desa-sp-z-oo
261
AUKCJA 126 ODZNAKI, ODZNACZENIA Sobota 28 IX 2013 r., godz. 12.00 WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA od 23 - 27 IX 2013 r. w godz. 11.00 - 19.00, a w dniu aukcji 9.00 - 11.00 Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro
DOMAUKCYJNYK R A K Ó W , U L . F L O R I A Ń S K A 1 3 I p.www. d e s a . a r t . p l e -ma i l : a u k c j e@de s a . a r t . p l
AUKCJA 126
ODZNAKI, ODZNACZENIASobota 28 IX 2013 r., godz. 1200
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
od 23 - 27 IX 2013 r. w godz. 1100 - 1900,a w dniu aukcji 900 - 1100
Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro
Kolekcja Roberta Wójtowicza
Poz. 1Poz. 2
Poz. 3 Poz. 4Poz. 5
Poz. 6
Poz. 7 Poz. 8 Poz. 9Poz. 10
Poz. 11Poz. 12
Poz. 13 Poz. 14
Poz. 15
Poz. 16 Poz. 17Poz. 18 Poz. 19 Poz. 20 Poz. 21
Poz. 23 Poz. 22Poz. 24 Poz. 25
Poz. 26Poz. 27 Poz. 28
Poz. 29
Okładka_Desa_126:Okładka_Desa_klejona 25-08-13 23:03 Strona 2
REGULAMIN AUKCJI
Ogólne warunki aukcji.
1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem.2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące
własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących- zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego - wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich.3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę
handlową.4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY
względnie przez zaproszonych konsultantów.5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15 %.
Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
I1. Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną „Akcjonerem“,
która działa w imieniu i na rachunek Domu Aukcyjnego DESA Sp. z o.o.2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki.3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn.4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę.5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne
z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner.
II1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę
zgłoszeniową.2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięze
zobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn.3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium:
– pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicyDomu Aukcyjnego (wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną),
– telefonicznego udziału w licytacji.
III1. Nabywca jest zobowiązany wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji i odebrać go na własny koszt.
W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe.2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20 % wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być
wówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następujeprzepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część.
3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty.4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca
zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnychroszczeń Właściciela/Sprzedającego.
IV1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu.
W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni oddaty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiary-godnymi ekspertyzami.
2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.3. Polskie muzea mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio po
zakończeniu licytacji obiektu.4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych
osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 euro.
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 1
– 2 –
ODZNAKI
1.Odznaka pamiątkowa „Ukończenia Szkoły OficerskiejZwiązku Walki Czynnej-Parasol“. Śr. 28 mm. Wykonana w sre-brze(?). Rewers gładki z wybitą sygnaturą „W. Miciński Ry-townik“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Miciński Kraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
2000,-
2. Odznaka pamiątkowa „Obóz szkoleniowy artylerii Prze-gorzały 1914“. Śr. 32 mm. Wykonana w srebrze. Rewers gładkiz owalną sygnaturą „J. Walenta rytownik Kraków“ i puncą 800.Odznaka z numerem „2“!! Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
5000,-
3. Odznaka „Rokitna“. 36 x 39 mm. Wtórnik z okresu między-wojennego, wykonany metodą odlewu, dwuczęściowy -nakładka mocowana na 4 nity, emaliowany. Mocowany na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
500,-
4. Odznaka pamiątkowa „Centralne Biuro Propagandy Le-gionów Polskich“. Śr. 31 mm. Wieloczęściowa mocowana nanity. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. WalentaKraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
1200,-
5. Odznaka pamiątkowa „Komenda Legionów Polskich“. 44 x44 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „B. SzuleckiGrawer Warszawa Krakowskie Przedm. 21“. Stan zachowania- bardzo dobry.
1600,-
6. Odznaka pamiątkowa „Ambulatorium Dentystyczne Le-gionów Polskich w Krakowie“. 29 x 29 mm. Wykonana w sre-brze(?). Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
1500,-
7. Odznaka pamiątkowa 1 Brygady Legionów „Za wiernąsłużbę“. Śr. 33 mm. Wybita w blasze alpakowej, bez wycięćmiędzy ramionami krzyża. Rewers z kontrą. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Wykonana w pracowni JakubaWalenty w Krakowie. Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
8. Odznaka pamiątkowa 1 Brygady Legionów „Za wiernąsłużbę“. Śr. 32 mm. Wybita w blasze alpakowej. Rewers z kon-trą. Mocowana na uszka, oryginalna sukienna podkładka.Wykonana w pracowni Jakuba Walenty w Krakowie. Stan za-chowania - bardzo dobry.
900,-
9. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 32mm. Wykonana w oflagu metodą trawienia w żelaznej blasze.Rewers gładki. Mocowana na słupek. Stan zachowania - dobry.
250,-
10. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 33mm. Wybita w mosiężnej blasze. Rewers gładki z owalną syg-naturą „J. Walenta“. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „J. Walenta rytownik Floriańska 40, Kraków“. Stanzachowania - bardzo dobry.
300,-
11. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 32mm. Wybita w blasze mosiężnej. Rewers z kontrą. Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „K. Szurmak grawerWarszawa Podwale 6“. Wykonana w pracowni K. Szurmaka wWarszawie. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
12. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 32mm. Wykonana metodą odlewu w białym metalu. Wyrób z za-kładu Ungera we Lwowie wykonany na podstawie odznakiChylińskiego. Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „E.M. Unger Lwów“. Stan zachowania - dobry.
250,-
13. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. Śr. 33mm. Wybita w srebrnej blasze. Rewers z lekką kontrą orazowalną sygnaturą „J. Walenta Kraków“. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Wykonana w pracowni Jakuba Wa-lenty w Krakowie. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
14. Odznaka pamiątkowa „2 Pułku Ułanów Legionów Polskich“.27 x 39 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „S. LipczyńskiGraveur Varsovie 149 Marszałkowska“. Stan zachowania -bardzo dobry.
1000,-
15. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów z wieńcem dlainternowanych Legionistów. 48 x 33 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, dwuczęściowa. Na rewersie ślad pousuniętej pierwotnej agrafce. Mocowana na słupek z sześ-ciokątną żelazna nakrętką. Odznaka numerowana. Stan za-chowania - dobry.
1600,-
16. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 46 x 33 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki ze śladamiusuniętego numeru. Mocowana na śrubkę, pierwotna zapinkausunięta. Stan zachowania - dobry.
250,-
17. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 46 x 32 mm.gr. 3 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Sz.iB.Sz.Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
18. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 46 x 32 mm,gr. 3 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Mocnowytarta. Stan zachowania - słaby.
200,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 2
– 3 –
19. Odznaka pamiątkowa II Brygady Legionów. 45 x 32 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z wyraźną kontrą.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - dobry.
350,-
20. Odznaka pamiątkowa II Brygady. 43 x 31 mm. Wykonanaw mosiądzu metodą odlewu. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
250,-
21. Miniatura Odznaki pamiątkowej II Brygady Legionów. 27x 17 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
200,-
22. Odznaka 4 Pułku Piechoty Legionów „Za Waleczność“. 40x 40 mm. Wykonana w alpace. Rewers gładki. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
700,-
23. Odznaka 4 Pułku Piechoty Legionów „Zasługa“. 43 x 42mm. Wykonana w alpace. Na awersie na prawym ramieniustempelek wraz z numerem. Rewers gładki. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
800,-
24. Odznaka 6 Pułku Piechoty Legionów. 40 x 35 mm. Wyko-nana w białym metalu, dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „E.M.Unger LwówNr.“. Stan zachowania - dobry.
600,-
25. Odznaka pamiątkowa „Centralny Urząd Ewidencji Le-gionów Polskich“. 49 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Dwuczęściowa - orzełek nakładany. Rewers gładki zrytym napisem „H. Waldyn Kraków“ oraz numerem „10“. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
800,-
26. Odznaka pamiątkowa „Centralny Urząd Ewidencji Le-gionów Polskich“. 50 x 51 mm. Wykonana w brązie. Rewersgładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stanzachowania - bardzo dobry.
500,-
27. Odznaka pamiątkowa „Służba Medyczna Legionów Pols-kich“. 41 x 41 mm. Odznaka wieloczęściowa wykonana wszarym metalu - krzyż oraz mosiądzu - nakładka. Mocowanienakładki na 4 wąsy z mosiężną podkładką. Srebrzona iemaliowana. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
2500,-
28. Odznaka pamiątkowa „Żandarmeria Legionów Polskich1915-1918“. 37 x 37 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1200,-
29. Odznaka pamiątkowa Wojskowej Szkoły PodoficerskiejZwiązku Młodzieży Polskiej w Stanach Zjednoczonych„Konary“. 36 x 47 mm. Wykonana techniką odlewu, srebrzona.Rewers gładki. Mocowana na słupek (przeróbka typowa dla tejodznaki, ślady po oryginalnej agrafce) z nakrętką sygnowaną„S. Reising Varsovie“. Stan zachowania - bardzo dobry.
3000,-
30. Odznaka pamiątkowa Legionistów internowanych wobozie Szczypiorno. 49 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek, braknakrętki. Stan zachowania - dobry.
500,-
31. Odznaka pamiątkowa Legionistów internowanych wobozie Szczypiorno. 45 x 50 mm. Wykonana z żeliwa, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
400,-
32. Odznaka pamiątkowa dla internowanych Legionistów„Huszt – Rarańcza“. 29 x 57 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona i lakierowana. Na rewersie napisy oraz numer nadaniaZawieszenie przylutowane z tyłu głowy orła. Odznaka zaw-ieszona na wąskiej biało-czerwonej wstążce. Stan zachowania- dobry.
200,-
33. Odznaka pamiątkowa dla internowanych Legionistów„Huszt – Rarańcza“. 27 x 58 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona, jednoczęściowa. Rewers bez napisów oraz numerunadania. Zawieszona na biało-czerwonej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
150,-
34. Odznaka pamiątkowa dla internowanych Legionistów„Huszt – Rarańcza“. 27 x 58 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona, jednoczęściowa. Rewers bez napisów oraz numerunadania. Zawieszona na biało-czerwonej wstążce. Zawiesze-nie przylutowane do korony. Stan zachowania - dobry.
150,-
35. Odznaka pamiątkowa Internowanych w Marmaros-Sziget.35 x 37. Wykonana w mosiądzu oraz tombaku - dwuczęściowa,srebrzona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1400,-
36. Odznaka „Na pamiątkę głodówki w Szczypiornie“. 21 x 28mm. Wykonana w białym metalu. Rewers gładki. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
37. Odznaka patriotyczna „Szczypiorno Łomża“. 19 x 30 mm.Wykonana z szarego metalu, rewers gładki. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
38. Odznaka „Legiony Polskie Sztab“. Śr 25 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Mocowana na pionową szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
60,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 3
– 4 –
39. Odznaka „Stacja Zborna Legionów Przemyśl 1916“. 22 x27 mm. Wykonana w cynku. Rewers gładki. Mocowana naagrafkę z tabliczką producenta „Unger Lwów“. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
200,-
40. Odznaka „Drużyn Polowych Sokoła“. 32 x 34 mm. Wyko-nana z żelaznej blaszki, ażurowa. Rewers z kontrą. Ślad pomocującej agrafce. Stan zachowania - słaby.
400,-
41. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze,emaliowana czerwoną emalią. Rewers z kontrą oraz puncamisrebra. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Michrowski Grawer Warszawa“. Stan zachowania - bardzodobry.
1000,-
42. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 42 x 42 mm. Wykonana w srebrze, wie-loczęściowa - wieniec mocowany na 4 nity. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „ZjednoczeniGrawerzy Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
43. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 42 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Najprawdopodobniej wyrób z pracowniMarcinkowskiego w Krakowie. Stan zachowania - dobry.
300,-
44. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą oraz puncami srebra. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „J. Mirowski Warszawa“. Wykonana wzakładzie J. Mirowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
45. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą oraz puncami - cecha srebra oraz imiennik „JW“.Mocowana na słupek z nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
300,-
46. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą i puncami-cecha srebra oraz imiennik „SK“. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Metal“. Stanzachowania - bardzo dobry.
400,-
47. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z lekką kontrą oraz puncami srebra. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „J. Michrowski Grawer Warszawa“.Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
48. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 42 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
250,-
49. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 43 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „W. Z. Rogalski Kraków“. Stan zachowania - dobry.
350,-
50. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze. Rew-ers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Gontarczyk Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
51. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów. 44 x 44 mm. Wykonana w miedzi, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na słupek z dobranąnakrętką Mennicy Państwowej. Stan zachowania - dobry.
250,-
52. Odznaka pamiątkowa „Stowarzyszenie Byłych Legion-istów Polskich 1914-1918“, 37 x 48 mm. Wykonana w brązie.Rewers gładki z sygnaturą „J.Walenta Kraków“ oraz numerem„28“. Mocowana na słupek z niesygnowaną 6-cio kątnąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
53. Odznaka „Straż Obywatelska Zagłębia Dąbrowskiego“. 37x 37 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą.Mocowana na pozioma agrafkę (część agrafki złamana). Stanzachowania - dobry.
