AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

    ngothuy

    233

Page 1: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923
Page 2: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923
Page 3: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

Izložba:1 - 4. jun 2017. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Aukcija:4. jun 2017. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Viewing:1 - 4. June 2017. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Auction sale:4. June 2017. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Page 4: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

1. Herend porcelanski ovalMađarska. Rukom oslikan. Dimenzije: 42x 29 cm. € 60

4. Lampa sa figurom devojčiceMesing, brušeno staklo.Visina: 23 cm. € 375

5. Kaminskisatsadvasvećnjaka zaOtomanskotržišteOko 1900. Mesing i porcelan. Visina sata: 39 cm, visina svećnjaka: 34 cm. € 700

6. Par nomadskih tepiha za bisageOko 1920. Dimenzije: 162x82 cm € 300 (€ 150 po komadu)

7.Pozlaćenoogledalo u baroknom stiluVisina: 115 cm € 200

2. Ruski porcelanski tanjir rukom oslikanImperijalna manufaktura porcelana, St. Petersburg, Rusija. 1908 Prečnik: 27 cm € 50

3. Art Deco korpica sa 3staklenauloškaOko 1920. Posrebrenje, žig: A.K. & Cie. Dužina: 30 cm € 150

8. Ikona Sv. NikolaUlje na limu,59x40 cm, XIX vek. € 125

9. Ikona Sv. NikolaUlje na platnu,59x48 cm, kraj XIX veka. € 150

10. Apostoli Sv. Petar i Sv. PavleUlje na platnu,74x58 cm, 1896. € 400

Page 5: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

11. DANICA ANTIĆ (1916-1989)AnemoneUlje na platnu, 72x53 cm. Sign. € 275

12. MIKA ANTIĆ (1932-1986)AutoportretMastilo na hartiji, 29x20 cm, 1973. Sign. € 75

13. BOSA BELOŽANSKI (1904-1986)ŠumaAkvarel, 21x27 cm. Sign. € 75

14. NEBOJŠA BEŽANIĆ (1964)FantazijaKombinovana tehnika, 45x50 cm, 1987. Sign. € 200

15. MARIJA BALAN (1923)Narodno veseljeUlje na platnu, 81x120 cm, 1972. Sign. € 950

Page 6: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

18. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)Kosovski bojUlje na platnu, 61x72 cm, 1982. Sign. € 700

19. TITKO ČAĆE (1946-1985)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 69,5x49,5 cm. Sign. na poleđini € 250

17. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Bez nazivaUlje na platnu, 36x28 cm, 1964. Sign. € 375

16. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)UsamljenakućaAkvarel, 28x37 cm, 1971. Sign. € 125

Page 7: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

20. ZORKA CEROVIĆ (1947)Vrata I Ulje na platnu, 50x40 cm. Oko 1990. Sign € 250

22. VLADIMIR ĆURČIN (1956)Školjke IUlje na platnu, 60x80 cm, 2013. Sign. € 350

23. VLADIMIR ĆURČIN Školjke IIUlje na platnu, 80x60 cm, 2013. Sign. € 350

21. ZORKA CEROVIĆ Vrata IIUlje na platnu, 45x40 cm. Oko 1990. Sign. € 175

Page 8: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

24. DRAGAN ĆIRKOVIĆ (1909-1976)MotivizČačka Ulje na platnu, 42x60 cm. Oko 1965. Sign. € 200

25. RIKO DEBENJAK (1908-1987)Bez nazivaGrafiku u boji, 62x48 cm € 225

26. DANAIL DEČEV (1891-1962)Pod suncemUlje na kartonu, 12x19 cm € 200

27. DANAIL DEČEV Seoski putUlje na platnu kaš. na lesonit, 14x22 cm. Sign. € 250

Page 9: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

28. PETAR DOBROVIĆ (1890-1942)StudijamuškogstojećegaktaOlovka na hartiji, 62x44 cm, 1939. Sign. € 900Navedeno pod br. 57 na str. 86 Crteži Petra Dobrovića, MSU, Beograd, 2015.

