena k

    - vybranch adm (PO,P,ST) - vznamnm firmm v okrese NJ (do zamstnn)

  • Cle projektuSrovnn modelu IAD a VHD (kritria: dopravn as, dopravn vzdlenost, cena)Srovnn jednotlivch model dostupnosti (RMD, PMD, PTD) Porovnn stavu a vvoje dopr.dostupnosti (meziron hodnocen zmn dopravn dostupnosti,zlepen, zhoren, piny, dsledky)Posouzen vyuit informac o dostupnosti pro modelovn sprvnch obvod ad

  • Datov zdrojeData z D, DATIS, o.z a CHAPS spol. s r.o. - jzdn dy eleznin dopravy (D, DATIS, o.z )- jzdn dy autobusov dopravy (CHAPS spol. s r.o.) Aktuln knihovny jsou soust aplikace Jzdn dy 2000/2001 a Jzdn dy 2001/2002 (CHAPS spol. s r.o.)

    Data z VTOP Dobruka - DM 200 + vrstva silnin st + vrstva eleznin st a stanic + vrstvy obsahujc intravilny obc, hranice okres a sprvnch zem obc Dal zdroje - IR-ZSJ - S

  • Reln dopravn dostupnostDa= da,b

    Dadostupnost obce A suma pro vechna bda,bmin. cesta z A do B

    Nejlep relnou dopravn dostupnost m obec-uzel s nejmen hodnotou Da

  • Analzy - individuln doprava Rozen Network Analyst: - nalezen optimln cesty (Find Best Route) - nalezen nejbliho msta (Closest Facility) - nalezen servisnho zem (Service Area)

    K proveden analz je nutn model reprezentujc dopravn s v danm zem.Reln dopravn dostupnost

  • Nalezen optimln cesty (Optimum Routing)Obr. 1 a 2: Dialogov okno pro nalezen optimln cestyObr. 3 a 4: Dialogov okno pro zadvan kritri

  • Nalezen optimln cesty (Optimum Routing)LegendaObr. 5: Optimln cestaStavebn ad FulnekHladk ivotice

  • Km

    asov dostupnost ad prce IAD v okrese NJ

  • Km

    asov dostupnost stavebnch ad IAD v okrese NJ

  • Zhodnocen IAD

    Graf7

    7

    32

    14

    8

    0

    asov dostupnost

    zastoupen obc a mst

    Procentuln rozdlen spdovch obc a mst dle asov dostupnosti automobilovou dopravou

    List1

    BlovecPU+UP+STBlovec

    11PU+UP+STBlov3.442.730.19115.3514.360.040951.15123101Blov71212124.36

    PU+UP+STBtov8.426.470.452912.6834.030.097052.72248121Btov1013230222.03

    PU+UP+STBravantice7.156.390.447312.5233.610.095852.687526332Bravantice108212825.61

    PU+UP+STJistebnk11.4710.490.734320.5655.180.157354.413312181Jistebnk31151311061717242.18

    PU+UP+STKlimkovice12.1911.240.786822.0359.120.16864.724011181Klimkovice913431241.12

    PU+UP+STOlbramice11.398.760.613217.1746.080.13143.683715202Olbramice862524226.08

    PU+UP+STSlatina8.646.220.435412.1932.720.09332.61177121Slatina1164643220.72

    PU+UP+STTsek6.194.750.33259.3124.990.071252.00175101Tsek1094240214.99

    PU+UP+STVelk Albrechtice4.823.220.22546.3116.940.04831.354360Velk Albrechtice102210110.94

    PU+UP+STVesina17.5315.181.062629.7579.850.22776.385822281Vesina1443032351.85

    PU+UP+STZbyslavice14.3811.390.797322.3259.910.170854.784718264Zbyslavice1213734233.91

    14UPAlbrechtiky15.3411.680.817622.8961.440.17524.915815191Albrechtiky461115146.44