300,-
54. Odznaka pamiątkowa „Wypędzenie Rozbrojenie NiemcówWarszawa 11.XI.1918“. 34 x 36 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona. Rewers z lekką kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
55. Miniatura odznaki „10 lecie Rozbrojenia Niemców i Aus-triaków“. 19 x 19 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Mo-cowana na słupek z niesygnowana nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
100,-
56. Medal patriotyczny/pamiątkowy „Na pamiątkę oswo-bodzenia Krakowa od zaborców 31.Paźdz.1918“. Śr. 40 mm.Wykonany w brązie. Rw: „pamiątkę oswobodzenia Krakowaod zaborców 31.Paźdz.1918“. Mocowany na wstążce wbarwach Krakowa – biało niebieski. Stan zachowania - dobry.
150,-
57. Odznaka Departamentu Opieki Samarytańskiej „Zasłudze“.42 x 51 mm. Wykonana w mosiądzu złocona i emaliowana.Rewers gładki z numerem oraz napisem „DEP.OP. N.K.N.1916“, ślad po pierwotnym mocowaniu na agrafkę. Mocow-ana na dwa słupki z niesygnowanymi nakrętkami. Stan za-chowania - bardzo dobry.
2000,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 4
– 5 –
58. Odznaka NKN Samarytanin Polski. Śr. 24 mm. Wykonanaw mosiądzu emaliowana (emalia biała, czerwona). Na gładkimrewersie blaszka z sygnaturą „Polski Samarytanin 1914“.Orzełek mocowany na nicie. Bardzo rzadka wersja odznaki znakładanym orzełkiem strzeleckim!! Emalia zachowana wstanie niemal idealnym. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
100,-
59. Odznaka-broszka patriotyczna. 18 x 31 mm. Wykonana wsrebrze, ażurowa. Rewers gładki z sygnaturą „SR 84“. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
60. Odznaka Pamiątkowa Krajowego Stowarzyszenia Czer-wonego Krzyża. Śr. 29 mm. Wykonana w mosiądzuemaliowana (emalia biała oraz czerwona). Rewers gładki z wy-pukła sygnaturą „Kraków 1915“. Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
61. Odznaka pamiątkowa NKN „Legiony Polskie 1914-1915za Ojczyznę i Wolność“. Śr. 24 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
62. Odznaka „Centralnego Biura Wydawnictw NKN“. Śr. 28mm. Wykonana w srebrze, emaliowana. Rewers gładki z pun-cami srebra. Mocowana na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
400,-
63. Odznaka NKN Samarytanin Polski. 20 x 31 mm. Odznakaw formie flagi, wykonana w mosiądzu, emaliowana (emaliabiała, czerwona). Rewers gładki z napisem „Samarytanin Pol-ski Prav Strzeż“. Emalia zachowana w stanie niemal idealnym.Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzodobry.
70,-
64. Odznaka NKN Samarytanin Polski. 20x 31 mm. Odznakaw formie flagi, wykonana w mosiądzu emaliowana (emaliabiała, niebieska oraz czerwona). Rewers gładki z napisem„Koło Pań Samaryt.Polsk.“ Emalia zachowana w stanie niemalidealnym. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
70,-
65. Odznaka NKN Samarytanin Polski. 25 x 31 mm. Odznakaw formie krzyżyka wykonana w mosiądzu emaliowana (emalianiebieska oraz czerwona). Rewers gładki z napisem „Samary-tanin Polski Prav Strzeż“. Nieznaczne ubytki niebieskiej emaliina ramionach krzyża. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan za-chowania - dobry.
50,-
66. Odznaka NKN „Orzełek NKN“. 16 x 22 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, emaliowana. Rewers z płytką kontrą. Mo-cowana na dwa wąsy (nierozcięte). Stan zachowania - dobry.
40,-
67. Odznaka patriotyczna NKN - półprodukt odznaki NKN.Wykonany w srebrze. Ciekawostka kolekcjonerska. Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
68. Odznaka patriotyczna z orłem. 11 x 13 mm. Wykonana wmosiądzu srebrzonym , emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
69. Odznaka patriotyczna NKN. 17 x 17 mm. Odznaka wformie krzyża, wykonana w srebrze(?) emaliowana. Wie-loczęściowa-medalion z orłem nakładany. Rewers gładki. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
70. Odznaka patriotyczna z orłem. 14 x 19 mm. Wykonana wbiałym metalu, lakierowana. Rewers gładki. Orzełeknakładany. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
71. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII.1914“. 24 x 31 mm. Wykonana w mosiądzu,emaliowana (emalia czerwona). Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
72. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII.1914“. 24 x 31 mm. Wykonana w białym metalu, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na kopytko. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
50,-
73. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII.1914“. 24 x 31 mm. Wykonana w białym metalu, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
50,-
74. Odznaka NKN Samarytanin Polski „Alegoria Polski16.VIII. 1914“. 24 x 31 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki,umocowana na kokardzie w barwach narodowych. Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
75. Odznaka pamiątkowa „Zjazd Powiatowych KomitetówNarodowych 29.4.1916“. Śr. 36 mm. Wykonana w mosiądzu,emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
76. Odznaka NKN „Powiatowy Komitet Narodowy“. 24 x 25mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona i emaliowana. Rewersgładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
77. Odznaka NKN Orzełek. Śr 20 mm. Wykonana w mosiądzu,emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę.Stan zachowania - dostateczny.
30,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 5
– 6 –
78. Odznaka NKN „ NKN 1914 Walka o niepodległość“. Śr.29 mm. Odznaka wykonana w mosiądzu. Rewers gładki. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
79. Odznaka NKN „NKN 1914 Walka o niepodległość“. Śr. 29mm. Odznaka wykonana w białym metalu. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
80. Odznaka NKN „6 VIII 1914 za Polskę“. Śr. 26 mm. Wyko-nana w srebrze. Rewers gładki. Mocowana na szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
81. Odznaka NKN „ 6. Sierpnia 1914 Miechów 1915“. Śr. 26mm. Odznaka wykonana w mosiądzu. Rewers gładki ześladami po lutowaniu słupka. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
82. Odznaka „16 Sierpnia 1914 -1915“. 25 x 25 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona i emaliowana- wersja z czerwonąemalią. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzodobry.
200,-
83. Odznaka „16 Sierpnia 1914 -1915“. 25 x 25 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona i emaliowana - wersja z czarnąemalią. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry-
200 zł
84. Odznaka NKN „16. Sierpnia 1914-1915“. 26 x 26 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej. Rewers z kontrą. Mocowanana pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40.-
85. Odznaka NKN „16. Sierpnia 1914-1915-1916“. 26 x 26mm. Odznaka wykonana z blaszki mosiężnej. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
86. Odznaka NKN „16 Sierpnia 1914“. 32 x 42 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
87. Odznaka NKN „Zmartwychwstanie dasz Ie Panie6.8.1914“. Śr. 36 mm. Wykonana w cynku. Rewers z kontrą.Na awersie sygnatura „Lewandowski 1916“. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
88. Odznaka NKN „1569 -1916“. Śr. 36 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
89. Odznaka NKN „Skarb i Wojsko“. Śr. 26 mm. Wykonana wsrebrze. Rewers gładki z sygnaturą „F&S“. Mocowana naszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
90. Odznaka NKN „Skarb i Wojsko“. Śr. 26 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
91. Odznaka „Konstytucja 3.V. 1791-1916“. 31 x 34 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z płytkąkontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
50,-
92. Odznaka „Warszawa 3 Maj 1791-1916“. Śr. 26 mm. Wyko-nana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. W górnej części dz-iurka do mocowania. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
93. Odznaka NKN „3.V.1791 1914 1916“. 25 x 35 mm, dłu-gość całkowita 65 mm. Wykonana w srebrze. Niesygnowanywyrób E. Ungera wykonany na zamówienie Lwowskiej Dele-gacji NKN. Wersja z ażurowaną tarczą. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
94. Odznaka NKN „3.V.1791 1914 1916“. 25 x 35 mm, długośćcałkowita 65 mm. Wykonana w srebrze. Niesygnowany wyróbE. Ungera wykonany na zamówienie Lwowskiej DelegacjiNKN. Wersja z pełną tarczą. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
95. Odznaka „3 Maja 1916“. Śr. 25 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
96. Odznaka TSL „3 Maj“. Śr. 26 mm. Wykonana z mosiężnejblaszki. Rewers z głęboką kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
97. Medal pamiątkowy „Na pamiątkę wiekopomnej uchwałykonstytucji 3go Maja 1791“. Śr. 29 mm. Wykonany w srebrze.Aw: „Warszawa 1916“. Rw: „Na pamiątkę wiekopomnej uch-wały konstytucji 3go Maja 1791“ oraz sygnaturą W[arsza-wskie] T[owarzystwo] Num[izmatyczne]. Mocowanie wformie koluszka. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
98. Odznaka NKN „3 Maja 1791-1917“. 37 x 43 mm. Wyko-nana w srebrze, na odwrocie punca - głowa lwa z literą A orazimiennik „FxS“. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę.Bardzo rzadka wersja! Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
99. Odznaka NKN „3 Maja 1791-1917“. 37 x 43 mm. Wyko-nana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z głęboką kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
100. Żeton „Rzeź Pragi 4 XI 1794-1916“. 26 x 35 mm. Wyko-nany w mosiądzu srebrzony. Rewers gładki. Stan zachowania- bardzo dobry.
150,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 6
– 7 –
101. Odznaka NKN „8. V RACŁAWICE 1794-1916“. 26 x 37mm. Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona i emaliowana(lakierowana?). Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
102. Odznaka „Tadeusz Kościuszko 1817-1917“. 49 x 49 mm.Wykonana w białym metalu. Rewers z kontrą. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
103. Odznaka Tadeusz Kościuszko „W setną rocznicę zgonu1917“. Śr. 32 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona.Rewers z głęboką kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
40,-
104. Odznaka Tadeusz Kościuszko „W setną rocznicę zgonu1917“. Śr. 32 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona.Rewers z głęboką kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
40,-
105. Odznaka „T[adeusz] K[ościuszko]-1917“. 31 x 31 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z płytkąkontrą. Mocowana na szpilkę (mocowanie wtórne). Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
106. Odznaka „T[adeusz] K[ościuszko]-1917“. 31 x 31 mm.Wykonana z cynkowej blaszki. Rewers z płytką kontrą. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
107. Medal pamiątkowy „Rzeź na Placu Teatralnym“. Śr. 28mm. Wykonany z aluminium. Aw: „Rzeź na Placu Teatral-nym“, Rw: „Zdobywca Wolności“. Stan zachowania - dobry.
60,-
108. Odznaka „ Tadeusz Kościuszko“. Śr. 23 mm. Odznakawieloczęściowa, papierowy wizerunek Kościuszki przykrytyceluloidem, od spodu metalowa blaszka. Mocowana na pio-nową szpilkę. Stan zachowania - dobry.
40,-
109. Odznaka „ Tadeusz Kościuszko“. Śr. 38 mm. Odznakawieloczęściowa, papierowy wizerunek Kościuszki przykrytyceluloidem, od spodu cynkowa blaszka. Mocowana na pio-nową szpilkę. Stan zachowania - dobry.
40,-
110. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“. Śr. 20 mm. Wykonanaw mosiądzu. Mocowana na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
50,-
111. Odznaka „T. Kościuszko 15. X.1817-1917“. Śr. 20 mm.Wykonana z cynkowej blaszki. Rewers gładki. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
112. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“. Śr. 19 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą
agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.40,-
113. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“. Śr. 19 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Sygnowana na awersie„Knedler“. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
114. Medal pamiątkowy „Rzeź Pragi przez Wojska Suworowa1794r“. Śr. 31 mm. Wykonany w srebrze. Aw: „Rzeź Pragiprzez Wojska Suworowa 1794r“oraz sygnatura „CA“ Rw: „W122 Rocznicę 4.XI.1916“. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
115. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 25 x 33 mm.Wykonana w mosiądzu złocona i emaliowana. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry -
80,-
116. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1915“. 21 x 33 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowana przezJana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
117. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 21 x 33 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej. Fabrycznie w epoce dobitacyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowana przezJana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
118. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 21 x 33 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona. Fabrycznie w epocedobita cyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kon-trą. Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowanaprzez Jana Bukowskiego. Stan zachowania - dobry.
35,-
119. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“. 21 mm x 33mm. Wykonana z blaszki mosiężnej. Fabrycznie w epoce do-bita cyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kon-trą. Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowanaprzez Jana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry -
200,-
120. Odznaka „22 Stycznia 1863-1917“. Śr. 27 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona i emaliowana - wersja z emalią wkolorze czarnym. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
200,-
121. Odznaka „22 Stycznia 1863-1917“. Śr. 27 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona i emaliowana. Mocowana na agrafkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
122. Odznaka „22 Stycznia 1863-1917“. Śr. 27 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona. Mocowana na szpilkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
100,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 7
– 8 –
123. Medal pamiątkowy „Pamięci bojowników za Wolność iOjczyznę 22 Stycznia 1863 1917“. Śr. 26 mm. Wykonany wsrebrze. Rw: „Pamięci bojowników za Wolność i Ojczyznę 22Stycznia 1863 1917“. Stan zachowania - bardzo dobry -
100,-
124. Medal pamiątkowy „Półwiekowa rocznica PowstaniaStycz[niowego]“. Śr. 23 mm. Wykonany w srebrze. Aw:„Półwiekowa rocznica Powstania Stycz“ oraz sygnatura „EU“(Eugeniusz Unger)“, Rw: „Cześć poległym i straconym1863/4“. Mocowanie w formie koluszka. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
125. Odznaka „5 Listopada 1916“. 32 x 18 mm. Wykonana wsrebrze, emaliowana. Wieloczęściowa - orzeł i syrenkanakładane. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
126. Odznaka „5 Listopada 1916“. 25 x 25 mm. Wykonana wsrebrze, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
160,-
127. Odznaka patriotyczna „1916“. 27 x 41 mm. Wykonana wmosiądzu. Wieloczęściowa - orzełek nakładany i mocowanyna wąsy, u dołu data „1916“. Mocowana na poziomą agrafkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
128. Odznaka patriotyczna „Odrodzenie Polski 5.XI.1916“. Śr.23 mm. Wykonana z blaszki mosiężnej, srebrzona. Rewers zkontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
129. Odznaka patriotyczna „5.XI.1916“. Śr. 30 mm. Wykonanaz szarego metalu. Rewers gładki z sygnaturą „Bruder SchneiderWien V“. Mocowana na poziomą agrafkę (zapięcie uszkodzone).Odznaka wykonana na podstawie medalu zaprojektowanegoprzez Jana Raszkę w obozie Legionistów w Baranowiczach.Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
130. Odznaka „Proklamacja Polski 5 Listopada 1916“. 35 x 26mm. Wykonana w cynku. Mocowana na agrafkę (brak szpilki).Stan zachowania - dobry.
