David Cajthaml
Karel Cudlín
Jan Hísek
Kurt Gebauer
Martina Chloupa
Petr Nikl
Stefan Milkov
Suzanne Pastor
Daniel Pešta
Luboš Plný
Josef Tockstein
Jaroslav Rössler
Paulína Skavová
Libor Štěrba
Artinbox Gallery a Czech National Trust srdečně zvou na: Artinbox Gallery and Czech National Trust invite you to:
AUKCI AUKCI VYBRANÝCH UMĚLECKÝCH DĚL AN AUCTION OF SELECTED ARTWORKS
Podpořte návrat plastiky Otto Gutfreunda na jeho původní místo na Škodově paláci a získejte hodnotné umělecké dílo! / Support the return of the Otto Gutfreund monumental sculpture at its originalplace on the roof of Škoda Palace, and get a valuable artwork!
aukce / auction: 18. 3. 2019 / od18 h. / from 6 p.m.
27., 28., 29., 31 .1. 2012, (14 - 18 h.) před-aukční výstava / preview for the auction, nebo po domluvě (tel. 777 748 433).
Místo konání: Artinbox Gallery, Perlová 3, Praha 1 - Staré městoAukcí provedou: Jan Šefránka a Josef Vomáčka
Aukce je otevřená široké veřejnosti.
Pro více informací kontaktujte: / For more information please contact:Nadia Rovderová, Artinbox Gallery, [email protected], tel.: +777 748 433Eva Heyd, Czech National Trust, [email protected], tel. : + 731836803
díla autorů/ artworks by:Michelle Adlerová
Jiří BalcarBarbora BálkováDavid Cajthaml
Karel CudlínKarel Čapek
František DrtikolJaroslav Fišer
Jiří FoltýnEva Fuka
Jaromír FunkeKurt Gebauer
Alexandr HackenschmiedJolana Havelková
Eva HeydJan Hísek
Jirka HouskaMartina Chloupa
Viktor KrejčíJan Lukas
Emila MedkováStefan MilkovPetr Nikl Suzanne PastorDaniel PeštaLuboš PlnýLadislav PostupaGeorge RadojčičJan ReichJaroslav RösslerPaulina SkavováJan SvobodaJan ŠvankmajerLibor ŠtěrbaJosef TocksteinStanislav Tůma Jitka a Květa VálovyJaromír Stretti - ZamponiAnna ZemánkováOlbram Zoubek
Stanislav Tůma
Olbram Zoubek
Artinbox galleryPerlová 370/3110 00 Praha 1+420 777 184 [email protected]
AUKCE NÁVRAT GUTFREUNDOVY PLASTIKY
45. Jan Hísek: Svítání zázraků, 19977/33, 43 x 50,5 cm, s rámem 64,3 x 71 cmvyvolávací cena: 15 000 Kč, odhadní cena: 28 0000 Kč
5. David Cajthaml: Houba, 2010série : Zimní linoryty, 10/14
39 x 47 cm / s rámem: 40 x 50 cmvyvolávací cena: 3 000 Kč
odhadní cena: 8000 - 12000 Kč
9. Karel Cudlín: Václav Havel, Odcházení /Leaving, 2003čb.archiv. tisk, bw archive print101 x 71 cmvyvolávací cena: 30 000 Kčodhadní cena: 50 000 Kč
23. Kurt Gebauer: Plavkyně I., bazén Podolí, konec 60. let27 x 37 cm, vysokostálý digitální tisk z roku 2016, 2/35vyvolávací cena: 5 500 Kčodhadní cena: 10 000 Kč
26. Kurt Gebauer: Belaxa I.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2012vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč
39., 40., 41., 42.. Martina Chloupa: Ježíš Kristus, 2002/2018barvená guma / různé barvy, 4800 Kč vyvolávací cena: 3 000 Kč
49. Stefan Milkov: Krajina s jezdcem, 2005serigrafie, 58 x 50 cm, (obraz: 47 x 41 cm)
vyvolávací cena: 4 500 Kčodhadní cena: 8 - 9 000 Kč
57. Suzanne PastorNákupní výlet / Shopping Trip, 2017koláž s fotogramem, 44, 5 x 29, v rámu, 52,5 x 42,5 cm, vyvolávací cena: 8 500 Kč, odhadní cena: 18 000 Kč
60., 61. Luboš Plný: Z cyklu Zachovalé ostatky, I., II., 1992velký formát, kombinovaná technika, otisk/malba, 61 x 45,5 cm, (s rámem 100 x 70 cm)vyvolávací cena: 43 000 Kčodhadní cena: 77 000 Kč
58. Daniel Pešta: Z cyklu Velikonoční deník, tuš/ papír, 30 x 22 cm, 2010vyvolávací cena: 9 000 Kč, odhadní cena: 25 000 Kč
77. Josef Tockstein: Tanečnice,. 1965olej / lepenka, 54,5 x 40 cmvyvolávací cena:7 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč
69. Jaroslav Rössler: Kompozice, ze série Karton, 192524 x 23 cm, s rámem: 52 x 52 cm, Rösslerová 2005, 3/5, autorizovaná novodobá zvětšenina, bromostříbrná čb. fotografie21,2 × 21,2 cm, s rámem: 50 x 50 cm, vzadu razítko Jaroslav Rössler, sign. Sylvie Vítová – Rösslerovávyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 000 Kč
72. Paulína Skavová: Spodní prádlo (páv), s rámem, 52 x 52 cm, 2016vyvolávací cena: 8000 Kč, běžná prodejní cena: 15 000 Kč
97. Olbram Zoubek: On a Ona, 2010 reliéfní tisk, papír - velký, 42 x 24,5 cm vyvolávací cena: 7 000odhadní cena: 11 - 15 000 Kč
98. Olbram Zoubek: Dvojice, 2010 reliéfní tisk, papír - malý, 21 x 15 cm vyvolávací cena: 3 500odhadní cena: 7 000 Kč
99. Olbram Zoubek: Ruce ve vlasech 2010 reliéfní tisk, papír - malý, 21 x 15 cm vyvolávací cena: 3 500odhadní cena: 7 000 Kč
70. Jaroslav Rössler: Dvojice, 60. léta, bromostříbrná čb. fotografie21,2 × 21,2 cm, s rámem: 52 x 52 cm, vzadu razítko Jaroslav Rössler, sign. Sylvie Vítová – Rösslerová 2005, 1/5, autorizovaná novodobá zvětšenina z roku 2005vyvolávací cena: 12 000 Kčodhadní cena: : 20 000 Kč
27. Kurt Gebauer: Belaxa II.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2012vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč
28. Kurt Gebauer: Belaxa III.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2015vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč
44. Jan Hísek: Rosnička, 200021 / 42, 16,5 x 24,5 cm, s rámem 36,5 x 42,8 cmvyvolávací cena: 6 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč
21. Kurt Gebauer: Srdce 2000restaurovaný originál z výstavy ve Vojanových sadechvýška: 20 cm, materiál: speciální parafín a beton. vyvolávací cena: 60 000 Kčodhadní cena: 120 000 Kč
62., 63. Luboš Plný: Z cyklu Zachovalé ostatky, 1991(střední formát) kombinovaná technika otisk/malba26 x 35 cm, (s rámem 41 x 51 cm)vyvolávací cena: 25 000 Kčodhadní cena: 48 000 Kč
Michelle Adlerová
1. Michelle Adlerová: Rekonstrukce, 2011
série 2 fotografií, 36 x 30 cm, s rámem: 71 x 101 cm
vyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 15 000 Kč
AUKCION RETURN OF GUTFREUND SCULPTURE
BarboraBálková4. Barbora BálkováSlepice nebo vejce?ze série Masky/ pigment. tisk/plátno, 86 x 60 cm9/15vyvolávací cena: 8 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč
2. Michelle Adlerová: Tajemství veřejné řeči těla, 2012série 4 čb. fotografií, 14 x 14 cm, s rámem: 25 x 25 cmvyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč
Jiří Balcar3. Jiří BalcarŽena (Pozdě ale přece), 1967litografie13,5 x 7,5 cms rámem: 52 x 37 cmvyvolávací cena: odhadní cena: 17 000 Kč
6. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 2010mezzotinta, size: 9 x 14 cm, s rámem: 22 x 32 cmvyvolávací cena: 900 Kčběžná prodejní cena: 2000 - 3000 Kč
7. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 201039 x 47 cm, suchá jehla, s rámem: 7 x 9 cmvyvolávací cena: 700 Kčodhadní cena: 1800 - 2500 Kč
František Drtikol
13. František Drtikol: Torzo, bronz26 x13 x 7, odlitek z roku 1999, 5/5vyvolávací cena: 70 000 Kčodhadní cena: 120 000 Kč
