desa-sp-z-oo
313
Kraków, Dom Aukcyjny DESA Pałac Kmitów, ul. Floriańska 13 Ip 23 listopada 2013 godz. 12.00
DOMAUKCYJNYK R A K Ó W , U L . F L O R I A Ń S K A 1 3 I p.www. d e s a . a r t . p l e -ma i l : a u k c j e@d e s a . a r t . p l
AUKCJA 129
ODZNAKI, ODZNACZENIASobota 23 XI 2013 r., godz. 1200
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA
od 18 - 22 XI 2013 r. w godz. 1100 - 1900,a w dniu aukcji 900 - 1100
Kraków, ul. Floriańska 13 I piętro
Poz. 1Poz. 2
Poz. 3 Poz. 4 Poz. 5
Poz. 6
Poz. 7
Poz. 8 Poz. 9
Poz. 10 Poz. 11 Poz. 12 Poz. 13
Poz. 14
Poz. 15
Poz. 16Poz. 17
Poz. 18Poz. 19 Poz. 20
Poz. 21
Poz. 22 Poz. 23 Poz. 24 Poz. 25
REGULAMINAUKCJI
Ogólne warunki aukcji.
1. Osoba biorąca udział w aukcji rozumie i akceptuje warunki określone regulaminem.2. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów lub stanowiące
własność Domu Aukcyjnego. Dom Aukcyjny podejmuje się sprzedaży, w imieniu właściciela, obiektów będących- zgodnie z oświadczeniem Sprzedającego - wolnych od jakichkolwiek roszczeń osób trzecich.3. Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu, cena minimalna stanowi tajemnicę
handlową.4. Obiekty wystawione do sprzedaży posiadają opisy, których sporządzenie potwierdzone jest przez ekspertów DESY
względnie przez zaproszonych konsultantów.5. Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15 %.
Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
I
1.Aukcja prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi przez upoważnioną osobę, zwaną „Akcjonerem“,która działa w imieniu i na rachunek Domu Aukcyjnego DESA Sp. z o.o.
2. Aukcjoner określa postąpienie w licytacji czyli podwyższenie stawki.3. Aukcjoner ma prawo do wycofywania z licytacji dowolnych obiektów lub bez podawania przyczyn.4. Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę.5. Zakończenie licytacji danego obiektunastępuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne
z zawarciem umowy sprzedaży. Spory w trakcie licytacji rozstrzyga Aukcjoner.
II
1. Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły wadium w wysokości 100 zł i otrzymały tabliczkę
zgłoszeniową.
2. DESA Sp. z o.o. może odmówić wydania tabliczki zgłoszeniowej osobom, które wcześniej nie wywiązały sięzezobowiązań w stosunku do DESY lub z innych istotnych przyczyn.
3. Osoby, które nie mogą być osobiście na aukcji, mają możliwość, po wpłaceniu wadium:– pisemnego złożenia oferty kupna z limitem ceny. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy
Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej ceny jest informacją poufną),– telefonicznego udziału w licytacji.
III
1. Nabywca jest zobowiązany wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji i odebrać go na własny koszt.W przypadku przekroczenia tego terminu Dom Aukcyjny ma prawo policzyć składowe.
2. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20 % wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna byćwówczas wpłacona w terminie 14 dni po zakończeniu aukcji. W przypadku nie dotrzymania tego terminu następujeprzepadek wpłaconego zadatku. Na poczet zadatku zalicza się wadium, stanowiące wówczas zadatek lub jego część.
3. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty.4. Niewykupienie przedmiotu w terminie powoduje przepadek wadium na rzecz organizatora. Niezależnie Nabywca
zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów związanych i wynikłych z faktu wylicytowania, w tym ewentualnychroszczeń Właściciela/Sprzedającego.
IV
1. Dom Aukcyjny daje gwarancję opinii co do autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu.W przypadku niezgodności pomiędzy opisem a stanem faktycznym, Nabywca może zwrócić obiekt w terminie 14 dni oddaty aukcji, żądając zwrotu zapłaconej kwoty. Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiary-godnymi ekspertyzami.
2. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych obiektów.3. Polskie muzea rejestrowe mają prawo pierwokupu w wylicytowanej cenie, pod warunkiem, że zgłoszą to bezpośrednio
po zakończeniu licytacji obiektu.4. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych
osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 euro.
– 2 –
ODZNAKI II RP
1. Odznaka pamiątkowa 7 pułku piechoty legionów, oficer-ska, biały metal, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki. Nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry.
1200,-
2. Odznaka żołnierska 9 Pułku Piechoty, 39 x 39 mm, alpaka.Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnatura pod-wykonawcy „LS“. Mocowana na słupek z nakrętką, nakrętkasygnowana Br. Grabski Łódź. Stan bardzo dobry.
900,-
3. Odznaka pamiątkowa 20 Pułk Piechoty ZiemiKrakowskiej, oficerska, 31 x 32 mm, tombak złocony, emalia.Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki sygn. WalentaKraków oraz nr 24. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stanbardzo dobry.
3000,-
4. Odznaka żołnierska 20 Pułku Piechoty ziemi Krakowskiej.40 x 31 mm. dwuczęściowa, mosiądz srebrzony, rewersgładki, na rewersie sygnatura „J. Walenta Kraków“ oraznumer 61. Mocowana na słupek z nakrętką, nakrętka niesyg-nowana. Stan bardzo dobry.
1200,-
5. Odznaka pamiątkowa 28 pułku piechoty, oficerska, 43 x 43mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka pięcioczęściowa.Rewers gładki. Słupek, Nakrętka sygnowana Br. GrabskiŁódź. Stan b. dobry.
1100,-
6. Odznaka pamiątkowa 30 pułku Strzelców Kaniowskich,oficerska, 42 x 42 mm, metal złocony, emalia. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek. Nakrętka sygnowanaW. Gontarczyk Warszawa. Popękana emalia na ramionachkrzyża. Stan dobry.
1200,-
7. Odznaka oficerska 31 Pułku Strzelców Kaniowskich, 44 x44 mm, srebro, emalia, wieloczęściowa. Rewers gładki, narewersie sygnatura „BG“. Mocowan na słupek z nakrętką, nanakrętce napis „Zakłady Przemysłowe Br. Grabski Łódź ul.Kpt. Pogonowskiego 61“. SZ-BD -.
2500,-
8. Odznaka żołnierska 35 Pułku Piechoty, 41 x 42 mm. jed-noczęściowa, biały metal, rewers z głęboką kontrą, na rewer-sie numer 136. Mocowana na słupek z nakrętką, nakrętkasygnowana „J. Knedler Warszawa“. SZ - BD -.
1200,-
9. Odznaka pamiątkowa 37 Pułk Piechoty 2 wersja, oficer-ska, 40 x 40 mm, tombak złocony i srebrzony, emalia. Odz-naka dwuczęściowa. Rewers gładki, sygnaturapodwykonawcy „JK”. Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grab-ski Łódź. Stan bardzo dobry.
2500,-
10. Odznaka pamiątkowa 37 Pułk Piechoty 2 wersja, oficer-ska, 40 x 40 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki, sygnatura podwykonawcy „JK“.Słupek, nakrętka sygnowana Br. Grabski Łódź. Uszkodzeniai odpryski emalii. Stan dobry.
1500,-
11. Odznaka pamiątkowa 43 Pułk Strzelców Kresowych (Le-gionu Bajończyków), 43 x 43 mm, żołnierska, tombak srebr-zony. Rewers gładki. Nakrętka nie sygnowana.
12. Odznaka oficerska 48 Pułku Strzelców Kresowych, 52 x39 mm. Srebro emaliowane, dwuczęściowa, orzeł mocow-any na dwóch nitach. Rewers gładki, na rewersiegrawerowany numer 28. Mocowana na słupek z nakrętką,nakrętka sygnowana „W. Gontarczyk Warszawa“ SZ - BD –.
4000,-
13. Odznaka pamiątkowa 49 pułk huculski piechoty, oficer-ska, 39 x 40 mm, biały metal, emalia. Odznaka trzyczęściowa.Rewers gładki numer 40. Słupek. Nakrętka sygnowana W.Gontarczyk. Stan dobry. Emalia naprawiana.
2900,-
14. Odznaka pamiątkowa 53 Pułk Piechoty, żołnierska, śred-nica 45 mm, tombak srebrzony. Rewers z kontrą. Słupek,nakrętka sygnowana J. Michrowski Warszawa. Stan bardzodobry.
1000,-
15. Odznaka pamiątkowa 64 Pomorski Pułk Strzelców Mur-mańskich, 38 x 38 mm, tombak złocony. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana W.Gontarczyk Warszawa. Stan bardzo dobry.
1800,-
16. Odznaka pamiątkowa 72 Pułk Piechoty, oficerska, 41 x32 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, wyryte daty i nazwy walk stoczonych przezpułk w 1920 r. Słupek, nakrętka sygnowana W. GontarczykWarszawa. Stan bardzo dobry.
2500,-
17. Odznaka pamiątkowa 1 pułku strzelców podhalańskich,żołnierska, 39 x 39 mm, biały metal, Rewers gładki. Słupek.Nakrętka sygn. Batko N. Sącz. Stan bardzo dobry.
900,-
18. Odznaka pamiątkowa 5 pułku Strzelców Podhalańskich,oficerska, 38 x 38 mm, srebro(?), emalia. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers gładki. Słupek. Nakrętka sygnowanaW. Gontarczyk. Stan bardzo dobry.
4500,-
19. Odznaka pamiątkowa 6 pułk Strzelców Podhalańskich,żołnierska, 40 x 40 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki. Słupek, nakrętka Gontarczyk Warszawa. Standobry.
800,-
– 3 –
20. Odznaka pamiątkowa 4 Pułk Ułanów Zaniemeńskich,żołnierska, dwuczęściowa, 38 x 49, tombak srebrzony. Rew-ers gładki. Brak nakrętki. Stan bardzo dobry.
800,-
21. Odznaka pamiątkowa 4 Pułk Ułanów, żołnierska,dwuczęściowa, 38 x 49 mm, tombak srebrzony. Rewersgładki. Słupek, nakrętka sygnowana T. Filipski. Stan bardzodobry.
850,-
22. Odznaka żołnierska 4 Pułku Artylerii Ciężkiej, 43 x 43mm, alpaka. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z lekką kontrą.Mocowana na słupek z nakrętką, nakrętka sygnowana Br.Grabski Łódź. SZ-BD -.
600,-
23. Odznaka 4 pułk artylerii ciężkiej, żołnierska, 44 x 44 mm,alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek,nakrętka sygnowana: S. Bobkowicz, Łódź. Stan bardzo dobry.
250,-
24. Odznaka pamiątkowa 8 pułku artylerii lekkiej, oficerska,średnica 43 mm, srebro (?). Odznaka trzyczęściowa. Rewersgładki. Słupek. Nakrętka sygnowana W. Gontarczyk. Stanbardzo dobry.
4500,-
25. Odznaka pamiątkowa 5 Pułku Samochodowego, 40 x 40mm, srebro, emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą,sygnatura „IK“ i próba srebra. Słupek lutowany, brak nakrętki.Znaczne ubytki emalii na dwóch ramionach. Stan słaby.
1500,-
26. Odznaka żołnierska 1 Pułku Łączności. 41 x 41 mm,mosiądz srebrzony i złocony, emalia. Odznaka trzyczęściowa.Rewers z lekką kontrą, numer 138. Mocowana na słupek znakrętką, nakrętka nie sygnowana. SZ - BD –.
900,-
27. Odznaka pamiątkowa Pułku Radiotelegraficznego, ofi-cerska, 41 x 41 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek. Nakrętka sygn. W.Miecznik Warszawa. Znaczne ubytki emalii na ramionachkrzyża i na tarczy. Stan słaby.
670,-
28. Odznaka pamiątkowa Korpus Ochrony Pogranicza wersjaz 19 promieniami, 49 x 33 mm, biały metal, emalia. Rewersz kontrą. Słupek, nakrętka sygn. Stanisław Reising Warszawa.Stan bardzo dobry.
1400,-
29. Odznaka pamiątkowa 18 Dywizja Piechoty, oficerska, 46x 33 mm, metal, lakier. Rewers z kontrą, numer 40. Słupek,nakrętka oryginalna nie sygnowana. Stan bardzo dobry.
2000,-
30. Odznaka żołnierska Dywizjonów Artylerii Konnej. 42 x42 mm. Wieloczęściowa, mosiądz oraz tombak. Mocowana
na słupek z nakrętką, nakrętka sygnowana „A. RadwańskiKraków“. Stan dobry. –.
600,-
31. Odznaka pamiątkowa Wyższej Szkoły Wojennej, 46 x 40mm, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek,nakrętka sygnowana W. Gontarczyk Warszawa. Stan dobry.
1500,-
32. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych Piechoty wOstrowi Mazowieckiej instruktorska, 37 x 40 mm, tombaksrebrzony. Odznaka czteroczęściowa Na awersie sygnatura„JM“. Rewers z lekką kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana J.Michrowski Warszawa. Stan dobry.
400,-
33. Odznaka Szkoły Podoficerów Zawodowych Kawalerii, 38x 31 mm. Tombak srebrzony i emaliowany, dwuczęściowa,nakładka na dwóch nitach. Rewers gładki. Mocowana na słu-pek z nakrętką, na nakrętce napis „A. Nagalski Warszawa“.Stan dobry.
1500,-
34. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podchorążych RezerwyArtylerii - Włodzimierz Wołyński, 39 x 39 mm, srebro. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers gładki-cecha srebra, ”Z”- imi-ennik i napis A. Nagalski. Słupek, nakrętka oryginalna. Stanbardzo dobry.
450,-
35. Odznaka pamiątkowa Centrum Wyszkolenia Sanitarnego,44 x 44 mm, tombak srebrzony, emalia. Słupek, nakrętkasygn. A. Nagalski Warszawa. Do odznaki dołączonaminiatura, 21 x 21 mm, tombak, srebrzony. Słupek, braknakrętki. Stan dostateczny (ubytki emalii).
400,-
36. Odznaka pamiątkowa 7 batalion sanitarny, 39 x 38 mm,tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki,słupek. Brak nakrętki. Stan b. dobry.
600,-
37. Odznaka pamiątkowa I Pułk Strzelców Bytomskich, 40 x40 mm, biały metal, emalia. Rewers gładki, sygn. „GalmetSosnowiec Fabryka Galanterji Metal”. Słupek, nakrętka niesygnowana. Stan bardzo dobry.
2000,-
38. Odznaka pamiątkowa pociągu pancernego „Mściciel“,średnica 47 mm, alpaka(?). Odznaka jednoczęściowa Na aw-ersie resztki niedobitej sygnatury „RYT...I“ („RYT J.MICHROWSKI“). Rewers z lekką kontrą. Słupek, braknakrętki. Stan dobry.
2100,-
39. Odznaka 1 Brygady Legionów „Za wierną służbę“, Śred-nica 32 mm. Wykonana metodą odlewu w białym metalu.Wyrób z zakładu Ungera we Lwowie wykonany na podstawieodznaki Chylińskiego. Mocowana na słupek z nakrętka syg-nowaną „E. M. Unger Lwów“. Stan zachowania – dobry.
150,-
– 4 –
40. Odznaka pamiątkowa II Brygady, 43 x 31 mm. Wykonanaw mosiądzu metodą odlewu. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania dobry.
150,-
41. Odznaka 4 Pułku Piechoty Legionów „Zasługa“, 41 x 40mm. Wykonana w aluminium. Rewers gładki. Mocowana nasłupek z oryginalną nakrętką w formie rozety. Stan bardzodobry.
1100,-
42. Odznaka pamiątkowa „Centralny Urząd Ewidencji Le-gionów Polskich“, 50 x 51 mm. Wykonana w brązie. Rewersgładki. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stanzachowania - bardzo dobry.