50,-
131. Odznaka/ cegiełka patriotyczna „5.XI.1916“. Śr. 40 mm.Wykonana z papieru. Wyobrażenie orła w koronie, nad nimdata „5.XI.1916“. Jeden z wielu wzorów upamiętniających Akt5. Listopada. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
132. Odznaka patriotyczna „Niepodległość Polski 5.XI.1916“.Wym. orła - 17 x 20 mm, śr. kokardy - 53 mm. Odznaka wie-loczęściowa - orzełek wykonany w mosiądzu, srebrzony, umo-cowany na poziomą agrafkę do kokardy w barwachnarodowych. Dookoła kokardy napis: „Niepodległość Polski5.XI.1916“. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
133. Odznaka „Gwiazdka dla Legionistów 1916“. Śr. 40 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „J. Walenta Kraków“. Stan zachowania- bardzo dobry.
200,-
134. Odznaka pamiątkowa „22.VI.1915.16 UwolnienieLwowa“. 25 x 30 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers gładki z wklęsłym napisem „Komitet Opieki DlaŻołni.Pol.“ Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
135. Odznaka pamiątkowa „W rocznicę oswobodzenia Lwowa1915“. 23 x 25 mm. Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę (pierwotniena poziomą agrafkę). Stan zachowania - dobry.
50,-
136. Odznaka patriotyczna „P[olska] M[acierz] S[zkolna] KołoGrzybowskie VIIIgo okręgu 1917“. Śr. 25 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry -
20,-
137. Odznaka patriotyczna „TDW Szwalnia Trzecia 1917“. Śr.23 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers zkontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
20,-
138. Odznaka patriotyczna „TPZ Wolna Zjednoczona Polska“.Odznaka wydana dla upamiętnienia Manifestu Rady Regen-cyjnej 7.X1918. Śr. 29 mm. Wykonana z cynkowej blaszki.Rewers z kontrą . Mocowana na pionową szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
40,-
139. Orzełek patriotyczny „Boże Zbaw Polskę“. 35 mm x 39mm. Wykonany z cienkiej blaszki cynkowej. Rewers z kontrą.Mocowany na poziomą agrafkę. Stan zachowania - dostateczny.
30,-
140. Odznaka patriotyczna z orłem legionowym. 22 x 35 mm.Wykonana w cynku. Mocowana na agrafkę, na blaszce mocu-jącej agrafkę napis „Unger Lwów“. Stan zachowania - dobry.
100,-
141. Odznaka NKN „Schronisko Byłych Legionistów 1914-1915“. Śr. 25 mm. Wykonana w mosiądzu(?), srebrzona. Rew-ers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
60,-
142. Odznaka NKN „Schronisko Byłych Legionistów 1914-1915“. Śr. 25 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry -
60,-
143. Odznaka patriotyczna „Węgier Polak Dwa Bratankipamiątka wojny 1914“. Śr. 33 mm. Odznaka dwuczęściowa-drukowana karteczka przykryta celuloidem. Spód mosiężny zpoziomą agrafką. Stan zachowania - dobry.
60,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 8
– 9 –
144. Odznaka patriotyczna „7.X.1918 Polska NiepodległaZjednoczona i Wolna“. Odznaka wydana dla upamiętnieniaManifestu Rady Regencyjnej 7.X1918. Śr. 28 mm. Wykonanaz cynkowej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
145. Odznaka patriotyczna „7.X.1918 Polska NiepodległaZjednoczona i Wolna“. Odznaka wydana dla upamiętnieniaManifestu Rady Regencyjnej 7.X1918. Śr. 28 mm. Wykonanaz mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
146. Odznaka patriotyczna „31.X.1918 Ojczyznę wolną pobło-gosław Panie“. Odznaka wydana dla upamiętnienia przejęciawładzy w Krakowie od Austryjaków. 32 x 32 mm . Wykonanaz blaszki. Rewers z kontrą . Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry -
40zł
147. Odznaka patriotyczna „Niepodległa Zjednoczona iWolna“. Odznaka wydana dla upamiętnienia Manifestu RadyRegencyjnej 7.X1918. Śr. 38 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na poziomą agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
40,-
148. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Lu-dowej. 30 x 36 mm. Wykonana z blaszki cynkowej. Rewers zkontrą. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowania - dobry.
20,-
149. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Lu-dowej. Śr. 33 mm. Wykonana bajorkiem na podkładce z suknaw kolorze czerwonym. Stan zachowania - dobry.
30,-
150. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Lu-dowej. 20 x 21 mm. Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „St. NiemczykKraków Sukiennice 10“. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
151. Medal patriotyczny/pamiątkowy „Henryk Dąbrowski6.VI.1918“. Śr. 32 mm. Wykonany w cynku. Aw: „HenrykDąbrowski 6.VI.1918“, Rw: „Henrykowi Dąbrowskiemu w100 rocznicę śmierci 1818, 6.VI.1918“. Mocowanie w formieuszka. Stan zachowania - dostateczny.
40,-
152. Odznaka Kappenabzeichen „Gorlice 1915“. 28 x 36 mm.Wykonana z blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na poziomąagrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
153. Odznaka „Hr. St. Szeptycki“. 25 x 30 mm. Wykonana wcynku. Rewers gładki. Mocowana na pionową agrafkę. Stanzachowania - bardzo dobry.
70,-
154. Odznaka „M. Januszajtis“. 25 x 30 mm. Wykonana wcynku. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
70,-
155. Odznaka „Gospoda Legionistów“. 21 x 32 mm. Wyko-nana w cynku. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
50,-
156. Żeton patriotyczny „Cześć i Chwała H. Sienkiewiczowi1916“. 20 x 33 mm. Wykonany w srebrze. Rewers gładki zpuncami srebra. Stan zachowania - bardzo dobry.
120,-
157. Odznaka patriotyczna „Rzeczpospolita obojga narodów“.35 x 41 mm. Odznaka w formie gałązki jodłowej, w centralnejczęści umieszczony herb Rzeczpospolitej Obojga Narodów.Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą.Ślady po mocowaniu na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
158. Medal pamiątkowy - tzw. antyspekulacyjny „PaskarzomHyenom Ludzkości w czasie wojny światowej 1918 r“. Śr. 32mm. Wykonany w białym metalu. Stan zachowania - bardzodobry.
60,-
159. Medal pamiątkowy - tzw. antyspekulacyjny „Medalwybity na chwałę SPEKULANTOM w 4m. roku wojny 1918“.Śr. 26 mm. Wykonany w mosiądzu. Wersja z wypukłyminapisami na rewersie. Dziurka do mocowania. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
60,-
160. Medal pamiątkowy - tzw. antyspekulacyjny „Medalwybity na chwałę SPEKULANTOM w 4m. roku wojny 1918“.Śr. 26 mm. Wykonany w mosiądzu. Wersja z wklęsłyminapisami na rewersie. Dziurka do mocowania. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
60,-
161. Odznaka-broszka patriotyczna. 18 x 31 mm. Odznakaażurowa, wykonana w srebrze(?). Rewers gładki z sygnaturą„SR 84“. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
40,-
162. Odznaka-broszka patriotyczna. 18 x 31 mm. Odznakaażurowa, wykonana z cienkiej blaszki cynkowej. Rewers zkontrą (widoczne ślady po poziomej agrafce). Odznakaprzyszyta do kokardy w barwach narodowych. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
40,-
163. Odznaka pamiątkowa/patriotyczna „Kalisz 21. Kwietnia.1919“. 33 x 55 mm. Wykonana z papieru. Wydana praw-dopodobnie z okazji zdobycia Kalisza przez Wojsko Polskie.Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 9
– 10 –
164. Odznaka patriotyczna z orłem. 11 x 17 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
165. Odznaka pamiątkowa „Światowy zjazd Polaków5.VIII.1934“. Śr. 25 mm. Wykonana w białym metalu, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Odznaka umocowana do kokardy w barwach naro-dowych. Do kokardy doczepiona biało czerwona wstęga dł. 9cm z napisem „ Komitet organizacyjny II Zjazdu Polaków zZagranicy“. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
166. Odznaka w formie odznaki „Za wierną służbę“. Śr. 32 mm.Wykonana z żelaznej blachy, wieloczęściowa- nakładka z alu-minium. Mocowana na uszko. Bardzo ciekawa odznaka wyko-nana w 1946r. w Riazaniu, przez żołnierzy AK wiezionych naSyberię. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
167. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“. 4 różneegzemplarze wykonane w różnych zakładach grawerskich, zróżnych materiałów(mosiądz, alpaka, ołów). 3 odznaki wytłoc-zone (śr. 29, 32, 34 mm), jedna odlewana (śr. 32 mm). Stan za-chowania - bardzo dobry.
750,-
168. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wersja zmieczami i krzyżem Virtuti Militari. 39 x 39 mm. Wykonanaw tombaku , jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą oraz nu-merem „49“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - dobry.
400,-
169. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wersja zmieczami i krzyżem Virtuti Militari - Krzyż VM bez wstęgi zdatą 1918. 38 x 38 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzona, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
170. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wersja zkrzyżem Virtuti Militari. 39 x 39 mm. Wykonana z miedzi, sre-brzona, jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
400,-
171. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 38 x 38mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa, zamocowana naalpakowej podkładce z wygrawerowanym numer „3758“. Mo-cowana na pionową agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
172. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 39 x 39mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewersgładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
173. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 38 x 38mm. Wykonana w srebrze, jednoczęściowa. Rewers gładki znumerem „1917“. Mocowana na słupek z nakrętką z imien-nikiem „J.J“. Stan zachowania - bardzo dobry.
750,-
174. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 39 x 39mm. Wykonana w tombaku, jednoczęściowa. Rewers z kontrą,numerem oraz owalną sygnaturą „J. Waldyn Kraków“. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką (słupek zamo-cowany na dużej kwadratowej podkładce). Stan zachowania -bardzo dobry.
700,-
175. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 39 x 39mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewers z kontrąoraz numerem. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką(słupek zamocowany na dużej podkładce w kształcie kon-iczyny). Stan zachowania - bardzo dobry.
350,-
176. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“. 38 x 38mm. Wykonana w tombaku, jednoczęściowa, zamocowana namosiężnej srebrzonej podkładce. Na odwrocie wygrawerowanynumer „78“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „E.M.Unger Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
350,-
177. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1- wersja z szerokąbasztą w herbie. 42 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebr-zona. Rewers z lekką kontrą oraz nabitym numerem „30167“.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ewidencja OrlątLwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
178. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1- wersja z wąskąbasztą w herbie. 42 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebr-zona. Rewers z lekką kontrą oraz nabitym numerem „50014“.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Ewidencja OrlątLwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
179. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 43 x 43 mm. Wyko-nana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Odznaka najprawdopodobniej zwarsztatu S. Sobczyka we Lwowie. Stan zachowania - dobry.
200,-
180. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 44 x 44 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „E. Unger Lwów“. Stan za-chowania - bardzo dobry -
500,-
181. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 44 x 44 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „Galmet Sosnowiec“. Stan za-chowania - dobry.
200,-
182. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 41 x 42 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki z owalną
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 10
– 11 –
nieczytelną sygnatura z zakładu Walenty w Krakowie. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- dobry.
200,-
183. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 43 x 43 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „J. Knedler Warszawa“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
200,-
184. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 1. 44 x 44 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Na podkładce słupka sygnatura „E. UngerLwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
185. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w srebrze, emaliowana, dwuczęściowa. Rewers z kontraoraz puncą srebra i imiennikiem „W.B“. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „Ewidencja Orląt Lwów Wł. Buszek“.Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
186. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w tombaku, dwuczęściowa, srebrzona i lakierowana.Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„Ewidencja Orląt Lwów Wł. Buszek“. Stan zachowania -bardzo dobry.
500,-
187. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona, emaliowana, dwuczęściowa. Rewersgładki. Mocowana na słupek (brak nakrętki). Odznaka z pra-cowni J. Hachuli ze Lwowa. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
188.Miniatura Odznaki Honorowej „Orlęta“ wzór 2. 23 x 23mm. Wykonana w tombaku srebrzonym, emaliowana,dwuczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętkąsygnowaną „J. Hachula Lwów“. Stan zachowania - bardzodobry.
