David Cajthaml Karel Cudlín Jan Hísek Kurt Gebauer Martina Chloupa Petr Nikl Stefan Milkov Suzanne Pastor Daniel Pešta Luboš Plný Josef Tockstein Jaroslav Rössler Paulína Skavová Libor Štěrba Artinbox Gallery a Czech National Trust srdečně zvou na: Artinbox Gallery and Czech National Trust invite you to: AUKCI AUKCI VYBRANÝCH UMĚLECKÝCH DĚL AN AUCTION OF SELECTED ARTWORKS Podpořte návrat plastiky Otto Gutfreunda na jeho původní místo na Škodově paláci a získejte hodnotné umělecké dílo! / Support the return of the Otto Gutfreund monumental sculpture at its original place on the roof of Škoda Palace, and get a valuable artwork! aukce / auction: 18. 3. 2019 / od18 h. / from 6 p.m. 27., 28., 29., 31 .1. 2012, (14 - 18 h.) před-aukční výstava / preview for the auction, nebo po domluvě (tel. 777 748 433). Místo konání: Artinbox Gallery, Perlová 3, Praha 1 - Staré město Aukcí provedou: Jan Šefránka a Josef Vomáčka Aukce je otevřená široké veřejnosti. Pro více informací kontaktujte: / For more information please contact: Nadia Rovderová, Artinbox Gallery, [email protected], tel.: +777 748 433 Eva Heyd, Czech National Trust, [email protected], tel. : + 731836803 díla autorů/ artworks by: Michelle Adlerová Jiří Balcar Barbora Bálková David Cajthaml Karel Cudlín Karel Čapek František Drtikol Jaroslav Fišer Jiří Foltýn Eva Fuka Jaromír Funke Kurt Gebauer Alexandr Hackenschmied Jolana Havelková Eva Heyd Jan Hísek Jirka Houska Martina Chloupa Viktor Krejčí Jan Lukas Emila Medková Stefan Milkov Petr Nikl Suzanne Pastor Daniel Pešta Luboš Plný Ladislav Postupa George Radojčič Jan Reich Jaroslav Rössler Paulina Skavová Jan Svoboda Jan Švankmajer Libor Štěrba Josef Tockstein Stanislav Tůma Jitka a Květa Válovy Jaromír Stretti - Zamponi Anna Zemánková Olbram Zoubek Stanislav Tůma Olbram Zoubek Artinbox gallery Perlová 370/3 110 00 Praha 1 +420 777 184 335 nadia@artinbox.cz AUKCE NÁVRAT GUTFREUNDOVY PLASTIKY 45. Jan Hísek: Svítání zázraků, 1997 7/33, 43 x 50,5 cm, s rámem 64,3 x 71 cm vyvolávací cena: 15 000 Kč, odhadní cena: 28 0000 Kč 5. David Cajthaml: Houba, 2010 série : Zimní linoryty, 10/14 39 x 47 cm / s rámem: 40 x 50 cm vyvolávací cena: 3 000 Kč odhadní cena: 8000 - 12000 Kč 9. Karel Cudlín: Václav Havel, Odcházení / Leaving, 2003 čb.archiv. tisk, bw archive print 101 x 71 cm vyvolávací cena: 30 000 Kč odhadní cena: 50 000 Kč 23. Kurt Gebauer: Plavkyně I., bazén Podolí, konec 60. let 27 x 37 cm, vysokostálý digitální tisk z roku 2016, 2/35 vyvolávací cena: 5 500 Kč odhadní cena: 10 000 Kč 26. Kurt Gebauer: Belaxa I. litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2012 vyvolávací cena: 9900 Kč odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč 39., 40., 41., 42.. Martina Chloupa: Ježíš Kristus, 2002/2018 barvená guma / různé barvy, 4800 Kč vyvolávací cena: 3 000 Kč 49. Stefan Milkov: Krajina s jezdcem, 2005 serigrafie, 58 x 50 cm, (obraz: 47 x 41 cm) vyvolávací cena: 4 500 Kč odhadní cena: 8 - 9 000 Kč 57. Suzanne PastorNákupní výlet / Shopping Trip, 2017 koláž s fotogramem, 44, 5 x 29, v rámu, 52,5 x 42,5 cm, vyvolávací cena: 8 500 Kč, odhadní cena: 18 000 Kč 60., 61. Luboš Plný: Z cyklu Zachovalé ostatky, I., II., 1992 velký formát, kombinovaná technika, otisk/malba, 61 x 45,5 cm, (s rámem 100 x 70 cm) vyvolávací cena: 43 000 Kč odhadní cena: 77 000 Kč 58. Daniel Pešta: Z cyklu Velikonoční deník, tuš/ papír, 30 x 22 cm, 2010 vyvolávací cena: 9 000 Kč, odhadní cena: 25 000 Kč 77. Josef Tockstein: Tanečnice,. 1965 olej / lepenka, 54,5 x 40 cm vyvolávací cena:7 000 Kč odhadní cena: 14 000 Kč 69. Jaroslav Rössler: Kompozice, ze série Karton, 1925 24 x 23 cm, s rámem: 52 x 52 cm, Rösslerová 2005, 3/5, autorizovaná novodobá zvětšenina, bromostříbrná čb. fotografie 21,2 × 21,2 cm, s rámem: 50 x 50 cm, vzadu razítko Jaroslav Rössler, sign. Sylvie Vítová – Rösslerová vyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 000 Kč 72. Paulína Skavová: Spodní prádlo (páv), s rámem, 52 x 52 cm, 2016 vyvolávací cena: 8000 Kč, běžná prodejní cena: 15 000 Kč 97. Olbram Zoubek: On a Ona, 2010 reliéfní tisk, papír - velký, 42 x 24,5 cm vyvolávací cena: 7 000 odhadní cena: 11 - 15 000 Kč 98. Olbram Zoubek: Dvojice, 2010 reliéfní tisk, papír - malý, 21 x 15 cm vyvolávací cena: 3 500 odhadní cena: 7 000 Kč 99. Olbram Zoubek: Ruce ve vlasech 2010 reliéfní tisk, papír - malý, 21 x 15 cm vyvolávací cena: 3 500 odhadní cena: 7 000 Kč 70. Jaroslav Rössler: Dvojice, 60. léta, bromostříbrná čb. fotografie 21,2 × 21,2 cm, s rámem: 52 x 52 cm, vzadu razítko Jaroslav Rössler, sign. Sylvie Vítová – Rösslerová 2005, 1/5, autorizovaná novodobá zvětšenina z roku 2005 vyvolávací cena: 12 000 Kč odhadní cena: : 20 000 Kč 27. Kurt Gebauer: Belaxa II. litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2012 vyvolávací cena: 9900 Kč odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč 28. Kurt Gebauer: Belaxa III. litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2015 vyvolávací cena: 9900 Kč odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč 44. Jan Hísek: Rosnička, 2000 21 / 42, 16,5 x 24,5 cm, s rámem 36,5 x 42,8 cm vyvolávací cena: 6 000 Kč odhadní cena: 10 000 Kč 21. Kurt Gebauer: Srdce 2000 restaurovaný originál z výstavy ve Vojanových sadech výška: 20 cm, materiál: speciální parafín a beton. vyvolávací cena: 60 000 Kč odhadní cena: 120 000 Kč 62., 63. Luboš Plný: Z cyklu Zachovalé ostatky, 1991 (střední formát) kombinovaná technika otisk/malba 26 x 35 cm, (s rámem 41 x 51 cm) vyvolávací cena: 25 000 Kč odhadní cena: 48 000 Kč Michelle Adlerová 1. Michelle Adlerová: Rekonstrukce, 2011 série 2 fotografií, 36 x 30 cm, s rámem: 71 x 101 cm vyvolávací cena: 7 000 Kč odhadní cena: 15 000 Kč AUKCIONRETURNOF GUTFREUNDSCULPTURE Barbora Bálková 4. Barbora Bálková Slepice nebo vejce? ze série Masky/ pigment. tisk/plátno, 86 x 60 cm 9/15 vyvolávací cena: 8 000 Kč odhadní cena: 14 000 Kč 2. Michelle Adlerová: Tajemství veřejné řeči těla, 2012 série 4 čb. fotografií, 14 x 14 cm, s rámem: 25 x 25 cm vyvolávací cena: 5 000 Kč odhadní cena: 10 000 Kč Jiří Balcar 3. Jiří Balcar Žena (Pozdě ale přece), 1967 litografie 13,5 x 7,5 cm s rámem: 52 x 37 cm vyvolávací cena: odhadní cena: 17 000 Kč 6. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 2010 mezzotinta, size: 9 x 14 cm, s rámem: 22 x 32 cm vyvolávací cena: 900 Kč běžná prodejní cena: 2000 - 3000 Kč 7. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 2010 39 x 47 cm, suchá jehla, s rámem: 7 x 9 cm vyvolávací cena: 700 Kč odhadní cena: 1800 - 2500 Kč František Drtikol 13. František Drtikol: Torzo, bronz 26 x13 x 7, odlitek z roku 1999, 5/5 vyvolávací cena: 70 000 Kč odhadní cena: 120 000 Kč Karel Čapek 10. Karel Čapek: Čapkova manželka Olga Scheinpflugová s kapitánem na lodi Hakon / Čapek‘s wife Olga Scheinpflugova with the captain on the Ship Hakon, 1936 originální bromostříbrná vintage fotografie size: 30 x 24 cm vyvolávací cena: 7000 Kč odhadní cena: 15 000 8. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 2010 mezzotinta, 7 x 9 cm, s rámem: 22 x 32 cm vyvolávací cena: 800 Kč odhadní cena: 1900 - 2700 Kč 14. František Drtikol: Akt 30 x 24 cm bromostříbrná fotografie pozdější zvětšenina vyvolávací cena: 9 000 Kč odhadní cena: 16 000 Kč 12. František Drtikol: Ervína a Harlekýn, divadelní motiv, cca 1920 originální bromostříbrná vintage fotografie, 29 x 22 cm vyvolávací cena: 50 000 Kč odhadní cena: 80 - 100 000 Kč 11. Karel Čapek: Čapkova manželka Olga Scheinpflugová na lodi Hakon Adalstein do Narviku s norským novomanželským párem - lékař s chotí, Cesta na sever/ originální bromostříbrná vintage fotografie, 1936 30 x 24 cm, vyvolávací cena: 7000 Kč, odhadní cena: 15 000 František Drtikol 15. Jaroslav Fišer: Z cyklu Veteše barevná fotografie, 2/5, 2011 - 12 61 x 45 cm vyvolávací cena: 5 000 Kč odhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč Jaroslav Fišer Jiří Foltýn 16. Jiří Foltýn: Zdvojená krajina, 1987 21,5 x 32 cm (33 x 42 cm) čb.archivní tisk, matný karton, trhaný okraj vyvolávací cena: 18 000 Kč odhadní cena: 25 - 30 000 Kč 17. Jiří Foltýn: Návštěva pana Šímy, 2016 26,5 x 40 cm (37 x 50 cm) Rayfilm FineArt, tisk, 4 / 20 vyvolávací cena: 6 000 Kč odhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč 18. Jiří Foltýn: U řeky, 2010 26,5 x 40 cm (37 x 50 cm) Rayfilm FineArt, tisk, 2 / 20 vyvolávací cena: 5 000 Kč odhadní cena: 8 - 11 000 Kč Eva Fuka 19. Eva Fuka: Kytlice, 1962, bromostříbrná fotografie 29,5 x 27,5 cm, s rámem: 53 x 43 cm vyvolávací cena: 15 000 Kč odhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč David Cajthaml Jaromír Funke 20. Jaromír Funke: Praha, 1940 originální bromostříbrná vintage fotografie, vzadu ověřeno dcerou autora 16 x 11 cm vyvolávací cena: 25 000 Kč odhadní cena: 35 000 Kč 24. Kurt Gebauer: Plavkyně II., bazén Podolí, konec 60. let 27 x 37 cm, vysokostálý digitální tisk z roku 2016, 2/35 vyvolávací cena: 5 500 Kč odhadní cena: 10 000 Kč Alexandr Hackenschmied 29. Alexandr Hackenschmied / Sascha Hammid: Galka Scheyer, New York,1945 originální bromostříbrná vintage, fotografie podepsáno autorem na zadní straně, 19 x 24 cm, 20 000,- Kč vyvolávací cena: 19 000 Kč odhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč 30. Alexandr Hackenschmied: Paríž, 1939 podepsáno autorem na zadní straně, pozdější zvětšenina, 21 x 17 cm originální bromostříbrná fotografie vyvolávací cena: 15 000 Kč odhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč 31. Alexandr Hackenschmied: Baťovo letadlo, Z cesty do Evropy, 1936 vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2017, limitovaná edice: 1 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 20 x 32 cm, s rámem: 42 x 52 cm vyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč 32. Alexandr Hackenschmied: Z cesty do USA, 1936 vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2017, limitovaná edice: 1 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 20 x 32 cm, s rámem: 42 x 52 cm vyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč Jolana Havelková 33, 34. Jolana Havelková: Pravidelná dávka emocí, 2002–2012 pigmentový tisk na papír Museo, 45 x 33 cm vyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč Eva Heyd 35. Eva Heyd: Majrovka I., 2015 vysokostálý pigmentový tisk 59 x 41 cm, s rámem: 61 x 83 vyvolávací cena: 14 000 Kč odhadní cena: 30 000 Kč 36.Eva Heyd: Majrovka II., 2015 vysokostálý pigmentový tisk 59 x 41 cm, s rámem: 61 x 83 vyvolávací cena: 14 000 Kč odhadní cena: 30 000 Kč 37. Eva Heyd: Milenci, 2017 vysokostálý pigmentový tisk 30 x 42 cm, s rámem: 47 x 62 cm vyvolávací cena: 14 000 Kč, odhadní cena: 28 0000 Kč Jirka Houska 38. Jirka Houska: Měsíc v úplňku, 2014 olej / plátno 70 x 55 cm vyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 - 28 000 Kč Viktor Krejčí 43. Viktor Krejčí: Vlna II., 1987 bromostříbrná vintage fotografie, 2/10 14 x 28,5 cm (30 x 39 cm) vyvolávací cena: 00 Kč, odhadní cena: 000 Kč 52. Petr Nikl: Bílá orchidej, 2006 mezotinta, 58 x 73 cm vyvolávací cena: 7 000 Kč odhadní cena: 15 000 Kč 53. Petr Nikl: Růže, 2003 24 x 21 cm , s rámem: 69,5 x 48 cm vyvolávací cena: 6 000 Kč odhadní cena: 12 000 Kč Jan Lukas 46. Jan Lukas: Václav Havel v Central Parku, NYC, duben 1968 vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2015, limitovaná edice: 3 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 29 x 44 cm, s rámem: 53 x 72 cm vyvolávací cena: 6 500 Kč, odhadní cena: 11 000 Kč 47. Jan Lukas: Václav Havel a Ferninand Peroutka, NYC, duben 1968 vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2015, limitovaná edice: 2 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 21 x 35 cm, s rámem: 43 x 52 cm vyvolávací cena: 5 500 Kč odhadní cena: 10 000 Kč 48. Jan Lukas: Pohřeb prezidenta Beneše, Praha, 8. 9. 1948 vysokostálý pigmentový tisk, limitovaná edice: 1 /100, pozdější dědici autorizovaná zvětšenina z r. 2015, 18,5 x 20 cm, s rámem: 41 x 31cm, vyvolávací cena: 5 000 Kč, odhadní cena: 9 000 Kč Emila Medková 50. Emila Medková: Boty pozdější zvětšenina z roku 2001, 7/8, 27 x 33 cm bromostříbrná fotografie autorizovaná dědici vyvolávací cena: 7 000 Kč odhadní cena: 10 000 -15 000 Kč 51. Emila Medková: Ruce pozdější zvětšenina z roku 2001, 8/9, 27 x 33 cm bromostříbrná fotografie autorizovaná dědici vyvolávací cena: 7 000 Kč odhadní cena: 10 000 -15 000 Kč Eduard Ovčáček Ladislav Postupa George Radojčič Jan Reich Jan Svoboda Jan Švankmajer Jaromír Stretti Zamponi Anna Zemánková 55.Eduard Ovčáček: Bez názvu II,, 1982 42 x 29, 5 cm, s rámem: 47 x 36 cm. vyvolávací