Karel Čapek10. Karel Čapek: Čapkova manželka Olga Scheinpflugová s kapitánem na lodi Hakon / Čapek‘s wife Olga Scheinpflugova with the captain on the Ship Hakon, 1936 originální bromostříbrná vintage fotografiesize: 30 x 24 cm vyvolávací cena: 7000 Kčodhadní cena: 15 000 Kč
8. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 2010mezzotinta, 7 x 9 cm, s rámem: 22 x 32 cmvyvolávací cena: 800 Kčodhadní cena: 1900 - 2700 Kč
14. František Drtikol: Akt30 x 24 cm
bromostříbrná fotografiepozdější zvětšenina
vyvolávací cena: 9 000 Kčodhadní cena: 16 000 Kč
12. František Drtikol: Ervína a Harlekýn,divadelní motiv, cca 1920originální bromostříbrná vintage fotografie, 29 x 22 cmvyvolávací cena: 50 000 Kčodhadní cena: 80 - 100 000 Kč
11. Karel Čapek: Čapkova manželka Olga Scheinpflugová na lodi Hakon Adalstein do Narviku s norským novomanželským párem - lékař s chotí, Cesta na sever/ originální bromostříbrná vintage fotografie, 193630 x 24 cm, vyvolávací cena: 7000 Kč, odhadní cena: 15 000 Kč
František Drtikol
15. Jaroslav Fišer: Z cyklu Vetešebarevná fotografie, 2/5, 2011 - 1261 x 45 cmvyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč
Jaroslav Fišer
Jiří Foltýn16. Jiří Foltýn: Zdvojená krajina, 198721,5 x 32 cm (33 x 42 cm)čb.archivní tisk, matný karton, trhaný okrajvyvolávací cena: 18 000 Kčodhadní cena: 25 - 30 000 Kč
17. Jiří Foltýn: Návštěva pana Šímy, 201626,5 x 40 cm (37 x 50 cm)Rayfilm FineArt, tisk, 4 / 20vyvolávací cena: 6 000 Kčodhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč
18. Jiří Foltýn: U řeky, 201026,5 x 40 cm (37 x 50 cm)Rayfilm FineArt, tisk, 2 / 20vyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 8 - 11 000 Kč
Eva Fuka
19. Eva Fuka: Kytlice, 1962, bromostříbrná fotografie29,5 x 27,5 cm, s rámem: 53 x 43 cmvyvolávací cena: 15 000 Kčodhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč
David Cajthaml
Jaromír Funke
20. Jaromír Funke:Praha, 1940originální bromostříbrná vintage fotografie, vzadu ověřeno dcerou autora16 x 11 cmvyvolávací cena: 25 000 Kčodhadní cena: 35 000 Kč
24. Kurt Gebauer: Plavkyně II., bazén Podolí, konec 60. let27 x 37 cm, vysokostálý digitální tisk z roku 2016, 2/35vyvolávací cena: 5 500 Kčodhadní cena: 10 000 Kč
Alexandr Hackenschmied
29. Alexandr Hackenschmied / Sascha Hammid: Galka Scheyer, New York,1945 originální bromostříbrná vintage, fotografiepodepsáno autorem na zadní straně, 19 x 24 cm, 20 000,- Kčvyvolávací cena: 19 000 Kčodhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč
30. Alexandr Hackenschmied: Paríž, 1939 podepsáno autorem na zadní straně,
pozdější zvětšenina, 21 x 17 cmoriginální bromostříbrná fotografie
vyvolávací cena: 15 000 Kčodhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč
31. Alexandr Hackenschmied: Baťovo letadlo, Z cesty do Evropy, 1936vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2017, limitovaná edice: 1 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 20 x 32 cm, s rámem: 42 x 52 cmvyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč
32. Alexandr Hackenschmied: Z cesty do USA, 1936
vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2017,
limitovaná edice: 1 /100 pozdější dědici autorizovaná
zvětšenina, 20 x 32 cm, s rámem: 42 x 52 cm
vyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč
Jolana Havelková33, 34. Jolana Havelková: Pravidelná dávka emocí, 2002–2012pigmentový tisk na papír Museo,45 x 33 cmvyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč
Eva Heyd
35. Eva Heyd: Majrovka I., 2015vysokostálý pigmentový tisk 59 x 41 cm, s rámem: 61 x 83vyvolávací cena: 14 000 Kčodhadní cena: 30 000 Kč
36.Eva Heyd: Majrovka II., 2015vysokostálý pigmentový tisk
59 x 41 cm, s rámem: 61 x 83vyvolávací cena: 14 000 Kč
odhadní cena: 30 000 Kč
37. Eva Heyd: Milenci, 2017vysokostálý pigmentový tisk 30 x 42 cm, s rámem: 47 x 62 cmvyvolávací cena: 14 000 Kč, odhadní cena: 28 0000 Kč
Jirka Houska
38. Jirka Houska: Měsíc v úplňku, 2014olej / plátno70 x 55 cm vyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 - 28 000 Kč
Viktor Krejčí
43. Viktor Krejčí: Vlna II., 1987bromostříbrná vintage fotografie, 2/10
14 x 28,5 cm (30 x 39 cm)vyvolávací cena: 00 Kč,
odhadní cena: 000 Kč
52. Petr Nikl: Bílá orchidej, 2006mezotinta, 58 x 73 cmvyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 15 000 Kč
53. Petr Nikl: Růže, 200324 x 21 cm , s rámem: 69,5 x 48 cm
vyvolávací cena: 6 000 Kčodhadní cena: 12 000 Kč
Jan Lukas
46. Jan Lukas: Václav Havel v Central Parku, NYC, duben 1968
vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2015, limitovaná edice: 3 /100
pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 29 x 44 cm, s rámem: 53 x 72 cm
vyvolávací cena: 6 500 Kč, odhadní cena: 11 000 Kč
47. Jan Lukas: Václav Havel a Ferninand Peroutka, NYC, duben 1968
vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2015, limitovaná edice: 2 /100
pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 21 x 35 cm, s rámem: 43 x 52 cm
vyvolávací cena: 5 500 Kč odhadní cena: 10 000 Kč
48. Jan Lukas: Pohřeb prezidenta Beneše, Praha, 8. 9. 1948vysokostálý pigmentový tisk, limitovaná edice: 1 /100, pozdější dědici autorizovaná zvětšenina z r. 2015, 18,5 x 20 cm, s rámem: 41 x 31cm, vyvolávací cena: 5 000 Kč, odhadní cena: 9 000 Kč
Emila Medková
50. Emila Medková: Boty pozdější zvětšenina z roku 2001, 7/8, 27 x 33 cmbromostříbrná fotografie autorizovaná dědicivyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 10 000 -15 000 Kč
51. Emila Medková: Ruce pozdější zvětšenina z roku 2001, 8/9, 27 x 33 cmbromostříbrná fotografie autorizovaná dědicivyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 10 000 -15 000 Kč
Eduard Ovčáček
Ladislav Postupa George Radojčič
Jan Reich
Jan SvobodaJan Švankmajer
Jaromír Stretti Zamponi
Anna Zemánková
55.Eduard Ovčáček: Bez názvu II,, 198242 x 29, 5 cm, s rámem: 47 x 36 cm.vyvolávací cena: 18 000 Kčodhadní cena: 30 000 Kč
54. Petr Nikl: Adam a Eva, 2010barevná litografie, 24 x 21 cm , s rámem: 52 x 38 cm, vyvolávací cena: 7 500 Kčodhadní cena: 15 000 Kč
56. Suzanne Pastor z cyklu Adresse Book, 1998objekt v rámu, kombinovaná technika,19 x 21 cm , s rámem: 32,5 x 42 cm vyvolávací cena: 9000 Kčodhadní cena: 18 000 Kč
73. Zvěstování (Fuchsie) 195824 x 17,5 cm (17 x 12 cm), bromostříbrná čb. fotografievyvolávací cena: 18 000 Kč, běžná prodejní cena: 35 000 Kč
Jitka Válová
83. Jitka Válová: Výskok a pád, litografie, 3/30, 2009, 70 x 50 cm, vyvolávací: 8 000 Kč, odhadní cena: 15 000,- Kč84. Jitka Válová: Úděl, barevná litografie, 2009, 8 000 Kč, 71 x 50, 5 cm, vyvolávací: 7 000 Kč odhadní cena: 12 800,- Kč85. Jitka Válová: Člověk a stín, litografie, 2009, 34 x 24 cm, 41/50, s rámem: 49 x 35 cm, vyvolávací: 3 000 Kč odhadní cena: 6 000 Kč
