24
Nevenka Jesenik, Liljana Merc PREDLOG ZA DNEVNE UČNE PRIPRAVE DNEVNE UČNE PRIPRAVE ZA ANGLEŠČINO V 4. RAZREDU OSNOVNE ŠOLE PO UČBENIŠKEM KOMPLETU MY SAILS 1 NEW UNIT 6

PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

Nevenka Jesenik, Liljana Merc

PREDLOG ZA

DNEVNE UČNE PRIPRAVE

DNEVNE UČNE PRIPRAVE ZA ANGLEŠČINO V 4. RAZREDU OSNOVNE ŠOLE

PO UČBENIŠKEM KOMPLETU

MY SAILS 1 NEW

UNIT 6

Page 2: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

1.ura: LET'S LEARN AND PLAYUčni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek,o lutki.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: poimenovati šolske potrebščine, opisati učilnico, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo predmete v učilnici, opišejo učilnico, poslušajo in zapojejo pesem, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODPonovitev učne snovi prejšnje enote, izberite dejavnosti in slikovno gradivo iz učbenika, ponovite opis sobe in zgodbico.PRIDOBIVANJEUčbenik, stran 96 naloga 1 a. Učence spodbudite, da poimenujejo predmete, ki jih poznajo v svoji učilnici. Med naštevanjem pokažite na nekatere stvari in spomnite učence na že znano besedišče. Iz situacije izvabite iz učencev napoved nove teme. Učenci odprejo učbenike, si ogledajo sličico in poslušajo pesem. Skupaj pojasnite besedišče, glavno misel pesmi, ponovno poslušajte, glasno skupaj preberite in ponovite pesem, nato učenci skupaj s posnetkom zapojejo pesmico. Učbenik, stran 96, naloga 1 b. Usmerite učence k ogledu sličice, učenci poslušajo in pokažejo na sliko. Glasno in tiho skupaj ponovijo besede, se ozrejo po učilnici in pokažejo in poimenujejo stvari. Učbenik, stran 97, naloga 2.Nadenite si lutko kapitana na eno roko in na drugo roko lutko papagaja; nagovorite učence, da pogledajo dialog v učbenik; z lutkama in gibi odigrate kratek dialog. Po poslušanju določite učenca, ki si nadeneta lutki na roki in odigrata dialog po vlogah.NADGRADNJAUčbenik, stran 97, naloga 3.Ponovite poved, ki jo je izgovoril Hookie Let's go and see what is there in our classroom? Vsi skupaj glasno preberite besede v (nove besede pojasnite), nato učenci pogledajo naokrog in označijo stvari, ki so v učilnici. Preberejo rešitve.UTRJEVANJEDelovni zvezek, stran 96, 97, nalogi 1, 2.Učenci sledijo navodilom za delo in rešijo nalogi samostojno, ko končajo, preberejo in preverijo rešitve.SKLEPZa konec izberite dejavnost preverjanja usvojenega besedišča. Lahko se igrate SPOMIN, glasno in tiho skupaj ponovite besedišče v delovnem zvezku, stran 97, naloga 3, določite minutko za pomnjenje ob učbenikih in nato prostovoljci

Page 3: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

naštevajo besede, ki so si jih zapomnili.Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 4: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

