MOKHTAR BIN ISMAIL (D27889)
Rancangan Pengajaran Harian KSSR 2015
NDA DI SI MINGGU 34HARI: JumaatTARIKH :9 Oktober 2015
KELAS : Tahun 4
MASA0830-1000
MATA PELAJARANBahasa Malaysia
Tema :Tajuk : Kenali WarisanBeca
Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)Sk: 3.8 Sp:3.8.2
Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menulis sebuah penulis kreatif imiginatif tentang beca dengan ayat yang betul dan kreatif.2. Mengenal pasti idea utama dan idea sampingan yang terdapat di dalam bahan untuk membantu murid menulis.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
1.Murid melenkapkan pazel beca.
2.Murid menyanyikan lagu Abang Beca.
3.Murid membaca petikan.
4.Murid menulis sebuah karangan pendek tentang beca pada masa akan dating.
5.Murid diberi bimbingan.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.Kreativiti dan inovasi
Dialog, kad arahan
1.Video lagu, teks, lembaran kerja
Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
1.Audio
Elemen-elemen Abad ke-21
1.Kemahiran Komunikasi
2.Pembelajaran sepanjang hayat
Peta Pemikiran
1.-
Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran
1.Tahap 4 Pemerhatian
2.Tahap 4 Bertlis
Refleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN :
1.
2.
MINGGU 34HARI: JumaatTARIKH : 9 Oktober 2015
KELAS : Tahun 2
MASA1030-1130
MATA PELAJARANBahasa Malaysia
Tema :Tajuk : Keluarga HarmoniMari Berkelah
Standard Pembelajaran (Kod Sahaja)Sk: 5.3 Sp:5.3.1
Objektif Pembelajaran :Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. Menjawab 5 ayat menggunakan pola kata FN+FK berdasarkan gambar rangsangan dengan betul.2. Dapat menyanyikan lagu Lompat Si Katak Lompat secara didik hibur dengan betul.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
1.Murid bersoal jawab tentang pelajaran lalu.
2.Murid dibahgikan kepada dua kumpulan mengguanakan Kotak Bertuah Cikgu Syukur.
3.Murid diminta mencari surat cinta daripada guru.
4.Murid ditayangkan dengan klip video Lompat Si Kata Lompat.
5.Murid menyanyi berdasarkan video yang ditayangkan.
6.Di dalam kumpulan murid diminta mencari dan mengelaskan kata kerja dan kata adjektif yang terdapat di dalam lirik lagu.
7.Murid diterangkan tentang pola ayat FN+FK
8.Murid diedarkan dengan gambar rangsangan.
9.Murid diminta membina ayat berdasarkan gambar.
10Guru memberi bimbingan.
Elemen Merentas Kurikulum (EMK)
1.Kreativiti dan inovasi
Bahan Bantu Belajar (BBB)
1.Gambar rangsangan, video, LCD,Komputer,kotak bertuah
Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
1.Video,kuiz elektronik
Elemen-elemen Abad ke-21
1.Kemahiran Komunikasi
2.Pembelajaran sepanjang hayat
Peta Pemikiran
1.-
Penilaian Pengajaran Dan Pembelajaran
1.Tahap 4 - Pemerhatian
2.Tahap 4 - Bertlis
Refleksi Impak Dan Kerja Rumah
KEHADIRAN :
1.
2.
HI15