cena: 18 000 Kč odhadní cena: 30 000 Kč 54. Petr Nikl: Adam a Eva, 2010 barevná litografie, 24 x 21 cm , s rámem: 52 x 38 cm, vyvolávací cena: 7 500 Kč odhadní cena: 15 000 Kč 56. Suzanne Pastor z cyklu Adresse Book, 1998 objekt v rámu, kombinovaná technika, 19 x 21 cm , s rámem: 32,5 x 42 cm vyvolávací cena: 9000 Kč odhadní cena: 18 000 Kč 73. Zvěstování (Fuchsie) 1958 24 x 17,5 cm (17 x 12 cm), bromostříbrná čb. fotografie vyvolávací cena: 18 000 Kč, běžná prodejní cena: 35 000 Kč Jitka Válová 83. Jitka Válová: Výskok a pád, litografie, 3/30, 2009, 70 x 50 cm, vyvolávací: 8 000 Kč, odhadní cena: 15 000,- Kč 84. Jitka Válová: Úděl, barevná litografie, 2009, 8 000 Kč, 71 x 50, 5 cm, vyvolávací: 7 000 Kč odhadní cena: 12 800,- Kč 85. Jitka Válová: Člověk a stín, litografie, 2009, 34 x 24 cm, 41/50, s rámem: 49 x 35 cm, vyvolávací: 3 000 Kč odhadní cena: 6 000 Kč 81. Jaromír Stretti-Zamponi: Malostranské náměstí, cca 1910 podpis autora na přední straně barevná akvatinta, 52 x 52 cm vyvolávací cena: 8 000 Kč běžná prodejní cena: 15 000 Kč 82. Jaromír Stretti-Zamponi: Pražský hrad, cca 1910 podpis autora na přední straně barevná akvatinta, 55 x 52 cm vyvolávací cena: 9 000 Kč běžná prodejní cena: 16 000 Kč 74. Jan Švankmajer: Sbírka 1, 2015 22 / 40, barevná liotografie, 43 x 59 cm, s rámem: 52,5 x 72,5 cm vyvolávací cena: 7 500 Kč, běžná prodejní cena: 14 000 Kč 59. Luboš Plný: Můj nový revolver 2001 akryl / plátno, 118 x 94 cm vyvolávací cena: 57 000 Kč odhadní cena: 90 000 Kč 64. Ladislav Postupa: Akt, , 1969 bromostříbrná čb. vintage fotografie, 30 x 29 cm, (papír: 38 x 29 cm) vyvolávací cena: 5 000 Kč odhadní cena: 14 000 Kč 65., 66. George Radojčič: Křížová cesta I., II., 2007 olejový pastel na lepence / olejový pastel na papíře 76 x 43 cm (včetně rámu) vyvolávací cena: 7 000 Kč odhadní cena: 18 000 Kč 67. Jan Reich: Kuks 1995 bromostříbrná čb. vintage fotografie, 18 x 24 cm, vyvolávací cena: 8 400 Kč odhadní cena: 14 000 Kč 68. Jan Reich: Kuks 1995 bromostříbrná čb. vintage fotografie, 18 x 24 cm, vyvolávací cena: 8 400 Kč odhadní cena: 14 000 Kč 71. Jaroslav Rössler: Žena v bílém, ze série Karton, 60. léta 24 x 23 cm, s rámem: 52 x 52 cm, Rösslerová 2005, 2/5, autorizovaná novodobá zvětšenina z roku 2011, bromostříbrná čb. fotografie vyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 000 Kč 75. Libor Šberba: z cyklu Česká krajina I., 2009 31 x 37,5 cm (52 x 52 cm), vysokostálý pigmentový tisk vyvolávací cena: 6 000 Kč,odhadní cena: 12 000 Kč 76. Libor Šberba: z cyklu Česká krajina II., 2010 37, 5 x 31 cm (52 x 52 cm), vysokostálý pigmentový tisk vyvolávací cena: 6 000 Kč, odhadní cena: 12 000 Kč 79. Stanislav Tůma: Schody, zač, 80. let bromostříbrná čb. vintage fotografie, signováno vzadu autorem 29 x 20 cm s rámem: 41 x 31 cm, vyvolávací cena: 4 000 Kč odhadní cena: 10 000 Kč 80. Stanislav Tůma: Trojůhelníky, 1991 bromostříbrná čb. vintage fotografie, signováno vzadu autorem 29 x 20 cm s rámem: 41 x 31 cm, vyvolávací cena: 4 000 Kč odhadní cena: 10 000 Kč 95. Anna Zemánková: Bez názvu I., přelom 60. a 70. let, pastel na papíře 17 x 12 cm, s rámem: 24 x 17,5 cm olej / lepenka, 54,5 x 40 cm vyvolávací cena: 30 000 Kč odhadní cena: 70 000 Kč 96. Anna Zemánková: Bez názvu II. přelom 60. a 70. let, pastel na papíře 63 x 45 cm, s rámem: 92 x 65 cm vyvolávací cena:120 000 Kč odhadní cena: 200 000 Kč 22. Kurt Gebauer: Modrá plavkyně, 2014 originální kresba doplněná malbou na papíře, 45 x 62 cm vyvolávací cena: 25 000 Kč odhadní cena: 35 000 Kč 86., 87., 88., 89., Květa Válová, Z cyklu Zastavení I., II, II, IV., litografie, 1996, , 31,5 x 22, 5 cm, s rámem: 10, 5 x 15 cm, vyv. cena: 1 500,- Kč, odhad. cena: 4 000 Kč 90., 91., 92., 93., 94. Jitka Válová, Z cyklu Zastavení I., II, II, IV., litografie, 1996, , 31,5 x 22, 5 cm, s rámem: 10, 5 x 15 cm, vyv. cena: 1 500,- Kč, odhad. cena: 4 000 Kč Jitka a Květa Válovy 25. Kurt Gebauer: Belaxa IV. litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2015 vyvolávací cena: 9900 Kč odhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč 78. Josef Tockstein: Žena 60. léta olej / lepenka, 39 x 22,5 cm vyvolávací cena:7 000 Kč odhadní cena: 14 000 Kč