2.ura: WHERE ARE THEY?Učni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: poimenovati šolske potrebščine, povedati, kje se kaj nahaja, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo predmete v učilnici, povedo, kje se kaj nahaja, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODDelovni zvezek, stran 97, 98, nalogi 3, 4.Ponovitev učne snovi prejšnje ure, učenci pokažejo in poimenujejo stvari v svoji učilnici in na sliki v učbenikih, nato odprejo učbenik in sledijo navodilom ter rešijo nalogi. Preberejo in preverijo rešitve.PRIDOBIVANJEPokažite in povejte nekaj povedi, kje se kakšna stvar nahaja, npr.: The posters are on the wall. The books are on the desks … Nazorno pokažite in počasi in razločno povejte povedi tako, da učenci iz situacije povedi razumejo. Učbenik, stran 97, naloga 4.Učenci si ogledajo sličico, nato pa besedišče, ki ga skupaj preberite in pojasnite. Učbenik, stran 98, naloga 6. Sledi zelo natančno navodilo, ki ga skupaj počasi preglejte in pojasnite. Najprej pojasnite prvo možnost in podkrepite s primerom, nato postopek ponovite še za drugo možnost. Izberite nekoga izmed uspešnejših učencev in ta naj zaigra dialog še z vami. Drugi učenci pozorno poslušajo in sledijo. Nato določite dvojice in učenci izvedejo dialoge s pomočjo sličice in kasneje še za svoj razred.UTRJEVANJEDelovni zvezek, stran 98, naloga 5; stran 99, naloga 6. Pojasnite navodilo, na tablo zapišite oznake za napačno in pravilno, nato učenci sledijo zgledu in rešijo naloge. Preberejo in preverijo rešitve.POSLUŠANJEUčbenik, stran 99, naloga 7.Učencem pojasnite izraz A Blind Mouse in jim povejte, da se otroci na sliki v učbeniku, stran 99, naloga 7, igrajo slepe miši; učenci si ogledajo sličico in preberejo povedi. Nato poslušajo posnetek in obkrožijo ustrezno rešitev. Preverijo rešitve. SKLEPUčbenik, stran 98, naloga 5. Uro končajte s to nalogo, učenci sledijo zgledu in opišejo učilnico. Uporabijo lahko tudi vprašanja iz naloge 6 in delajo v dvojicah.

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko delo

Page 5: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

Učne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 6: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

3. ura: SCHOOL THINGSUčni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek.o realia (šolski

predmeti),o rutica.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: poimenovati šolske potrebščine, zapeti pesmico, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo šolske potrebščine, prepoznajo in poimenujejo šolske predmete, poslušajo in zapojejo pesmico, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODUčenci poimenujejo stvari v učilnici in povedo, kje se kaj nahaja. Nato jih povabite v šolo z besedami You are welcome at our school in jim predvajajte pesmico. Učenci poslušajo pri zaprtih učbenikih. Učbenik, stran 99, naloga 8. Po poslušanju opišejo sličico in skupaj preberejo pesem glasno in tiho. Ponovno poslušajo in sledijo ter zapojejo ob posnetku.PRIDOBIVANJEVnaprej si pripravite naštete šolske potrebščine na mizo in jih drugo za drugo predstavite učencem. Učenci ponovijo vsako besedo posebej. Učbenik, stran 100, naloga 9.V nadaljevanju si ogledajo sličico, poslušajo in pokažejo na stvari na sliki. Ponovno poslušajo, pokažejo in ponovijo besede. Vnovič dvigujte raznolike predmete in sprašujte po imenu predmetov. Nato izberite enega izmed učencev, mu zakrijte oči (zaveže rutico) in podajajte predmete v roko; učenec s tipanjem ugotavlja identiteto predmetov in jih poimenuje. Igro lahko ponovijo tudi učenci v parih. Nazadnje učenci pogledajo v svoje torbice in poročajo, katere potrebščine imajo v svoji torbici.UTRJEVANJEUčbenik, stran 100, naloga 10. Učenci si ogledajo sličico, poimenujejo stvari v okvirčkih in primer dialoga. Določite dvojice, ki sledijo zgledu in sprašujejo ter odgovarjajo.Delovni zvezek, stran 99, naloga 7.Preberejo navodilo za delo in rešijo nalogo. Preverijo rešitve.NADGRADNJAUčbenik, stran 101, naloga 11. Skupaj si oglejte sličico in skupaj poimenujte potrebščine na sliki, nato spodbudite učence, da preštejejo stvari in zapišejo številke. Poročajo. Učenci nato pokukajo v svoje torbice in poskušajo našteti, koliko potrebščin imajo v torbici. Posamezniki poročajo.

Page 7: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

SKLEPUčbenik, stran 101, naloga 12. Poslušajo in odkljukajo slišane stvari, poročajo.

