14
Урок №3 Тема. 22-гі зимові Олімпійські ігри. Розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами Мета: узагальнити знання і вміння учнів виконувати всі дії над раціональними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ; сприяти розвитку логічного мислення, обчислювальних навичок, математичної мови, формувати інтерес до знань; виховувати активність, увагу, наполегливість; сприяти вихованню здорового способу життя. Тип уроку: урок узагальнення і закріплення набутих знань. Обладнання: мультимедійна презентація з завданнями, рисунки до теми. ХІД УРОКУ І. Організаційний момент. Доброго дня, діти та гості! Сьогодні у нас незвичайний урок. По-перше, на уроці присутні гості, тож давайте привітаємо їх. По-друге, ми здійснимо подорож на 22-гу зимову олімпіаду. Цю подорож нам допоможуть виконати знання з розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами.

математика 6 клас узагальнення

  • Upload
    -

  • View
    194

  • Download
    6

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: математика 6 клас  узагальнення

Урок №3Тема. 22-гі зимові Олімпійські ігри. Розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами

Мета: узагальнити знання і вміння учнів виконувати всі дії над раціональними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ; сприяти розвитку логічного мислення, обчислювальних навичок, математичної мови, формувати інтерес до знань; виховувати активність, увагу, наполегливість; сприяти вихованню здорового способу життя.

Тип уроку: урок узагальнення і закріплення набутих знань.

Обладнання: мультимедійна презентація з завданнями, рисунки до теми.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Доброго дня, діти та гості! Сьогодні у нас незвичайний урок. По-перше, на уроці присутні гості, тож давайте привітаємо їх. По-друге, ми здійснимо подорож на 22-гу зимову олімпіаду. Цю подорож нам допоможуть виконати знання з розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Отож, записуємо тему уроку і починаємо нашу подорож. А щоб цікавіше і легше було працювати, девізом нашого уроку буде вислів:

Page 2: математика 6 клас  узагальнення

«Citius, Altius, Fortius!» («Швидше, вище, сильніше!»,  французький священик Анрі Дідон.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Мозковий штурм

– Діти, хто з вас знає про походження олімпійських ігор ?

(Так, дійсно олімпійські ігри найбільші міжнародні комплексні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки. Традиція, яка існувала в Стародавній Греції, була відроджена в кінці 19 століття французом П’єром

де - Кубертеном).

– Як виконати множення раціональних чисел?

– Як виконати ділення раціональних чисел?

– Як виконати додавання раціональних чисел?

– Як виконати віднімання раціональних чисел?

ІV. Розв’язування вправ

Завдання № 1(письмово)

Page 3: математика 6 клас  узагальнення

Вирахуємо початок проведення (рік) літніх і зимових Олімпійських ігор. Літні проводяться через 4 роки з (-948)•(-2)=…року, а зимові Олімпійські ігри були засновані в (-7696) )4(-׃ =… році. (1896 і 1924)

Завдання № 2(усно)

А) Раніше зимові і літні олімпійські ігри проводилися в один рік, а з -20+2014=… року зимова олімпіада проводиться через 2 роки після літніх ігор.

Б) Через 1-(-1)=… тижні в тому ж місті проводяться параолімпійські ігри для людей-інвалідів. (1994 і 2)

Давайте з вами пригадаємо, як виконати множення, ділення, додавання та віднімання раціональних чисел

Так, правильно рухаємося далі.

Діти, хто скаже, яка емблема Олімпійських ігор?

Так , дійсно, олімпійська емблема - це 5 переплетених кілець, які розміщені в 2 ряди ( 3 – у верхньому , два – у нижньому). Кольори кілець – блакитний, чорний, червоний, жовтий, зелений. Кільця символізують союз (єдність) п’яти частин світу і всесвітній характер Олімпійських Ігор.

Page 4: математика 6 клас  узагальнення

Також до символів Олімпіади відносяться прапор, гімн, клятва, лозунг, медалі, вогонь, оливкова гілка, салют, талісмани.

І от ми на 22 зимовій Олімпіаді. Що цікаво, у 1980 році у Москві були 22 літні олімпійські ігри.

Завдання № 3

Скільки країн брало участь на зимовій олімпіаді в 2014 році?

-81-13•(-13)=… країн(88 країн)

Скільки спортсменів прийняли участь в 22 олімпійських зимових іграх ?

-5600 (2•)-4׃ =… спортсменів(2800)

Так, правильно.

Page 5: математика 6 клас  узагальнення

Церемонія Олімпіади була відкрита 7 лютого 2014 року, а закрита 23 лютого 2014 року.

Діти, які ви знаєте зимові види спорту?

Так ,дійсно, це біатлон, бобслей, ковзанярський спорт, лижний спорт, санний спорт, хокей з шайбою, всього 7 видів і 15 дисциплін.

Завдання №4( робота в парах)

а)Розташуйте числа в порядку зростання. Із літер, які відповідають цим числам, складіть назву стадіону, де відбулося відкриття і закриття 22 Олімпійських ігор:

І (-0,5)•(-2)+(-18)=

Т (-5)•(-8)-18•2=

Ш (-⅓) •(-⅔)+1=

Ф (-0,001) •2-24=

б)Скільки людей вміщує цей стадіон

(-2) •5 •10000 •(-0,1)=… ( Фішт, 40000)

Page 6: математика 6 клас  узагальнення

Так , дійсно, стадіон Фішт може прийняти 40000 вболівальників. Окрім цього, ще 9 олімпійських споруд в Сочі, які всі разом можуть прийняти одночасно :

12000+7000+12000+3000+8000+7500+ 7500+7500+8000+4000+6250=…людей (82750 місць)

Якими властивостями скористалися, щоб виконати додавання?