    UPPustjov8.766.990.489313.7036.770.104852.94477101Pustjov1061719226.77

    UPStudnka10.077.430.520114.5639.080.111453.12179110Studnka1379038913130.08

    Blov

    Btov

    Bravantice

    Jistebnk

    Klimkovice

    Olbramice

    Slatina

    Tsek

    Velk Albrechtice

    Vesina

    FulnekPU+UP+STFulnekZbyslavice

    PU+UP+STHladk ivotice9.656.740.471813.2135.450.10112.8321780Hladk ivotice7560821819229.45

    PU+UP+STKujavy7.415.960.417211.6831.350.08942.50178111Kujavy1132121220.35

    PU+UP+STVrchy6.685.60.39210.9829.460.0842.35146120Vrchy5799079217.46

    StudnkaPU+STStudnka

    PU+STAlbrechtiky7.065.440.380810.6628.610.08162.2810460Albrechtiky602830122.61

    PU+STBartoovice6.625.470.382910.7228.770.082052.306580Bartoovice84814120.77

    PU+STPustjov6.995.330.373110.4528.040.079952.249680Pustjov361417120.04

    minkmSpoteba pi 7lKK+amortizSpoteba pi 1,5lKminkmcena Kpestupyminkmcena Kpestupyminkmcena Kpestupy

    AUTOSKUTRBUSVLAKBUS-VLAK

    Frentt p.RPU+UP+STFrentt p.R

    PU+UP+STBordovice7.535.730.401111.2330.140.085952.41288121Bordovice311215118.14

    PU+UP+STLichnov7.666.210.434712.1732.660.093152.615010141Lichnov602029318.66

    PU+UP+STTich5.283.930.27517.7020.670.058951.65217121Tich50141718.67

    PU+UP+STTrojanovice4.933.30.2316.4717.360.04951.39239141Trojanovice3.36

    PU+UP+STVeovice11.978.860.620217.3746.600.13293.723513171Veovice989024913137.60

    KopivnicePU+UP+STKopivnice

    PU+UP+STtramberk4.653.10.2176.0816.310.04651.3014580tramberk3360932424210.31

    PU+UP+STZviice5.384.110.28778.0621.620.061651.739460Zviice932324215.62

    PU+UPenklava7.645.390.377310.5628.350.080852.2610460enklava18560381517122.35

    Nov JinPU+UP+STNov Jin

    PU+UP+STBernartice nad Odrou7.926.210.434712.1732.660.093152.6115780Bernartice nad Odrou19714124.66

    PU+UP+STHodslavice8.796.510.455712.7634.240.097652.7314780Hodslavice586137612128.24

    PU+UP+STHostaovice10.878.590.601316.8445.180.128853.612010110Hostaovice161091571719236.18

    PU+UPKunn8.645.760.403211.2930.300.08642.4214780Kunn1366028714124.30

    PU+UP+STMokov12.98.650.605516.9545.500.129753.63209151Mokov1279052814136.50

    PU+UP+STenov u NJ4.212.810.19675.5114.780.042151.184240enov u NJ5260552124210.78

    PU+UP+STRyb6.485.90.41311.5631.030.08852.4815780Ryb1524541323.03

    PU+UP+STStar Jin5.24.870.34099.5525.620.073052.0510680Star Jin17.62

    PU+UP+STivotice u NJ9.266.20.43412.1532.610.0932.6012680ivotice u NJ1485044324.61

    UPBartoovice15.2614.270.998927.9775.060.214055.992313140Bartoovice532524261.06

    UPKateinice15.1817.41.21834.1091.520.2617.313018221Kateinice1524944369.52

    UPMonov15.7215.791.105330.9583.060.236856.634518241Monov1816559259.06

    UPPetvald18.618.91.32337.0499.410.28357.944324281Petvald71.41

    UPPbor10.411.710.819722.9561.590.175654.921312140Pbor66332721084541347.59

    UPSedlnice11.1810.970.767921.5057.700.164554.611610110Sedlnice5727242763333346.70