300,-
43. Odznaka Internowanych Legionistów w Witkowicach1918, 47 x 33 mm. Srebro, rewers gładki, na rewersie austri-acka cecha srebra i imiennik F&S. Mocowana na poziomąagrafkę. Stan bardzo dobry.
2500,-
44. Odznaka pamiątkowa internowanych „Witkowice 1918“,33 x 47 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, zapinka. Stan bardzo dobry.
400,-
45. Unikalna odznaka Legionistów Internowanych w Szczy-piornie (niem. Skalmierschutz), 42 x 42 mm. Aluminium znałożona monetą obozową o nominale 10 marek. Mocowanana słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan dobry.
2500,-
46. Odznaka pamiątkowa Związku Legionistów Polskich„Krzyż Legionowy“, 42 x 42 mm, mosiądz srebrzony. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka niesygnowana. Stan dobry.
230,-
47. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów, 42 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu,1srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Najprawdopodobniej wyrób z pracowniMarcinkowskiego w Krakowie. Stan zachowania – dobry.
150,-
48. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów, 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze.Rewers z kontrą i puncami-cecha srebra oraz imiennik „SK“.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Metal“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
200,-
49. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów, 43 x 44 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętkąsygnowaną „W. Z. Rogalski Kraków“. Stan zachowania –dobry.
200,-
50. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów, 41 x 41 mm. Wykonana w srebrze.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„W. Gontarczyk Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
51. Odznaka „Krzyż Legionowy“, odznaka organizacyjnaZwiązku Legionistów, 44 x 44 mm. Wykonana w miedzi, sre-brzona. Rewers gładki. Mocowana na słupek z dobranąnakrętką Mennicy Państwowej. Stan zachowania – dobry.
150,-
52. Miniaturka Krzyża Legionowego, 15 x 15 mm, białymetal, Rewers z kontrą. Słupek. Nakrętka nie sygnowana, ory-ginalna. Stan b.dobry.
70,-
53. Odznaka pamiątkowa „Wypędzenie Rozbrojenie Niem-ców Warszawa 11.XI.1918“, 34 x 36 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Rewers z lekką kontrą. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
250,-
54. Odznaka patriotyczna NKN - półprodukt odznaki NKN,wykonany w srebrze. Ciekawostka kolekcjonerska. Stan za-chowania - bardzo dobry.
20,-
55. Odznaka NKN „6 VIII 1914 za Polskę“, Średnica 26 mm,wykonana w srebrze. Rewers gładki. Mocowana na szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
56. Odznaka NKN „16. Sierpnia 1914-1915“, 26 x 26 mm,wykonana z blaszki mosiężnej. Rewers z kontrą. Mocowanana pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
57. Odznaka NKN „16. Sierpnia 1914-1915-1916“, 26 x 26mm. Odznaka Wykonana z blaszki mosiężnej. Rewers z kon-trą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzodobry.
20,-
58. Odznaka „3 Maja 1916“, Średnica 25 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana na pionowąszpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
59. Odznaka TSL „3 Maj“, Średnica 26 mm. Wykonana zmosiężnej blaszki. Rewers z głęboką kontrą. Mocowana napionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
60. Odznaka „Proklamacja Polski 5 Listopada 1916“, 35 x 26mm. Wykonana w cynku. Mocowana na agrafkę (brakszpilki). Stan zachowania – dobry.
30,-
– 5 –
61. Odznaka NKN „29 Listopada 1830 1916“, 21 x 33 mm.Wykonana z blaszki mosiężnej. Fabrycznie w epoce dobitacyfra „6“ w dacie 1916 (pierwotnie 1915). Rewers z kontrą.Mocowana na pionową szpilkę. Odznaka zaprojektowanaprzez Jana Bukowskiego. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
62. Odznaka „Tadeusz Kościuszko“, Średnica 19 mm. Wyko-nana z mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana napoziomą agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
63. Odznaka / cegiełka patriotyczna „5.XI.1916“, średnica 40mm. Wykonana z papieru. Wyobrażenie orła w koronie, nadnim data „5.XI.1916“. Jeden z wielu wzorów upamiętniają-cych Akt 5. Listopada. Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
64. Odznaka patriotyczna „TSL“- Towarzystwa Szkoły Lu-dowej, 30 x 36 mm. Wykonana z blaszki cynkowej. Rewersz kontrą. Mocowana na pionową agrafkę. Stan zachowania –dobry.
20,-
65. Odznaka patriotyczna „TSL“-Towarzystwa Szkoły Lu-dowej, Średnica 33 mm. Wykonana bajorkiem na podkładcez sukna w kolorze czerwonym. Stan zachowania – dobry.
20,-
66. Medal patriotyczny/pamiątkowy „Henryk Dąbrowski6.VI.1918“, średnica 32 mm. Wykonany w cynku.Aw: „Hen-ryk Dąbrowski 6.VI.1918“, Rw: „Henrykowi Dąbrowskiemuw 100 rocznicę śmierci 1818, 6.VI.1918“. Mocowanie wformie uszka. Stan zachowania – dostateczny.
20,-
67. Odznaka Legionowa „Niech Żyje Polska 1914-1917“.Średnica 34 mm, odznaka wieloczęściowa, mosiądz, srebro.Mocowana na poziomą agrafkę. SZ - BD -.
1100,-
68. Odznaka pamiątkowa NKN- Niech żyje Polska 1914-1917 r, średnica 34 mm, mosiądz srebrzony. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki. Agrafka. Stan bardzo dobry.
600,-
69. Odznaka pamiątkowa Kielce 6.VIII. 1914-1917, śr. 44mm, mosiądz srebrzony. Uszko do mocowania. Rewers z kon-trą. Stan dobry.
100,-
70. Odznaka pamiątkowa „Gwiazdka dla Legionistów”, śred-nica 42 mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan bardzodobry.
120,-
71. Odznaka pamiątkowa „Drużyny Bartoszowe”, 29 x 33mm, biały metal. Rewers z kontrą. Agrafka umocowanablaszka sygn. P. Unger Lwów. Stan bardzo dobry.
250,-
72. Odznaka pamiątkowa NKN-DO- (Departament Opieki),36 x 34 mm, mosiądz srebrzony i złocony. Rewers z kontrą.Agrafka. Stan bardzo dobry.
150,-
73. Odznaka pamiątkowa NKN Zjazd NKN 1915 r., 34 x 21mm, tombak złocony, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rew-ers gładki. Szpilka. Stan bardzo dobry.
100,-
74. Odznaka pamiątkowa NKN 3.V.1917 r. 37 x 25 mm,tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Agrafka. Stan bardzo dobry.
180,-
75. Odznaka pamiątkowa Koła Pań Samarytanina Polskiego,37 x 28 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka dwuczęś-ciowa. Rewers gładki, sygn. Agrafka. Stan bardzo dobry.
76. Odznaka pamiątkowa Samarytanina Polskiego, średnica24 mm, tombak, emalia. Rewers gładki. Agrafka. Stan dobry.
100,-
77. Odznaka patriotyczna Samarytanina Polskiego, 20 x 31mm, tombak, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki, napis: „Samarytanin Polski Praw Strzeż”. Szpilka.Stan bardzo dobry.
130,-
78. Odznaka pamiątkowa NKN „Walka o niepodległość -1914 r.”, średnica 29 mm, mosiądz. Rewers z kontrą.Agrafka.Stan bardzo dobry.
80,-
79. Odznaka NKN Racławice 1794-1916, 26 x 37 mm. Wyko-nana z blaszki mosiężnej, srebrzona i emaliowana. Rewers zkontrą. Mocowana na pionową szpilkę. Stan zachowania -bardzo dobry.
50 zl
80. Odznaka pamiątkowa NKN RACŁAWICE 1794-1916, 37x 26 mm, tombak. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kon-trą. Szpilka. Stan bardzo dobry.
150,-
81. Żeton patriotyczny 1791-1916 PAM. KONSTYTUCJI3.V., 34 x 29 mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Ko-luszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry -.
90,-
82. Odznak pamiątkowa 1794-1919 r., 36 x 22 mm, cynk.Rewers z kontrą. Szpilka. Stan dobry.
120,-
83. Żeton patriotyczny 3 maj 1791-1917, 35 x 28 mm,mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Koluszko do zawieszenia.Stan bardzo dobry.
100,-
– 6 –
84. Odznaka pamiątkowa „3 Maja 1791-1917 r., 42 x 37 mm,biały metal. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan bardzo dobry.
80,-
85. Odznaka pamiątkowa: PAM. OBCH.KONS. 3 MAJA1791-1916 r., 40 x 26 mm, alpaka złocona. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan bardzo dobry.
120,-
86. Plakietka - żeton pamiątkowy „Wielka Kwesta Majowa1917“, 33 x 25 mm, tombak złocony. Jednostronna. Rewersgładki, sygnatura „Wiśniewski“. Uszko do zawieszenia. Standobry.
150,-
87. Żeton patriotyczny „3 maja 1791-1916”, 27 x 26 mm, sre-bro(?). Jednostronny. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia.Stan bardzo dobry.
100,-
88. Odznaka patriotyczna NKN Miechów 1915 r. średnica 25mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Szpilka. Stanbardzo dobry.
80,-
89. Odznaka pamiątkowa NKN - 29 listopada 1830-1916 r.mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan bardzodobry.
40,-
90. Odznaka NKN - 16 sierpnia 1914-1915, 25 x 25 mm,mosiądz, emalia. Rewers gładki. Zapięcie na agrafę. Standobry (noszona).
90,-
91. Odznaka pamiątkowa 1863-1917 r., 22 stycznia, średnica 27mm, alpaka, emalia. Rewers gładki.Agrafka. Stan bardzo dobry.
150,-
92. Odznaka pamiątkowa NKN, 37 x 14 mm, tombak srebr-zony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Agrafka. Stanbardzo dobry.
100,-
93. Odznaka patriotyczna 3-ci MAJ 1917 r., 24 x 18 mm, białymetal. Rewers z kontrą. Szpilka. Stan bardzo dobry.
80,-
94. Odznaka pamiątkowa ALEGORIA POLSKI, 30 x 24 mm,mosiądz srebrzony. Rewers gładki.Agrafka. Stan bardzo dobry.
70,-
95. Odznaka NKN „Alegoria Polski”, 24 x 18 mm, tombakzłocony, emalia. Rewers gładki. Agrafka. Stan bardzo dobry.
80,-
96. Odznaka patriotyczna „Niepodległa Zjednoczona iWolna”, średnica 37 mm, metal. Rewers z kontrą. Brak za-pięcia. Stan dobry.
120,-
97. Odznaka patriotyczna „Niepodległa Zjednoczona Polska1918 r. Średnica 28 mm. Rewers z kontrą. Szpilka. Standobry.
80,-
98. Odznaka patriotyczna „Niepodległa Zjednoczona“. Śred-nica 28 mm. Tłoczona w blaszce mosiężnej, mocowana na pi-onową szpilkę. SZ - BD -.
50,-
99. Odznaka Lwowska Z.P.Ch.T.K. produkcji Ungera, 35 x31 mm. Biały metal, rewers gładki, zapięcie agrafka mocow-ana nakładką sygn. Unger Lwów. Stan bardzo dobry.
250,-
100. Odznaka Lwowska Z.P.Ch.T.K. produkcji Ungera, 35 x31 mm. Biały metal, rewers z głęboką kontrą, mocowana napoziomą agrafkę. Na awersie sygnatur „E.U.“. Stan bardzodobry.
300,-
101. Odznaka orzełek, „CKN”, 19 x 15 mm, srebro(?). Odz-naka jednoczęściowa. Rewers gładki. Szpilka. Stan bardzodobry.
40,-
102. Medal „W 54 ROCZNICĘ POWSTANIA STY-CZNIOWEGO“. Av. Na tle Placu Zamkowego w Warszawieczaszki, kości i gałązka palmowa z datami 1863-1917 r. Nagórze napis w dwóch wierszach. Rv. Postać mężczyzny rozry-wającego kajdany, rzucającego się do walki z podniesioną sz-ablą. Nad nim Orzeł z koroną, śr. 32 mm, brąz sygn. W.S.Wiśniewski.
150,-
103. Plakieta patriotyczna jednostronna z uchem do zaw-ieszenia „Szlakiem Przodków” 1915 r., 32 x 37 mm, brązsygn. W. Wiśniewski. Stan bardzo dobry-.
150,-
104. Plakieta pamiątkowa jednostronna 1864-1916„CIENIOM CZŁONKÓW RZADU NARODOWEGO WHOŁDZIE”, 22 x 37 mm, brąz. Rewers gładki, sygn.Wiśniewski. Stan bardzo dobry.
150,-
105. Plakieta jednostronna z uchem do zawieszenia „ IZJAZD KRAJOWY”, 17,18. III.1917 r. 29 x 20 mm, brąz,sygn. W.W. Stan bardzo dobry.
120,-
106. Odznaka patriotyczna „ Boże żegnaj Polskę 5 XI 1916“,34 x 25 mm. Wykonana w blasze cynkowej, mocowana napoprzeczną agrafkę. Haczyk agrafki urwany. Stan bardzo dobry.
150 ,-
107. Plakieta patriotyczna jednostronna „LWÓW WOLNEJPOLSCE“ 5.IX.1916 r., 38 x 30 mm, brąz sygn. Stan bardzodobry.
150,-
– 7 –
108. Medal pamiątkowy „Na PAMIĄTKĘ OGŁOSZENIANIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 5 LISTOPAD 1916 r.” śred-nica 32 mm. srebro (?).Av. sygn. W.S. Wiśniewski. Rv. Tekst-wieniec z liściem laurowym. Sygn. WW. Stan bardzo dobry.
200,-
109. Medal pamiątkowy jednostronny „JÓZEFOWI PIŁ-SUDSKIEMU W HOŁDZIE DZIECI POLSKIE” 1913 1917r.. średnica 30 mm, srebro. Av. Na tarczy słonecznej orzeł le-gionowy. Poniżej tarcza heraldyczna z napisem w pięciu wier-szach. Rv. cechy srebra, numer 43. Rzadki. Stan bardzodobry.
250,-
110. Odznaka pamiątkowa 5. XI. 1916 r., 37 x 31 mm,mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kon-trą. Szpilka. Stan bardzo dobry.
50,-
111. Odznaka patriotyczna 5 listopad 1916 r. Tarcza z orłem.U góry napis, 37 x 31 mm.Alpaka. Rewers z kontrą. Szpilka.Stan bardzo dobry.
100,-
112. Odznaka pamiątkowa NKN Odrodzenie Polski 5.11.1916r., średnica 23 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan bardzo dobry.
30,-
113. Odznaka patriotyczna 5.XI.1916 r. w formie liścia dębu,44 x 18 mm, alpaka srebro. Rewers z kontrą. Szpilka. Stanbardzo dobry.
80,-
114. Żeton patriotyczny z orzełkiem strzeleckim, średnica 18mm, srebro. Rewers gładki. Uszko do zawieszenia. Stanbardzo dobry.
100,-
115. Odznaka „Krajowy Inspektorat zaciągu do Wojska Pol-skiego 1917, 36 x 24 mm. Mosiądz, sygnowana na awersie„WW“ Uszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry.
200,-
116. Odznaka patriotyczna 1914-1916 Polonia, 17 x 42 mm,mosiądz. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry.
60,-
117. Odznaka pamiątkowa „1816-1919 r. w stuletnią rocznicęustawy cechowej”, 31 x 25 mm, mosiądz. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan bardzo dobry.
70,-
118. Odznaka kwestarska „ Na Bursy dla Dzieci z Kresów”,29 x 27 mm, metal. Rewers gładki. Szpilka. Stan dobry.
70,-
119. Odznaka kwestarska 1916 r. „Ratujcie dzieci” OFIARA3 RUBLE, 45 x 29 mm, alpaka. Rewers z kontrą. Szpilka.Stan bardzo dobry.
150,-
120. Odznaka pamiątkowa Rok Szkolny 1916/17, 28 x 25mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Kółko do zaw-ieszenia. Stan bardzo dobry-.
100,-
121. Odznaka pamiątkowa „22.VI.1915.16 UwolnienieLwowa”, 35 x 25 mm, mosiądz srebrzony. Koluszko do zaw-ieszenia, sygn. Maleta. Rewers gładki, napis KOMITETOPIEKI DLA ŻOŁNI. POL. Stan bardzo dobry-.
100,-
122. Odznaka pamiątkowa Towarzystwa Szkół Ludowych, 36x 30 mm, cynk. Odznaka ażurowa. Rewers gładki. Agrafka.Stan bardzo dobry.
80,-
123. Odznaka pamiątkowa z monetą 10 kopiejkową iminiaturką krzyża niemieckiego. Na rewersie napis Warschau1914 r., srebro, 40 x 23 mm. Agrafka. Stan dobry.
180,-
124. Medal „ROSJANIE – BRACIOM POLAKOM”. Av.Dwie stojące postacie. W otoku napis: W BRATERSKIEJŁĄCZNOŚCI SIŁA.1914. Rv. Orły carski i polskirozdzielone poziomym napisem w czterech wierszach. Śred-nica 24 mm, srebro (?). Stan dobry.
180,
125. Odznaka pamiątkowa „I KURSY SANITARNO- HYG-JENICZNE POLS. TOW. MEDYCYNY SPOŁECZ.” 1917 r.Herb Warszawy, średnica 24 mm, mosiądz srebrzony. Rewersz kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry.
80,-
126. Medalik „Pamiątka Konstytucji 3 maja” 1916 r., wydanyprzez Warszawskie Towarzystwo Numizmatyczne. Średnica29 mm, mosiądz. Uszko. Stan dobry.
120,-
127. Odznaka kwestarska „Ratujmy dzieci” 1916 r., 18 x 21mm, mosiądz. Rewers z kontrą. Szpilka reperowana. Standobry.
100,-
128. Medalik pamiątkowy odsłonięcie pomnikaAdama Mick-iewicza we Lwowie 1904 rok. Średnica 25 mm, brąz. Av.Portret poety. Rv. Napis okolicznościowy. Uszko do zaw-ieszenia. Stan dobry.
80,-
129. Tadeusz Kościuszko 100-lecie przysięgi w Krakowie -1894 r., średnica 33 mm, waga 14,90 g srebro. Uszko do za-wieszenia. Stan bardzo dobry.
350,-
130. Odznaka Lwowska RP 1915. 50 x 40 mm. Tłoczona wbiałym metalu. Zamocowana na kokardzie w barwach Lwowao średnicy 70 mm. Stan dobry.
300,-
– 8 –
131. Odznaka pamiątkowa „Polska Pielgrzymka uczniów doRzymu 1905 r., 27 x 34 mm, srebro (?), rozeta. Rewers z kon-trą, nakładka blaszka z napisem: biuro podróży S. SokołowskiLwów. Agrafka. Stan bardzo dobry.
250,-
132. Rozeta patriotyczna amarantowo-biała z koralikiem, ok.50 mm, lata 1914-1920 r. Stan bardzo dobry.
60,-
133. Medalik Matka Boska Częstochowska, 1882 r. mosiądz,średnica 35 mm. Uszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry.
200,-
134. Odznaka pamiątkowa 100-lecie Konstytucji 3 maja 1891r. Nowy Jork, 53 x 35 mm, brąz. Zawieszka wtórna. Standobry.
300,-
135. Ryngraf z Matka Boską Częstochowską, Sodalicja Mari-ańska, srebro(?), 38 x 37 mm. Łańcuszek lilijką. Stan bardzodobry.
300,-
136. Ryngraf z Matka Boską Częstochowską, 43 x 32 mm,metal. Łańcuszek. Stan słaby.
40,-
137. Ryngraf z Matką Boską Częstochowską na tle chorągwii orła, 38 x 30 mm, metal. Stan dobry. Otwory do mocowania.
60,-
138. Żeton (tarcza amazonek) z Matką Boską, 27,5 x 46 cm,brąz, rewers gładki. Brak łańcuszka. Stan dobry.
150,-
139. Matka Boska Częstochowska na tarczy. Metal, plastik.Szpilka. Stan dobry.
30,-
140. Medalik Matka Boska Częstochowska, 1882, śr. 25 mm,mosiądz. Stan bardzo dobry.
150,-
141. Żeton pamiątkowy „W 500 rocznicę pogromuKrzyżaków pod Grunwaldem 1410-1910“, średnica 32 mm,tombak. Dwustronny. Uszko do zawieszenia. Stan dobry.
20,-
142. Medalik Antoni Fijałkowski Arb. Metropolita Warsza-wski, 1861 r., średnica 28 mm. Av. Popiersie z napisem wotoku. Rv. Kartusz: „W wiecznej pamięci Kościoła i Ojczyznyżyć będzie”. Sygn. na Rv. F.D., metal srebrzony. Uszko. Standobry.
300,-
143. Żeton Pamiątka z Wystawy Krajowej, Kraków 1887 r.srebro, średnica 20 mm. Uszko uszkodzone. Stansłaby/wytarty.
150,-
144. Żeton:Av. Pamiątka z Krakowa 1912 r. Rv. Wawel, 26 x22 mm, biały metal. Stan b.dobry.
150,-
145. Odznaka PZZPPiH 1917 r., 29 x 23 mm, srebro. Odz-naka jednoczęściowa, ażurowa. Rewers gładki. Słupek.Nakrętka sygn. Fabryka Galanterji Metal. Galmet Sosnowiec.Stan bardzo dobry.
40,-
146. Medalik pamiątkowy z okazji odsłonięcia pomnikaAdama Mickiewicza w Krakowie 29.VI. 1898 r., średnica 22mm, brąz. Uszko. Stan dobry.
100,-
147. Odznaka „Towarzystwo Rodzina“, odznaka sprzed 1918r. 37 x 39 mm, alpaka, emalia. Odznaka jednoczęściowaażurowa. Rewers z konta. Agrafka. Stan dobry.
200,-
148. Odznaka szkolna, 42 x 34 mm, mosiądz srebrzony. Odz-naka jednoczęściowa, ażurowa. Rewers z kontrą. Agrafka.Stan bardzo dobry.
100,-
149. Medalik Śląsk Nasz 1921 r. Rewers z kontrą. Średnica 23mm. Mosiądz. Uszko. Stan dobry.
30,-
150. Odznaka patriotyczna „Żądamy Niepodległej Zjednoc-zonej Polski 1918”, 35 x 31 mm, biały metal. Rewers z kon-trą. Agrafka. Stan dobry.
150,-
151. Zjazd Rzemieślników Chrześcijańskich Kielce 1932 r.,28 x 28 mm, alpaka. Rewers gładki. Szpilka. Stan bardzodobry.
130,-
152. Żeton pamiątkowy Wkroczenie Kompanii Kadrowej doKielc - wydany w 1938 roku, 22 x 20 mm. Blacha mosiężna.Rewers z kontrą. Uszko do zawieszenia. Stan dobry (prze-barwienia).
120,-
153. Odznaka pamiątkowa I Wojewódzki Zjazd Śpiewaczy wKielcach 1925 r., 39 x 24 mm, alpaka. Rewers z kontrą.Szpilka. Stan bardzo dobry.
130,-
154. Dwie odznaki pamiątkowe: 1. Polska na szlaku JózefaPiłsudskiego XXV. 2. Związek Inwalidów Wojennych RP.Metal, szpilki. Stany bardzo dobre.
50,-
155. Odznaka pamiątkowa 1 Zjazd Murmańczyków 1929 r.21 x 19 mm, mosiądz. Rewers gładki. Szpilka. Stan bardzodobry.
200,-
– 9 –
156. Odznaka „Zjazd Jubileuszowy ” 1886-1936 r., 21 x 26mm, mosiądz srebrzony. Rewers gładki. Szpilka lutowana.Stan dobry
30,-
157. Odznaka pamiątkowa Jubileuszowy Kongres HarcerskiPomorza w Chojnicach 1936 r., 33 x 21 mm, tombak. Rewersgładki. Słupek. Nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry.
400,-
158. Odznaka pamiątkowa NKN, 36 x 23 mm, cynk. Odznakajednoczęściowa. Rewers z kontrą.Agrafka, mocowanie sygn.Unger Lwów. Stan bardzo dobry.
150,-
159. Zestaw 4 odznak Polskiego Białego Krzyża: 3 szpilki,metal, 1 miniaturka. Słupek. Nakrętka sygnowanaSzczepański Łódź. Stan dobry.
200,-
160. Odznaka PCK, metal, emalia, zapinana na agrafkę. Rew-ers gładki. Stan bardzo dobry.
30,-
161. Odznaka Przysposobienie Wojskowe, instruktorska, 35 x35 mm, metal srebrzony, emalia. Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Słupek. Nakretka nie sygnowana. Stanbardzo dobry.
350,-
162. Miniatura odznaki komendanckiej Przysposobienia Wo-jskowego, 20 x 20 mm, metal złocony. Rewers gładki, sygn.A. Nagalski Warszawa. Słupek. Nakrętka sygn. Nagalski. Stanbardzo dobry.
100,-
163. Odznaka Przysposobienie Wojskowe- odznaka instruk-torska II stopnia, 35 x 35 mm, tombak, emalia. Rewers z kon-trą. Słupek. Nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
250,-
164. Odznaka pamiątkowa „Więzień Ideowy“, 34 x 32 mm,mosiądz srebrzony.; Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Słupek, nakrętka sygnowana Mennica Państwowa. Stanbardzo dobry.
100,-
165. Odznaka Powszechna Odznaka Sportowa, 33 x 27 mm,srebro(?), emalia. Rewers gładki. Słupek, brak nakrętki. Stanbardzo dobry.
60,-
166. Odznaka pamiątkowa Rodziny Wojskowe, 23 x 16 mm,alpaka, emalia wielokolorowa, rozeta płótno. Stan bardzodobry.
150,-
167. Odznaka pamiątkowa RW (Rodzina Wojskowych), 25 x18 mm, metal, emalia. Rewers gładki sygnowany W. BuszekLwów. Agrafka. Stan bardzo dobry.
150,-
168. Odznaka pamiątkowa Zakładów Naukowych Olgi Ży-chowiczowej“, 28 x 29 mm, tombak, emalia. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki, agrafka. Prawie całkowiciewybita emalia. Stan słaby.
30,-
169. Odznaka LOPP, 40 x 17 mm, alpaka. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers gładki. Agrafka. Stan bardzo dobry.
40,-
170. Odznaka pamiątkowa ZMP (Związek Młodej Polski), 23x 18 mm, biały metal, emalia. Rewers gładki, numer 300. Słu-pek, nakrętka sygnowana Cz. Kłossowicz. Stan dobry.
150,-
171. Herb miasta Gdańsk, średnica 31 mm, brąz. Rewersgładki, zapięcie na kopyto, nałożony drucik. Stan b. dobry.
50,-
172. Odznaka XXX lat Oddziału Wioślarskiego SokołaKrakowskiego, 30 x 28 mm. Tłoczona w blaszce mosiężnej.Mocowana na poziomą agrafkę. SZ - BD -.
150,-
173. Patki Szkoły Podoficerskiej, średnica 27 mm, mosiądz,odznaka ażurowa, 2 sztuki. Zapięcie na wąsy. Stan bardzodobry.
30,-
174. Medal nagrodowy sportowy, II nagroda biegu ulicznegoKielce 1927 r., średnica 40 mm, biały metal. Uszko do zaw-ieszenia. Stan dobry.
150,-
175. Medal nagrodowy sportowy Mistrzostwo Marynarki Wo-jennej 1934 r., średnica 40 mm, metal srebrzony. Uszko bezkółka. Stan dobry.
50,-
176. Medal sportowy nagrodowy, „III miejsce za pływanie zgranatem, I Sportowe Mistrzostwa W.P.”, średnica 36 mm,brąz. Uszko. Brak wstążki, Stan bardzo dobry.
350,-
177. Medal nagrodowy, sportowy. II nagroda bieg na 800 mKielce 1939 r, średnica 30 mm, tombak srebrzony. Brak ko-luszka. Stan dobry.
130,-
178. Żeton nagrodowy sportowy, średnica 30 mm, mosiądz.Dwustronny na awersie sylwetka dyskobola, na rewersienapis: „III ZAW/ody/ DZIEL/nicowe/ 26. VIII. 28“. Uszkodo zawieszenia. Stan dobry.
350,-
179. Odznaka pamiątkowa w kształcie podkowy,grawerowany napis św. Hubert 1933 r., biały metal. 36 x 27mm, uszko do zawieszenia. Stan dobry.
100,-
– 10 –
180. Medal nagrodowy sportowy, bez nadania, średnica 36mm, brąz złocony. Brak uszka. Stan dobry.
150,-
181. Medal z herbem rodziny Henckel von Donnersmarck inapisem „ I Nagroda 13.5.1940“, średnica 39 mm. srebro, pol-ska cecha srebra, sygnatura „Galmet“ oraz imiennik „GK“.SZ-BD –
500,-
182. Odznaka sportowa Towarzystwo Kolarzy weWłocławku. Herb miasta, 50x 40 mm, brąz srebrzony, emalia.Na rewersie grawerowany napis „I nagroda 1925 r.”Stan bardzo dobry.
300,-
183. Odznaka pamiątkowa Łódzkie Towarzystwo Kolarskie,średnica 27 mm, tombak złocony, emalia. Odznaka trzyczęś-ciowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygnowana F.Szczepański Łódź. Stan b. dobry.
700,-
184. Odznaka pamiątkowa L.T.K. (Łódzkie Towarzystwo Ko-larskie), średnica 28 mm. Srebro, tombak, emalia. Odznakatrzyczęściowa, ażurowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka syg-nowana F. Szczepański Łódź. Stan bardzo dobry.
700,-
185. Pabianickie Towarzystwo Cyklistów (P.T.C), 22 x 18 mm,srebro(?), emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki.Słupek, nakrętka sygnowana Dytberner Łódź. Stan dobry.
500,-
186. Odznaka Warszawskie Towarzystwo Wiślańskie, 28 x 27mm, tombak, srebro. Odznaka dwuczęściowa, ażurowa. Rew-ers gładki. Zapiecie na agrafkę. Stan bardzo dobry.
450,-
187. Odznaka pamiątkowa Kaliskie TowarzystwoWioślarskie, 18 x 17 mm, tombak złocony, emalia. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka wtórna. Stanb. dobry.
200,-
188. Odznaka sportowa Międzynarodowe Rozgrywki wKoszykówce o Puchar Zarz. Sp.Akc. Krusche; Ender, 1939 r.Średnica 28 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznakadwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka sygn. P.Bobkowicz Łódź. Stan bardzo dobry.
600,-
189. Odznaka pamiątkowa KE (firma Krusche Ender Pabian-ice), średnica 21 mm, tombak, emalia, ślady złocenia. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka niesygnowana. Stan dobry.
150,-
190. Odznaka pamiątkowa „CZARNI” Lwów, 22 x 20 mm,tombak złocony, emalia. Rewers gładki.Agrafka. Stan bardzodobry.
1000,-
191. Odznaka pamiątkowa УНІОНЪ 1897 r. (Union-Niemieckie Stowarzyszenie Sportowe) - nieistniejący jużobecnie klub mniejszości niemieckiej założony w Łodzi w1897 roku. Po I wojnie światowej polski klub sportowy. Odz-naka z okresu zaborów. Srebro. Słupek, nakrętka sygnowanaДЗЛФ. Stan bardzo dobry.
900,-
192. Odznaka organizacyjna Polskie Towarzystwo tatrzańskie1873 r., średnica 24 mm, srebro. Jednoczęściowa. Rewersgładki, cecha. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan b. dobry.
193. Odznaka pamiątkowa Haszomer Hacair - harcerstwo zy-dowskie, 29 x 27 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa,ażurowa. Rewers gładki. Słupek, nakrętka nie sygnowana.Stan bardzo dobry.
1500,-
194. Naszywka ZHP-Spała 1935 r., sukno, haft maszynowy,48 x 61 mm. Stan bardzo dobry.
150,-
195. Medalik „PAMIĄTKA Z WYCIECZKI PRACOWN-IKÓW HANDLOWYCH 1896 R.”, średnica 17 mm, brąz.Uszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry.
100,-
196. Odznaka pamiątkowa Л.П.О. 1876 r. (Łódzka StrażOgniowa okres zaborów), 39 x 30 mm, tombak srebrzony,emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Zawieszka.Stan bardzo dobry.
250,-
197. Medal „PIERWSZY ZJAZD STRAŻY POŻARNYCHW WARSZAWIE“. Av. Hełm na dwóch skrzyżowanychtoporkach, otoczony gałązkami lauru. Napis. Rv. Orzeł i tar-cza z herbem miasta. Na dole w otoku napis: WARSZAWA8,9,10 WRZEŚNIA 1916 r., śr. 29 mm, srebro(?). Bardzorzadki. Stan dobry.
250,-
198. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ wersja zmieczami i krzyżem Virtuti Militari, 39 x 39 mm. Wykonanaw tombaku, jednoczęściowa. Rewers z lekką kontrą oraz nu-merem „49“. Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką.Stan zachowania – dobry.
200,-
199. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“, 39 x 39mm. Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewersgładki. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J.Chyliński Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
200. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“, 39 x 39mm. Wykonana w tombaku, jednoczęściowa. Rewers z kon-trą, numerem oraz owalną sygnaturą „J. Waldyn Kraków“.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką (słupek zamo-cowany na dużej kwadratowej podkładce). Stan zachowania- bardzo dobry.
400,-
– 11 –
201. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Obrony Lwowa“ - wersjaz mieczami i krzyżem Virtuti Militari, 39 x 39 mm. Wykonanaw tombaku, srebrzona, jednoczęściowa. Rewers gładki z nu-merem „1525“. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„E.M.Unger Lwów“. Stan zachowania - bardzo dobry.
400,-
202. Odznaka Honorowa „Orlęta“, wzór 1, 43 x 43 mm.Wykonana w mosiądzu. Rewers z kontrą. Mocowana na słu-pek z niesygnowaną nakrętką. Odznaka najprawdopodobniej zwarsztatu S. Sobczyka we Lwowie. Stan zachowania – dobry.
100,-
203. Odznaka Honorowa „Orlęta“, wzór 1, 44 x 44 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „E. Unger Lwów“.Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
204. Odznaka Honorowa „Orlęta“, wzór 1, 44 x 44 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „Galmet Sos-nowiec“. Stan zachowania – dobry.
100,-
205. Odznaka Honorowa „Orlęta“, wzór 1, 43 x 43 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. KnedlerWarszawa“ nr 1244. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
206. Odznaka pamiątkowa Dywizja Podlaska - Za męstwo,55 x 40 mm, biały metal, Rewers z kontrą, słupek, nakrętkasygnowana Lipczyński Warszawa. Stan bardzo dobry.
1 800,-
207. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“, 35 x 35 mm. Wykonana w tombaku, srebrzona,dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek (braknakrętki). Najprawdopodobniej Wykonana w zakładzieSobczyk Lwów. Stan zachowania – dobry.
150,-
208. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“, 34 x 34 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną nakrętką. Najprawdopodobniej Wykonana wzakładzie E.M. Unger Lwów. Stan zachowania - bardzodobry.
150,-
209. Odznaka pamiątkowa Dowództwa Wojska Polskiego„Wschód“ 35 x 35 mm, Wykonana w cynku i srebrze,dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „Stupnicki Przemyśl“. Stan zachowania- bardzo dobry.
150,-
210. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“, 44 x 44mm. Wykonana w mosiądzu i srebrze, emaliowana, wie-
loczęściowa. Rewers z kontrą oraz numerem „613“. Mocow-ana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Niewielkie odpryskiemalii. Stan zachowania – dobry.
500,-
211. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“, 44 x 44mm. Wykonana w białym metalu i srebrze, emaliowana, wie-loczęściowa. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną (dobieraną) nakrętką. Odpryski emalii. Stanzachowania dobry.
450,-
212. Odznaka pamiątkowa „Horyń Słucz Styr 1920“, 45 x 45mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „B i J. KuszczyńscyGrawerzy Warszawa“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
213. Odznaka pamiątkowa Front Pomorski, mosiądz, srebr-zony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek.Nakrętka sygn.A. Nagalski Warszawa. Stan słaby.
150,-
214. Odznaka pamiątkowa „Krzyż za zdobycie Wilna 1919“- Wielkanoc w Wilnie, 30 x 30 mm. Wykonana w miedzi.Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania – dobry.
250,-
215. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Bi-ałoruskiego, 40 x 40 mm. Wykonana w srebrze, bardzo masy-wna. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętkąsygnowaną „J. Michrowski Grawer Warszawa“. Stan za-chowania - bardzo dobry.
600,-
216. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Bi-ałoruskiego - odmiana orła, 38 x 38 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek(brak nakrętki). Stan zachowania – dobry.
300,-
217. Odznaka pamiątkowa Wojsk Frontu Litewsko-Bi-ałoruskiego, 40 x 40 mm. Wykonana w mosiądzu, srebrzona,dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowana nakrętką. Stan zachowania – dobry.
100,-
218. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Małopolskich OddziałówArmii Ochotniczej“, 43 x 43 mm. Wykonana w brązie. Rew-ers gładki. Orzełek nakładany, srebrzony. Mocowana na słu-pek z nakrętką sygnowaną „Wł. Buszek Lwów“. Stanzachowania - bardzo dobry.
300,-
219. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Zasługi 205 OchotniczegoPułku Artylerii Polowej, 38 x 54 mm. Dwuczęściowa, krzyżwykonany w mosiądzu, orzełek z blachy miedzianej, srebr-zonej. Rewers gładki z numerem „18“. Uszko z koluchem domocowania wstążki. Stan zachowania - bardzo dobry.
1500,-
– 12 –
220. Odznaka Frontu Pomorskiego, 31 x 50 mm. Wykonanaw białym metalu. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek zniesygnowaną(dobieraną)nakrętką. Odznaka najpraw-dopodobniej 1z pracowni W. Gontarczyka. Stan zachowaniabardzo dobry.
150,-
221. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“, 47 x 47 mm. Wykonana w mosiądzu,złocona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poz-nań“. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
222. Odznaka pamiątkowa „Towarzystwo Powstańców i Wo-jaków Okręgu VIII-go“, 48 x 48 mm. Wykonana w mosiądzu,srebrzona, emaliowana, wieloczęściowa. Rewers gładki. Mo-cowana na słupek z nakrętką sygnowaną „J. Pendowski, Poz-nań“. Stan zachowania - bardzo dobry.
250,-
223. Odznaka pamiątkowa Organizacje Wojskowe Pomorza,44 x 44 mm, biały metal. Rewers gładki. Słupek, nakrętkasygnowana J. Pendowski Poznań. Stan bardzo dobry.
600,-
224. Odznaka pamiątkowa 8 pułku artylerii ciężkiej, oficer-ska, 41 x 41 mm, metal, emalia. Odznaka jednoczęściowa.Rewers gładki, numer 25. Słupek, nakrętka sygnowana R.Dalkowski Toruń. Stan dobry.
2900,-
225. Odznaka Milicji Obywatelskiej Miasta Lwowa 1918,wersja na słupek. 46 x 46 mm. Wykonana w mosiądzu i sre-brzona. Mocowana na słupek z nakrętką, na nakretce napis „E. Unger Lwów“, słupek wlutowany na podkładce. Sz - d -.
900,-
226. Odznaka pamiątkowa „Za obronę Śląska 1919“, 3 klasa,średnica 33 mm, mosiądz srebrzony. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętka sygnowana JKnedler Warszawa. Stan dobry.
150,-
227. Odznaka Polskiej Organizacji Wojskowej, 33 x 33 mm.Wykonana w białym metalu. Rewers z kontrą oraz numerem.Mocowana na słupek z niesygnowaną nakrętką. Stan za-chowania - bardzo dobry.
150,-
228. Odznaka pamiątkowa „I Korpus Polski“, 20 x 38 mm.Wykonana w białym metalu, wieloczęściowa - orzełeknakładany. Rewers gładki z numerem „369“. Mocowana nasłupek z nakrętką sygnowaną „J. Michrowski GrawerWarszawa Nowy Świat 15“. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
229. Odznaka 1 korpus wschodni, krzyż łaciński z nałożonymorzełkiem strzeleckim na dwóch skrzyżowanych szablach, 38x 20 mm, srebro. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki.Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry.
250,-
230. Odznaka pamiątkowa Naczelnego Polskiego KomitetuWojskowego 1917-1918, 46 x 46 mm, tombak srebrzony.Odznaka dwuczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, nakrętkanie sygnowana. Stan dobry.
2000,-
231. Odznaka pamiątkowa Związku Murmańczyków, 35 x 35mm, mosiądz srebrzony. Odznaka dwuczęściowa. Rewers zlekką kontrą. Słupek, nakrętka nie sygnowana. Stan dobry.
750,-
232. Odznaka Żandarmerii Polowej „ Za wierną służbę 1918-21, żołnierska, 44 x 44 mm. mosiądz srebrzony. Rewers zkontrą. Mocowana na słupek z nakrętką, nakrętka sygnowanaW. Gontarczyk i numerowana 1158. SZ - BD –.
600,-
233. Odznaka 5-cio lecia Więziennictwa Ministerstwa Spraw-iedliwości. Średnica 30 mm, tombak emaliowany, srebro,dwuczęściowa, mocowana na słupek z nakrętką, na nakrętcenapis: „S. Lipczyński Graveur Varsovie 149 Marszalkowska“SZ - BD -.
1000,-
234. Odznaka pamiątkowa „Komitet Oficerów ByłegoDowództwa Artylerii Wojska Polskiego w Krakowie“, Śred-nica 46 mm. Wykonana w mosiądzu, wieloczęściowa (orzełeknakładany). Rewers gładki. Mocowana na słupek z sześ-ciokątną nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
300,-
235. Odznaka pamiątkowa „KrzyżArmii Ochotniczej“ - wer-sja dla kawalerii, 36 x 38 mm. Wykonany w mosiądzu. Rew-ers gładki z literami „A.0 1920“ i wizerunkiem dwóchskrzyżowanych szabel. Mocowany na starej wstążce wkolorze czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
236. Odznaka pamiątkowa „KrzyżArmii Ochotniczej“ - wer-sja dla kawalerii, 36 x 39 mm. Wykonany w mosiądzu. Rew-ers gładki z literami „A.0 1920“. Mocowany na starej wstążcew kolorze czerwonym. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
237. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Armii Ochotniczej“ Wer-sja dla kawalerii, 36 x 38 mm. Wykonany w mosiądzu, sre-brzony. Rewers gładki z literami „A.0 1920“.Mocowany nastarej morowanej wstążce w kolorze różowym. Wstążka wstanie słabym. Stan zachowania - bardzo dobry.
100,-
238. Odznaka pamiątkowa „W Xcio letnią rocznicęwkroczenia strzelców do Kielc 1914-1924“, 51 x 51 mm.Wykonana w mosiądzu, srebrzona. Wieloczęściowa - orzełeknakładany. Rewers gładki z numerem „41“. Mocowana nasłupek z niesygnowaną nakrętką. Stan zachowania - bardzodobry.
1000,-
– 13 –
239. Odznaka pamiątkowa „Wojskowa Straż Kolejowa 1919- 1920“, 36 x 36 mm. Wykonana w tombaku. Rewers z kon-trą. Mocowana na słupek (brak nakrętki). Stan zachowania -bardzo dobry.
300,-
240. Odznaka pamiątkowa „25-lecie Drużyn PolowychSokoła“, 40 x 40 mm. Wykonana w alpace, jednoczęściowa.Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną „W.Z. RogalskiKraków“. Stan zachowania - bardzo dobry.
200,-
241. Odznaka organizacyjna „Związku Towarzystw Uczest-ników Powstania Wielkopolskiego 1918-1919“, 33 x 33 mm.Wykonana w białym metalu, jednoczęściowa. Rewers gładki.Mocowana na słupek z małą czterokątną nakrętką. Stan za-chowania dobry.
200,-
242. Odznaka organizacyjna Związku Strzeleckiego, 26 x 30mm. Wykonana w mosiądzu, lakierowana, dwuczęściowa.Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z nakrętką sygnowaną„D. Stang Łódź“. Stan zachowania – dobry.
50,-
243. Odznaka patriotyczna „Budujmy Kresy Polskie“, 24 x33 mm. Wykonana z cienkiej żelaznej blaszki, u Mocowanana kokardzie w barwach narodowych. Rewers z kontrą. Mo-cowana na pionową szpilkę. Stan zachowania – dostateczny.
20,-
244. Odznaka pamiątkowa „Rozwój“, 21 x 27 mm. Wyko-nana z cienkiej mosiężnej blaszki. Rewers z kontrą. Mocow-ana na pionową szpilkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
15,-
245. Odznaka „Liga Kobiet“, 25 x 30 mm. Wykonana wmosiądzu, srebrzona, emaliowana. Rewers gładki. Mocow-ana na agrafkę. Stan zachowania - bardzo dobry.
120,-
246. Odznaka pamiątkowa „Liga kobiet”, 30 x 25 mm,mosiądz, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewers gładki.Agrafka. Stan bardzo dobry.
120,-
247. Odznaka pamiątkowa Katedry Chemii UniwersytetuJagiellońskiego, 15 x 10 mm, tombak złocony. Rewers gładki.Słupek, nakrętka sygn. M. Łaszczewski Łódź. Stan bardzodobry.
40,-
248. Odznaka patriotyczna „Ofiarna Pomoc Narodu 1921,Kom[itet] Pom[ocy] Jeń[com] Przy Sejmie“. 20 x 26 mm.Wykonana z cienkiej blaszki. Rewers z kontrą. Mocowana nasłupek z nakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
10,-
249. Odznaka pamiątkowa(?) „SHR“, 21 x 36 mm. Wyko-nana w srebrze(?), emaliowana, wieloczęściowa - Hermes
nakładany i mocowany na dwa nity. Rewers gładki z nu-merem „42“ oraz datą „1928“. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną „J. Michrowski Grawer Warszawa NowyŚwiat 15“. Stan zachowania - bardzo dobry.
140,-
250. Miniatura odznaki 3 Korpusu Kadetów. 18 x 18 mm.Dwuczęściowa, tombak srebrzony i emaliowany, mocowanana słupek, nakrętki brak. SZ - BD -.
200,-
251. Odznaka organizacyjna „Stowarzyszenia byłychWięźniów Politycznych 1905“, 24 x 28 mm. Wykonana w sre-brze. Rewers z kontrą. Mocowana na słupek z niesygnowanąnakrętką. Stan zachowania - bardzo dobry.
80,-
252. Odznaka organizacyjna Polsko-AmerykańskiegoKomitetu Pomocy Dzieciom, 19 x 27 mm. Wykonana w sre-brze, emaliowana. Rewers gładki. Mocowana na słupek znakrętką sygnowaną. „Krupski i J. Matulewicz w Warszawie“.Stan zachowania – dobry.
100,-
253. Odznaka „Za 2 miejsce w zawodach sportowychZwiązku Strzeleckiego 1936“, 39 x 39 mm. Wykonana wmosiądzu. Rewers gładki. Mocowana na słupek z niesyg-nowaną nakrętką. Stan zachowania – dobry.
50,-
254. Odznaka patriotyczna „Na straż!“, 19 x 31 mm. Wyko-nana w brązie. Rewers gładki. Mocowana na pionową szpilkę.Stan zachowania - bardzo dobry.
20,-
255. Odznaka pamiątkowa/patriotyczna „Zułów 10.X.1937“,Średnica 26 mm. Wykonana z aluminiowej blaszki. Rewersgładki. Mocowanie w formie uszka. Stan zachowania - bardzodobry.
20,-
256. Orzełek na szpilce, metal. Stan dobry.50,-
257. Godło oficera Oddziałów Samochodowych, wz.1917, 61x 51 mm, sukno, bajorek. Stan bardzo dobry.
1500,-
258. Odznaka kołnierzowa SB im. Stefana Batorego, 37 x 19mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą. Brak mocowania.
30,-
– 14 –
ODZNAKI PSZ NA ZACHODZIEI KOMBATANCKIE
259.Odznaka pamiątkowa 145DywizjonMyśliwskiWarszawski(Francja), 33 x 33 mm,, emalia, złocenia. Rewers gładki, napisDrago Paris. Zapięcie na agrafkę. Stan bardzo dobry.
1500,-
260. Odznaki kołnierzowe 2 sztuki, Pułk Ułanów Karpackich,srebro(?), emalia. Zapięcie oryginalne. Stan bardzo dobry.
850,-
261. Odznaka pamiątkowa Tobruk, 49 x 46 mm, srebro. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers gładki nr 2889. Słupek. Nakrętkanie sygnowana. Dołączona legitymacja. Stan b. dobry.
650,-
262. Odznaka pamiątkowa 2 Dywizji Strzelców Pieszych, 19x 56 mm, alpaka, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki, sygnatura „Huguenin Locle“. Słupek, nakrętka syg-nowana Huguenin Depose. Stan dobry.
280,-
263. Para łapek na kołnierz żołnierza Samodzielnej BrygadyStrzelców Spadochronowych w barwach żandarmerii. 45 x40 mm. Sukno w barwach ceglasto-czerwonej i żółtej.Nałożone metalowe spadochroniki z tombaku srebrzonego.Podklejone od spodu papierem. Ślady odprucia. SZ- BD -.
1000,-
264. Odznaka pamiątkowa 1 Brygada Strzelców, 66 x 40 mm,biały metal oksydowany.Odznaka dwuczęściowa.. Rewersgładki, napis: Scotland 1942 K&S. Słupek, 3 podkładki iśrubka. Stan bardzo dobry.
450,-
265. Odznaka pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty, 40x 40 mm, alpaka(?), emalia. Odznaka trzyczęściowa. Rewersgładki. Słupek, brak nakrętki. Stan dobry.
300,-
266. Odznaka pamiątkowa 2 pułk pancerny, 38 x 38 mm, białymetal, miedź oksydowana. Dwuczęściowa. Rewers gładki.Słupek. Nakrętka nie sygnowana., nie oryginalna. Stan dobry.
400,-
267. Miniatura odznaki pamiątkowej 2 pułku pancernego.Dwuczęściowa. Współczesna. Stan bardzo dobry.
50,-
268. Nakładki na pagony „KP” (Kwatera Polowa NaczelnegoWodza), 2 sztuki, 35 x 72 mm, sukno, haft. Stan bardzo dobry.
100,-
269. Odznaka pamiątkowa 4 Kadrowej Brygady Strzelców,30 x 21 mm, srebro (?), ] mocowana na dwie omegi. Do odz-naki dołączony dokument - wniosek o nadanie medalu wo-jska dla oficera 4 BKS później cichociemnego. SZ - BD -.
2500,-
270. Oznaka Ochotników do Armii Polskiej z Francji, 65 x50 mm, sukno, haft. Stan bardzo dobry.
100,-
271. Oznaka 2 Korpus „Syrenka”, 48 x 43 mm, sukno, haft.Stan bardzo dobry.
100,-
272. Komplet oznak COMANDO 8 sztuk, sukno, haft. Stanbardzo dobry.
400,-
273. Dwie miniatury dywizji pancernej. Stan brak szpilki w 1sztuce.
80,-
274. Znaczek pamiątkowy Zjazd Światowy Kawalerii – Lon-dyn 1971 r., 26 x 22 mm, biały metal. Odznaka jednoczęś-ciowa. Rewers gładki. Agrafka. Stan bardzo dobry.
80,-
275. Ryngraf – wotum PSZ na Zachodzie, Krzyż Jerozolim-ski. Napisy:” Z Ziemi Świętej do Polski tak nas powróciszcudem na Ojczyzny łono”. Rewers gładki, żeliwo galwan-icznie brązowione, 64 x 47 mm. Stan dobry. Brak łańcuszka.
150,-
ODZNAKI PRL
276. Odznaka pamiątkowa XXV - lecie Łódzkiej OrkiestryKolei Elektrycznej, 1946 r., średnica 30 mm, tombak, alpaka,emalia. Odznaka dwuczęściowa. Rewers gładki. Słupek,nakrętka sygn. M. Łaszczewski Łódź. Stan bardzo dobry.
100,-
277. Odznaka pamiątkowa Centrum Wyszkolenia Piechoty1945 r., 48 x 42 mm, metal. Rewers gładki. Słupek, nakrętkasygn. W. Gontarczyk Warszawa.
500,-
278. 2 Plansze z odznakami Szkół Oficerskich z lat 1952 -1965. 40 sztuk odznak wraz z oryginalnymi nakrętkami, wbardzo dobrym stanie zachowania.
Komplet 3500,-
279. Zestaw 9 OdznakAkademii Wojskowych 1953. Odznakiw bardzo dobrym stanie zachowania wraz z oryginalnyminakrętkami -.
400,-
280. Zestaw 24 odznak Wyższych Szkół Oficerskich wz.1972. Odznaki w bardzo dobrym stanie wraz z oryginalnyminakrętkami.
500,-
ORŁY
281. Orzeł 1 Pułku Ułanów Legionowych „Beliniacki“, 152 x120 mm, tłoczony z blachy mosiężnej, srebrzony ipatynowany. Mocowany na cztery pary wąsów. SZ - BD -.
10000,-
282. Orzeł 2 Pułku Ułanów Legionowych. 103 x 89 mm,dwuczęściowy, mocowany na trzy pary rozginanych wąsów,na prawym skrzydle jeden wąs zerwany. SZ- BD -.
8000,-
283. Orzełek patriotyczny, na wstędze napis: „Boże zbaw Pol-skę”, 40 x 35 mm, cynk. Rewers z kontrą. Agrafka. Stanbardzo dobry. Dołączona fotografia mężczyzny z orzełkiemw klapie z Zakładu fotograficznego Stanisławów.
200,-
284. Orzełek oficerski OchotnikówArmii Polskiej zAmeryki,36 x 44 mm, mosiądz. Stan bardzo dobry.
350,-
285. Odznaka organizacyjna Sokoła, 41 x 29 mm, mosiądz.Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Słupek, braknakrętki. Stan dobry.
30,-
286. Orzełek wojskowy czapkowy, 59 x 41 mm, alpaka. Rew-ers z kontrą. Słupek, nakrętka wtórna sygn. PanasiukWarszawa. Stan bardzo dobry.
100,-
287. Orzełek PSZ-na Zachodzie, 53 x 35 mm, blachamosiężna, wykonanie warsztatowe. Brak mocowania. Standobry.
200,-
288. Orzeł na furażerkę, wykonanie francuskie, 41 x 26 mm,mosiądz srebrzony. Zapięcie na drut. Stan bardzo dobry.
350,-
289. Orzeł kolejowy, 105 x 75 mm, mosiądz. Rewers z kon-trą. Zapięcie naprawiane. Stan dobry.
1000,-
Austro-Węgry
290. Orzeł pocztowy, biały metal, rewers z kontrą, 70 x 47mm, stan b. dobry.
120,-
291. Orzeł pocztowy, biały metal, rewers z kontrą, 70 x 47mm, stan b. dobry.
120,-
ODZNAKI OBCE
Austro-Węgry
292. Odznaka Stowarzyszenia Mieszkańców Wiedeńskich, 49x 39 mm, alpaka, emalia. Rewers gładki. Zapięcie na kopyto.Sygnatura Reinemer & Spiegel Wien. VII/2. Stan bardzodobry.
200,-
293. Odznaka pamiątkowa z postacią św. Barbary, w otokunapis, rewers gładki, srebro, emalia średnica 48 mm, agrafka.Stan bardzo dobry.
300,-
294. Żeton pamiątkowy Stowarzyszenie Artystów Wiedeńs-kich, dwustronny z wizerunkiem Franciszka Józefa I, 21,5 x15 mm, srebro. Stan b. dobry.
50,-
295. Odznaka pamiątkowa 1914-1915 r. 28 x 24 mm, ażurowesrebro, emalia. Rewers z lekką kontrą, sygn. punca. Uszko izaczep do zawieszenia. Stan bardzo dobry.
200,-
296. Odznaka czapkowa -“Kappenabzeichen” 1ARMEE WEI-HNACHTEN IM FELDE 1914 r.. 40 x 27 mm, mosiądz. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan dobry.
70,-
297. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” 2 ARMEEWINTERFELDZUG IN DEN KARPATHEN 1914-15 r., 22 x39 mm, mosiądz sygn. na awersie, Odznaka jednoczęściowa.Rewers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry-.
80,-
298. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” FELDZUG 4ARMEE 1914-15 r., 39 x 25 mm, mosiądz. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą, sygn. Agrafka. Stan dobry.
70,-
299. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” 3 ARMEEKARPATHEN 1914-1915 r., 40 x 28 mm. Mosiądz brą-zowiony. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygn.Agrafka. Stan bardzo dobry.
80,-
300. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” 11 ARMEEMIT VEREINTER KRAFT 1914-1915 r., 37 x 26 mm, białymetal. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka.Stan bardzo dobry.
80,-
301. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen”HEERESQRUPPE MACKENSEN 1914-1915 r., 36 x 26 mm,mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygn.Agrafka. Stan bardzo dobry.
80,-
– 15 –
302. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” ARMEEPFANZER 1914-1915 r., 38 x 27 mm, mosiądz. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry.
70,-
303. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” HEERESGRUPPE BOMM ERMOLLI, 33 x 30 cm, CYNK. Odznakajednoczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan dobry.
50,-
304. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” FESTUNGKRAKAU 1914-1915 r. 40 x 25 mm, mosiądz sygn. na awer-sie. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą. Zapięcie naszeroki zaczep. Stan bardzo dobry.
80,-
305. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” GENER-ALOBERST KӦVESS 1914-1916 r., 44 x 30 mm, cynk. Odz-naka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygn. Szpilka. Standobry.
150,-
306. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” VI KORP-SARZ, 31 x 27 mm, tombak srebrzony, emalia. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry.
150,-
307. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” GENER-ALOBERST V. WOYRSCH 1914-1916 r., 31 x 31 mm, al-paka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, słupek, braknakrętki. Stan dobry -.
150,-
308. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” VIRBUS UNI-TIS 1915 r. czterech władców, 33 x 33 mm, alpaka. Odznakajednoczęściowa. Sygn. na awersie. Rewers z kontrą. Agrafka.Stan bardzo dobry-.
150,-
309. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” K.U.K.I.R. 35.1914-1918 r., 38 x 29 mm, biały metal. Odznaka jednoczęś-ciowa. Sygn. na awersie. Rewers z kontrą. Agrafka. Stanbardzo dobry.
150,-
310. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” Karol I-1916 r.40 x 24 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kon-trą. Brak szpilki. Stan dobry.
70,-
311. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” 21 KORPS-1916 r., 30 x 30 mm, alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rew-ers z kontrą, sygn. Zapięcie na agrafkę. Stan bardzo dobry.
150,-
312. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” FÜR DIEGRABSTATTEN DER GEFALLENEN HELDEN VON LI-MANOWA TARNÓW GORLICE 1914-1915 r., średnica 35mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa, sygn. na awersie. Rew-ers z kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry.
150,-
313. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” I ARMEEWEIHNACHTEN IM FELDE 1915 r., 38 x 37 mm, cynk.Odznaka jednoczęściowa, sygn. Rewers z kontrą. Naprawianezapięcie, przebicie na awersie. Stan dobry.
80,-
314. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” HEERES-GRUPPE. GO.ERZERZOG. EUGEN. 1916 r. 42 x 27 mm,alpaka. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą, sygn.naprawiane zapięcie. Agrafka. Stan bardzo dobry.
150,-
315. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” DEUTSCHESÜDARME KARPATHEN WACHT 1914-1915 r. 37 x 25mm, mosiądz. Odznaka jednoczęściowa. Rewers z kontrą,sygn. Agrafka. Stan bardzo dobry.
150,-
316. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” FRIEDEN1918 r. 38 x 35 mm, cynk. Odznaka jednoczęściowa. Rewersz kontrą. Agrafka. Stan bardzo dobry.
120,-
317. Odznaka czapkowa - „Kappenabzeichen” KRIEGS-GRÄBERTAG 1918 r. 44 x 30 mm, cynk. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą, sygn. Agrafka. Stan bardzodobry.
150,-
318. Odznaka czapkowa, Kapenabzeichen, FELDZUG 4ARMEE 1914-1915, 25 x 39 mm, mosiądz. Odznaka jed-noczęściowa. Rewers z kontrą, sygnatura „BildhauerGurschner Wien. Zapinka. Stan dobry.
50,-
Czecho-Słowacja
319. Odznaka THS (Tatrzańska Horska Słuzba-TatryWysokie), 29 x 30 mm, mosiądz srebrzony. Rewers z kontrą.Słupek. Nakrętka nie sygnowana. Stan bardzo dobry.
250,-
Rosja - do 1917 r.
320. Odznaka pamiątkowa Kozaków Dońskich, żołnierska.Dwuczęściowa, rewers z kontrą. Nakrętka nie sygn., orygi-nalna 39 x 31 mm. Stan dobry.
600,-
321. Odznaka rosyjskiego 107 Troickiego Pułku Piechoty.Wersja z okresu 1 Wojny Światowej. Dwuczęściowa, 43 x 44mm.Aluminium i blacha mosiężna, mocowana na 4 zaginanedruty. Stan dobry.
800,-
322. Krzyż „Galliopoli”, 36 x 36 mm, brąz. Rewers gładki,ułamane zapięcie. Stan dobry.
900,-
– 16 –
– 17 –
Federacja Rosyjska
323. Odznaka „Siły morskie”. Orzeł państwowy, 45 x 32 mm,brąz, emalia. Rewers z kontrą. Słupek. Nakrętka sygnowana.Stan bardzo dobry.
200,-
ORDERY I ODZNACZENIA II RP
324. Virtuti Militari V klasa, wstążka oryginalna, 39 x 37 mm,tombak, emalia. Numer 125. Lakierowany. Stan dobry.
1600,-
325. KrzyżWalecznych 1920 r., 43 x 43 mm, brąz, numer 15518.Wstążka oryginalna, zawieszony na belce. Stan bardzo dobry.
500,-
326. Krzyż Walecznych 1920, 47 x 43 mm. Brąz, numer26914, zawieszony na oryginalnej wstążce z metalowymhaczykiem. SZ - BD -.
500,-
327.Krzyż naŚląskiejwstędzeWaleczności i Zasługi. 48 x43mm,tombak srebrzony, zawieszony na oryginalnej wstążce. SZ - BD.
300,-
328. Order Odrodzenia Polski „Polonia Restituta“ III klasy.Krzyż 58 x 58 mm, tombak złocony i emakiowany, zawies-zony na oryginalnej wstążce z tasiemką do zawiązania na szyi.Stan bardzo dobry.
900,-
329. Order Odrodzenia Polski „PoloniaRestituta“ III klasy wpudle. Krzyż, 58 x 58 mm, tombak złocony i emaliowany, za-wieszony na oryginalnej wstążce z tasiemką do zawiązania naszyi. Pudło drewniane obłożone płótnem i wyścielone ak-samitem. Stan bardzo dobry.