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 8: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

4.ura: SCHOOL SUBJECTSUčni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek,o papagaj.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: poimenovati šolske predmete, zapeti pesmico, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo šolske predmete, poimenujejo svoje najljubše predmete, poslušajo in zapojejo pesmico, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODDelovni zvezek, stran 100, nalogi 8, 9. Ponovite snov iz prejšnje ure, učenci ponovno poimenujejo, preštejejo, ugibajo identiteto predmetov z zavezanimi očmi, povedo, kaj imajo v svoji torbici, in rešijo obe nalogi ter preverijo rešitve.PRIDOBIVANJEUčbenik, stran 102, naloga 13.Skupaj si oglejte sličico, učenci opišejo sliko in predvidevajo temo. Nadenite si lutko papagaja in med poslušanjem odigrajte vlogo Twiga. Po poslušanju skupaj z učenci pojasnite besedišče, predvsem dejavnosti, ki jih učenci opravljajo v šoli, s kretnjo in mimiko pokažete pomen, če ni možno, pojasnite z drugimi preprostimi besedami. Posebej pojasnite imena predmetov, jih zapišite na tablo in jih skupaj z učenci glasno skupaj ponovite. Nato določite učence, ki besedilo preberejo po vlogah.UTRJEVANJEDelovni zvezek, stran 101, nalogi 10, 11.Učenci sledijo navodilom za delo, rešijo vaje ter preberejo in preverijo rešitve.NADGRADNJAUčbenik, stran 102, naloga 13. Povejte, da se učenci pogovarjajo med odmorom; učenci si ogledajo sliko in poslušajo posnetek. Po poslušanju skupaj pojasnite glavno misel What's your favourite school subject?, učenci po vlogah preberejo dialog in se v dvojicah sprašujejo in odgovarjajo o najljubših šolskih predmetih. Nato recite Now let's peep into Slovene class and listen.Učbenik, stran 103, nalogi 14, 15. S kretnjo nakažite besedo 'pokukati', da bodo učenci razumeli, nato učenci poslušajo najprej prvi dialog, ga po vlogah preberejo in pojasnijo, nato poslušajo še drugi dialog, ki ga prav tako preberejo in pojasnijo. Ko končajo, vprašajte več učencev po najljubši zgodbi.SKLEPUčbenik, stran 103, naloga 16.Ker učenci že poznajo slovensko različico pesmi, jo le napovejte, nato učenci

Page 9: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

poslušajo prvič in so pozorni na dejavnosti, poslušajo drugič in ploskajo, potolčejo s stopali in zakličejo 'hura' in nazadnje že skupaj s posnetkom zapojejo in zaigrajo pesem.

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 10: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

5.ura: IN THE MATHS CLASSROOM – SHAPES

Učni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek,o liki iz kolaž

papirja.Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo:

poimenovati oblike, poimenovati predmete po oblikah, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo oblike, poimenujejo stvari, predmete po oblikah, poslušajo in povedo pesmico, se igrajo, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODPonovite snov iz prejšnje ure; učenci se v dvojicah sprašujejo in odgovarjajo o svojih najljubših šolskih predmetih; zapojejo pesmico If You're Happy.PRIDOBIVANJEUčbenik, stran 103, naloga 17.Učencem pojasnite, da bodo poslušali del učne ure pri pouku matematike, in da naj bodo pozorni na nove besede. Skupaj si oglejte sličico ob dialogu, učenci poslušajo dialog. Iz barvnega papirja si pripravite vse štiri oblike ter jih po poslušanju pokaže in ponovno poimenujte. Učenci ponovijo besedišče večkrat na različne načine (glasno, tiho, hitro, počasi, v različnem vrstnem redu itd.), saj so besede kar zahtevne. Učbenik, stran 104, nalogi 18, 19. Poimenujejo like, ki jih vidijo in preštejejo vse like v sličici. Prvo sličico napravite skupaj, naslednje napravijo učenci samostojno in poročajo. Učbenik, stran 105, naloga 21.Da učenci zares dobro usvojijo besedišče, se skupaj naučite pesmico. Učenci poslušajo in vas opazujejo, ko ponazarjate pesmico z rokami in gibi, nato tudi sami vstanejo in pesmico skupaj ponovijo z gibi brez posnetka in s posnetkom.UTRJEVANJEDelovni zvezek, strani 102, nalogo 12, 13; stran 103, nalogi 14, 15; stran 104 nalogi 16, 17. Pojasnite navodila s primeri, lahko za vsako nalogo posebej; ko učenci rešijo, preverijo rešitve in nadaljujejo z naslednjo nalogo. Učbenik, stran 105, naloga 22. Sledijo navodilu, poslušajo in označijo zahtevane informacije. SKLEPUčbenik, stran 105, naloga 23.Spodbudite učence, da se ozrejo naokoli in poimenujejo raznolike predmete v različnih oblikah. Nato poslušajo posnetek in povežejo povedi s sličicami. Poročajo.