Так, переставна і сполучна.

Завдання № 5

Розв’яжи рівняння, знайди значення x і дізнайся, скільки олімпійських нагород було розіграно в Сочі

(x+(-2)) 32)=3(-׃ (98 нагород)

Діти, хто знає, які талісмани 22 зимових ігор?

Так, дійсно, це Білий ведмідь, Леопард і Заєць.

Page 7: математика 6 клас  узагальнення

Завдання № 6( письмове завдання)

Давайте дізнаємося прізвище української спортсменки, яка здобула першу бронзову нагороду для України на 22 Олімпійських зимових іграх.

Обчисли, використовуючи властивості додавання.

М 572-387+197+128-513

Н -298+96+379-702+521

Е 12-50+24+38-26

С -42+73-58+11+27-9

О -89+300-156-211+160

Р -0,44+0,98+0,2-0,56+0,02

К 0,25-0,58+0,75-0,4-0,32

2 -2 -3 -2 0,02 -2 -4 -0,3 4

( Семеренко)

Так, дійсно це українська біатлоністка , майстер спорту, Віта Семеренко, яка родом з Сумської області.

Другу медаль- золоту 21 лютого виграли українські біатлоністки Віта Семеренко, Олена Підгрушна, Валентина Семеренко, Юлія Джима.

Page 8: математика 6 клас  узагальнення

Наступне завдання

Завдання № 7( Мікрофон)

Знайди в рядках правильні відповіді. З літер, що їм відповідають, склади прізвище українського прапороносця на відкритті 22 Олімпійських ігор.

( Валентина Шевченко - українська лижниця з Чернігова

V.Самостійна робота

Хто запалив олімпійський вогонь в Сочі?Для того щоб про це дізнатися, потрібно із істинних висловлювань скласти прізвища спортсменів.

1 варіант

Т -2-4=-6

А -8 (-2)=-16

Р 3-(-(-4))=-1

С 3+(-8)=5

Е -17 4:(-2)=34

-12-9-3= Ш -24 М 24 Д 32-28-(-5)= П 23 Е -23 В 25-32+5= А 22 В -22 К 12-7,8-0= Ч -7,8 Л 7,8 Д 00-3,4= Р 3,4 З 0 Е -3,4-0,7-0,7= Х 0 Н -1,4 К 14-3,8(-2)= К 1,9 Г -1,9 В 19-2+34-(-6)= А 28 О 38 В -38

Page 9: математика 6 клас  узагальнення

П -2-18=-16

Т 21: (-3) 4=-28

Я -18-4=-22

Ь (-45+(-9)):6=-9

К -2,5 3=-7,5

2 варіант

Р -16-12=-28

К 0: (-2)=-2

А 8-(-4)=12

Д -4 (-13)+10=-42

М -13+18=-5

О -28:4+8=1

Н -3 8+4=-20

І (-7-14):3=-7

Н -4,8 2=-9,6

В -16-16=0 (Владислав Третьяк і Ірина Родніна- триразові олімпійські чемпіони)

До речі, естафета олімпійського вогню ≪Сочі−2014≫ є найбільш тривалою і масштабною. Естафета за участі 14 тисяч факелоносців почалася 7 жовтня 2013 року і закінчилася 7 лютого 2014 року. Факел в руках спортсменів подолав 65 тисяч кілометрів на автомобілях, поїздах, літаках, на російській трійці, в оленячій упряжці, на очах 130 мільйонів жителів. Крім того, вогонь побував на Північному полюсі, на дні озера Байкал, на вершині Ельбрус, в космосі на МКС( міжнародна космічна станція)

Page 10: математика 6 клас  узагальнення

Надіємося, що через 7 років, у 2022 році, ми станемо свідками олімпіади в Україні. А зараз давайте повернемося на Батьківщину, на урок, і підведемо підсумки нашої подорожі.

VІ. Підсумок уроку.

1. Пригадайтеі, що ми з вами дізналися цікавого і нового про олімпіаду?

2.Як виконати дії з раціональними числами?

3.Які властивості додавання застосували для розв’язання вправ?

VІІ.Домашнє завдання

Завдання №1

На олімпіаді в Сочі найбільше учасників із США-230 спортсменів, з Росії-223спортсмени. Скільки спортсменів взяли участь з України? Щоб про це дізнатися, розв’яжіть рівняння:

( x+ (-13)) : (-3)=-10.

Page 11: математика 6 клас  узагальнення

Завдання № 2

-14 -15 -13 2 -15 -15 0 -5 -15 -6 5 25

Знайдіть значення виразів, розшифруйте гасло 22 олімпіади на англійській мові і перекладіть на українську.

О -12+(-6)-(-3); U +3+(-10)-(+6)-(-7); Y 6-(+9)+(-2);

T 5-4+(-14); R -8+(-1)-(-14) ; S 24+(-2)-(-3) ;

H -4+(-8)-(-7)-9; C -5-(-15)+(-8); L 1-2+(-3)-(-4).

Page 12: математика 6 клас  узагальнення