9
Тема: Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже. «Сорочаче гніздо» (англійська народна казка) Мета: продовжити ознайомлення учнів із казками народів Європи; ознайомити з англійською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити стежити за логікою описування подій; формувати вміння визначати головну думку та пояснювати її; виховувати наполегливість у навчанні. Хід уроку I. Організаційний момент II. Мовленнєва розминка 1. Артикуляційна гімнастика 2. Робота над чистомовкою

документ Microsoft word (12)

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: документ Microsoft word (12)

Тема: Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже. «Сорочаче гніздо» (англійська народна казка)Мета: продовжити ознайомлення учнів із казками народів Європи; ознайомити з англійською народною казкою; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити стежити за логікою описування подій; формувати вміння визначати головну думку та пояснювати її; виховувати наполегливість у навчанні.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Мовленнєва розминка

 1. Артикуляційна гімнастика

2. Робота над чистомовкою

3. Робота над скоромовкою

Page 2: документ Microsoft word (12)

 4. Гра « Склади слово»

IV. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ознайомимося з англійською народною казкою.

V.Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

Опрацювання англійської народної казки «Сорочаче гніздо»

 1 Читання казки вчителем

— Чи сподобалася вам казка?

Page 3: документ Microsoft word (12)

— Які птахи зустрічаються у цій казці ?

 2 Словникова робота

1) Гра «Блискавка».

На дошці — малюнки сороки, дрозда, сови, горобця, шпака, горлиці.

Учитель на картках-блискавках демонструє написані слова: дрізд, сова, горобець, шпак, сорока, горлиця.

Діти читають, прикріплюють слово під малюнком птаха.

2) Тлумачення малозрозумілих слів.

3) Контроль швидкості читання (30 с).

4) Фізкультхвилинка

 5) Повторне читання казки учнями мовчки .

Page 4: документ Microsoft word (12)

- В якій послідовності птахи залишали сороку?

6) Робота в парах.

- . Розмістіть птахів у тому порядку, у якому вони відлітали.

 7 Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

— Чому птахи попросили навчити їх ліпити гніздо?

— Чи вдалося сороці навчити їх ліпити гніздо так само майстерно, як вона?

— Прочитайте опис гнізда дрозда. Із чим його порівнюють?

— Яке гніздо у сови? у горобця? у шпака?

— Прочитайте зачин казки. Які інші зачини казок вам відомі?

— Хто залишився останнім учнем сороки?

— Чому горлиці не вдалося досягти майстерності сороки?

— Як робила гніздо сорока?

— Що заприсяглася сорока?

 8 Гра «Хто уважніший?»

1) Хто це сказав?

Тягни три трісочки, тягни три-и. (Горлиця)

 • Так он як воно робиться. (Дрізд)

 • Я вже знаю, як його робити. (Сова)

Page 5: документ Microsoft word (12)

 • І я так зумію. (Горобець)

2) Чиє гніздо?

 Гніздо на зразок млинця (Дрізд )

 Гнізда із хворостинок, зроблені абияк (Горобець)

 М’якенько вистелені гнізда (Шпака)

Page 6: документ Microsoft word (12)

 7 Гра «Диктор телебачення»

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.

Page 7: документ Microsoft word (12)

VI. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон»

— Чого вчить казка? Що засуджує?

— Прочитайте прислів’я. Яке з них передає основну думку казки?

(Добре того навчити, хто хоче вчитися.)

VII. Домашнє завдання

— Навчитися читати казку в особах.

Page 8: документ Microsoft word (12)