Page 11: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 12: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

6.ura: SHOPPING SCHOOL THINGS, POLITE REQUESTS

Učni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: izraziti vljudnostne fraze, opisati, kaj ima kdo v nakupovalnem vozičku, zapeti pesmico, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: izrazijo vljudnostne fraze in odgovorijo, opišejo, kaj ima kdo v nakupovalnem vozičku, poslušajo in zapojejo pesem, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODUčenci zapojejo pesem If You're Happy, pogledajo po razredu, poimenujejo predmete, tudi po barvi in obliki.PRIDOBIVANJEA Učbenik, stran 106, naloga 24.Učencem pojasnite, da se bodo naučili nekaj vljudnostnih fraz, ki jih pogosto uporabljamo v šoli. Določite vloge in učenci preberejo vzorčne dialoge po vlogah. Skupaj pojasnite pomen in podate informacijo za uporabo drugih iztočnic pri novih dialogih. Ponovno izberite dvojice in učenci odigrajo dialoge v dvojicah.B Učbenik, stran 106, naloga 25.Učenci odprejo učbenike in opišejo sličico, nato poslušajo posnetek in sledijo. Ob poslušanju zapišejo imena na nakupovalne sezname. Sledijo navodilu in poročajo, kaj ima kdo v nakupovalnem vozičku.UTRJEVANJEDelovni zvezek, stran 105, naloga 18.Učenci sledijo navodilom, si preberejo besede v okvirčku in besedilo ter skupaj vodeno rešijo dialoge. Določite učence, ki preberejo dialoge z rešitvami.Delovni zvezek, stran 105, naloga 19.Učenci delajo v dvojicah, preberejo besedilo in ga dopolnijo. Preberejo dialog v dvojicah, po vlogah.Delovni zvezek, strani 106, 107, naloga 20 a, b, c, d. Skupaj si oglejte navodilo za celotno serijo nalog, pojasnite navodilo, nato učenci rešijo vse povezane naloge. Ko končajo, preverijo rešitve. Med delom krožite po razredu in pomaga učencem. SKLEPUčbenik, stran 104, naloga 20. Sledijo navodilom in se igrajo v dvojicah. Učbenik, stran 106, naloga 25.Poslušajo, ponovijo in zapojejo pesem.

Page 13: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 14: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

7.ura: SCHOOL PLAYGROUNDUčni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: poimenovati dejavnosti v šoli, poslušati navodila in se odzvati z mimiko, zapeti pesmico, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo dejavnosti v šoli, poslušajo navodila in se odzivajo z mimiko, poslušajo in zapojejo pesem, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega. besedišča.

Potek dela:

UVODUčbenik, stran 107, naloga 26 a, b.Za ponovitev snovi iz prejšnje ure učenci opravijo to nalogo, ogledajo si sličico s primeri in navodili; najprej pokličite posameznike, ki poročajo, kaj ima kdo v torbici, nato izberite dvojice, ki sprašujejo in odgovarjajo po zgledu. PRIDOBIVANJEUčbenik, stran 109, naloga 29. Učencem povejte, da bodo slišali pesmico in da naj bodo posebej pozorni na dejavnosti v pesmi. Poslušajo pesem in poročajo, skupaj pojasnite pomen dejavnosti. Učenci ponovno poslušajo in so pozorni na besedilo. Po poslušanju skupaj ponovite pesem, nato razdelite razred na dve polovici in prva polovica ponovi 1. in 3. kitico, druga polovica razreda pa 2. in 4. kitico. Na koncu vsi skupaj zapojejo pesem.Učbenik, stran 110, naloga 30. Učencem naročite, naj zaprejo oči in si predstavljajo šolsko igrišče. Ko odprejo oči, pogledajo nalogo 29, skupaj preberete in pojasnite besede, nato pa učenci odkljukajo stvari in osebe, ki jih lahko vidijo na šolskem igrišču. Nato vprašajte učence And what can we do at school? Z mimiko pokažite in povejte write, draw, speak … Učenci nato usmerijo pozornost k nalogi 30, strani 110, skupaj z vami preberejo in z mimiko pokažejo vse dejavnosti (stoje) in potem poslušajo in povežejo besede s slikami. Sledi igra v dvojicah, najprej daje navodila vi in se odzivajo vsi učenci, nato določite dvojice; eden daje navodila in drugi se odziva.UTRJEVANJEDelovni zvezek, stran 109, naloga 22; stran 110, naloga 23. Učenci sledijo navodilom za delo, rešijo naloge in preverijo rešitve.SKLEPUčbenik, stran 110, naloga 31.Učenci si ogledajo sličico, jo opišejo in napoveste temo s komentarjem Look, the room is in the mess. Pojasnite temo in predvajajte posnetek. Po poslušanju učenci ponovijo pesem (glasno, tiho, ena polovica razreda povedi z don't in druga trdilne povedi). Nazadnje skupaj zapojejo pesem.