AUKCI AUKCI VYBRANÝCH UMĚLECKÝCH DĚL AN AUCTION …...2015, limitovaná edice: 3 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 29 x 44 cm, s rámem: 53 x 72 cm vyvolávací

Page 1: AUKCI AUKCI VYBRANÝCH UMĚLECKÝCH DĚL AN AUCTION …...2015, limitovaná edice: 3 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 29 x 44 cm, s rámem: 53 x 72 cm vyvolávací

David Cajthaml

Karel Cudlín

Jan Hísek

Kurt Gebauer

Martina Chloupa

Petr Nikl

Stefan Milkov

Suzanne Pastor

Daniel Pešta

Luboš Plný

Josef Tockstein

Jaroslav Rössler

Paulína Skavová

Libor Štěrba

Artinbox Gallery a Czech National Trust srdečně zvou na: Artinbox Gallery and Czech National Trust invite you to:

AUKCI AUKCI VYBRANÝCH UMĚLECKÝCH DĚL AN AUCTION OF SELECTED ARTWORKS

Podpořte návrat plastiky Otto Gutfreunda na jeho původní místo na Škodově paláci a získejte hodnotné umělecké dílo! / Support the return of the Otto Gutfreund monumental sculpture at its originalplace on the roof of Škoda Palace, and get a valuable artwork!

aukce / auction: 18. 3. 2019 / od18 h. / from 6 p.m.

27., 28., 29., 31 .1. 2012, (14 - 18 h.) před-aukční výstava / preview for the auction, nebo po domluvě (tel. 777 748 433).

Místo konání: Artinbox Gallery, Perlová 3, Praha 1 - Staré městoAukcí provedou: Jan Šefránka a Josef Vomáčka

Aukce je otevřená široké veřejnosti.

Pro více informací kontaktujte: / For more information please contact:Nadia Rovderová, Artinbox Gallery, [email protected], tel.: +777 748 433Eva Heyd, Czech National Trust, [email protected], tel. : + 731836803

díla autorů/ artworks by:Michelle Adlerová

Jiří BalcarBarbora BálkováDavid Cajthaml

Karel CudlínKarel Čapek

František DrtikolJaroslav Fišer

Jiří FoltýnEva Fuka

Jaromír FunkeKurt Gebauer

Alexandr HackenschmiedJolana Havelková

Eva HeydJan Hísek

Jirka HouskaMartina Chloupa

Viktor KrejčíJan Lukas

Emila MedkováStefan MilkovPetr Nikl Suzanne PastorDaniel PeštaLuboš PlnýLadislav PostupaGeorge RadojčičJan ReichJaroslav RösslerPaulina SkavováJan SvobodaJan ŠvankmajerLibor ŠtěrbaJosef TocksteinStanislav Tůma Jitka a Květa VálovyJaromír Stretti - ZamponiAnna ZemánkováOlbram Zoubek

Stanislav Tůma

Olbram Zoubek

Artinbox galleryPerlová 370/3110 00 Praha 1+420 777 184 [email protected]

AUKCE NÁVRAT GUTFREUNDOVY PLASTIKY

45. Jan Hísek: Svítání zázraků, 19977/33, 43 x 50,5 cm, s rámem 64,3 x 71 cmvyvolávací cena: 15 000 Kč, odhadní cena: 28 0000 Kč

5. David Cajthaml: Houba, 2010série : Zimní linoryty, 10/14

39 x 47 cm / s rámem: 40 x 50 cmvyvolávací cena: 3 000 Kč

odhadní cena: 8000 - 12000 Kč

9. Karel Cudlín: Václav Havel, Odcházení /Leaving, 2003čb.archiv. tisk, bw archive print101 x 71 cmvyvolávací cena: 30 000 Kčodhadní cena: 50 000 Kč

23. Kurt Gebauer: Plavkyně I., bazén Podolí, konec 60. let27 x 37 cm, vysokostálý digitální tisk z roku 2016, 2/35vyvolávací cena: 5 500 Kčodhadní cena: 10 000 Kč

26. Kurt Gebauer: Belaxa I.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2012vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč

39., 40., 41., 42.. Martina Chloupa: Ježíš Kristus, 2002/2018barvená guma / různé barvy, 4800 Kč vyvolávací cena: 3 000 Kč

49. Stefan Milkov: Krajina s jezdcem, 2005serigrafie, 58 x 50 cm, (obraz: 47 x 41 cm)

vyvolávací cena: 4 500 Kčodhadní cena: 8 - 9 000 Kč

57. Suzanne PastorNákupní výlet / Shopping Trip, 2017koláž s fotogramem, 44, 5 x 29, v rámu, 52,5 x 42,5 cm, vyvolávací cena: 8 500 Kč, odhadní cena: 18 000 Kč

60., 61. Luboš Plný: Z cyklu Zachovalé ostatky, I., II., 1992velký formát, kombinovaná technika, otisk/malba, 61 x 45,5 cm, (s rámem 100 x 70 cm)vyvolávací cena: 43 000 Kčodhadní cena: 77 000 Kč

58. Daniel Pešta: Z cyklu Velikonoční deník, tuš/ papír, 30 x 22 cm, 2010vyvolávací cena: 9 000 Kč, odhadní cena: 25 000 Kč

77. Josef Tockstein: Tanečnice,. 1965olej / lepenka, 54,5 x 40 cmvyvolávací cena:7 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč

69. Jaroslav Rössler: Kompozice, ze série Karton, 192524 x 23 cm, s rámem: 52 x 52 cm, Rösslerová 2005, 3/5, autorizovaná novodobá zvětšenina, bromostříbrná čb. fotografie21,2 × 21,2 cm, s rámem: 50 x 50 cm, vzadu razítko Jaroslav Rössler, sign. Sylvie Vítová – Rösslerovávyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 000 Kč

