AUKCIJA ANTIKVITETA I SLIKA - Madl'Art · DRAGOŠ KALAJIĆ (1943-2005) Hiperborejski tigar Ulje na platnu, 60x100 cm, 1993. Sign. € 3250 62. MOMO KAPOR (1937-2010) Detinjstvo Ulje

Izložba:20 - 23. mart 2017. godine. Vreme: 10 – 20hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Aukcija:23. mart 2017. godine. Vreme: 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun

Viewing:20 - 23. March 2017. (10 a.m. – 8 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

Auction sale:23. March 2017. (7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun

1. Kristalni flakonVisina: 30 cm € 50

2. Kristalna vazaRubin staklo. Visina: 39 cm € 125

3. Stakleni bokalRučno oslikan floralnim motivima.Visina: 35 cm. € 65

4. Keramički tanjirAfter Clodion (Michel Claude,1738-1814)Prečnik: 31 cm € 100

5. Porcelanska figura jarebiceČeška. Visina: 17 cm € 75

6. Leptir i cvet od mermeraVisina: 20 cm. € 125

7. Ovalna herend doza za šećer sa poklopcemMađarska. Dimenzije: 18x 10 x 10 cm. € 100

8. Herend porcelanska bombonjera sa poklopcemMađarska. Visina: 16 cm, prečnik: 16 cm. € 150

9. Porcelanski servis za ručavanje, kafu i čaj za 8 osoba (78 kom.)Noritake, Montrose No 6956, Japan 1968. € 325(N.B. Na fotografiji je samo deo kompleta)

1 2 3

5 6

7 8

10. Art Deco mastionicaŠvedska. Oko 1900. Posrebrenje, staklo. Žig: GAB NS ALP. Dimnenzije: 16x23 cm € 150

11. KarafindlRučno brušeni kristal, niklovani mesing.Dimenzije: 22x16 cm € 200

12. FrutijeraPosrebrenje, staklo. Dimenzije: 25x24 cm € 125

13. LampaMesing, staklo. Visina: 35 cm € 325

14. Kaminski sat sa dva svećnjakaFrancuska, oko 1890. Visina sata: 48 cm, visina svećnjaka 40 cm. € 600

15. Pozlaćeno barokno ovalno ogledaloŠlifovano staklo. Visina: 92 cm € 200

16. Neobarokni sekreter-komodaDruga polovina XIX veka.Orah, javor. 98x97x65 cm. € 900

17. Ženska torbica sa medaljonomVezeno platno, mesing. 20x18 cm. € 75

18. Raspeće HristovoMesingana putna ikona. XIX vek.Rusija. Dimenzije: 23 x 12 cm. € 200

19. Ikona Sv TrojiceIstočna Srbija, XIX vek. Ulje na platnu, 77x54 cm € 300

10 11 12 13

22. MILAN ANDRIĆ (1933-2010)HipodromUlje na platnu, 60x73 cm, 2001. Sign.

€ 375

23. DANICA ANTIĆ (1916-1989)Nebo nad BeogradomUlje na platnu, 70x 55 cm € 300

24. DRAGAN BACKIĆ (1948)PetaoUlje na platnu, 30x20 cm. Sign.

€ 125

21. MOMA ANTONOVIĆ (1938)Studenica i pticaUlje na platnu, 30x20 cm, 1976. Sign.

€ 150

20. ĐORĐE ANDREJEVIĆ KUN (1904-1964)II zasedanje AVNOJA u JajcuTempera na kartonu, 13x20 cm, 1943.

€ 900

25. KRISHNAJI HOWLAJI ARA (1914-1958)Vilage Fantasie/Rice Field (recto/verso)Oil on paper, 90x61 cm. Sign.

€ 3600

26. KRISHNAJI HOWLAJI ARA Still LifeMixed media on board, 55x57 cm. Sign. € 4800N.B. Previous Auction Sotheby`s , London, Lot No 60, June 11, 2013.

27. BOSA TUCAKOVIĆ BELOŽANSKI (1904-1986)Motiv iz predgrađaAkvarel, 25,5x19 cm, 1968. Sign.

€ 100

28. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)Barka uz staru kućuUlje na šperploči, 55x46 cm, 1930. Sign.

