AUKČNÍ KATALOG KE 4. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU 3. prosince 2009, 19 hodin > Hotel Intercontinental

AUKČNÍ KATALOG KE 4. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKUKomunikační agentura: Mediální partneři: communications public relations advertising activation rmg:connect. Žijeme vedle

AUKČNÍ KATALOG KE 4. AUKCI FOTOGRAFIÍ PRO LEONTINKU

3. prosince 2009, 19 hodin > Hotel Intercontinental

FOTOGRAFIE PRO LEONTINKU

Aukce se uskuteční 3. prosince od 19 hodin v hotelu Intercontinental, Praha, ve spolupráci s aukční síní artkunst s. r. o., (galerie 5. patro),

Myslíkova 9, Praha 1, www.artkunst.cz z darů současných fotografů a laskavých mecenášů.

Výtěžek dražby bude rozdělen na podporu dlouhodobých projektů Osobní asistence, Svítání a v grantovém řízení v roce 2010.

Vernisáž 23. 11. 2009 od 18h v galerii Ecce Terra, Maltézské nám. 14., Praha 1Předaukční výstava 24. 11. — 30. 11. 2009 galerie Ecce Terra.

Výstava se koná ve spolupráci se sdružením Oliva paralelně s haptickou výstavou Smíme se dotýkat a tvořit pospolu.

Záštitu převzal primátor hl. města Prahy Pavel Bém.

Nadace Leontinka děkuje všem dárcům, partnerům, sponzorům, díky kterým se podařilo 4. aukci fotografií pro Leontinku uskutečnit.

Hlavní partner:

Partneři:

Komunikační agentura:

Mediální partneři:

communications

public relations

advertising

activation

rmg:connect

Žijeme vedle sebe, v sousedství cizích starostí i radostí. Mnohdy si ani nevšimneme, že vedle nás někteří lidé stojí osamoceně a nemohou plně rozvinout své schopnosti.

Brání jim nějaké zdravotní omezení.

Již počtvrté připravuje Nadace Leontinka benefiční aukci fotografií na pomoc zrakově postiženým dětem a mládeži.

Okolo Nadace Leontinka se už vyskytuje velká skupina příznivců fotografie, fotografové i sběratelé fotografií. Jsou to přátelé „dobré věci”. Se vší možnou přívětivostí a oddaností pomáhají zmenšovat nespravedlnosti osudu a zjemňují tak vztahy mezi lidmi kolem nás.

Chtěla bych proto poděkovat všem, kteří poskytují do aukce dary i obdivovatelům, kteří fotografie kupují. Těším se, že nám nadále zůstanete nakloněni.

Mgr. Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, říjen 2009

Kat. č. 001Armutidisová Irena (1956)Bez názvu, 2005Z cyklu Za humnyRozměr: 70 x 50 cm, barevný tiskNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 002Avanesian Garik (1959)Shepherd´s kids — 1, 2007Rozměry: 40 x 29 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 4 500 Kč

Kat. č. 003Beneš Marian (1975)Bohemian National Hall I, NYC, 2003Rozměr: 46 x 43 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 4 000 KčOdhadní cena: 12 000 Kč

Kat. č. 004Beneš Marian (1975)Bohemian National Hall II, NYC, 2003Rozměr: 31 x 33 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 005Bína Antonín (1957)Sarah Dayan–violin, 2004Rozměr: 32 x 32 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 4 000 Kč

Kat. č. 006Bína Antonín (1957)Womad, 2001Rozměr: 47 x 31 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 4 000 Kč

Kat. č. 007Brunton Vladimír (1961)Na cestě k utopii I, 2009Rozměr: 50 x 70 cm, stříbrná želatina na plátněNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 008Březina Jan (1975)Road to nowhere, 2009Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 000 KčOdhadní cena: 6 000 Kč

Kat. č. 009Březina Jan (1975)Ghost rock, 2009Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 000 KčOdhadní cena: 6 000 Kč

Kat. č. 010Bučina Ferdinand (1909–1994)Vor pod Palackého mostem, nedat.Rozměr: 19,5 x 19,5 cm, autorský pigmentový tisk na polomat. papířeNadaci věnoval Tomáš RaslVyvolávací cena: 1 900 KčOdhadní cena: 5 900 Kč

Kat. č. 011Chrapek Zdeněk (1948)Staré časy, 1975Rozměr: 30 x 30 cm, bar. fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 10 000 Kč

Kat. č. 012Chrapek Zdeněk (1948)Chodci, 2009Rozměr: 30 x 20 cm, bar. fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 013Čapková Gabriela (1957)Krajina, 2008Rozměr: 45 x 30 cm, barevný inkoustový tiskNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 6 300 Kč

Kat. č. 014Čížek Michal (1976)Kulturista I, 2006Rozměr: 45 x 45 cm, tisk na plátnoNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 6 000 KčOdhadní cena: 18 000 Kč

Kat. č. 015Čížek Michal (1976)Kulturista II, 2006Rozměr: 45 x 45 cm, tisk na plátnoNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 6 000 KčOdhadní cena: 18 000 Kč

Kat. č. 016Dias Pavel (1938)Neratovice, 1997Rozměr: 18 x 24 cm, černobílá fotografieZe soukromé sbírky, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 017Dostál František (1938)Balony, 1968Rozměr: 28 x 38 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 018Dostál František (1938)Pupkáč, ze souboru Letní lidé 1975Rozměr: 38 x 28 cm, klasická černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 300 KčOdhadní cena: 4 000 Kč

Kat. č. 019Dostál František (1938)Bez názvu, ze souboru Letní lidé, 1975Rozměr: 38 x 28 cm, klasická černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 670 KčOdhadní cena: 2 000 Kč

Kat. č. 020Drnek Jan William (1960)Tři bratři, kmen Himba, Nambie 2008, z kolekce WILDa AFRICARozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk HP DesignJet z3200ps, životnost větší než 180 let, nadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 021Drnek Jan William (1960)Král zvířat, NP Etosha, Nambie 2008, z kolekce WILDa AFRICARozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk HP DesignJet z3200ps, životnost větší než 180 let, nadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 022Drnek Jan William (1960)V záři zapadajícího slunce, Viktoriiny vodopády, Zambie 2008Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tisk Nadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 023Drnek Jan William (1960)Naomi, kmen Himba, Nambie 2008Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tiskNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 024Drnek Jan William (1960)Válečná porada, kmen Himba, Nambie 2008Rozměr: 94 x 68 cm, barevný archivní tiskNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 025Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967)Bez názvu, z projektu Voda — Toskánsko, Saturnia, Itálie 2009Rozměr: 40 x 26 cm, černobílý LightJetNadaci věnovali autoři, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 026Egert Jiří (1942)Panoptikum života, 1999Rozměr: 22 x 29 cm, čb. fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 800 KčOdhadní cena: 2 500 Kč