72. Paulína Skavová: Spodní prádlo (páv), s rámem, 52 x 52 cm, 2016vyvolávací cena: 8000 Kč, běžná prodejní cena: 15 000 Kč

97. Olbram Zoubek: On a Ona, 2010 reliéfní tisk, papír - velký, 42 x 24,5 cm vyvolávací cena: 7 000odhadní cena: 11 - 15 000 Kč

98. Olbram Zoubek: Dvojice, 2010 reliéfní tisk, papír - malý, 21 x 15 cm vyvolávací cena: 3 500odhadní cena: 7 000 Kč

99. Olbram Zoubek: Ruce ve vlasech 2010 reliéfní tisk, papír - malý, 21 x 15 cm vyvolávací cena: 3 500odhadní cena: 7 000 Kč

70. Jaroslav Rössler: Dvojice, 60. léta, bromostříbrná čb. fotografie21,2 × 21,2 cm, s rámem: 52 x 52 cm, vzadu razítko Jaroslav Rössler, sign. Sylvie Vítová – Rösslerová 2005, 1/5, autorizovaná novodobá zvětšenina z roku 2005vyvolávací cena: 12 000 Kčodhadní cena: : 20 000 Kč

27. Kurt Gebauer: Belaxa II.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2012vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč

28. Kurt Gebauer: Belaxa III.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2015vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč

44. Jan Hísek: Rosnička, 200021 / 42, 16,5 x 24,5 cm, s rámem 36,5 x 42,8 cmvyvolávací cena: 6 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč

21. Kurt Gebauer: Srdce 2000restaurovaný originál z výstavy ve Vojanových sadechvýška: 20 cm, materiál: speciální parafín a beton. vyvolávací cena: 60 000 Kčodhadní cena: 120 000 Kč

62., 63. Luboš Plný: Z cyklu Zachovalé ostatky, 1991(střední formát) kombinovaná technika otisk/malba26 x 35 cm, (s rámem 41 x 51 cm)vyvolávací cena: 25 000 Kčodhadní cena: 48 000 Kč

Michelle Adlerová

1. Michelle Adlerová: Rekonstrukce, 2011

série 2 fotografií, 36 x 30 cm, s rámem: 71 x 101 cm

vyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 15 000 Kč

AUKCION RETURN OF GUTFREUND SCULPTURE

BarboraBálková4. Barbora BálkováSlepice nebo vejce?ze série Masky/ pigment. tisk/plátno, 86 x 60 cm9/15vyvolávací cena: 8 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč

2. Michelle Adlerová: Tajemství veřejné řeči těla, 2012série 4 čb. fotografií, 14 x 14 cm, s rámem: 25 x 25 cmvyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč

Jiří Balcar3. Jiří BalcarŽena (Pozdě ale přece), 1967litografie13,5 x 7,5 cms rámem: 52 x 37 cmvyvolávací cena: odhadní cena: 17 000 Kč

6. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 2010mezzotinta, size: 9 x 14 cm, s rámem: 22 x 32 cmvyvolávací cena: 900 Kčběžná prodejní cena: 2000 - 3000 Kč

7. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 201039 x 47 cm, suchá jehla, s rámem: 7 x 9 cmvyvolávací cena: 700 Kčodhadní cena: 1800 - 2500 Kč

František Drtikol

13. František Drtikol: Torzo, bronz26 x13 x 7, odlitek z roku 1999, 5/5vyvolávací cena: 70 000 Kčodhadní cena: 120 000 Kč

Karel Čapek10. Karel Čapek: Čapkova manželka Olga Scheinpflugová s kapitánem na lodi Hakon / Čapek‘s wife Olga Scheinpflugova with the captain on the Ship Hakon, 1936 originální bromostříbrná vintage fotografiesize: 30 x 24 cm vyvolávací cena: 7000 Kčodhadní cena: 15 000 Kč

8. David Cajthaml: Z cyklu Mořská dívka, 2010mezzotinta, 7 x 9 cm, s rámem: 22 x 32 cmvyvolávací cena: 800 Kčodhadní cena: 1900 - 2700 Kč

14. František Drtikol: Akt30 x 24 cm

bromostříbrná fotografiepozdější zvětšenina

vyvolávací cena: 9 000 Kčodhadní cena: 16 000 Kč

12. František Drtikol: Ervína a Harlekýn,divadelní motiv, cca 1920originální bromostříbrná vintage fotografie, 29 x 22 cmvyvolávací cena: 50 000 Kčodhadní cena: 80 - 100 000 Kč

11. Karel Čapek: Čapkova manželka Olga Scheinpflugová na lodi Hakon Adalstein do Narviku s norským novomanželským párem - lékař s chotí, Cesta na sever/ originální bromostříbrná vintage fotografie, 193630 x 24 cm, vyvolávací cena: 7000 Kč, odhadní cena: 15 000 Kč

František Drtikol

15. Jaroslav Fišer: Z cyklu Vetešebarevná fotografie, 2/5, 2011 - 1261 x 45 cmvyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 8 000 - 10 000 Kč

Jaroslav Fišer

Jiří Foltýn16. Jiří Foltýn: Zdvojená krajina, 198721,5 x 32 cm (33 x 42 cm)čb.archivní tisk, matný karton, trhaný okrajvyvolávací cena: 18 000 Kčodhadní cena: 25 - 30 000 Kč

17. Jiří Foltýn: Návštěva pana Šímy, 201626,5 x 40 cm (37 x 50 cm)Rayfilm FineArt, tisk, 4 / 20vyvolávací cena: 6 000 Kčodhadní cena: 9 000 - 12 000 Kč

18. Jiří Foltýn: U řeky, 201026,5 x 40 cm (37 x 50 cm)Rayfilm FineArt, tisk, 2 / 20vyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 8 - 11 000 Kč