€ 600

29. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)Galija IIUlje na platnu, 70x80 cm, 1971.

€ 600

30. STEVAN BODNAROV (1905-1993)Na jedriliciAkvarel, 13x18 cm, 1939. Sign.

€ 150

31. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Švaljina vizijaEnkaustika na lesonitu, 30x35 cm. Oko 1975. Sign.

€ 300

32. SANDOR CSAVOSI (1886-1954)Pejzaž sa kućomUlje na platnu, 33x42 cm, 1943. Sign

€ 150

33. DRAGUTIN CIGARČIĆ (1922-1985)GradilišteUlje na platnu, 81x116 cm. Oko 1947. Sign. 550

34. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ (1947)Mali tankerUlje na papiru, 16x12 cm. Sign.

€ 150

35. ALEKSANDAR CVETKOVIĆ Bez nazivaUlje na papiru, 57x76 cm, 1987. Sign.

€ 600

36. GLIGOR ČEMERSKI (1940-2016)Bez nazivaUlje na platnu, 50x65 cm. Sign. € 2500

37. FRANTIŠEK ČERMAK (1903-)DubrovnikUlje na platnu, 51x71 cm. Sign. € 400

38. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)PutUlje na lesonitu, 29x34 cm. Oko 1950. Sign. € 300

39. HENRIETTE DESPORTES (1877-1951)Les couturieres pres de la lampeHuile sur toile, 82x68 cm. Sign. € 1300

40. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Ko to voli De Sada?Grafika A.O. 46x32 cm (68x48 cm), 1959. Sign € 275

41. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)Veliko carevo uvoUlje na platnu, 55x75 cm, 2004. Sign. € 700

42. ERRO (1932) Robin HudGrafika A.O./H.C. 90x63 cm, 1992. Sign. € 500

43. STOJAN ĐURIĆ (1962)Stojeći ženski aktUlje na platnu kaš. na karton, 64x40 cm, 2003. Sign.

€ 200

44. E.J.(monogramist)Luka u Poreču,IstraUlje na platnu, 47x77,5 cm, 1878. Sign

€ 1600

45. VASA EŠKIĆEVIĆ (1867-1933)Villa BorgeseUlje na kartonu, 23x32 cm, 1916. € 1800

46. EMERIK FEJEŠ (1904-1969)VenecijaTempera na hartiji, 40x57,5 cm. Sign. € 1200

47. NIKOLA GRAOVAC (1907-2000)Sremski KarlovciUlje na platnu, 47x56 cm. Sign. € 1800

48. OLIVERA GRBIĆ (1932)Kapetan Mišino zdanjeUlje na platnu, 60x50 cm. Sign.

€ 500

49. OLIVERA SEKA GALOVIĆ (1923-200)Cveće Ulje na platnu, 60x45 cm. Sign.

€ 275

50. RATOMIR GLIGORIJEVIĆ GLIGA (1918-2006)Cveće u vazi Ulje na hartiji kaš. na lesonit, 65x50 cm. Sign.

€ 250

51. GORAN GVARDIOL (1948-2011)Bez nazivaUlje na platnu, 80x100 cm, 1976. Sign. na poleđini € 600

52. KSENIJA ILIJEVIĆ (1924-1995)Na TamišuPastel, 20x38 cm, 1956. Sign. € 150

53. BOŽA ILIĆ (1919-1993)Portret muškarcaUlje na platnu, 68x58 cm. Oko 1980.

€ 800

54. BORA ILJOVSKI (1914-2013)Bez nazivaAkvarel, 25x26 cm, 2000. Sign. na poleđini

€ 400

55. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikJajčana tempera na kartonu, 38x50 cm, 1971. Sign.