200,-
189. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2.41 x 41 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona, dwuczęściowa. Rewers gładki.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Sz.B.Sz.Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
190. Odznaka Honorowa „Orlęta“ wzór 2. 38 x 38 mm. Wyko-nana w tombaku, srebrzona, dwuczęściowa. Rewers z lekkąkontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. TrębaczKraków“. Stan zachowania - dobry.
500,-
191. Odznaka pamiątkowa „Odcinek I Obrony Lwowa“. 47 x46 mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewersgładki z sygnaturą „E. M. Unger Lwów“. Zawieszona na starej,wypłowiałej amarantowej wstążce. Stan zachowania - bardzodobry.
1200,-
192. Odznaka pamiątkowa „Cytadela 1-21.XI.1918“ II Od-cinek obrony Lwowa. Śr. 42 mm. Wykonana w szarym metalu.Rewers z kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan za-chowania - bardzo dobry.
2000,-
193. Odznaka pamiątkowa „Odcinek II Szkoła Marii Magdaleny“.45 x 48 mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewersgładki z sygnaturą „E. M. Unger Lwów“ oraz kolejnym nu-merem - w tym wypadku nr „1“!. Zawieszona na starej, czer-wonej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
3000,-
194. Odznaka pamiątkowa „Odcinek III Ulica Bema“ Wersjadruga bez skrzyżowanych szabel. 54 x 45 mm. Wykonana wmosiądzu, jednoczęściowa. Rewers gładki z kolejnym nu-merem. Zawieszona na nieoryginalnej, czarnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry -
3300 zł
195. Odznaka pamiątkowa „Odcinek III Ulica Bema“. 45 x 54mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęściowa. Rewers gładki zkolejnym numerem. Zawieszona na starej, czarnej wstążce.Stan zachowania - bardzo dobry.
1100,-
196. Odznaka pamiątkowa „Odcinek IV Dworzec Główny“.36 x 36 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, jednoczęś-ciowa. Rewers gładki (brak numeru i sygnatury). Zawieszonana starej, czerwonej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
197. Odznaka pamiątkowa „Odcinek V Szkoła Sienkiewicza“.41 x 45 mm. Wykonana z alpaki, jednoczęściowa. Rewersgładki z numerem oraz sygnaturą „E. M. Unger Lwów“. Mo-cowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
2400,-
198. Odznaka pamiątkowa „Odcinek V Szkoła Sienkiewicza“.41 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, jednoczęś-ciowa. Rewers gładki (brak numeru i sygnatury). Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „E. M. Unger Lwów“. Stanzachowania - bardzo dobry.
500,-
199. Odznaka pamiątkowa „Odcinek V Szkoła Sienkiewicza“.41 x 43 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, jednoczęś-ciowa. Rewers gładki (brak numeru i sygnatury“ Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „J. Widliński RytownikKraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
200. Odznaka pamiątkowa „Obrona Lwowa 1.XI-21.XI.1918Żółkiewskie- Zamarstynów“ VI Odcinek obrony Lwowa. 39 x52 mm. Wykonana z miedzianej blaszki, srebrzona. Rewers zkontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„E.M.Unger Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
201. Odznaka pamiątkowa „1 Załoga Szkoła Sienkiewicza“ 40 x50 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą orazsygnaturą „J.Walenta Rytownik Kraków“. Odznaka numerowanaliterą „A“. Mocowana na oryginalnej starej wstążce (niebieska zdwoma czarnymi paskami). Stan zachowania - dobry.
2500,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 11
– 12 –
202. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Pierwszej Załogi ObronyLwowa“. 40 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, jednoczęś-ciowa. Rewers z lekko zaznaczonym rysunkiem awersu oraznumerem „129“ nabitym na sygnaturze „J.Walenta Kraków“.Zawieszona na wtórnej wstążce. Stan zachowania - bardzodobry.
1400,-
203. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Pierwszej Załogi ObronyLwowa“. 40 x 50 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowananakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
800,-
204. Odznaka pamiątkowa „Wybuch amunicji na dworcu Cz-erniowieckim“. 44 x 49 mm. Wykonana w mosiądzu, srebr-zona. Rewers gładki z napisem „Wybuch amunicyi na dworcuCzerniowieckim“. Mocowana na starej wstążce w kolorachniebieskim i czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
205. Odznaka pamiątkowa „Wybuch amunicji na dworcu Cz-erniowieckim“. 44 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewersgładki z napisem „Wybuch amunicyi na dworcu Cz-erniowieckim“ oraz numerem „26“. Mocowana na starejwstążce w kolorze granatowo- czerwonym. Stan zachowania -bardzo dobry.
1800,-
206. Odznaka pamiątkowa „Milicja Obywatelska Lwów 1-22.XI. 1918“. 47 x 51 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,dwuczęściowa. Rewers gładki z numerem „142“ oraz syg-naturą „E.M. Unger Lwów“. Mocowana na wstążce (brak).Stan zachowania - dobry.
1000,-
207. Odznaka pamiątkowa „Krzyż II Kompanii Szturmowej(Starcka?). 53 x 58 mm. Wykonany metodą odlewu wmosiądzu. Rewers gładki. Mocowany na starej wstążce wkolorach białym i czarnym. Stan zachowania - bardzo dobry.
1800,-
208. Odznaka pamiątkowa „Pociąg Pancerny Pepetrójka“. 38x 53 mm. Wykonana w brązie, srebrzona. Na awersie wypukłasygnatura „E.U“. Rewers z płytką kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
5000,-
209. Odznaka pamiątkowa „1 Szwadron Kawalerii LwowskiejWILKI“. 30 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładkiz numerem „81“. Mocowana na starej wstążce w barwachLwowa (czerwono-zielona). Stan zachowania - dobry.
1000,-
210. Odznaka pamiątkowa „1 Szwadron Kawalerii LwowskiejWILKI“. 28 x 40 mm. Wykonana metodą odlewu w srebrze.Rewers gładki z sygnaturą „E.M.Unger Lwów“. Mocowana nawstążce (wstążki brak). Stan zachowania - dobry.
1700,-
211. Odznaka pamiątkowa „Miejska Straż Obywatelska weLwowie“. 44 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki
z numerem „926“ oraz sygnaturą „E.M. Unger Lwów“. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „E.M.Unger Lwów“.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
212. Odznaka pamiątkowa „Miejska Straż Obywatelska weLwowie“. 44 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Wersja ażurowa. Rewers gładki z numerem „3698“. Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „E.M. Unger Lwów“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
500,-
213. Miniatura Odznaki pamiątkowej „Miejska Straż Obywa-telska zasłużonemu“. 24 x 24 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Wersja ażurowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką niesygnowaną. Stan zachowania - bardzodobry.
150,-
214. Miniatura Odznaki Pamiątkowej „Miejska Straż Obywa-telska we Lwowie“. Śr. 33 mm. Wykonana w mosiądzu. Wer-sja ażurowa. Rewers gładki. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
215. Odznaka pamiątkowa „Za trud ofiarny Ochotniczej LegiiKobiet 1918-1921“. 48 x 48 mm. Wykonana w blaszemiedzianej, patynowanej. Rewers z kontrą i numerem „105“.Mocowana na poziomą agrafkę (agrafka przymocowana doodznaki blaszką z sygnaturą „Sobczyk Włosiński“). Stan za-chowania - bardzo dobry.
1200,-
216. Odznaka pamiątkowa „Sokoła Lwowskiego 1918“. 42 x42 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„Wł. Buszek Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
217. Odznaka pamiątkowa „Straż Mogił Polskich Bohaterów“.29 x 42 mm. Wykonana w mosiądzu i srebrze, złocona,emaliowana (minimalne uszkodzenia), wieloczęściowa. Rew-ers gładki z wklęsła sygnaturą „S.Sobczyk Lwów“ oraz nu-merem „42“. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania- bardzo dobry.
2000,-
218. Odznaka pamiątkowa „Żandarmeria Polowa za WiernąSłużbę 1918-1921“. 45 x 45 mm. Wykonana w srebrze,dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą oraz numerem „168“.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Gontarczyk“.Stan zachowania - bardzo dobry.
800,-
219. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34x 34 mm. Wykonana w tombaku, dwuczęściowa,srebrzona, złocona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowanana słupek z niesygnowaną nakrętką. Wykonanie powojenne Bi-ałkiewicz Londyn. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 12
– 13 –
220. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 35 x 35 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona,dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek (braknakrętki). Najprawdopodobniej wykonana w zakładzieSobczyk Lwów. Stan zachowania - dobry.
300,-
221. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Najprawdopodobniej wykonana w za-kładzie E.M. Unger Lwów. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
222. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „K.S“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
223. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“ 35 x 35 mm. Wykonana w cynku i srebrze,dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „Stupnicki Przemyśl“. Stan zachowania -bardzo dobry.
250,-
224. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu srebrzona, jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Wersja wycięta. Stan zachowania - bardzodobry.
250,-
225. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“ . 44 x 44mm. Wykonana w mosiądzu i srebrze, emaliowana, wie-loczęściowa. Rewers z kontrą oraz numerem „613“. Mocowanana słupek z niesygnowaną nakrętką. Niewielkie odpryskiemalii. Stan zachowania - dobry.
800,-
226. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“.44 x 44mm. Wykonana w białym metalu i srebrze, emaliowana, wie-loczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną (dobieraną) nakrętką. Odpryski emalii. Stanzachowania - dobry.
700,-
227.Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“. 45 x 45mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „B i J. KuszczyńscyGrawerzy Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
228. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“. 44 x 44mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
400,-
229. Odznaka pamiątkowa „Komitet Oficerów ByłegoDowództwaArtylerii Wojska Polskiego w Krakowie“. Śr. 46 mm.
Wykonana w mosiądzu, wieloczęściowa (orzełek nakładany).Rewers gładki. Mocowana na słupek z sześciokątną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
230. Odznaka pamiątkowa „Komitet Oficerów ByłegoDowództwa Artylerii Wojska Polskiego w Krakowie“. Śr. 45mm. Wykonanie warsztatowe z cienkiej blaszki mosiężnej.Ażurowa nałożona na zieloną sukienną podkładkę. Mocowanana słupek z nakrętką. Ciekawa wersja. Stan zachowania -bardzo dobry.
150,-
231. Krzyż Wołynia z szablami. 40 x 45 mm. Wykonany wmosiądzu, złocony i emaliowany. Krzyż wieloczęściowy, za-wieszony na oryginalnej, starej wstążce. Stan zachowania -dobry.
2000,-
232. Odznaka „Gwiazda Przemyśla“. 44 x 54 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki z numerem. Zawieszonana oryginalnej wstążce z nakładką. Stan zachowania - dobry.
400,-
233. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“-wersjadla kawalerii. 36 x 36 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewersgładki z literami „A.0 1920“ i wizerunkiem dwóchskrzyżowanych szabel. Mocowany na starej wstążce w kolorzeczerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
234. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“-wersjadla kawalerii. 36 x 38 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewersgładki z literami „A.0 1920“ i wizerunkiem dwóchskrzyżowanych szabel. Mocowany na starej wstążce w kolorzeczerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
235. Miniaturka Odznaki pamiątkowej „Krzyż Armii Ochot-niczej“-wersja dla kawalerii. 18 x 20 mm. Wykonany wmosiądzu. Rewers gładki. Mocowany na starej wstążce wkolorze czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
236. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“-wersjadla kawalerii. 36 x 39 mm. Wykonany w mosiądzu. Rewersgładki z literami „A.0 1920“. Mocowany na starej wstążce wkolorze czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry -
200,-
237. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“ Wersjadla kawalerii. 36 x 38 mm. Wykonany w mosiądzu, srebrzony.Rewers gładki z literami „A.0 1920“. Mocowany na starej mo-rowanej wstążce w kolorze różowym. Wstążka w staniesłabym. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
238. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“-Wielkanoc w Wilnie. 30 x 30 mm. Wykonana w miedzi. Rew-ers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stanzachowania - dobry.
350,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 13
– 14 –
239. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“-Wielkanoc w Wilnie. 30 x 31 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers z lekką kontrą oraz grawerowanym numerem.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - bardzo dobry.
350,-
240. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“-Wielkanoc w Wilnie. 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - dobry.
350,-
241. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Bi-ałoruskiego. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,emaliowana, dwuczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Bardzo masywne wykonanie.Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
242. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Bi-ałoruskiego- wersja z dużą odmianą orła 40 x 40 mm.Dwuczęściowa- wykonana w mosiądzu-spód i srebrze- orzeł.Emaliowana i lakierowana. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z niesygnowana nakrętką. Stan zachowania - dobry.
600,-
243. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego„Za zdobycie Wilna“. 41 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona, jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - dobry.
1800,-
244. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego.40 x 40 mm. Wykonana w srebrze, bardzo masywna. Rewersz kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Michrowski Grawer Warszawa“. Stan zachowania - bardzodobry.
1000,-
245. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego- odmiana z Pogonią. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, sre-brzona, dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowana nakrętką. Stan zachowania - dobry.
1200,-
246. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego.40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowananakrętką. Stan zachowania - dobry.
200,-
247. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego- odmiana orła. 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu - spódoraz srebrze - orzełek. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
200,-
248. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Białoruskiego- odmiana orła. 38 x 38 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek (brak nakrętki). Stan za-chowania - dobry.
500,-
249. Odznaka pamiątkowa „Dywizja Podlaska“. 43 x 57 mm.Wykonana w tombaku. Rewers z kontrą. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „S. Lipczyński Grawer Warszawa 149Marszałkowska“. Stan zachowania - bardzo dobry.
