15
Міністерство освіти і науки України Комунальний заклад « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради Полтавської області » Перший урок 2016 - 2017 навчального року: « Це - наше і це – твоє » Роботу виконала Сизонова Олена Олександрівна вчитель початкових класів Комунального закладу « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради

Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

  • Upload
    others

  • View
    2

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Міністерство освіти і науки УкраїниКомунальний заклад

« Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27Полтавської міської ради Полтавської області »

Перший урок

2016 - 2017 навчального року:

« Це - наше і це – твоє »

Роботу виконала Сизонова Олена Олександрівна вчитель початкових класів Комунального закладу « Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 27 Полтавської міської ради Полтавської області », спеціаліст першої кваліфікаційної категорії

Page 2: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Клас: 2 - ВДата проведення: 01.09. 2016 рокуКласний керівник: Сизонова О.О.

Тема уроку: « Це - наше і це – твоє»Мета уроку: Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну. Формувати національну свідомість школярів, почуття гордості за країну; здатність дітей пізнавати себе як члена сім’ї, шкільної родини, жителя міста. Розвивати пізнавальні інтереси учнів. Виховувати любов до рідного краю, повагу до його істо- ричного минулого і сучасного; шанобливе ставлення до державних та народних символів держави.Обладнання: відео « Лише у нас на Україні», карта України, прислів’я, вірші, вишиті рушники, кетяги калини, мультимедійна система.

Хід урокуІ. Привітання. Організація класуВчитель: Доброго дня !Вчитель читає вірш: Ранок розпочавсь цікаво, Світить сонечко ласкаво, В календарик заглядає І від посмішки аж сяє. Знає сонце гомінливе – День сьогодні особливий!Вчитель: Чим сьогоднішній день особливий ?Діти: Сьогодні – 1 вересня, свято – День знань. Вчитель: Вітаю вас діти з початком нового навчального року! Бажаю Вам діти: підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А Вашим батькам бажаю здоров’я, а також невичерпної енергії, терпіння, розуміння, мудрості.Отже, ми починаємо наш перший урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів Демонстрування відео « Лише у нас на Україні »

Вишита колоссям і калиною, Вигойдана співом солов’я, Зветься величово – Україною, Земле зачарована моя.ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку Тема уроку: « Це наше і це – твоє »

2

Page 3: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Вчитель: Хто з вас знає яке державне свято нещодавно відсвяткувала наша країна ? Так, вірно, День незалежності. ( 24 серпня) Але в цьому році ця подія є особливо визначною, адже Україна відзначає свою 25 річницю з дня проголошення незалежності.

Вчитель:Україна. Широкі й чарівні простори, прекрасні села й міста. Могутньо котить до Чорного моря сиві хвилі найбільша річка України – Дніпро. Буйною зеленню шумлять по його берегах сади, ліси. Золотистим морем розливається по безкраїх нивах жито – пшениця, всяка пашниця. Працьовиті й волелюбні люди здавна живуть в Україні.

Вчитель: Давайте пригадаємо, що ми знаєм про Україну.

Перегляд презентації « Україна – незалежна держава»Вправа: « Яка ти, Україно ?»( незалежна, гостинна, єдина, співуча, демократична, працьовита, правова, квітуча…)

3

Page 4: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Виступи учнів:

Учень:Є в центрі Європи чудова країна,Сягає корінням у сиві часи.І це – незалежна моя Україна!Тут гори Карпати, степи і ліси.

Учень:Шістсот і чотири ще тисяч гектарів –Приблизно таку має площу вона.А Київ-столиця у хмарах і славіТа ріки: Дніпро, Дністер, Буг і Десна.

Учениця:Ще Псел, Уж і Тиса та менші є ріки.Курорти: Свалява, Бердянськ і Скадовськ.Багато є сіл і міста превеликі:Донецьк, Харків, Київ і Дніпро.

4

Page 5: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Учениця:Ґрунти чорноземні, джерела цілющі,Озера блакитні та клімат м`який.Козацька звитяга повік невмирущаТа шлях до свободи завжди нелегкий.

Учень:Кругом нас держави – на кожному боці:На північ від нас білоруси живуть,На заході – Польща, словаки, угорці,Молдови й румунців кордони ідуть.

Учень:На сході Росія із нами межує,На півдні є Чорне й Азовське моря.І наша країна за волю воює,Аби засвітила щаслива зоря.

Учениця:Усіх областей є в нас двадцять чотириНебратнім народом відірваний Крим. 5Хай всі проживають у злагоді й мирі,У нас, в Україні, є місце усім!

Page 6: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Учень:Щляхами важкими іти довелося,Та хлібом і сіллю стрічаєм братів.Наш прапор, як небо і жовте колосся,Щоб кожен у праці і в радості жив.

Державна символікаКожна держава світу, які б народи не жили на її території, має свій герб, прапор та гімн.Державний герб – це пізнавальний знак-картинка. У давні часи герби вибивали на рицарських щитах. По них легше було впізнавати воїна, закутого з голови до ніг у металеві лати. Зараз герби зображають на прапорах, грошах, печатках.