Kat. č. 027Fárová Gábina (1963)Kaleidoskop, 2003Rozměr: 50 x 70 cm, barevný sítotiskNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 12 000 KčOdhadní cena: 36 000 Kč

Kat. č. 028Fišerová Milada (1980)Tereza, 2007Rozměr: 33 x 43 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 8 800 Kč

Kat. č. 029Gil Ivo (1941)Z cyklu Leontýn, 1970Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografie-vintageprintNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 4 600 Kč

Kat. č. 030Gil Ivo (1941)Z cyklu Leontýn, 1970Rozměr: 24 x 30 cm, černobílá fotografie-vintageprintNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 4 600 Kč

Kat. č. 031Hanzlík Jiří (1924)Vůně květin, 2009Rozměr: 20 x 15 cm, kolorovaný fraktálový snímekNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 900 KčOdhadní cena: 2 700 Kč

Kat. č. 032Heller Jiří (1957)Podzimní list, 2002Rozměr: 45 x 30 cm, barevná chemická zvětšeninaNadaci věnoval autor, signováno, rámovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 4 500 Kč

Kat. č. 033Hucek Miroslav (1934)Londýn, 2005Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 034Jirásek Václav (1965)Zátiší, 2003Rozměr: 30 x 35 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 25 000 KčOdhadní cena: 35 000 Kč

Kat. č. 035Jung Rudolf (1954)Gábina, z cyklu Avirilky — Fragmenty, 4/10, 2008Rozměr: 16,5 x 23,5 cm, kalotypie na barytu Foma-ChamoisNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 4 600 KčOdhadní cena: 14 000 Kč

Kat. č. 036Kalhous Radek (1974)Psi, Nový Zéland, nedatovánoRozměr: 60 x 40 cm, černobílá digitální fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 400 KčOdhadní cena: 1 000 Kč

Kat. č. 038Kovanic Jiří (1952)Karlín, 2009Rozměr: 37 x 50 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 000 KčOdhadní cena: 6 000 Kč

Kat. č. 037Koliš Jiří (1953)Bez názvu, 2004Rozměr: 23 x 35 cm, barevný diapozitivNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 800 KčOdhadní cena: 5 500 Kč

Kat. č. 039Krédl Vladislav (1942)Stará láska nerezaví, 2003Rozměr: 55 x 80 cm, negativ 6x9 — barevný digitální tiskNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 10 000 Kč

Kat. č. 040Kovanicová Zuzana (1957)Barvy, 2009Rozměr: 43 x 36 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 300 KčOdhadní cena: 4 000 Kč

Kat. č. 041Kropp Vilém (1920)První sníh, 1950Z cyklu Václavák, 1950–80Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 4 000 KčOdhadní cena: 10 000 Kč

Kat. č. 042Kuklík Karel (1937)Když se ráno probudím č. 4, 2006Rozměr: 23 x 28 cm, kontaktní černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 4 000 Kč

Kat. č. 043Kuneš Aleš (1954)Pro strach uděláno, 2000Rozměr: 80 x 100 cm, černobílý digitální fotoprintNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 300 KčOdhadní cena: 10 000 Kč

Kat. č. 044Kuklíková Barbora (1977)IN-TY-MY-TA 2, 2005Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 045Kuklíková Barbora (1977)IN-TY-MY-TA 4, 2005Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 046Kyndrová Dana (1955)Odchod sovětských vojsk 1990, 2007Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 8 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 047Lhoták Zdeněk (1949)Václavské nám. 22. 11. 13,00, 1989Rozměr: 26 x 40 cm, dobový černobílý printNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 048Lamrová Blanka (1949)Pražský hrad na hromadě, 2008Rozměr: 41 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 049Lamrová Blanka (1949)Pražský hrad pod střechou, 2008Rozměr: 41 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

27Malý Antonín (1950)

Kat. č. 050Až vyrostu, budu mít velké uši, 2008Rozměr: 33 x 48 cm, dig. manipulace – giclée printVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 4 800 Kč

Kat. č. 051Pepe, 2008Rozměr: 33 x 48 cm, dig. manipulace – giclée printVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 052Punks, 2009Rozměr: 33 x 48 cm, dig. manipulace – giclée printVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 053Skupina, 2008Rozměr: 48 x 33 cm, bar. fotografie — giclée printVyvolávací cena: 1 300 KčOdhadní cena: 4 000 KčNadaci věnoval autor, signováno

Kat. č. 054Lhotáková Andrea (1977)Expo, 2006Ze souboru MonumentyRozměr: 48 x 33 cm, bar. ink jet printNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 055Mancová-Pechová Margita (1948)Bez názvu, 1981Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 3 300 KčOdhadní cena: 10 000 Kč

Kat. č. 056Mancová-Pechová Margita (1948)Bez názvu, 1988Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 3 300 KčOdhadní cena: 10 000 Kč

Kat. č. 057Matějková — Havlíková Ivana (1953)Louvre, 2007Rozměr: 37 x 50 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 058Matějková — Havlíková Ivana (1953)Paříž, 2007Rozměr: 37 x 50 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 059Pastor Suzanne (1952)Atlas Mountains, Moricci, 2003Z cyklu Suvenýry ze zahraničíRozměr: 30 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 060Pepe Dita (1973)Bez názvu, 2003Ze souboru AutoportrétyRozměr: 50 x 50 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorkaVyvolávací cena: 4 000 KčOdhadní cena: 12 000 Kč

Kat. č. 061Prokop JaroslavZuzana Michnová, 1976Rozměr: 60 x 70 cm, černobílá fotografie Nadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 4 600 KčOdhadní cena: 13 000 Kč

Kat. č. 062Ptáček Josef (1946)Dárek pro Šestiroha PatnáctiprstéhoRozměr: 60 x 70 cm, čb. lightjet tiskNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 063Rambousek Robert (1975)Voda, 2004Rozměr: 60 x 40 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 064Rasl Tomáš (1975)Trnky v jaru, 2002Rozměr: 23 x 17 cm, autorský pigmentový tisk na matném papířeNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 4 900 Kč