1500,-
330. Medal „Polska Swemu Obrońcy“, średnica 35 mm,mosiądz. Wstążka oryginalna w słabym stanie. Stan dobry.
60,-
331. Medal „Polska Swemu Obrońcy 1918-1921“, średnica35 mm, mosiądz, wstążka oryginalna, Stan dobry.
80,-
332. „Medal dziesięciolecia odzyskania niepodległości,wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry. Nie sygn.
70,-
333. „Medal Srebrny za Długoletnią Służbę“, średnica 35 mm,srebro, wstążka oryginalna. Stan dobry.
90,-
334. Medal „Komisji Plebiscytowej na Górnym Śląsku 1920-1922”, 45 x 30 mm, brąz, wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry.
350,-
335. Odznaka pamiątkowa „Krzyż Żołnierzy Polskich zAmeryki“, 45 x 48 mm. Wykonana w brązie, złocona iemaliowana, orzełek nakładany. Rewers gładki. Mocowanana starej wstążce w barwach narodowych. Stan zachowania -bardzo dobry.
1000,-
336. Odznaka „Gwiazda Przemyśla“, 44 x 54 mm. Wykonanaw mosiądzu, srebrzona. Rewers gładki z numerem, sygn. E.M.Unger Lwów. Zawieszona na oryginalnej wstążce z nakładką.Stan zachowania bardzo dobry.
380,-
337. Medal patriotyczny „ Na pamiatke oswobodzeniaKrakowa od zaborców 31 paźdz. 1918“, średnica 40 mm.Wykonany w brązie Mocowany na wstążce w barwachKrakowa, biało-niebieskich. SZ - BD -.
150,-
338. Medal PTCK „ Zasłudze”, 56 x 40 mm, srebro, emalia,sygnowany W. Wabiński. Wstążka z epoki, przeszyta. Stanbardzo dobry.
2100,-
339. Medal 10-lecia Polskich Związków Straży Pożarnej wCzechosłowacji 1931 r. średnica 34 mm, brąz. Wstążka ory-ginalna, zawieszony na belce. Stan bardzo dobry.
450,-
340. Srebrny Medal „PCK Zasłudze“, Średnica 26 mm.Wykonany w srebrze, emaliowany. Zawieszony na starej ory-ginalnej wstążce (w kilku miejscach przetartej). Stan za-chowania - bardzo dobry.
400,-
341. Medal nadawany przez Muzeum w Rapperswilu w 50rocznicę Powstania Listopadowego, średnica 34 mm. wybityw brązie. mocowany na uszko z kółkiem do zawieszeniawstążki. Wstążka oryginalna, biało-czerwona, miejscamipoprzecierana SZ - BD -.
1200,-
342. Odznaka pamiątkowa „ W Dowód Zasługi” Sto-warzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, 62 x 12mm, biały metal, emalia. Odznaka jednoczęściowa. Rewersgładki z litera „F”. Zapięcie na agrafkę. Stan b. dobry.
200,-
343. Honorowy Krzyż Plebiscytowy, 37 x 40 mm. Wykonanyw brązie, srebrzony. Wyrób najprawdopodobniej z pracowniGontarczyka. Zawieszony na starej oryginalnej wstążce. Stanzachowania - bardzo dobry.
450,-
344. Honorowy Krzyż Plebiscytowy, 37 x 41 mm. Wykonanyw tombaku, srebrzony. Wyrób najprawdopodobniej z firmyGalmet. Zawieszony na starej niebieskiej wstążce. Stan za-chowania - bardzo dobry.
400,-
ODZNACZENIA PSZ NA ZACHODZIE
345. Order wojenny Virtuti Militari II klasa, tombak złocony,emalia. 84 x 56 mm. Wykonanie włoskie Pichiani-Barlacci-Firenze. Nie nadany. Wstążka – fragment wstążki, oryginalna.Stan bardzo dobry.
2 500,-
346. Krzyż Virtuti Militari, V klasa, brąz złocony, emalia.Wykonanie francuskie-firma Delande lata 1939-40. Na ko-luszku napis bronze. Brak wstążki. Stan b. dobry.
1500,-
347. Krzyż Walecznych 1920 wraz z nadaniem 4 PułkPancerny „Skorpion“ Krzyż, 46 x 42 mm, tombak, zawies-zony na oryginalnej wstążce z agrafką do przypięcia. Doku-ment z pieczęcią Dowództwa 2 Korpusu wystawiony nażołnierza z 4 Pułku Pancernego „Skorpion“ SZ - BD –
500,-
348. Brązowy Krzyż Zasługi, 43 x 41 mm. Brąz, zawieszonyna kółku. Kółko sygnowane „Made in France“ Wstążka ory-ginalna, krzyż wykonany we Francji w paryskiej pracowni M.Delande. Krotke str. 300. SZ - BD -.
300,-
349. Miniaturka brązowego krzyża zasługi z mieczami, brązbez wstążki. Stan bardzo dobry.
20,-
350. Legia honorowa Związku Sokołów we Francji, 45 x 37mm, tombak złocony, emalia. Wstążka. Stan bardzo dobry.
500,-
351. Legia honorowa Związku Sokołów Polskich wAmeryce,42 x 39 mm, biały metal, emalia. Wstążka oryginalna. Stanbardzo dobry.
600,-
352. Medal Sikorski Zdojewski, średnica 42 mm, srebro(?).Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry.
600,-
353. Brązowy medal „Za zasługi dla Skarbu Narodowego RP1960“, średnica 38 mm. Wykonany w brązie. Zawieszony naoryginalnej wstążce. Stan zachowania - bardzo dobry.
50,-
354. Krzyż pamiątkowy 1 Dywizji Pancernej z legitymacją,Londyn 1987 r. Stan bardzo dobry.
80,-
355. „Odznaka okolicznościowa 65 rocznicy bitwy podLenino“, wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączona le-gitymacja pośmiertna z 2008 roku. Stan dobry.
120,-
356. Krzyż Czynu Bojowego z pięcioma okuciami z legity-macją. 9 maja 1990 r. Stan bardzo dobry.
80,-
357. Zestaw odznaczeń oficera 1 Dywizji Pancernej wraz zdokumentami nadania. Krzyż 1 Dywizji Pancernej wraz znadaniem z 1992, Krzyż czynu bojowego Polskich Sił Zbro-jnych z listewkami „Wilhelmshafen“ oraz „Falaise-Cham-bois“ wraz z dokumentem z 1990, Order Odrodzenia PolskiVkl. wraz z dokumentem z 1977, Medal Zwycięstwa i Wol-ności wraz z dwoma dokumentami z 1974, Medal 40-leciaPRL wraz z dokumentm z 1984, Francuski medal pamiatkowywojny 1939-1945 z miniaturką wraz z dokumentem nadaniaoraz polskim zezwoleniam na przyjęcie. SZ- BD -.
500,-
ODZNACZENIA PRL
358. Krzyż Walecznych 1943, 47 x 43 mm, brąz. Zawieszonyna oryginalnej wstążce. Krogulec L1/245. SZ-BD –
1500,-
359. Krzyż Walecznych 1944 wraz z nadaniami, 49 x 36 mm.brąz. Zawieszony na oryginalnej wstążce. Krzyż z warsztatuJana Knedlera z lat 1945-1946. Krogulec L4/246. Do krzyżadołączone dwa dokumenty nadania, jeden z roku 1945 orazpowtórzenie z 1951. SZ - Bd -.
500,-
360. Zestaw odznaczeń z okresu PRL wraz z dokumentaminadań. Krzyż Walecznych z nadaniem z 1945, krzyż Par-tyzancki z dokumentem z 1951, Order Odrodzenia Polski III klz dokumentem z 1983, Order Odrodzenia Polski IV kl. z doku-mentem z 1971, Order Odrodzenia Polski V kl. z dokumentemz 1958, Złoty Krzyż Zasługi z dokumentem z 1954, brązowyMedal za Zasługi dla Obronności Kraju z 1971, Medal 10-cioLecia PRL z dokumentem z 1955, Odznaka Grunwaldzka zdokumentem z 1947, odznaka zasłużonemu w rozwoju Woje-wodztwa Katowickiego z dokumentem z 1968. SZ- BD -.
800,-
361. Medal za wyzwolenie Warszawy- ażurowy oraz medalza forsowanie Odry wraz z dokumentami nadania. Medal zaWarszawę średnica 33mm, brąz, ażurowy, rewers gładki.Medal za Odrę średnica 33mm. brąz. Do medali dołączonedwa dokumenty nadania na to samo nazwisko z 1945. Obadokumenty zalaminowane. SZ - D -.
350,-
362. Sztandar Pracy II Klasy, napis „PRL“, tombak srebrzony,wstążka oryginalna. Do odznaczenia dołączona miniaturkabez wstążki i koluszka. Stan dobry.
60,-
363. Warszawski Krzyż Powstańczy z legitymacją. 1982 r.Stan b. dobry.
30,-
364. Medal srebrny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej z le-gitymacją. Oryginalne pudełko. Stan bardzo dobry.
30,-
– 18 –
ODZNACZENIA OBCE
Austria
365. Żelazny Krzyż Zasługi, cynk, wstążka oryginalna. Stanb. dobry.
100,-
366. Żelazny Krzyż Zasługi 1916-18, żelazo, wstążka orygi-nalna. Stan dobry, lekkie wżery.
50,-
367. Medal Signum Laudis z dekoracją wojenną, cynk zło-cony, oryginalna wstążka, Stan medalu bardzo dobry, wstążkidobry.
200,-
368. „Krzyż Karola 1916”, cynk. Wstążka oryginalna. Stan b.dobry.
40,-
369. Medal pamiątkowy 4 pułku piechoty „Deutschmeister”1696-1896, brąz złocony, wstążka oryginalna. Stan b. dobry.
100,-
370. Medal „Krieger Verdienst”, srebro, wstążka oryginalna,lata 1875-1919. Stan dobry.
300,-
Niemcy
371. Medal „Krieger Verdienst“, srebro, śr. 25 mm, wstążkaoryginalna, lata 1875-1919. Stan dobry.
300,-
372. Krzyż Żelazny II klasy 1914 r. wstążka oryginalna. Stanb. dobry.
200,-
373. Zestaw 5 odznaczeń zapiętych na listwie. 1. Prusy, KrzyżŻelazny II klasy, 2. Saksonia, Medal Złoty FriedrichaAugusta,3. Niemcy, Krzyż pamiątkowy 1914-18, 4. Austo-Węgry,Medal pamiątkowy 1914-18, 5. Bułgaria, Medal Zloty 1915-18. Listwa sygnowana: Orden Spezial Haus Dresden – A.1.Wstążki oryginalne, zapięcie na agrafę. Stan b. dobry.
500,-
374. Medal „Kriegs Verdienst”, śr. 39 mm, srebro, brakwstążki, zawieszka pogięta. Stan dobry.
150,-
375. „Medal 100-lecia urodzin Wilhelma I“, średnica 40 mm,brąz. Brak wstążki. Stan dobry.
50,-
376. Miniatury odznaczeń-2 sztuki: 1. Medal jubileuszowycesarza Wilhelma I.2. Krzyż za wysługę- 15 lat armii pruskiej.Zawieszone na guziku, kokarda żółto-niebieska. Na zawieszcenapis Dep(ose), metal złocony. Stan bardzo dobry.
300,-
377. Miniatura Krzyża Żelaznego 1915 r. metal, emalia, zaw-ieszenie. Stan dobry.
50,-
378. Szpilka z czterema miniaturami: 1.Medal jubileuszowy,2. Krzyż Wojskowy I klasy, 3. Medal Pamiątkowy Kolonialny(Chiny), 4. Krzyż Żelazny II klasy. Stan b. dobry.
100,-Włochy
379. Miniatura Orderu Korony Włoskiej, metal złocony,emalia, wstążka oryginalna, guziczek. Stan b. dobry.
50,-
Wielka Brytania
380. „The Italy Star“, wstążka oryginalna. Stan dobry.40,-
381. „The 1939-45 Star“, wstążka oryginalna. Stan dobry.40,-
Rosja i ZSRR
382. Medalion pamiątkowy 1883 r.: XPAM. XPTACПACHTEЛЯ B MOCKBE 1883, 49 x 34 mm, brąz. Zaw-ieszka. Lakierowany? Stan dobry.
300,-
383. Krzyż św. Jerzego IV klasy, numer 67 989, 40 x 34 mm,srebro z doczepionymi żetonami Maria Zell (emalia) oraz re-ligijnym mocno wytartym. Stan krzyża i żetonu b. dobry.Medalik wytarty.
300,-
384. Medal „Za Chrabrost”, IV stopnia, nr 655442, średnica28 mm, srebro. Brak wstążki. Stan dobry. Rysa na rewersie.
600,-
385. ZSRR - Order Rewolucji Październikowej, 44 x 43 mm,srebro, emalia, wersja 5-cio nitowa, numer 79449. Stan bardzodobry.
950,-
386. ZSRR - Order Przyjaźni Narodów, 51 x 47 mm, srebro,emalia, 6 nitów, numer 11982. Stan bardzo dobry.
1200,-
387. Order Czerwonego Sztandaru Pracy”, 48 x 38 mm, sre-bro, emalia, złocenia. Na rewersie numer 822298. Wstążkaoryginalna. Stan bardzo dobry.
180,-
388. „Order Czerwonego Sztandaru”, 45 x 36 mm, srebro,emalia, złocenia. Na rewersie numer 499789. Wstążka orygi-nalna. Stan bardzo dobry.
200,-
389. Order „Znak Paczota”, 51 x 33 mm, srebro, emalia,złocenia. Na rewersie numer 89150. Wstążka oryginalna. Stanbardzo dobry.
120,-
– 19 –
390. Order „Sława. Truda”, III klasa, 47 x 41 mm, srebro,emalia, złocenia. Na rewersie numer 414323. Wstążka orygi-nalna. Stan bardzo dobry.
150,-
391. ZSRR - Order Sławy III klasy, 48 x 46 mm. Srebro,emalia, numer 61697, niewielki odprysk emalii na gwieździe.SZ- D-.
250,-
392. ZSRR - Order Za służbę Ojczyźnie w Siłach ZbrojnychZSRR III klasy. Srebro, emalia, wieloczęściowy, numer139898, nakrętka oryginalna. Stan bardzo dobry.
950,-
393. Order „Macierzyńskiej Sławy” III klasa, 40 x 30 mm,srebro, emalia. Na rewersie numer 454080. Wstążka orygi-nalna. Stan bardzo dobry.
100,-
394. Medal „Za obronę Kijowa”, średnica 33 mm, tombak zło-cony. Wstążka oryginalna. Stan b. dobry.
200,-
395. Medal „Za obronę Sewastopola”, średnica 33 mm,tombak złocony. Wstążka oryginalna. Stan b. dobry.
150,-
396. Medal „Za obronę Odessy”, średnica 33 mm, tombak zło-cony. Wstążka oryginalna. Stan b. dobry.
100,-
397. Medal „Za zdobycie Królewca”, średnica 33 mm,tombak złocony. Wstążka oryginalna. Stan bardzo dobry.
50,-
398. Pozycja wycofana
399. Odznaka radzieckiego Czerwonego Krzyża i Półk-siężyca, wraz z legitymacją wyd. 1939 r. Stan odznaki dobry,legitymacja wyrwana.