€ 300

56. NIKOLA M. JEREMIĆ (1887-1954)Ulica u DubrovnikuAkvarel, 55x40 cm. Oko 1950. Sign.

€ 200

57. LJUBINKA JOVANOVIĆ MIHAJLOVIĆ (1922-2015)Bez nazivaKombinovana tehnika, 108x74 cm. Sign.

€ 550

58. MLADEN JOSIĆ (1897-1972)Iz MagrebaUlje na lesonitu, 30x40 cm. Sign.

€ 900

59. DUŠAN JUNAČKOV (1952-2013)Bez nazivaKombinovana tehnika, 80x65 cm, 2009. Sign. na poleđini € 300

60. BOŠKO KARANOVIĆ (1924-2009)Tri likaUlje na platnu, 87x87 cm, 1968. Sign. € 350

61. DRAGOŠ KALAJIĆ (1943-2005)Hiperborejski tigarUlje na platnu, 60x100 cm, 1993. Sign.

€ 3250

62. MOMO KAPOR (1937-2010)DetinjstvoUlje na platnu, 100x70 cm, 1998. Sign.

€ 2400

63. PIVO KARAMATIJEVIĆ (1912-1963)Ptice leteUlje na lesonitu, 67x41 cm. Sign. € 500

64. PIVO KARAMATIJEVIĆ Majka i deteAkvarel, 48x35 cm, 1958. Sign. € 250

65. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)PejzažUlje na kartonu, 50x70 cm, 1953. Sign. € 750

66. MILAN KONJOVIĆ (1898-1993)TesarOlovka na hartiji, 31x21 cm, 1949. Sign. € 250

68. MAJDA KURNIK (1920-1967)PajacUlje na staklu, 35x27 cm € 450

69. MAJDA KURNIK AutoportretAkvarel, 38x29 cm € 250

70. MAJDA KURNIK Ženski aktUlje na platnu, 30x21 cm € 400

71. NEDELJKO LAMPIĆ (1928- )MostarUlje na platnu, 50x60 cm, 1992. Sign. € 350

67. MILAN KONJOVIĆ Studija sedećeg muškarcaOlovka na hartiji, 12x28 cm, 1920.Sign. € 200

72. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Bez nazivaUlje na lesonitu, 50x50 cm. Sign.

€ 450

73. ZVEZDANA LAZIN (1979)Ženski aktVeštački kamen, Visina:103 cm, 2003. Sign. € 850

74. V.MALJCOVA DubrovnikUlje na platnu, 33x49,5 cm, 1923-24. Sign.

€ 450

75. FERNAND LEGOUT-GERARD (1856-1924)Marché du FaouëtHuile sur panneau, 24x32 cm, Abt. 1893. Sign. € 2200

76. PETAR LUBARDA (1907-1974)ZmajUlje i lakovi na lesonitu, 80x110 cm. Oko 1968. Sign.

€ 14500

77. MARIO MASKARELI (1918-1996)Bokeljska vilaUlje na pleksiglasu, 88x60 cm, 1980. Sign.

€ 850

78. MILORAD BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)KosovoUlje na hartiji kaš. na platno, 108x145 cm, 1962. Sign.

€ 2000

79. FRANTA MALY (1900-1980)ProlećeUlje na platnu, 25x32 cm, 1932. Sign. € 225

80. NIKOLA MARIJANOVIĆ Stari BeogradUlje na kartonu, 67x93 cm. Sign. € 400

81. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)Beograd, Stari mostUlje na platnu, 50x60 cm. Sign. € 200

82. DUŠAN MIKONJIĆ Beograd, Staro sajmište sa kulomUlje na platnu, 40x60 cm. Sign. € 200

83. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Apstraktni pejzažUlje na hartiji, 35x25 cm. Sign.

€ 110

84. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Boj na Mišaru / Milenijum, milenijumTuš, 15x20 cm i 35x23 cm, 1971/73. Sign.

€ 200

85. MILIĆ OD MAČVE Silni bejahJajčana tempera na dasci, 51,5x30,5 cm, 7466/1958. Sign.

€ 8500

86. MIHAILO MILOVANOVIĆ (1879-1941) Kuća Kovačevića u ZaglavkuUlje na platnu, 41x61 cm, 1919-1920. Sign.

€ 2300Reprodukovano pod br. 59 na str. 138 Monografije, Miodrag Jovanović, Narodni muzej, Beograd, 2001.

