Upload
abe-sanie
View
218
Download
4
Embed Size (px)
DESCRIPTION
lesson plan pjpk
Citation preview
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
Tarikh : 04.01.16Hari : IsninTingkatan : 5S/5B/5HMasa : 0740-0820/0820-0900/1155-1230Tajuk : DAYATAHAN KARDIOVASKULARSub Tajuk : PENGENALAN DTK & LSD (Long-Slow-Distance)
Hasil Pembelajaran :
Murid dapat :
i. Psikomotor : Melakukan aktiviti dengan teknik yang betul.
ii Kognitif : Menjelaskan nama otot-otot yang terlibat.
iii. Afektif : Melakukan aktiviti dengan yakin dan selamat.
Pengalaman Sedia Ada ; Pernah melakukan aktiviti latihan pada tahun lepasBahan : Carta Aktiviti, skittle,stop watch, kad tugasan, rekod penilaianNilai : Kerjasama, berdisiplin dan prihatin
Perkara Isi / Aktiviti Strategi P & P
Catatan / B.teks
Set Induksi( 5 minit )
Memanaskan badan : meniru pergerakan haiwan. ( rujuk
aktiviti )
Pembelajaran gaya VAKKBKK (kreatif )
m/s : 3-13
Perkembangan
Langkah 1( 7 minit )
Langkah 2( 20 minit )
Langkah 3( 5 minit )
- Pamer poster jantung dan sistem peredaran darah.
-Penjelasan ringkas: i .Definasi – DTK,LSD ii. Peranan dan fungsi komponen jantung
iii. Aktiviti – LSD
Pembelajaran gaya VAK( tiru & buat )
Penjelasan prosedur lakuan LSD yang selamat.
murid melakukan aktiviti dalam kumpulan
Kontekstual -Pemahaman - Aplikasi
Pengiraan kadar nadi untuk melihat kesan latihan terhadap KV.
Kontekstual - mengalami - kerjasama
Penilaian( 3 minit )
Menyatakan kesan dan kepentingan latihan DTK terhadap fisiologi badan.
KBKK- menjana idea
Penutup & Pengukuhan
( 5 minit )
Melabel nama-nama otot terlibat semasa beraktiviti.
Gerak kendur
BCB-ingat semula-menulis
REFLEKSI :-…………………………………………………………………………..........................
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
Tarikh : 27.07.10Hari : SelasaTingkatan : 5M / 5BMasa : 0720-0830 dan 0905-1015 pagiTajuk : DAYATAHAN KARDIOVASKULARSub Tajuk : PENGENALAN LATIHAN LITAR
Hasil Pembelajaran : Murid dapat :
i. Psikomotor : Melakukan aktiviti dengan teknik yang betul.
ii Kognitif : Menjelaskan nama otot-otot yang terlibat.
iii. Afektif : Melakukan aktiviti dengan yakin dan selamat.
Pengalaman Sedia Ada ; Pernah melakukan aktiviti latihan dalam SEGAKBahan : Laptop, LCD Projektor, skittle, stop watch, exercise mat,
medicineball, dan skor kadNilai : Kerjasama, berdisiplin dan prihatin
Perkara Isi / Aktiviti Strategi P & P
Catatan / B.teks
Set Induksi( 10 minit )
KNSL =Kadar Nadi Sebelum Latihan diambil sebelum mulakan aktivitiMemanaskan badan :
Dinamik Warm up Aerobik Exercise
Pembelajaran gaya VAKKBKK (kreatif )
m/s : 3-13
Perkembangan
Langkah 1( 10 minit )
Langkah 2( 20 minit )
Langkah 3( 5 minit )
- Tayangan powerpoint jantung dan sistem peredaran darah.
-Penjelasan ringkas: i .Definasi – Latihan Litar ii. Peranan dan fungsi komponen jantung
iii. Aktiviti – Latihan Litar
Pembelajaran gaya VAK( tiru & buat )
Penjelasan prosedur lakuan latihan litar yang selamat.
murid melakukan aktiviti dalam kumpulan
Kontekstual -Pemahaman - Aplikasi
Pengiraan kadar nadi untuk melihat kesan latihan terhadap KV.
Kontekstual - mengalami - kerjasama
Penilaian( 5 minit )
Menyatakan kesan dan kepentingan latihan litar terhadap fisiologi badan.
KBKK- menjana idea
Penutup & Pengukuhan
( 5 minit )
Melabel nama-nama otot terlibat semasa beraktiviti.
Coolin- down PNF Strecthing
BCB-ingat semula-menulis