Kat. č. 065Reiser Andrej (1949)Leningrad 1, 1990Z cyklu Poslední dny LeningraduRozměr: 50 x 36 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 3 500 Kč

Kat. č. 066Reiser Andrej (1949)Leningrad 2, 1990Z cyklu Poslední dny LeningraduRozměr: 50 x 36 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 3 500 Kč

Kat. č. 067Reiser Andrej (1949)Leningrad 3, 1990Z cyklu Poslední dny LeningraduRozměr: 50 x 36 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 3 500 Kč

Kat. č. 068 a 069Robinson Lucie (1978)Kateřina Pospíšilová I a II, 2008Rozměr: 2 x 81 x 61 cm, černobílá fotografie — digitální technikaNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 6 000 KčOdhadní cena: 18 000 Kč

Kat. č. 070Robinson Lucie (1978)Vendula Svobodová, 2006Fotografováno pro časopis ONA DNESRozměr: 81 x 61 cm, bar. fotografie — digitální technikaNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 071Robinson Lucie (1978)Lucie Borhyová, 2008Rozměr: 81 x 61 cm, bar. fotografie — digitální technikaNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 072Rodinger Kamil (1963)Červený korál, nedatovánoRozměr: 110 x 70 cm, barevná fotografie na plátněNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 500 KčOdhadní cena: 7 000 Kč

Kat. č. 073Rodinger Kamil (1963)Noční moře, nedatovánoRozměr: 110 x 70 cm, barevná fotografie na plátněNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 500 KčOdhadní cena: 7 000 Kč

Kat. č. 074Rodinger Kamil (1963)Akt, nedatovánoRozměr: 60 x 90 cm, fotografie na plátněNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 075Růžičková Petra (1963)Monstra, 2005Rozměr: 30 x 30 cm, tónovaná barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 6 000 Kč

Kat. č. 076Saudková Sára (1967)Milostné dopisy, 2003Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá tónovaná fotografieNadaci věnovala autorka, signováno, rámovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 077Skoupilová Petra (1944)Intimní konverzace, 1982Rozměr: 40 x 58 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signováno, rámovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 078Skoupilová Petra (1944)Zasněná, 2001Rozměr: 58 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnovala autorka, signováno, rámovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 079Sládková Hana Major (1973)Mozkomor — Rytíři bez brnění, 2007Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 300 KčOdhadní cena: 4 000 Kč

Kat. č. 080Souralová Veronika (1968)Tbilisi, 2008Rozměr: 45 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 081Stein Štěpánka (1976) a Issa Salim (1973)Little Hanoi I, 2008Rozměr: 50 x 50 cm, lamda printNadaci věnovali autoři, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 082Stein Štěpánka (1976) a Issa Salim (1973)Little Hanoi II, 2008Rozměr: 50 x 50 cm, lamda printNadaci věnovali autoři, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 083Stránská Lucie (1951)Oči sovy a dítěte, 2009Rozměr: 40 x 40 cm, barevná digitální fotografieNadaci věnovala autorkaVyvolávací cena: 500 KčOdhadní cena: 1 500 Kč

Kat. č. 084Sýkora Viktor (1966)Ulmus, 2008Rozměr: 30 x 45 cm, barevný fotografický tiskNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 085Sýkora Viktor (1966)Schoulená, 2008Rozměr: 30 x 45 cm, barevný fotografický tiskNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 086Škácha Oldřich (1941)Dalajláma a V. Havel, 2004Rozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 087Škácha Oldřich (1941)Václav Havel, 2007Rozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 088Škácha Oldřich (1941)Prezident V. Havel, 2003Rozměr: 30 x 24 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 089Škácha Oldřich (1941)R. Kubelík na Slavíně u otce, 1990Rozměr: 50 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 090Škácha Oldřich (1941)S. Karásek a arcibiskup Opasek, 1995Rozměr: 50 x 40 cm, černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 091Škvorová Lucie (1976)Čmouhy, 2009Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 092Šroubek Jan (1958)Holka, 2008Rozměr: 25 x 45 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 093Šroubek Jan (1958)Madona, 2008Rozměr: 25 x 45 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 094Štreit Jindřich (1946)Z cyklu 14 pohledů na okres Saint Quentin, FR, 2008Rozměr: 22 x 15 cm, klasická černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 095Štreit Jindřich (1946)Z cyklu 14 pohledů na okres Saint Quentin, Francie, 2008Rozměr: 22 x 15 cm, klasická černobílá fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 600 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 096Thoma Zdeněk (1938)Řeka Brahmaputra (Tibet), 1993Rozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 097Tondl Jiří (1950)Nude with Black Cat, 1997Rozměr: 30 x 40 cm, černobílá zvětšeninaNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 000 KčOdhadní cena: 6 000 Kč

Kat. č. 098Turek Jiří (1965)Princess, 2004/2008Rozměr: 59 x 42 cm, archivní epson printNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 8 000 KčOdhadní cena: 25 000 Kč

Kat. č. 099Ulrych Petr (1965)Killing softly, 2006Rozměr: 90 x 60 cm, archivní pigmentový tisk na archivní fotopapír, rám NielsenNadaci věnoval autor, rámovánoVyvolávací cena: 10 000 KčOdhadní cena: 20 000 Kč

Kat. č. 100Vano Robert (1948)Adršpach, 1992Rozměr: 30 x 40 cm, digitální tiskNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 101Vasiljeva Natalja (1966)Zátiší s květy brambor, 2009Rozměr: 30 x 20 cm, barevná fotografieNadaci věnovala autorkaVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 102Vašků Václav (1962)Bartolomějka, 2005Rozměr: 30 x 40 cm, barevný tiskNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 000 KčOdhadní cena: 6 000 Kč

Kat. č. 103Vojtíšek Petr II. Michael, hrabě von Hahn (1968)Listopad, 2009Rozměr: 90 x 160 cm, barevná fotografie na plátněNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 104Wágner Martin (1980)Sevastopol (Ukrajina), nedatovánoRozměr: 45 x 33 cm, černobílý tiskNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 2 000 KčOdhadní cena: 6 000 Kč

Kat. č. 105Zach Jiří — Georgo (1972)Reining Sliding stop II, westernová disciplína, Světové hry Aachen 2006Rozměr: 30 x 45 cm, barevná fotografieNadaci věnoval autorVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Kat. č. 106Zhoř Petr (1948)Fotografie No 30 783, 2004Rozměr: 50 x 60 cm, černobílá tónovaná fotografie na barytuNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 5 000 KčOdhadní cena: 15 000 Kč

Kat. č. 107Zhoř Petr (1948)Listopad, 1989Rozměr: 40 x 30 cm, černobílá fotografie na barytuNadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 3 000 KčOdhadní cena: 9 000 Kč

Kat. č. 108Zmýlená Eva (1974)Výlet, 2006Rozměr: 45 x 30 cm, černobílý tiskNadaci věnovala autorka, signovánoVyvolávací cena: 1 500 KčOdhadní cena: 5 000 Kč

Do letošního ročníku benefiční aukce fotografií pro Leontinku jsou zařazeny fotografie golfistů jako osvěžení pro naše příznivce, kteří jsou golfisty a podporují činnost nadace na charitativním golfovém turnaji.

