2015 minggu 16

Embed Size (px)

DESCRIPTION

contoh rph

Citation preview

TAHUN /MASA/ MATAPELAJARANKANDUNGANIMPAK/ CATATAN

BAHASA MALAYSIA2E0745-0845 PAGIEMK:Nilai murni, Peraturan Sosiobudaya, Kewarganegaraan

Pengisian Kurikulum:Nilai: Bekerjasama, Hormat-menghormati, aktifIlmu: Pendidikan Jasmani,

KBT: KB- (Membuat rumusan, Menganalisis, Membandingkan dan membezakan, Mengitlak, Mengenal pasti, Membuat pilihan)BCB- Mencatat nota, Bacaan intensifKONTEKSTUAL Mengaplikasikan, KONSTRUKTIVISME -Menerangkan dan menjelaskanKP Interpersonal, Verbal-linguistik

Media: Buku teks, buku aktiviti.

Sistem Bahasa:Tatabahasa: Imbuhan awalan

Kosa Kata:Bola sepak, Oktober, nenek, cermin mataTEMATEMA 3: SEMANGAT PERPADUAN orang murid dapat memahami topik yang diajar dan membuat latihan yang diberikan oleh guru dan diberikan latihan penggayaan.

orang murid lagi dibimbing oleh guru secara klinikal.

TAJUKUNIT 11TAJUK: Sambutan Hari Kanak-kanak

SK2.4 Membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat daripada pelbagai bahan untuk memberi respons dengan betul.

OBJEKTIF (SP)2.4.2 Membaca dan memahami maklumat daripada bahan multimedia untuk menyatakan maklumat mengikut urutan dengan betul.

KRITERIAKEJAYAAN(SMART)Murid berjaya sekiranya berupaya :1. Membaca dan memahami maklumat daripada bahan multimedia untuk menyatakan maklumat mengikut urutan dengan betul.

AKTIVITI1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini.2. Guru memberi latihan.3. Murid membuat latihan.4. Guru dan murid berbincang jawapan.

PENDIDIKAN JASMANI2E0845-0915 PAGI

MODUL : Manipulasi Alatan orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TAJUK : Membaling Bola.

STANDARD KANDUNGAN :Berkebolehan membaling bola pada satu jarak dengan lakuan yang betul.

STANDARD PEMBELAJARAN :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid-murid dapat:Psikomotor :1.4.3 Membaling bola pada satu jarak.Kognitif : 2.3.1 Menyatakan perkaitan antara aplikasi daya dengan pergerakan objek.Afektif : 5.4.2Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan dengan seronok.

PENGALAMAN LEPASMurid-murid telah didedahkan tentang pentingnya keselamatan semasa beraktiviti

PENERAPAN NILAIKeselamatan semasa bersukan

AKTIVITI:1. Memanaskan badan.2. Membaling bola.3. Membaling segi tiga.4. Permainan kecil Menolak bola.5. Menyejukkan badan.6. Pentaksiran.

EMK : Kreativiti Dan Inovasi

PENILAIAN :Dapat menghabiskan aktiviti dari stesen pertama hingga stesen terakhir.

BBM :Bola, kon, dan gelung

4GPENDIDIKAN SENI VISUAL1105-1205TENGAH HARIBIDANG :Membentuk Dan Membuat Binaan Orang murid dapat menghasilkan karya yang kemas dan kreatif.

Orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TEMA :Objek Buatan Manusia

TAJUK :Taman Rama-Rama

AKTIVITI :Diorama

STANDARD PEMBELAJARAN :

3.13.23.33.4

3.1.1 3.1.1.1 3.1.1.23.1.2 3.1.2.13.2.1 3.2.1.1 3.2.1.23.2.2

3.3.1

3.3.2

3.3.33.4.1

3.4.2

3.4.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN :PADA AKHIR PDP, MURID DAPAT :1. Murid dapat mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada resis.2. Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan resis.3. Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan corak batik secara kreatif4. Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.

ALAT DAN BAHAN :Gunting,kotak, gam, benang, lidi, polisterina, gambar-gambar dari majalah, kad manila, kertas lukisan, plastik pembalut buku dan bahan yang sesuai

AKTIVITI PDP1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini2. Guru menunjukkan hasil contoh.3. Guru membuat demostrasi di hadapan murid.4. Murid melakukan aktiviti sambil dibimbing oleh guru.5. Murid menghantar hasil kerja kepada guru.

EMK :Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

BHAN BANTU BELAJAR (BBB)Contoh hasil kerja guru

6HPENDIDIKAN SENI VISUAL1235-0135PETANGBIDANG :Menggambar Orang murid dapat menghasilkan karya yang kemas dan kreatif.

Orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TEMA :Buatan manusia

TAJUK :Makhluk asing

AKTIVITI :catan

STANDARD PEMBELAJARAN :

1.11.21.31.4

1.1.1 1.1.1.1 1.1.1.21.1.2 1.1.2.11.2.1 1.2.1.1 1.2.1.21.2.2

1.3.1

1.3.2

1.3.31.4.1

1.4.2

1.4.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN :PADA AKHIR PDP, MURID DAPAT :1. Menggambarkan secara lisan tentang makhluk asing yang telah ditayangkan oleh guru.2. Membuat lakaran secara spontan berdasarkan pemerhatian.3. Mewarna lakaran makhluk asing.

AKTIVITI PDP1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini.2. Guru menunjukkan hasil contoh.3. Guru membuat demostrasi di hadapan murid.4. Murid melakukan aktiviti sambil dibimbing oleh guru.5. Murid menghantar hasil kerja kepada guru.

ALAT DAN BAHAN :Kertas lukisan. Set warna air

EMK :Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

BHAN BANTU BELAJARContoh hasil kerja guru

TAHUN /MASA/ MATAPELAJARANKANDUNGANIMPAK/ CATATAN

PENDIDIKAN JASMANI2G0745-0815PAGI2M0845-0915 PAGI

MODUL : Manipulasi Alatan2g : orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

2m : orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TAJUK : Membaling Bola.

STANDARD KANDUNGAN :Berkebolehan membaling bola pada satu jarak dengan lakuan yang betul.

STANDARD PEMBELAJARAN :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid-murid dapat:Psikomotor :1.4.3 Membaling bola pada satu jarak.Kognitif : 2.3.1 Menyatakan perkaitan antara aplikasi daya dengan pergerakan objek.Afektif : 5.4.2Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan dengan seronok.

PENGALAMAN LEPASMurid-murid telah didedahkan tentang pentingnya keselamatan semasa beraktiviti

PENERAPAN NILAIKeselamatan semasa bersukan

AKTIVITI:

1. Memanaskan badan.2. Membaling bola.3. Membaling segi tiga.4. Permainan kecil Menolak bola.5. Menyejukkan badan.6. Pentaksiran.

EMK : Kreativiti Dan Inovasi

PENILAIAN :Dapat menghabiskan aktiviti dari stesen pertama hingga stesen terakhir.

BBM :Bola, kon, dan gelung

PENDIDIKAN KESIHATAN2E0945-1015PAGIMODULKesihatan Fizikal orang murid dapat memahami topik yang diajar dan membuat latihan yang diberikan oleh guru dan diberikan latihan penggayaan.

orang murid lagi dibimbing oleh guru secara klinikal.

TAJUKPenyalahgunaan Bahan

SK1.4 Mengetahui jenis dan kesan penyalahgunaan bahan serta berkemahiran menangani situasi berisiko terhadap diri, keluarga dan masyarakat.

SP1.4.2 Menceritakan kesan negatif merokok, mengambil dadah dan alkohol terhadap kesihatan diri serta orang lain.