200,
VARIA
400. Tableau dla Pułkownika dypl. Wacława Piekarskiegowykonane u grawera J. Michrowskiego w Warszawie NowyŚwiat 15. Na drewnianej, mahoniowej tablicy o wymiarach37 x 30 cm nałożone: ryngraf z orłem i wizerunkiem MatkiBoskiej Ostrobramskiej, 15,5 x 15,5 cm, metal złocony; 5odznak: 1. Odznaka pamiątkowa 41 Suwalski Pułk PiechotyJózefa Piłsudskiego III wzór, 33 x 33 mm, srebro oksy-dowane(?) 2. Odznaka pamiątkowa 76-go Lidzkiego PułkuPiechoty, II wzór, 43 x 31 mm. 3. Odznaka pamiątkowa 81Pułku Strzelców Grodzieńckich, 43 x 27 mm, srebro(?),
emalia, złocenia. Dwuczęściowa. 4. Odznaka pamiątkowapułku artylerii lekkiej, 41 x 41 mm, srebro(?), emalia, złoce-nia. Pięcioczęściowa. 5. Odznaka pamiątkowa Szkoły Pod-chorążych Rezerwy Piechoty, 30 x 30 mm. Tombak złocony.Dwuczęściowa. 4 żetony pamiątkowe w kształcie propor-czyka kawaleryjskiego. Na dole srebrnymi literami nałożonynapis: „Swemu Dowódcy Pułkownikowi dypl. WacławowiPiekarskiemu Oficerowie 29 dywizji Piechoty 1936-1938”.Pudełko oryginalne, z nałożonym monogramem wiązanymWP. Stan tablicy bardzo dobry, przebarwienia na pokrywiepudełka, jedno zapięcie zamka uszkodzone. 13/1
18000,-
Wacław Piekarski urodził się w 1893 r. Od 1914 pełnił służbęw Legionach Polskich. W 1918 został przyjęty do Wojska Pol-skiego. W latach 1922-1924 studiował we Wyższej SzkoleWojennej (franc. École Supérieure de Guerre) w Paryżu, po-zostając oficerem nadetatowym 36 Pułku Piechoty LegiiAka-demickiej w Warszawie. 3 maja 1922 został zweryfikowany wstopniu podpułkownika ze starszeństwem z 1 czerwca 1919 i224. lokatą w korpusie oficerów piechoty.W styczniu 1925 przydzielony został do Oddziału II SztabuGeneralnego na stanowisko szefa Wydziału II z równoczes-nym przyznaniem tytułu naukowego oficera Sztabu General-nego.Z dniem 1 września 1926 został przydzielony do GeneralnegoInspektoratu Sił Zbrojnych i wyznaczony na stanowisko I ofi-cera sztabu Inspektora Armii, generała dywizji Jana Romera.W kwietniu 1927 objął dowództwo 54 Pułku Piechoty wTarnopolu.. Na tym stanowisku 1 stycznia 1928 został awan-sowany na pułkownika ze starszeństwem z 1 stycznia 1928 i16. lokatą w korpusie oficerów piechoty[6]. W czerwcu 1931został przeniesiony do Korpusu Ochrony Pogranicza i mi-anowany dowódcą 4 Brygady Ochrony Pogranicza wCzortkowie, która później została przemianowana na BrygadęKOP „Podole“. W październiku 1935 został wyznaczony nastanowisko dowódcy piechoty dywizyjnej 11 Karpackiej Dy-wizji Piechoty w Stanisławowie. Od sierpnia 1936 dopaździernika 1938 dowodził 29 Dywizją Piechoty w Grodnie.Od października 1938 do sierpnia 1939 był szefem Departa-mentu Piechoty Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warsza-wie. Awansowany na generała brygady ze starszeństwem z 19marca 1939 i 8. lokatą w korpusie generałów.W kampanii wrześniowej 1939 dowodził 41 Dywizją Piechoty(Rezerwową), po czym improwizowaną grupą bojowązłożoną z 33 Dywizji Piechoty i 41 Dywizji Piechoty.Po klęsce w niewoli niemieckiej, po wojnie na emigracji weFrancji.
401. Plakieta ze sceną koronacji Zygmunta III Wazy, 39 x 60cm, biały metal, repusowany. Scena wielopostaciowa, zdo-biona motywem roślinnym. Uszko do zawieszenia. Stanbardzo dobry.
2800,-
402. Plakieta z orłem, lata 20-te XX w., 180 x 180 mm. Odleww stopie cynkowym, srebrzony. Na skrzydłach dwa otworydo przymocowania do ściany. Najprawdopodobniej orzeł doprzymocowania na gmachach użyteczności publicznej. Stanbardzo dobry.
300,-
– 20 –
403. Klamra do paska patriotyczna, ażurowa. Centralnietrójpolowa tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi. Szarfa znapisem; „Boże Zbaw Polskę”, 57 x 87 mm. Alpaka, sukno zepoki. XIX wiek. Stan bardzo dobry.
1000,-
404. Klamra do pasa nowego wzoru tzw. „Rembertowska“.Wersja z jednym bolcem, 70 x 48 mm. Wykonana w białymmetalu. Stan dobry.
600,-
405. Klamra patriotyczna z Orłem i Pogonią, 80 x 60 mm.Klamra z grubej (1 mm.) blachy z nałożonym tłoczonym zblachy mosiężnej i srebrzonym kartuszem z dwoma Orłamioraz dwiema Pogoniami pod zamkniętą koroną. Mocowanaza pomocą antabki szerokości 69 mm oraz haka o szerokości16 mm, XIX w. Stan bardzo dobry.
1600,-
406. Papierośnica srebrna, wytarte złocenia, 100 x 75 mm, waga161 gr. Wewnątrz grawerowany napis: „Kochanemu Dowódcykoledze majorowi Puchalskiemu od rotmistrza Leszkowa13/II/1920”. Nałożone 2 herby emaliowane oraz 30 propor-czyków emaliowanych kawalerii polskiej. Stan bardzo dobry.
2000,-
407. Bransoletka Patriotyczna XIX w. Czarne koraliki, sre-bro. Zapięcie z orłem w koronie cierniowej. Długośćcałkowita 230 mm. Stan bardzo dobry.
1000,-
408. Bransoletka żałobna, srebro pr. 750, emalia, perełki. Stanbardzo dobry.
800,-
409. Bransoleta żałobna z kotwicą. Długość 15 cm. Stanbardzo dobry.
900,-
410. Krzyż żałobny, 67 x 35 mm, gładki. Koluszko do zaw-ieszenia. Stan dobry. Drobne odpryski.
700,-
411. Krzyż żałobny, 53 x 33 mm, czarne szkło. Stan bardzodobry.
800,-
412. Medalion żałobny z symbolami krzyża i koronycierniowej, 32 x 24 mm, złoto niskopróbne, emalia. Otwierany,z miejscem na fotografię (pęknięta szybka). Kolouszko. Standobry.
1250,-
413. Medalion żałobny na fotografię z symbolami Wiary,Nadziei, Miłości, 58 x 48 mm, ebonit/wulkanit. Stan bardzodobry.
1600,-
414. Krzyż pamiątkowy Masakry Ludności w Warszawie 8kwietnia 1861 r., 83 x 42 mm, biały metal. Stan bardzo dobry.
1800,-
415. Sygnet srebrny z orłem na tarczy biało-czerwonej. Stanwytarty.
150,-
416. Tadeusz Kościuszko 100-lecie bitwy pod Racławicami -1894 r. Średnica 22 mm, waga 7,50 g. srebro. Uszko do zaw-ieszenia. Stan bardzo dobry.
150,-
417. Krzyżyk Związek Sybiraków, 39 x 18 mm, metal, emalia.Koluszko do zawieszenia. Stan bardzo dobry.
70,-
418. Rapeć do szabli lub kordziaka, długość 18,4 cm, metalzłocony. Prusy(?). Stan bardzo dobry.
150,-
419. Popiersie Franciszka Józefa, biały metal, element więk-szej całości. Stan b. dobry.
50,-
420. Pudełeczko na szpilki z wizerunkiem Franciszka Józefa,metal, farba, przetarcia. Stan dobry.
80,-
421. Zapalniczka z wizerunkiem Marszałka J. Piłsudskiego zwkomponowaną monetą 10-cio złotowa z 1932 r. Srebro,metal. Stan dobry.
100,-
422. Nieśmiertelnik z oryginalnym wkładem, mosiądz, papier.Stan b. dobry.
100,-
423. Przycisk do papieru z wizerunkiemAdama Mickiewicza,średnica 65 mm, szkło, papier. Stan bardzo dobry.
220,-
424. Przycisk do papieru o tematyce patriotycznej: MatkaBoska na trójpolowej tarczy Polski, Litwy i Rusi,skrzyżowane chorągwie z datami powstań narodowych, ugóry korona z wieńcem i napisem „Wolność”, średnica 69mm, szkło, papier. Stan bardzo dobry.
220,-
425. Przycisk do papieru z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki,średnica 67 mm, szkło, papier. Stan bardzo dobry.
220,-
426. Odznaka nagrodowa „Kraków – Praga/Nagroda Prezy-denta miasta Krakowa 1933 r./, 60 x 55 mm, tombak złocony,emalia. Rewers gładki z grawerowanym napisem. Wstążkaoryginalna. Dołączone oryginalne pudełko. Stan bardzo dobry.
500,-
427. Odznaczenie sportowe dla siłacza z portretem FranciszkaJózefa. Wstęga z okuciami. Stan bardzo dobry.
300,-
428. Tsuba Japonia XIX wiek(?), 65 x 62 cm, żelazo. Standobry.
600,-
– 21 –
429. Odznaka myśliwska, cynk, mosiądz, tkanina, 35 x 28 mm.Dwuczęściowa. Rewers gładki. Brak zapięcia. Stan dobry.
120,-
430. Zestaw 2 sztuki: 1. Miniatura Medalu Polska SwemuObrońcy. 2. Miniatura Krzyża Jerozolimskiego. Stany bardzodobre.
60,-
431. Zestaw guzików z Legionów Polskich. Zestaw 9-ciuguzików legionowych: z orłem bez korony - niesygnowany, zorłem bez korony - sygnowany „Hohfein Qualitat“, z cyfrą 1sygnowany „Mincheimer“, z cyfrą 1 niesygnowany, z armataminiesygnowany, z cyfrą 2 niesygnowany, z cyfrą 4 sygnowany„H.U.W“., z cyfrą 4 sygnowany „A.U. Qualitat“, z cyfrą 5 syg-nowany „Mincheimer Warszawa“. Stan bardzo dobry.
1000,-
432. Medal 3-go Maja. Średnica 30 mm. Wykonany w sre-brze. Numerowany, sygnatura Mennicy Państwowej. Zawies-zony na starej, trójkątnej, zszywanej z kilku kawałkówwstążce, agrafka do mocowania.. Stan zachowania bardzodobry.
400,-
433. Zestaw medali wraz z nadaniami dla żołnierza LWP. Sre-brny medal „Zasłużonym na Polu Chwały“, srebro, średnica41 mm, sygnatura Mennicy Państwowej wraz z dokumentemz 1971. Medal za Udział w walkach o Berlin, średnica 38 mm.wraz z dokumentem nadania z 1971. Sowiecki medal zaZdobycie Berlina wraz z nadaniem z 1947, Sowiecki Medal zaOdwagę wraz z dokumentem nadania, numer medalu i nada-nia zgodny. Stan zachowania bardzo dobry. Bez fot.
500,-
434. Miniatura odznaczenia Tobruk z legitymacją wyd. 1990r. Rocznicowa. Stan bardzo dobry. Bez fot.
60,-
435. Miniatury odznaczeń; 1. Gwiazda za wojnę 1939-45r.,Szpilka. 2. Gwiazda za Włochy. Szpilka 3. Gwiazda zaFrancję i Niemcy z legitymacją. Szpilka. Stany bardzo dobre.Bez fot.
90,-
436. Legitymacja do odznaki Pułku Radiotelegraficznego.Numer 2644 z roku 1931. Stan zachowania dobry. Bez fot.
500,-
437. Legitymacja do odznaki pamiątkowej 29 Pułku PiechotyStrzelców Kaniowskich. Dołączony regulamin. Stan dobry.Otwory po dziurkaczu. Bez fot.
750,-
438. Legitymacja odznaki pamiątkowej Szkoły PodchorążychRezerwyArtylerii we Włodzimierzu Wołyńskim, Legitymacjaodznaki pamiątkowej Szkoły Podchorążych Rezerwy Arty-lerii we Włodzimierzu Wołyńskim wystawiona dla kapralapodchorążego 29.VI.1934 roku. Lekko naddarta. Stan dobry.Bez fot.
160,-
439. Zestaw dokumentów wojskowych 5 sztuk; 1. Karta iden-tyfikacyjna 2. Legitymacja Gwiazdy, 3.prawo jazdy 1 brygadaczołgów, 4. Książeczka żołdu szeregowego, 5 legitymacjakrzyża kombatantów-ochotników. Stan dobry. Bez fot.
100,-
440. Zestaw druków o tematyce legionowej 6 sztuk: 1. Kartasłużbowa z dnia 11.9.1915 r. z pieczątką owalną Komenda 2-go Pułku I Polskiego Legionu, 2. karta polowa Legionów zlistopada 1916 r. poczta Piotrków, z owalną tuszową pieczę-cią 3. zaproszenie na wieczór sylwestrowy organizowanyprzez Chór Legionowy w Krakowie 1938 r. 4. koperta za-adresowana do Komendy Koła Formacji Pozapółkowych zpieczątką Związku Legionistów Polskich Oddział Kraków-Oleandry Sekcja ”Chór Legionowy” 5. koperta WydziałNaczelny Towarzystwa Opieki Legionowej Kraków, 6. list napapierze firmowym Legionów Polskich napisany w Jędrze-jowie dn. 3.V.1917 r. Bez fot.
100,-
441. „Jazda Polska w II Wojnie Światowej“ Londyn 1956zeszyt 2 wydawnictwa „Jazda Polska od wybuchu I wojnyświatowej“, wydane nakładem Zrzeszenia Kół PułkowychKawalerii, stron 129. Stan dobry. Bez fot.
40,-
442. Medal pamiątkowy 1914-1918, srebro, brak wstążki, narancie polskie nazwisko odznaczonego A. Sarawski. Stan b.dobry.
100,
MONETA
Jan Kazimierz (1648-1668)443. Dukat gdański 1661 r., w. 3,61 g. Stan III-pofałdowany.PK1666
8000,-
MEDALE I PLAKIETY
444. Medal TWÓRCOM HORAŁU 1893 R.Av. Popiersia w lewo, w otoku napis: KORNEL UJEJSKI,JÓZEF NIKOROWICZ.Rv. W cierniowym wieńcu w 8 rzędach napis: Z DYMEMPOŻARÓW… KOŁO ART. LITER. W KRAKOWIE. Śred-nica 45 mm, brąz. Nie sygnowany. Stan lekkie wgniecenia narancie, dobry.
150,-
445. Medal KRUSZWICA - SYMBOL ŁĄCZNOŚCI ZIEMPOLSKICH. Av. Tarcza z Orłem, nad nią napis. Poniżejtablica z napisem w czterech wierszach. Na dole herby miast:
– 22 –
Warszawy, Krakowa, Poznania. Rv. Kobieta w koronie zeskrzydłami. Poniżej mur, na nim orzeł rozdielający daty:1914-1917 r. Sygn. na Av. WW, na Rv. W. Wiśniewski. Śred-nica 37 mm, brąz srebrzony. Stan dobry.
180,-
446. Aleksander Kakowski, 1936 r. Av. Popiersie w lewo. Wotoku: CARD KAKOWSKI. Rv. Na górze tarcza z herbem iinsygnia kardynalskie. Napis w 10 wierszach, średnica 55mm, brąz. Sygn. na awersie J. Wysocki. Stan bardzo dobry.Rzadki.
280,-
447. Plakieta Generał Władysław Sikorski 1981 r. w 100rocznice urodzin. Plakieta jednostronna, brąz, średnica 127mm. Stan bardzo dobry.
400,-
448. Medal 600 lecie Bydgoszczy 1946 r., srebro(?).Av. Postaćalegoryczna. W otoku napisy. Rv. Gryf pomorski w otoku napisgrawerowany: Pomorska Wystawa/ Wielkopolskiej HucieSzkła. Sygn. na Av. i Rv: Włodarczyk, znak MP. Stan dobry.