Eva Fuka

19. Eva Fuka: Kytlice, 1962, bromostříbrná fotografie29,5 x 27,5 cm, s rámem: 53 x 43 cmvyvolávací cena: 15 000 Kčodhadní cena: 25 000 - 30 000 Kč

David Cajthaml

Jaromír Funke

20. Jaromír Funke:Praha, 1940originální bromostříbrná vintage fotografie, vzadu ověřeno dcerou autora16 x 11 cmvyvolávací cena: 25 000 Kčodhadní cena: 35 000 Kč

24. Kurt Gebauer: Plavkyně II., bazén Podolí, konec 60. let27 x 37 cm, vysokostálý digitální tisk z roku 2016, 2/35vyvolávací cena: 5 500 Kčodhadní cena: 10 000 Kč

Alexandr Hackenschmied

29. Alexandr Hackenschmied / Sascha Hammid: Galka Scheyer, New York,1945 originální bromostříbrná vintage, fotografiepodepsáno autorem na zadní straně, 19 x 24 cm, 20 000,- Kčvyvolávací cena: 19 000 Kčodhadní cena: 30 000 - 40 000 Kč

30. Alexandr Hackenschmied: Paríž, 1939 podepsáno autorem na zadní straně,

pozdější zvětšenina, 21 x 17 cmoriginální bromostříbrná fotografie

vyvolávací cena: 15 000 Kčodhadní cena: 20 000 - 30 000 Kč

31. Alexandr Hackenschmied: Baťovo letadlo, Z cesty do Evropy, 1936vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2017, limitovaná edice: 1 /100 pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 20 x 32 cm, s rámem: 42 x 52 cmvyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč

32. Alexandr Hackenschmied: Z cesty do USA, 1936

vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2017,

limitovaná edice: 1 /100 pozdější dědici autorizovaná

zvětšenina, 20 x 32 cm, s rámem: 42 x 52 cm

vyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč

Jolana Havelková33, 34. Jolana Havelková: Pravidelná dávka emocí, 2002–2012pigmentový tisk na papír Museo,45 x 33 cmvyvolávací cena: 5 500 Kč, odhadní cena: 10 000 Kč

Eva Heyd

35. Eva Heyd: Majrovka I., 2015vysokostálý pigmentový tisk 59 x 41 cm, s rámem: 61 x 83vyvolávací cena: 14 000 Kčodhadní cena: 30 000 Kč

36.Eva Heyd: Majrovka II., 2015vysokostálý pigmentový tisk

59 x 41 cm, s rámem: 61 x 83vyvolávací cena: 14 000 Kč

odhadní cena: 30 000 Kč

37. Eva Heyd: Milenci, 2017vysokostálý pigmentový tisk 30 x 42 cm, s rámem: 47 x 62 cmvyvolávací cena: 14 000 Kč, odhadní cena: 28 0000 Kč

Jirka Houska

38. Jirka Houska: Měsíc v úplňku, 2014olej / plátno70 x 55 cm vyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 - 28 000 Kč

Viktor Krejčí

43. Viktor Krejčí: Vlna II., 1987bromostříbrná vintage fotografie, 2/10

14 x 28,5 cm (30 x 39 cm)vyvolávací cena: 00 Kč,

odhadní cena: 000 Kč

52. Petr Nikl: Bílá orchidej, 2006mezotinta, 58 x 73 cmvyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 15 000 Kč

53. Petr Nikl: Růže, 200324 x 21 cm , s rámem: 69,5 x 48 cm

vyvolávací cena: 6 000 Kčodhadní cena: 12 000 Kč

Jan Lukas

46. Jan Lukas: Václav Havel v Central Parku, NYC, duben 1968

vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2015, limitovaná edice: 3 /100

pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 29 x 44 cm, s rámem: 53 x 72 cm

vyvolávací cena: 6 500 Kč, odhadní cena: 11 000 Kč

47. Jan Lukas: Václav Havel a Ferninand Peroutka, NYC, duben 1968

vysokostálý pigmentový tisk, zvětšenina z roku 2015, limitovaná edice: 2 /100

pozdější dědici autorizovaná zvětšenina, 21 x 35 cm, s rámem: 43 x 52 cm

vyvolávací cena: 5 500 Kč odhadní cena: 10 000 Kč

48. Jan Lukas: Pohřeb prezidenta Beneše, Praha, 8. 9. 1948vysokostálý pigmentový tisk, limitovaná edice: 1 /100, pozdější dědici autorizovaná zvětšenina z r. 2015, 18,5 x 20 cm, s rámem: 41 x 31cm, vyvolávací cena: 5 000 Kč, odhadní cena: 9 000 Kč

Emila Medková

50. Emila Medková: Boty pozdější zvětšenina z roku 2001, 7/8, 27 x 33 cmbromostříbrná fotografie autorizovaná dědicivyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 10 000 -15 000 Kč

51. Emila Medková: Ruce pozdější zvětšenina z roku 2001, 8/9, 27 x 33 cmbromostříbrná fotografie autorizovaná dědicivyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 10 000 -15 000 Kč

Eduard Ovčáček

Ladislav Postupa George Radojčič

Jan Reich

Jan SvobodaJan Švankmajer

Jaromír Stretti Zamponi

Anna Zemánková

55.Eduard Ovčáček: Bez názvu II,, 198242 x 29, 5 cm, s rámem: 47 x 36 cm.vyvolávací cena: 18 000 Kčodhadní cena: 30 000 Kč

54. Petr Nikl: Adam a Eva, 2010barevná litografie, 24 x 21 cm , s rámem: 52 x 38 cm, vyvolávací cena: 7 500 Kčodhadní cena: 15 000 Kč