Kat. č. 109Michael CampbellFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 110Kyoung-Ju ChoiFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 111Darren ClarkeFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 112Nick DoughertyFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 113Ernie ElsFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 114Padraig HarringtonFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 115Miguel JimenezFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 116 — 119Krčmář Antonín (1951)Ryder Cup 2006 — drive Tigra WoodseRozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 121Krčmář Antonín (1951)Ryder Cup 2006 — drive Tigra WoodseRozměr: 40 x 30 cm, barevná fotografie Nadaci věnoval autor, signovánoVyvolávací cena: 1 000 KčOdhadní cena: 3 000 Kč

Kat. č. 120Robert KarlssonFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 122Thomas LevetFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 123Graeme McDowellFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografie, sig. hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 124Phil MickelsonFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 125Geoff OgilvyFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 126Ian PoulterFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 127Justin RoseFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 128Charl SchwartzelFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 129Adam ScottFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 130Camilo VillegasFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

Kat. č. 131Chris WoodFotografie věnovány časopisem GOLF PUNKRozměr: 30 x 40 cm, barevná fotografieSignována hráčemVyvolávací cena: 2 000 Kč

69KATALOGOVÉ ČÍSLO:Armutidisová Irena (1956) 001Avanesian Garik (1959) 002Beneš Marian (1975) 003–004Bína Antonín (1957) 005–006Bruton Vladimír (1961) 007Březina Jan (1975) 008–009Bučina Ferdinand (1909–94) 010Čapková Gabriela (1957) 013Čížek Michal (1976) 014–015Dias Pavel (1938) 016Dostál František (1938) 017–019Drnek Jan William (1960) 020–024Alena Dvořáková (1970) a Viktor Fischer (1967) 025Egert Jiří (1942) 026Fárová Gábina (1963) 027Fišerová Milada (1980) 028Gil Ivo (1941) 029–030Hanzlík Jiří (1924) 031Heller Jiří (1957) 032Hucek Miroslav (1934) 033Chrapek Zdeněk (1948) 011–012Jirásek Václav (1965) 034Jung Rudolf (1954) 035Kalhous Radek (1974) 036Koliš Jiří (1953) 037Kovanic Jiří (1952) 038Krédl Vladislav (1942) 039

Kovanicová Zuzana (1957) 040Krčmář Antonín (1951) 116–119, 121Kropp Vilém (1920) 041Kuklík Karel (1937) 042Kuklíková Barbora (1977) 044–045Kuneš Aleš (1954) 043Kyndrová Dana (1955) 046Lamrová Blanka (1949) 048–049Lhoták Zdeněk (1949) 047Lhotáková Andrea (1977) 054Malý Antonín (1950) 050–053Pechová-Mancová Margita (1948) 055–056Matějková-Havlíková Ivana (1953) 057–058Pastor Suzanne (1952) 059Pepe Dita (1973) 060Prokop Jaroslav (1950) 061Ptáček Josef (1946) 062Rambousek Robert (1975) 063Rasl Tomáš (1975) 064Reiser Andrej (1949) 065–067Robinson Lucie (1978) 068–071Rodinger Kamil (1963) 072–074Růžičková Petra (1963) 075Saudková Sára (1967) 076Skoupilová Petra (1944) 077–078Souralová Veronika (1968) 080

Stein Štěpánka (1976) a Issa Salim (1973) 081–082Stránská Lucie (1951) 083Sýkora Viktor (1966) 084–085Škácha Oldřich (1941) 086–090Škvorová Lucie (1976) 091Šroubek Jan (1958) 092–093Štreit Jindřich (1946) 094–095Thoma Zdeněk (1938) 096Tondl Jiří (1950) 097Turek Jiří (1965) 098Ulrych Petr (1965) 099Vano Robert (1948) 100Vasiljeva Natalja (1966) 101Vašků Václav (1962) 102Vojtíšek Petr (1968) 103Wágner Martin (1980) 104Zach Jiří – Georgo (1972) 105Zhoř Petr (1948) 106–107Zmýlená Eva (1974) 108

Fotografie věnovány časopisem GOLF PUNK 109–115, 120, 122–131

O AUTORECH:

Armutidisová Irena (1956)Absolventka Institutu tvůrčí fotografie. Vedoucí kabinetu fotografie na FaVU VUT v Brně. Spolupracuje s kulturními institucemi a podílí se na tvorbě našich i zahraničních katalogů a knih o volném a užitém umění. Zabývá se kurátorskou a organizační činností v oblasti fotografie.

Avanesian Garik (1959)Fotograf a podnikatel, který již přes 10 let žije a působí v Praze. V roce 2003 získal titul AFIAP a v roce 2007 titul EFIAP. Vydává nový časopis PhotoArt.

Beneš Marian (1975)Vystudoval FAMU, držitel Fulbrightova stipendia pro postgraduálni studium v USA. Absolvent International Center of Photography v New Yorku, kde byl také vyučujícím asistentem. Je pedagogem na odborných školách zaměřených na reklamu a fotografii.