81. Jaromír Stretti-Zamponi: Malostranské náměstí, cca 1910podpis autora na přední straněbarevná akvatinta, 52 x 52 cmvyvolávací cena: 8 000 Kčběžná prodejní cena: 15 000 Kč
82. Jaromír Stretti-Zamponi: Pražský hrad, cca 1910podpis autora na přední straně barevná akvatinta, 55 x 52 cmvyvolávací cena: 9 000 Kčběžná prodejní cena: 16 000 Kč
74. Jan Švankmajer: Sbírka 1, 201522 / 40, barevná liotografie, 43 x 59 cm, s rámem: 52,5 x 72,5 cmvyvolávací cena: 7 500 Kč, běžná prodejní cena: 14 000 Kč
59. Luboš Plný: Můj nový revolver 2001akryl / plátno, 118 x 94 cm vyvolávací cena: 57 000 Kčodhadní cena: 90 000 Kč
64. Ladislav Postupa: Akt, , 1969bromostříbrná čb. vintage fotografie, 30 x 29 cm, (papír: 38 x 29 cm)vyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč
65., 66. George Radojčič: Křížová cesta I., II., 2007olejový pastel na lepence / olejový pastel na papíře76 x 43 cm (včetně rámu)vyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 18 000 Kč
67. Jan Reich: Kuks 1995bromostříbrná čb. vintage fotografie, 18 x 24 cm,vyvolávací cena: 8 400 Kčodhadní cena: 14 000 Kč
68. Jan Reich: Kuks 1995bromostříbrná čb. vintage fotografie, 18 x 24 cm,vyvolávací cena: 8 400 Kčodhadní cena: 14 000 Kč
71. Jaroslav Rössler: Žena v bílém, ze série Karton, 60. léta24 x 23 cm, s rámem: 52 x 52 cm, Rösslerová 2005, 2/5, autorizovaná novodobá zvětšenina z roku 2011, bromostříbrná čb. fotografievyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 000 Kč
75. Libor Šberba: z cyklu Česká krajina I., 200931 x 37,5 cm (52 x 52 cm), vysokostálý pigmentový tiskvyvolávací cena: 6 000 Kč,odhadní cena: 12 000 Kč
76. Libor Šberba: z cyklu Česká krajina II., 201037, 5 x 31 cm (52 x 52 cm), vysokostálý pigmentový tiskvyvolávací cena: 6 000 Kč, odhadní cena: 12 000 Kč
79. Stanislav Tůma: Schody, zač, 80. letbromostříbrná čb. vintage fotografie, signováno vzadu autorem29 x 20 cms rámem: 41 x 31 cm,vyvolávací cena: 4 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč
80. Stanislav Tůma: Trojůhelníky, 1991bromostříbrná čb. vintage fotografie, signováno vzadu autorem29 x 20 cms rámem: 41 x 31 cm,vyvolávací cena: 4 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč
95. Anna Zemánková: Bez názvu I., přelom 60. a 70. let, pastel na papíře17 x 12 cm, s rámem: 24 x 17,5 cmolej / lepenka, 54,5 x 40 cmvyvolávací cena: 30 000 Kčodhadní cena: 70 000 Kč
96. Anna Zemánková: Bez názvu II.přelom 60. a 70. let, pastel na papíře
63 x 45 cm, s rámem: 92 x 65 cmvyvolávací cena:120 000 Kč
odhadní cena: 200 000 Kč
22. Kurt Gebauer: Modrá plavkyně, 2014 originální kresba doplněná malbou na papíře, 45 x 62 cm
vyvolávací cena: 25 000 Kčodhadní cena: 35 000 Kč
86., 87., 88., 89., Květa Válová, Z cyklu Zastavení I., II, II, IV., litografie, 1996, , 31,5 x 22, 5 cm, s rámem: 10, 5 x 15 cm, vyv. cena: 1 500,- Kč, odhad. cena: 4 000 Kč90., 91., 92., 93., 94. Jitka Válová, Z cyklu Zastavení I., II, II, IV., litografie, 1996, , 31,5 x 22, 5 cm, s rámem: 10, 5 x 15 cm, vyv. cena: 1 500,- Kč, odhad. cena: 4 000 Kč
Jitka a Květa Válovy
25. Kurt Gebauer: Belaxa IV.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2015vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč
78. Josef Tockstein: Žena60. léta
olej / lepenka, 39 x 22,5 cmvyvolávací cena:7 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč