2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATA PELAJARAN : DST TEMA : Menyiasat Alam MANUSIA TAJUK :TELINGA UNTUK MENDENGAR KELAS : 1C BILANGAN MURID : HARI :AHAD TARIKH : 30.8.2015 MASA : 7.30-8.30 KOD STANDARD PEMBELAJARAN 9.1 Memahami pelbagai bunyi dan kepentingannya. NILAI MORAL : HUBUNGAN MERENTAS KURIKULUM : seni OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Murid boleh: 9.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan deria pendengaran. 9.1.2 Mengenal pasti pelbagai bunyi yang diperdengarkan. 9.1.3 Memberi contoh kepentingan bunyi dalam kehidupan. 9.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan. KRITERIA KEJAYAAN : ISI UTAMA : SUMBER : AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN : 1. Guru meminta murid untuk mendengar bunyi. Selepas iti murid diminta menutup telinga. 2. Murid menyatakan apa berlaku bila telinga tertutup. 3. Murid menaikul ape akan berlaku sekiranya manuasia tiada pendengaran 4. Murid diperdengarkan dengan bunyi. Murid mengenal pasti bunyi. 5. Murid mencatatkan dalam buku aktiviti. REFLEKSI :

Telinga Untuk Mendengar 1C

Embed Size (px)

DESCRIPTION

rph kssr t1

Citation preview

Page 1: Telinga Untuk Mendengar 1C

RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMATA PELAJARAN :DST

TEMA : Menyiasat Alam MANUSIATAJUK :TELINGA UNTUK MENDENGAR

KELAS : 1C

BILANGAN MURID :

HARI :AHAD

TARIKH : 30.8.2015

MASA : 7.30-8.30KOD STANDARD PEMBELAJARAN 9.1 Memahami pelbagai bunyi dan kepentingannya.

NILAI MORAL : HUBUNGAN MERENTAS KURIKULUM : seni

OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Murid boleh:

9.1.1 Mengenal pasti bahagian tubuh manusia yang berkaitan dengan deria pendengaran.

9.1.2 Mengenal pasti pelbagai bunyi yang diperdengarkan.

9.1.3 Memberi contoh kepentingan bunyi dalam kehidupan.

9.1.4 Menjelaskan pemerhatian melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan.

KRITERIA KEJAYAAN :

ISI UTAMA : SUMBER :

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :1. Guru meminta murid untuk mendengar bunyi. Selepas iti murid diminta menutup telinga.2. Murid menyatakan apa berlaku bila telinga tertutup. 3. Murid menaikul ape akan berlaku sekiranya manuasia tiada pendengaran4. Murid diperdengarkan dengan bunyi. Murid mengenal pasti bunyi.5. Murid mencatatkan dalam buku aktiviti.

REFLEKSI :

TINDAKAN SUSULAN MURID :

PEMULIHAN PENGUATKUASAAN PENGAYAAN