87. BRANKO MILJUŠ (1936-2012)SvečanostUlje na platnu kaš. na dasci, 35x29 cm, 2003. Sign.

€ 450

88. MILICA A. MILIVOJEVIĆ (1889-1963)RuševineUlje na platnu, 42x39 cm. Oko 1925. Sign.

€ 200

89. NIKOLA MILOJEVIĆ (1865-1942)Ženski portretUlje na platnu, 68x55 cm, 1911. Sign.

€ 300

90. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987)KarijatidaLavirani tuš, 17,5x15 cm, 1961. Sign. € 200

91. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Devojčica sa crvenom mašnomAkvarel, 38x23 cm, 1946. Sign. € 250

92. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Bez nazivaAkvarel, tuš na hartiji, 37x57 cm, 1966. Sign.

€ 300

93. KOLJA MILUNOVIĆ (1935-2016)Bez nazivaTempera na hartiji, 50x63 cm, 2014. Sign.

€ 300

94. RADENKO MIŠEVIĆ (1920-1995)ProzorUlje na platnu, 52x42 cm, Sign.

€ 300

95. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016)Narcisi Ulje na platnu, 60x49 cm. Sign.

€ 150

96. EDO MURTIĆ (1921-2005)Pogled s teraceGrafika E.A. 45x60 cm, 2002. Sign.

€ 250

97. LUKA MLADENOVIĆ (1909-1999)Karaburma, Stan za dva samcaOlovka na hartiji, 27x42 cm, 1932. Sign.

€ 250

98. LUKA MLADENOVIĆ Crkva Sv. Petke na KalemegdanuOlovka na hartiji, 34x29 cm, 1989. Sign.

€ 225

99. LUKA MLADENOVIĆ Zgrada na raskršću ul. G. Principa, J. Bogdana i P. LukineOlovka na hartiji, 27x41 cm, 1937. Sign.

€ 250

100. PEĐA NEŠKOVIĆ (1938)SnopAkrilik na hameru, 73x54 cm, 1991. Sign. € 950

101. VLASTIMIR NIKOLIĆ (1947)Bez nazivaAkvarel, 74x56 cm, 2006. Sign. € 125

102. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)MaskaUlje na platnu, 73x54 cm, 1993. Sign. € 450

103. ZORAN PAVLOVIĆ Žena sa paunomTuš na hartiji, 70x70 cm. Oko 1970 € 300

105. ZORAN PETROVIĆ (1932-2006)Vetrenjača u BačkojUlje na platnu, 70x116 cm, 1955. Sign. € 1200

106. ZORAN PETROVIĆ BečejUlje na lesonitu, 51x71 cm, 1954. Sign. € 450

107. ZORAN PETROVIĆ Pred dodiromUlje na platnu, 97x165,5 cm, 1980. Sign. € 1600

108. ZORAN PETROVIĆ Lik Ulje na lesonitu, 100x70 cm, 1971. Sign.

€ 800

109. MIHAILO PETROV (1902-1983)Masline na obali moraTempera na kartonu, 25,5x35 cm, 1950. Sign.

€ 200

110. MIHAILO PETROV Bez nazivaKombinovana tehnika, 64x52 cm, 1960. Sign.

€ 800

111. ARSENIJE PETROVIĆ (1803-1870)Portret mladićaUlje na platnu, 71x54 cm. Oko 1830.

€ 1400

112. MIODRAG PETROVIĆ (1888-1950)Stara kuća u AranđelovcuAkvarel, 28x39 cm. Oko 1933. Sign.

€ 250

113. ĐORĐE POPOVIĆ (1909-1962)Portret čovekaUlje na platnu, 81x65 cm. Oko 1950. Sign.

€ 250

114. MIODRAG B. PROTIĆ (1922-2014)Kompozicija IIAkvarel, 25x17 cm, 1997. Sign. € 350

115. MIODRAG B. PROTIĆ BuketUlje na platnu, 54x65 cm, 1965. Sign.

€ 1500

116. UROŠ PREDIĆ (1857-1953)Portret ministra Božidara MaksimovićaUlje na platnu, 69x55 cm, 1941. Sign.

€ 1600

117. SMILJAN VIĆENCO POPOVIĆ (1939)Cvet sa ušća NeretveUlje na platnu, 80x60 cm. Oko 1980.

€ 450

118. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)GvozdenGrafika 2/60, 70x50 cm, 1980. Sign.

€ 150

119. MIĆA POPOVIĆ MuzaGrafika 4/5, 22x15 cm (40x30 cm). Sign.

€ 100

120. MILAN POPOVIĆ KROMPIR (1915-1969)Skica za plakat izložbeOlovka u boji, tuš na hartiji. 36x25 cm. Oko 1960. Sign.

€ 200

121. MIRKO RAČKI (1879-1982)Pogubljenje Kneza LazaraUlje na platnu, 115 x 105 cm. Oko 1920. Sign.

€ 2600

122. DUŠAN RAJŠIĆ (1970)Bići sa loptom Bronza, visina: 48 cm, 2014/15.

€ 350

123. DUŠAN RAJŠIĆ Bići sa violinom Bronza, Visina: 48 cm, 2015/16.

€ 350

124. DUŠAN RAJŠIĆ Bići sa dvojnicomBronza, visina: 48 cm, 2015/16. € 350

125. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)TrijadaGrafika 36/60, 65x48 cm, 1984. Sign. € 250

126. BORIS REGNER (1908-2007)Crkva Sv. Nikole na MarjanuAkvarel, 23x18 cm, 1966. Sign. na poleđini € 75

127. BORIS REGNER Motiv sa SenjakaAkvarel, 22x17 cm, 1961. Sign. na poleđini

€ 75

128. BORIS REGNER Hridi Omiške DinareAkvarel, 17x22 cm, 1962. Sign. na poleđini

€ 50

129. BORIS REGNER Motiv sa SaveAkvarel, 17x22 cm, 1961. Sign.

€ 50

130. BRATISLAV STOJANOVIĆ ŽeneLinorez 40/50, 17x16 cm, 1937. Sign.

€ 150

132. GYULA RUDNAY (1878-1957)Vojvođansko seloUlje na platnu, 57x71 cm, 1931. Sign.

€ 350

131. LÉON RICHET (1847-1907)Foret de FontainebleauHuile sur toile, 43,5x65 cm, Abt. 1890. Sign.

€ 2900

133. BRANKO LALE STANKOVIĆ (1915-1989)Motiv sa HvaraUlje na kartonu, 50x70 cm, 1968. Sign.

€ 650

134. BRANKO LALE STANKOVIĆPejzaž Ulje na platnu kaš. na karton, 71x52 cm, 1946. Sign.

€ 650

135. DRAGAN STOJKOV (1951)Ex Ponto IIUlje na platnu, 60x60 cm, 2012. Sign. € 2000Reprodukovano na str. 54, Ex Ponto, Ivo Andrić, Beograd, 2013.

136. MILAN STAŠEVIĆ (1946)Bez nazivaKomb. teh. na lesonitu, 51x76 cm, Sign. € 300

137. PETAR ŠAIN (1885-1965)ProplanakAkvarel, 22x28 cm, Sign.

€ 200

138. PETAR ŠAIN ŠumaAkvarel, 22x28 cm, Sign.

€ 200

139. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)Ženski aktOlovka na hartiji, 34x25 cm. Sign.

€ 75

140. ŽIVKO STOJSAVLJEVIĆ (1900-1978)KrinoviUlje na platnu, 102x56 cm, 1933. Sign.

€ 800

141. JOVANKA MARKOVIĆ STRAJNIĆ (1883-1970)Dubrovačka lukaUlje na platnu, 20x29 cm € 650

142. SVETISLAV STRALA (1891-1957)Na plaži / Motiv iz predgrađaAkvarel, 31,5x48 cm, 1933. Sign. € 300

143. BOGDAN ŠUPUT (1914-1942)Mrtva priroda sa dinjom, jabukama i kruškomAkvarel, 29x40 cm, 1936. Sign € 450

144. TODOR ŠVRAKIĆ (1882-1931)Gradska kuća u SomboruAkvarel, 24x29 cm, 1919. Sign. € 325

145. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)Umetnik i naučnikKolaž, 22x35 cm, 2016. Sign.

