12
Прилуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №9 Урок №29-30 по темі: «Робота в середовищі редактора растрової графіки: робота з файлами, використання інструментів малювання, виділення фрагментів малюнку, їх переміщення та копіювання. Створення текстових написів. Настроювання кольору» Практична робота №11. «Створення растрових зображень»

priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

  • Upload
    others

  • View
    1

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

Прилуцька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №9

Урок №29-30 по темі:«Робота в середовищі редактора растрової

графіки: робота з файлами, використання інструментів малювання,

виділення фрагментів малюнку, їх переміщення та копіювання. Створення

текстових написів. Настроювання кольору»

Практична робота №11. «Створення растрових

зображень»Урок розроблений за технологіями «3 по 30 хв»

Page 2: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

Підготувала:вчитель інформатикиСкоблик Н.В.

2012-2013 н.р.

Page 3: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

9 клас Урок 29, 30

Тема: Робота в середовищі редактора растрової графіки: робота з файлами, використання інструментів малювання, виділення фрагментів малюнку, їх переміщення та копіювання. Створення текстових написів. Настроювання кольору. Практична робота №11. «Створення растрових зображень»

Мета: розглянути поняття: середовище редактора растрової графiки; iнструменти для роботи із зображеннями; методи видiлення фрагментiв зображення; методи вилучення, копiювання i перемiщення фрагментiв зображення; створення текстових написів та настроювання кольору;розвивати навички роботи на комп’ютері, художній смак, творчу уяву, пізнавальний інтерес;виховувати впевненість у своїх силах, колективізм та самостійність

Тип уроку: комбінований урок

Обладнання: комп’ютери, відповідне програмне забезпечення iTalc, операційна система Linux роздатковий матеріал

Хід уроку

1-«30хв»

I. Організаційний моментII. Перевірка домашнього завдання

Тестові завдання із взаємоперевіркою

III. Мотивація навчальної діяльності. (у формі бесіди)Ви всі знаєте, що у неділю 29 квітня велике християнське свято Вербного

тижня, перед Великоднем.Вербна неділя отримала багато назв – Цвітна, Квітна, Квіткова, Бична.В народному побуті це переважно свято дітей.Вербну неділю відзначаємо на згадку тріумфального в’їзду Ісуса Христа в

Єрусалим.Люди, що його зустрічали, розстелили перед Ним свій одяг немов пишний

килим. Інші зрізали гілки пальми і кидали їх йому під ноги. На Україні пальмові гілочки заміняє верба з своєю чудодійною силою. У Вербну неділю правиться служба божа. Священник одягає світлі ризи. Після Служби Божої він благословляє галузки дерев, скроплюючи їх свяченою водою на згадку про в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим. З посвяченими гілками верби у нашому народі пов’язані різні звичаї.

Вербою вдаряли і худобу, щоб запобігти хворобам. Вербу також устромляли в дах, двері хліва. За народним уявленням, свячена верба впливала на родючість землі. Для цього гілки верби розкидали по полях.

Освячену вербу можна посадити, і вона довго ставатиме в пригоді людині, бо її кора, листя й гілочки мають цілющі властивості: якщо їх запарити або прокип'ятити. Мабуть тому багато українських сіл потопають у вербах. Ця рослина вважалася

Page 4: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

наділеною особливою силою, тому освячені гілочки ніколи не викидали, а зберігали до наступної Вербної неділі, а в деяких місцевостях — і декілька років. Верба оспівана в українських піснях.

На сьогоднішньому уроці ми з вами підготуємо вітальну листівку. Для створення даної листівки нам потрібно використовуючи інструменти малювання навчитися виділяти фрагменти малюнку, їх переміщати та копіювати. А також створити текстовий напис.

Підсумок уроку.

2 - «30хв»

IV. Оголошення теми і завдань урокуV. Пояснення нового навчального матеріалу

(розповідь вчителя з демонстрацією на комп’ютері та програми Itals)

Для зображення малюнка використовуємо панель інструментів. На минулому уроці ми з вами вивчили інструменти, які використовуються для малювання, а тепер навчимося фрагменти малюнку виділяти, копіювати та переміщати в потрібне місце малюнку, змінюючи при цьому розмір його чи кут нахилу даного фрагменту.

Давайте згадаємо з яким графічним редактором ми працюємо в ОС Linux. (KolourPaint).

Фрагмент растрового зображення — це довільно виділена частина малюнка.Виконавши фрагмент малюнку, який буде повторюватись, для подальшої

роботи з ним потрібно обов’язково виділити!Для цього треба натиснути відповідні кнопки панелі інструментів:— виділення прямокутної області — виділення довільної області — виділення еліптичної області (тільки в ОС Linux)

Основні операції з фрагментами:1) Викривлення зображення горизонтально або вертикально на довільний кут

(меню Зображення (після виділення зображення змінюється на Вибір) /Перекосити вивибране або контекстне меню Перекосити …);

Page 5: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

2) Зміна розміру: ширини і висоти (меню Зображення (після виділення зображення змінюється на Вибір) /Змінити розмір/масштаб… або контекстне меню Змінити розмір/масштаб…); змінювати розмір можна як тільки частину малюнка так ціле зображення.