Page 15: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

DOMAČA NALOGADelovni zvezek, stran 108, naloga 21.Pojasnite navodilo, učenci rešijo nalogo doma.

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 16: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

8.ura: BOOT ON THE WRONG FOOTUčni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek,o barvna kreda.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: poimenovati dejavnosti v šoli, poslušati navodila in se odzvati z mimiko, zapeti pesmico, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo dejavnosti v šoli, poslušajo navodila in se odzivajo z mimiko, poslušajo in zapojejo pesem, sprašujejo in odgovarjajo v skupinah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODNevihta možganov (brainstorming) – učenci naštejejo dejavnosti, ki jih vršijo v šoli. Zapisujete jih na tablo, nametano, nato vprašajte učence, če učenci in učitelji v šoli počnemo iste stvari. Z modro kredo obkrožite dejanja, ki zadevajo učence, z rumeno dejanja, povezana z učitelji, z rdečo pa dejanja, ki veljajo za vse.Napovejte temo ure – učiteljica, ki pomaga svojemu učencu. Učenci ugibajo, kako oz. pri čem mu pomaga.POSLUŠANJE ZGODBEUčbenik stran 111, naloga 32 a, b.Učenci najprej v zgodbi poiščejo ključne osebe in predmete. Nato zgodbo poslušajo. Pri ponovnem poslušanju ustavljate zgoščenko, učenci ponavljajo in se urijo v izgovarjavi in branju; ponavljajo besedišče.Sledi branje po vlogah, berejo večkrat oz. tako dolgo, da pridejo na vrsto vsi učenci.POUSTVARJANJE V skupinah po tri učenci sestavijo novo zgodbico, v kateri zamenjajo ključne osebe in predmete, lahko po svoji presoji še kaj. Temu primerno spremenijo naslov zgodbice. Zgodbico napišejo, se jo naučijo vsaj brati, po možnosti ilustrirajo vsaj del, npr. pupil, teacher, boots and mittens. Uporabijo druge osebe in stvari. Pri navodilih povejte učencem, da lahko načelno zamenjajo osebe, vendar naj ena potrebuje pomoč, ena pa jo nudi.SKLEP Učenci izberejo najbolj domiselno novo zgodbico.

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 17: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

9.ura: My Picture Poem in It's your TurnUčni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek,o oštevilčena kocka,o prazne kartice

BINGO.Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo:

poimenovati dejavnosti v šoli, poslušati navodila in se odzvati z mimiko, zapeti pesmico, poslušati, slediti in se odzivati na navodila.

Funkcionalni cilji: poimenujejo dejavnosti v šoli, poslušajo navodila in se odzivajo z mimiko, poslušajo in zapojejo pesem, sprašujejo in odgovarjajo v dvojicah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODPreglejte enoto 6 v učbeniku. Učbenik, stran 112, nalogi 33, 34.Po ustaljenem postopku rešite My picture poem in It's Your Turn.PONAVLJANJE IN UTRJEVANJE SKOZI IGROOb koncu šolskega leta je prav, da malce ponovite besedišče in strukture s pomočjo igric.Zaigrate BINGO, SIMON SAYS, HANGMAN, vsako po dva do trikrat. Igrice lahko predlagajo tudi učenci sami.

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 18: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

10.ura: NO DOGSUčni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek,o prazne kartice

BINGO.Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo:

poimenovati dejavnosti v šoli, poslušati navodila in se odzvati z mimiko, zapeti pesmico.

