3
Урок з історії України проведений у 9 класі ТЕМА:НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ ПІД ЧАС РЕВОЛЮЦІЇ 1848-1849 РР, В АВСТРІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ Мета: з'ясувати, як розгортався національно-визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції 1848-1849 рр. в Австрійській імперії та інших країнах Європи; дати власну оцінку подіям 1848-1849 рр. на західноукраїнських землях. Основні поняття: «Головна руська рада», «Зоря Галицька», «автономія». Обладнання: карта, таблиця, документи. Тип уроку: засвоєння нових знань. Форма уроку: урок - конференція План вивчення теми: 1. Революційні події в Західній Україні. 2. Вимоги українців в ході революції 1848 -1849рр. 3. Розмах національне - визвольного руху в Західній Україні. 4. Діяльність українських депутатів в Австрійському парламенті, 5. Завдання ГУР 6. Діяльність Лук'яна Кобилиці. 7. Робота з документом Ф.Палацького: „Я визнаю українців за самостійний народ, знаю Галичину особисто і знаю їхню літературну мову... Поважайте національне прагнення цього переслідуваного, але до самостійності покликаного народу». ХІД УРОКУ 1 Організаційна частина уроку II. Актуалізація опорних знань 1. Історичний диктант 2. Бесіда 1. Що вам вщомо про революцію 1848 —1849 рр. у країнах Європи? 2. Які держави вона охопила? 3. „Весна народів –це … 4. Наддніпрянщина в 1848-1849рр. що переживала ? ІІІ.Мотивація навчальної діяльності Національно-визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції 1848-1849рр. в Австрійській імперії передбачав відродження української державності. ІV Завдання уроку Яке значення мали події 1848-1849рр. для подальшого розвитку національно-визвольного українського руху ? V. Вивчення нового матеріалу

конспект уроку з історії україни 9 клас

  • Upload
    -

  • View
    30

  • Download
    3

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: конспект уроку  з  історії україни 9 клас

Урок з історії України проведений у 9 класі

ТЕМА:НАЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ

ЗЕМЛЯХ ПІД ЧАС РЕВОЛЮЦІЇ 1848-1849 РР, В АВСТРІЙСЬКІЙ

ІМПЕРІЇМета: з'ясувати, як розгортався національно-визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції 1848-1849 рр. в Австрійській імперії та інших країнах Європи; дати власну оцінку подіям 1848-1849 рр. на західноукраїнських землях.Основні поняття: «Головна руська рада», «Зоря Галицька», «автономія». Обладнання: карта, таблиця, документи. Тип уроку: засвоєння нових знань. Форма уроку: урок - конференція

План вивчення теми:

1. Революційні події в Західній Україні.2. Вимоги українців в ході революції 1848 -1849рр.3. Розмах національне - визвольного руху в Західній Україні.4. Діяльність українських депутатів в Австрійському парламенті,5. Завдання ГУР6. Діяльність Лук'яна Кобилиці.7. Робота з документом Ф.Палацького: „Я визнаю українців за самостійний народ, знаю Галичину особисто і знаю їхню літературну мову... Поважайте національне прагнення цього переслідуваного, але до самостійності покликаного народу».

ХІД УРОКУ1 Організаційна частина урокуII. Актуалізація опорних знань1. Історичний диктант2. Бесіда

1. Що вам вщомо про революцію 1848 —1849 рр. у країнах Європи? 2. Які держави вона охопила?3. „Весна народів –це …4. Наддніпрянщина в 1848-1849рр. що переживала ?ІІІ.Мотивація навчальної діяльності

Національно-визвольний рух на західноукраїнських землях під час революції 1848-1849рр. в Австрійській імперії передбачав відродження української державності.

ІV Завдання урокуЯке значення мали події 1848-1849рр. для подальшого розвитку національно-визвольного українського руху ? V. Вивчення нового матеріалу 1.Революційні події в Західній Україні (Повідомлення учнів)

Питання про революційні події в Галичині вивчається шляхом поєднання розповіді учнів та одночасного складання хронологічного ланцюжка історичних подій.Обговорення

Визначте, які завдання намагались розв'язати українці в ході революції.2.Чим була зумовлена актуальність саме цих завдань для українців? Відповідьобфунтуйте. 2. Вимоги українців в ході революції 1848-1849рр. (Повідомлення учня)

Page 2: конспект уроку  з  історії україни 9 клас

3. Розмах національно-визвольного руху в Західній Україні (Повідомлення учня)ОбговоренняЯкі факти свідчили про розмах визвольного руху?4. Діяльність українських депутатів в Австрійському парламенті (Повідомлення учня)Обговорення1 .Суть діяльність українських депутатів в Австрійському парламенті.2.Учні розглядають картину художника П. Вернера «Селянські депутати від Галичини вАвстрійському парламенті».5.Завдання ГУР. (Повідомлення учня)Обговорення1 .Які завдання ставила перед собою Головна руська рада?

2. Порівняйте їх із програмою Центральної ради народової.6.Діяльність Лук'яна Кобилиці. (Повідомлення учня)Обговорення1. Якою була діяльність Лук'яна Кобилиці в Австрійському парламенті та організованеним селянського повстання в 1848 —1849 рр.2. Яким було ставлення простого народу та панів до Лук'яна Кобилиці?3. Чому пам'ять про Лук'яна Кобилицю залишилися жити в народнихпіснях та переказах?

VI. Узагальнення та систематизація знаньУчні мають ознайомитися із документом і виконати завдання.

Із висловлювання чеського поета і критика Ф. Палацькрго «Я визнаю українців за самостійний народ, знаю Галичину особисто і знаю їхню літературну мову... Поважайте національне прагнення цього переслідуваного, але до самостійності покликаного народу».1. Поміркуйте, про що свідчить цей документ.2. Чому Палацький вважав, що українці Галичини покликані до самостійності?Відповідь обґрунтуйте.VII. Підбиття підсумків урокуVІІІ. Висновки.Аналіз учителем роботи учнів на уроці.Визначення результативності діяльності, виставлення оцінок учням.IX. Домашнє завдання1. Опрацювати матеріал підручника §15.2. Підготувати інформацію про „Руський Собор".