Transcript
Page 1: літ. читання 2 клас

Добропільська загальноосвітня школа-інтернат І – ІІІ ступенів Добропільської міської ради

КОНСПЕКТ УРОКУ З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ В 2 КЛАСІ

УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА «КОЛОБОК». ГЕРОЇ КАЗКИ.

ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ

Підготувала:вчитель початкових класівМ. Л. Криворучко

Page 2: літ. читання 2 клас

Тема: УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА «КОЛОБОК». ГЕРОЇ КАЗКИ. ГОЛОВНИЙ ГЕРОЙ

Мета: вчити учнів глибоко відчувати казку, елементам театралізації, визначати героїв казки та головного героя, вчитися давати характеристику героям; розвивати зв’язне мовлення, мислення, уяву, увагу; формувати навички правильного, виразного, осмисленого, швидкого читання; формувати комунікативну компетентність через розвиток мовлення учнів, самоосвітню компетентність – через самостійну роботу, інформаційну – через використання комп’ютера на уроці, компетентність продуктивної творчої діяльності – через використання творчих завдань, соціальну – через роботу в малих групах та здоров’язбережувальну компетентність; виховувати в учнів прагнення до добра, порядності, любов до рідної мови, сценічного мистецтва.

Обладнання: текст народної казки «Колобок», презентація, роздатковий матеріал для тесту, картки з завданням для роботи в групах, ілюстрації з зображенням героїв казки, іграшковий мікрофон, сценічні маски, комп’ютер.

Хід уроку

І. Етап. Організація класу

1. Створення ситуації успіху

Вчитель.

- Пролунав і стих дзвінок.

Починаємо урок.

Працюватимем старанно, щоб почути у кінці,

Що у другім нашім класі:«Діти просто молодці!»

- А для цього нам треба…- Не просто слухати, а чути.- Не просто дивитись, а бачити.- Не просто відповідати, а міркувати.- Дружно і плідно працювати.

Вчитель.

- І допоможе нам в цьому психологічний настрій на урок (слайд).

Люблю я свій розум, Увагу та пам'ять.Працює мій мозок І вчусь я старанно!

Page 3: літ. читання 2 клас

- Що візьмемо із собою на урок? (слайд)

ІІ. Етап. Перевірка домашнього завдання.

1. Бесіда.

Діти, який розділ ми почали вивчати?Де живуть казки?Про що головне завжди йдеться в казках?Чому ми ведемо мову саме про казки?

2. Виступ дітей.

Казка — вигадка, всяк знає, Але казка — дивина. В ній усе не так буває І потрібна нам вона! 

Нас вона навчає жити І поради нам дає. Все в ній вміє говорити І у казці — правда є. 

До роботи нас привчає І гостинності нас вчить. Той, хто казочки читає, Потім буде добре жить. Бо умітиме радіти І сміятись в добрий час. Вмітиме добро творити. Казка мудрим робить нас.

Дякую вам, мої помічники.

3. Робота в групах. Гра «Склади прислів’я».

Казки маленькі, а розуму в них багато.Казка вигадка, та в ній щось повчальне зрозумій.Казка вчить, як на світі жить.

ІІІ Етап. Виконання підготовчих вправ до читання.

Тож проведемо мовну розминку.

а) фонетична зарядка.

Гра «Зроби як…»

- Як сова кричить.- Як котик муркоче.

Page 4: літ. читання 2 клас

- Як собака гарчить.- Як плаче дитина.- Як сміється.- Як мама заколисує дитину.

б) чистомовки.

- Попрацюємо над чистомовкою:

- єць, - єць, - єць - подув сильний вітерець;-ає, -ає, -ає – листя облітає;го-го-го – ми збираємо його;-ас, -ас, -ас – принесемо його в клас.

в) скоромовка.

- Завершимо мовну розминку скоромовкою (слайд).

Казав казку – казочку, Приказку – приказочку Косарикам – косарям, Казкарикам – казкарям.

