6
Тема. Всесвітнє павутиння. Мета: ознайомити учнів з поняттям комп’ютерної мережі, сайту, веб-сторінки, адреси веб-сторінки, посилання. Вчити використовувати набуті початкові практичні навички використання глобальної мережі Інтернет. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу школярів. Розвивати пам'ять, логічне мислення. Виховувати інтерес до вивчення предмета, прищеплювати навички самостійної та групової роботи. Обладнання: комп’ютери, проектор, зошити з інформатики, електронна презентація. Тип уроку: комбінований. Хід уроку: І. Організація класу - готовність учнів до уроку; - перевірка присутніх на уроці. ІІ. Перевірка домашнього завдання. Ця всесвітня мережа скільки знає – просто жах! З нею вчись ти працювати – Теж багато будеш знати. (Інтернет) І комп’ютери порою Розмовляють між собою А для цього їм потрібна Річ відома не усім До ПК ти підключай Повідомлення приймай, Адже мову ми ведемо Про зв'язок через … (модем)

skvira-school3.at.uaskvira-school3.at.ua/Uroki/larisa_volodimirivna.docx · Web viewТема. Всесвітнє павутиння. М ета: ознайомити учнів з

  • Upload
    others

  • View
    4

  • Download
    0

Embed Size (px)

Citation preview

Page 1: skvira-school3.at.uaskvira-school3.at.ua/Uroki/larisa_volodimirivna.docx · Web viewТема. Всесвітнє павутиння. М ета: ознайомити учнів з

Тема. Всесвітнє павутиння.

Мета: ознайомити учнів з поняттям комп’ютерної мережі, сайту, веб-сторінки, адреси веб-сторінки, посилання. Вчити використовувати набуті початкові практичні навички використання глобальної мережі Інтернет.Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу школярів.Розвивати пам'ять, логічне мислення.Виховувати інтерес до вивчення предмета, прищеплювати навички самостійної та групової роботи.

Обладнання: комп’ютери, проектор, зошити з інформатики, електронна презентація.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку:

І. Організація класу- готовність учнів до уроку;- перевірка присутніх на уроці.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.Ця всесвітня мережа скільки знає – просто жах!З нею вчись ти працювати –Теж багато будеш знати. (Інтернет)І комп’ютери пороюРозмовляють між собоюА для цього їм потрібнаРіч відома не усімДо ПК ти підключайПовідомлення приймай,Адже мову ми ведемоПро зв'язок через … (модем)

Що таке Інтернет? (Інтернет - це всесвітня інформаційна мережа, якаскладається з мільйонів комп'ютерів у різних куточках земної кулі, поєднанихміж собою. Слово "Інтернет" походить від англійського "International Network'",що означає "Міжнародна мережа".)

ІІІ. Завдання для кмітливих

Page 2: skvira-school3.at.uaskvira-school3.at.ua/Uroki/larisa_volodimirivna.docx · Web viewТема. Всесвітнє павутиння. М ета: ознайомити учнів з

ІV. Вивчення нової теми.

Розповідь учителя.Завдяки мережі інформація з одного комп'ютера може потрапити доіншого, розташованого у будь-якому місці. Кожен комп'ютер у цій мережі маєсвою адресу, яка дозволяє знаходити його. Телефонні канали, виділені лінії,супутники поєднують комп'ютери в єдину мережу. Вона охоплює Землю нібипавутинкою.До телефонної мережі комп'ютер під'єднує спеціальний пристрій -модем.Локальні мережі охоплюють невелику територію чи групу будівель(школа, клас).Глобальна мережа охоплює великі території включає в себе десятки чисотні тисяч ПК, об’єднання окремих мереж.В Інтернеті зібрані відомості з усього світу. Усі ці відомості розміщуютьсяна сайтах. Кожен сайт має свою адресу в інтернеті.http://posnayko.com.uaСайт можна порівняти із книжкою. Сторінка сайту називається веб-сторінкою.V. Робота з підручником.Читання тексту на с. 59-60

кнопка Назад

Смуга прокручування

VI. Фізкультхвилинка.Щось не хочеться сидіти,Треба трохи відпочити.Руки вгору, руки вниз,На сусіда подивись.Руки вгору, руки в боки

Page 3: skvira-school3.at.uaskvira-school3.at.ua/Uroki/larisa_volodimirivna.docx · Web viewТема. Всесвітнє павутиння. М ета: ознайомити учнів з

І зроби чотири кроки.Вище руки піднімітьІ спокійно опустіть.Плесніть, діти, кілька раз.За роботу - все гаразд.VII. Робота в зошиті.

РефлексіяФорма: слухання функціональної музики з закритими очима.А зараз давайте трішки відпочинемо, та послухаємо музику, заплющимо очі, тапідключимо свою уяву. Ми з вами сидимо на зеленій заквітчаній галявині в лісі. Яскраво світить сонечко, літають красиві метелики. Поруч багато – багато чарівних квіток … На вулиці не жарко, світить сонечко… Літо…VIIІ. Практична робота на ПК.1.Повторення правил безпечної поведінки з комп’ютером.2.Розповідь учителя.Працюючи у мережі Інтернет, необхідно орієнтуватися в об’ємі інформації. Дляпошуку інформації можна:а) Вказати адресу сторінкиЦе найшвидший спосіб пошуку, але його можна використовувати лише в томувипадку, якщо точно відома адреса документа або сайту, де розташованийдокумент.Розглянемо сайт «Урядовий сайт для юних громадян»http://children.kmu.gov.ua

Page 4: skvira-school3.at.uaskvira-school3.at.ua/Uroki/larisa_volodimirivna.docx · Web viewТема. Всесвітнє павутиння. М ета: ознайомити учнів з

б) Переміщення по гіпертекстових посиланнях;

IX. Підсумки уроку.- Для чого призначена адреса сайту?- Що можна розміщувати на сторінках сайту?- Що таке веб-сторінка?- Що означає кнопка «назад»?- Для чого потрібна смуга прокручування?- Де можна використати знання, отримані на уроці?

Page 5: skvira-school3.at.uaskvira-school3.at.ua/Uroki/larisa_volodimirivna.docx · Web viewТема. Всесвітнє павутиння. М ета: ознайомити учнів з

Конспект

відкритого уроку з інформатики

проведеного у 3-Б класі

Сквирської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

ім. П.Тисьменецького

вчителем Чернієнко Л В.