Bína Antonín (1957)Absolvoval Institut výtvarné fotografie. Je členem AF ČR. Od roku 1991 profesionální

fotograf. Ve svých volných pracích preferuje dokumentární černobílou fotografií. Spolupracuje s celostátně působícími vydavatelstvími a periodiky. Více na www.antoninbina.eu; www.antoninbina.eu

Březina Jan (1975)Fotograf, lektor Institutu digitální fotografie a vášnivý cestovatel, který se ve své tvorbě snaží zachytit krásy našeho světa a sdílet je s ostatními prostřednictvím své tvorby. Více na www.pictureman.eu; www.pictureman.eu; www.pictureman.eu

Brunton Vladimir (1961)Fotografuje velkoformátovým fotoaparátem s deskovým černobílým filmem 8x10 palců. Nasnímaný materiál zpracovává ručně chemickým procesem, kde vznikají fotografie působící spíše dojmem malovaného obrazu díky originální autorově technologii. Dílo vzniká na velkoformátovém plátně, které se ještě za vlhka napíná na malířský rám.

Bučina Ferdinand (1909–1994)Byl kameramanem a fotografie ho provázela jeho obrazovým vnímáním. Fotografoval přírodu a život lidí.

Čapková Gabriela (1957)Absolventka FAMU — katedra fotografie u profesora Jána Šmoka. Od roku 1983 se orientuje na sociální dokument. V letech 1985–1998 působila jako volný fotograf.

Čížek Michal (1976)Fotograf francouzské tiskové agentury AFP. Několikanásobný držitel cen Czech Press Photo vč. hlavni ceny „křišťálové oko’’ (2006). V roce 2006 vybrán mezi 100 nadějných fotografů do 35 let při soutěži World Press Photo.

Dias Pavel (1938)V roce 1964 absolvoval FAMU — uměleckou fotografii, obor kamera. V letech 1983–88 vedl obor fotografie na SUPŠ v Brně, od roku 1989 působí jako pedagog na fakultě fotografie FAMU a nyní ve Zlíně na Univerzitě T. Bati. Uspořádal řadu samostatných výstav.

Dostál František (1938)Jeho fotografický pohled na svět, na jeho neuvěřitelné analogie a náhodné situace jsou jakýmsi navázáním na Roberta Doisneau či Elliota Erwita. Do svých fotografií vkládá humorné asociace avšak v jeho tvorbě jsou zastoupeny i hlubší sondy do života konce tisíciletí.

Drnek Jan William (1960)Původem technický kybernetik, dnes především fotograf a cestovatel. Špičkový odborník na color managment a velkoplošný tisk. Fotografie si sám zpracovává, tiskne a adjustuje. Publikuje fotky na výstavách, v cestovatelských časopisech a knihách. Více na www.jwd.cz; www.jwd.cz

Dvořáková Alena (1970) a Fischer Viktor (1967)Absolventi FAMU, publikují černobílé fotografie na rozhraní dokumentu a subjektivní fotografie. Držitelé patnácti cen Czech Press Photo, vystavují doma i v zahraničí. Zastupuje je Leica Gallery Prague a Pražský dům fotografie.

Členové agentury Choiceimages. Více na www.afisphoto.com

Egert Jiří (1942)V 60. letech působil v Krátkém filmu Praha, v 70. letech v ČTK. Věnuje se reklamní, reportážní, dokumentární i volné fotografii. Jeho práce jsou zařazeny ve sbírkách Národního muzea fotografie.

Fárová Gabina (1963)Absolventka FAMU. Rozsah současných zajímavých proudů v portrétních fotografiích můžeme sledovat v díle Gábiny Fárové. Její pohled přesahuje klasický portrét a obsahuje i prvky inscenované fotografie. Kromě portrétu se věnuje i ženskému a mužskému aktu.Více na www.chez.com/gabinaf

Fišerová Milada (1980)Absolventka umělecko-řemeslné školy v Praze. Pracovala jako modelka a fotografka v Paříži. Nyní pracuje jako fotografka v Praze. Více na www.miladafiserova.com; www.miladafiserova.com

Gil Ivo (1941)Dokumentární fotograf. Věnuje se dlouhodobým projektům. Spoluzakladatel Národního muzea fotografie v Jindřichově Hradci. Zabývá se též kurátorskou činností.

Hanzlík Jiří (1924)Profesí fyzik, díval se stovky hodin do okuláru mikroskopu, zkoumaje fyzikální děje v různých hmotách, duší varhaník od Sv. Jakuba, postřehl i krásu pohybu ve zlomcích milimetru hmoty. Posléze jako malíř vyzdvihnul z vírů, strkanců a štouchanců hmoty podstatné, nová realita vzniklá z původních záběrů nás zavádí do světa pohádek, fantaskních světů, do světa dobra a naděje, jiné snímky varují lidstvo před zbytečným zlem a nenávistí... Autor vystavuje na samostatných výstavách v Čechách i zahraničí, své fotografie a myšlenkové postupy občasně zveřejňuje v odborných časopisech.

Heller Jiří (1957)Fotograf, provozovatel internetového serveru Galerie WWG.CZ, publicista a hráč na didgeridoo.

72 Ve fotografické tvorbě se věnuje zejména záběrům přírody, detailům i panoramatické tvorbě. Tuto tvorbu v poslední době doplňuje aplikací zrcadlení na snímky přírodní, noční, jiné... Jeho volná tvorba tak nabízí možnost zajímavého grafického ztvárnění v obrazových kalendářích i katalozích firem. Ve vinárně BRESTO každý měsíc autor pořádá Večery s fotografem, hosty jsou nejlepší čeští a slovenští fotografové. Více na www.heller.cz; www.wwg.cz

Hucek Miroslav (1934)Jeho tvorba se profiluje již od doby, kdy nastoupil na FAMU — obor kamera. V roce 1960 začíná spolupracovat s týdeníkem Mladý svět a vytvořil jeho obrazovou „tvář“ v 60. a 70. létech. Soustřeďuje se na žánrové výjevy ze života. Uspořádal řadu samostatných výstav a vydal několik autorských fotografických publikací. Je zastoupen v českých i světových muzeích a soukromých sbírkách.

Chrapek Zdeněk (1948)Fotografuje svět vážné hudby více než

40 let. Svoji pozornost zaměřuje s oblibou na dirigentský portrét. Spolupracuje s MHF Pražské jaro, Českou filharmonií, Dvořákovou Prahou a dalšími hudebními institucemi. Měl řadu samostatných výstav.