29. LJILJANA DREZGA (1947)PeaceUlje na platnu, 160x160 cm. Oko 1975. € 1400

30. EMIR DRAGULJ (1932-2002)Srebrna stazaGrafika 29/40, 24x30 cm, 1984. Sign. € 150

31. ZVONIMIR DVORNIKOVIĆ (1898-1986)Odžak-FočaAkvarel, 28x38 cm. 1933. Sign. € 100

Page 10: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

32. DUŠAN DŽAMONJA (1928-2009)ApstrakcijaCrtež, 81x71 cm € 350

33. ŽELJKO ĐUROVIĆ (1956)MudrostKombinvana tehnika , 30x40 cm, 2014. Sign. € 200

34. ANGELINA GATALICA (1925-2001)LežećiaktPoliester/pozlata, 53x19 cm, 1963. Sign. € 250

35. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)PortretdevojčiceSuvi pastel na hartiji, 42x34 cm. Oko 1950 € 250

36. ŽIVKO ĐAK (1942-2011) Bez nazivaAkril na platnu, 50x56 cm, 2005. Sign. € 500

Page 11: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

37. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Mrtva prirodaUlje na kartonu, 40x50 cm. Sign. € 1200

38. NIKOLA GRAOVAC CvećeućupuUlje na platnu kaš. na lesonit, 44x35 cm, 1933. Sign. € 3200Reprodukovano na str. 44 Monografije, Vera Ristic, Zadužbina Kralja Petra I, Oplenac, Topola, 2007.

39. OLIVERA GRBIĆ (1932)Beograd,UšćeUlje na platnu, 50x70 cm. Sign. € 500

40. NEDELJKO GVOZDENOVIĆ (1902-1988)Bez nazivaTuš/akvarel, 16x25 cm, 1981. Sign. € 200

Page 12: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

41. ZUZANA HALUPOVA (1925-2001)ZimaUlje na platnu, 40x56 cm, 1986. Sign. € 900

42. SABAHADIN HODŽIĆ (1909-1982)MrtvaprirodasacvećemivoćemPastel na hartiji, 31,5x45 cm, 1981. Sign. € 150

43. BOŽA ILIĆ (1919-1993)VoćeUlje na platnu kaš. na karton, 55x71 cm, 1988. Sign. € 850

44. BOŽA ILIĆ CvećeUlje na platnu kaš. na karton, 67x46 cm, 1989. Sign. € 800

Page 13: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

45. DRAGUTIN INKIOSTRI MEDENJAK (1866-1942)OsvećenoKosovoUlje na platnu kaš. na karton, 50x35 cm, 1914. Sign. € 1250

46. SAVA IPIĆ (1894-1958)Reka u ravniciUlje na kartonu, 70x98 cm. Oko 1930. Sign. € 550

47. ĐORĐE ILIĆ (1920-2010)UličnisviračGvaš na hartiji, 38x25,5 cm, 1985. Sign. € 200

48. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Devojka i pticaUlje na kartonu, 48x48 cm. Oko 1965. Sign. € 2800

Page 14: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

49. BORA ILJOVSKI (1942-2013)Bez nazivaSerigrafija 18/34, 50x71 cm, 1987. Sign. € 250

50. STEFAN JAGER (1877-1962)Seoska idilaUlje na platnu, 65x90 cm, 1923. Sign. € 325

51. KARAMATIJEVIĆ PIVO (1902-1962)IgraGvaš, 18x36 cm, 1957. Sign. € 150

52. KOSTAMediteranska kraljicaGvaš, 23x17 cm. Sign. € 150

53. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)ZalivAkvarel, 50x65 cm, 1980. Sign. € 850

Page 15: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

54. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957) PortretbankaraIlićaUlje na platnu, 68x56 cm. Oko 1905. Sign. € 6400

