13
Узагальнення і систематизація знань, вмінь і навичок учнів з теми «Чотирикутники» 8 клас Мета: Систематизувати і повторити знання про властивості чотирикутників; закріпити уміння і навички використання властивостей при розв’язуванні задач;продовжити вдосконалення навичок роботи у групах, показати практичну значимість геометрії Розвивати логічне мислення, творчі здібності; вміння систематизувати та узагальнювати. Виховувати самостійність, уважність, інтерес до предмету,повагу один до одного,виховувати почуття відповідальності, самоконтролю. ХІД УРОКУ І.Організаційний момент: ”Я думаю что никогда до настоящего времени мы не жили в такой геометрический период . Все вокруг - геометрия”. Ці слова належать видатному французькому архітектору ЛЕ Корбюзье, який творив на початку ХХ століття і в нас час дуже актуальні. Світ в якому ми живемо - це геометрія будинків, вулиць, гір,творіння природи та людини. Краще розуміти цей світ, його красоту і мудрість допоможе вам ця наука. (Слайд 1). Сьогодні на уроці ми з вами будемо повторювати і систематизувати знання з теми

геометрIя 8 клас

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: геометрIя 8 клас

Узагальнення і систематизація знань, вмінь і навичок учнівз теми «Чотирикутники»

8 класМета: Систематизувати і повторити знання про властивості чотирикутників; закріпити уміння і навички використання

властивостей при розв’язуванні задач;продовжити вдосконалення навичок роботи у групах, показати практичну значимість геометрії

Розвивати логічне мислення, творчі здібності; вміння систематизувати та узагальнювати.

Виховувати самостійність, уважність, інтерес до предмету,повагу один до одного,виховувати почуття відповідальності, самоконтролю.

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент:

”Я думаю что никогда до настоящего времени мы не жили

в такой геометрический период . Все вокруг - геометрия”. Ці

слова належать видатному французькому архітектору ЛЕ Корбюзье,

який творив на початку ХХ століття і в нас час дуже актуальні. Світ в

якому ми живемо - це геометрія будинків, вулиць, гір,творіння

природи та людини. Краще розуміти цей світ, його красоту і мудрість

допоможе вам ця наука. (Слайд 1).

Сьогодні на уроці ми з вами будемо повторювати і

систематизувати знання з теми «Чотирикутники», види

чотирикутників їх властивості та ознаки; вдосконалювати навички

при розв’язуванні задач; з’ясуємо, як на практиці можна застосувати

наші знання.

( Слайд 2: Мета уроку:1.Повторити і узагальнити знання про

види, властивості, ознаки чотирикутників;2.Вдосконалювати навички

розв’язування задач; 3. Застосування на практиці властивостей.)

ІІ. Активізація опорних знань.

Page 2: геометрIя 8 клас

« Будь – яка теорія важлива для практики» Ч. Колтон.

( Слайд 3 ).

1.Повторюємо теоретичний матеріал,у вас на карточках

запропоновані властивості чотирикутників: паралелограма, ромба,

прямокутника, квадрата.Кожна група захищає інтереси своєї фігури

( на партах лежать модельки чотирикутників з якими праює

група). Перевірка відбуваеться за допомогою слайда 4.

( Слайд 4)

Властивості:

1. Діагоналі взаємно перпендикулярні й ділять його кути навпіл.

2. Чотирикутник.

3. Діагоналі перетинаються і точкою перетину діляться навпіл.

4. Діагоналі рівні між собою.

5. Протилежні сторони попарно паралельні.

6. Паралелограм.

7. Протилежні сторони й кути рівні.

8. Всі кути прямі.

9. Всі сторони рівні.

10. Прямокутник.

11. Ромб.

2. Визначити вид фігури (слайд 5). Кожна группа відшукуе

свою фігуру і обгрунтовує свій вибір, застосовуючи властивості

вибраної фігури.

ІІІ. Розв’язування задач. «Вміння розв’язувати задачі- це

практичне мистецтво, подібне до плавання чи катання на лижах,

чи грі на фортепіано. Навчитися цьому можна лише постійно

тренуючись…» Д. Пойа.

( Слайд 6)

Page 3: геометрIя 8 клас

1.Сильнішим учням роздаються картки з задачами. Вони

розв’язують задачі на відкидній дошці.

1).

2). СК ВD;

3). AD=20;

Знайти СК.

AB

CD- паралелограм;

BК AC;

DN AC;

Довести, що KBND

паралелограм.

a<P на 24; в<P на 33; Р- ?

2.Інші учні працюють в своїх групах.

Задачі за готовими малюнками. Представники від кожної групи

розказують розв’язки цих задач (Слайд 7, 8, 9, 10).

Після усного розбору задач, слабкіші учні працюють з

конструктором уроку , а в цей час перевіряємо задачі , які

розв’язували сильніші учні.

ІV. Задачі практичного змісту. «Все,що вивчається, мати

багато зв’язку повинне» Я.А.Каменський.

1. Де в житті ми зустрічаємось з чотирикутниками?

ПАРАЛЕЛОГРАМ В фізиці - при вивчені сил, при знаходженні

Page 4: геометрIя 8 клас

рівнодіючої сили. В житті – це рами велосипедів, мотоциклів, де для

пружності проведена діагональ.

ПРЯМОКУТНИК Несе красоту, чіткість, стрункість. Поглянь

навколо себе: стіни, підлога, поверхня столу, зошити І багато іншого.

Спробуй побудувати дім або зробити раму для картини, не знаючи

властивостей прямокутника.

РОМБ, КВАДРАТ Використовують в мистецтві: на тканях

художники, у візерунках на килимах;плиточники укладають плитки у

вигляді ромба, квадрата; домкрат для легкових автомобілів має

форму ромба.

2. Ну а зараз ви самі спробуєте застосувати ваші знання про

властивості чотирикутників на практиці. Працюємо в групах. Кожній

групі дається завдання, яке треба розв’язати, та скласти план.

1.Як на місцевості виміряти відстань між точками А і В,

використовуючи властивості чотирикутників,якщо в точки А і В

ведуть дві паралельні дороги? Скласти план розв’язування задачі.

2.На уроці праці хлопчики виготовляли посилкові ящики. Як з

найменшою витратою часу перевірити правильність виготовлених

заготовок, які повинні мати форми прямокутника і квадрата? Скласти

план.

3.Заготовлені рійки однакової ширини у вигляді прямокутника.

Як не користуючись транспортиром, обрізати кінці рійок під кутом

45о, щоб з них можна було скласти рамку.

Скласти план Після розв’язання кожна група розповідає

розв’язання своєї задачі.

V. Підсумки

Усне Розв’язування

задач

Практичні Підсумок

Page 5: геометрIя 8 клас

опитування задачи

Картка оцінювання

Слайди.

Page 6: геометрIя 8 клас
Page 7: геометрIя 8 клас
Page 8: геометрIя 8 клас
Page 9: геометрIя 8 клас
Page 10: геометрIя 8 клас