3) обертання зображення на даний кут 900, 1800, 2700, інший кут за годинниковою стрілкою (меню Зображення (після виділення зображення змінюється на Вибір) /Обернути …/ обернути ліворуч / Обернути праворуч або контекстне меню Обернути …). Також зображення можна перевернути (вертикальний (догори ногами) або горизонтальний).

Page 6: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

4) видалення фрагмента (як звичайний об’єкт ОС або інструмент Ластик );5) зміна кольору (обрати колір на палітрі) з екрану або з меню Кольори вибрати

вживати типові параметри KolourPaint ;

Релаксація (заплющили очі, уявили спокійне море і чайки над морем. Повели очима, слідкуючи за політом чайки вгору, вліво, вправо, вниз. Підняли очі подивились на небо, потім на безкрає море, на пісок на якому ви сидите. Послухали як шумить море. Відпочили, відкрили очі)

Продовжуємо нашу роботу

6) копіювання (як звичайний об’єкт ОС, у тому числі перетягування, виділивши потрібне зображення і утримуючи клавішу Ctrl);

7) перенесення (як звичайний об’єкт ОС).Додавання написів — кнопка з меню інструментів , вибір потрібних

параметрів шрифту з панелі атрибутів тексту, що з’явиться на екрані.Збереження файлу - файл / Зберегти або Зберегти як.. і в свою робочу папкуДрук малюнка в Paint: Файл/Друкувати/ Вибрати потрібні

параметри…/НадрукуватиПідсумок уроку

3-«30хв»

VI. Практична робота: вироблення практичних навичок. Інструктаж з ТБПрактична робота № 11 «Створення растрових зображень»Мета: навчити працювати в середовищі редактора растрової графіки Paint.

Хід практичної роботи

1. Виконати зображення гілки верби та бруньки. Спочатку малюємо одну бруньку, а потім повертаючи даний фрагмент малюнку чи змінюючи його розміри або викривлення розміщуємо на гілочці.

Page 7: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

2. Виконавши малюнок однієї гілочки верби, інші аналогічно копіюємо і виконуємо потрібні дії з фрагментом малюнку, щоб разом було не менше трьох гілочок верби.

3. Виконати напис на листівці. 4. Додатково вітальну листівку прикрасити за власним бажанням іншими

зображеннями, змінити фон а також колір малюнкуПід час виконання практичної роботи через 15 хв. виконати Практичні вправи для зняття втоми з очей

VII.Підсумок уроку 1. Виставлення оцінок2. Домашнє завдання: вивчити конспект, підготувати кросворд або ребус із даної теми.

Page 8: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

Додатки до уроку

Додаток 1Тести до теми «Комп’ютерна графіка. Графічний редактор»

1. Що таке комп’ютерна графіка?А) це наука, що вивчає методи і засоби створення та обробки зображень за допомогою програм.Б) це програми обробки графічної інформаціїВ) це зображення, які побудовані за допомогою математичних формул

2. Які види комп’ютерної графіки ви знаєте?А) растрові, фрактальніБ) векторні, растрові, двовимірні

В) растрові, векторні, фрактальні, тривімірні

3. Чим векторні зображення відрізняються від растрових (в розмірі)?А) векторні більші за розміром файлу за растрові

Б) векторні менші за розміром файлу за растровіВ) растрові і векторні однакові за розміром

4. Мінімальним об’єктом, що використовується в растровому графічному редакторі, є ..А) Точка екрану (піксель)Б) Об’єкт (прямокутник, круг і т. д.)В) Палітра кольорів

5. Чим векторні зображення відрізняються від растрових (в масштабуванні)?А) векторні при збільшенні пікселізуються, а растрові ніБ) растрові при збільшенні пікселізуються, а векторні ніВ) растрові і векторні однакові поводяться при масштабуванні

6. За допомогою графічного редактора Paint можна …А) Створювати і редагувати графічні зображенняБ) Редагувати вид і накреслення буквВ) Настроювати анімацію графічних об’єктів

7. Примітивами у графічному редакторі називаються …А) Лінія, круг, прямокутникБ) Олівець, гумкаВ) Набори кольорів (палітра)

8. Формати файлів растрових зображень:А) .bmp, .doc., .jpg;Б) .bmp, .jpg, .С) .wmf, .tif, .docx

9. Задайте відповідність між графічними зображеннями (1,2, 3) та інструментами графічного редактора KolourPaint (а, б, в), за допомогою яких їх можна отримати

а) олівець, б) розпилювач в) пензель, г) заливка

А) 1-б, 2-в, 3-б Б) 1-а, 2-в, 3-г В) 1-а, 2-в, 3-б

Page 9: priluki-school9.ucoz.uapriluki-school9.ucoz.ua/doc/9_klas_urok_29.doc · Web viewУрок розроблений за технологіями «3 по 30 хв» Підготувала:

10. Яке значення має клавіша Shift у графічному редакторі?А) Цю клавішу не використовують при малюванні.Б) Цю клавішу використовують при малюванні прямої (вертикальної, горизонтальної та під кутом 45 градусів)В) Цю клавішу використовують при малюванні кола та квадрата.

11. Як називається елемент вікна графічного редактора Paint

A) Панель інструментівБ) ПалитраB)Меню

12. Якою клавішею миші обирають колір фону?A) лівою Б) середньоюB) правою

Додаток 2

Зразок вітальної листівки