20
Підготувала кер. гуртка Букієвська Н. Л. Заняття на тему: « Згинання і складання паперу. Виготовлення ялинки оригамі» Немирівський БДЮТ гурток “Оригамі” на базі Сокілецької ЗОШ І- ІІІ ст.

методолзробка.букієвська і.виготовлення ялинки

Embed Size (px)

Citation preview

Підготувала

кер. гуртка Букієвська Н. Л.

Заняття на тему:

« Згинання і складання

паперу.Виготовлення ялинки

оригамі»

Немирівський БДЮТ

гурток “Оригамі”

на базі Сокілецької ЗОШ І- ІІІ ст.

Мета: - навчити дітей виготовляти декоративну ялинку;

•Поглибити знання учнів про новорічні традиції, історію •Виникнення традиції прикрашати ялинку;•Збагачувати словниковий запас вихованців;•Розвивати образне мислення, уявлення дітей;•Виховувати повагу до традицій українського народу, •відчуття прекрасного.

Обладнання: папір, ножиці, клей.

Тип заняття: комбіноване.

Структура заняття:І. Вступна частина.1. Організаційний момент.2. Повідомлення теми і мети.ІІ. Основна частина.1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності“Мозковий штурм”2. Вивчення нового матеріалу3. Практична робота.3.1.Розгляд зразка готового виробу.3.2.Технологія виготовлення виробу.3.3. ТБ.3.4. Самостійна робота.3.5.Фізкульт хвилинка.3.6. Оформлення готового виробу.ІІІ. Заключна частина.1.Підсумок.2. Виставка робіт.3.Прибирання робочих місць.

Організаційний момент-Продзвенів уже дзвінок,Починається урок.Він зимовий та цікавий,Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчямдо гостей,Усміхнімося і промовим : “Добрий день!”

Повідомлення теми і мети заняття.— У нас сьогодні незвичайний урок. Мибудемо готуватися до свята якого знетерпінням чекають і дорослі, і малі –Нового року. Ми виготовимо головнийатрибут цього свята – ялинку.

•Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності.

На дошці розвішані малюнки (зимовий пейзаж, святкування Нового року, ялинкові прикраси).

•Мозковий штурм (діти , які асоціації викликають у вас слова «Новий рік»?)

•Вивчення нового матеріалу.

- Діти , я чи знаєте ви історіюНоворічної ялинки?

-Згідно з найпопулярнішою з них, одного разу ватажок німецької Реформації Мартін Лютер у ясний і морозний святвечір ішов додому через ліс. Раптом він звернув увагуна ялинку, крізь лапи якої красиво просвічували зірки.

Це справило на Лютера такевелике враження, що вдома вінпоставив ялинку для своєї сім'ї іприкріпив до її гілочок свічки. Вогники свічок нагадували йомузірки на небі. ……………………………….

-Діти подивіться хто стоїть на порозі.(Заходить дівчинка у костюмі ялинки)•ЯЛИНКА

Хто це у вікно стукоче,увійти до хати хоче?От так гостя!Вся в сніжинкахзавітала в дім ялинка.Усміхається зелена,простяга гілки до мене.І запахло на всю хатулісом, хвоєю і святом!

- Діти , давайте і ми порадуємо ялинку та заспіваємо ій пісню :У лісі, в лісі темному,Де ходить хитрий лис,Росла собі ялинонька

І зайчик з нею ріс.

Ой, снігу, снігу білогоНасипала зима!Прибіг сховатись заїнько,Ялиноньки — нема.

Ішов тим лісом Дід Мороз,Червоний в нього ніс.Він зайчика-стрибайчика

У торбі нам приніс.

Маленький сірий заїнько,Іди, іди до нас!Дивись, твоя ялинонька

Горить на весь палац!

Практична робота

-Дітки, а з чого можна виготовити ялинку? -( презентація ялинок із різних матеріалів : серветок, модулів, пластикових пляшок)

Презентація ялинок

3.1. Демонстрація зразка готового виробу- Ми сьогодні навчимось робити ялинку – оригамі.

•Технологія виготовлення виробу (на дошці схеми)

- Перед тим , як брати до рук ножиці

давайте нагадаємо правила безпеки:

•Тримайте ножиці так, щоб вузьке лезо було внизу;

•Леза ножиць не розводьте дуже широко;

•Розрізайте папір у напрямку від себе;

•Передавайте ножиці кільцями вперед.

3.4.Самостійна робота.

(Учитель допомагає індивідуально, виправляє деякі помилки.)

3.5.Фізкультхвилинка

У володарки зими Трішечки замерзли ми.

Грудень каже : «Пострибай!»Січень просить: «Присідай!»Встали-сіли, встали –сіли,Розігріли наше тіло.Лютий місяць нагадав:

Час нам братися до справ.

Сіли , дітки. Всі гарненько.

Спинки держимо рівненько.

Плесніть , діти, кілька раз.За роботу , все гаразд!

- Подивіться, які в нас гарні ялинки , а тепер давайте прикрасимо їх бісером , бантиками та дощиком.

ІІІ. Заключна частина заняття.1. Підсумок заняття— Чого навчилися на занятті?— Які традиції прикрашання ялинки у різних

країнах?— Яка ялинка вам подобається найбільше?

Дякуємо всім за роботу!

3. Прибирання робочих місць.

До побачення!!!