9000,-
250. Odznaka pamiątkowa „Dywizja Litewsko-Białoruska“.48 x 49 mm. Wykonana w srebrze, wieloczęściowa- nakładkamocowana na wąsy. Krzyż emaliowany. Rewers gładki z puncąsrebra (główka) oraz imiennikiem „T.F“. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „T. Filipski Wilno“. Stan zachowania -bardzo dobry.
2500,-
251. Odznaka pamiątkowa „Dywizja Litewsko-Białoruska“.48 x 49 mm. Wykonana w mosiądzu, wieloczęściowa-nakładka mocowana na wąsy. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „Z. Liwszyc Wilno“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
900,-
252. Odznaka pamiątkowa „Kierownictwo TransportówPolowych Siedlce 1920-1921“. 47 x 66 mm. Wykonana w bi-ałym metalu . Mocowana na wstążce (brak). Stan zachowania- bardzo dobry.
1400,-
253. Odznaka pamiątkowa „Kierownictwo TransportówPolowych Siedlce 1920-1921“. 35 x 47 mm. Wykonana wbrązie. Rewers z lekką kontrą oraz numerem „1238“. Mocow-ana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania -bardzo dobry.
1000,-
254. Krzyż Wojskowej Straży Kolejowej wersja na wstążce.39 x 43 mm. Wykonany w mosiądzu i białym metalu. Wie-loczęściowy, srebrzony i emaliowany. Tarczka z orłem mo-cowana dwoma nitami. Rewers gładki . Zawieszony na wstążceniebieskiej z dwoma żółtymi paskami. Stan zachowania -bardzo dobry.
2000,-
255. Odznaka pamiątkowa „Polska Misja Wojskowa Za-kupów“. 46 x 46 mm. 2 kl.Wykonana w tombaku, srebrzona,emaliowana (emalia czerwona). Rewers gładki z numerem„914“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Pod-kładka z wypukło tłoczonym napisem „Polska Misja WojskowaZakupów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
256. Odznaka pamiątkowa „Polska Misja Wojskowa Zakupów“.46 x 46 mm. 3 kl.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewersgładki z numerem „415“. Mocowana na słupek z nakrętką (braknakrętki). Podkładka z wypukło tłoczonym napisem „PolskaMisja Wojskowa Zakupów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
650,-
257. Krzyż 206 Ochotniczego Pułku Piechoty. 39 x 37 mm.Wykonany w tombaku, złocony i emaliowany, dwuczęściowy.Rewers gładki z napisem „No. Za Męstwo i Odwagę 206 P.P.AO“ brak wstążki. Stan zachowania - bardzo dobry.
3500,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 14
258. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Małopolskich OddziałówArmii Ochotniczej“. 44 x 45 mm. Wykonana w mosiądzu.Rewers gładki z numerem „1014“. Orzełek nakładany wyko-nany z białego metalu. Całość zawieszona na wstążce wbarwach narodowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
650,-
259. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Małopolskich OddziałówArmii Ochotniczej“. 43 x 43 mm. Wykonana w brązie. Rewersgładki. Orzełek nakładany, srebrzony. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „Wł. Buszek Lwów“. Stan zachowania -bardzo dobry.
500,-
260. Odznaka pamiątkowa „240 Ochotniczego PułkuPiechoty“. 32 x 55 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona.Rewers gładki. Mocowana na czarno-białej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
900,-
261. Odznaka Pamiątkowa „I Ochotniczej Baterii Często-chowskiej 1920“. 31 x 44 mm. Wykonana w cynku, srebrzona.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Ślady po mo-cowaniu na agrafkę. Przetarcia srebrzenia. Egzemplarz pub-likowany w katalogu W. Stelli!- str. 175 poz. 14.2.45. Stanzachowania - dobry.
1800,-
262. Odznaka pamiątkowa „Bateria Julia 205 OPAP“. 29 x 44mm. Wykonana w mosiądzu(?) srebrzona. Rewers z płytkąkontrą oraz numerem „106“. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką mosiężną z uszkami. Stan zachowania -bardzo dobry.
2000,-
263. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Zasługi 205 OchotniczegoPułku Artylerii Polowej. 38 x 54 mm. Dwuczęściowa, krzyżwykonany w mosiądzu, orzełek z blachy miedzianej, srebr-zonej. Rewers gładki z numerem „18“. Uszko z koluchem domocowania wstążki. Stan zachowania - bardzo dobry.
2000,-
264. Odznaka pamiątkowa „14 Pułk Powstańców Wodzisławs-kich“. 42 x 43 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewersgładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną, sześciokątnąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
265. Odznaka Frontu Pomorskiego. 31 x 50 mm. Wykonana wbiałym metalu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „J. Knedler Warszawa“. Stan zachowania- bardzo dobry.
250,-
266. Odznaka Frontu Pomorskiego. 31 x 50 mm. Wykonana wbiałym metalu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną(dobieraną)nakrętką. Odznaka najprawdopodob-niej z pracowni W. Gontarczyka. Stan zachowania - bardzodobry.
250,-
267. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 47 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu,złocona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poznań“.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
268. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 48 x 48 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poz-nań“. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
269. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 47 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu,złocona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poznań“.Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
270. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“. 46 x 46 mm. Wykonana w mosiądzu,złocona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „R. Dalkowski Toruń“oraz wybitym numerem. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
271. Odznaka pamiątkowa Oddziału Werbunkowo-Agita-cyjnego 4 Dywizji Strzelców. 39 x 39 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers z kontrą oraznumerem „305“. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry -
700,-
272. Odznaka pamiątkowa Oddziału Werbunkowo-Agita-cyjnego 4 Dywizji Strzelców. 39 x 39 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, jendoczęściowa. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek(brak nakrętki). Stan zachowania - dobry.
400,-
273. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 32 x 32 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słu-pek z nakrętką sygnowaną „J. Chyliński Warszawa“. Stan za-chowania - dobry.
150,-
274. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 33 x 33 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą oraz numerem. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. MichrowskiGrawer Warszawa Nowy Świat“. Stan zachowania - dobry.
250,-
275. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 33 x 33 mm.Wykonana w białym metalu. Rewers z kontrą oraz numerem.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - bardzo dobry.
250,-
276. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej. 32 x 32 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
150,-
– 15 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 15
277. Odznaka Związku Murmańczyków“ Krzyż Północy“. 34x 34 mm. Wykonana w białym metalu, dwuczęściowa. Rewersgładki z numerem oraz sygnaturą „F. Zając Kraków“. Mocow-ana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania -bardzo dobry -
1000,-
278. Odznaka Związku Murmańczyków“ Krzyż Północy“. 34x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„K. Gorzuchowski Wilno“. Stan zachowania - dobry.
900,-
279. Odznaka pamiątkowa „I Korpus Polski“. 20 x 38 mm.Wykonana w białym metalu, wieloczęściowa - orzełeknakładany. Rewers gładki z numerem „369“. Mocowana na słu-pek z nakrętką sygnowaną „J. Michrowski Grawer WarszawaNowy Świat 15“. Stan zachowania - bardzo dobry.
650,-
280. Odznaka organizacyjna Związku byłych UczestnikówArmii Polskiej we Francji. 24 x 24 mm. Wykonana w srebrze,złocona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
281. Odznaka organizacyjna Związku byłych UczestnikówArmii Polskiej we Francji. 24 x 24 mm. Wykonana w tombakui srebrze, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - dobry.
200,-
282. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Żołnierzy Polskich zAmeryki“. 45 x 48 mm. Wykonana w brązie, złocona iemaliowana, orzełek nakładany. Rewers gładki. Mocowana nastarej wstążce w barwach narodowych. Stan zachowania -bardzo dobry.
1800,-
283. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Żołnierzy Polskich zAmeryki“. 53 x 53 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers z kon-trą. Zawieszona na starej wstążce. Stan zachowania - dobry.
400,-
284. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Żołnierzy Polskich zAmeryki“. 54 x 54 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers z kon-trą. Mocowana na słupek z podkładką i niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
285. Odznaka pamiątkowa „Miecze Hallerowskie“- wersja znapisem „AMERYKA“. 32 x 41 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona, złocona, emaliowana. Orzeł nakładany. Rewersgładki. Mocowana na oryginalnej wstążce. Stan zachowania -bardzo dobry.
600,-
286. Odznaka pamiątkowa „Polska Republika Ludowa Lublin7-8.XI.1918“. Śr. 38 mm. Wykonana w mosiądzu, ażurowa.Rewers gładki sygnowana imiennikiem WS. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1000,-
287. Odznaka pamiątkowa „W Xcio letnią rocznicę wkroczeniastrzelców do Kielc 1914-1924“. 34 x 34 mm. Wykonana w sre-brze. Rewers z lekką kontrą grawerowanym numerem „141“oraz puncą srebra i imiennikiem „WW“. Mocowana na słupekz nakrętką sygnowaną „W.S.Wiśniewski, Warszawa ul.Trębacka 7“. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
288. Odznaka pamiątkowa „W Xcio letnią rocznicę wkroczeniastrzelców do Kielc 1914-1924“. 51 x 55 mm. Wykonana wmosiądzu. Wieloczęściowa - orzełek nakładany. Rewers gładkiz numerem „76“. Mocowana na wstążce w barwach naro-dowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
900,-
289. Odznaka pamiątkowa „W Xcio letnią rocznicę wkroczeniastrzelców do Kielc 1914-1924“. 51 x 51 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Wieloczęściowa - orzełek nakładany.Rewers gładki z numerem „41“. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
1500,-
290. Odznaka pamiątkowa „Wojskowa Straż Kolejowa 1919 -1920“. 36 x 36 mm. Wykonana w tombaku. Rewers z kontrą.Mocowana na słupek (brak nakrętki). Stan zachowania - bardzodobry.
500,-
291. Odznaka pamiątkowa „Związek Byłych OchotnikówArmii Polskiej“. 40 x 40 mm Wykonana w tombaku, srebrzona,emaliowana, wieloczęściowa. Rewers z napisem „OdznakaZwiązku byłych Ochotników Armii Polskiej“ oraz numerem.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. ChylińskiWarszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
292. Odznaka przerobiona z odznaki Polskiej Organizacji Wo-jskowej. 33 x 33 mm. Wykonana w białym metalu i srebrze(?),dwuczęściowa. Na awersie napis: „ZW. STR.ORLETA 1927“.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - bardzo dobry.
250,-
293. Odznaka „Sanitarne Pogotowie Ratunkowe PKP“. 26 x41mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona i lakierowana. Rewersz lekką kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
294. Odznaka pamiątkowa „25-lecie Drużyn PolowychSokoła“.40 x 40 mm. Wykonana w alpace, jednoczęściowa.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Z. RogalskiKraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
350,-
295. Odznaka organizacyjna „Związku Towarzystw UczestnikówPowstania Wielkopolskiego 1918-1919“. 33 x 33 mm. Wyko-nana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z małą czterokątną nakrętką. Stanzachowania - dobry.
400,-
– 16 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 16
– 17 –
296. Zestaw 3 odznak (żetonów) Strzelca Wyborowego natrzech różnych podkładkach - czerwonej za strzelanie z Kb,granatowej za strzelanie z RKM, czerwonej za strzelanie zCKM ). Śr. 32 mm. Wykonane w mosiądzu, srebrzone, mo-cowane na słupki (brak nakrętek). Stan zachowania - dobry.
150,-
297. Odznaka Wojsk Samochodowych S.K.I.Z.A.K. 36 x 38mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania- bardzo dobry.
250,-
298. Odznaka pamiątkowa „Stanęli w potrzebie 1920“. Śr. 29mm. Odznaka wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką wykonaną w srebrze - sygnowaną„KC“. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
299. Odznaka pamiątkowa „Stanęli w potrzebie 1920“. Śr. 29mm. Odznaka wykonana w cynku . Rewers gładki. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
300. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego. 25 x 31mm. Wykonana w tombaku i mosiądzu, srebrzona,emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętka. Stan zachowania - bardzodobry.
150,-
301. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego. 26 x 30mm. Wykonana w mosiądzu, lakierowana, dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„D. Stang Łódź“. Stan zachowania - dobry.
100,-
302. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego. 29 x 31mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewers zkontrą. Mocowana na agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
303. Odznaka pamiątkowa „Obrona Kresów 1919“. Śr. 36 mm.Wykonana w tombaku, emaliowana. Rewers gładki. Mocow-ana na słupek z nakrętką sygnowaną „M. Jaszczewski i kasGrawer Łódź“. Stan zachowania - dobry.
200,-
304. Odznaka na czapkę z herbem Warszawy. 17 x 31 mm.Wykonana w mosiądzu, emaliowana- odpryski w dolnej części.Mocowana na wąsy. Stan zachowania - dobry.
150,-
305. Odznaka na czapkę z herbem Warszawy. 17 x 31 mm.Wykonana w mosiądzu, lakierowana. Mocowana na wąsy -jeden urwany. Stan zachowania - dobry.
80,-
306. Odznaka „Kursy Prawne dla członków Straży Obywatel-skiej“. 22 x 36 mm. Wykonana z mosiądzu, srebrzona. Rewersgładki. Mocowana na słupek, brak nakrętki. Stan zachowania -bardzo dobry.
