View
217
Download
0
Category
Preview:
Citation preview
7/21/2019 priprem 9.doc
http://slidepdf.com/reader/full/priprem-9doc 1/3
Žao mi je,pogriješio sam
Razred: V
Nastavna jedinica: Žao mi je,pogriješio sam
Tip sata: Obrada novog gradiva
Oblik rada: individualni, grupni, frontalni
Nastavne metode: Metoda usmenog izlaganja, metoda demonstracije, metoda rada na tekstu
Nastavna sredstva: Udžbenik vjeronauke za peti razred, nastavni listići, birka !adisa iz rijadu"
s"sali!ina, crteži#
Ciljevi i zadaci nastvanog sata
Duhovni
$azvijati svijest kod u%enika o zna%aju uo%avanja vlastiti! grešaka i razbijanje svijesti o sebi kaonepogrešivom biću# $azviti misao da je ljudski griješiti, ali da grešku treba priznati i tražiti oprost
od onoga kome je na%injena nepravda#
Obrazovni
Usvajanje novi! saznanja, %injenica# Upoznavanje sa elementima iz islamskog bontona& traženje
!alala 'oprosta( za u%injenu grešku, pokajanje, iskupljivanje#
Odgojni
)zgraditi ili usmjeriti u%enike na izgra*ivanje ispravnog odnosa prema drugima, formiranje i
razvoj socijalno + moralni!, kulturni! i emocionalni! uvjerenja, navika i pogleda# U%enici treba
da poboljšaju svoj odnos prema drugima, da uvide svoje vrline i ma!ane#
Funkcionalni
ormirati stav kod u%enika da je islamski na%in života na%in za rješenje mnogi! - nerješivi!.
problema##
Tok nastavnog sata
Uvodni dio
Uvodni dio sata po%et ćemo razgovorom o griješenju# /ostoji li %ovjek koji nikada nije pogriješio0
/rema kome %ovjek može pogriješiti0 1akva je razlika izme*u namjernog i nenamjernog
griješenja0 ' Odgovori(
7/21/2019 priprem 9.doc
http://slidepdf.com/reader/full/priprem-9doc 2/3
7/21/2019 priprem 9.doc
http://slidepdf.com/reader/full/priprem-9doc 3/3
Uzet ću veliki papir, oka%it ga na zid i u vr!u napisati .6kriveno blago8# atim ću zamoliti
u%enike da svako kaže po jednu pozitivnu osobinukoju drugi rijetko primjećuju# 7ko se neko ne
može sjetiti takve osobine, neka kaže bilo koju dvoju pozitivnu osobinu# 9a ću sve to bilježiti na
ovome papiru# /ošto se ispišu sve osobine, skrenut ću pažnju da ljudi nisu skloni svoje pozitivne
osobine isticati, a da %ak i kada pogriješe nešto, te osobine i dalje budu kod nji!i da upravo
rije%ima& . Žao mi je, pogriješio sam8, ukazuju na sve svoje kvalitete#
"ada!a
2apiši pri%u od ponu*eni! slika u udžbeniku:
Recommended