W tym roku uczniowie naszej szkoły organizowali czuwanie przy symbolach Światowych Dni Młodzieży …

Strona internetowa

Posiadamy także jakże piękną stronę internetową:

Page 20: Gimnazjum nr 2

Sukcesy i osiągnięcia

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży w Biegach Przełajowych w Lasocicach - 07.10.2014  Jaworski Jakub (IIa) - 2000m - brązowy medal - III miejsce Jaworska Agnieszka (Ia) - 1500m - VII miejsceSzymczyk Kacper (IIc) - IX miejsce

Page 21: Gimnazjum nr 2

16 październik 2014r, Olesno – wywalczyliśmy złoto

Wojewódzkie Biegi Sztafetowe 8x800m. Kaźmierczak Patryk, Jaworski Jakub, Szymczyk Kacper, Hojda Maciej, Stec Szymon, Szczepański Sebastian, Buck Dawid, Sajbot Błażej. Rezerwowymi byli: Twardosz Dominik, Michałek Kacper. Opiekun: Ewa Dyba

Page 22: Gimnazjum nr 2

Konkurs recytatorski "Poezja Jesienią", organizowany przez Głuchołaskie Centrum Kultury.

Szymon Wiktor z klasy IIa (opiekun Agnieszka Tomczyszyn - Harasymowicz) zajął III miejsce, a Nikola Dołęga z klasy I b (opiekun Iwona Koszarecka - Tabiś) zdobyła wyróżnienie.

Page 23: Gimnazjum nr 2

26 listopada 2014 Powiatowy Konkurs Poezji Francuskiej Decyzją jury Oliwia Brzozowska uczennica

klasy IB zajęła I miejsce. Julia Wilczyńska - uczennica klasy IA zajęła III miejsce.

Page 24: Gimnazjum nr 2

Konkurs o parkach krajobrazowych 4 grudnia 2014 XIV edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe

Polski”. Drużyna w składzie Karolina Gawron IIe, Julia Wąsik IIe, Oliwia Tomaszewska Ic , Jakub Zelek IId zajęła w nim III miejsce i tym samym znalazła się w gronie najlepszych 9 drużyn Opolszczyzny, które awansowały do etapu wojewódzkiego konkursu. Ponadto uczeń naszej szkoły Jakub Zelek w rywalizacji indywidualnej zajął pierwsze miejsce zdobywając  61/70 punktów.

Page 25: Gimnazjum nr 2

Legenda naszej nauczycielki o duchu kasztelanki, głuchołaskiej wieży i ocalonym dziecku wygrała konkurs na legendę o powstaniu nazwy miasta Głuchołazy i będzie drukowana w głuchołaskich i nyskich folderach.

Sukces naszej polonistki…nie tylko uczniowie je mają

Page 26: Gimnazjum nr 2

IV EDYCJA ORLIK BASKETMANIA 2014 – FINAŁ  OGÓLOPOLSKI

20 - 22 CZERWCA 2014 Łódź W rywalizacji wzięło  udział 16 województw. Drużyna dziewcząt

naszej szkoły po wygraniu eliminacji makroregionalnych zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego. W Finale wystąpiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy.

Wyniki decydujących meczów: półfinał PG 2 Głuchołazy - ZSI Skierniewice  27:31(po dogrywce) i mecz o III miejsce PG 2 Głuchołazy - Koszalin  37:17