50,-
307. Odznaka organizacyjna „Związku Weteranów PowstańNarodowych RP 1914-1919“. 25 x 25 mm. Wykonana wmosiądzu, złocona i emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana słupek z nakrętką sygnowaną „Fr. Tabak Katowice“. Stanzachowania - bardzo dobry.
100,-
308. Odznaka patriotyczna „Budujmy Kresy Polskie“. 24 x 33mm. Wykonana z cienkiej żelaznej blaszki, umocowana nakokardzie w barwach narodowych. Rewers z kontrą. Mocow-ana na pionową szpilkę. Stan zachowania - dostateczny.
20,-
309. Odznaka patriotyczna/ plebiscytowa „Plebiscyt ŚląskSpisz Orawa 1920“. 34 x 34 mm. Wykonana z mosiężnejblaszki, złocona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
310. Odznaka patriotyczna/ plebiscytowa „Plebiscyt ŚląskSpisz Orawa 1920“. 34 x 34 mm. Wykonana z cienkiejmosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
311. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Nie damy ziemi skądnasz ród! W5. rocznicę plebiscytu na górn.śl. 20.III -21.III1926“.28 x 37 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnej blaszki,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
312. Odznaka patriotyczna „Za waszą i naszą wolność“. śr 25mm .Odznaka wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kon-trą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
20,-
313. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Śląsk Nasz 1921 Taknam dopomóż Bóg!“. Śr.30 mm. Wykonana z cienkiej alumin-iowej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na uszko. Stan za-chowania - bardzo dobry.
20,-
314. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Śląsk Nasz 1921 Taknam dopomóż Bóg!“. Śr. 22 mm. Wykonana z cienkiejmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na uszko. Stanzachowania - bardzo dobry.
20,-
315. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „Śląsk Nasz 1921 Taknam dopomóż Bóg!“. 18 x 22 mm. Wykonana z cienkiej alu-miniowej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na uszko. Stanzachowania - bardzo dobry.
20,-
316. Odznaka patriotyczna/plebiscytowa „10 cio lecie wybuchu1-go Powstania na Śląsku 1919-1929“. 29 x 30 mm. Wykonanaz cienkiej mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 17
317. Odznaka pamiątkowa „O[brona] L[wowa]“. 20 x 27 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na pionowej szpilce. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
318. Odznaka pamiątkowa „O[brona] L[wowa]“. 20 x 27 mm.Wykonana z mosiężnej blaszki, srebrzona. Rewers z kontrą.Mocowana na pionowej szpilce. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
319. Odznaka patriotyczna „Nieznanemu Żołnierzowi31.X.1925 Lwów“. Śr. 20 mm. Wykonana z mosiężnej blaszki,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
320. Odznaka rocznicowa Obrony Lwowa 1929. Śr. 28 mm.Wykonana w aluminium. Stan zachowania - dobry.
30,-
321. Odznaka rocznicowa Obrony Lwowa 1935. Śr. 24 mm.Wykonana w mosiądzu. Mocowana na agrafkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
50,-
322. Odznaka rocznicowa Obrony Lwowa 1938. 29 x 16 mm.Wykonana w mosiądzu. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „Buszek Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
323. Odznaka pamiątkowa „25 Lecie Związku Walki CzynnejLwów 1908-1933“. Śr. 21 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnejblaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
25,-
324. Odznaka pamiątkowa „25 Lecie Związku Walki CzynnejLwów 1908-1933“. Śr. 21 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnejblaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na wtórnie lutowaną, pi-onową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
325. Odznaka pamiątkowa „25 Lecie Gniazda Dziedzice 1905-1930 Czołem“. 21 x 28 mm. Wykonana z cienkiej mosiężnejblaszki, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
326. Odznaka „Polskie Drużyny Strzeleckie Zarzewie 1909-1934“. 22 x 30 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rew-ers z kontrą. Mocowana na szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
100,-
327. Odznaka / medal pamiątkowy „Zlot sokoli we Lwowie1683-1933“. Śr. 30 mm. Wykonany w tombaku. Rewers gładki.Zawieszenie w formie uszka. Mocowany na wstążce wbarwach narodowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
328. Odznaka „Otwarcie Uniwersytetu Warszawskiego 1915“.19 x 28 mm. Wykonana w srebrze. Na rewersie numerowana.Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „W. WiśniewskiWarszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
329. Odznaka patriotyczna „Dar Narodowy 3go Maja“. 24 x31 mm .Wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
330. Odznaka patriotyczna „Dar Narodowy 3go Maja“. 23 x32 mm .Wykonana z mosiężnej blaszki,. Rewers z kontrą. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
331. Odznaka patriotyczna „Tadeusz Kościuszko 1794-1919“.22 x 36 mm. Odznaka wykonana z blaszki. Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
40,-
332. Odznaka pamiątkowa „25.V.1922. IV Zjazd Z[wiązku]P[racowników] P[oczt] T[elegrafów] i T[elefonów] Rz. Pos.Polskiej“. Śr. 29 mm. Wykonana w mosiądzu. Rewers gładki.Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
30,-
333. Odznaka patriotyczna - orzełek „Les Amis De LaPologne“. 19 x 22 mm. Wykonana z cienkiej blaszki, srebrzona.Rewers z kontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan za-chowania - bardzo dobry. 20,-
334. Odznaka pamiątkowa „Rozwój“. 21 x 27 mm.Wykonanaz cienkiej mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
15,-
335. Odznaka „Liga Kobiet“. 25 x 30 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, emaliowana. Rewers gładki. Mocowanana agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
336. Odznaka patriotyczna „Na straż!“. 19 x 31 mm. Wyko-nana w brązie. Rewers gładki. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry -
40,-
337.Odznaka organizacyjna Polsko-Amerykańskiego KomitetuPomocy Dzieciom. 19 x 27 mm. Wykonana w srebrze,emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek z nakrętkąsygnowaną. „Krupski i J. Matulewicz w Warszawie“. Stan za-chowania - dobry.\ 200,-
338. Odznaka patriotyczna „Ofiarna Pomoc Narodu 1921.Kom[itet] Pom[ocy] Jeń[com] Przy Sejmie“. 20 x 26 mm.Wykonana z cienkiej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką. SZ- BD
20,-
– 18 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 18
339. Odznaka „Za 2 miejsce w zawodach sportowych ZwiązkuStrzeleckiego 1936“. 39 x 39 mm. Wykonana w mosiądzu.Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania - dobry.
100,-
340. Odznaka za pięciobój sportowy Związku Strzeleckiego.Śr. 36 mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewersz kontrą i numerem. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
341. Odznaka „P[rzysposobienie] W[ojskowe] II Stopnia“. 36x 36 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona, emaliowana. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Bronisław GrabskiŁódź Zakątna 61“. Stan zachowania - bardzo dobry.
60,-
342. Odznaka „P[rzysposobienie] W[ojskowe] Mot.“. Śr. 35mm. Wykonana w mosiądzu , srebrzona. Rewers gładki, mo-cowana na słupek z nakrętką (niesygnowana). Stan zachowania- dobry.
50,-
343. Odznaka „Kurs Przodowników P[rzysposobienia]W[ojskowego] R[olników]“. 32 x 35 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Mocowana na słupek z nakrętką syg-nowaną „Z. Makowski Warszawa“. Stan zachowania - bardzodobry.
50,-
344. Odznaka „P[rzysposobienie] W[ojskowe] H … (?)“. 34 x52 mm. Odznaka wykonana z mosiężnej blaszki. Rewers z kon-trą. Mocowana na dwie pionowe blaszki. Stan zachowania -bardzo dobry.
50,-
345. „Odznaka P[rzysposobienie] W[ojskowe] P[ocztowców]“.Śr. 19 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona, emaliowana,dwuczęściowa. Rewers gładki z wypukła sygnaturą „J.Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
346. Miniatura Orła Przysposobienia Wojskowego. 22 x 26mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Wł. Grzyb Warszawa1“. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
347. Odznaka pamiątkowa(?) „SHR“. 21 x 36 mm. Wykonanaw srebrze(?), emaliowana, wieloczęściowa - Hermes nakładanyi mocowany na dwa nity. Rewers gładki z numerem „42“ orazdatą „1928“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Michrowski Grawer Warszawa Nowy Świat 15“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
200,-
348. Medal „Stowarzyszenie byłych Wojskowych w Żywcu napamiątkę 50 letniego Jubileuszu“. Śr. 34 mm. Wykonany wmosiądzu. Zawieszony na białej wstążce z czerwonym pask-iem. Stan zachowania - dobry.
150,-
349. Medal „Województwo Nowogródzkie w 10 rocznicęNiepodległości“. Śr. 30 mm. Wykonany w mosiądzu. Zawies-zony na wstążce w barwach narodowych. Stan zachowania -bardzo dobry.
150,-
350. Medal pamiątkowy „Bolesław Chrobry 1025-1925“. Śr.30 mm. Wykonany w mosiądzu, srebrzony. Mocowany nawstążce w barwach narodowych. Stan zachowania - bardzodobry.
50,-
351. Medal pamiątkowy „Jubileusz X letni I Polski KorpusWeteranów Wojskowych w Podgórzu“. Śr. 37 mm. Wykonanyw brązie, srebrzony. Na awersie sygnowany „HW“ (HenrykWaldyn). Zawieszony na oryginalnej starej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
300,-
352. Medal pamiątkowy „Jenerał Józef Haller“. Śr. 25 mm.Wykonany w brązie (na rancie sygn. BRONZE). Aw: „JenerałJózef Haller“ oraz sygn. [Ant. Madeyski Paryż 1919], Rv: „Wo-jsko Polskie we Francyi MCMXVII-MCMXIX“. Zawieszeniew formie uszka do wstążki. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
353. Medal pamiątkowy „Chełmszczyzna 6.II. 1918“. Śr. 29mm. Wykonany w ołowiu, częściowo emaliowany. Mocowaniew formie uszka. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
354. Medal patriotyczny „Wolni z wolnymi równi z równymi.Trzechsetna rocznica Unii Lubelskiej“. Śr. 32 mm. Wykonanyw cynku, srebrzony. Aw: „Wolni z wolnymi, Równi z równymi.Trzechsetna rocznica Unii Polski Litwy i Rusi 1569, 11 Sierp-nia 1869 Roku“, Rw: „Królowo Polska Módl Się Za Nami“.Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania - dostateczny.
50,-
355. Odznaka patriotyczna „Węgier Polak Dwa Bratanki i doSzabli i do Szklanki“. Śr. 36 mm. Wykonany w cynku, srebrzony.Aw: „Kraków“ oraz sygnatura „Nakł. M. Kurnatowski“, Rw:„Węgier Polak Dwa Bratanki i do Szabli i do Szklanki, Eljen aMagyar 1887“. Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania- dobry.
60,-
356. Odznaka „Tomasz Wilson &13“. Śr. 22 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona. Mocowana na szpilkę. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
40,-
357. Żeton „Tomasz Wilson“. 21 x 34 mm. Wykonany wtombaku, srebrzony. Rewers gładki. Stan zachowania - dobry.
40,-
358. Odznaka pamiątkowa „250 Lecie Odsieczy Wiednia 1683-1933 Król Jan III Sobieski“. 29 x 40 mm. Odznaka wykonanaw brązie(?), srebrzona. Rewers gładki z napisem „Wydaneprzez Związek Stow. Polskich w Wiedniu i P.B.P. Francopol“.Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
– 19 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 19
359. Odznaka organizacyjna „Stowarzyszenia byłychWięźniów Politycznych 1905“. 24 x 28 mm. Wykonana w sre-brze. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
360. Odznaka organizacyjna „Stowarzyszenia byłychWięźniów Politycznych“. 23 x 28 mm. Wykonana w mosiądzusrebrzona. Rewers gładki. Mocowana na agrafkę. Stan za-chowania - dobry.
50,-
361. Odznaka patriotyczna? „IHS“. 23 x 28 mm. Wykonana zcienkiej blaszki, srebrzona i emaliowana. Rewers z kontrą. Mo-cowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania - dobry.
40,-
362. Odznaka pamiątkowa „1221-1921“. 30 x 33 mm. Rewersz kontrą. Mocowana na poziomą agrafkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
20,-
363. Odznaka pamiątkowa „K.SŁ.K.T.K“. 29 x 34 mm. Wyko-nana w mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki. Mocowana na pi-onową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
40,-
364. Odznaka pamiątkowa/patriotyczna „Zułów 10.X.1937“.Śr. 26 mm. Wykonana z aluminiowej blaszki. Rewers gładki.Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
365. Odznaka pamiątkowa „Opera Pozn[ańska] - Pamiątka zPowszechnej Wystawy Krajowej Poznań 1929“. Śr. 27 mm.Wykonana z tworzywa. Przymocowana do celuloidowej kokardyw barwach narodowych. Stan zachowania - bardzo dobry.
30,-
366. Odznaka „Polskie Archiwum Wojenne“. Śr. 22 mm.Wykonana z blaszki alpakowej. Brak mocowania. Stan za-chowania - słaby.
60,-
367. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ - wersja zmieczami i krzyżem Virtuti Militari. 39 x 39 mm. Wykonana wtombaku, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers gładki z nu-merem „1525“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„E.M.Unger Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry -
500,-
368. Odznaka pamiątkowa „Odcinek III Ulica Bema“ - wersjaze skrzyżowanymi szablami. 54 x 54 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers gładki z nu-merem „141“. Brak wstążki. Wersja ze skrzyżowanymi szablami.Stan zachowania - bardzo dobry.