AKTIVITI1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini.2. Guru memberi latihan.3. Murid membuat latihan.4. Guru dan murid berbincang jawapan.

PENILAIANMurid dapat menceritakan kesan negatif merokok, mengambil dadah dan alkohol terhadap kesihatan diri serta orang lain.

BAHASA MALAYSIA2E10356-1135 PAGIEMK:Nilai murni, Peraturan Sosiobudaya, Kewarganegaraan

Pengisian Kurikulum:Nilai: Bekerjasama, Hormat-menghormati, aktifIlmu: Pendidikan Jasmani,

KBT: KB- (Membuat rumusan, Menganalisis, Membandingkan dan membezakan, Mengitlak, Mengenal pasti, Membuat pilihan)BCB- Mencatat nota, Bacaan intensifKONTEKSTUAL Mengaplikasikan, KONSTRUKTIVISME -Menerangkan dan menjelaskanKP Interpersonal, Verbal-linguistik

Media: Buku teks, buku aktiviti.

Sistem Bahasa:Tatabahasa: Imbuhan awalan

Kosa Kata:Bola sepak, Oktober, nenek, cermin mata

TEMATEMA 3: SEMANGAT PERPADUAN . orang murid dapat memahami topik yang diajar dan membuat latihan yang diberikan oleh guru dan diberikan latihan penggayaan.

orang murid lagi dibimbing oleh guru secara klinikal.

TAJUKUNIT 11TAJUK: Sambutan Hari Kanak-kanak

SK3.3 Membina dan menulis perkataan, frasa, dan ayat dengan betul.

OBJEKTIF (SP)3.3.1 Membina dan menulis perkataan dan frasa dengan cara yang betul dan kemas.

KRITERIAKEJAYAAN(SMART)1. Murid berjaya sekiranya berupaya :2. Mengetahui perkataan dan frasa3. Mengecam perkataan dan frasa4. Menulis perkataan dan frasa5. Membina perkataan dan frasa

AKTIVITI1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini.2. Guru memberi latihan.3. Murid membuat latihan.4. Guru dan murid berbincang jawapan.

3EPENDIDIKAN SENI VISUAL1205-0105TENGAH HARIBIDANG :Menggambar Orang murid dapat menghasilkan karya yang kemas dan kreatif.

Orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TEMA :Alam semula jadi

TAJUK :Kumbang Ladybird.

AKTIVITI :Kolaj.

STANDARD PEMBELAJARAN :

1.11.21.31.4

1.1.1 1.1.1.1 1.1.1.21.1.2 11.2.11.2.1 1.2.1.1 1.2.1.21.2.2

1.3.1

1.3.2

1.3.31.4.1

1.4.2

1.4.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN :1.4 Apresiasi Seni : Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan memberikan penekanan pada bahasa seni visual.1.3 Ekspresi Kreatif : Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, kefahaman media, serta kenahiran proses dan teknik dalam penghasilan karya. 1.2 Aplikasi Seni :Murid dapat mengetahui dan memahami bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan kolaj.1.1 Persepsi Estetik :Murid dapat mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada kolaj.

AKTIVITI PDP:1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini.2. Guru menunjukkan hasil contoh.3. Guru membuat demostrasi di hadapan murid.4. Murid melakukan aktiviti sambil dibimbing oleh guru.5. Murid menghantar hasil kerja kepada guru.

ALAT DAN BAHAN :Lembaran kerja, kertas warna dan gam

EMK :Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

BBMContoh hasil kerja guru

TAHUN /MASA/ MATAPELAJARANKANDUNGANIMPAK/ CATATAN

PENDIDIKAN JASMANI2A0745-0815 PAGI2G0815-0845PAGI2M0845-0915 PAGI

MODUL : Manipulasi Alatan2A : orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

2G: orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

2M :

orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TAJUK : Membaling Bola.

STANDARD KANDUNGAN :Berkebolehan membaling bola pada satu jarak dengan lakuan yang betul.

