10
Тема. Закріплення таблиць додавання та віднімання в межах 10. Усна і письмова нумерація чисел другого десятка Мета: вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; закріплювати навички порівняння чисел та величин; складати та розв’язувати прості задачі на додавання, віднімання, порівняння; розвивати обчислювальні навички,уміння вимірювати та креслити відрізки; розвивати уміння працювати в групах та в парах; виховувати колективізм, бажання прийти на допомогу. Хід уроку I. Організація класу Дзвоник всім нам дав наказ: — До роботи, швидше в клас! Біля парти станем чемно, Хай мине час недаремно. Будемо уважні і старанні всі, Сядемо тихенько на місця свої. Девіз уроку: Не просто слухати, а чути, Не просто дивитися, а бачити, Не просто відповідати, а міркувати, Дружно й плідно працювати. — У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий:

урок подорож з математики 1 клас

  • Upload
    -

  • View
    225

  • Download
    8

Embed Size (px)

Citation preview

Тема. Закріплення таблиць додавання та віднімання в межах 10. Усна і письмова нумерація чисел другого десятка

Мета: вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; закріплювати навички порівняння чисел та величин; складати та розв’язувати прості задачі на додавання, віднімання, порівняння;розвивати обчислювальні навички,уміння вимірювати та креслити відрізки; розвивати уміння працювати в групах та в парах; виховувати колективізм, бажання прийти на допомогу.

Хід уроку

I. Організація класуДзвоник всім нам дав наказ:— До роботи, швидше в клас!Біля парти станем чемно,Хай мине час недаремно.Будемо уважні і старанні всі,Сядемо тихенько на місця свої.

Девіз уроку:

Не просто слухати, а чути,Не просто дивитися, а бачити,Не просто відповідати, а міркувати,Дружно й плідно працювати.

— У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий: — А у вас? Намалюйте олівчиками свій настрій.(Учні «малюють» настрій. Опитування.)— Бажаю вам, щоб хороший настрій не змінився до кінця уроку. А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Учні відповідають.)— Я впевнена, що у нас усе вийде. І усі ваші сподівання збудуться...

II. Мотивація навчальної діяльності

1. Вступне слово вчителя

— Діти, ви любите подорожувати? На сьогоднішньому уроці ми вирушимо в подорож. Для того, щоб не заблукати в країні Математики я підготувала карту нашого маршруту, що допоможе нам правильно відшукати шлях.

Цю країну, любі діти,Нам на карті не зустріти,Про країну мова йдеться,Що Математикою зветься.То ж, у подорож рушаємо,Пригадаєм все, що знаємо,Щоб завжди в Країні знаньДосягали ми бажань.Тоді успіхи відмінніВсіх чекають неодмінно.

III. Контроль, корекція за закріплення знань Зупинка «Річка – каліграфічка»- Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. І ми почнемо роботу в зошитах із річечки чистоти — з хвилинки каліграфії. Гарно і охайно у зошитах напишемо один рядок знайомої нам цифри. А що це за цифра, відгадайте.До цифри цієї ти уже звик,Вона дуже схожа на сніговик.Лиш тільки зима змінить осінь,Напишемо цифру цю — .... (вісім).(Учні записують цифру у зошити )

Зупинка «Ліс Логіки»

1) Поблизу Лісу Логіки є притулилися хатинки . Жителі країни «Математика» заблукали. Давайте допоможемо повернутися їм назад до своїх домівок. (будиночки зі складом чисел)

Зупинка «Роздоріжжя Розумників» 

Далі дорогу зможемо подолати, якщо виконаємо нелегке завдання, знайдемо загублені числа.

1. Три овечки біля гречки,На лужку ще три овечки,Полічи овечок цих.Скільки разом їх усіх2.П’ять метеликів  літають,І на квіточки сідають,Прилетів ось ще одинСів на квіточку і він,Полічи швидше всіхЦих метеликів прудких.3. По дорозі їжак біг,Ніс сім яблук на пиріг,Одне впало покотилосьСкільки яблук залишилось?

Зупинка «Озеро Помилок»1+5      =7         3+4   =6      1+4   =10      5+5  =52+7      =8         4+4   =9      2+1  =4         3+1  =3

Зупинка «Фізкультхвилинка»

Гарно ви рахуєте,

Гарно ви міркуєте, 

Уважно слухаєте всі,

Бо знання потрібні всім.

Ви дуже гарно потрудились,

Тому трохи стомились.

Тепер настав час відпочинку—

Давайте зробимо фізкультхвилинку.

Руки в боки, руки вниз,

Раз-два-три, не помились

У долоні, хлоп-хлоп,

1 ногами топ-топ.

Мов годинник зробим так:

Тік-так, тік-так.

Тихо сіли на стільці.

Я скажу вам: «Молодці!». 

Зупинка «Місто Числоград» 

На нашому шляху з’явилось незвичайне місто Числоград. Як ви думаєте, хто живе у цьому містечку? Так, тут живуть числа. Деякі з них виглядають на нас, туристів з вікон, а деяких – нема вдома. Як ви думаєте, кого з жителів цього будинку немає вдома?

Зупинка «Геометрична»

Ось на дорозі нам трапилась дивна хатинка. Назвіть зі скількох геометричних фігур вона складається? Діти називають геометричні фігури, з яких утворений будиночок, і показують на математичному віялі, скільки у ньому окремо трикутників, квадратів, прямокутників.

Зупинка Художня

Ось і прийшли ми до замку Королеви Математики. Королева – правителька сувора. Свій скарб вона може віддати лише самим кмітливим та розумним, а ключ від скриньки має один казковий герой. Впізнаєте його, коли послідовно з’єднаєте всі числа.

IV. Підсумок уроку

Зупинка «Скарб» 

Ключ:1- У , 2- Ч , 3-И, 4- Т, 5- Р, 6- О, 7- З, 8-М. 9- П.1+4 =  □          8-2 = □10-3 = □ 0+1= □ 5+3= □(РОЗУМ)

1. Підбиття підсумків подорожі— Ось і завершилась наша подорож. – До якої країни ми з вами потрапили?– Що ми робили для того, щоб туди потрапити?- Давайте висловимо свої враження про нашу мандрівку. - Що вам сподобалось? Чи було цікаво? - Які виникали труднощі? Кому ми вчилися сьогодні допомагати? 

2. Рефлексія

- Покажіть за допомогою смайлика, з яким настроєм ви повернулися додому. Чому?