1500,-
369. Odznaka 4 Pułku Piechoty Legionów. 40 x 40 mm. Wyko-nana w aluminium. Na prawym ramieniu stempelek wraz z nu-merem. Rewers gładki. Mocowana na słupek (brak nakrętki).Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
370. Odznaka Pamiątkowa „I Brygada Wojsk Polskich“. 29 x31 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona i emaliowana. Wie-loczęściowa - orzełek nakładany. Rewers gładki z numerem„1264“. Mocowana na słupek z nakrętka sygnowaną „StanisławReising Grawer“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
371. Krzyż Harcerski-męski. 25 mm x 25 mm. Wykonany wmosiądzu, srebrzony. Wieloczęściowy - lilijka nakładana. Rewersz kontrą. Mocowany na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry -
120,-
372. Zestaw 8 miniaturek odznaczeń- 7 sztuk KrzyżNiepodległości, Krzyż Walecznych z jednym okuciem, SrebrnyKZ, Medal Wojska, Medal X-lecia Odzyskania niepodległości,Medal za długoletnią służbę X lat, III Odcinek Obrony Lwowa- umocowane na złotym łańcuszku - na sposób austryjacki.Jedna miniaturka Krzyża Niepodległości luzem. Stan za-chowania - bardzo dobry.
500,-
ODZNACZENIA
373. Krzyż Niepodległości z Mieczami. 39 x 55 mm. Wyko-nany w mosiądzu, złocony i emaliowany. Umocowany na starejoryginalnej, morowanej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
2000,-
374. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 43 x 48 mm. Wykonanyw brązie. Zawieszony na oryginalnej szwajcarskiej wstążce z 3okuciami, numerowany „39231“. Krogulec nr 4. Stan za-chowania - bardzo dobry.
600,-
375. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 42 x 47 mm. Wykonanyw brązie. Producent Arthus Bertrand. Zawieszony na starej ory-ginalnej wstążce z 1 okuciem. Krogulec nr 11. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
500,-
376. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 43x 48 mm. Wykonanyw brązie i mosiądzu, wieloczęściowy. Producent StanisławOwczarski. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Krogulec nr8. Stan zachowania - bardzo dobry.
600,-
377. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 44 x 49 mm. Wykonanyw mosiądzu. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce.Krogulec nr 10. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
378. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 43 x 46 mm. Wykonanyw brązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Krogulecnr 46. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
– 20 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 20
379. Krzyż Walecznych 1920 II RP. 37 x 41 mm. Wykonanyw brązie. Producent Arthus Bertrand. Zawieszony na starej ory-ginalnej wstążce. Krogulec nr 12. Stan zachowania - bardzodobry.
500,-
380. Krzyż Walecznych 1920 PSZ. 42 x 47 mm. Wykonanyw brązie. Produkowany w Wielkiej Brytanii. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce z metalową agrafką. Krogulec nr 24.Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
381. Krzyż Walecznych 1920 PSZ. 43 x 46 mm. Wykonanyw brązie. Produkowany na Bliskim Wschodzie. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Krogulec nr 22a. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
200,-
382. Brązowy Krzyż Zasługi.42 x 46 mm. Wykonany w brązie.Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Krotke str. 296. Stanzachowania - bardzo dobry.
80,-
383. Srebrny Krzyż Zasługi. 39 x 42 mm. Wykonany wtombaku, srebrzony, emaliowany. Zawieszony na starej orygi-nalnej wstążce. Krotke str. 262. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
384. Złoty Krzyż Zasługi. 40 x 43 mm. Wykonany w tombaku,złocony emaliowany. Zawieszony na starej oryginalnej mo-rowanej wstążce. Na rewersie numer „161“. Wykonany w pra-cowni W. Gontarczyka. Krotke str. 253. Stan zachowania -bardzo dobry.
400,-
385. Złoty Krzyż Zasługi z Mieczami. 45 x 41 mm. Pro-dukowany w firmie Spink w Wielkiej Brytanii. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Krotke str. 305. Stan zachowania -bardzo dobry.
250,-
386. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja wykonana w pracowni W. Gontarczyka, syg-natura „W.G“. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
200,-
387. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja wykonana we Francji (?). Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
388. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja bez znaku Mennicy Państwowej. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
389. Medal za Długoletnią Służbę X lat. Śr. 35 mm. Wykonanyw brązie. Wersja wykonana w Mennicy Państwowej. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
390. Medal za Długoletnią Służbę XX lat. Śr. 35 mm. Wyko-nany w srebrze. Wersja wykonana w Mennicy Państwowej. Za-wieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
391. Medale za Długoletnią Służbę X, XX lat. Śr. 35 mm. Wer-sja wykonana w Wielkiej Brytanii przez M. Białkiewicza po1960. Zawieszone na oryginalnych wstążkach. Stan zachowa-nia - bardzo dobry.
100,-
392. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z kulką do zawieszenia. Produkcja francuska firmy De-lande. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
150,-
393. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z baryłką do zawieszenia. Produkcja francuska firmyBertrand. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
150,-
394. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z wypukłym rewersem. Zawieszony na starej oryginal-nej wstążce. Stan zachowania - dobry.
100,-
395. Medal Niepodległości. Śr. 35 mm. Wykonany w brązie.Wersja z uszkiem do zawieszenia. Zawieszony na starej orygi-nalnej wstążce. Stan zachowania - dobry.
100,-
396. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Delande. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
150,-
397. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Delande po 1945. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
398. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Arthus Bertrand. Sygnatura „BRONZE“. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
399. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 36 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z kulką do zawieszenia. Wykonanie francuskiefirmy Chobillon 1940. Sygnatura „BRONZE“. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
150,-
400. Medal Wojska 1918 - 1921. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Wersja ze znakiem Mennicy Państwowej. Zawieszonyna starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - dobry.
70,-
– 21 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 21
401. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 33 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z zawieszeniem w formie kulki. Produkcja fran-cuska. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
402. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 34 mm. Wykonany wbrązie. Wersja z zawieszeniem w formie kulki. Produkcja fran-cuska. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
403. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 37 mm. Wykonany wbrązie. Produkcja szwajcarska. Zawieszony na starej oryginal-nej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
404. Medal Wojska 1939 - 1945. Śr. 35 mm. Wykonany wbrązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - dobry.
50,-
405. Medal Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości. Śr. 35mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
406. Srebrny Medal „PCK Zasłudze“. Śr. 26 mm. Wykonany wsrebrze, emaliowany. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce(w kilku miejscach przetartej). Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
407. Brązowy Krzyż „PCK Zasłudze“. 37 x 40 mm. Wykonanyw brązie, emaliowany, wieloczęściowy. Zawieszony na starejoryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
408. Złoty Wawrzyn Akademicki. 39 x 43 mm. Wykonany wbrązie, złocony, emaliowany-emalia czerwona (uszkodzona).Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania -dobry.
600,-
409. Srebrny Wawrzyn Akademicki. 39 x 43 mm. Wykonany wbrązie, srebrzony, emaliowany- emalia żółta. Zawieszony nastarej oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
500,-
410. Złoty medal „Za zasługi dla Skarbu Narodowego RP1960“. Śr. 38 mm. Wykonany w metalu, złocony. Zawieszonyna oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
411. Brązowy medal „Za zasługi dla Skarbu Narodowego RP1960“. Śr. 38 mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na orygi-nalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
412. Srebrny Krzyż LOPP. 36 x 41 mm. Wykonany w metalu,srebrzony i emaliowany. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
413. Medal „3 Maja 1925“. Śr. 30 mm. Wykonany w srebrze.Numerowany, sygnatura Mennicy Państwowej. Zawieszony nastarej zszywanej z kilku kawałków wstążce. Stan zachowania- bardzo dobry.
300,-
414. Medal Strażacki Xlecia Odrodzenia Polski 1918 -1928.Śr. 36 mm. Wykonany w brązie złocony. Zawieszony na starejoryginalnej wstążce. Stan zachowania - dobry.
150,-
415. Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - srebrny. Śr. 32 mm.Wykonany w mosiądzu srebrzony. Zawieszony na starej ory-ginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
416. Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - brązowy. Śr. 32 mm.Wykonany w brązie. Na rewersie nabity numer „No 100“. Za-wieszony na starej oryginalnej wstążce. Stan zachowania -bardzo dobry.
100,-
417. Medal za Zasługi dla Pożarnictwa - brązowy. Śr. 33 mm.Wykonany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce.Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
418. Honorowy Krzyż Plebiscytowy. 37 x 40 mm. Wykonanyw brązie, srebrzony. Wyrób najprawdopodobniej z pracowniGontarczyka. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
700,-
419. Honorowy Krzyż Plebiscytowy. 37 x 41 mm. Wykonanyw tombaku, srebrzony. Wyrób najprawdopodobniej z firmyGalmet. Zawieszony na starej niebieskiej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry -
600,-
420. Medal brązowy Związku Sokoła Polskiego w WielkiejBrytanii. Śr. 38 mm. Wykonany w metalu brązowym. Zawies-zony na oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
421. Krzyż Pamiątkowy Stowarzyszenia Weteranów Armii Pol-skiej w Ameryce „Za zasługi dla Polski przy organizowaniuzbrojnego czynu Wychodźtwa w latach 1916-17-18“. 35 x 37mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnejwstążce z metalową agrafką. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
422. Medal Pamiątkowy „Na pamiątkę wycieczki do PolskiZwiązku Narodowego Polskiego w Ameryce 1928“. Śr. 38 mm.Wykonany w brązie, emaliowany. Zawieszony na starej oryginal-nej wstążce z baretką delegata. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
423. Odznaka „Pielgrzymka do Polski Zw. Polek w Ameryce1928“. Śr. 32 mm. Odznaka wieloczęściowa - wykonana z met-alu i celuloidu. Zawieszona na wstążce z odznaką. „Z.PwA“.Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
– 22 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 22
424. Krzyż Pamiątkowy 50 lecia Czynu Zbrojnego Sto-warzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA - wersja zwieńcem. 38 x 42 mm. Wykonany w metalu, złocony. Zawieszonyna oryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
120,-
425. Krzyż Pamiątkowy 50 lecia Czynu Zbrojnego Sto-warzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA. 38 x 41 mm.Wykonany w metalu, złocony. Zawieszony na oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry -
100,-
426. Medal Pamiątkowy Stowarzyszenia Weteranów ArmiiPolskiej w Ameryce „W dziesiątą rocznicę“. Śr. 38 mm. Wyko-nany w brązie. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
200,-
427. Medal Pamiątkowy byłej Armii gen. J. Hallera. Śr. 40 mm.Wykonany w brązie. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
300,-
428. Złoty Krzyż Zasługi Stowarzyszenia Polskich Kombatan-tów w Kanadzie. 43 x 46 mm. Wykonany w metalu, złocony,sygnowany „OOM. REGALIA“. Zawieszony na oryginalnejwstążce z metalową agrafką. Do krzyża dołączona odznakaczłonkowska SPK. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
429. Medal 25 lecia Stowarzyszenia Polskich Kombatantów.Śr. 32 mm. Wykonany w białym metalu. Zawieszony na orygi-nalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
430. Medal Polskiego Ruchu Oporu we Francji. Śr. 33 mm.Wykonany w brązie. Produkcja francuska. Sygnatura„BRONZE“. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
431. Medal Polskiego Ruchu Oporu we Francji. Śr. 34 mm.Wykonany w brązie. Produkcja francuska. Zawieszony na ory-ginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
432. Medal pamiątkowy 25-lecia bitwy pod Monte Cassino.Śr. 39 mm. Wykonany w brązie. Zawieszony na oryginalnejwstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
70,-
– 23 –
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 23
DYREKTOR DOMU AUKCYJNEGO: Jerzy Majewski
OPRACOWANIE KATALOGU: Jerzy Majewski, Paweł Maciukiewicz, Mateusz Palka,Katarzyna Kwatro-Woźniak,
PRZYGOTOWANIE PLANSZ DO FOTOGRAFII: Dagmara Czubla
FOTO: Galeria Pod Rejentem Piotr NosekSKŁAD: Galeria Pod Rejentem Piotr NosekDRUK: Drukarnia Skleniarz
WYDAWCA: Dom Aukcyjny DESA Sp. z o.o., Pałac Kmity, Kraków. ul. Floriańska 13, I piętro
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA odbędzie się w dniach od 23 IX do 27 IX 2013 r. w godz. 1100-1900
w KRAKOWIE UL. FLORIAŃSKA 13 I p., a w dniu aukcji obiekty można oglądać od godz. 900-1100.Udział w licytacji przedmiotów możliwy jest telefonicznie (12) 422-19-66, (12) 422-31-14,fax (12) 422-98-91 po uprzednim zgłoszeniu i wpłaceniu wadium w wysokości 100 zł.ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ. 17.00.
CENY PODANE W KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI.NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓW W KATALOGU.SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE AUKCJI MOŻNA UZYSKAĆ TELEFONICZNIEW DOMU AUKCYJNYM TEL. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
PRZYJMUJEMY NA KOLEJNE AUKCJE:MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA.
Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel.(12) 422-31-14, (12) 422-19-66
oraz w Rzeszowietel. (17) 862-47-82
ADRES INTERNETOWY: www.desa.art.ple-mail: [email protected]
NUMER KONTA: BANK PEKAO S.A. 69 1240 4533 1111 0000 5427 3894
Desa_126_cz-b:Desa_80_cz-b 25-08-13 23:29 Strona 24
Poz. 1Poz. 2
Poz. 3
Rewersy
Poz. 4Poz. 5
Poz. 6
Poz. 7 Poz. 8 Poz. 9 Poz. 10
Poz. 11Poz. 12 Poz. 13
Poz. 14Poz. 15
Poz. 16 Poz. 17 Poz. 18 Poz. 19 Poz. 20Poz. 21
Poz. 26 Poz. 27 Poz. 28 Poz. 29
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 1
Poz. 30Poz. 31 Poz. 32 Poz. 33 Poz. 34
Poz. 35 Poz. 36 Poz. 37 Poz. 38 Poz. 39 Poz. 40
Poz. 41 Poz. 42 Poz. 43 Poz. 44
Poz. 45 Poz. 46 Poz. 47 Poz. 48
Poz. 49 Poz. 50 Poz. 51
Poz. 52
Poz. 53 Poz. 54Poz. 55 Poz. 56
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 2
Poz. 57
Poz. 58 Poz. 59 Poz. 60Poz. 61
Poz. 62Poz. 63
Poz. 64Poz. 65
Poz. 66 Poz. 67 Poz. 68 Poz. 69Poz. 70
Poz. 71 Poz. 72
Poz. 73 Poz. 74
Poz. 75 Poz. 76 Poz. 77
Poz. 78Poz. 79
Poz. 80
Poz. 81Poz. 82
Poz. 83Poz. 84
Poz. 85
Poz. 86
Poz. 87Poz. 88
Poz. 89Poz. 90
Poz. 91Poz. 92
Poz. 93 Poz. 94
Poz. 95
Poz. 96 Poz. 97
Poz. 98 Poz. 99 Poz. 100 Poz. 101 Poz. 102
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 3
Poz. 103 Poz. 104 Poz. 105 Poz. 106 Poz. 107 Poz. 108
Poz. 109 Poz. 110 Poz. 111Poz. 112 Poz. 113
Poz. 114 Poz. 115
Poz. 116 Poz. 117 Poz. 118Poz. 119
Poz. 120 Poz. 121 Poz. 122
Poz. 123 Poz. 124 Poz. 125
Poz. 126
Poz. 127
Poz. 128
Poz. 129
Poz. 130Poz. 131
Poz. 132 Poz. 133Poz. 134
Poz. 135 Poz. 136Poz. 137
Poz. 138Poz. 139 Poz. 140
Poz. 141 Poz. 142 Poz. 143
Poz. 144 Poz. 145
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 4
Poz. 168 Poz. 169 Poz. 170 Poz. 171
Poz. 172 Poz. 173 Poz. 174 Poz. 175
Poz. 176
Poz. 177 Poz. 178Poz. 179
Poz. 180Poz. 181 Poz. 182 Poz. 183
Poz. 184 Poz. 185 Poz. 186Poz. 187
Poz. 188
Poz. 189 Poz. 190 Poz. 191 Poz. 192
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 5
Poz. 193Poz. 194 Poz. 195 Poz. 196
Poz. 197
Poz. 198Poz. 199
Poz. 200
Poz. 201
Poz. 202
Poz. 203
Poz. 204
Poz. 205
Poz. 206
Poz. 207
Poz. 208
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 6
Poz. 209
Poz. 210Poz. 211 Poz. 212
Poz. 213
Poz. 215 Poz. 216 Poz. 217 Poz. 218
Poz. 219 Poz. 220 Poz. 221 Poz. 222 Poz. 223
Poz. 224Poz. 225 Poz. 226 Poz. 227
Poz. 228 Poz. 229 Poz. 230
Poz. 214
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 7
Poz. 231
Poz. 232Poz. 233
Poz. 234
Poz. 235
Poz. 236 Poz. 237 Poz. 238 Poz. 239 Poz. 240
Poz. 241 Poz. 242
Poz. 243
Poz. 244
Poz. 245 Poz. 246 Poz. 247 Poz. 248
Poz. 249 Poz. 250 Poz. 251
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 8
Poz. 252 Poz. 253 Poz. 254Poz. 255
Poz. 256Poz. 257
Poz. 258Poz. 259
Poz. 260
Poz. 261
Poz. 262
Poz. 263
Poz. 264
Poz. 265Poz. 266
Poz. 267 Poz. 268
Poz. 269Poz. 270 Poz. 271 Poz. 272
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 9
Poz. 273 Poz. 274 Poz. 275 Poz. 276 Poz. 277
Poz. 278Poz. 279
Poz. 280
Poz. 281Poz. 282
Poz. 283
Poz. 284Poz. 285 Poz. 286
Poz. 287
Poz. 288Poz. 289 Poz. 290
Poz. 291
Poz. 292 Poz. 293Poz. 294 Poz. 295
Poz. 296
Poz. 296 Poz. 296 Poz. 297 Poz. 298 Poz. 299
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 10
Poz. 432
Poz. 166
Poz. 147
Poz. 367
Poz. 368 Poz. 369Poz. 370 Poz. 371
Poz. 372
Poz. 167
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 11
Poz. 373Poz. 374 Poz. 375 Poz. 376
Poz. 377 Poz. 378Poz. 379
Poz. 380
Poz. 381 Poz. 382 Poz. 383 Poz. 384
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 12
Poz. 385Poz. 386
Poz. 387
Poz. 388
Poz. 389 Poz. 390 Poz. 391Poz. 391
Poz. 392 Poz. 393Poz. 394
Poz. 395
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 13
Poz. 396 Poz. 397 Poz. 398
Poz. 399
Poz. 400
Poz. 401 Poz. 402 Poz. 403
Poz. 404 Poz. 405
Poz. 406
Poz. 407
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 14
Poz. 408
Poz. 409Poz. 410 Poz. 411
Poz. 412 Poz. 413 Poz. 414 Poz. 415
Poz. 416 Poz. 417 Poz. 418 Poz. 419
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 15
Poz. 420
Poz. 421
Poz. 422
Poz. 423
Poz. 424 Poz. 425
Poz. 426 Poz. 427
Poz. 428Poz. 429
Poz. 430 Poz. 431
Rewersy
Awersy_Aukcja_126:Makieta 1 25-08-13 23:35 Strona 16
Poz. 30 Poz. 31 Poz. 32 Poz. 33 Poz. 34
Poz. 35
Poz. 36Poz. 37
Poz. 38 Poz. 39Poz. 40
Poz. 49 Poz. 50 Poz. 51 Poz. 52
Poz. 53 Poz. 54 Poz. 55 Poz. 56
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 1
Poz. 57
Poz. 58 Poz. 59 Poz. 60
Poz. 61Poz. 62Poz. 63
Poz. 64 Poz. 65
Poz. 71 Poz. 72
Poz. 73 Poz. 74
Poz. 75 Poz. 76 Poz. 77
Poz. 78
Poz. 79 Poz. 80Poz. 81
Poz. 82Poz. 83 Poz. 84
Poz. 85
Poz. 86
Poz. 87
Poz. 88
Poz. 89 Poz. 90
Poz. 91 Poz. 92Poz. 93 Poz. 94
Poz. 95 Poz. 96Poz. 97
Poz. 98 Poz. 99 Poz. 100Poz. 101 Poz. 102
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 2
Poz. 103Poz. 104 Poz. 105 Poz. 106 Poz. 107 Poz. 108
Poz. 109Poz. 110 Poz. 111 Poz. 112 Poz. 113
Poz. 114 Poz. 115
Poz. 116 Poz. 117 Poz. 118 Poz. 119 Poz. 120 Poz. 121Poz. 122
Poz. 123 Poz. 124Poz. 125
Poz. 126
Poz. 127
Poz. 128
Poz. 129
Poz. 130 Poz. 131 Poz. 132 Poz. 133 Poz. 134
Poz. 135 Poz. 136 Poz. 137Poz. 138
Poz. 139Poz. 140
Poz. 141 Poz. 142 Poz. 143
Poz. 144 Poz. 145
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 3
Poz. 146 Poz. 147 Poz. 148 Poz. 149Poz. 150
Poz. 151
Poz. 152 Poz. 153Poz. 154
Poz. 155Poz. 156 Poz. 157
Poz. 158 Poz. 159 Poz. 160 Poz. 161 Poz. 162
Poz. 163
Poz. 164
Poz. 165
Poz. 166
Poz. 167
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 4
Poz. 168 Poz. 169 Poz. 170Poz. 171
Poz. 176 Poz. 177 Poz. 178 Poz. 179
Poz. 180 Poz. 181 Poz. 182 Poz. 183
Poz. 188
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 5
Poz. 193 Poz. 194 Poz. 195 Poz. 196
Poz. 197 Poz. 198
Poz. 199 Poz. 200
Poz. 201 Poz. 202
Poz. 203
Poz. 204
Poz. 205
Poz. 206Poz. 207
Poz. 208
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 6
Poz. 209Poz. 210
Poz. 211 Poz. 212
Poz. 213
Poz. 215 Poz. 216Poz. 217 Poz. 218
Poz. 224Poz. 225 Poz. 226
Poz. 227
Poz. 228Poz. 229 Poz. 230
Poz. 214
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 7
Poz. 231
Poz. 232 Poz. 233 Poz. 234
Poz. 235
Poz. 236Poz. 237
Poz. 238 Poz. 239 Poz. 240
Poz. 241 Poz. 242 Poz. 243 Poz. 244
Poz. 249Poz. 250 Poz. 251
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 8
Poz. 252Poz. 253
Poz. 254 Poz. 255
Poz. 256 Poz. 257
Poz. 258Poz. 259
Poz. 260Poz. 261
Poz. 262
Poz. 263
Poz. 264
Poz. 265 Poz. 266Poz. 267 Poz. 268
Poz. 269 Poz. 270Poz. 271 Poz. 272
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 9
Poz. 278 Poz. 279
Poz. 280
Poz. 281
Poz. 282 Poz. 283
Poz. 284
Poz. 285Poz. 286 Poz. 287
Poz. 288 Poz. 289Poz. 290 Poz. 291
Poz. 292 Poz. 293 Poz. 294 Poz. 295 Poz. 296
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 10
Poz. 300 Poz. 301 Poz. 302Poz. 303 Poz. 304 Poz. 305 Poz. 306
Poz. 307 Poz. 308 Poz. 309 Poz. 310 Poz. 311 Poz. 312Poz. 313
Poz. 314
Poz. 315 Poz. 316 Poz. 317 Poz. 318 Poz. 319Poz. 320
Poz. 321
Poz. 322 Poz. 323 Poz. 324 Poz. 325 Poz. 326Poz. 327
Poz. 328
Poz. 329Poz. 330 Poz. 331
Poz. 332 Poz. 333 Poz. 334 Poz. 335
Poz. 336Poz. 337
Poz. 338 Poz. 339 Poz. 340 Poz. 341
Poz. 342 Poz. 343Poz. 344
Poz. 345 Poz. 346Poz. 347
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 11
Poz. 348 Poz. 349 Poz. 350 Poz. 351
Poz. 352
Poz. 353
Poz. 354
Poz. 355
Poz. 356
Poz. 357Poz. 358 Poz. 359 Poz. 360
Poz. 361Poz. 362 Poz. 363
Poz. 364Poz. 365
Poz. 366
Poz. 367Poz. 368 Poz. 369
Poz. 370 Poz. 371
Poz. 372 Poz. 432
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 12
Poz. 373
Poz. 374 Poz. 375
Poz. 376
Poz. 377 Poz. 378 Poz. 379 Poz. 380
Poz. 381 Poz. 382Poz. 383 Poz. 384
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 13
Poz. 385
Poz. 386 Poz. 387 Poz. 388
Poz. 389 Poz. 390 Poz. 391 Poz. 391
Poz. 392 Poz. 393 Poz. 394Poz. 395
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 14
Poz. 396Poz. 397 Poz. 398 Poz. 399
Poz. 400
Poz. 401 Poz. 402 Poz. 403
Poz. 404Poz. 405
Poz. 406
Poz. 407
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 15
Poz. 408 Poz. 409
Poz. 410Poz. 411
Poz. 412 Poz. 413Poz. 414
Poz. 415
Desa_126_kolor:Desa_80_kolor 25-08-13 22:41 Strona 16
Poz. 420
Poz. 421
Poz. 422
Poz. 423
Poz. 424 Poz. 425
Poz. 426
Poz. 427
Poz. 428
Poz. 429
Poz. 430 Poz. 431
DESA SP. ZO.O.
PREZES - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-27-06fax (12) 422-98-91
RZECZOZNAWCY - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 429-12-51
DOM AUKCYJNY - Kraków, ul. Floriańska 13, I piętro,tel. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
ANTYKWARIATY W KRAKOWIE:
SALON, ul. Floriańska 13, tel. (12) 421-89-87SALON, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-62-57SALON, ul. Grodzka 8, tel. (12) 421-54-54
ANTYKWARIATY W INNYCH MIASTACH:
CZĘSTOCHOWA, Al. N.M.P. 40/42, tel. (34) 367-15-30GDYNIA, ul. Abrahama 54, tel. (58) 620-36-63GLIWICE, Rynek 22, tel. (32) 231-70-21KATOWICE, ul. Mariacka 5, tel. (32) 253-99-22KATOWICE, ul. Dworcowa 13 tel. (32) 253-94-70KIELCE, ul. Sienkiewicza 28, tel. (41) 344-33-51RZESZÓW, Rynek 4, tel. (17) 862-47-82
http://www.desa.art.pl e-mail: [email protected]
Okładka_Desa_126:Okładka_Desa_klejona 25-08-13 23:03 Strona 1