STANDARD PEMBELAJARAN :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid-murid dapat:Psikomotor :1.4.3 Membaling bola pada satu jarak.Kognitif : 2.3.1 Menyatakan perkaitan antara aplikasi daya dengan pergerakan objek.Afektif : 5.4.2Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan dengan seronok.

PENGALAMAN LEPASMurid-murid telah didedahkan tentang pentingnya keselamatan semasa beraktiviti

PENERAPAN NILAIKeselamatan semasa bersukan

AKTIVITI:

1. Memanaskan badan.2. Membaling bola.3. Membaling segi tiga.4. Permainan kecil Menolak bola.5. Menyejukkan badan.6. Pentaksiran.

EMK : Kreativiti Dan Inovasi

PENILAIAN :Dapat menghabiskan aktiviti dari stesen pertama hingga stesen terakhir.

BBM :Bola, kon, dan gelung

BAHASA MALAYSIA2E0945-1015 PAGI1135-0105 TENGAH HARIEMK:Nilai murni, Peraturan Sosiobudaya, Kewarganegaraan

Pengisian Kurikulum:Nilai: Bekerjasama, Hormat-menghormati, aktifIlmu: Pendidikan Jasmani,

KBT: KB- (Membuat rumusan, Menganalisis, Membandingkan dan membezakan, Mengitlak, Mengenal pasti, Membuat pilihan)BCB- Mencatat nota, Bacaan intensifKONTEKSTUAL Mengaplikasikan, KONSTRUKTIVISME -Menerangkan dan menjelaskanKP Interpersonal, Verbal-linguistik

Media: Buku teks, buku aktiviti.

Sistem Bahasa:Tatabahasa: Imbuhan awalan

Kosa Kata:Bola sepak, Oktober, nenek, cermin mataTEMATEMA 3: SEMANGAT PERPADUAN orang murid dapat memahami topik yang diajar dan membuat latihan yang diberikan oleh guru dan diberikan latihan penggayaan.

orang murid lagi dibimbing oleh guru secara klinikal.

TAJUKUNIT 11TAJUK: Sambutan Hari Kanak-kanak

SK4.3 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan dengan kreatif melalui lakonan secara didik hibur.

OBJEKTIF (SP)4.3.2 Mengujarkan dialog dengan sebutan yang betul, intonasi yang jelas, diksi yang tepat dan mimik muka yang sesuai melalui lakonan secara didik hibur.

KRITERIAKEJAYAAN(SMART)Murid berjaya sekiranya berupaya :-Mengujarkan dialog dengan sebutan yang betul, intonasi yang jelas, diksi yang tepat dan mimik muka yang sesuai melalui lakonan secara didik hibur.

AKTIVITI1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini.2. Guru memberi latihan.3. Murid membuat latihan.4. Guru dan murid berbincang jawapan.

PENDIDIKAN JASMANI2A0745-0845PAGI2E0845-0915PAGI

MODUL : Manipulasi Alatan2A :orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

2E:

orang murid dapat membuat aktivti yang diarahkan oleh guru.

orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TAJUK : Membaling Bola.

STANDARD KANDUNGAN :Berkebolehan membaling bola pada satu jarak dengan lakuan yang betul.

STANDARD PEMBELAJARAN :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid-murid dapat:Psikomotor :1.4.3 Membaling bola pada satu jarak.Kognitif : 2.3.1 Menyatakan perkaitan antara aplikasi daya dengan pergerakan objek.Afektif : 5.4.2Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan dengan seronok.

PENGALAMAN LEPASMurid-murid telah didedahkan tentang pentingnya keselamatan semasa beraktiviti

PENERAPAN NILAIKeselamatan semasa bersukan

AKTIVITI:1. Memanaskan badan.2. Membaling bola.3. Membaling segi tiga.4. Permainan kecil Menolak bola.5. Menyejukkan badan.6. Pentaksiran.

EMK : Kreativiti Dan Inovasi

PENILAIAN :Dapat menghabiskan aktiviti dari stesen pertama hingga stesen terakhir.

BBM :Bola, kon, dan gelung

BAHASA MALAYSIA2E0915-1015 PAGIEMK:Nilai murni, Peraturan Sosiobudaya, Kewarganegaraan

Pengisian Kurikulum:Nilai: Bekerjasama, Hormat-menghormati, aktifIlmu: Pendidikan Jasmani,

KBT: KB- (Membuat rumusan, Menganalisis, Membandingkan dan membezakan, Mengitlak, Mengenal pasti, Membuat pilihan)BCB- Mencatat nota, Bacaan intensifKONTEKSTUAL Mengaplikasikan, KONSTRUKTIVISME -Menerangkan dan menjelaskanKP Interpersonal, Verbal-linguistik

Media: Buku teks, buku aktiviti.

Sistem Bahasa:Tatabahasa: Imbuhan awalan

Kosa Kata:Bola sepak, Oktober, nenek, cermin mata

TEMA PKJR:TEMA 3: SEMANGAT PERPADUAN orang murid dapat memahami topik yang diajar dan membuat latihan yang diberikan oleh guru dan diberikan latihan penggayaan.

orang murid lagi dibimbing oleh guru secara klinikal.

TAJUKUNIT 11TAJUK: Sambutan Hari Kanak-kanak

SK5.2 Memahami dan menggunakan pembentukan kata yang sesuai dalam pelbagai situasi dengan betul.

OBJEKTIF (SP)5.2.1 Memahami dan menggunakan imbuhan awalan , akhiran dan apitan dengan betul dalam pelbagai konteks.

KRITERIAKEJAYAAN(SMART)Murid berjaya sekiranya berupaya :1. Mengetahui imbuhan2. Mengecam imbuhan3. Menulis imbuhan4. Membina imbuhan

AKTIVITI1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini.2. Guru memberi latihan.3. Murid membuat latihan.4. Guru dan murid berbincang jawapan.

TAHUN /MASA/ MATAPELAJARANKANDUNGANIMPAK/ CATATANTAHUN /MASA/ MATAPELAJARAN

4EPENDIDIKAN SENI VISUAL1105-1205TENGAH HARI

BIDANG :Membentuk Dan Membuat Binaan Orang murid dapat menghasilkan

karya yang kemas dan kreatif.

Orang murid lagi dibimbing oleh guru.

TEMA :Objek Buatan Manusia

TAJUK :Taman Rama-Rama

AKTIVITI :Diorama

STANDARD PEMBELAJARAN :

3.13.23.33.4

3.1.1 3.1.1.1 3.1.1.23.1.2 3.1.2.13.2.1 3.2.1.1 3.2.1.23.2.2

3.3.1

3.3.2

3.3.33.4.1

3.4.2

3.4.3

OBJEKTIF PEMBELAJARAN :PADA AKHIR PDP, MURID DAPAT :1. Murid dapat mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual yang ada pada resis.2. Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual, media serta proses dan teknik dalam penghasilan resis.3. Murid dapat mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan corak batik secara kreatif4. Murid dapat membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan dengan menumpukan pada aspek bahasa seni visual.

ALAT DAN BAHAN :Gunting,kotak, gam, benang, lidi, polisterina, gambar-gambar dari majalah, kad manila, kertas lukisan, plastik pembalut buku dan bahan yang sesuai

AKTIVITI PDP1. Guru memperkenalkan topik pada hari ini2. Guru menunjukkan hasil contoh.3. Guru membuat demostrasi di hadapan murid.4. Murid melakukan aktiviti sambil dibimbing oleh guru.5. Murid menghantar hasil kerja kepada guru.

EMK :Keusahawanan, Kreativiti dan inovasi dan nilai murni

BHAN BANTU BELAJAR (BBB)Contoh hasil kerja guru