56. DRAGO KOZOMARA (1956)ProlećnipejzažUlje na platnu, 40x50 cm, 2002. Sign. € 125

57. DRAGO KOZOMARA ZimskipejzažUlje na platnu, 50x65 cm, 2002. Sign. € 275

55. VIDOSAVA KOVAČEVIĆ (1889-1913)CigankaUlje na platnu, 70x50 cm, 1910. Sign. € 3800

Page 16: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

58. JOVAN KRIŽEK (1904-1996)Silosi na DunavuUlje na lesonitu, 33x45 cm, 1968. Sign. € 300

59. MIRKO KUJAČIĆ (1901-1987)SavaKovačevićUlje na platnu kaš. na lesonit, 54,5x48,5 cm. Oko 1946. Sign. € 600

60. FRANO KRŠINIĆ (1897-1982)ŽenskiaktBronza. Visina: 38 cm. Sign. € 950

61. LAINOVIĆ CVETKO (1931-2006)Bez nazivaOlovka na hartiji, 20x13 cm € 50

62. ALEKSANDAR LUKOVIĆ LUKIJAN (1924-2014)Skica za sliku Ljubitelji muzikeTuš na hartiji, 30x24 cm, 2013. Sign. € 150

Page 17: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

63. MARA LUKIĆ JELESIĆ (1885-1979)U zoruUlje na kartonu, 40x30 cm. Sign. € 325

65. ZDRAVKO MANDIĆ ŠipražjeUlje na platnu, 55x65 cm, 1991. Sign. € 300

66. ZDRAVKO MANDIĆ Bundeve u poljuUlje na platnu, 26x37 cm, 1981. Sign. € 200

64. ZDRAVKO MANDIĆ (1935-2012)PecarošinaDunavuUlje na platnu, 35x40 cm. Sign. € 350

Page 18: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

67. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)PejzažUlje na kartonu, 31x41 cm, 1975. Sign. € 175 68. SAŠA MARKOVIĆ MIKROB (1959-2010)

MaskaTempera i hartija, 36x33 cm € 200

69. MARTINOVIĆ DRAGAN (1957) JugnuloUlje na platnu kaš. na dasku, 90x62 cm, 1985- Sign. € 575

70. FRANCE MIHELIČ (1907-1998)Bez nazivaAkvarel, 100x70 cm, 1964. Sign. € 350

71. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Stari Zemun, FranztalUlje na platnu, 42x69 cm. Oko 1930 € 1000

Page 19: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

72. NIKOLA MARTINOSKI (1903-1973)SanUlje na platnu, 51x69 cm, 1940. Sign. € 3200

73. MARIO MASKARELI (1918-1996)Bokeljski sanUlje na platnu, 70x50 cm, 1991, Sign. € 800

74. MARIO MASKARELI SićevačkiusamljeniciUlje na platnu, 94x94 cm. Oko 1970. Sign. na poleđini € 700

75. MARIO MASKARELI CvećeUlje na platnu, 90x80 cm, 1970. Sign. € 850

Page 20: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

77. MILIĆ OD MAČVE Pomisao na slomDrvorez 1/4, 40x24 cm, 1957. Sign. € 100

78. MILIĆ OD MAČVE SkupštinaTempera, 23x23 cm, 1954. Sign € 200

79. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Motiv sa Ade CiganlijeUlje na platnu, 50x60 cm, Sign. € 200

80. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)Mojsijev putAkril na platnu, 35x45 cm, 2004. Sign. € 450

Page 21: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

81. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)Rajska ptica/Nosorog (dvostrana slika)Akvarel na hartiji, 45x60 cm, 1968. Sign. € 600

82. ŽIVORAD MILOŠEVIĆ (1931-2010)KućeuKaranuUlje na platnu, 49x60 cm, 1976. Sign. € 200

83. DUŠAN MILOVANOVIĆ (1919-2000)ŽeneGrafika, 49x68 cm, 1961. Sign. € 200

Page 22: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

84. MILO MILUNOVIĆ (1897-1967)VršaTuš i akvarel na hartiji, 21x29 cm. Oko 1960 € 300

85. MILO MILUNOVIĆ RibaGvaš na hartiji, 10x14 cm. Oko 1960. Sign. € 150

86. KOLJA MILUNOVIĆ (1935)HomerBakropis E.A. 35 x 27 cm. 1996. Sign. € 75

88. N.N. Jajce Ulje na platnu kaš. na karton, 40x50 cm € 200

87. N.N UmetnicaTempera na kartonu, 80x52 cm € 350

Page 23: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

89. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)Čukarica-Radnička ulicaOlovka na hartiji, 32x44 cm, 1952. Sign. € 250

90. LUKA MLADENOVIĆ Zemun-VeslarskaulicaOlovka na hartiji, 42x29 cm, 1954. Sign. € 250

91. LUKA MLADENOVIĆ Vračar-Čubura,MakenzijevaulicaOlovka na hartiji, 31x45 cm, 1975. Sign. € 250

92. PAVLE NIKITOVIĆ NIK (1945-2008)Iz ciklusa MetamorfozeTopljeni grafit na platnu kaš. na karton, 63x74,5 cm. Oko 2000. € 350