56. Suzanne Pastor z cyklu Adresse Book, 1998objekt v rámu, kombinovaná technika,19 x 21 cm , s rámem: 32,5 x 42 cm vyvolávací cena: 9000 Kčodhadní cena: 18 000 Kč

73. Zvěstování (Fuchsie) 195824 x 17,5 cm (17 x 12 cm), bromostříbrná čb. fotografievyvolávací cena: 18 000 Kč, běžná prodejní cena: 35 000 Kč

Jitka Válová

83. Jitka Válová: Výskok a pád, litografie, 3/30, 2009, 70 x 50 cm, vyvolávací: 8 000 Kč, odhadní cena: 15 000,- Kč84. Jitka Válová: Úděl, barevná litografie, 2009, 8 000 Kč, 71 x 50, 5 cm, vyvolávací: 7 000 Kč odhadní cena: 12 800,- Kč85. Jitka Válová: Člověk a stín, litografie, 2009, 34 x 24 cm, 41/50, s rámem: 49 x 35 cm, vyvolávací: 3 000 Kč odhadní cena: 6 000 Kč

81. Jaromír Stretti-Zamponi: Malostranské náměstí, cca 1910podpis autora na přední straněbarevná akvatinta, 52 x 52 cmvyvolávací cena: 8 000 Kčběžná prodejní cena: 15 000 Kč

82. Jaromír Stretti-Zamponi: Pražský hrad, cca 1910podpis autora na přední straně barevná akvatinta, 55 x 52 cmvyvolávací cena: 9 000 Kčběžná prodejní cena: 16 000 Kč

74. Jan Švankmajer: Sbírka 1, 201522 / 40, barevná liotografie, 43 x 59 cm, s rámem: 52,5 x 72,5 cmvyvolávací cena: 7 500 Kč, běžná prodejní cena: 14 000 Kč

59. Luboš Plný: Můj nový revolver 2001akryl / plátno, 118 x 94 cm vyvolávací cena: 57 000 Kčodhadní cena: 90 000 Kč

64. Ladislav Postupa: Akt, , 1969bromostříbrná čb. vintage fotografie, 30 x 29 cm, (papír: 38 x 29 cm)vyvolávací cena: 5 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč

65., 66. George Radojčič: Křížová cesta I., II., 2007olejový pastel na lepence / olejový pastel na papíře76 x 43 cm (včetně rámu)vyvolávací cena: 7 000 Kčodhadní cena: 18 000 Kč

67. Jan Reich: Kuks 1995bromostříbrná čb. vintage fotografie, 18 x 24 cm,vyvolávací cena: 8 400 Kčodhadní cena: 14 000 Kč

68. Jan Reich: Kuks 1995bromostříbrná čb. vintage fotografie, 18 x 24 cm,vyvolávací cena: 8 400 Kčodhadní cena: 14 000 Kč

71. Jaroslav Rössler: Žena v bílém, ze série Karton, 60. léta24 x 23 cm, s rámem: 52 x 52 cm, Rösslerová 2005, 2/5, autorizovaná novodobá zvětšenina z roku 2011, bromostříbrná čb. fotografievyvolávací cena: 12 000 Kč, odhadní cena: 20 000 Kč

75. Libor Šberba: z cyklu Česká krajina I., 200931 x 37,5 cm (52 x 52 cm), vysokostálý pigmentový tiskvyvolávací cena: 6 000 Kč,odhadní cena: 12 000 Kč

76. Libor Šberba: z cyklu Česká krajina II., 201037, 5 x 31 cm (52 x 52 cm), vysokostálý pigmentový tiskvyvolávací cena: 6 000 Kč, odhadní cena: 12 000 Kč

79. Stanislav Tůma: Schody, zač, 80. letbromostříbrná čb. vintage fotografie, signováno vzadu autorem29 x 20 cms rámem: 41 x 31 cm,vyvolávací cena: 4 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč

80. Stanislav Tůma: Trojůhelníky, 1991bromostříbrná čb. vintage fotografie, signováno vzadu autorem29 x 20 cms rámem: 41 x 31 cm,vyvolávací cena: 4 000 Kčodhadní cena: 10 000 Kč

95. Anna Zemánková: Bez názvu I., přelom 60. a 70. let, pastel na papíře17 x 12 cm, s rámem: 24 x 17,5 cmolej / lepenka, 54,5 x 40 cmvyvolávací cena: 30 000 Kčodhadní cena: 70 000 Kč

96. Anna Zemánková: Bez názvu II.přelom 60. a 70. let, pastel na papíře

63 x 45 cm, s rámem: 92 x 65 cmvyvolávací cena:120 000 Kč

odhadní cena: 200 000 Kč

22. Kurt Gebauer: Modrá plavkyně, 2014 originální kresba doplněná malbou na papíře, 45 x 62 cm

vyvolávací cena: 25 000 Kčodhadní cena: 35 000 Kč

86., 87., 88., 89., Květa Válová, Z cyklu Zastavení I., II, II, IV., litografie, 1996, , 31,5 x 22, 5 cm, s rámem: 10, 5 x 15 cm, vyv. cena: 1 500,- Kč, odhad. cena: 4 000 Kč90., 91., 92., 93., 94. Jitka Válová, Z cyklu Zastavení I., II, II, IV., litografie, 1996, , 31,5 x 22, 5 cm, s rámem: 10, 5 x 15 cm, vyv. cena: 1 500,- Kč, odhad. cena: 4 000 Kč

Jitka a Květa Válovy

25. Kurt Gebauer: Belaxa IV.litografie, 72,2 x 50,9 cm, 2015vyvolávací cena: 9900 Kčodhadní cena: 15 000 - 20 000 Kč

78. Josef Tockstein: Žena60. léta

olej / lepenka, 39 x 22,5 cmvyvolávací cena:7 000 Kčodhadní cena: 14 000 Kč