4
PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVE OPŠTE INFORMACIJE: Škola: OŠ “Mustafa Ejubović-Šejh Jujo” Razred: 5 th a (devetogodišnji plan i program) Nastavnik: Žetica Jasmina Datum: 7 t , April,2015 Predmet: English Nastavna tematska jedinica: Unit 7, places Lesson 25, Bad Luck, Bob-obrada CILJEVI I ZADACI: 1.Obrazovni – usvajanje naziva različitih mjesta u našem gradu, ulici ( post office, bookshop , petshop etc. ), uvježbavanje novog vokabulara kroz igru bingo. 2.Funkcionalni - usvojiti vještinu čitanja s razumijevanjem; 3.Odgojni – snalaženje u prostoru NASTAVNE METODE Slušanje s razumijevanjem, čitanje s razumijevanjem, usmeno izražavanje, pitanje- odgovor, dijalog, razgovor, vježbe izgovora, vježbe dopunjavanja, domaća zadaća OBLICI RADA Frontalni rad Individualni rad NASTAVNA SREDSTVA I POMAGALA Udžbenik, radni list, sveska, tabla, kreda, školski pribor, ARTIKULACIJA ČASA: Uvod (8 minuta)

Priprema Za Cas - Bad Luck, Bob! DIP IN 5

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Priprema Za Cas - Bad Luck, Bob! DIP IN 5

Citation preview

Page 1: Priprema Za Cas - Bad Luck, Bob! DIP IN 5

PRIPREMA ZA IZVOĐENJE NASTAVEOPŠTE INFORMACIJE:

Škola: OŠ “Mustafa Ejubović-Šejh Jujo” Razred: 5th a (devetogodišnji plan i program)Nastavnik: Žetica Jasmina Datum: 7t , April,2015Predmet: EnglishNastavna tematska jedinica: Unit 7, places Lesson 25, Bad Luck, Bob-obrada

CILJEVI I ZADACI:

1.Obrazovni – usvajanje naziva različitih mjesta u našem gradu, ulici ( post office, bookshop , petshop etc. ), uvježbavanje novog vokabulara kroz igru bingo.

2.Funkcionalni - usvojiti vještinu čitanja s razumijevanjem; 3.Odgojni – snalaženje u prostoru

NASTAVNE METODE

Slušanje s razumijevanjem, čitanje s razumijevanjem, usmeno izražavanje, pitanje- odgovor, dijalog, razgovor, vježbe izgovora, vježbe dopunjavanja, domaća zadaća

OBLICI RADA

Frontalni radIndividualni rad

NASTAVNA SREDSTVA I POMAGALA 

Udžbenik, radni list, sveska, tabla, kreda, školski pribor,

ARTIKULACIJA ČASA:

Uvod (8 minuta)

Nastavnik/ica pozdravlja učenike, upisuje čas u dnevnik i pita da li ima odsutnih učenika. Nastavni/ica zajedno sa učenicima provjerava domaću zadaću ukoliko su imali zadatak domaću zadaću.Nastavnik/ica uz pomoć slika u udžbeniku uvodi novi vokabular: POST OFFICE / THEATRE / SUPERMARKET / BUS STOP / NEWSAGENT'S / PETSHOP / MUSEUM / BOOKSHOPUčenici ponavljaju zajedno i samostalnoUčenici pokazuju na odgovarajuće slike.

Obrada (25 minuta)

Page 2: Priprema Za Cas - Bad Luck, Bob! DIP IN 5

Aktivnost 1.-Udžbenik, str 99, vježba 1

•Učenici gledaju sličice u udžbeniku na str 99. Nastavnik/ica govori učenicima da upisuju odgovarajući broj slike kod naziva mjesta:

5 POST OFFICE6 THEATRE2 SUPERMAKET4 BUS STOP8 NEWSAGENT'S3 PET SHOP1 MUSEUM7 BOOK SHOP

What number is…?What's number…?

• Učenici za nastavnikom/icom čitaju riječi.• Nastavnik/ica postavlja pitanja, prevodeći ukoliko učenici ne razumiju.

WHERE CAN YOUBUY DOG FOOD?BUY A STAMP?BUY A NEWSPAPER?WATCH A PLAY?BUY FOOD?WAIT FOR THE BUS?SEE OLD THINGS?BUY A BOOK?

Nastavnik/ica napiše na tabli : AT THE _________________ .

Akivnost 2 Udžbenik, str 100, vježba 4

Nastavnik/ica čita tekst, a učenici slušaju. Nakon toga učenici čitaju i ukoliko ima nepoznatih riječi nastavnik/ica piše na tabli i objašnjava ih.

Aktivnost 3

•Nastavnik / ica velikim slovima na tabli napiše : GO TO THE _______________!, te objasni učenicima da su joj potrebne neke stvari te da joj oni moraju reći gdje da ide:

I NEED SOME BOOKS ON ANIMALS. (bookshop) SOME APPLES. (supermarket) SOME DOG FOOD. (petshop) A NEWSPAPER .(newsagent's) A SPIDERMAN COMIC. (bookshop) A STAMP. (post office) A BIRTHDAY CARD. (newsagent's)

Page 3: Priprema Za Cas - Bad Luck, Bob! DIP IN 5

Aktivnost 4 Udžbenik, str 101, vježba 6

Nastavnik/ica objašnjava vježbu učenicima: Šta se nalazi u vašem gradu ili vašoj ulici? Zaokružte odgovor:

Is there a post office in your street?Is there a bus stop in your street?Is there a supermarket in your street?Are there any theatres in your town?Are there any museums in your town?Are there any bookshops in your town?

Dodatna aktivnost:

•Igra: BINGO – Nastavnik/ica izgovara 6 parafraza ,a učenici pogađaju koja su to mjesta i upisuju ih u svesku

IT’S A PLACE WHERE YOU CAN SEE OLD THINGS.(a museum) IT’S A PLACE WHERE YOU CAN WATCH A PLAY. (a theatre) IT’S A PLACE WHERE YOU CAN BUY APPLES.(a supermarket) IT’S A PLACE WHERE YOU CAN BUY A RABBIT.(a petshop) IT’S A PLACE WHERE YOU CAN BUY A STAMP.(a post pffice) IT’S A PLACE WHERE YOU CAN WAIT FOR THE BUS. (bus station)

Završetak (12 minuta)•Napisati u svesku što se sve nalazi u njihovom gradu/mjestu. Par učenika će pročitati naglas.Domaća zadaća: Radna knjiga, strana 85 i strana 86 vježbe 2,3. Nastavnik/ica objašnjava učenicima šta trebaju uraditi.

IZGLED TABLE:

Schoolwork7th April,

AT THE _________________ GO TO THE _______________