ІV Етап. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні ми пригадаємо одну відому українську народну казку , навчимося визначати дійових осіб  і виділяти серед них головного героя, складати характеристику героїв, спробуємо змінити кінцівку казки.

- На екрані крученик. Розкрутіть його, і ви дізнаєтесь назву і персонажа казки, до якої ми завітаємо в гості.

БОКЛОКО (слайд)

Учні.

- «Колобок».

Вчитель

- Правильно, це українська народна казка «Колобок», яку люблять усі, від маленьких діточок до стареньких дідусів і бабусь, що залюбки читають її своїм внукам і правнукам.

- Звучить музика «В гостях у казки»

V Етап. Робота над казкою.

Вчитель.

- Сьогодні я теж із задоволенням прочитаю вам цю казку.

Page 5: літ. читання 2 клас

1) Словникова робота (слайд).

Але перед читанням хочу звернути вашу увагу на деякі слова з казки,

значення яких вам може бути незрозумілим. Увага на екран.

ХижкаПризьба Засіка

Отже, хвилинка слухання. Ілюстрації на екрані допоможуть вам краще

уявити почуте.

2) Первинне сприймання казки: (Слайди 8 – 16)

а) читання уривка вчителем;

б) розповідь уривків казки учнями.

3) Тест «Як запам’ятали казку».

- Наскільки ви були уважними під час слухання казки, покаже тест.

Тест(так-ні)

1. Дід попросив бабу спекти хліба (ні).

2. Першим колобок зустрів вовка (ні).

3. При зустрічі колобок усім звірям співав пісеньку (так).

4. Останнім, кого побачив колобок, був ведмідь (ні).

5. Найхитрішою з героїв виявилася лисиця (так).

4) Повторне читання тексту методом «Буксир». (2 уривки).

5) Читання уривків ланцюжком.

6) Самостійне читання кінцівки казки.

ФІЗХВИЛИНКА

7) Бесіда за змістом.

- Яких звірів зустрів колобок?- Хто із звірів був найбільшим?- Чим вихвалявся колобок перед звірами?- Як лисичка перехитрила його?- А чому так сталося, що колобка в нашій казці з’їли? - Чи треба нам в житті бути обережними з незнайомими людьми?- Так чому вчить нас ця казка?

Page 6: літ. читання 2 клас

8) Вибіркове читання.

А тепер знайдіть у тексті і зачитайте відповіді на мої питання:- До чого дожилися дід та баба?- Для чого баба поклала колобок на вікні?- Що попросила лисиця у колобка?

9) Робота з таблицями. (Слайд 17)

Запамятайте слова, що подані у таблиці.

А тепер позначте їх у своїй таблиці.

Перевірте роботу.(Слайд 18)

10)Характеристика героїв казки. (слайди 19 - 23)

- Назвіть героїв цієї казки?- Хто головний герой? Чому?

Хитра, брехлива, підступна, спритна….Сердитий, голодний, злий…Сильний, волохатий, неповороткий…Боязкий, слабкий, несміливий…Веселий, хвальковитий, неслухняний, неввічливий, довірливий…

11)Інсценування казки.

12)Творча робота над казкою.

- Зміни кінцівку.

- Придумай новий заголовок. (варіанти: «Довірливий колобок», «Як лисиця з’їла колобка», «Колобок і звірі», «Пригоди колобка»).

Page 7: літ. читання 2 клас

- Дайте пораду колобку.

УІ. Контрольно-оцінювальний етап. Рефлексія.

- Я дякую вам за вашу допомогу та активність, за любов до української

казки.

1) Оцінювання учнів.

2) Домашнє завдання.

- Домашнє завдання я пропоную вам вибрати самим.

Найпростіше на середньому рівні завдання – виразно прочитати казку;

на достатньому рівні – переказати казку;

на високому рівні – придумайте нові пригоди колобка.

3) Підсумок уроку.

Працювали ви старанно,

Що ж почуйте у кінці:

Так, у другім вашім класі

Діти – просто… молодці! (Слайд)


Recommended