10
Тема. Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних дій. Мета. Ознайомити учнів з колом; вчити розрізняти коло і круг; креслити коло за допомогою циркуля; формувати уміння розв’язувати вирази і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до вивчення математики, культуру спілкування на уроці. Обладнання: мультимедійний проектор, дошка, картки, циркуль. Хід уроку І. Організація класу. Вже дзвінок нам дав сигнал; Працювати час настав. То ж і ми часу не гаймо, Працювати починаймо. Девіз нашого уроку: ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання

Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

  • Upload
    -

  • View
    109

  • Download
    7

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

Тема. Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних дій.

Мета. Ознайомити учнів з колом; вчити розрізняти коло і круг; креслити коло за допомогою циркуля; формувати уміння розв’язувати вирази і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до вивчення математики, культуру спілкування на уроці.

Обладнання: мультимедійний проектор, дошка, картки, циркуль.

Хід урокуІ. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал;Працювати час настав.То ж і ми часу не гаймо, Працювати починаймо.

Девіз нашого уроку:

ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.

1. Перевірка домашнього завдання

Page 2: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

2. Завдання для опитування:а) Табличне множення чисел 2, 3.б) Картки.

Картка – 1На одній тарілці лежало 3 яблука. Скільки яблук лежало на 6 тарілках?2 · 9 + 32 = 3 ·7 – 7 =12 : 2 + 17 = 2 · 8 – 9 =

Картка – 2Маса двох динь 12 кг. Скільки важить одна диня?3 · 6 + 16 = 2 · 6 – 5 =2 · 7 + 9 = 16 : 2 – 8 =

Картка - 3В одному кошику лежало 2 груші. Скільки груш лежало у 7 таких кошиках?14 : 2 + 15 = 3 · 7 – 10 =2 · 8 + 25 = 18 : 2 + 17 =

3. «Мозковий штурм».

4. Усні обчислення:

Page 3: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

5. Вірш:

- Який зараз місяць?- Яке сьогодні число?

Учні характеризують число: одноцифрове, двоцифрове; склад числа; сусідів.

6. Хвилинка каліграфії: 13.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Підготовча робота

Page 4: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

б) Робота з малюнками.

в) Із скількох кружечків складено снігову бабу?

2. Пояснення

а) Розгляд малюнку.

Це круг.

Лінія, яка є межею круга, називається колом. Коло креслять за допомогою циркуля.

Точка О, В якій розміщується голка циркуля – центр кола.

Відрізок ОА – радіус кола і круга.

Відрізок ВС – діаметр кола і круга.

Page 5: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

б) Інструкція побудови кола за допомогою циркуля.

1) Розвести ніжку циркуля і вістря олівця на величину заданого радіуса. Для цього голку треба встановити на нульову поділку лінійки, а вістря олівця – на поділку, числове значення якої дорівнює заданій величині радіуса.

2) Встановити голку в задану точку. Для цього правою рукою треба тримати олівець, а пальцем лівої руки спрямувати вістря голки в задану точку.

3) Коло креслять за годинниковою стрілкою, нахиливши циркуль трохи вперед у напрямку руху олівця. Починати креслити слід від нижньої точки кола.

4) Креслити коло треба однією рукою, тримаючи олівець за верхній кінець.

Page 6: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

7. Первинне закріплення.

а)

б)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

(підведіться на хвилинку, розпочнем фізкультхвилинку)

Page 7: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

V. Розвиток математичних знань

1. Розв’язування і порівняння задач

2. Самостійна робота

Page 8: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

3. Гра «Оживи фігури»

4. Цікава математика

Page 9: Коло і круг. Побудова кола за поданим радіусом. Розв’язування вправ і задач на вивчені випадки арифметичних

VІ. Домашнє завдання.

№ 539, 540 с.85

VІІ. Підсумок уроку.