    UPSkotnice11.812.870.900925.2367.700.193055.411914181Skotnice62302421615147349.70

    UPTrnvka18.1819.451.361538.12102.310.291758.173420251Trnvka77.31

    OdryPU+UP+STOdry

    PU+UP+STHemanice u Oder8.617.040.492813.8037.030.10562.962814170Hemanice u Oder271014123.03

    PU+UP+STHemnky9.227.260.508214.2338.190.10893.0515780Hemnky1389023710130.19

    PU+UP+STJakubovice nad Odrou6.024.780.33469.3725.140.07172.0110480Jakubovice nad Odrou756056610119.14

    PU+UP+STJesenk nad Odrou11.039.330.653118.2949.080.139953.925223281Jesenk nad Odrou5714131441617136.08

    PU+UP+STLubom15.6612.470.872924.4465.590.187055.242913140Lubom991317151.59

    PU+UP+STMankovice7.796.310.441712.3733.190.094652.6512680Mankovice756037610127.19

    PU+UP+STSplov12.6210.150.710519.8953.390.152254.262411140Splov951114139.39

    PU+UPSuchdol nad Odrou12.910.570.739920.7255.600.158554.442915170Suchdol nad Odrou131090301213146.60

    PU+UP+STVran6.986.160.431212.0732.400.09242.5912780Vran63812124.40

    PborPU+STPbor

    PU+STKateinice6.415.690.398311.1529.930.085352.3911680Kateinice1563640221.93

    PU+STMonov7.115.490.384310.7628.880.082352.3110680Monov301620120.88

    PU+STPetvald9.998.60.60216.8645.240.1293.612412140Petvald31.24

    PU+STSedlnice7.476.360.445212.4733.450.09542.6711680Sedlnice866361012127.45

    PU+STSkotnice3.192.570.17995.0413.520.038551.084240Skotnice43647272629.52

    PU+STTrnvka9.47.730.541115.1540.660.115953.25158110Trnvka1133237229.66

    Suchdol nad OdrouSTSuchdol nad Odrou

    STKunn7.916.050.423511.8631.820.090752.543522251Kunn42626812125.82

    tramberkSTtramberk

    STenklava4.883.550.24856.9618.670.053251.4911360enklava52631914112.67

    minkmSpoteba pi 7lKK+amortizSpoteba pi 1,5lKminkmcena Kpestupyminkmcena Kpestupyminkmcena KpestupyK

    AUTOSKUTRBUSVLAKBUS-VLAKrozdil v cene AUTO-Verejna

    nejlevnejsi je vlak

    nejlevnejsi je bus-vlak

    nejlevnejsi je bus

    List2

    BlovecPU+UP+STBlovec

    11PU+UP+STBlov3.442.732.622622.133.30407071670.7936046512112.9487.96

    PU+UP+STBtov8.426.475.535530.287.19705813170.7684085511SUM kmSUM km

    PU+UP+STBravantice7.156.394.994991.875.58558241620.8937062937

    PU+UP+STJistebnk11.4710.498.408402.079.18701272580.914559721

    PU+UP+STKlimkovice12.1911.249.309301.0210.0871343170.9220672683

    PU+UP+STOlbramice11.398.766.576566.908.538473190.769095698

    PU+UP+STSlatina8.646.224.504500.826.25194844240.7199074074

    PU+UP+STTsek6.194.754.034033.495.25627145020.7673667205

    PU+UP+STVelk Albrechtice4.823.222.852848.614.26406446830.6680497925

    PU+UP+STVesina17.5315.1810.9210915.9912.60588504060.8659440958

    PU+UP+STZbyslavice14.3811.396.906896.808.70728096030.7920723227

    14UPAlbrechtiky15.3411.688.828815.2211.577522720.7614080834