Jirásek Václav (1965)Absolvoval obor malba na Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1989–93 člen umělecké skupiny Bratrstvo. Společným jmenovatelem jeho prací je zájem o mystérium, ironii, dekadenci a recyklaci umění. Více na www.vjirasek.com

Jung Rudolf (1954)Fotografovat začal v 16 letech, aby dokumentoval život okolo sportovního létání. Později rozšířil témata na krajinu, dokument a portrét. Dnes se věnuje figurální fotografii (Sochy a létavci), uměl. portrétu, dokumentuje nenápadné změny města Prahy (Vnější a vnitřní periferie Prahy), letecké fotografii. Od roku 1995 v České televizi jako vedoucí fotooddělení. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR a od března 2008 i členem SVU Mánes. Více na www.rudolfjung.eu

Kalhous Radek (1974)Narozen v Pardubicích, kde žije až do současnosti. Od roku 2000 pracuje jako fotoreportér deníku MF Dnes. V soukromé tvorbě se věnuje dokumentu a portrétu. Více na www.kalhous.com

Koliš Jiří(1953)Od 90. let působí jako volný fotograf zaměřený převážně na sportovní fotografii. Zdokumentoval řadu olympiád a prestižních sportovních soutěží. Zvláštní pozornost věnuje lednímu hokeji, golfu, veslování a fotografování pod vodou. Podílel se na vydání řady fotografických publikací a knih. Více na www.kolis.cz

Kovanic Jiří(1952)Absolvent oboru fotografie na FAMU, od roku 1980 ve svobodném povolání.Většinu jeho prací tvoří reklamní fotografie, hlavně skla a architektury, ale i snímky reportážního charakteru.Ve své volné tvorbě se věnuje dokumentu.

Kovanicová Zuzana(1957)Absolventka Stavební fakulty ČVUT.

73 Fotografuje si pro radost, a to zejména nearanžované kompozice. Fotografovat začala v roce 2008. Krédl Vladislav (1942)Člen skupiny „Skupina mladoboleslavských výtvarníků“ a spolku „Pohodlí“. Po zkušenosti s fotografováním pro mladoboleslavskou automobilku se začal věnovat tvorbě fotografických asambláží a koláží založených na snové symbolice.

Kropp Vilém (1920)Jako samouk se vypracoval v předního čs.fotoreportéra a organizátora v oblasti novinářské.V letech 1945–1984 pracoval jako fotoreportér a redaktor deníku Práce. 1. cena World Press Photo Haag 1961.

Kuklík Karel (1937)Krajiny Karla Kuklíka s prvky surrealismu se objevují v jeho cyklech Krajina poznání, Krajina návratů, Zamořená krajina nebo Šumava. Abstrahuje krajinu do detailů a celků, které vyjádří pocity člověka ve spojení s přírodou. Člen Spolku Český Dřevák.

Kuklíková Barbora (1977)Volná fotografka a grafická designéra. Absolventka Institutu tvůrčí fotografie. Věnuje se volné fotografii na pomezí dokumentu a inscenované fotografie.

Kuneš Aleš (1954)Vystudoval FAMU a nyní je pedagogem Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Dlouhodobě experimentuje při vytváření různých kombinací fotografie s transparentními negativy, fotogramy i vytváření drobných objektů. Více na www.aleskunes.com

Kyndrová Dana (1955)Fotografovat začala vr oce 1973. Věnuje se černobílé humanistické fotografii. Průběžně pracuje i na dalších dlouhodobých projektech Podkarpatská Rus, Poutní místa a Rusové. Více na www.kyndrova.cz

Lamrová Blanka (1949)Je členkou Asociace profesionálních fotografů v České republice a Svazu českých fotografů. Od r. 1972 pracuje

v Národní galerii v Praze. Svá díla vystavuje doma i v zahraničí. Více na www.blankalamr.cz

Lhoták Zdeněk(1949)Absolvoval FAMU obor umělecká fotografie /1985/, od roku 1979 pracuje jako volný fotograf, žije v Praze. V oblasti dokumentární fotografie se zaměřuje na sociologické problémy okolo vrcholového sportu. Ve výtvarné fotografii se zaměřuje na lidské tělo. Více na www.lhotak.com

Lhotáková Andrea(1977)Věnuje se fotografii architektury a designu, výtvarné fotografii a subjektivnímu dokumentu. Má za sebou mnoho samostatných výstav. Vystudovala fotografii na VŠUP v Praze v ateliéru Pavla Štechy. Studijně i pracovně pobývala ve Spojených státech. Více na www.andreal.net

Malý Antonín (1950)Fotograf a výtvarník kterému se, z původně náhodného fotografování psů a dalšího zvířectva, stala fotografie psa, téměř hlavní výtvarná činnost. Mimo klasické, dnes již

74 většinou digitální, fotografie používá další výtvarné techniky: amer. retuš, ruční kolorování, v posledních letech i digitální zpracování tzv. Digitální manipulace. V roce 2003 a 2006 obdržel zvl. cenu poroty Czech Press Photo. Za ilustrace se psí tematikou obdržel v roce 2005 od Evropské asociace prof. fotografů prestižní certifikát QEP (Quafied European Photographer). Více na www.antoninmaly.cz

Mancová-Pechová Margita (1948)Fotografka slovenského původu. Vystudovala fotografii na FAMU. Má za sebou celou řadu samostatných výstav v České republice, na Slovensku a v zahraničí. Kromě fotografie se věnuje ilustracím, designu a volným obrazovým kreacím vycházejícím s fotografie.

Matějková–Havlíková Ivana (1953)Absolvovala FAMU (v roce 1977). Věnuje se reklamní fotografii i volné tvorbě. Specializuje se na fotografii šperku a architektury. Ve volné tvorbě převažuje zátiší a dokument.Více na www.ivanamatejka.cz

Pastor Suzanne (1952)Pochází z amerického Chicaga, studovala fotografii na Hochschule für Bildende Kunst GHK Universität — Kassel v Německu. Roku 1991 se přestěhovala do Prahy, kde spoluzakládala a řídila Pražský dům fotografie. Má za sebou mnoho samostatných i kolektivních výstav v České republice a v zahraničí.Více na www.volny.cz/odephil

Pepe Dita (1973)Fotografii studovala na univerzitě Carla von Ossietzky v Oldenburgu v Německu a na ITF v Opavě. Jejím nejvýraznějším dílem je cyklus fotografií „the Self-portraits“, na kterém pracuje již od roku 1999.Více na www.ditapepe.cz

Prokop Jaroslav (1950)Vystudoval FAMU. Nyní vedoucí ateliéru reklamní fotografie Univerzity T. Bati ve Zlíně. Věnuje se fotografování portrétu, architektury, table top.