600,-
449. Medal pamiątkowy Wystawy Fotograficznej POLSKIEHARCERSTWO Okresu 1911-1945, średnica 117 mm, brąz,.wg projektu K. Piskorskiej. Oryginalne pudełko. Zestaw 9druków związanych z Olgą i Andrzejem Małkowskim. Stanbardzo dobry.
160,-
Francja
450. Medal Henryk Walezy 1835 r., średnica 51 mm. Av.Popiersie władcy, w otoku napis: „Henri III Roi de France etde Pologne. Rv. Napis w 14 wersach. Sygn. na av. Caque,brąz. Stan bardzo dobry.
600,-
Niemcy
451. Medal Hindenburg 1915 r. Av. Popiersie Hindenburga.Rv. Scena wieloosobowa, napis: Oswobodzenie Prus. Srebropr. 990, średnica 36 mm, waga 18,20 gr. Nie sygnowany. Standobry.
120,-
452. Plakieta „POLSKO! WRACA DO CIEBIE ŚLĄSK PI-ASTOWY”. Plakieta jednostronna, 160 x 200 mm. Brąz. Syg-nowana J. MAŁETA. Scena wielopostaciowa, u góry orzełoraz daty 23.III.1921 r., 3.V.1921 r. Na dole: 1922 r. Nawier-cone otwory do zawieszenia. Stan dobry.
700,-
453. Ryngraf IV Marsz Zim. Ku Czci Marszałka Piłsudskiego,61 x 42 mm, mosiądz, srebrzony. Rewers gładki, łańcuszek.
600,-
454. Plakieta II MIĘDZYNARODOWY WYŚCIGSZOSOWY WE LWOWIE 7.IX.1930, 103 x 70 mm, białymetal, emalia jednostronna. Rewers gładki. Słupki, nakrętki.
300,-
– 23 –
DYREKTOR DOMUAUKCYJNEGO: Jerzy Majewski
OPRACOWANIE KATALOGU: Jerzy Majewski, Paweł Maciukiewicz, Mateusz Palka,Katarzyna Kwatro-Woźniak
PRZYGOTOWANIE PLANSZ DO FOTOGRAFII: Mateusz Palka
FOTO: Galeria Pod Rejentem Piotr NosekSKŁAD: Galeria Pod Rejentem Piotr NosekDRUK: Drukarnia Skleniarz
WYDAWCA: DomAukcyjny DESA Sp. z o.o., Pałac Kmity, Kraków. ul. Floriańska 13, I piętro
WYSTAWAPRZEDAUKCYJNA odbędzie się w dniach od 18 XI do 22 XI 2013 r. w godz. 1100-1900
w KRAKOWIE UL. FLORIAŃSKA 13 I p., a w dniu aukcji obiekty można oglądać od godz. 900-1100.
Udział w licytacji przedmiotów możliwy jest telefonicznie (12) 422-19-66, (12) 422-31-14,
fax (12) 422-98-91 po uprzednim zgłoszeniu i wpłaceniu wadium w wysokości 100 zł.
ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ DO PIĄTKU, DO GODZ. 17.00.
CENY PODANEW KATALOGU SĄ CENAMI WYWOŁAWCZYMI.
NUMERY POD FOTOGRAFIAMI ODPOWIADAJĄ NUMEROM OBIEKTÓWWKATALOGU.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCEAUKCJI MOŻNAUZYSKAĆ TELEFONICZNIE
W DOMUAUKCYJNYM TEL. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
PRZYJMUJEMYNAKOLEJNEAUKCJE:
MONETY, MEDALE I ODZNACZENIA.
Bliższe informacje można uzyskać w Krakowie pod numerem tel.(12) 422-31-14, (12) 422-19-66
oraz w Rzeszowietel. (17) 862-47-82
ADRES INTERNETOWY: www.desa.art.ple-mail: [email protected]
NUMER KONTA: BANK PEKAO S.A. 69 1240 4533 1111 0000 5427 3894
Rewersy obiektów opisanych w katalogu znajdują się na
www.desa.art.pl
Poz. 26Poz. 27
Poz. 28 Poz. 29Poz. 30
Poz. 31Poz. 32 Poz. 33
Poz. 34
Poz. 35Poz. 36 Poz. 37 Poz. 38
Poz. 39
Poz. 40Poz. 41
Poz. 42
Poz. 43Poz. 44
Poz. 45 Poz. 46
Poz. 47 Poz. 48 Poz. 49 Poz. 50
Poz. 51
Poz. 52
Poz. 53Poz. 54
Poz. 55Poz. 56 Poz. 57
Poz. 58 Poz. 59
Poz. 60
Poz. 61Poz. 62
Poz. 63
Poz. 64
Poz. 65 Poz. 66
Poz. 67 Poz. 68
Poz. 69
Poz. 70
Poz. 71
Poz. 72 Poz. 73
Poz. 74
Poz. 75
Poz. 76
Poz. 77
Poz. 78
Poz. 79
Poz. 80 Poz. 81
Poz. 82 Poz. 83Poz. 84
Poz. 85Poz. 86 Poz. 87
Poz. 88
Poz. 89
Poz. 90Poz. 91
Poz. 92
Poz. 93
Poz. 94Poz. 95
Poz. 96
Poz. 97Poz. 98
Poz. 99
Poz. 100
Poz. 101
Poz. 102Poz. 103
Poz. 104 Poz. 105
Poz. 106
Poz. 107Poz. 108 Poz. 109
Poz. 110Poz. 111
Poz. 112 Poz. 113
Poz. 114
Poz. 115
Poz. 116
Poz. 117
Poz. 118
Poz. 119
Poz. 120
Poz. 121
Poz. 122
Poz. 123
Poz. 124 Poz. 125
Poz. 126 Poz. 127Poz. 128
Poz. 129
Poz. 130 Poz. 131 Poz. 132
Poz. 133
Poz. 134
Poz. 135Poz. 136
Poz. 137
Poz. 138
Poz. 139 Poz. 140
Poz. 141
Poz. 142
Poz. 143
Poz. 144
Poz. 145 Poz. 146
Poz. 147 Poz. 148
Poz. 149
Poz. 150Poz. 151
Poz. 152
Poz. 153
Poz. 154
Poz. 155
Poz. 156
Poz. 157 Poz. 158Poz. 159
Poz. 160
Poz. 161
Poz. 162
Poz. 163Poz. 164
Poz. 165
Poz. 166Poz. 167 Poz. 168
Poz. 169
Poz. 170
Poz. 171
Poz. 172Poz. 173
Poz. 174
Poz. 175Poz. 176
Poz. 177Poz. 178
Poz. 179
Poz. 180Poz. 181
Poz. 182
Poz. 183 Poz. 184
Poz. 185Poz. 186
Poz. 187Poz. 188
Poz. 189 Poz. 190 Poz. 191
Poz. 192
Poz. 193 Poz. 194
Poz. 195
Poz. 196
Poz. 197
Poz. 198 Poz. 199 Poz. 200 Poz. 201
Poz. 202 Poz. 203 Poz. 204Poz. 205
Poz. 206
Poz. 207 Poz. 208 Poz. 209Poz. 210
Poz. 211 Poz. 212 Poz. 213
Poz. 214
Poz. 215
Poz. 216 Poz. 217Poz. 218
Poz. 219Poz. 220
Poz. 221 Poz. 222Poz. 223
Poz. 224
Poz. 225 Poz. 226 Poz. 227 Poz. 228 Poz. 229
Poz. 230
Poz. 231 Poz. 232 Poz. 233
Poz. 234
Poz. 235
Poz. 236
Poz. 237
Poz. 238
Poz. 239 Poz. 240 Poz. 241
Poz. 242
Poz. 243Poz. 244
Poz. 245 Poz. 246
Poz. 247
Poz. 248
Poz. 249
Poz. 250Poz. 251 Poz. 252
Poz. 253Poz. 254
Poz. 255
Poz. 256
Poz. 257
Poz. 258Poz. 259
Poz. 260
Poz. 261
Poz. 262
Poz. 263
Poz. 264
Poz. 265
Poz. 266
Poz. 267
Poz. 268
Poz. 269 skala ok. 1:2
Poz. 270
Poz. 271
Poz. 272
Poz. 275
Poz. 273 Poz. 274Poz. 276
Poz. 277
Poz. 292Poz. 293
Poz. 294Poz. 295 Poz. 319
Poz. 321 Poz. 322Poz. 323 Poz. 320
Poz. 279
Poz. 278
Poz. 278
Poz. 280
Poz. 281
Poz. 281 RV pomniejszony
Poz. 282 RV pomniejszony
Poz. 282
Poz. 283
Poz. 283
Poz. 284 Poz. 285
Poz. 286 Poz. 287
Poz. 288
Poz. 289Poz. 290 Poz. 291
Poz. 432
Poz. 329 pudełko
Poz. 296
Poz. 297
Poz. 298
Poz. 299 Poz. 300
Poz. 301Poz. 302
Poz. 303
Poz. 304 Poz. 305
Poz. 306 Poz. 307 Poz. 308Poz. 309 Poz. 310
Poz. 311 Poz. 312
Poz. 313
Poz. 314 Poz. 315
Poz. 316
Poz. 317 Poz. 318 Poz. 431
Poz. 431 Poz. 431
Poz. 324
Poz. 325
Poz. 326Poz. 327
Poz. 328
Poz. 329
Poz. 329 RV
Poz. 328 RV
Poz. 330
Poz. 331 Poz. 332 Poz. 333
Poz. 334
Poz. 335Poz. 336
Poz. 337
Poz. 338
Poz. 339
Poz. 340Poz. 341
Poz. 343
Poz. 342
Poz. 344
Poz. 330
Poz. 331
Rewersy
Poz. 332 Poz. 333Poz. 334
Poz. 335
Poz. 336 Poz. 337 Poz. 338
Poz. 339
Poz. 340Poz. 341
Poz. 343
Poz. 342
Poz. 344
Poz. 345Poz. 346
Poz. 347
Poz. 348Poz. 349
Poz. 350Poz. 351
Poz. 351
Poz. 353
Poz. 354
Poz. 355 Poz. 356Poz. 357
Poz. 358 Poz. 359 Poz. 360
Poz. 361
Poz. 362
Poz. 363
Poz. 364
Poz. 365Poz. 366
Poz. 367
Poz. 368
Poz. 369
Poz. 370
Poz. 371
Poz. 372
Poz. 373
Poz. 374
Poz. 375
Poz. 376
Poz. 377
Poz. 378
Poz. 379
Poz. 380 Poz. 381
Poz. 382
Poz. 383
Poz. 384
Poz. 385 Poz. 386
Poz. 387
Poz. 388
Poz. 389
Poz. 390
Poz. 391
Poz. 392
Poz. 393
Poz. 394Poz. 395
Poz. 396
Poz. 384
Rewersy
Poz. 385Poz. 386
Poz. 387
Poz. 388
Poz. 389
Poz. 390
Poz. 391
Poz. 392
Poz. 393 Poz. 394 Poz. 395 Poz. 396
Poz. 397
Poz. 399
Poz. 402
Poz. 400
Poz. 400 (powiększone detale)
Poz. 400 (detal z pokrywy pudełka)
Poz. 401 skala ok. 1:2
Poz. 403Poz. 404
Poz. 405 Poz. 406
Poz. 407
Poz. 408Poz. 409
Poz. 410
Poz. 411
Poz. 412
Poz. 413
Poz. 414
Poz. 415
Poz. 416
Poz. 417
Poz. 418
Poz. 419
Poz. 420
Poz. 421
Poz. 422
Poz. 423Poz. 424 Poz. 425
Poz. 426
Poz. 426
Poz. 428
Poz. 429
Poz. 430
Poz. 430
Poz. 444Poz. 445
Poz. 446
Poz. 450Poz. 451
Poz. 452
Poz. 447
Poz. 448
Poz. 453
Poz. 449
Poz. 454
Poz. 1
Rewersy
Poz. 2 Poz. 3Poz. 4 Poz. 5
Poz. 6Poz. 7
Poz. 8
Poz. 9
Poz. 14 Poz. 15Poz. 16 Poz. 17
Poz. 18Poz. 19
Poz. 20 Poz. 21
Poz. 26Poz. 27
Poz. 28 Poz. 29Poz. 30
Poz. 31
Poz. 32 Poz. 33 Poz. 34
Poz. 39
Poz. 40 Poz. 41 Poz. 42
Poz. 43Poz. 44
Poz. 45Poz. 46
Rewersy
Poz. 202Poz. 203 Poz. 204 Poz. 205
Poz. 206
Poz. 211 Poz. 212 Poz. 213
Poz. 214
Poz. 215
Poz. 216 Poz. 217Poz. 218
Poz. 219 Poz. 220
Rewersy
Poz. 221Poz. 222 Poz. 223 Poz. 224
Poz. 225 Poz. 226Poz. 227
Poz. 228 Poz. 229
Poz. 230
Poz. 231 Poz. 232
Poz. 233
Poz. 234
Poz. 235Poz. 236
Poz. 237
Poz. 238
Poz. 239Poz. 240 Poz. 241
Poz. 242
Rewersy
Poz. 243 Poz. 244
Poz. 245Poz. 246
Poz. 247
Poz. 248
Poz. 249
Poz. 250Poz. 251 Poz. 252
Poz. 253Poz. 254
Poz. 255
Poz. 256
Poz. 257
Poz. 258 Poz. 259
Poz. 260
Poz. 261
Poz. 262
Poz. 263
Poz. 264
Poz. 265
Poz. 266
Poz. 267
Poz. 268
Rewersy
Poz. 283
Poz. 283 Poz. 284 Poz. 285
Poz. 286Poz. 287
Poz. 288
Poz. 289
Poz. 290 Poz. 291
Poz. 329 pudełko
Rewersy
Poz. 324
Poz. 325Poz. 326
Poz. 327
Poz. 328Poz. 329
Rewersy
Poz. 330 Poz. 331 Poz. 332Poz. 333 Poz. 334
Poz. 335Poz. 336
Poz. 337 Poz. 338
Poz. 339 Poz. 340Poz. 341 Poz. 343
Poz. 342
Poz. 344
Rewersy
Poz. 345
Poz. 346
Poz. 347
Poz. 273
Poz. 274Poz. 276
Poz. 277
Poz. 292 Poz. 293
Poz. 294 Poz. 295 Poz. 319
Poz. 321
Poz. 322 Poz. 323 Poz. 320
Rewersy
Poz. 369 Poz. 370 Poz. 371
Poz. 373
Poz. 403Poz. 404
Poz. 405
Poz. 406
Rewersy
Poz. 384Poz. 385 Poz. 386
Poz. 387
Poz. 388
Poz. 389
Poz. 390
Poz. 391
Poz. 392
Rewersy
Poz. 442
Poz. 443 RV skala ok. 2:1
Poz. 443 AV skala ok. 2:1
Poz. 427
DESA SP. Z O.O.
PREZES - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-27-06fax (12) 422-98-91
RZECZOZNAWCY - Kraków, ul. Floriańska 13, tel. (12) 429-12-51
DOM AUKCYJNY - Kraków, ul. Floriańska 13, I piętro,tel. (12) 422-19-66, (12) 422-31-14
ANTYKWARIATY W KRAKOWIE:
SALON, ul. Floriańska 13, tel. (12) 421-89-87SALON, ul. Floriańska 13, tel. (12) 422-62-57SALON, ul. Grodzka 8, tel. (12) 421-54-54
ANTYKWARIATY W INNYCH MIASTACH:
CZĘSTOCHOWA, Al. N.M.P. 40/42, tel. (34) 367-15-30GDYNIA, ul. Abrahama 54, tel. (58) 620-36-63GLIWICE, Rynek 22, tel. (32) 231-70-21KATOWICE, ul. Mariacka 5, tel. (32) 253-99-22KATOWICE, ul. Dworcowa 13 tel. (32) 253-94-70KIELCE, ul. Sienkiewicza 28, tel. (41) 344-33-51RZESZÓW, Rynek 4, tel. (17) 862-47-82
http://www.desa.art.pl e-mail: [email protected]