Page 24: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

93. PREDRAG NEŠKOVIĆ (1938)Poklon iz KineSerigrafija 52/80, 70x70 cm, 1986. Sign. € 100

94. MILIVOJ NIKOLAJEVIĆ (1912-1988)Granje u vodiGvaš na hartiji, 43x58 cm, 1971. Sign. € 200

95. STOJANKA OROBABIĆ (1936)StepeniceUlje na platnu, 19x24 cm, 1985. Sign. € 250

96. STOJANKA OROBABIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 12x18 cm, 1992. Sign. € 150

97. RAJKO NIKOLIĆ (1926-1991)FabrikeTuš na hartiji, 30x39 cm. Oko 1950. Sign. €100

Page 25: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

98. PETAR OMČIKUS (1926)KućateteMarineleAkvarel, 35x50 cm, 1949. Sign. € 450

99. JEFTA PERIĆ (1895-1967)Studentski trg Akvarel, 34x49 cm. Oko 1936. Sign. € 500

100. JELISAVETA Č. PETROVIĆ (1896-1960)Motiv sa Ade CiganlijeAkvarel, 30x43 cm, 1960 € 225

101. TOMA PETROVIĆ Metamorfoza jednog pijanisteUlje na platnu, 35x30 cm, 1983. Sign. € 300

Page 26: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

102. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)SastarogsajmištaUlje na platnu, 58x72 cm, 1953. Sign. € 800

103. ZORAN PETROVIĆ Crvena crkva u SentiTuš, 60x42 cm, 1954. Sign. € 150

104. ZORAN PETROVIĆ StuboviporušenogmostauSentiUlje na kartonu, 50x70 cm, 1955. Sign. € 500

105. ZORAN PETROVIĆ Soba Ulje na kartonu, 50x60 cm, 1953. Sign. € 450

Page 27: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

106. ZORAN PETROVIĆ KosidbažitaimašinaUlje na lesonitu, 70x100 cm, 1973. Sign. € 700

107. ZORAN PETROVIĆTotemMetal, Visina: 40 cm, 1984. Sign. € 450

108. ZORAN PETROVIĆ Portret geologa (ripida erozije)Mesing, Visina: 38 cm, 1958. € 450

109. ZORAN PETROVIĆ Ripida erozijeMetal, Visina: 44 cm, 1960. Sign. € 450

Page 28: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

110. ZORA PETROVIĆ (1894-1962)ZalivAkvarel, 22x31 cm. Oko 1955. Sign. € 125

111. ZORA PETROVIĆ PletiljaAkvarel, 32x27 cm € 125

112. DIMITRIJE POPOVIĆ (1951)Omaggio a LeonardoGrafika, 54 x 40 cm. 1982. Sign. € 300

113. DIMITRIJE POPOVIĆ FantazmagorijaBakropis E.A. 23x17 cm, 1981. Sign. € 100

114. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika 44/100, 70x100 cm, 1982. Sign. € 100

Page 29: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

115. AUGUST QUERFURT (1696-1761)A BattleOil on canvas, 74x99 cm, 1756. Sign. € 4600

116. PAVLE PAJA PREDRAGOVIĆ (1884-1928)Motiv iz parkaUlje na kartonu, 23x30 cm. Oko 1920 € 250

117. PAVLE PAJA PREDRAGOVIĆ PortretdevojčiceOlovka na hartiji, 14x8,5 cm. Oko 1912. Sign. € 75

118. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)Kompozicija IAkvarel, 23x13 cm, 1992. Sign. € 200

Page 30: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

119. BORKO PETROVIĆ (1971)LjubavniciUlje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600

120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973)Aktovi u poljuOlovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923. Sign. € 150

121. BOYAN RAINOV (1921-2005)MajmuniUlje na lesonitu, 24x21 cm, 1946 € 400

122. BOYAN RAINOV ŠakaBakarni reljef, 12x14.5cm, 1971. Sign. € 200

123. MIODRAG ROGIĆ (1932)TrubačKombinovana tehnika, 50x35 cm, 1974. Sign. € 250

Page 31: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

124. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)ČempresiikapijaUlje na platnu, 80x67 cm, 2007. Sign. € 500

125. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)OficiridamaUlje na platnu, 40x30 cm, 2001. Sign. na poleđini € 700

