3
7/21/2019 priprem 9.doc http://slidepdf.com/reader/full/priprem-9doc 1/3 Žao mi je,pogriješio sam Razred: V Nastavna jedinica: Žao mi je,pogriješio sam Tip sata: Obrada novog gradiva Oblik rada: individualni, grupni, frontalni Nastavne metode: Metoda usmenog izlaganja, metoda demonstracije, metoda rada na tekstu Nastavna sredstva: Udžbenik vjeronauke za peti razred, nastavni listići, birka !adisa iz rijadu" s"sali!ina, crteži# Ciljevi i zadaci nastvanog sata  Duhovni $azvijati svijest kod u%enika o zna%aju uo%avanja vlastiti! grešaka i razbijanje svijesti o sebi kao nepogrešivom biću# $azviti misao da je ljudski griješiti, ali da grešku treba priznati i tražiti oprost od onoga kome je na%injena nepravda# Obrazovni Usvajanje novi! saznanja, %injenica# Upoznavanje sa elementima iz islamskog bontona& traženje !alala 'oprosta( za u%injenu grešku, pokajanje, iskupljivanje# Odgojni )zgraditi ili usmjeriti u%enike na izgra*ivanje ispravnog odnosa prema drugima, formiranje i razvoj socijalno + moralni!, kulturni! i emocionalni! uvjerenja, navika i pogleda# U%enici treba da poboljšaju svoj odnos prema drugima, da uvide svoje vrline i ma!ane# Funkcionalni ormirati stav kod u%enika da je islamski na%in života na%in za rješenje mnogi! - nerješivi!.  problema## Tok nastavnog sata Uvodni dio Uvodni dio sata po%et ćemo razgovorom o griješenju# /ostoji li %ovjek koji nikada nije pogriješio0 /rema kome %ovjek može pogriješiti0 1akva je razlika izme*u namjernog i nenamjernog griješenja0 ' Odgovori(

priprem 9.doc

  • Upload
    ramiz

  • View
    217

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: priprem 9.doc

7/21/2019 priprem 9.doc

http://slidepdf.com/reader/full/priprem-9doc 1/3

Žao mi je,pogriješio sam

Razred: V

Nastavna jedinica: Žao mi je,pogriješio sam

Tip sata: Obrada novog gradiva

Oblik rada: individualni, grupni, frontalni

Nastavne metode: Metoda usmenog izlaganja, metoda demonstracije, metoda rada na tekstu

Nastavna sredstva: Udžbenik vjeronauke za peti razred, nastavni listići, birka !adisa iz rijadu"

s"sali!ina, crteži#

Ciljevi i zadaci nastvanog sata

 Duhovni 

$azvijati svijest kod u%enika o zna%aju uo%avanja vlastiti! grešaka i razbijanje svijesti o sebi kaonepogrešivom biću# $azviti misao da je ljudski griješiti, ali da grešku treba priznati i tražiti oprost

od onoga kome je na%injena nepravda#

Obrazovni 

Usvajanje novi! saznanja, %injenica# Upoznavanje sa elementima iz islamskog bontona& traženje

!alala 'oprosta( za u%injenu grešku, pokajanje, iskupljivanje#

Odgojni

)zgraditi ili usmjeriti u%enike na izgra*ivanje ispravnog odnosa prema drugima, formiranje i

razvoj socijalno + moralni!, kulturni! i emocionalni! uvjerenja, navika i pogleda# U%enici treba

da poboljšaju svoj odnos prema drugima, da uvide svoje vrline i ma!ane#

Funkcionalni

ormirati stav kod u%enika da je islamski na%in života na%in za rješenje mnogi! - nerješivi!.

 problema##

Tok nastavnog sata

Uvodni dio

Uvodni dio sata po%et ćemo razgovorom o griješenju# /ostoji li %ovjek koji nikada nije pogriješio0

/rema kome %ovjek može pogriješiti0 1akva je razlika izme*u namjernog i nenamjernog

griješenja0 ' Odgovori(

Page 2: priprem 9.doc

7/21/2019 priprem 9.doc

http://slidepdf.com/reader/full/priprem-9doc 2/3

Page 3: priprem 9.doc

7/21/2019 priprem 9.doc

http://slidepdf.com/reader/full/priprem-9doc 3/3

Uzet ću veliki papir, oka%it ga na zid i u vr!u napisati .6kriveno blago8# atim ću zamoliti

u%enike da svako kaže po jednu pozitivnu osobinukoju drugi rijetko primjećuju# 7ko se neko ne

može sjetiti takve osobine, neka kaže bilo koju dvoju pozitivnu osobinu# 9a ću sve to bilježiti na

ovome papiru# /ošto se ispišu sve osobine, skrenut ću pažnju da ljudi nisu skloni svoje pozitivne

osobine isticati, a da %ak i kada pogriješe nešto, te osobine i dalje budu kod nji!i da upravo

rije%ima& . Žao mi je, pogriješio sam8, ukazuju na sve svoje kvalitete#

"ada!a

 2apiši pri%u od ponu*eni! slika u udžbeniku: