4
Урок української жестової мови Клас: 5 (1р.навчання УЖМ) Програма: для слабочуючих дітей Тема: Овочі та Фрукти. Страви Мета: вчити володіти жестовою лексикою даної тематики;вільно позначати жестами назви фруктів та овочів;вміти знаходити помилки і виправляти за допомогою нових жестів;правильно дактилювати дані лексичні слова,вміти зчитувати дактиль; навчання нормам спілкування; введення тематичної жестової лексики у речення; розуміння смислових зв’язків; формування показу смакових характеристик; особливості сприймання жестів, що позначають якість і параметри предметів; співставлення предметів з їхніми смаковими якостями; уміння висловлювати свої думки під час колективної гри; розвивати та корегувати комунікативно-мовленнєві уміння; граматичну будову мовлення;дрібну моторику; пізнавальну діяльність учнів; виховувати відповідальне ставлення до свого здоров'я та навчання засобам збереження і зміцнення його;культурно – етичні норми спілкування; шанобливе ставлення до традицій інших народів; працьовитість. Обладнання: індивідуальні картки, таблиці, штучні овочі та фрукти, дактильні таблиці, малюнки,світловий лазер. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Хід уроку І .Організація класу до уроку. Мотивація навчальної діяльності. -Добрий день!Сідайте. Сьогодні у нас на уроці є гостя - Оксаночка- господарочка. Вона запрошує Вас провести з нею день. Для початку аби гарно працювати руки треба розім’яти(пальчикова гімнастика) -Давайте потренуємо руку,щоб нам було легше жестикулювати. На дошці вивішена таблиця зі складами . Діти дактилюють склади АВ ЗА СА АЧ ОВ ЗО СО ОЧ УВ ЗУ СУ УЧ ЕВ ЗЕ СЕ ЕЧ ИВ ЗИ СИ ИЧ ІВ ЗІ СІ ІЧ

Урок української жестової мовиschool9.rv.ua/dokyment/inklyzuvna osvita/yrok... · Урок української жестової мови Клас: 5

  • Upload
    others

  • View
    21

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: Урок української жестової мовиschool9.rv.ua/dokyment/inklyzuvna osvita/yrok... · Урок української жестової мови Клас: 5

Урок української жестової мови Клас: 5 (1р.навчання УЖМ) Програма: для слабочуючих дітей Тема: Овочі та Фрукти. Страви Мета: вчити володіти жестовою лексикою даної тематики;вільно позначати жестами назви фруктів та овочів;вміти знаходити помилки і виправляти за допомогою нових жестів;правильно дактилювати дані лексичні слова,вміти зчитувати дактиль; навчання нормам спілкування; введення тематичної жестової лексики у речення; розуміння смислових зв’язків; формування показу смакових характеристик; особливості сприймання жестів, що позначають якість і параметри предметів; співставлення предметів з їхніми смаковими якостями; уміння висловлювати свої думки під час колективної гри; розвивати та корегувати комунікативно-мовленнєві уміння; граматичну будову мовлення;дрібну моторику; пізнавальну діяльність учнів; виховувати відповідальне ставлення до свого здоров'я та навчання засобам збереження і зміцнення його;культурно – етичні норми спілкування; шанобливе ставлення до традицій інших народів; працьовитість. Обладнання: індивідуальні картки, таблиці, штучні овочі та фрукти, дактильні таблиці, малюнки,світловий лазер. Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І .Організація класу до уроку. Мотивація навчальної діяльності. -Добрий день!Сідайте. Сьогодні у нас на уроці є гостя - Оксаночка- господарочка. Вона запрошує Вас провести з нею день. Для початку аби гарно працювати руки треба розім’яти(пальчикова гімнастика) -Давайте потренуємо руку,щоб нам було легше жестикулювати. На дошці вивішена таблиця зі складами . Діти дактилюють склади АВ ЗА СА АЧ ОВ ЗО СО ОЧ УВ ЗУ СУ УЧ ЕВ ЗЕ СЕ ЕЧ ИВ ЗИ СИ ИЧ ІВ ЗІ СІ ІЧ

Page 2: Урок української жестової мовиschool9.rv.ua/dokyment/inklyzuvna osvita/yrok... · Урок української жестової мови Клас: 5

ІІ.Повідомлення теми та мети уроку - Сьогодні ми з вами будемо вивчати нову тему «Овочі. Фрукти.

Страви», а допоможе нам у цьому Оксаночка – господарочка. Давайте подивимось, як минає її день(план- схема на дошці).

ІІІ.Пояснення нових знань,закріплення,тренування,відпрацювання умінь та навичок. 1.Ось де наша господарочка побувала(нова жестова лексики) «На городі»:помідор,картопля,цибуля,буряк,морква,капуста,перець,огірок... «У садку»:яблуко,груша,вишня,кавун,виноград,лимон,апельсин,банан,ананас «На кухні»шашлик, салат, борщ, печення, тістечко, торт, м'ясо, сметана, солодкий,сіль…. 2. «Асоціативний кущ»(діти добирають продукти до даної асоціації та доводять свій вибір) Корисна їжа Шкідлива їжа 3.Продактилювати вказані вчителем назви овочів та фруктів. 4.Прочитати дактильні слова

5.Фізкультхвилинка Наша господарочка втомилась і пропонує відпочити Ми ходили працювали Яблука з дерев знімали Пропололи весь город Вже й відчули голод Паморочиться голова Вже й додому нам пора

На городі У садку

На кухні

?

!

«Думки Петрика»

У кафе

У магазині Шифрування

Гості на порозі

Page 3: Урок української жестової мовиschool9.rv.ua/dokyment/inklyzuvna osvita/yrok... · Урок української жестової мови Клас: 5

ІV.Практичне відпрацювання УЖМ 1.Комунікативна гра «У магазині». Діти допоможіть Оксаночці купити продукти необхідні для приготування страв(кожному дається назва страви індивідуально на картці) 2.Вправа «Переклад»(показати УЖМ записані на дошці речення) На дереві ростуть червоні та солодкі яблука. Сьогодні мама зварила зелений борщ. Я люблю їсти вареники з картоплею. Ми любимо їсти салат з огірків,помідор та капусти. На городі росте картопля,морква,буряки,цибуля. Я не люблю винограду та груш. Треба їсти багато овочів та фруктів. 3. «Шифрування» (зорове розвантаження)У останньому реченні йдеться про те,що треба їсти багато овочів та фруктів. Щоб дізнатися чому нам треба розгадати шифр. Уважно стежте за світловим лазерем очима і ви дізнаєтесь правильну відповідь. - Отже, це вітаміни. Завдяки ним ми з вами здорові та красиві. Наприклад у моркві такий вітамін ,який покращує зір. Завдяки цибулі та часнику,яблукам підвищуємо імунітет… 4. «Гості на порозі»до Оксаночки мають приїхати гості з Америки, Китаю,Росії…..як ви гадаєте чим має вгощати господиня…..а ,які українські страви запропонувати? Як потрібно поводитись у гостях?(робота за тематичним малюнком) 5.Диктант УЖМ Сьогодні я відпочивала у саду. Збирала зелені яблука, жовті груші та червоні вишні. На обід я приготувала: червоний борщ з грибами,печеню з картоплею,м’ясом та сметанкою,салат з огірків та капусти. 6. Комунікативна гра на формування суджень «Думки Петрика». Перетвори хибні судження на правильні: Мій борщ з капусти, м’яса,буряка та банана. Багато ананасів росте в Україні. Торт з цибулею дуже смачний. Вареники з огірками . У саду росте картопля та капуста. 7. «У кафе» мовна ситуація. Ми з вами багато працювали і нам треба відпочити. Оксаночка запрошує нас до кафе. V. Підсумок уроку. Оцінювання. -Отож, ми бачимо, що Оксаночка багато працює і цим допомагає своїм батькам. Тому що, навіть, маленька праця, краща за велику лінь.

Page 4: Урок української жестової мовиschool9.rv.ua/dokyment/inklyzuvna osvita/yrok... · Урок української жестової мови Клас: 5

-Оцінювання учнів згідно їхньої роботи на уроці. -Домашнім завданням буде розгадати загадки Оксаночки –господарочки…