Funkcionalni cilji: poimenujejo dejavnosti v šoli, poslušajo navodila in se odzivajo z mimiko, poslušajo in zapojejo pesem, izdelujejo izdelke.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODUčence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse.Vprašajte jih, ali menijo, da tudi hišni ljubljenčki pogrešajo njih, ko so v šoli ali kje drugje, kjer pač ne smejo biti. PRIDOBIVANJENapovejte, da bodo poslušali zgodbico o prav takšnem psičku – o psičku, ki si je želel početi stvari, ki so za ljudi, ne za psičke, in je bil zato zelo žalosten.Učbenik, stran 113, naloga 35 a, b.Učenci povežejo besede in slike.Nato poslušajo zgodbico in jo ustno obnovijo.Poslušajo ponovno in zapišejo vrstni red ilustracij. Besedilo berejo po vlogah.Delovni zvezek, stran 111, naloga 25; stran 112, naloga 26. Rešijo nalogi, nato preverite rešitve.NADGRADNJAUčenci se sami odločijo, kako bodo nadaljevali zgodbo:

jo ilustrirali, izdelali knjigo, izdelali knjigo v svoji varianti, sestavili križanko ali črkovnico s ključnimi besedami, izdelali sestavljanko, naredili miselni vzorec s ključnimi besedami iz zgodbice, izdelali slikovni slovarček, izdelali kartice BINGO z besedami, slikami ali s kombinacijo obeh.

Ali kaj drugega po svoji presoji.SKLEP Pregled idej. DOMAČA NALOGADelovni zvezek, Cut outs, stran 12. Po želji učenci doma končajo začeti izdelek, ki ga potem razstavite v učilnici ali

Page 19: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

pa prihranite za začetek novega šolskega leta.Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela

Page 20: PRIPRAVE/UNIT 6.docx  · Web viewuvod Učence vprašajte, kaj pogrešajo, ko so v šoli, in jih usmerjajte v odgovor: hišne ljubljenčke, npr. pse. Vprašajte jih, ali menijo, da

UNIT 6 – TIME FOR SCHOOL

Učna enota:

11.ura: CHATTERBOX AND TREASURE CHEST

Učni pripomočki:o učbenik, o zgoščenki,o delovni zvezek.

Cilji: Izobraževalni cilji – učenci se v tej enoti naučijo: poimenovati dejavnosti v šoli, poslušati navodila in se odzvati z mimiko, zapeti pesmico.

Funkcionalni cilji: poimenujejo dejavnosti v šoli, poslušajo navodila in se odzivajo z mimiko, poslušajo in zapojejo pesem, sprašujejo in odgovarjajo v skupinah.

Struktura pouka:pridobivanje, utrjevanje in uporaba usvojenega besedišča.

Potek dela:

UVODUčbenik, stran 114, naloga 36, a, b, c; Chatterbox. Učenci po skupinah popolnoma samostojno sestavijo nekaj dialogov po zgledu. Napišejo jih na list, ob poročanju jih pritrdijo na tablo.Odkljukajo tiste dele, ki so skoraj identični primerom iz učbenika – to so tudi tisti, ki so jih v enoti najbolj ponotranjili. Pogovorite se o neodkljukanih primerih in napravite ustno ter frontalno še kakšnega. Delovni zvezek, stran 115, naloga 29, Treasure Chest. Sami zapišejo besede, ki jih bodo odnesli s sabo, Učbenik, stran 115, Treasure Chest.Besede primerjajo s tistimi, ki so jih zapisali v delovnem zvezku. Delovni zvezek, stran 114, naloga 28; stran 115, naloga 30. Rešijo naloge in skupaj preverite rešitve. Skupaj preglejte ves učbenik. Za to šolsko leto izberete Miss Unit, Miss Song, Miss Story, lahko tudi Miss Word, Miss Phrase, Miss Activity, Miss Picture.Pogovorite se o tem, kako in koliko so se v tem šolskem letu naučili, morda malce namignete, kaj jih čaka naslednje šolsko leto.SKLEP Poslušajte pesem ali zgodbico po njihovi izbiri za to enoto ali celo šolsko leto. Pred odhodom jim zaželite lepe počitnice.

Učneoblike:

frontalna individualna delo v dvojicah igra vlog

diferenciacija integrirano delo skupinsko deloUčne metode:

razgovora demonstracije pisnih del praktičnega dela