Герби бувають різні: на них зображають рослини, звірів, птахів. Цей знак свідчить про те, чим славна держава, що символізує її міцність.Український народ має герб – тризуб. Це дуже старовинний знак.Багато століть назад запровадив його в Україні київський князь Володимир Великий.

Герб держави України – тризуб. Чому саме тризуб вважають гербом України?В тризубі відображено триєдність життя: це Батько,Мати, Дитя, які символізують Силу, Мудрість, Любов.

Наш герб – тризуб,Це воля, слава й сила.

Державний прапор. Синь українського неба і золото неозорих пше-ничних ланів переніс наш народ на свій прапор. Кольори ці мають ще інше значення – «мир» і «багатство», бо народ наш є мирний і працьо-витий. Працею в поті чола здобував він славу рідній землі. Коли ж злі вороги порушували спокій народу-трударя, він ставав воїном. А синьо-жовтий прапор кликав до бою, перемоги.Сьогодні Державний прапор постійно гордо майорить на полях битв, де українські воїни захищають нас усіх від ворожої навали, на будинках Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, місцевих рад на-родних депутатів. 6

Page 7: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Синьо-жовтий Державний прапор України піднімається при відкритті міжнародних конференцій, під час офіційних церемоній, при врученні міжнародних спортивних призів.

Він – символ міцності й незалежності.Учень:Прапор – це державний символ,Він є в кожної держави.Це для всіх – ознака сили,

Це для всіх – ознака слави.Синьо-жовтий прапор маєм:Синє – небо, жовте –жито.Прапор свій оберігаєм,Він святиня, знають діти.Прапор свій здіймаєм гордо,Ми з ним дужі і єдині.З ним навіки є народом.Українським в Україні. (Н. Поклад)

Державний гімн – це урочиста пісня – символ нашої країни. Для Гімну України написані слова, які виражають найсердечніші думки і праг-нення нашого народу. Їх автор – український поет Павло Чубинський. 7

Page 8: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

До тексту підібрана ніжна і одночасно горда, непокірна мелодія Ми-хайла Вербицького.Всі найбільші свята українського народу, проходять з урочистим вико-нанням нашого прекрасного Гімну. Гімн звучить на ознаменування си-ли, слави і могутності держави.

Слухати гімн потрібно стоячи, мовчки, з гордо піднятою головою.Вірш ( Н. Поклад)Слова палкі, мелодія врочиста... Це наша клятва, заповідь священна.Державний Гімн ми знаємо усі. Хай чують друзі й вороги,Для кожного села, містечка, міста – Що Україна вічна, незнищенна,Це клич один з мільйонів голосів. Від неї ясне світло навкруги.

Вправа: «Хто більше назве міст України» (Діти називають міста, вчитель показує їх на карті. )Вчитель: Хто знає, яке місто є столицею України ?Учні: Київ.(Звучить пісня «Як тебе не любити, Києве мій»)

Вправа: «Народна скарбничка» Робота в групах. (Доповнити прислів’я і пояснити їх зміст)

8

Page 9: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Батьківщина – мати, ... (умій за неї постояти).Людина без Вітчизни, ... (як соловей без пісні).Добре тому, ... (хто в своєму домі).Що країна, ... (то родина).За рідний край ... (життя віддай).Всюди добре, ... (а вдома найкраще).Кожному мила ... (рідна сторона).

Вправа: « Розмісти сусідів»

Україна межує з 7 державами

Білорусь

Росія Польща

Словаччина

Угорщина Молдова Румунія

9

Page 10: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

10

Вправа: «З теплом у серці» (Побажання Україні)

Page 11: Тема уроку: У серці живе Батьківщина › 2016 › 01 › si… · Web viewОтже, ми починаємо наш перший урок. ІІ. Актуалізація

Вчитель: Дуже хочеться щоб в нашій країні панував мир.... А що б побажали ви ? Напишіть свої думки на аркушах паперу ( голубки) та приклейте до нашої карти.

Вчитель: Зараз наша держава переживає тяжкі часи і кожен намагаєть-ся допомогти, внести свій вклад у майбутнє. Ми пам’ятаємо наших ге-роїв, які боролися проти несправедливості, стояли на смерть за незале-жність нашої держави. «Небесна сотня» називають їх, низький їм уклін. Ми серцем і душею з тими, хто й ці дні боронить нашу свободу на сході України,пам’ятаємо тих хто віддав своє життя задля нашого щасливого майбуття.

ІV. Підсумок уроку

Вчитель: Кожен з вас маленька часточка великого народу, великої родини.Україна чекає на вас. Це ви маєте дбати про її добробут і мир. Формуйте у собі риси справжньої Людини, громадянина, патріота. Можливо, в нагоді вам стануть повчання Володимира Мономаха: Повчання Володимира Мономаха дітям: 1. Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.2. Зміцнюй тіло й душу, просвітлюй розум.3. Працюй так, щоб після тебе нічого не переробляли.4. Будь завтра кращим, ніж ти є сьогодні.5. Не давай сильним принижувати слабких.6. Не залишай хворих, не забувай про бідних.7. Не май гордині ані в розумі, ані в серці.8. Пізнавши все добре, пам’ятай, а чого не знаєш – того навчайся.9. Живи для Батьківщини та люби людство.

11