€ 200

146. MILOŠ ŠOBAJIĆ Bez nazivaKombinovana tehnika, 65x45 cm, 2016. Sign.

€ 800

147. MILOŠ ŠOBAJIĆ Bez nazivaGrafika uljem dorađena E.A. 55x68 cm, 1980. Sign.

€ 250

148. OLIVER TIHI (1943-1995)Verona/Piazza delle ErbeUlje na platnu, 70x50 cm, 1969. Sign. € 450

149. SAVA ŠUMANOVIĆ (1896-1942) KupačiceGvaš na hartiji, 50x65 cm. Oko 1936. € 18500 Skica za ulje Kraj potoka, 189x249 cm u Galeriji Slika Sava Šumanović, Šid.

150. MILENKO ŠERBAN (1907-1979)Pejzaž sa DunavaAkvarel, 37x55,5 cm, 1971. Sign. € 500

151. MILENKO ŠERBAN PejzažUlje na kartonu, 16x19,5 cm, Sign. € 900

152. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Na klupi u parkuAkvarel, 27x36 cm, 1952. Sign. € 800

153. IVAN TABAKOVIĆ Trkalište Longchamps, ParizTuš, 19x25 cm. Oko 1925. € 400

154. DUŠAN TODOROVIĆ (1962)No 1 (skulptura Aleksandra Gligorijevića)C-type on metallic paper, 34x47 cm, 2016. Sign. € 500

155. DUŠAN TODOROVIĆ Cveće u vazi C-type on metallic paper, 34x51,5 cm, 2016. Sign.

€ 500

157. N.N.Stara kuća Ulje na kartonu, 20x25 cm € 150

158. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Motiv iz VrdnikaUlje na kartonu, 38x48 cm. Oko 1930. Sign. € 700

159. TIVADAR VANJEK (1910-1981)EnterijerUlje na platnu, 45x35 cm. Oko 1970. Sign.

€ 150

160. TIVADAR VANJEK Kompozicija Ulje na lesonitu, 100x70 cm. Oko 1965. Sign.

€ 750

161. JAN VENARSKY (1928-1985)Podivljali konjiKomb. teh. na platnu, 42x69 cm, 1972. Sign. € 175

162. LAZAR VOZAREVIĆ (1925-1968)Princeza na konjuTuš na hartiji, 46x42 cm. Oko 1957 € 450

163. BOGOSAV VOJNOVIĆ PELIKAN (1894-1942)Drvo u sneguUlje na platnu, 100x74 cm, Sign. € 700

164. BOGOSAV VOJNOVIĆ PELIKAN Zimski predeoUlje na platnu, 50x60 cm € 200

165. IGOR VASILJEV (1928-1954)BeogradAkvarel, 22x32 cm, 1949. Sign. € 450

166. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)BlessureUlje na platnu, 80x60 cm, 2008. Sign. na poleđini

€ 4900

167. PREDRAG VITEZOVIĆ (1969)Dee... Light FantasyUlje na panelu, 50x65 cm, 2016. Sign.

€ 400

168. PAŠKO VUČETIĆ (1871-1925)Spomenik u PortiUlje na platnu, 17x24,5 cm. Oko 1912.

€ 1400

169. ŽIVOJIN VLAJNIĆ (1901-1992)Mrtva priroda Akvarel, 36,5x51 cm, 1934. € 200

170. LAZAR VUJAKLIJA (1914-1995)KretanjeGrafika A.O, 50x70 cm, 1972. Sign. € 125

171. SINIŠA VUKOVIĆ (1932-2011)Za stolomTuš, akvarel na hartiji, 27x32,5 cm, 1958. Sign. € 150

172. VELJKO ZEČEVIĆ (1939-2004)Mrtva priroda sa kockomUlje na platnu, 46x41 cm, 1991. Sign. € 250