Download docx - RPH Pengurusan Tingkah Laku

Transcript
Page 1: RPH Pengurusan Tingkah Laku

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

(Masalah Pembelajaran)

Nama guru : Mohd Hilmie Bin M Ismail

Tarikh : 19.7.2013 ( Jumaat )

Mata pelajaran : Pengurusan Kehidupan (Pengurusan Tingkah laku)

Kelas : PPKI 2B

Tajuk : Kemahiran sosial

Masa : 8:10-9:10 (60 minit)

Masalah Murid : Pelbagai masalah pembelajaran

Bil. Murid : 7 orang

Kumpulan Nama Murid

Kumpulan satu Akhmal Rahimi Rosdi, Jeanette Usun Engan, Maxes

Canneson, Aishah

Kumpulan dua Christopher Bradley, Jones Sudah Ak Brain, Kavin Nc Kenna

Raja

Standard Kandungan : 2.2 Batasan hubungan

Standard Pembelajaran : 2.2.1 Mengenal Batasan antara ahli keluarga asas

i. Jantina

Objektif pembelajaran : Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran, murid

dapat :

1) Mengenal batasan antara ahli keluarga asas.( Jantina )

Tunjang utama : Keterampilan diri.

Tunjang disepadukan : Komunikasi, kemanusiaan.

Page 2: RPH Pengurusan Tingkah Laku

Nilai : Kerajinan, disiplin, kasih sayang, mendengar arahan.

EMK : Kreativiti dan inovasi,

BBM : Laptop,

Pengetahuan sedia ada : Murid kenal dengan ahli keluarga mereka.

Langkah/masa Aktiviti BBM Catatan

Set Induksi

( 5 Minit)

1. Guru mengucapkan selamat

pagi kepada murid.

2. Murid dipertontonkan dengan

satu video.

3. Murid menonton video.

4. Guru membuat perkaitan video

dengan pelajaran pada hari ini.

Laptop Nilai:

kerjasama

.

Langkah 1

( 10 Minit )

1. Guru memulakan latihan

dengan memperkenalkan

jantina menggunakan kad

imbasan.

2. Murid mengikut menyebut

dengan bimbingan daripada

guru.

3. Proses akan diulang beberapa

kali.

4. Murid menyebut semula

jantina dengan bimbingan

daripada guru.

Kad

imbasan

Nilai:

keberanian,

keyakinan

Page 3: RPH Pengurusan Tingkah Laku

Langkah 2

( 20 Minit )

1. Murid dipanggil ke hadapan

kelas secara individu.

2. Murid diminta memadankan

jantina dengan gambar yang

betul.

3. Aktiviti dilakukan sehingga

semua murid berjaya

memadankan jantina dengan

gambar yang betul

dengan/tanpa bimbingan guru.

Kad

imbasan

Nilai:

keberanian,

keyakinan

Langkah 3

( 20 Minit )

1. Murid diberikan gambar ibu

dan ayah.

2. Murid diminta melukis gambar

ibu dan ayah dengan tanpa

bimbingan guru.

3. Murid diminta menyiapkan

lukisan.

Gambar

Kertas

lukisan

Terapi :

Seni

Nilai :

Mendengar

arahan

Penutup

( 5 minit )

1. Guru merumuskan

pembelajaran.

2. Memberi pujian kepada murid.

Guru pelatih :

Guru pembimbing