Ptáček Josef (1946)Absolvent katedry fotografie na pražské

FAMU, kde dnes pracuje jako pedagog. Současně působí jako vedoucí Hradecké fotografické konzervatoře a je autorem celé řady fotografických publikací a výstav.

Rambousek Robert (1975)Věnuje se reklamní, módní a portrétní fotografii. Žije a pracuje v Praze. Absolvent FAMU. Ve volné tvorbě kombinuje prvky surrealismu, aktu a krajinářské fotografie. Více na www.reklamniservis.cz

Rasl Tomáš (1975)Absolvoval FAMU. Ve své vlastní tvorbě zobrazuje převážně pustá a hrdá místa v krajině. V roce 2002–2003 fotografoval portréty politických vězňů pro Galerii Langhans. Je členem skupiny Český Dřevák. Více na www.tomasrasl.com

Reiser Andrej (1949)Pracoval pro Geo, Der Speigel, FAZ Magazín, Epoca. V letech 1987–91 pracoval jako korespondent časopisu Geo v Rusku. 1983 v Hamburku založil agenturu Bildberg.

Robinson Lucie (1978)Pracovala jako modelka a byla spolumajitelkou modelingové agentury. Fotí pro ženské, módní a lifestylové časopisy a reklamní kampaně. Loni obdržela cenu za fotografickou esej „Czechoslovakia in Communism“. Více na www.lucierobinson.com

Rodinger Kamil (1963)Absolvent Střední průmyslové školy grafické — obor fotografie. Člen AF ČR. Komerčně se věnuje reklamní, módní a portrétní fotografii. Volné tvorbě dominuje krajina, příroda  a cestopisná fotografie. Působí jako lektor na Institutu digitální fotografie. Více na www.rodingerphotography.com

Růžičková Petra (1963) Věnuje se alternativní fotografii a novým médiím. Dlouhodobě se zabývá vytvářením výtvarně-fotografických kompozic, které nazývá multiobrazy nebo palimpsesty. Za dosavadní uměleckou činnost obdržela řadu ocenění, např. Evropskou cenu za fotografii. Více na www.petraruzickova.com

Saudková Sára (1967)Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Jako asistentka Jana Saudka se právě u něj seznámila s taji fotografie. Autorka aktivně a soustředěně fotografuje od roku 1999. Věnuje se výhradně volné tvorbě. Více na www.saudek.com

Skoupilová Petra (1944)V roce 1963 se vyučila fotografkou. Zpočátku se věnovala především fotografování portrétů, později přibyla móda. Na počátku 80. let našla své hlavní téma — ženu a ženský svět. V současné době se zaměřuje na akty. Realizuje výstavy po celé ČR. Více na www.petraskoupilova.com

Sládková Hana Major (1973)Fotografuje od dětství, profesionálně pak od roku 1992. Je členkou AF ČR. V současné době se ve své tvorbě věnuje portrétní, svatební a koncertní fotografii. Její srdeční disciplinou je fotografie tance, kterému se sama aktivně věnuje. Vystavuje po celé ČR. Více na www.hanas.cz

Souralová Veronika (1968)Pro autorku je typická makrofotografie a tvorba koláží. Pořizuje ucelené celky ze života hmyzu, který popularizuje mezi veřejností formou výstav a obrazových publikací. V Roztokách u Prahy provozuje fotografickou galerii Academic. Více na www.veronikasouralova.cz

Stein Štěpánka(1976) a Salim Issa (1973)Spolupracující autorská dvojice fotografů, která se ve své tvorbě věnuje subjektivnímu dokumentu, portrétu, módní a reklamní fotografii, fotografii prací českých designerů a architektů. Oba jsou absolventy Vysoké školy umělecko- průmyslové a jsou držiteli řady ocenění. Získali 1. místa v soutěži Czech Press Photo 2003. Více na www.s2photo.cz

Stránská Lucie (1951)Narodila se v Hradci Králové a od roku 1981 žije a pracuje v Praze. Mimo vlastní fotografické tvorby a výuky fotografie, je zaměstnaná na Oční klinice v Praze, kde fotografuje nemocné oči. Ve své tvorbě se nejvíce zaměřuje na dokument.

Sýkora Viktor (1966)Jeho hlavní fotografická témata jsou vědecká a divadelní fotografie. Nezávislý fotograf, vystavuje v ČR i zahraničí. Spolupracoval s National Geographic Magazine.

Škácha Oldřich (1941)Vystudoval fotografii na Státní grafické škole v Praze. Pracoval jako fotoreportér pro řadu československých a zahraničních vydavatelství. Od roku 1990 pracoval jako fotograf na volné noze pro Kancelář prezidenta republiky. Zabývá se fotografováním osobností českého politického a kulturního života. Více na www.skacha-foto.com

Škvorová Lucie (1976)Absolvovala Institut tvůrčí fotografie v Opavě a magisterské studium na FAMU v Praze. Pracuje s velkoformátovými zvětšeninami s motivem ženského těla v expresivních situacích. Podílela se na několika projektech, např. Lidé Hlučínska.

Šroubek Jan (1958)Fotograf samouk, zakladatel výstavní síně Galerii Čerťák. Vydal 2 fotografické publikace. Jako berounský rodák, vytvořil cyklus Homo Berounensis. Více na www.fotosroubek.com

Štreit Jindřich (1946)Je členem Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při pražském domě fotografie a Umělecké besedy v Praze. Pedagogicky působil na FAMU a od roku 1994 vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie. Pracuje mezinárodně na dokumentárních projektech. Více na www.jindrichstreit.cz

Thoma Zdeněk (1938)Fotograf, publicista, dobrodruh, cestovatel. Jeho velkou láskou se stala Asie. Je autorem fotografií v mnoha obrazových publikacícha spoluautorem publikace Svět tibetského buddhismu. Má za sebou bohatou výstavní činnost. Více na www.thoma.cz

Tondl Jiří (1950)Věnuje se zejména dokumentární a krajinářské fotografii. V posledním období se zaměřuje na Prahu a rodné Posázaví. Z minulých projektů je známý soubor jeho fotografií o Pekingu 80. let. Více na www.tondl.cz

Turek Jiří (1965)Od roku 1990 do r. 2000 pracoval v MFD. Od roku 2000 je na volné noze a věnuje se reklamní , portrétní a módní fotografii. Více na www.jiriturek.com

Ulrych Petr (1965)Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky University Karlovy pracoval jako novinář a fotograf. Je členem Asociace profesionálních fotografů ČR, věnuje se volné i zakázkové tvorbě, vystavuje doma a v zahraničí (např. 2008: New York, Vídeň, Bratislava, Praha). Externí lektor Národního muzea fotografie ČR. Je součástí soukromých sbírek v ČR, Francii, Německu a v USA. Autorsky ho zastupuje Leica Gallery Prague.