126. MLADEN SRBINOVIĆ (1925-2009)DvasedećaženskaaktaAkvarel, 26x30 cm, 1956. Sign. € 250

127. MLADEN SRBINOVIĆLavirintGrafika u boji, 70x50 cm, 1981. Sign. € 150

128. SLOBODAN SOTIROV (1926-2015)ŠtukaUlje na platnu, 30x40 cm, 1975. Sign. € 250

Page 32: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

129. MOMČILO STEVANOVIĆ (1903-1990)ZarobljenikAkvarel, 27,5x20,5 cm. Oko 1942/3 € 200

130. DRAGOSLAV STOJANOVIĆ SIP (1920-1976) Bez nazivaAkvarel, 21x28 cm. Sign € 200

131. ŽIVOJIN STEVANOVIĆ (1918-2002)Primorsko mestoUlje na platnu, 66x48 cm, 1976. Sign. € 300

132. AFANASIJ ŠELOUMOV (1892-1983)PoteraUlje na platnu, 96x120 cm, 1929. Sign. € 1000

Page 33: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

133. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Beograd posle bombardovanjaUlje na platnu, 62x81 cm, 1945. Sign. € 900

135. VELJKO STANOJEVIĆ RabAkvarel, 35x47 cm, 1960. Sign. € 450

136. LJUBICA CUCA SOKIĆ (1914-2009)EčkaAkvarel, 17x23 cm. Oko 1970. Sign. € 225

134. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)PrimorskipejzažAkvarel, 30x41,5 cm. Oko 1930. Sign. € 350

Page 34: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

137. IVICA ŠIŠKO (1946)Bez nazivaGrafika, 31x22 cm, 1978. Sign. € 75

138. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Motiv sa Pariskog hipodroma IITuš na hartiji, 19x25 cm, 1934/35 € 350

139. OLIVER TIHI (1943-1995)NemoćnobekstvoUlje na platnu, 70x50 cm, 1965. Sign. € 500

140. UROŠ TOŠKOVIĆ (1932)Bez nazivaUgalj i olovka na hartiji, 60x47 cm, 1957. Sign. € 250

Page 35: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

141. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)PejzažsakućomUlje na kartonu, 28x39 cm, 1958. Sign. € 1500

142. ĐURĐE TEODOROVIĆ (1907-1986)Motiv iz ZemunaUlje na platnu, 78x57 cm, 1953. Sign. € 850

143. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Mrtva prirodaUlje na platnu, 40x50 cm € 450

Page 36: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

144. VLADISLAV ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)BisagaUlje na platnu, 74x53 cm, 1978. Sign. na poleđini € 650

145. FAY VIDAL (1912-2003)Grad u oblacimaUlje na platnu, 65x92 cm, Sign. € 650

146. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)Predeo iz BokeAkvarel, 28x38 cm, 1981. Sign. € 150

147. ŽIVOJIN TURINSKIBez nazivaTuš, 35x49 cm, 1982. Sign. € 250

Page 37: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

148. STOJAN TRUMIĆ (1912-1983)KućaUlje na lesonitu, 50x60 cm. Oko 1975. Sign. € 500

149. STOJAN TRUMIĆ Predeo Ulje na lesonitu, 46x60 cm. Oko 1975. Sign. € 450

150. IGOR VASILJEV (1928-1954)ŽarkovoAkvarel, 11x9 cm, 1952. Sign. € 250

151. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)Sv. Stefan/Studija glave (dvostrana slika)Olovka na hartiji, 29x41 cm, 1953. Sign. € 100

Page 38: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923

152. ŽIVAN VULIĆ (1911-2006)Letnja rapsodijaUlje na kartonu, 48x33 cm, 1987. Sign. € 200

153. VLADIMIR ZELINSKI (1894-1943)Magdalena pokajnica po Pompeo Girolamo BatoniUlje na platnu, 28x46 cm. Oko 1930. Sign. € 275

154. MAŠA ŽIVKOVA-UZUNOVA (1912-1987)PrimorskipejzažUlje na kartonu, 29x25 cm. Sign. € 200

155. GEORG WALDO HILL Salerno-primorskipejzažUlje na platnu, 74x90 cm. Sign. € 300

Page 39: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923
Page 40: AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - · PDF fileLjubavnici Ulje na platnu, 80x65 cm, 2017. Sign. € 600 120. IVAN RADOVIĆ (1894-1973) Aktovi u polju Olovka na hartiji, 20x20 cm. Oko 1923