karolina-mrowiec
219
Â
Wojciech Weiss
(1875—1950)
1. Wschód księżyca
olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA
WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000513
Cena: 14 000 zł
2. Kalwaria-Zachód słońca, 1906
olej, tektura; 21 x 12,7 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA.
DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000616
Cena: 10 000 zł
3. Słoneczniki, 1907
Na odwrocie zarys szkicu pejzażu z chmurami
olej, tektura; 23,5 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany, czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000229, a także odręcznie napisany ołówkiem nr 54
Cena: 35 000 zł
4. Motyw z ogrodu, 1906
olej, tektura; 12,5 x 20,7 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000659 4
Cena: 6 000 zł
5. Kwiaty, 1902
olej, deska; 23,5 x 33,3 cm
sygnowany p.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000420 4
Cena: 7 000 zł
6. Tulipany w wazonie
olej, płótno; 51 x 61,5 cm
Cena: 20 000 zł
7. Pejzaż, ok. 1918
olej, płótno; 64 x 48 cm
Cena: 21 000 zł
8. Renia przed domem, 1907/1908
olej, tektura; 24 x 33,5 cm
sygnowany l.d.: WW (czarną farbą)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000698 2; napis odręczny: Kalwaria 1907/8
Cena: 10 000 zł
9. Kazio nad książką, 1910
olej, tektura; 24 x 34 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000533 2;
napis odręczny: Kalwaria Kazio Florek 1907
Cena: 11 000 zł
10. Renia czytająca, 1908
olej, tektura; 35 x 25 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000592 2;
Cena: 13 000 zł
11. Śpiące dziecko
olej, tektura; 26 x 36 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000469 2;
Cena: 7 000 zł
12. Kobieta z dzieckiem—Aneri z Hanusią, 1921
olej, tektura; 23,6 x 33,4 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000818 4; napis odręczny: Kalwaria 1921
Cena: 6 000 zł
13. Kobieta we wnętrzu kuchennym
olej, tektura; 24,2 x 33,6 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000790 4;
Cena: 8 000 zł
14. Bramka przed domem
olej, tektura; 20 x 12 cm
sygnowany p.d.: WW
Cena: 9 000 zł
15. Portret kobiety z papierosem
olej, płótno; 71 x 55 cm
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie opinia Leszka Ludwikowskiego z 1985r.
Cena: 19 000 zł
16. Pejzaż ze Strzyżowa, ok. 1900
olej, tektura; 30 x 29,5 cm
Cena: 12 000 zł
17. Studium do obrazu Promienny zachód słońca, 1900
olej, tektura; 32,5 x 23,5 cm
Na odwrocie: stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEIS-
SA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 0002782;
Cena: 8 000 zł
18. Przy furtce. Kalwaria, 1905
olej, tektura; 21 x 13 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 0007132;
Cena: 5 000 zł
19. Strzyżów. Pejzaż z kopami, 1900
Na odwrocie: studium nieba
olej, tektura; 19,5 x 33 cm
Cena: 9 000 zł
20. Wiosenne pąki, 1898
olej, tektura; 12,8 x 21,3 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000530;
Cena: 8 000 zł
21. Kwitnąca róża, 1898
olej, deska; 23,5 x 34 cm
sygnowany l.d.: WW
niżej numer ze spuścizny artysty: 0004194;
Cena: 10 000 zł
22. Altana o zachodzie słońca, 1904
olej, tektura; 20,7 x 13 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 00074;
Cena: 5 000 zł
23. Renia przy stole na podzamczu, 1912
akwarela, ołówek, papier; 25 x 35 cm
sygnowany l.d.: WW
Cena: 4 000 zł
24. Palmy. Nicea, 1925
akwarela, papier; 35 x 24,8 cm
sygnowany ołówkiem p.b.: WW
Cena: 3 500 zł
25. Na plaży. Nicea, 1925
akwarela, papier; 38 x 27,5 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Cena: 3 800 zł
26. Pożar w Kalwarii, 1912
akwarela, kremowy papier; 18,7 x 32,1 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: WW (monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000758; napis odręczny ołówkiem: Pożar
w Kalwaryji K II/1912 (POŻAR W MIEŚCIE)/1912
Cena: 3 300 zł
27. Studium drzewa
akwarela, papier; 21 x 29 cm
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem)
Cena: 4 000 zł
28. Odpoczynek w ogrodzie, 1925
tusz, akwarela, papier czerpany; 28 x 37,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: WW (monogram wiązany)
WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. autorskiego),
niżej numer ze spuścizny artysty: 001450; niżej opisany: Nice Lantern-Hanusia 1925
Cena: 4 500 zł
29. Widok na Planty z okna pracowni na Podzamczu, 1912
akwarela, kremowy papier żeberkowy; 31,5 x 23,6 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 000732; napis odręczny ołówkiem: widok z okna
pracowni na Podzamczu na Planty/1912
Cena: 2 500 zł
30. Toaleta, 1909
akwarela, kremowy papier ; 31,5 x 22 cm
sygnowany l.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000534; napis odręczny ołówkiem: 1909
Cena: 2 900 zł
31. Pies artysty-Kikuś, ok. 1919
Na odwrocie: szkic tuszem leżącego psa
tusz, akwarela, karton ; 30,5 x 39,5 cm
sygnowany p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 001296; na kartonie oprawy napis odręczny : Pies
Artysty –Kikuś (długopisem)
Cena: 2 500 zł
32. Wóz zaprzęgnięty w dwa konie
–Widok z okna przy ul. Straszewskiego 2, 1921
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, brystol ; 25 x 35 cm
niżej numer ze spuścizny artysty: 001343; niżej wtórny napis odręczny ołówkiem:
z okna przy ul. Straszewskiego, 1921
Cena: 3 500 zł
33. Śpiący pies, 1898
Na odwrocie: szkic psa oraz pejzaż
akwarela, papier; 31,5 x 21 cm
WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW),
niżej numer ze spuścizny artysty: 000304;
Cena: 3 500 zł
34. Studium jesiennych liści, przed 1900
akwarela, papier; 16,5 x 25,5 cm
Cena: 3 300 zł
35. Na wiejskim targu
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 36,5 cm
sygnowany p.d.: WW ; napis z l.d.: 1946 (ołówkiem)
Na odwrocie szkice postaci wiejskich kobiet (akwarela na podrysowaniu ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 001685;
Cena: 3 000 zł
36. Kobiety przy stole, 1915
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 31,5 cm
sygnowany z prawej: WW / 1915
niżej numer ze spuścizny artysty: 000991; u dołu z prawej wtórny napis:
Wiedeń 1915 (ołówkiem)
Cena: 3 700 zł
37. Zbieranie porzeczek, Kalwaria, 1911
akwarela, papier; 30 x 22 cm
sygnowany z lewej: WW (ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000670; u dołu z lewej wtórny napis:
Kalwaria II R(?)/Zbieranie porzeczek 1911 (ołówkiem)
Cena: 3 700 zł
38. Lektura przy domowym stole, 1910
akwarela, papier żeberkowy ze znakiem wodnym w formie wieży;
21,5 x 35,2 cm; sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
niżej numer ze spuścizny artysty: 000706; u dołu z lewej wtórne datowanie: 1910
Cena: 4 000 zł
39. Widok na róg ulicy Podzamcze i alei Straszewskiego
w Krakowie, 1921
akwarela, papier; 30 x 22 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny
artysty: 001337; u dołu z prawej wtórny napis: Kraków/1921 widok/ róg Podzamcza/
i alei Straszewskiego (ołówkiem)
Cena: 3 900 zł
40. Panie na leżakach, 1915
akwarela, papier; 20,4 x 42,8 cm;
sygnowany i datowany l.d.: sucha pieczęć z tarczą herbową i kotwicą
WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile mon. wiązanego WW i numerem: 001025 oraz
napisem ołówkiem u dołu: Kalwaria 1915
Cena: 4 200 zł
41. Na werandzie, 1906
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier jasnoszary; 32 x 22,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
artysty: 000813; u dołu z prawej wtórne datowanie: 1906 (ołówkiem)
Cena: 3 600 zł
42. Hanusia w Kalwarii, 1921
akwarela, papier ; 24,5 x 35,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
artysty: 001320; u dołu napis ołówkiem: Hanusia w Kalwarii (w pokoju na parterze
przy sypialni Rodziców) 1921
Cena: 4 000 zł
43. Widok z okna
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier ; 22,5 x 30 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem)
artysty: 001320; u dołu napis ołówkiem: Kalwaria 1916
Cena: 3 700 zł
44. Śpiąca Renia (?), 1912
akwarela, papier ; 22 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
artysty: 060704; u dołu z prawej wtórne datowanie: 1912 (ołówkiem)
Cena: 4 000 zł
45. Pejzaż z palmą
tusz na papierze ; 37,5 x 27 cm;
sygnowany p.d.: WW
Cena: 3 200 zł
46. Akt siedzącej kobiety
sangwina, papier ; 44 x 29 cm;
sygnowany p.l.: WW (ołówkiem)
artysty: 002839;
Cena: 2 500 zł
47. W kawiarni przy plaży
pastel, papier ; 21,5 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WWeiss (ołówkiem)
Na odwrocie szkic stolika z parasolem oraz stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW
DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej nu-
mer ze spuścizny artysty: 003293;
Cena: 2 900 zł
48. Pejzaż
pastel, ołówek, papier kremowy, żeberkowy ; 21,5 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie szkic ołówkiem przedstawiający drzewa oraz stempel owalny z napisem:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany
WW); niżej numer ze spuścizny artysty niebieskim atramentem: 158 2;
Cena: 2 700 zł
49. Drzewa
pastel, papier; 45 x 32 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA.
DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty nie-
bieskim atramentem: 370 2;
Cena: 3 000 zł
50. Aneri z Hanusią przy stole w trakcie posiłku, ok. 1927
Piórko, tusz, kremowy papier; 30 x 19,8 cm;
sygnowany p.d.: WW
DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW);
niżej numer ze spuścizny artysty : 005132;
Cena: 1 800 zł
51. Żołnierz i dziewczyna, ok. 1945
kredka, kremowy papier; 29,5 x 22,3 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem, monogram wiązany)
niżej numer ze spuścizny artysty : 005553;
Cena: 1 700 zł
52. Przed domem, 1909
ołówek, jasnoszary papier; 22,4 x 31,5 cm;
sygnowany p.d.: WW
niżej numer ze spuścizny artysty : 003137;
Cena: 1 700 zł
53. Fragment wnętrza mieszkania artysty, ok. 1916
Na odwrocie: Szkic popiersia postaci
ołówek, kremowy papier; 34 x 20,8 cm;
sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie stempel-faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny
artysty : 002212; na oprawie napis odręczny ołówkiem: Wnętrze mieszkania na
Podzamczu 1916
Cena: 1 600 zł
54. Pejzaż, 1915
ołówek, jasnoszary papier; 22,4 x 32,5 cm;
sygnowany l.d.: WW
DOM ARTYSTY (w środku monogram wiązany WW), niżej numer ze spuścizny
artysty : 003193;
Cena: 1 600 zł
55. Pejzaż z drzewami, 1929
tusz, brystol; 25 x 32,5 cm;
sygnowany p.d.: WW (mon.wiązany ołówkiem)
artysty : 005165;
Cena: 1 700 zł
56. Pejzaż z postacią na leżaku, 1920
ołówek, papier; 31 x 21 cm;
Na odwrocie stempel –faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz numer ze spuścizny
artysty: 003154
Cena: 1 800 zł
57. Pejzaż z Kalwarii, ok.1918
Na odwrocie: Szkice leżącego psa
piórko, tusz, papier jasnokremowy; 21,8 x 29,7 cm;
sygnowany p.d.: WW (ołówkiem)
artysty: 004347; na oprawie napis odręczny ołówkiem: Kalwaria –widok na miasto
i wzgórze Lanckorona ok. 1918
Cena: 1 700 zł
58. Na plaży w Nicei, ok.1923
tusz, brystol; 25,3 x 32,7 cm;
sygnowany l.d.: WWeiss
artysty : 005184;
Cena: 1 800 zł
59. Na plaży w Nicei, 1925
ołówek, papier; 21 x 25 cm;
sygnowany l.d.: WW (monodram wiązany)
artysty: 003430;
Cena: 1 700 zł
60. Palmy w Nicei, 1925
Na odwrocie: szkic twarzy
czarna kredka, brystol; 25 x 33 cm;
sygnowany p.d.: WW (monodram wiązany ołówkiem)
artysty: 005217;
Cena: 1 700 zł
61. Wenecja - gondole
ołówek, papier; 22 x 27,2 cm;
Cena: 1 700 zł
62. Widok spod arkad Pałacu Dożów
na plac św.Marka w Wenecji
ołówek, papier; 22,1 x 27,3 cm;
sygnowany l.d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz nr: 005097
Cena: 1 700 zł
63. Widok na wieżę Senatorską Zamku na Wawelu
piórko, tusz, papier; 30,7 x 21,5 cm;
sygnowany u dołu po środku: WW
artysty : 005467;
Cena: 1 700 zł
64. Most
piórko, tusz, papier; 21,7 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW
artysty : 005468;
Cena: 1 700 zł
65. Widok na kościół O.O. Paulinów na Skałce w Krakowie
piórko, tusz, papier; 21,5 x 30,5 cm;
sygnowany l.d.: WW (ołówkiem)
artysty : 005469;
Cena: 1 700 zł
66. Las, 1898
węgiel, papier; 31,5 x 22,8 cm;
DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW) oraz nr: 003292;
Cena: 1 700 zł
67. Widok spod arkad na Plac św. Marka
ołówek, papier; 27,3 x 22,1 cm;
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz nr: 005097;
Cena: 1 600 zł
68. Motyw z Wenecji
ołówek, papier; 22 x 27 cm;
sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie faksymile podpisu artysty: WWeiss oraz nr: 005093;
Cena: 1 700 zł
69. Na targu
Na odwrocie: szkic kompozycji
ołówek, papier; 19 x 27,7 cm;
DOM ARTYSTY (w środku mon.wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 005217
Cena: 1 700 zł
REGULAMIN AUKCJI
I Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki i obiekty rzemiosła artystycznego powierzone przez klientów
oraz stanowiące własność Domu Aukcyjnego.
Obiekt wystawiony na aukcję posiada cenę wywoławczą podaną w katalogu.
Opisy obiektów zawarte w katalogu mogą być zmienione przed rozpoczęciem licytacji.
Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata organizacyjna w wysokości 15%.
Opłata obowiązuje również w sprzedaży poaukcyjnej.
II Do udziału w licytacji upoważnione są osoby, które wpłaciły zwrotne wadium w wysokości 500zł.
Osoby zainteresowane licytacją, które nie mogą przybyć na aukcję, mają możliwość wpłaty wadium
i złożenia oferty kupna (z oferowanym limitem ceny) w dniach poprzedzających aukcję. W ich imieniu w licytacji wezmą udział pracownicy Domu Aukcyjnego (wysokość oferowanej najwyższej ceny jest
informacją poufną).
Istnieje możliwość telefonicznego udziału w licytacji poszczególnych obiektów, pod
warunkiem wcześniejszego zgłoszenia w Domu Aukcyjnym.
W dniu aukcji zlecenia z podanym limitem ceny oraz na telefoniczny udział w licytacji przyjmowane są do godz. 18.00.
Po godz. 18.00 oraz w trakcie aukcji można licytować za pod nr telefonu 32 (2242260)
III Aukcja prowadzona jest przez upoważnioną osobę - aukcjonera.
Postąpienie w licytacji (podwyższenie stawki) wynosi nie więcej niż 10%.
Nabywcą staje się osoba oferująca najwyższą cenę. Zakończenie licytacji następuje
w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera. W przypadku, gdy zakończenie licytacji następuje w sytuacji sporu, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć spór lub ponownie przeprowadzić licytację.
Gdy zakończenie licytacji następuje na poziomie lub powyżej ceny wywoławczej oznacza to, że umo-
wa kupna-sprzedaży jest zawarta.
IV Nabywca zobowiązany jest wykupić obiekt w ciągu 5 dni po zakończeniu aukcji. Dopuszcza się możliwość wpłaty zadatku w wysokości 20% wylicytowanej ceny. Pozostała kwota powinna być wówczas wpłacona
w terminie 10 dni po zakończeniu aukcji.
W przypadku nie dotrzymania tego terminu następuje przepadek wpłaconego zadatku. Wadium stanowi zadatek lub jego część. Prawo własności zakupionego obiektu przechodzi na kupującego w momencie
dokonania całej wpłaty.
V Dom Aukcyjny daje gwarancję autorstwa i innych cech obiektu opisanych w katalogu. Gdyby jednak opis
okazał się niezgodny ze stanem rzeczywistym, nabywca może w ciągu 14dni od daty aukcji zwrócić obiekt do Domu Aukcyjnego, który w takim wypadku zwróci całą wpłaconą kwotę.
Zakwestionowanie opisu katalogowego musi być udokumentowane wiarygodnymi ekspertyzami.
Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne i prawne zakupionych
obiektów.
Dom Aukcyjny przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami wywóz obiektów Powstałych po 1945r.
poza granice kraju wymaga zgody odpowiednich władz. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującymi
przepisami Dom Aukcyjny jest zobowiązany do zbierania danych osobowych klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 Euro.