Vano Robert (1948)V roce 1967 odešel jako devatenáctiletý do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy. Později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů.Více na www.robertvano.com

Vasiljeva Natalja (1966)Vystudovala vysokou technickou školu. Od roku 1997 žije v Praze. Ve své fotografické praxi se zaměřuje na poetiku a detail.

Vašků Václav (1962)Dlouhodobě věnuje tématům spojeným s ničením životního prostředí a ochranou lidských práv. Jeho humanisticky orientovaný dokument „Černobyl — 20 let poté” vznikal v roce 2005. Vyhrál 2. cenu Czech Press Photo 2005. Více na www.fotomat.cz

Vojtíšek hrabě von Hahn, Petr II. Michael (1968)Je členem Asosiace fotografů. Od roku 2004 se zaměřuje na fashion photo, zejména pro časopis Look magazine.

V loňském roce nafotil první kalendář Look magazine 2009, ze kterého pochází i foto, které věnoval do aukce.

Wagner Martin (1980)V průběhu posledních 9 let absolvoval více než 20 expedic převážně po zemích bývalého Sovětského svazu. Dvakrát navštívil a fotografoval černobylskou oblast. Více na www.martinwagner.cz

Zach Jiří (1972)Zaměřuje se na technické, reklamní, reportážní a módní fotografie. Upřednostňuje zachycení pohybu. Více na www.fotoreklama.cz

Zhoř Petr (1948)Vystudoval fotografii na FAMU v Praze. Jeho fotografie vyvolávají polemiku o věcech vážných. Od roku 1975 pracuje ve svobodném povolání, vystavoval na mnoha místech doma i v zahraničí.

Zmýlená Eva (1974)Amatérská fotografka. Fotografii se věnuje více než 8 let a zůstává věrná fotografování na film. Soustředí se zejména na fotografii lidí, ke kterým má osobní vztah — portréty, akty.

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA A PRAVIDLA AUKCE:

1. Aukční síň artkunst s.r.o., Na Švihance 9, 120 00 Praha 2, IČ: 27594564 (dále jen dražebník) provádí na žádost NADACE LEONTINKA, Radlická 714/113, 158 00 Praha 5, IČ 27378179 veřejnou dobrovolnou dražbu podle ustanovení zákona č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách. Aukce proběhne dne 3. 12. 2009 v 19.00 hodin v hotelu Intercontinental, Praha.2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně nejnižšího podání (vyvolávací cena) v aukčním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí této dražební vyhlášky. Položky budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu.3. Dražebník (licitátor) vyvolává položky v pořadí uvedeném v katalogu, se stručným popisem a nejnižším podáním. Po vyvolání položky mohou dražitelé činit příhozy viditelným zvednutím dražebního čísla. Dražba trvá, pokud dražitelé činí příhozy. O pořadí příhozů rozhoduje licitátor.

Okamžitá dražební cena — příhoz:do 2 000 Kč 100 Kč2 000 – 5 000 Kč 200 Kč5 000 – 10 000 Kč 500 Kčnad 10 000 Kč 1 000 Kč

5. K vydražené ceně není účtována žádná provize. 6. Vydražitel je povinen, uhradit cenu dosaženou vydražením v hotovosti, platební kartou nebo bankovním převodem po skon-čení aukce, nejpozději však (po dohodě s dražebníkem) do pěti kalendářních dnů ode dne konání dražby. V případě neuhrazení

ceny vydražitelem ve stanovené lhůtě zruší dražebník bezodkladně příklep, čímž se položka stane nevydraženou.

7. Vydražené předměty budou vydražiteli vydány na místě konání ihned po zaplacení ceny nebo v Nadaci Leontinka, Radlická 714/113, 158 00 Praha 5 na základě potvrzení o zaplacení ceny, v pěti dnech následujících po dražbě (po–pá, 9–17 hodin).

8. Účastník dražby může dražit i bez své osobní přítomnosti na základě písemné plné moci, kterou zmocní dražebníka k jeho zastoupení v aukci. Tato plná moc musí obsahovat položky katalogu, jejích přesný popis, vyvolávací cenu a nákupní limit, za který je zmocněný oprávněn předměty vydražit. Dražení po telefonu je možné pouze na základě písemné plné moci a ústní dohody s dražebníkem nejpozději 1 den před aukcí.

9. Registrace dražitelů je možná nejdříve 1 hodinu před aukcí na místě jejího konání. Účastník dražby je povinen doložit svou totožnost pomocí občanského průkazu či cestovního pasu, zapsat se do seznamu účastníků dražby a podepsat čestné prohlášení, že není osobou vyloučenou z dražby podle zákona č 26/2000 Sb.

Nadace Leontinka, Radlická 714/113, 158 00 Praha 5, tel: 235 097 637, fax 235 097 622, www.nadaceleontinka.cz, ve spolupráci s aukční síní artkunst | galerie 5. patro, Myslíkova 9, Praha 1, tel./fax 222 210 860, www.artkunst.cz

artkunst | galerie 5. patro | aukční síň a galerie

5. AUKCE

MODERNÍ A POVÁLEČNÉ UMĚNÍ | SOUČASNÉ UMĚNÍ | FOTOGRAFIE 20. A 21. STOLETÍve středu 2. prosince 2009 od 19.00 hod.Leica Gallery Prague, Školská 28, Praha 1

předaukční výstava v Galerii 5. patro, Myslíkova 9, Praha 1:sobota 28. 11. — středa 2. 12. 2009

denně 12.00 – 19.00 hodin

Objednávky aukčního katalogu:galerie 5. patro | artkunst

Myslíkova 9, 110 00 Praha 1Tel.: +420 222 210 860, Mobil: +420 608 238 402

[email protected], www.artkunst.cz

Výstava a aukce je pořádána Nadací Leontinka ve spolupráci se společností artkunst s.r.o.Aukci zajišťuje Petr Šimon, artkust s.r.o.

Předtisková příprava katalogu FPS Repro. Rámování Čvancara a Houska.Tisk a vazba: Tiskárna Kaliba