2
ПИСАНЕ ПРИПРЕМЕ Редни број:8 Наставна јединица: ВЕЋЕ – МАЊЕ Тип часа: обрада Циљеви и задаци часа: поређење предмета користећи релацију: веће- мање Стандарди постигнућа: 1 МА 1.2.1. Наставне методе: дијалошка, демонстративна, метод цртања Облици рада: фронтални, индивидуални Наставна средства: Уџбеник 10. страна, радни листић ТОК ЧАСА - на припремљеним средствима, нпр, оловкама различите величине, књигама и сл. уочавају који је предмет мањи, а који је предмет већи - затим од неколико предмета различите величине уочавају који је предмет најмањи, а који највећи Уводни

Priprema iz Metodike pocetnog razvijanja mat.pojmova

Embed Size (px)

DESCRIPTION

Priprema iz Metodike pocetnog razvijanja mat.pojmova 2tema :vece-manje

Citation preview

Page 1: Priprema iz Metodike pocetnog razvijanja mat.pojmova

ПИСАНЕ ПРИПРЕМЕ

Редни број:8

Наставна јединица: ВЕЋЕ – МАЊЕ Тип часа: обрада

Циљеви и задаци часа: поређење предмета користећи релацију: веће-мање

Стандарди постигнућа: 1 МА 1.2.1.

Наставне методе: дијалошка, демонстративна, метод цртања

Облици рада: фронтални, индивидуални

Наставна средства: Уџбеник 10. страна, радни листић

ТОК ЧАСА

- на припремљеним средствима, нпр, оловкама различите величине, књигама и сл. уочавају који је предмет мањи, а који је предмет већи

- затим од неколико предмета различите величине уочавају који је предмет најмањи, а који највећи

Уводни

- распоређују предмете у низ од најмањег до највећег и обрнуто

- посматрају слику у уџбенику., набрајају шта виде и одговарају на питањаиспод слике

- уочавају , именују и упоређују предмете и бића у 1. и 2. зад. у уџбенику

- раде задатке на радном листићу:

1. Обој оно што је веће (у одвојеним пољима нацртана су два дрвета различите величине, па два кишобрана, два цвета и сл.)

2. Доцртај мање (у одвојеним пољима нацртана је машна са простором поред за доцртавање, нацртана је чаша, нацртан је лептир и сл.

3. Заокружи воће које је најмање (у одвојеним пољима нацртане су шљиве у различитим величинама, па банане и сл.

- ученици наводе имена предмета из учионице ређајући их по величини од најмањег до највећег и обрнуто; понављају слично и са предметима- објектима и ван учионице

Главни

- препоручује се да се на часу физичког васпитања науче игре “Вук и овце” и “Кобац”.

Завршни

Литература: