20
Методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Перукар» тема : “Поділ волосся на зони”. 2009р. Підготувала майстер в/н: Павляшик Л.І. УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ КОВЕЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

Поділ волосся на зони

  • Upload
    yuri-dz

  • View
    281

  • Download
    9

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Методична розробка уроку виробничого навчання з професії «Перукар»

Citation preview

Методична розробкауроку виробничого навчання

з професії «Перукар»тема : “Поділ волосся на зони”.

2009р.

Підготувала майстер в/н: Павляшик Л.І.

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИВОЛИНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇКОВЕЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

Л.І.Павляшик . Методична розробка урокувиробничого навчання з професії «Перукар».

Розроблена за інноваційними технологіями:

урок-презентація з теми:«Поділ волосся на

зони».

Розрахована на майстрів в/н професії

«Перукар», учнів ПТНЗ цієї професії.

Розглянуто на засіданніметодичної комісіїПротокол №___від «__ »________2009 р.Голова методичної комісії: _______Маринчук Л.В.

ВступВступ

Усі люди беруть участь устворенні історії, отож кожен знас, хоча б мізерною часткою,

зобов’язаний сприяти її красі і недавати їй бути надто

непривабливою.Фрідріх Гегель

Професія перукаря вбирає в себе все

багатство зовнішньої і внутрішньої

життєдіяльності : пізнання, спілкування і

працю.

Перукар – це той же стиліст, психолог,

людина, яка не тільки вправно виконує свою

роботу, але й дарує людям радість. Отже, для

того, щоб професія, яку ми обираємо, приносила

нам захоплення, радість та впевненість у своїх

силах і вміннях, потрібно обирати її за

покликанням і здібностями.

ТЕМА ПРОГРАМИ : Стрижка волосся.ТЕМА УРОКУ : «Поділ волосся на зони».

МЕТА:-навчальна : формування і закріплення

професійних вмінь та навичок;

-розвиваюча : навчити учнів застосовувати

теоретичні знання і практичні вміння при виконанні

перукарських послуг;

-виховна : формувати професійні якості

особистості, виховувати любов до прекрасного,

вміння творити красу;

ТИП УРОКУ: урок вдосконалення вмінь та

формування навичок.

ДИДАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: інструкційно-

технологічні карти;схеми стрижок..

МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ : інструменти та пристосування;косметичні

матеріали;перукарська білизна.

ХІД УРОКУI.Організаційна частина.Перевірка : - присутності учнів на уроці (доповідь

старости);

-готовність до уроку(спец.одяг).

Мотивація теми уроку(повідомлення майстра

виробничого навчання про необхідність вивчення даної

теми уроку).

II.Вступний іструктаж.Сьогодні на уроці ми поглибимо знання з теми:”Зони

волосяного покрову” вивчивши цю тему ми вільно

зможемо орієнтуватися при виконанні стрижок різного

рівня складності.

Що таке стрижка?

Фасони стрижок?

Що потрібно врахувати перед початком стрижки?

ТБ при виконанні стрижки.

Тому перш ніж приступити до виконання будь-якої

стрижки, ми повинні розділити волосяний покрив на зони

для якісного виконання стрижки.

Важливою характеристикою волосяного покриву голови

є крайова лінія росту волосся. Лінія росту волосся у

кожної людини індивідуальна.

• високий ріст волосся-з відкритим, високим

лобом, практично відсутнім волоссям на

скронях, високою лінією на шиї;

• середній ріст-нормальний щодо пропорцій

обличчя;

• низький ріст-з невисоким лобом, низькою

лінією на скронях і на шиї.

КРАЙОВА ЛІНІЯ РОСТУ ВОЛОССЯ

Вертикальний проділ. Центральний

вертикальний проділ поділяє на праву і

ліву частини волосяного покриву від

центру лоба до крайової лінії росту

волосся.

Горизонтальний проділ.Горизонтальний проділ проходить від

вуха до вуха через потиличні виступи і

відділяє тімяну зону від потиличної.

Лобно-тім'яна зона. Лобно-тім'яна

зона утворює «Підково» подібний

проділ. До «П» подібного проділу

входять тім'яна зона і зона маківки.

«Т»-подібний проділ. Утворює «Т»-

подібний проділ і вертикальний проділ від

центру маківки посередині задньопотиличної

зони до крайової лінії потилиці.

Задньопотилична зона. Задньопотилична

зона розподіляється горизонтальними проділами

на верхньопотиличну; середньопотиличну і

нижньопотиличну зони.

Задньопотилична зона. В свою чергу

задньопотилична зона розділяється

вертикальними проділами на центрально-

потиличну і дві бічні зони.

Фронтальна зона. Фронтальна зона ділиться

двома вертикальними проділами на тім'яну та дві

скроневі зони.

Нестандартні проділи. Окремі стрижки

потребують нестандартного розподілу волосся

на вертикальні або діагональні зони паралельними

рядами навкруг голови, виконання зигзагоподібних,

трикутних проділів.

Нестандартні проділи.

Отже повторимо основні зониволосяного покриву голови.

III . Поточний інструктаж тасамостійне виконання учнямизавдання.

Майстер виробничого навчання вході уроку здійснює цільові обходиробочих місць з метою:

� контролю правильної організаціїучнями робочих місць;

� контролю технологічноїпослідовності виконання завданняна первинному етапі;

� перевірки виконання учнями ТБпраці та санітарних вимог;

� перевірки додержання учнямиконтролю якості;

� виявлення рівня самоконтролю тавзаємоконтролю учнів;

Домашне завдання

Вивчити поділволосяного покривуна зони. Навчитисярозділяти проділипри виконанністрижок.

Використана література:� 1. Ветров А. Парикмахер - стилист. — Ростов-на-

Дону: Феникс, 2003.� 2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы

моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.

� 3.Гутиря Л.Г Сучасна перукарська справа: підручник.- Х.: Фоліо, 1997р. – 464 стор.

� 4.Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. «cosmetical&professional»). — СПб.: Весь, 2002. —256 с.

� 5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. —М.: Высшая школа, 1987.

� 6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. — М.: Стройиздат, 1991.

� 7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудованиепарикмахерских работ. — М.: Академия, 2002.

� 8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. — М.: Эксмапресс, 2002.

� 9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технологияпарикмахерских услуг. — Ростов-на-Дону: Март, 2002.

� 10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. — К.: Будівельник, 1982.

� 11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. —256 с.